Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PS Vita / PlayStation TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:57:03

LOGOUT.hu

PlayStation Vita & PlayStation Tv Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9002) Elims válasza crue (#8998) üzenetére


Elims
veterán

Na szép..én meg hò végén szoktam "megvàsàrolni" a plus-os jàtékokat. (Màr amelyiket szerintem érdemes.)
Így nekem esélyem nem lett volna erre. :-//

Tegla: Emlékszem vmire,ha jòl tudom te vitted mindkettőt. :-)

Wlac: Szerintem mindenképp.
+ha tròfeagyűjtő vagy akkor főleg.Elég könnyű platina. :-)

A vita-s x-com ugyanazt tudja mint a ps3-as verziò vagy van benne pici butítàs?
Pàr òra ps3-as jàték utàn sajnos nem értettem 100%-ra,hogy mit/miből/hogyan lehet. :-(

(#9003) ldave


ldave
félisten

Na ki mit tippel, lesz-e szó a Sony konferencián a Vitáról? :)

A Slime draws near! Command?

(#9004) kovsol válasza ldave (#9003) üzenetére


kovsol
titán

Max a gyártás leállításáról szerintem. Pedig sok lehetőség van a gépben szerintem.

May the Force be with you!

(#9005) dinostaRR


dinostaRR
tag

Ez a Dragon's Crown nagyon jó játék vitán! :D El leszek vele egy ideig az biztos. Valakinek megvan? Tippek trükkök?

PSN: dinostaRRHU [SONY PS5 - Huawei Mate 10 Pro]

(#9006) kovsol válasza dinostaRR (#9005) üzenetére


kovsol
titán

PS+ mellé kaptam, de még nem vettem rá magam, hogy letöltsem :)

May the Force be with you!

(#9007) fausto válasza dinostaRR (#9005) üzenetére


fausto
addikt

Nekem most sikerült megvennem dobozosan, nagyon örülök neki :D Anno amikor a PS+ beadta, elég sokat játszottam vele, egyedül azt sajnálom, hogy nincsenek meg a régi mentéseim, elég tápos harcosom volt. Majd befizetek egy hónapra és letöltöm.
Milyen tippeket szeretnél?

(#9008) dinostaRR válasza fausto (#9007) üzenetére


dinostaRR
tag

Hát csak érdemes e figyelni valamire, tárgyak, skillek stb. Sorceress el kezdtem. :)

Más: észrevettem, hogy a fenti tálcán(ahol vannak az iconok) alap menü képernyőn az alsó része kicsit fehéredik, nálatok is, direkt? Főleg fekete háttérnél látszik, fekete témánál.

PSN: dinostaRRHU [SONY PS5 - Huawei Mate 10 Pro]

(#9009) fausto válasza dinostaRR (#9008) üzenetére


fausto
addikt

Itt a karakter trófeák leírásánál vannak tippek, hogy miket érdemes fejleszteni. A Sorceress talán nem a legjobb választás, egy idő után elég nehéz lesz vele.
Sajnos a OLED-es Vita képernyője elég csúnyán tud "felhősödni", nem akarlak megijeszteni, de nézd meg egy egyszínű, fekete hátteret sötétben, eléggé el fogsz szörnyedni. A jó hír, hogy ez játék, mozgás közben nem igazán jön ki, sem pedig világosban. Nekem is volt vagy fél év, mire észrevettem :)

(#9010) dinostaRR válasza fausto (#9009) üzenetére


dinostaRR
tag

Igen, később én is utána olvastam és a sorci egy support karakter főleg ha jól értem :) Lehet kipörgetem vele a sárkányig aztán váltok egy amazonra.

LCD-s vitám van, tudom mire gondoltál, de én másra. Itt bejelöltem egy képen, hogy mire gondolok. A fenti fekete menüsávon az alsó része átmegy fehéresbe, ez mindenkinek ilyen, normális? Köszi

PSN: dinostaRRHU [SONY PS5 - Huawei Mate 10 Pro]

(#9011) Rigormortiis válasza dinostaRR (#9010) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Ha full fekete képnél nincs elszinezödés, akkor normális kell, hogy legyen. Nekem más témám van, nincs is fekete csík, meg amoled is, úgyhogy nem tudok nyilatkozni.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#9012) Adam_Shepard


Adam_Shepard
addikt

Amúgy van lehetőség valmi custom témát rakni a PSV-ra? Mert, ahogy látom a storeban is csak az a 6 fajta van + a cs*-*s DOA fizetős témák.

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#9013) VooĐoo válasza dinostaRR (#9008) üzenetére


VooĐoo
tag

Ha gyorsan akarsz szintezni akkor told online, ott össze lehet szedni más emberek hulláit, és fel tudod őket támasztani a templomban. Aztán single-ben legyalulják helyetted a pályákat. :D

Csak a lvl255-ös karaktereket elég borsos áron lehet visszahozni, 100-ig még megfizethető kis szinten is.

PSN: Neon--Skyline

(#9014) Rigormortiis válasza VooĐoo (#9013) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Lehet, hogy ismét letöltöm, megjött hozzá a kedvem.

Végigtoltam ps4en az Odin Sphere demot, értékelések alapján a vita verza is ugyanazt tudja, és nagyon durván betalálós! Igazán megjelenhetne már euban is!

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#9015) Gijon válasza Adam_Shepard (#9012) üzenetére


Gijon
senior tag

Persze, játékokban csinálhatsz screenshot-ot, és azt be tudod rakni témának.

(#9016) VooĐoo válasza Rigormortiis (#9014) üzenetére


VooĐoo
tag

Szerintem előveszem én is egy kicsit, még csak az elfet maxoltam ki.
Ha valaki tolná multiban az felvehet psn-en. ⇩

PSN: Neon--Skyline

(#9017) renji00


renji00
aktív tag

Van olyan bolt ahol van pár dobozos cím és nem a alapok közül?
Konzolvilágban van 2 játék ami érdekel de nem 14e forintért. KB felét adnám érte de azért pofám nincs odamondani a boltosoknak hogy feléért elviszem. :U

(#9018) dinostaRR válasza VooĐoo (#9016) üzenetére


dinostaRR
tag

Engem is felvehettek :) dinostaRRHU

PSN: dinostaRRHU [SONY PS5 - Huawei Mate 10 Pro]

(#9019) Latitude


Latitude
tag

Sziasztok,

Erősen gondolkodom egy Ps vita vásárlásán, de csak abban az esetben, ha bizonyos (PSP) játékokat végig tudnék rajta játszani. Ezek a Tomb Raided Anniversary és a TR Legend. (Illetve a Prince of Persiák, de ha jól tudom ezek szerepelnek a portolt játékok listájában.) Tudnátok abban segíteni, hogy ezek portolva lettek-e erre a gépre? Illetve, hogy melyik store-ból (esetleg árral együtt) lehet letölteni? Köszönöm előre is a segítséget.

Üdv

OnePlus 6, Raspberry Pi3 OSMC; Raspberry Pi4

(#9020) renji00 válasza Latitude (#9019) üzenetére


renji00
aktív tag

Ha PSP játékokat szeretnél játszani akkor ne a magyar store-ra regisztrálj. Inkább UK vagy USA.

(#9021) fausto válasza Latitude (#9019) üzenetére


fausto
addikt

Angolon fent van mindkettő, a leírás szerint megy Vita-n is.Darabja 7.99GBP (~3500,- Ft)
A Prince of Persia játékokat nem portolták Vita-ra (ha a portolás alatt azt érted, hogy felhúzzák HD-be, mint a MGS HD Collection vagy a Jak&Daxter Trilogy). A PSP-s részeket meg lehet venni, 6.49GBP darabja.

(#9022) Latitude válasza fausto (#9021) üzenetére


Latitude
tag

Sziasztok,

Köszönöm a gyors válaszokat. Ez jó hír, hogy van arra mód, hogy ezekkel a játékokkal játszak. Az kicsit szomorú, hogy az áruk még mindíg ilyen borsos. A portolásnál arra gondoltam, hogy egyáltalán elindul a game az eszközön. De ha jól értem akkor, mindegyikkel lehet ps vitán játszani viszont a TR-ek már HD-ben futnak rajta a portolás miatt.

Üdv

OnePlus 6, Raspberry Pi3 OSMC; Raspberry Pi4

(#9023) renji00 válasza Latitude (#9022) üzenetére


renji00
aktív tag

Minden PSP játék eredeti felbontásában fog futni. TR és a PoP is.

(#9024) Latitude válasza renji00 (#9023) üzenetére


Latitude
tag

Látszódik a különbség az alacsonyabb felbontás miatt, hogy ez nem egy "ps vitás" játék hanem egy psp-s? Vagy a ps vita szoftveresen felskálázza és igazából nem vagy csak alig látható a különbség?

OnePlus 6, Raspberry Pi3 OSMC; Raspberry Pi4

(#9025) RangerFox válasza Latitude (#9024) üzenetére


RangerFox
veterán

Semmit nem skáláz rajtuk a Vita, ugyanúgy futnak mint ha PsP-n játszanál velük, úgy is néznek ki.

(#9026) Latitude válasza RangerFox (#9025) üzenetére


Latitude
tag

Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy ha csak PSP játékokkal szeretnék játszani elég ha veszek egy PSP-t? Hiszen ez esetben semmi pluszt nem ad az hogy van egy Ps vitám.

OnePlus 6, Raspberry Pi3 OSMC; Raspberry Pi4

(#9027) fausto válasza Latitude (#9026) üzenetére


fausto
addikt

Ott az a plusz, hogy lejátssza a Vita játékokat :)
De ha csak PSP játékokkal játszol, akkor elég a PSP. Ráadásul a dobozos játékokat többnyire olcsóbban be tudod szerezni, mint a digitálisokat.

(#9028) VooĐoo válasza Latitude (#9026) üzenetére


VooĐoo
tag

A dual analog szerintem elég nagy plusz. PSP-n jó pár játékban a D pad-el mozgattad a kamerát, Vita-n át tudod tenni a jobb analógra.

PSN: Neon--Skyline

(#9029) Wlac válasza VooĐoo (#9028) üzenetére


Wlac
Ármester

Ez biztos? Mert nekem nem volt anno ilyen opció. Konkrétan a Splinter Cellel úgy kellett játszanom, hogy bal analóggal mozogtam, majd ha lenyomtam a kört, akkor a bal analóggal tudtam mozgatni a kamerát. A jobbra csak inventory-t, vagy valami ilyesmit tudtam hotkeyezni.

“The wha-"

(#9030) VooĐoo válasza Wlac (#9029) üzenetére


VooĐoo
tag

Splinter Cell-el nem játszottam, így arról nem tudok nyilatkozni, de ha egy extra gomb kellett a kamera mozgatásához akkor abban valószínűleg nem lehet így átállítani.
Ez csak akkor működik, ha a kamera simán a D pad-en van (pl. Monster Hunter), vagy a jobb oldali gombokon (Coded Arms).
Itt egy videó a beállításról.

PSN: Neon--Skyline

(#9031) Wlac válasza VooĐoo (#9030) üzenetére


Wlac
Ármester

Igen, ott külön gomb volt erre, viszont azt nem tudtam, hogy sok játékban a DPAD kapta a kamerát, és azt rá lehet dobni a jobb analógra. Ez már azért bővíti a lehetőségeket.

“The wha-"

(#9032) RangerFox válasza Wlac (#9029) üzenetére


RangerFox
veterán

Igen, biztos. Sőt, még szűrőzheted is a játékokat.

(#9033) Latitude


Latitude
tag

Sziasztok, végül is vettem egy megkímélt állapotban levő psp-t. Nyúzom most azt és ha bejön akkor lehet, hogy egy vitára is beruházok. Köszönöm a segítséget. Üdv

OnePlus 6, Raspberry Pi3 OSMC; Raspberry Pi4

(#9034) LeventeV


LeventeV
senior tag

Pár új Vita játék:

Zero Time Dilemma
Akinek tetszett a Zero Escape: Virtue's Last Reward, vagy a Danganronpa sorozat.

Odin Sphere - Leifthrasir
Akinek tetszett a Muramasa és a Dragons Crown.

(#9035) renji00 válasza LeventeV (#9034) üzenetére


renji00
aktív tag

Zero Time Dilemma: Csak azoknak akik játszották a Virtue's Last Rewardot.

Odin Sphere kötelező vétel.

(#9036) Rigormortiis válasza LeventeV (#9034) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Naaa meghelent végre az odin? Crossplatformos?

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#9037) Rigormortiis válasza Rigormortiis (#9036) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Na megnéztem. Se crossbuy, se cross-save. És 12990-re van beárazva.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#9038) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Hatalmas játék ez a Soul Sacrifice Delta! Melyik spelleket érdemes használni? Iszonyat sok van... Inkább feláldozni vagy megmenti érdemes az elhullottakat?

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#9039) fausto válasza Rigormortiis (#9038) üzenetére


fausto
addikt

Hát röviden mindkét kérdésedre azt tudom válaszolni, attól függ, hogyan játszol, mit preferálsz :)
Azt, hogy áldozol, mentesz vagy a sorsra bízod, attól is függ, hogy melyik frakció mellett vagy elkötelezve. A másik, hogy az egyik karodra lehet sigileket beállítani, az boostolhatja valamelyik statodat, valamelyik varázslatodat. A sigileknek meg van leírása, hogy melyik arm-ot érdemes fejleszteni (darn, neutral,, light). Szóval a lényeg, hogy elég sok minden összefügg mindennel, el lehet benne veszni :)
A varázslatok közül pedig amelyik a stílusodhoz fekszik, meg attól is függ, hogy csapatban játszol vagy sem. Nekem nagyon bejöttek a Homing támadások, a fizikaiak (amikkel csapkodni lehet), a távolba „nyilazósok” meg a bombák is. De ez akár ellenfél típusonként is eltérhet, pl. a bomba hiába sebez nagyot, elég lassú, egy gyors lény ellen nem sokat ér.

MÁS. Elég jó akciók vannak a Store-ba, Big in Japan, japán címeket akcióztak le. Négy játék között gondolkozom, amiket így hallomásból ismerek, írnátok róluk egy pár szót?

Swor Art Online: Hollow Fragmante
Danganronpa: Trigger Happy
Akiba’s Trip
Lost Dimension

Milyen game-ek, ajánljátok őket?

(#9040) renji00 válasza fausto (#9039) üzenetére


renji00
aktív tag

Sword Art Online: ha ismered és szereted az animét akkor nem lőhetsz mellé, amúgy nem nagyon ajánlom. mmorpg-re hasonlít, sok grind, monoton de szerintem egy élvezetes játék és hosszú is.

Danganronpa: Sok olvasásból áll a játék, igazából ilyen rejtély megoldáshoz hasonlítanám. 10/10

Akiba's Trip: hatalmas agymenés vámpírokról kell letépni a ruhát és püfölni. Sztoritól ne várj sokat. :p

Lost Dimension: Nincs meg de másik dicsérik. Ki az áruló közöttünk a történet közponja.

(#9041) fausto válasza renji00 (#9040) üzenetére


fausto
addikt

Köszi!
A Sword Art akkor ki is esett, nem ismerem az animét :)
A Danganronpában mi van azon kívül, hogy sokat kell olvasni? Mert akár milyen izgalmas a történet, azért játékként ez kevés :) Maga a gameplay részt hogy kell elképzelnem?
Akiba: akkor ilyen beat'em up-nak képzeljem el?

(#9042) renji00 válasza fausto (#9041) üzenetére


renji00
aktív tag

Akiba az beat'em up, igen.
Danganronpa pedig egy visual novel. Sok játékot ne várj. Olvasás, gondolkodás és találgatás lesz egy kis nyomozással megfűszerezve. :p

(#9043) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Mit kapok, ha az ellenfelek megolesekor az l+r kombot valasztom (fate).

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#9044) fausto válasza Rigormortiis (#9043) üzenetére


fausto
addikt

Az attól függ, hogy melyik frakciót választottad.Annyi tuti, hogy egyenlő arányban fejlődik a sötét és a világos oldal is.

[ Szerkesztve ]

(#9045) renji00


renji00
aktív tag

Múltkor nem itt érdeklődött valaki Odin Sphere után? Van egy vita verzióm , berendelem a gyűjtőit angol-földről és megszeretnék tőle válni.

(#9046) balazs8907


balazs8907
tag

Sziasztok! Most gondolkozom egy Vita vásárlásán. Érdemes beruházni rá? Leginkább a remote play érdekelne. Nekem nagyon fontos a minimálas input lag. Mennyire vészes ez a része a dolognak? Köszi a választ!

(#9047) Adam_Shepard válasza balazs8907 (#9046) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

Hello. Mindent a bika internet hataroz meg input lag szempontjbol. En most jatszottam dark soulst es elvezhető volt. Viszont probalj ki wgyet mindenkeppen mert a gombkiosztas miatt lehet nem fog tetszeni.

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#9048) jófejsrác válasza balazs8907 (#9046) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Nekem van PS vitám és PS Tv-m is, 20mbit-es internet. Elég élvezhető, néha szétesik a kép de még jobb nettel ez is megszűnik. Ps vitához lehet venni rácsatolható adaptert így megkapod ugyanazokat a gombokat.

(#9049) Elims válasza jófejsrác (#9048) üzenetére


Elims
veterán

Linkelnél egy olyan adaptert?

(#9050) Amadako válasza balazs8907 (#9046) üzenetére


Amadako
tag

Én is rendszeresen játszok remote play-el.Normális net kell hozzá és nem lesz vele baj,
Most még 3g-n keresztül is játszottam vele(hotspottal) és teljesen jól ment.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PS Vita / PlayStation TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.