Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) bringasisti válasza lugosi (#1550) üzenetére


bringasisti
őstag

BENEFON DELTA--------N8

(#1552) lugosi válasza bringasisti (#1551) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igen, tehát úgy működik, ahogy én írtam, és természetesen a telefon Bluetooth egységén keresztül kommunikál vele, azaz szükséges hogy a telefon kapcsolódjon hozzá.

(#1553) bringasisti válasza lugosi (#1552) üzenetére


bringasisti
őstag

Most jöttem rá hogy eddig rosszul használtam. Igazad van.

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#1554) lugosi válasza bringasisti (#1553) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Értem, köszi, akkor ezt kinyomoztuk. Én se értek hozzá túlzottan, csak úgy következtettem, hogy úgy lehet ahogy írtam.

Amúgy látom bevált a polar. Mintha régebben írtad volna, hogy más márkákat is próbáltál. Nekem egy decathlonos van. Néha olyat csinál, hogy egy adott pillanatban ráellenőrzök, és az app nem mutat pulzusértéket. De később visszanézve rögzítette erre az időre is, csak úgy tűnik, mintha nem folyamatos lenne a kapcsolat, hanem, hogy is fogalmazzak, "csomagokban" küldi az öv. Tehát pillanatnyi pulzus nincs néha, csak akkor amikor éppen él a kapcsolat. Ez nekem annyira nem tetszik, de lehet, hogy az elemmel való takarékoskodás miatt így van.
A polar ezt hogy csinálja? Ott teljesen folyamatos?

(#1555) bringasisti válasza lugosi (#1554) üzenetére


bringasisti
őstag

Előző Hsz-ben volt egy kis irónia. Azért tettem idéző jelbe hogy a telefon nem kapcsolódik mert következő a történet: Ha a Bluetooth kapcsolódási lehetőség opciót nézzük akkor vagy mutatja az övet vagy sem, de kapcsolódni ott sose fog a telefon a pulzus jeladóhoz úgy mint ahogy két telefon vagy a füles csatlakozik! Meg kell nyitni valamelyik fitness alkalmazást a settings opciót választani, közösülni a nedvesített érzékelős felrakott jeladóval és ekkor az app a telefon hardver segítségével ha tudja az adott adatátvitelt kommunikálni fog. Ezért írtam hogy nem a " telefon " csatlakozik. Geonaute pántom volt 2 hónapig bírta.

BENEFON DELTA--------N8

(#1556) Mike74


Mike74
csendes tag

Köszönöm a kimerítő és gyors válaszokat. Akkor veszek egy Polar H7 övet, de előtte azért még utolsó próbaként még egyszer megpróbálok csatlakozni a polar beat appal a mostani jeladóhoz. :)

(#1557) lugosi válasza bringasisti (#1555) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Akkor félreértettem amit írtál. Ezek szerint nem kell párosítani a telefont az övvel ahhoz, hogy egy app használni tudja? Az androidos telefonokhoz nem igazán értek, ioson csak akkor tudod bármilyen app-al használni, ha a telefon és a BT eszköz között a pairing megvolt. Furcsállom ha ez androidon nem így van, de attól még persze lehet.

(#1558) bringasisti válasza lugosi (#1557) üzenetére


bringasisti
őstag

A lényege a dolognak hogy ha a telefont párosítod egy másik telefonnal akkor bármelyik alkalmazásból tudsz adatot küldeni. Ha az adott telefonra felteszel 10 fitness alkalmazást akkor egyénként az alkalmazásba belépve az adott app- ot kell párosítani mert a többire nem vonatkozik. Ezért írtam hogy nem a " telefon" hanem az app kapcsolódik nyilván a telefon rendszerén keresztül

BENEFON DELTA--------N8

(#1559) Yoshida válasza lugosi (#1557) üzenetére


Yoshida
aktív tag

Valami van ebben amit bringasisti mond, mert a fenix3 leírásában konkrétan benne van, hogy ne párosítsd az órát a telefonnal, hanem indítsd el a connect appot, és ott keress rá az órára, és úgy párosítsd őket. (ezek utána persze ha a telefon beállításoknál a bt-nél megnézed, ott lesz a párosított óra is...)
Én se értem miért jó ez...
Szabvány az szabvány, aztán mégse. :)

(androidon)

(#1560) bringasisti válasza Yoshida (#1559) üzenetére


bringasisti
őstag

Mert igaz hogy Bluetooth de mégse teljesen Bluetooth az ANT+ és a Smart

BENEFON DELTA--------N8

(#1561) Yoshida válasza bringasisti (#1560) üzenetére


Yoshida
aktív tag

A fenix3 óra Bt-n kapcsolódik a telefonhoz. Az ANT+ pedig a pulzusmérő öv, ami az órához kapcsolódik. Smart meg az újabb BT, 4.0-tól felfelé talán. A telefonomban nincs is ANT, semmi köze a Bt-hez, azt hittem ezt már megbeszéltük :D

(#1562) lugosi válasza Yoshida (#1559) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Lehet hogy onnan ered a félreértés, hogy én iphone-on használom (nekem is fenix van), és ott először meg kellett csinálni a telefon és az óra közötti párosítást, és onnantól látta az app. Simán lehet, hogy androidon másképp van.

(#1563) bringasisti válasza Yoshida (#1561) üzenetére


bringasisti
őstag

:U

BENEFON DELTA--------N8

(#1564) bringasisti válasza bringasisti (#1563) üzenetére


bringasisti
őstag

BENEFON DELTA--------N8

(#1565) Yoshida válasza bringasisti (#1563) üzenetére


Yoshida
aktív tag

Van olyan SoC amiben a BT-vel egyben van az ANT+. Ettől még lehet olyan BT-s telefon amiben nincs ANT+

Mint ahogy nekem sincs benne

Sőt, van ahol írják, hogy főleg régebbi chipset-nél, ha egybe van a bt és az ant+, egy chipbe integrálva, akkor egyszerre csak az egyik működik. (itt amúgy tényleg a Bt- stack-on keresztül megy az ant+, attól még az nem BT...)

"On the chips where ANT+ firmware is patched on at run time (and possibly others), the communication with the chip is through the Bluetooth stack. This means the Bluetooth stack the device runs will impact how ANT+ support is added."

A Galaxy A8 képet nem értem, kilistáztad a bluetoothos eszközeid, és? Néha írhatnál kommentárt a képekhez, mert nehéz megérteni, mit akarsz.

(#1566) 20tek


20tek
csendes tag

Sziasztok!
10 ezer alatt tudtok ajánlani valami órát? Pulzust kellene, hogy mérjen, semmi más nem lényeg.
Köszi!

(#1567) bringasisti válasza 20tek (#1566) üzenetére


bringasisti
őstag

Telefon + Geonaute pánt a Dekából

BENEFON DELTA--------N8

(#1568) mcsm88


mcsm88
senior tag

Sziasztok, lehet, hogy nem jó helyen teszem fel a kérdést, de hátha tud valaki segíteni.

HR10-es pántot használok, mobilon pedig fent van a polar beat és a flow is.
A 24-i edzésem ott van a beat-en és megjelenik flow-ban is.
25-én pc-n jeszót váltottam a flow-nál ezért a 26-i edzésem úgy ment le, hogy mobilon csak a beat-en voltam voltam bejelentkezve.
Edzés után bejelentkeztem a flow-ba is, de utólag nem szinkronizált be a beat-ről.
Mit lehet tenni, hogy ott is megjelenjen?

[ Szerkesztve ]

(#1569) lancia75


lancia75
csendes tag

Sziasztok.

Vettem egy Garmin vivoactive 3 órát, amiben sajnos nincs Magyar nyelv. Tudnátok ajánlani valami megoldást hogy miképpen lehet belevarázsolni a Magyar nyelvet?

Előre is köszi.

Clara pacta boni amici. /Tiszta (nem hátrányos)szerződés.

(#1570) Gondwana válasza lancia75 (#1569) üzenetére


Gondwana
addikt

Vivoactive HR és Vivosmart HR esetében a Garmin Connect töltötte rà a magyar fàjlokat.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#1571) lancia75 válasza Gondwana (#1570) üzenetére


lancia75
csendes tag

Üdv. Köszi, de nálam ez valamiért nem sikerül. Mindenhova "is" csatlakopztattam, de mégsem töltötte rá.

Clara pacta boni amici. /Tiszta (nem hátrányos)szerződés.

(#1572) Coc@s válasza lancia75 (#1569) üzenetére


Coc@s
őstag

Van egy ilyen FB csoport, ott tedd fel esetleg.

18 éve itt

(#1573) lancia75 válasza Coc@s (#1572) üzenetére


lancia75
csendes tag

Köszönöm. Megoldódott egy kis segítséggel.

Clara pacta boni amici. /Tiszta (nem hátrányos)szerződés.

(#1574) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Feleségemnek van egy Polar m430 órája és mostanában azt csinálja, hogy folyamatosan újraindul amikor kint a szabadban fut amikor a futópadon fut akkor nincs ilyen jellegű probléma.
Nem tudjátok mi lehet a gond?

Köszönöm a segítséget.

(#1575) bringasisti válasza cekkk (#1574) üzenetére


bringasisti
őstag

Lehet hogy fázik, próbálja meg hogy lehet kapni kötött csukló pántot és azt húzza rá az melegen tartja

BENEFON DELTA--------N8

(#1576) cekkk válasza bringasisti (#1575) üzenetére


cekkk
veterán

Erről sem hallottam még.Hol lehet kapni? Azért az gáz, hogy 0 fokban nem működik.
Valamint, hogy 1 év alatt a fehér szíj besárgult.

[ Szerkesztve ]

(#1577) bringasisti válasza cekkk (#1576) üzenetére


bringasisti
őstag

Sport bolt, az izzadság törlésére használják tenisz és más sportokban

BENEFON DELTA--------N8

(#1578) Coc@s válasza bringasisti (#1577) üzenetére


Coc@s
őstag

Én napközben folyamatosan viselek pántot. (kettőt felváltva használok)
Az minden este jön velem a fürdőkádba, ill az órát s minden este fürdetem. :K

(Tudom, ez nem a csuklópántra válasz. :N )

[ Szerkesztve ]

18 éve itt

(#1579) bringasisti válasza Coc@s (#1578) üzenetére


bringasisti
őstag

Igen beszéltünk arról hogy nem csak sportolás miatt használod

BENEFON DELTA--------N8

(#1580) Ruujin


Ruujin
csendes tag

Sziasztok, először is vázolnám a helyzetet.

Van egy decathlonos onrythm500 pulzus mérőm

[link]

A helyzet az, hogy aktív edzés közben az app kiakad 196 nál nem méri tovább.
Jelenleg nem tudom elődönteni hogy ez az öv nem képes mérni tovább vagy az alkalmazás kezeli rosszul.

Jelenleg ezt használom

[ Szerkesztve ]

(#1581) bringasisti válasza Ruujin (#1580) üzenetére


bringasisti
őstag

Telefonra ted fel a Polar Beat alkalmazást és nézd meg hogy ott mit mutat

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#1582) Viper26 válasza lancia75 (#1569) üzenetére


Viper26
nagyúr

És bevált?

Nekem pár napja van meg, és nagyon rendben van, pedig fenix 5 is volt korábban. :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 | FR955

(#1583) Viper26


Viper26
nagyúr

Melyik Garmin mellkaspánt ajánlott?

iPhone 14 | FR955

(#1584) bringasisti válasza Viper26 (#1583) üzenetére


bringasisti
őstag

Attól függően hogy milyen mérést szeretnél követni.

BENEFON DELTA--------N8

(#1585) Viper26 válasza bringasisti (#1584) üzenetére


Viper26
nagyúr

Mindent.

iPhone 14 | FR955

(#1586) bringasisti válasza Viper26 (#1585) üzenetére


bringasisti
őstag

Ha mindent akkor teljesen mindegy melyiket veszed. Ha van konkrét elképzelés hogy mit akarsz mérni akkor lehet szelektálni

BENEFON DELTA--------N8

(#1587) Yoshida válasza bringasisti (#1586) üzenetére


Yoshida
aktív tag

pl. ha úszásra is kell, ugye akkor egyből lecsökken a lehetőségek száma 2 garminosra. Ha jól rémlik van a triathlonos öv, meg egy csak úszásra való az bírja hosszú távon is a medencét, ami viszont nem vizes sportoknál kényelmetlen. A triathlonost viszont nem ajánlják rendszeres úszómedencés úszásra :)

Szóval 2-3 övvel mindent le lehet fedni...

(#1588) bringasisti válasza Yoshida (#1587) üzenetére


bringasisti
őstag

Ezért kérdeztem mert aki mindent akar mérni az nem célirányos igény szerint keres.

BENEFON DELTA--------N8

(#1589) monroe8609


monroe8609
aktív tag

Sziasztok!

Polar m430-as felhasználóktól kerdeznem elsősorban?

Nálatok mennyire megbizhatoan mukodik az aktivitas figyelés? Tisztaban vagyok vele hogy pontatlan,tiszta sor,de reggeli ebredes után 5 perccel már 400 kcalt mutat,, :( es 1400 megtett lépést...azert ez igy erős. Vagy van esetleg olyan beallitas amitol pontosabb lehetne egy kicsit?

(#1590) mcsm88 válasza monroe8609 (#1589) üzenetére


mcsm88
senior tag

Nem jártál úgy, mint az egyik band2-es fórumozó? Az a perec éjféltől méri az új nap adatait, ő meg hajnalban még bulizott 😃.

(#1591) monroe8609 válasza mcsm88 (#1590) üzenetére


monroe8609
aktív tag

Haha:) Ma is ebredes utan rogton mar 485 kcalt mutat...ami lehetetlen..

(#1592) lugosi válasza monroe8609 (#1591) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Elég kevés, persze nem lehetetlen. De sokmindentől függ. Nekem a garminom, amit elég pontosnak szoktak tartani, 790-et mutatott ébredés után mint nyugalmi elhasznált kalória, igaz én csak olyan 7 óra fele keltem.

Visszaolvastam, esetleg a te órád ezt aktív kalóriának írja? Az enyém külön jelzi az aktív és a pihenési elhasznált kalóriákat. Kérdés hogy kinél melyik a több, attól is függ hogy fizikai munkát végzel-e, mennyit sportolsz az adott napon stb. Ha 1400 lépést mért alvás közben az tényleg furcsa, de 400 egynéhány pihenési kalória szinte biztos megvan éjféltől ébredésig.

[ Szerkesztve ]

(#1593) monroe8609 válasza lugosi (#1592) üzenetére


monroe8609
aktív tag

Igen,valószínű hogy ez a pihenés közbeni kalóriát szamolja így. Fél 11-től reggel 6.45-ig.Ami elképzelhető. Bár azota csak a gyereket vittem be oviba,es mar 2240 lépést mért es mar 885 kalorianal tartok..Amúgy meg sportolok,napi 2 óra intenzíven,akkor meg termeszetesen elindítom az edzést hiszen elsosorban ezert vettem.Csak ezzel a napi aktivitás méréssel nem vagyok teljesen kibékülve..Egyébként pedig az alvásomat szépen monitorozza,abszolút korrektul méri mikor aludtam el es keltem fel, illetve hányszor "mocorgok" éjjel, szóval összességében elégedett vagyok.

(#1594) lugosi válasza monroe8609 (#1593) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Amúgy szerintem az a polar óra elég komoly, nem gondolnám, hogy gyárilag rosszul mér. Esetleg, legfeljebb ha úgy látod, hogy pontatlan, nem tudom hogy a polar-nál hogy hívják, de egy törlés és gyári visszaállítás lehet, hogy kell neki, újrapárosítással, és akkor beáll. De az nem gagyi szerkezet, tehát nem hinném, hogy nem képes jól mérni.

(#1595) monroe8609 válasza lugosi (#1594) üzenetére


monroe8609
aktív tag

Valahogy en is igy gondolom:) szoval most teszt alatt áll egy ideig,de már most,mintha nem annyira elvetemült számokat mutatna!:)
Neked milyen garmin van? elégedett vagy vele?

(#1596) troland26


troland26
őstag

Amatőr sportoláshoz szeretnék olyan órát ami méri a pulzusom megtett kilométert és a hasonló funkciókat . Az lenne a kérdésem , hogy valaki használ Samsung Watchot ilyen tevékenységhez vagy jobban járnék egy kifejezett sport célra kitalált Garmin/Polár órával . Üzemidő ill pontos sportolási diagnosztika fontos lenne . Tetszik a Samsung órája csak nem tudom képviseli e azt a szintet sportoláshoz mint pl a fent említett 2 márka .

(#1597) Yoshida válasza troland26 (#1596) üzenetére


Yoshida
aktív tag

Valamelyik samsungról egy tesztet láttam, már nem emlékszem hol, de kb egy futást nem bírt stabilan rögzíteni, állandóan megállt, szétagyott, ilyenek. Szóval szerintem csak a garmin/polar/suunto.

(#1598) lancia75 válasza troland26 (#1596) üzenetére


lancia75
csendes tag

Üdv. Pontos pulzusmérésre csak a mellkasi jeladók a leg megbízhatóbbak, mert azok a szív elektromos jeleit veszik. Sokféle órát használtam már, de csuklós pulzusmérésben egyértelműen a Polar M430 a legjobb. Persze magasabb intenzításnál már ott is problémák vannak mint az összes többinél. Bőrszín, szőrzet, izzadság, szennyeződés, laza viselet... ez mind befolyásolja a mérési pontosságot egy csuklós mérésnél. Ha nem a divatot /garmin/ követed és nem fontos a Magyar nyelv az órában, akkor Polar M430. Garminból pedíg a vivoactive 3-at /érintőképernyős/ vagy a forerunner 235-öt ajánlom ár-érték arányban.

[ Szerkesztve ]

Clara pacta boni amici. /Tiszta (nem hátrányos)szerződés.

(#1599) troland26


troland26
őstag

Köszönöm
Akkor a samsung kilőve . :R

(#1600) bringasisti válasza troland26 (#1599) üzenetére


bringasisti
őstag

Ha mérni akarod és nem egy valamilyen értékre vágysz akkor pánt és telefon a befutó

BENEFON DELTA--------N8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.