Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PS Vita / PlayStation TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:57:03

LOGOUT.hu

PlayStation Vita & PlayStation Tv Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10151) Jigoku válasza Totheground (#10150) üzenetére


Jigoku
tag

Igen, ez tökre érthető. :D
Én is hiába vagyok amúgy 90%-ban dobozos párti, a Vita játékoknál egyszerűen nincs az a pénz, amivel kivitelezhető lenne (nekem legalábbis jelenleg), hogy mindent dobozosan megvehessek. De baromi jó akciók vannak a Store-ban, szóval nagyon megéri digitálisan venni. Kis idő volt, mire ráálltam, de már abszolút nem zavar még engem se, pedig én tényleg kis begyöpösödött vagyok ilyen tekintetben xD

Köszi amúgy a pontosítást, igazából utólag esett le, hogy esetleg még pár gyűjtőt is érinthet a dolog, aztán még ha nem is kimondottan a játékélményért, de tudom, hogy vannak, akik csak szimplán a gyűjteményükbe vesznek játékokat. Aztán nekik azért nem mindegy, hogy abszolút nem tudnak dobozos verziót venni, vagy a japán importokkal még bizniszelhetnek. :D

[ Szerkesztve ]

PSN: JigoKuu-chan // Carl [PS2], Tony [NDS], Viktor [PSVita], Raiden [PS4], Sasha [PSP], Rashoumon [N2DS], Susano'o [Switch], Czar [PS5] // https://jigokumuke.weebly.com

(#10152) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

YT Link Vajon csinál hybrid konzolt a Sony (a lá Nintendo Switch) ?

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#10153) SH4D0W2011


SH4D0W2011
őstag

Most látom csak, 22.-én megjelenik a Stardew Valley. :)

(#10154) 3lb4nd1 válasza SH4D0W2011 (#10153) üzenetére


3lb4nd1
tag

Komoly. :)

PSN: elbunda94

(#10156) 3lb4nd1


3lb4nd1
tag

Hú amúgy elég sok érdekes cím jött ki most psn store-t böngészve. Kapásból a Stardew Valley ami önmagában nem semmi h ki tudott a konzolra jönni, de ez a Bloodstained: Curse of the Moon is jópofának tűnik már ha vki szereti még rajtam kívül a 8-bit style castlevania jellegű játékokat. Ez a Neuro Voider se néz ki rosszul bár nemtom megmondani h mi akar lenni pontosan, vmi twin-stick shooternek néz ki :D Mi a fene, amikor azt hittem h 2018-ban pangani fog a konzol.

Ja, és már két kártyám telt be. Ezek a memókari árak soha a büdös életben nem fognak lejjebb menni? Komolyan ez az egyetlen ok amiért most nem fogom tudni nagyon támogatni a vita-t egy darabig, nem éri meg az a hülye kártya egyszerűen az árát.

[ Szerkesztve ]

PSN: elbunda94

(#10157) kovsol válasza 3lb4nd1 (#10156) üzenetére


kovsol
titán

A kártyás dolgot nem értem. Letörlöd amivel épp nem játszol és letöltöd a másikat. Ha később újra elő akarod venni a játékot letöltöd újra.
Nekem van 2x16GB + 4GB. Így már egész jól elférek rajtuk, de persze ha mint a 100+ megvett játékomat kártyán akarnám tárolni akkor vehetnék még egy tucat kártyát. Egyébként a kártyák ára felfelé megy, nem lefelé.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#10158) redbiro


redbiro
őstag

sziasztok!
a fiamnak szeretnék egy vitat venni.
a különböző verziók teljesen csereszabatosak egymással?
egy barátjának első generációs gépe van, az a tervük, hogy cserélgetni fogják a játékokat.
minden fog menni mindenen? :)

van esetleg egyéb szempont amire mindenképpen figyeljek a vásárlásnál?
(az összefoglalót elolvastam)

köszi,
red

it never gets easier, you just go faster

(#10159) 3lb4nd1 válasza kovsol (#10157) üzenetére


3lb4nd1
tag

Az a bajom ezzel hogy a mentést meg akkor bukom, ps+-t meg nem fogok csak a vita miatt beszerezni. De tény, meg lehetne oldani. ott a PC/ps3-ra töltés. Egyszer meg kéne számoljam hány gémem is van megvéve :D Ja, btw, ps store-nál, böngészőből belőtt letöltések mennyire szoktak működni a ps Vita-ra?

PSN: elbunda94

(#10160) RangerFox válasza redbiro (#10158) üzenetére


RangerFox
veterán

Persze, működni fognak a játékok.

(#10161) kovsol válasza 3lb4nd1 (#10159) üzenetére


kovsol
titán

Nekem van PS+ előfizetésem a PS4 miatt. :B

May the Force be with you!

(#10162) Bazsi1987


Bazsi1987
őstag

Szaisztok! Esedékes lett egy ps vita vásárlás a mai nap folyamán!😉 Azt szeretném kérdezni hogy az elmúlt évekbe halmoztam a ps+ előfizetésemel a vita címeket is, na szóval ha ps4-el tolom én közbe a profilomal tegyük fel a párom tud játszani a vitaval ps+-os címekkel? Vagy neki kell csinálunk rá egy másik profilt?😊

[ Szerkesztve ]

(#10163) kovsol válasza Bazsi1987 (#10162) üzenetére


kovsol
titán

Szia,
használható PS4 és PS Vita egy időben azonos profillal. :K

May the Force be with you!

(#10164) Bazsi1987 válasza kovsol (#10163) üzenetére


Bazsi1987
őstag

Köszönöm 😉

(#10165) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

Sziasztok!
Jenleg honnan érdemes/lehet egy slim ps vitát beszerezni Magyarországon? Illetve a vadi új gép milyen fw-el érkezik?

(#10166) Shepard válasza Mr. Erikszon (#10165) üzenetére


Shepard
tag

A legjobban szerintem egy használt példánnyal jársz. Újat már nehéz találni. Nem nagyon foglalkoznak már a konzolboltok vele. Szinte sehol sincs raktáron.

(#10167) RangerFox válasza Mr. Erikszon (#10165) üzenetére


RangerFox
veterán

Esetleg próbáld meg a nagyobb áruházakat, a Tescoban mondjuk volt már rá példa, hogy ki volt rakva a polcra egy-egy darab (27k 8Gb kártyával, meg játékokkal, ami egész jó ár érte). Próbálkozni kell, de szerintem is jobban jársz a használttal.

(#10168) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

Slim-et vagy Fat gépet vegyek? Vagy inkább amit találok? :DDD :DDD

(#10169) MomoSinX válasza Mr. Erikszon (#10168) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Ha többet használnád csak akkuról akkor slim, ha gyakran vagy áram közelben akkor fat szerintem. Utóbbi kijelzője valami kegyetlen szép (de eszik is rendesen). Ha nem érdekel milyen gyakran kell tölteni, akkor azt válaszd amelyik jobban tetszik szerintem.

(#10170) Mr. Erikszon válasza MomoSinX (#10169) üzenetére


Mr. Erikszon
senior tag

Hogyhogy a FAT-nek szebb a kijelzője?

(#10171) taki01 válasza Mr. Erikszon (#10170) üzenetére


taki01
őstag

OLED van a FAT-ben, Slimbe csak IPS kijelző van.

(#10172) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

Szerintetek van értelme tempered glass tenni a ps vita hátlapjára?

(#10173) Bazsi1987


Bazsi1987
őstag

Vettem egy gépet használtan kaptam két memória kártyát, egyiket formáztam használom is már a profilomal, a másikat is formázni kell meg beállitani a profilomat rajta?😊

(#10174) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

Ha a hátlap karcos az felvethet valamilyen problémákat? Vagy csak esztétika?

(#10175) RangerFox válasza Mr. Erikszon (#10174) üzenetére


RangerFox
veterán

Csak esztétikai. Én raktam rá fóliát anno, de egy hét után lejött, így inkább hagytam. Szerintem felesleges.

(#10176) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

Sziasztok, hogy is működik ez a remote play!
Ha van korlátlan 4G-m és megosztom telórol akkor bárhonnan tolhatom a ps4-es játékokat?

(#10177) Wlac válasza Mr. Erikszon (#10176) üzenetére


Wlac
Ármester

Nekem anno csak azonos wifiről működött.

“The wha-"

(#10178) Tegla80 válasza Mr. Erikszon (#10176) üzenetére


Tegla80
addikt

Morgen.
A "remote play" beallitasa.

Sony® & PlayStation®

(#10179) Ti Bo


Ti Bo
aktív tag

Sziasztok

Tegnap tulaja lettem egy Slim Vita-nak. Igyekszem beszerezni a "kötelező" játékokat, bár egyelőre kicsit nehézkesen megy. A GTA széria tagjai csak digitális formában érhetőek el?

Illetve a hátoldalon a touch felülete karcos, egyébként hibátlanul működik. Lehet rajta külön cserélni azt a részt vagy a komplett hátlapot kellene? Köszi az infókat! :R

https://www.meska.hu/shop/GeekLabs

(#10180) taki01 válasza Ti Bo (#10179) üzenetére


taki01
őstag

Ami PS Vita-n elérhető GTA-k azok PSP játékok ezért csak digitálisan lehet őket beszerezni.

(#10181) alevan válasza Ti Bo (#10179) üzenetére


alevan
őstag

Hátlapot kell cserélni. Ám nem olyan nehéz procedúra.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#10182) Ti Bo válasza taki01 (#10180) üzenetére


Ti Bo
aktív tag

Értem, köszi!

alevan: köszi az infót, egyelőre sima fekete hátlapot csak fat változathoz találtam.

https://www.meska.hu/shop/GeekLabs

(#10183) Ti Bo


Ti Bo
aktív tag

Játékokat egyébként jófogáson, vaterán és a hasonló helyeken kívül hol lehet beszerezni? Van régiózár? Vagy ha német ebay-en veszek játékot, ami német kiadás, abban lesz angol nyelv? Bocs, ha láma kérdések... :U

https://www.meska.hu/shop/GeekLabs

(#10184) Jigoku válasza Ti Bo (#10183) üzenetére


Jigoku
tag

Ha dobozos játékot akarsz, bárhonnan vehetsz, nincs régiózár. De a DLCkkel vigyázz, mert azokat csak a régió Storejából lehet leszedni (pl US játék DLCje csak az US Store-ból tölthető). Az EU vagy US játékoknál szerintem általánosan lehet számítani angol feliratra (bár jobb lecsekkolni, mert láttam már furcsa ((spanyol)) kiadásokat). De az ázsiai verziókkal vigyázni kell, pl. a japán játékokban nem szokott angol felirat/nyelv lenni. De vannak Asian English verziók, azoknál szokott lenni angol nyelvi támogatás. :D

[ Szerkesztve ]

PSN: JigoKuu-chan // Carl [PS2], Tony [NDS], Viktor [PSVita], Raiden [PS4], Sasha [PSP], Rashoumon [N2DS], Susano'o [Switch], Czar [PS5] // https://jigokumuke.weebly.com

(#10185) Shepard válasza Ti Bo (#10183) üzenetére


Shepard
tag

Arra érdemes még figyelni, hogy egyik-másik multis játékhoz kell net pass. Ha ezt az eredeti kártyás játékhoz felhasználták már, akkor külön kell beszerezned store-ról. http://ravaszdigital.hu/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?1855

[ Szerkesztve ]

(#10186) Ti Bo válasza Jigoku (#10184) üzenetére


Ti Bo
aktív tag

Köszi neked és Shepard-nek is a választ! :R

Igazából egyelőre nincsenek multis tervek, illetve játékok terén az Uncharted, Lego játékok beszerzését tervezem (talán az Uncharted már úton is van), semmi extra igény nincs. Illetve még próbálom felmérni, hogy mit érdemes.

https://www.meska.hu/shop/GeekLabs

(#10187) Jigoku válasza Ti Bo (#10186) üzenetére


Jigoku
tag

Nincs mit. C:

Jó is, hogy Shepard említette a Passt, ha használtan veszel játékot, arra érdemes figyelni, hogy egyes kiadások tartalmaznak kódokat, amik egy másik (általában hozzájuk kötődő) játék letöltéséhez jók.
Pl. a God Eater 2 Rage Burst-höz járó kóddal le lehet tölteni ingyen a God Eater Resurrectiont, vagy a FFX+X-2 csomagban csak az FFX van a kártyán, az FFX-2t viszont egy kóddal lehet digitálisan letölteni. Az ilyeneknél érdemes figyelni, hogy a kód él-e. Illetve a régiózáras Store-jelenség ezeket is érinti. (Pl. az US verziós FFX+X-2 esetén csak az US Store-ból tudod leszedni a FFX-2t.)

PSN: JigoKuu-chan // Carl [PS2], Tony [NDS], Viktor [PSVita], Raiden [PS4], Sasha [PSP], Rashoumon [N2DS], Susano'o [Switch], Czar [PS5] // https://jigokumuke.weebly.com

(#10188) akey válasza Ti Bo (#10186) üzenetére


akey
csendes tag

Sajnos a Lego játékok a 3DS verziók portjai.
Összevetve a PS3-as változattal, eléggé le vannak butítva grafikailag.

(#10189) Ti Bo válasza Jigoku (#10187) üzenetére


Ti Bo
aktív tag

Köszi az infókat! :R

akey: szomorúan hallom. Bár igazából az összes részt végigtoltuk már asszonykával One-on, csak ott még nem rakták a Harry Pottert backward compatible listára.

GTA Vice City Stories nincs digitális változatban sem? Nem találtam csak a Liberty City Stories-t és a Chinatown Warst.

https://www.meska.hu/shop/GeekLabs

(#10190) RangerFox válasza Ti Bo (#10189) üzenetére


RangerFox
veterán

Most nincs fent, de én még anno megvettem és végigjátszottam Vitán.

(#10192) Ti Bo válasza taki01 (#10191) üzenetére


Ti Bo
aktív tag

Oh, basszus... Ezt nem találtam és külön megvettem a Liberty City Storiest. :C :W

https://www.meska.hu/shop/GeekLabs

(#10193) kovsol válasza taki01 (#10191) üzenetére


kovsol
titán

Türelem játék ez. Folyton vannak PS Store-ban akciók, ki kell várni :)

May the Force be with you!

(#10194) taki01 válasza kovsol (#10193) üzenetére


taki01
őstag

Nekem megvannak anno behúztam őket 3000 Ft-ért. :)

(#10195) Ti Bo válasza kovsol (#10193) üzenetére


Ti Bo
aktív tag

Na majd lesem, beraktam wishlist-re. :)

https://www.meska.hu/shop/GeekLabs

(#10196) Wlac válasza Ti Bo (#10195) üzenetére


Wlac
Ármester

Viszont az vedd figyelembe, hogy a Stories játékok nem a PS2-es változat, hanem a PSP-s átiratai. Csúnya grafika, de legalább nagyon rosszul fut. Az irányítással nem emlékszem, hogy különösebb probléma lett volna.

“The wha-"

(#10197) Purple_46


Purple_46
tag

Szerbusztok!

Esetleg Ps Vitát tudnék valahol újonnan venni?
Ha jól sejtem, akkor már nem is gyártják.
Akkor marad a használt piac

Mennyire megbízható a (PCH-1004) generáció?
Köszönöm a választ előre is!
Üdv!

(#10198) RangerFox válasza Purple_46 (#10197) üzenetére


RangerFox
veterán

Nincsenek típushibái, ha erre gondolsz.

(#10199) Purple_46 válasza RangerFox (#10198) üzenetére


Purple_46
tag

Elnézést a fogalmazásért, máskor jobban odafigyelek.
Igen, arra gondoltam!
Köszönöm a válaszod!

(#10200) Ti Bo válasza Wlac (#10196) üzenetére


Ti Bo
aktív tag

Igen, ezt kivételesen tudtam. A graf olyan amilyen, viszont rajongó vagyok és más platformon kimaradtak ezek a részek.

https://www.meska.hu/shop/GeekLabs

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PS Vita / PlayStation TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.