Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) schumy1 válasza SirKero (#397) üzenetére


schumy1
aktív tag

Én a 310-est vettem meg, tökéletesen teszi a dolgát. Amennyiben kibontás után nem látsz semmit a kijelzőn akkor irány vissza és cserélik, én így jártam. Valószínűleg az elem volt merülve mert kell mutatnia az órát.

(#402) rushty


rushty
senior tag

ilyen pántot, ha eltört a csatlakozás, hogy lehet pótolni (semmi papír nincs már a kütyüről)?ibp

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#403) SirKero válasza rushty (#402) üzenetére


SirKero
őstag

Nem akarlak elkeseríteni de ez eléggé úgy néz ki,hogy csak valami házi barkács megoldással lehet megoldani vagy veszel egy komplett szettet amihez ilyen övet adnak :F ez mintha valami olyasmi lenne

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#404) schumy1


schumy1
aktív tag

Én épp ezért SirKero neked is ajánlom, egyszer becsatoltam és lentről felfelé bújok bele, így nem fog kikopni, kicsit béna meg macerás, de megszokható. :)
Dekában is lehet venni külön övet, kérdés hogy jó lenne e ahhoz.

(#405) ViTToRe


ViTToRe
aktív tag

Sziasztok,

Van esetleg valakinek tapasztalata mobiltelefonos bluetooth-t használó pulzusmérőkről? Egész pontosan egy Windows Phone-hoz használható érdekelne, amit sports tracker nevű programmal tudnék használni.

Köszönettel :R

(#406) Chuck Norris


Chuck Norris
senior tag

Sziasztok,

Idáig nem volt pulzusmérős órám, gondoltam benevezek egy 4 ezer forintosra a Lidlben. Jó messzire el kellett bringázzak érte mire sikerült egy feketét találjak mert mindenhol már csak a fehéret meg a kéket árulták.

A csomagban van az óra maga, mellpánt, meg egy adapter amivel az órát fel lehet rakni a bringa kormányára is.
Kialakításban nem tűnik semmivel sem gagyibbnak mint más gyártók alsó kategóriás készülékei, egyedül csak azt nem értem óra szíján a fém csat miért nem lett műanyag.
Az elemet lehet cserélni a pántban is ha jól tudom ez nem mindenhol adott.
Három alapvető funkciót tud a készülék, óra, stopper, meg a pulzusmérés, ezeken belül van még pár almenü, akit érdekel az [itt] megnézheti.

Tegnap elmentem vele futni a több mint 10km alatt ezeket tapasztaltam:
-Csak simán felraktam a mellpántot, ahogy a leírásban van, és stabilan ott is maradt, pedig ahogy izzadtam olyan érzésem volt, mintha csúszna le de nem.
-Néha rá-rá nézegettem nem volt olyan, hogy ne villogott volna a szívecske; szóval végig mért.
-A riasztás funkcióról nem tudok véleményt mondani nem állítottam be, hogy csipogjon mert úgysem hallanám a zene közben, valamint a futást inkább kikapcsolódásnak tekintem mintsem, hogy egy gép nyesztessen akkor is.

Egy negatívum van amit felfedeztem, hogy a gombnyomáskori csippantást nem lehet belőle kikapcsolni.

Nem ehhez az órához kapcsolódóan, hanem az egész pulzusmérős dologhoz; ha az ember úgy egészségesnek gondja magát és se nem teljesen kezdő se nem vérprofi akkor nem látom sok értelmét az egésznek. Talán ha valaki nagyon el van zsírosodva és hisz abban, hogy van a zsírégetős tartomány és azon a szinten akarja edzeni magát akkor jó lehet, vagy ha az embernek már volt valami gondja a szívével és megmondták, hogy nem mehet bizonyos pulzus felé akkor mindenképpen hasznos, különben meg csak egy jó játék és nem is érdemes ennél többet áldozni reá.

Jó hosszú lett, bocs.

[ Szerkesztve ]

(#407) schumy1 válasza Chuck Norris (#406) üzenetére


schumy1
aktív tag

Használd egészséggel.
Nincs olyan a menüben hogy "beep", ott kikapcsolható lenne a csipogás?

(#408) Chuck Norris válasza schumy1 (#407) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Köszönöm :) Még nem sikerült megtaláljam, maradt a csipogás.

(#409) jeri válasza Chuck Norris (#406) üzenetére


jeri
tag

Igazad van, aki Tabatázik azt csak az ájulás, vagy gyomrtartalmának szemrevételezése állítja meg az edzésben, az összes többi pulzustartományt meg a szervezet salaktalanítására, regenerálódásra használja.

[ Szerkesztve ]

(#410) Chuck Norris válasza jeri (#409) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Legalább megint tanultam valamit, hogy megnéztem mi az a tabata, nem is hallottam róla idáig :) tudom teljesen tudománytalan amit csinálok.

(#411) SirKero


SirKero
őstag

Úgy látszik vagy béna vagyok vagy nagyon nincs szerencsém ezekhez a ketyerékhez. Megvettem a Dechatlonban a ONrhythm 310 pulzusmérős órát. De ez is 220-230-as pulzust mutat időnként ( ami elméletileg lehetetlen ) majd nem megy 110 főlé sem. Oda teszem a mellpántot ahová kell ( mell izom alá középre ) akkor mit nem csinálok jól. Másnál állítólag működik ez a típus rendesen :F

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#412) jeri válasza SirKero (#411) üzenetére


jeri
tag

(#413) SirKero válasza jeri (#412) üzenetére


SirKero
őstag

Köszi :R Sajnos csak a böngésző beépített fordítójával tudom elolvasni de megpróbálok kihámozni belőle a lényeget. :P

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#414) d@minator válasza Chuck Norris (#406) üzenetére


d@minator
addikt

Ma vettem az Aldiban én is egy ilyen 4000Ft-os órát mellkasi szenzorral. Egyelőre jól működik azt kaptam amire számítottam. Hangjelzés, zöld/piros LED és memória is van benne.A jelzések kikapcsolhatók de úgy tűnik a nyomógomb hang az marad.
Pici negatívum a vízállóság. 3BAR ami annyit jelent, hogy az esőt bírja de nem javasolt a gombok nyomkodása. Egyelőre esőben nem futok ez számomra nem hátrány.

Jó volna folyamatában látni az adatokat. Erre kinéztem az ebay-en az egy 6000Ft-os bluetooth heart rate sensort az óra kiváltására. Úgyis mobiltelefonnal futok.
A kérdés az, hogy ezek milyen telefonokkal kompatibilisek...

(#415) Pocee válasza d@minator (#414) üzenetére


Pocee
senior tag

többnyire android a legelterjedtebb,de iphonera is adtak már ki mellkasi jeladót.

Mr.Brightside

(#416) jeri válasza d@minator (#414) üzenetére


jeri
tag

A Polar adott ki Androidra egy nem BT. LE kompatibilis szériát, az egy kupac ka.i,Zergéék szerint is,a postát sem éri meg.
BT 4.0LE hamarabb volt szifonra igy annak támogatottsága fejlettebb,plusz a vásárló ereje nagyobb a gyártók szerint

[ Szerkesztve ]

(#417) troger911 válasza d@minator (#414) üzenetére


troger911
tag

Ha a CooSpo-t nézted, nem ajánlom! Egy hete használom, de nagyon pontatlan! Folyamatosan 190-200-as a pulzusom, és nem ritka a 210-220-as tüske sem. Próbáltam szorosa, lazán, vízzel ekg zselével egyaránt. Az adatokat összenéztem egy Polar FT4-el, ugyanazon a körön, ugyanott nem volt 183 felett a pulzusom, illetve nagy terheléskor se ment 186 fölé és ez a reális. Most pedig eladom a bt-s mérőt...

(#418) Galahed


Galahed
senior tag

Sziasztok!

Nézem nézegetem a drágább órák paramétereit, de a fene tudja... Szerintetek Fenix 2 vagy Suunto Ambit 3 peak?

Tudom, hogy ez nem csak pulzust mér, de leginkább futáshoz és túrázásához használnám, így fontos a pulzus, és a megtett távolság is. Ugyanez túrázásnál is jól jön. Úgy érzem bármelyik jó lenne, de nehéz a döntés.

Előre is köszi.

(#419) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Sziasztok!

Ha már olcsó órák, nekem egy 5 ezer forintos, tescos Onebody márkájú van. Vízálló (nyomásteszt 2 atmoszféránál még jónak mutatta az órát), a pánt műanyag, cserélhető benne az elem, tud stoppert (köridő nincs), visszaszámlálót, zónázást hangjelzéssel és kb ennyi. A menüje nagyon sz@r, a pánt kényelmetlen és csúszkálni is tud, de pontosan mér. 5 ezret megér szerintem.

(#420) esel64 válasza Galahed (#418) üzenetére


esel64
csendes tag

Mindenképp Ambit. De nem muszáj a 3-as, nekem Ambit 2S van, és tökéletesen teljesít futáshoz, kerékpározáshoz. És az ára sem annyira a magas már.

(#421) Galahed válasza esel64 (#420) üzenetére


Galahed
senior tag

köszi, megnézem azt is. :R

(#422) jeri válasza Galahed (#421) üzenetére


jeri
tag

Itt van összehasonlitási lehetőség
Fenix2 nél meg kell nézni a software bugokkal hogy áll,
Ambit3 nál az uj övük kisebb lett, és beépitett memoriája is van.

[ Szerkesztve ]

(#423) tkesy


tkesy
őstag

Nagyszerű, hogy van ilyen topik is, remélem tudtok segíteni :)

Ismerősnek,- sajnos szívproblémái vannak,- kellene összeállítani egy "házi rendszert", (nem sportoláshoz, normál napi viselethez) ami képes monitorozni a minimum és maximum pulzus értékét, ezt el is tudja tárolni, valamint ha a pulzus kilép az általa megadott zónából, lefelé vagy felfelé, akkor azt hanggal jelezze.

Valami mellkaspánt + óra és pc vagy mellkaspánt + okostelefon kombóra gondoltam, de nem igazan vagyok járatos ilyen témában... Okostelefon esetén melyik program az ami tudja a fenti említetteket? A gyári Polar alkalmazás nem érhetó el WP-re, neki meg egy Lumia 630-a van... (Endomondo, Runtastic, Sports Tracker ellenben van WP-n is)

Előre is köszönöm a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#424) Zola007 válasza tkesy (#423) üzenetére


Zola007
veterán

Ehhez nem kell rendszer, vegyen egy alap beurer pm25 òràt 10e.èrt ès tud mindent amit felsoroltàl
De holter ekg-t nem fogjàtok vele kivàltani, mert ahhoz dràga óra kell ès nagyon eszi az elemet
neki egy használt holter monitor lenne a legcèlszerűbb

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#425) donjohnson


donjohnson
addikt

ONrhythm 50-et vagy ONrhythm 110-et érdemesebb venni? alkalmankénti használatra szánom.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#426) kolosanyi válasza donjohnson (#425) üzenetére


kolosanyi
veterán

A 110-es nem sokkal drágább és cserébe sokkal kevésbé fapados.

(#427) donjohnson válasza kolosanyi (#426) üzenetére


donjohnson
addikt

meg aztán jobban is néz ki, hogy teljesen fekete. :)
akkor az lesz, köszi!

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#428) zuhipoli


zuhipoli
csendes tag

Sziasztok!
Szerintem ha valaki komolyan gondolja, akkor érdemes egy drágább órát venni,
Engem inkább az érdekelne, hogy hol vegyem meg.
Kinéztem magamnak a Garmin Forerunner 220-at. Nagyon sokan ajánlják.
A Garmin honlapján azt látom az ára: 100.000 Ft
A Zerge szaküzletben akció van ezért 95.000 Ft
Véletlenül megnéztem a Decathlon-nál, és megdöbbenve láttam: 80.000 Ft
Gyanúsan olcsó az elsőkhöz képest. Valamivel átvágják itt az embert?
Miért adják tízezrekkel olcsóbban, mint a saját forgalmazó?
Előre is köszi a válaszokat

(#429) Galahed válasza zuhipoli (#428) üzenetére


Galahed
senior tag

Szia!

Nem a magyar Garmin forgalmazón keresztül jött be, hanem a francián. Ott annyiba kerül (mondjuk nem ez lenne az első és az utolsó eset hogy kint valami olcsóbb mint nálunk itthon...)

A garanciát a Decathlonon keresztül kell intézni, igy elvileg/ gyakorlatilag nem nézik jó szemmel ha beviszed a hazai forgalmazóhoz. (az eu jog persze előírja, bár a gyártó amerikai...)

De szerintem nyugodtan vedd meg, talán nem szűnik meg- vonul ki a Decathlon Magyarországról...
(nem ismerem a Forerunner 220-at, eddig 350-est, 200-ast használtam, abban volt emberi nyelv is, nem csak francia, de ezt nézd meg vásárlás elött!)

(#430) Dobi 562


Dobi 562
addikt

Sziasztok!

Szeretnek vasarolni magamnak egy pulzusmeros orat. Mivel egyre tobb idot foglalkozok sporttal es nem szeretnek hulyesegre kolteni, ezert kernem a velemenyeteket.

A keretem ra korulbelul 100£, de el tudok menni mondjuk 140£-ig ha eppen annyiba kerulne a bestbuy modell.

Igazabol sokat nem tudok ezekrol a kutyukrol, csak most kezdtem utanaolvasgatni a temanak. Az biztos, hogy olyat szeretnek ami nem a Carvonen-egyenletet hasznalja, hanem jobban egyenre szabhato, valamint 5 pulzuszonat lehet beleprogramozni (remelem nem irok baromsagokat!).

Amire hasznalnam:
-futashoz (kozepes tavot szoktam futni, neha 10-12K-t, valamint hetente egyszer-ketszer intervallum futast csinalok, altalaban 10* sprint dombra fel (80m), kocogas vissza)

-sajat testsulyos edzeshez (itt is eleg sok intervallum edzest csinalok, valamint tabata-protokollt is hasznalok)

Szoval kivancsi lennek hogy a testem hogy reagal a kulonbozo terhelesekre. ehhez kene a kutyu.

Elore is koszonom a segitseget!

(#431) kolosanyi válasza Dobi 562 (#430) üzenetére


kolosanyi
veterán

Szia!

Ilyen áron szerintem a Polar M400 a legjobb. (Nekem is rajta van a listán.)

[ Szerkesztve ]

(#432) Dobi 562 válasza kolosanyi (#431) üzenetére


Dobi 562
addikt

Koszi!

Elolvastam par tesztet, velemenyt rola, meggyozo! Tetszik a testreszabhatosaga es a kinezete is. Mar csak arra kell majd figyelnem rendeleskor, hogy azt a verziot valasszam amelyikhez jar a H7 heart monitor. :)

(#433) bandus válasza Dobi 562 (#432) üzenetére


bandus
veterán

Ha jol tudom nalunk egyelore nem kaphato a szij nelkul, igy ezen nem kell aggodnod :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#434) Dobi 562 válasza bandus (#433) üzenetére


Dobi 562
addikt

E-bay-en, Amazonon kaphato, en Angliaban elek. :)

(#435) Richard válasza kolosanyi (#431) üzenetére


Richard
őstag

Ez az óra tud olyat, hogy beállítok például egy 30 mp és egy 60 mp-es időzónát mint két különböző intervallumot, és felváltva rakosgatja be őket egymás után? Persze az intervallumok leteltét jelzi valamilyen formában.

Valamint még egy kérdés: létezik olcsóbb alternatíva intervallum időzítővel ami tudja a fentieket?

Köszönöm!

(#436) nemtabo


nemtabo
aktív tag

Hello,
Anno Suunto t3d-vel tekertem, de pár éve endomondot használok, Zephyr HxM mellkaspánttal. Jó 3 év után a Zephyr tekerés közben hol a nyugalmi 50 körüli pulzusomra esikle, hol meg 200 fölött jelez hibásan. Cseréjén gondolkozva vetttem észre a decathlon költségkímélő lehetőségét ebben az övben, ill. költségesebb, de kényelmes lehetőségként a Mio Link csuklós mérőt.

Érdekelne, hogy próbálta-e valaki androiddal ezeket.

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#437) Galahed válasza nemtabo (#436) üzenetére


Galahed
senior tag

Szia! Jelenleg hasonlót használok, nem pont ezt, de szintén BT Smart technológián alapul. Jelenleg Blackberry-n, Android futtató környezettel, CascaRun programmal, hibátlanul működik.
Szerintem, csak arra kell figyelned, hogy a telefonod tudja-e a BT Smart-ot. Szerintem is jó vételnek tűnik.

(#438) Galahed


Galahed
senior tag

Megjelent egy új Garmin óra, Fenix 3-as. 2 napja mutatták be, elvileg 5 héten belül kézbevehető.

Hűűű... tetszik!. Végre vékonyabb lett kb 3 mm-el a korábbi csúcs készülékekhez képest. Az, hogy színes, meg több a funkció az csak hab a tortán....

[ Szerkesztve ]

(#439) kolosanyi válasza Richard (#435) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nem használok ilyet, nem tudom biztosra mondani, de mintha tudna.

(#440) bobby_30


bobby_30
tag

Sziasztok!
Sigma pc15 tipusú órám megadta magát. Mintegy 3 év használat után a szíj kettétört, a külsején az izzadságtól erőssen oxidálódik, valamint szintén a beszivárgó nedvességtől lényegében nem tudom benyomni a gombokat, mivel a rugó megadta magát. Ezen kívül a jeladó hátuljáról elveszett a műanyag záró, amit az elemre kell rátekerni. Tudásban maximálisan megfelelt, nincs szükségem ennél nagyobb tudású órára. Tehát hasonló tudású, viszont jobb strapabírású órát keresnék. Az sem lenne hátrány ha a stopper működne pulzusmérés nélkül is. Kinéztem egy Polar RS300X tipusú órát, viszont ebből akár 2 Sigmát is vehetnék. A kérdésem az lenne hogy ár értékben tudnátok-e valami jó vételt, ami nem okozna csalódást. A legfontosabb hogy pontos, megbízható, strapabíró pulzusmérőt szeretnék amit nem kell évente cserélgetnem intenzív használat mellet sem. Előre is köszönöm a tanácsokat.

(#441) Pocee válasza bobby_30 (#440) üzenetére


Pocee
senior tag

Nekem RS300X órám van,télen nem használom mert nem futok,viszont tavasztól őszig sokat és semmi baj nincs vele.bár,hogy stopper megy,vagy nem pulzus nélkül azt nem próbáltam soha,de nagyon elégedett vagyok vele.

Mr.Brightside

(#442) llaszlo


llaszlo
veterán

Mivel övvel foglalkozó topicot nem találtam ezért itt kérdezek.
Melyik az az öv ami jól együttműködik droidon az alábbi HRV appok valamelyikével?
[link]
[link]
[link]

(#443) jeri válasza llaszlo (#442) üzenetére


jeri
tag

(#444) llaszlo válasza jeri (#443) üzenetére


llaszlo
veterán

Nem jól fogalmaztam. Azokon kívül amik az oldalon vannak.
A Polar-t azt tudom, hogy jó. Viszont valami olcsóbb érdekelne. És lehetőleg személyes tapasztalattal.
Netes teszt is jó. Csak még nem találtam csak olyat amiben három típust hasonlítanak össze, viszont nem használják ezeket a programokat, főleg nem droiddal.

[ Szerkesztve ]

(#445) llaszlo válasza llaszlo (#444) üzenetére


llaszlo
veterán

Ezt próbálta már valaki telefonnal? Megbízható?
Geonaute BT öv [link]

(#446) Zebu válasza llaszlo (#445) üzenetére


Zebu
addikt

Én használom és hibátlan

(#447) kolosanyi válasza bobby_30 (#440) üzenetére


kolosanyi
veterán

Szia!

Én szerdán Polar M400-at 20%-os kedvezménnyel. Ezt ár/érték arányban semmi nem üti ki jelenleg a piacon, még a teljes, 60 ezres árán is jó vétel. A szoftvert folyamatosan fejlesztik, kerülnek bele új funkciók, de már így is majdnem hibátlan.

(#444) llaszlo
Nekem 2 Polar H7-em is van, egyet használtan vettem (itt a futós topikban adta el egy fórumtárs), egyet meg az M400-hoz adtak. Nagyon meg vagyok elégedve vele, pontos, gyorsan kapcsolódik és nagyon kényelmes. Összehasonlítva az olcsóbb, műanyag pántokkal azt lehet mondani, hogy nem egy dimenzió a kettő, a műanyag tör, lecsúszik, kiakad stb. A decathlonost nem ismerem, nem tűnik rossznak az sem, de ha van rá mód, én a Polart ajánlom. :)

(#448) bobby_30 válasza kolosanyi (#447) üzenetére


bobby_30
tag

Köszi a segítséget de azóta már megoldottam.

(#449) dmenyusd válasza kolosanyi (#447) üzenetére


dmenyusd
csendes tag

Szia! Hol kapható 20%-os kedvezménnyel?

(#450) Zebu


Zebu
addikt

Egyébként ha övvel összepáros0tom a szivonomat bluetotthon akkor mellette még a BT headset mehet, illetve a cadence szenzor?

Amúgy hezitálok Fenix3, ambit2, ambit3 és 920xt vonalon... nagyon az ambit 3 felé akarok menni a vizálló hrm miatt. Mik a tapasztalataitok?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.