Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) bringasisti válasza jeri (#1000) üzenetére


bringasisti
őstag

Sajnos mindent kipróbáltam. Gondoltam veszek másikat és a garipapírjával kicserélem mert már nincs meg a eredeti, de nem lehet kapni. Lehet hogy egy Polar H10 lesz az utód, de nem nagyon találok véleményt. Lényeg hogy a Samu Galaxis S 5 kommunikáljon vele.

BENEFON DELTA--------N8

(#1002) Ozsi009


Ozsi009
tag

Sziasztok!

Pulzusmérő órát keresek. Heti 3-4 alkalommal kettlebellezek, ehhez kellene valami óra. Mit ajánlanátok?

Ezt az alap verziót néztem ki: link

Lenne értelme ennél drágábba fektetni? Csak kettlebellre használnám.

(#1003) Vasinger! válasza bringasisti (#1001) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Én most vettem egyet, eddig nagyon beállt, de még csak 1x használtam. :K

(#1004) bringasisti válasza Vasinger! (#1003) üzenetére


bringasisti
őstag

Hááát mit mondjak. Nagyon tuti, kényelmes de azért a zabszem bekerült a seggembe, ugyanis mikor párosítottam a telefonhoz avval nyitott hogy az elemet cserélni kell mert merülőben van. Nem gond mert 5 darab Sony volt 605 forint, de hogy tud lemerülni a dobozban egy 2017 ben piacra dobott termék?

BENEFON DELTA--------N8

(#1005) Vasinger! válasza bringasisti (#1004) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hát az nekem is nagyon gyanús...lehet csak gyári hibásat fogtál ki, előfordul az ilyen.

(#1006) bringasisti válasza Vasinger! (#1005) üzenetére


bringasisti
őstag

Azért a para mert egy ilyen telep azt mondják évekig nem merül le az önkisüléstől.

BENEFON DELTA--------N8

(#1007) bringasisti


bringasisti
őstag

Jobban belemerültem a Polar H10 pántba. 24 órát volt rajtam egyfolytában és most reggel azt írja ki hogy battery low, mármint a vadonatúj Sony elem eddig bírja. Másik gond hogy mivel a pánt hátsó részén is van rengeteg gumi szegmens ezért van olyan helyzet hogy bizonyos mozdulatra nem a pánt hátulja csúszik meg és marad feszes a mellkason a mérő felület, hanem a merő felület lazul el és a levegőt méri.

BENEFON DELTA--------N8

(#1008) Ozsi009 válasza Ozsi009 (#1002) üzenetére


Ozsi009
tag

Sziasztok!

Tudnátok ebben segíteni? :)

Köszi!

(#1009) bringasisti válasza Ozsi009 (#1008) üzenetére


bringasisti
őstag

Szerintem nem igazán jó vétel. Ha egy ezrest tolsz még hozzá akkor egy H7 öv és egy megfelelő telefon app egy másik szintet képvisel.

BENEFON DELTA--------N8

(#1010) Ozsi009 válasza bringasisti (#1009) üzenetére


Ozsi009
tag

Rendben, köszönöm, akkor azt veszem :)

Azt honnan lehet tudni, hogy kompatibilis-e a telefonommal (Oneplus One) ?

(#1011) Ozsi009 válasza Ozsi009 (#1010) üzenetére


Ozsi009
tag

Közben megtaláltam a kompatibilitási listát.

(#1012) bringasisti válasza Ozsi009 (#1011) üzenetére


bringasisti
őstag

Mivel hibás volt a H10 pánt ahogy írtam, korrektek voltak és visszavették. Vettem egy H7- est most használom és tökéletes. Egyébként a H10 csak 2 ezerrel drágább ha megfelelő helyen nézed.

BENEFON DELTA--------N8

(#1013) evo87


evo87
őstag

Sziasztok!

10-20 aztán majd maratoni futáshoz, heti 2-3-4 alkalmas edzéshez szeretnék elsősorban GPS órát, amely képes pulzusmérésre is.

Első körben a TomTom Runner 2, illetve 3 szériáját néztem, ami 50 alatt elég sokat nyújt a leírások alapján. Mi a vélekedés ezekről a cuccokról? Van az 50 alatti szegmensben jobb alternatíva akár Garmin, akár Polar akár más márka kínálatában?

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#1014) Zola007


Zola007
veterán

sziasztok Polar H1 pántom van
Tartalék szíjat/övet szeretnék a szenzorhoz venni, a kérdésem az lenne, hogy az ilyen ebayes 1500 Ft-os övek is jók? mert nem túl szimpatikus a 6e Ft-os ára a gyári övnek

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#1015) bringasisti válasza Zola007 (#1014) üzenetére


bringasisti
őstag

Ezt nem tudni, de azt most megnéztem hogy a Polar H 7 pánt az kompatibilis a Geonute pánttal ami olcsóbb kategória.

BENEFON DELTA--------N8

(#1016) Coc@s válasza Zola007 (#1014) üzenetére


Coc@s
őstag

Én Garminhoz épp az előbb rendeltem egy pántot cca. 1300 Ft-ért.
Elvileg kompatibilis. Meglátom, ha megjön.

18 éve itt

(#1017) bringasisti válasza Coc@s (#1016) üzenetére


bringasisti
őstag

Azt nem lehet tudni hogy mikor a nem csak a pulzus adatot nézi valaki hanem a kardió adatokat is akkor mennyire mást mutat ha nem az eredeti érzékelő dolgozik

BENEFON DELTA--------N8

(#1018) Zola007 válasza bringasisti (#1017) üzenetére


Zola007
veterán

nincs benne semmilyen különös érzékelő
A mellkas két oldalán mérhető elektromos potenciálkülönbséget használja a szívfrekvencia megállapítására, hasonlóan az EKG elvezetési pontjaihoz.
Ha megfelelően alacsony elektromos ellenállású vezető réteget (filléres tétel) beépítik az övbe, akkor nincs jelentősége hogy ki gyártotta

A kérdés inkább az, hogy mennyi strapabíró anyagból gyárt a kínai.

Őszintén szólva azért nem akarok gyárit venni, mert - finoman szólva - nem vagyok hasraesve a Polar anyaghasználatától.

RS300x-nek körülbelül 100 használatot bírt ki az óraszíja, az egész házat kell cserélni, mert egybe van öntve a szíj a tokkal, 8e Ft bruttó, csak Pesten cserélik...... itt leírtam [link]
Nem egyedi probléma, 2-3 év alatt mindenkinek elreped.

Ellenben a másik 10e Ft-os alap Beurer órám megvan 5 éve, heti 4 edzést van rajtam, van benne cirka 1500 óra edzés és semmi baja.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#1019) Coc@s válasza bringasisti (#1017) üzenetére


Coc@s
őstag

A pulzuspánt maga csak a pulzus mérésében dolgozik a gumi tappancsok segítségével.
Egyéb adatokat vagy számolnak, vagy a jeladó méri eleve, vagy maga az óra.
Az én gyári Garmin pántomnál négy tappancs van, oldalanként egy nagyobb és egy kisebb.
A rendelt olcsó verzión nem tudom mennyi.
A Garmin anyaga nekem nagyon bejön, de én minden nap egész nap viselem (kivéve éjszaka), így most hogy meleg az idő, igen hamar kellemetlen szaga van az aláizzadás miatt.
Épp ezért akarom kipróbálni ezt az olcsó pántot és ha beválik, akkor rendelek még, és így max. 2-3 naponta tudom váltani és mosni a pántot.
A Garminhoz meg egyébként is még drágább a gyári pánt.
Igaz, kényelmes.

18 éve itt

(#1020) bringasisti


bringasisti
őstag


Értem én hogy mit mondtok, csak a kérdés hogy az érzékenység hogy alakul. Én nem tudom az általam említett két pántot össze hasonlítani mert 2 percig nem ver a szívem egyformán. Viszont egy kis érdekes apróság mindkét öv azonos szegmens el van szerelve.

BENEFON DELTA--------N8

(#1021) bump3r111


bump3r111
tag

Sziasztok, Polar H7 + Iphone (5S) kombóval lenne lehetőségem arra hogy élőben nézzem a pulzus számot, (futópad) esetleg jelezzen (hang?) ha bizonyos tartományból kilépek?
Ha igen tudnátok mondani pár alkalmazást is.

(#1022) bringasisti válasza bump3r111 (#1021) üzenetére


bringasisti
őstag

[link]
Nekem most ez a sláger, nézd meg hogy van e almára verzió

BENEFON DELTA--------N8

(#1023) Gondwana


Gondwana
addikt

Garmin Vivoactive HR in da house. Az lehet, hogy ugyanaz az ökoszisztéma, mint a Vivosmart HR, de teljesen màs vilàg. Fő különbség, hogy az aktìv nem annyira reszponzìv, mint az okos a maga teljesen zàrt rendszerével - és itt néha màr màsodperceket is mutat az òra (jelenleg 11 paramétert egyidejűleg òraszàmlapként)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#1024) Alexxxis


Alexxxis
aktív tag

Sziasztok! Olyan sportórát keresek ami csuklón méri a pulzust, alkalmas teremben való edzés aktivitásának mérésére. Alkalmas futás távolságának és aktivitásának mérésére és alkalmas továbbá medencében és nyílt vízben való úszáshoz is. Az úszásnál mérjen elégetett kalóriát és leúszott távot is. Medence esetében ne standard medence hosszak közül lehessen csak választani.
Tudnátok ajánlani típusokat? Max 70k- ig.

Köszi szépen! :R

the best is yet to come

(#1025) koma106 válasza Alexxxis (#1024) üzenetére


koma106
senior tag

Sztem 70-ért ilyet nem találsz, a csukló pulzus pedig nem megbízható. Apple watch series 2 + vízálló Polar mellkasöv kb. a duplájáért jönne ki.

-

(#1026) Coc@s válasza koma106 (#1025) üzenetére


Coc@s
őstag

Ár szempontból egyetértek.
De a felsorolt célokra én semmiképp sem Apple Watch-ot vennék, hanem Garmin, Polar, ... , amiket kifejezetten ilyen célra terveztek, gyártottak.

18 éve itt

(#1027) lugosi válasza koma106 (#1025) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"a csukló pulzus pedig nem megbízható"

Azért az átlagember számára szerintem egy jobb gyártó terméke megfelelő lehet. Profi vagy komoly szintű amatőr sportolónak, vagy gyógyászati célra biztos van pontosabb is.

(#1028) Coc@s válasza lugosi (#1027) üzenetére


Coc@s
őstag

Én egy Garmin FR235-öt használok napközben pánttal, éjszaka használom csuklós üzemmódban.
A görbéi alapján a csuklós sokkal többet "ugrál".
Ill. ha az a kéz sokat mozog amin az óra van, nálam hajlamos kiugróan magas értékeket mérni.
A szíj szorosságával, az óra elhelyezésével sokat játszottam, de a jelenség ugyanúgy megmaradt.
Az okát nem értem nagyon, de mindegy is.

Így nyáridőben kellemesen izzadok, és a gyári pánt a mosás utáni első használat után is igen erős szagokat bocsát ki magából. Feleségem szerint nem izzadság szag, hanem szerinte a pánt anyaga ilyen büdös olyankor.
Ezért ebay-en vettem cca. 1300 Ft-ért egy "utángyártottat. Ez egy hét használat után sem büdös.
A gyári pántnak négy gumi érzékelője van, az utángyártottnak csak kettő, viszont pl. ülve a gyári pánt érzékelője gyakran elnyomódik a bőrömtől és nem mér. Az olcsóval nincs ilyen gond. A hosszú távot majd meglátjuk.

18 éve itt

(#1029) Gondwana válasza lugosi (#1027) üzenetére


Gondwana
addikt

Olyan tevékenység, ami hatàssal van a kéz keringésére, hatàssal van a csuklòn mérhető pulzus pontossàgàra, pl. egy megterhelt, befeszìtett ökölben nincs olyan egyenletes véràramlàs, hogy abbòl csuklòn sokmindent ki lehessen mérni.
Minden màsra elég lehet - ami nem intervallumos zònàzàs.

(Màs: Gondolkodok a Vivosmart HR meghirdetésén - bàr a fürgesége azért hiànyzik a VivoactiveHR-ből...)

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#1030) gambler


gambler
tag

Sziasztok!

Pulzust szeretnék mérni, kizárólag futásnál. Mit javasoltok? Elég az óra a csuklón, vagy inkább mellkaspánt? Kb 15-20 ezret szánnék rá.

Két szóban elmondhatom, amit az életről megtanultam: megy tovább (Robert Frost)

(#1031) Coc@s válasza gambler (#1030) üzenetére


Coc@s
őstag

Én a magam részéről ennyiért inkább egy pántot vennék és telefonnal szinkronizálnám.

18 éve itt

(#1032) gambler válasza Coc@s (#1031) üzenetére


gambler
tag

Igen, én is ezen filózóm, hogy lehet, hogy karcsú a keret...
Amik a Decathlonban vannak 15-20 ezerért, azok nagyon gagyik?
Pl ez:
https://www.decathlon.hu/onrhythm-410-pulzusmero-ora--id_8309246.html

Két szóban elmondhatom, amit az életről megtanultam: megy tovább (Robert Frost)

(#1033) bringasisti válasza gambler (#1032) üzenetére


bringasisti
őstag

Polar H7 öv 18 ezer a telefon adott és nincs más költség.

BENEFON DELTA--------N8

(#1034) Galahed válasza lugosi (#1027) üzenetére


Galahed
senior tag

Régebben sokat kutakodtam utána, (lentebb beollózom) persze nem kizárt, hogy pontosságuk javulni fog ahogy újabb és újabb technológiák kerülnek az órákba.

----
Pontos értéket tényleg ne várj a HR-től (csuklón mérő eszköztöl) . Az a bőr alatti vérámlásból próbálja egy algoritmus kiszámolni a pulzus pillanatnyi értékét. Gyors terhelésváltáskor fellépő változás követésére alkalmatlan. Lásd Zerge irását a témakörben.
A FitBit Charge HR nél konkrétan birósági ügy lett/lesz belőle, hogy mennyire pontatlan (pedig ez elvileg megbízható, nem gagyi gyártó...)
Szóval pontos mérést, csak mellkaspánttal tudsz végezni,(EKG pontos) de ha arra kell, hogy napi szinten lásd a pulzusodat, úgy nagy vonalakban- viszonylag pontosan, arra teljesen jó A HR-es óra/ csuklómérő is.

[ Szerkesztve ]

(#1035) bringasisti válasza Galahed (#1034) üzenetére


bringasisti
őstag

Max egyetértek, és még egy adalék hogy a pánt a pulzuson kívül kardió adatot is tud rögziteni.

BENEFON DELTA--------N8

(#1036) Coc@s válasza bringasisti (#1035) üzenetére


Coc@s
őstag

Ezt ugye pántja/jeladója válogatja, de ha olyat vesz az ember, akkor tudhat sokmindent. :K

18 éve itt

(#1037) bringasisti válasza Coc@s (#1036) üzenetére


bringasisti
őstag


Pánt és app függő

BENEFON DELTA--------N8

(#1038) bringasisti válasza bringasisti (#1037) üzenetére


bringasisti
őstag

BENEFON DELTA--------N8

(#1039) Crytek


Crytek
veterán

Lehet hülyeséget kérdezek,de ez van.

Garmin Forerunner 25-öm van.. Ha biciklizést akarom vele mérni akkor kell hozzá valami szerkezet? Vagy simán látja hogy ez nem igen futási sebesség és biciklizésként nyugtázza vagy nem tudom? :(

Next PC Upgrade: 2022

(#1040) lugosi válasza Galahed (#1034) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Elfogadom hogy igazad* van.

Szerk.: *igazatok.

[ Szerkesztve ]

(#1041) Gzolo válasza Crytek (#1039) üzenetére


Gzolo
senior tag

Utólag kell átállítani a Connect-ben az edzés típusát kézzel , automatikus módszer nincs rá sajnos.

(#1042) tisvol


tisvol
aktív tag

Sziasztok!
Hátha tudtok segíteni. Endomondo-ban hol tudom beállítani, hogy egy bállított max. pulzusszám fölött szóljon nekem a fülesbe. Vagy bármi módon, pl rezgés, jelezzen? Pulzusmérő öv+telefon kombót használok, futás közben elég kényelmetlen állandóan a telefont bámulni. Samsung Health-ben volt ilyen funkció, amíg meg nem jött a legújabb frissítés....
Vagy valami eccerű progi, ami ezt meg tudná csinálni.
(Visszaolvastam, tudom volt már ilyen jellegű kérdés, de egyértelmű válasz nem volt rá.)
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Üdv:T.

(#1043) Drótszamár


Drótszamár
őstag

Üdv!

Van egy polar ft60 pulzusmérőm. Elvileg pc-re lehet kötni. Kb 15.000 ft a pc-s vevő.

Tudja valaki, hogy pc-n milyen adatokat lehet kinyerni? Van pl grafikon egy-egy edzésen a pulzus változásáról? Tárol ilyen adatot az óra? Vagy csak egy-egy edzés átlagát tárolja? Azt ki tudom írni az órából is kockás füzetbe.

Kutakodtam a neten, de semmi egyértelmű infót nem találtam.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#1044) bringasisti válasza Drótszamár (#1043) üzenetére


bringasisti
őstag

Ezért a pénzért 2 Polar H 7 övet kapni és telefon segítségével a feni képen lévő adatokat meg még egy csomó más paramétert tudsz rögzíteni

BENEFON DELTA--------N8

(#1045) Drótszamár válasza bringasisti (#1044) üzenetére


Drótszamár
őstag

Köszi a tippet.
18.000 Ft volt a hervisben még télen akcióban az óra :)

Ha beszarik annak az öve, akkor ilyet fogok venni helyette.

Vajon működik egyszerre a Bluetooth, és 5 kHz-es adó is? Jó lenne látni az órán az aktuális adatokat, a teló meg logolja az adatot a táskában.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#1046) bringasisti válasza Drótszamár (#1045) üzenetére


bringasisti
őstag

Nekem van egy Geonaute övem az tudja a ANT + és Bluetooth Smart rendszert egyidejűleg használni, de sajnos ha sokáig rajtam van akkor meghülyül. A Polar H 7 csak egy frekit tud és egyszerre nem mindig tud két appot használni viszont a H10 rendelkezik belső memóriával így telefon nélkül is tud rögzíteni adatot és segédeszköz nélkül a telefonra tölti ha hazaérsz.

BENEFON DELTA--------N8

(#1047) Knti válasza bringasisti (#1046) üzenetére


Knti
csendes tag

A H7 tudja egyszerre Bluetooth-ot és 5 kHz frekit is. Igaz csak óra vagy telefon (bluetooth) és indoor cycling bringán ( 5 kHz) próbálva.

(#1048) bringasisti válasza Knti (#1047) üzenetére


bringasisti
őstag

Az a gond hogy nekem még sose volt órám és nem is lesz, viszont jó volna ha tudna a POLAR BEAT és a fenti képen látható valamelyik app-hoz csatlakozni egyszerre. Ezért jobb lenne ha mindkét rendszert tudná, de mint írtam a GEONAUTE az megbízhatatlan.

BENEFON DELTA--------N8

(#1049) HarryDEC


HarryDEC
tag

Sziasztok!
H10 -nek mekkora a mellkas pántja (cm)?

Korán keltem, hol az arany?

(#1050) medica válasza HarryDEC (#1049) üzenetére


medica
senior tag

tyúkmelltől a tehéntőgyig mindenre jó

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.