Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PS Vita / PlayStation TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:57:03

LOGOUT.hu

PlayStation Vita & PlayStation Tv Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10201) Joco_77


Joco_77
aktív tag

Aki megvette PS vitára a Stardew Valleyt írna tapasztalatokat? (akár a PC verzióhoz képest).
Csak amiatt az 1 játék miatt tervezek VITA -t venni.

(#10202) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Az aktuális ps plus játék a Zero Escape: Zero Time Dilemma. Ezért megéri leporolni a masinát. Ha mar leporoltam, akkor több, mint 2 év után megint nyomtam egy kis Soul Sacrifice Deltát. Ez a játék még mindig hatalmas. Főleg a hangulata. Igazán áttolhatnák nagygépre is, mert így a vitával együtt ez a remek játék is a feledés homályába fog süllyedni.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#10203) Ti Bo válasza alevan (#10181) üzenetére


Ti Bo
aktív tag

Na, megoldódott, nem kellett a hátlapot, csak a matrica (amin a Ps logó is van) rész lecserélni. Tudtam rendelni gyári újat, ráadásul nem is volt drága. :B

https://www.meska.hu/shop/GeekLabs

(#10204) Amadako


Amadako
tag

Sziasztok

kérlek ha valakinek megvan a worms vitára írjon privátot. Egy 30 másodperces help kéne egy trofihoz :D :R

előre is köszi

(#10205) SH4D0W2011


SH4D0W2011
őstag

Megjelent a Chasm, PS4 - PS Vita crossbuy-jal.

Chasm - Launch Date Teaser Trailer | PS4, PS Vita

(#10206) Joco_77 válasza SH4D0W2011 (#10205) üzenetére


Joco_77
aktív tag

Jó cucc :) Vártam a mai napot. Ezenkívül már csak a bloodstained van ami idén jófajta lesz, vagy tud még valaki más értelmes játékot ami idén jön ?

(#10207) jozsa31


jozsa31
csendes tag

Sziasztok,

Lehet még Magyarországon (webshopban) újonnan PS vita-t vásárolni?

Nem találok sajnos sehol sem.

Köszönöm a segítséget előre is!

(#10208) koncsik válasza jozsa31 (#10207) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Szinte kizártnak tartom :(

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#10210) Ti Bo válasza jozsa31 (#10207) üzenetére


Ti Bo
aktív tag

Sajnos nem. Talán amazonon még találhatsz, de itthon is lehet fellelni szép állapotút. Vagy kifejezetten bontatlan kellene?

https://www.meska.hu/shop/GeekLabs

(#10211) jozsa31 válasza Ti Bo (#10210) üzenetére


jozsa31
csendes tag

Hello,

Újat szeretnék az akkumlátor miatt. Ebayen van 55 000 ft-ért valami "Japan import". Itt gondolom már a régiók nem számítanak igaz, mert akkor szeritnem veszek onnan egyet.

Vagy számítanak a régiók?

(#10212) jozsa31 válasza koncsik (#10208) üzenetére


jozsa31
csendes tag

Köszi a választ.

Gyanítottam :(

(#10213) Rigormortiis válasza jozsa31 (#10211) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Az enyém premier körüli fat, és még mindig lazán hoz 4 órákat, pedig nem keveset nyúztam.

Ha valahonnan a föld alól sikerül újat szerezned, annak az akksija sem lesz tökéletes, hiszen használat nélkül is öregszik az sőt! Jobban jársz egy olyannal, amire figyelt a gazdi, és normálisan töltötte.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#10214) Ti Bo válasza jozsa31 (#10211) üzenetére


Ti Bo
aktív tag

Az akku miatt ne aggódj, nagyon jól bírják, viszont ha kell, akkuból simán tudok rendelni gyári újat neked, akár fat akár slim vita-ról legyen szó. :K

https://www.meska.hu/shop/GeekLabs

(#10215) SH4D0W2011 válasza Joco_77 (#10206) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

(#10216) Joco_77 válasza SH4D0W2011 (#10215) üzenetére


Joco_77
aktív tag

Jaja előbb olvastam énis :( Hát ez aztán a rossz hír :(

(#10217) Jigoku válasza SH4D0W2011 (#10215) üzenetére


Jigoku
tag

Pedig úgy vártam én is, erre... :(

PSN: JigoKuu-chan // Carl [PS2], Tony [NDS], Viktor [PSVita], Raiden [PS4], Sasha [PSP], Rashoumon [N2DS], Susano'o [Switch], Czar [PS5] // https://jigokumuke.weebly.com

(#10218) fausto


fausto
addikt

Sziaszok,

Régi FAT Vita-nál mennyire fontos, hogy a gyári töltőjével töltsem? Használhatok egy standard, telefonos töltőt?
A Vita töltő adatai:
Input: 100V-240V~0.2A 50/60Hz
Output: 5V=1500mA

A Samsung töltő:
Input: 100V-240V~0.3A 50/60Hz
Output: 5V=1,55A

Köszi előre is! :R

(#10219) MrTwister válasza fausto (#10218) üzenetére


MrTwister
őstag

Szerintem tökéletes a lényeg, hogy a fesz azonos legyen, viszont a FAT Vitának mintha speciális töltőcsatlakozója lenne és nem mikro USB-s vagy nem? :U

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#10220) SH4D0W2011 válasza MrTwister (#10219) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Igen, annak speckó csatlakozója van, viszont a másik vége USB, ami belemegy a töltőfejbe. Én így töltöm többnyire powerbankról.

Tegnap amúgy bekapcsolásnál arra lettem figyelmes, hogy sötét foltokat látok a feketében, ez valami kezdődő probléma lesz a kijelzővel, vagy szimplán csak az OLED panel sajátossága szerintetek? Lehet ilyen volt eddig is, passz, de csak most tűnt fel.

(#10221) RangerFox válasza SH4D0W2011 (#10220) üzenetére


RangerFox
veterán

Oled panel sajátossága

(#10222) SH4D0W2011 válasza RangerFox (#10221) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Akkor megnyugodtam, köszi. :)

(#10223) fausto válasza MrTwister (#10219) üzenetére


fausto
addikt

Aha, de a töltő standard USB, oda be tudom dugni a Vita kábelét :) Köszi!

(#10224) YarisTS


YarisTS
csendes tag

Sziasztok!

Csendes megfigyelője voltam eddig a topiknak, néhány hónapja lettem egy OLED Fat Vita boldog tulajdonosa.

Pár hete rátaláltam egy szintén Fat-re, amibe fordítva dugták be egyszer az USB kábelét és összetört a csatlakozó és a pinek is benne. Nagyon olcsó volt, így alkatrésznek megvettem. Tettem bele egy feltöltött akkut, minden funkció rendben működik. Jött az ötlet, hogy esetleg érdemes a megmentésre.

Itt jönne a kérdés, bárkinek bármi ötlete arra, hogy valahol vállalják-e esetleg a csatlakozó cserét vagy árulnak bontott alaplapot?

Körbetelefonáltam nagyjából az összes budapesti szervizt, de sehonnan nem kaptam pozitív választ. (Nem vállalják, régi modell, 30.000 az alaplapcsere stb...)

Segítséget, választ előre is köszönöm!

Liberté, égalité ... sécurité

(#10225) 3lb4nd1


3lb4nd1
tag

Az idei termésből pár eddigi benyomás:

Chasm elég gyenge volt szerintem, ellenben az Iconoclasts szerintem hozza sokszorosan amit a Chasm célnak kitűzött. Utóbbit tudom ajánlani bárkinek, nagyon eltalált játék. :K

A Curse of the Moon egy tényleg NES nehézségű játék, nem rossz, jó hangulata, nem voltam hajlandó easy mode-ra váltani, úgyhogy kicsit kemény de előbb-utóbb megbirkózok vele. :D

Steamworld Dig2 kiváló folytatás, élveztem minden percét. :R

PSN: elbunda94

(#10226) SH4D0W2011 válasza 3lb4nd1 (#10225) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

A Chasm-ról a véleményeket olvasva nekem is az jött le, hogy messze van attól, amire vártak a támogatók, meg igazából bárki, aki várt rá. Én nem tudtam róla semmit, meg igazából alig játszottam bármivel is a Vitán, de az én igényeimnek elég. :D Az Iconoclasts ajánlást pedig köszi, majd legközelebb ha hasonlóra vágyom, a listán lesz. :)

(#10227) 3lb4nd1 válasza SH4D0W2011 (#10226) üzenetére


3lb4nd1
tag

Ne érts félre, a Chasm nem egy rossz játék, de elég középszerű, főleg egy Iconoclasts-hoz képest. Annyira nem jött be előbbinek a random generált pálya szerintem. Az art-ja viszont bejött :)

PSN: elbunda94

(#10228) Ti Bo válasza YarisTS (#10224) üzenetére


Ti Bo
aktív tag

Szia.

Utánajárok kicsit, de szerintem én tudok segíteni neked.

https://www.meska.hu/shop/GeekLabs

(#10229) Ti Bo válasza YarisTS (#10224) üzenetére


Ti Bo
aktív tag

Tudom rendelni a gyári töltő aljzatot fat-hez, 7000 forint a cserével együtt. Sajnos míg a slimben lévő gyári micro usb csati 720 nettó, addig a fat-ben lévő gyári aljzat 3200 nettó.

https://www.meska.hu/shop/GeekLabs

(#10230) MomoSinX válasza Ti Bo (#10229) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Lehet hülyeséget kérdezek, de nem lehetne mini usb re cserélni a fat aljzatot?

(#10231) Ti Bo válasza MomoSinX (#10230) üzenetére


Ti Bo
aktív tag

Sajnos totál más a két csatlakozó, lábkiosztás és méret szempontjából is. Ahogy a mondás tartja, mindent meg lehet csinálni, csak jelen esetben én nem tenném.

https://www.meska.hu/shop/GeekLabs

(#10232) YarisTS válasza Ti Bo (#10229) üzenetére


YarisTS
csendes tag

Köszi Tibor, írok privátot!

Liberté, égalité ... sécurité

(#10234) Carlos Padre válasza taki01 (#10233) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Is?

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#10235) taki01 válasza Carlos Padre (#10234) üzenetére


taki01
őstag

Rosszul írtam. Még homályos hogy csak Japánban vagy globálisan állítják le. Japán tuti leáll a gyártás.

[ Szerkesztve ]

(#10236) 3lb4nd1 válasza taki01 (#10233) üzenetére


3lb4nd1
tag

R.I.P.

Meglepődtem, milyen kevés kelt el belőle a psp-hez képest. (is)

Holnap meg jön a Timespinner, a végére ez egy Metroidvania konzol lesz... :D Utolsó "nagy" játéknak meg valszeg a Catherine: Full Body fog jönni a kiskonzolra. Ezen kívül a Punch Line tűnik egész ígéretesnek.

PSN: elbunda94

(#10237) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

Sziasztok!
Ps vita firmwareje 3.65-ről frissíthető 3.68-ra vagy csak a legfrissebb 3.69-re?

(#10238) RangerFox válasza Mr. Erikszon (#10237) üzenetére


RangerFox
veterán

Mindig csak a legfrissebbet tudod letölteni.

(#10239) 3lb4nd1 válasza Mr. Erikszon (#10237) üzenetére


3lb4nd1
tag

huhh miért akarnál 3.65-ről frissíteni egyáltalán? :'D

PSN: elbunda94

(#10240) erahurka


erahurka
félisten

Üdv!

Gondolkodom egy Vitán hiszen PS Plus miatt folyamatosan kapom rá a játékokat. Milyen árban lehetne egy használt darabot beszerezni? Újonnan elég brutál árak vannak, na meg készleten sincs sehol a cucc.

Játékok téren mi számít kihagyhatatlannak?

:R

(#10241) SH4D0W2011 válasza erahurka (#10240) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Hello!

Szerintem 25-30 körül reális lehet egy nem teljesen leharcolt darab, egy adag szerencsével ki lehet fogni olcsóbban is. Ha nem kapsz hozzá, memóriakártya kelleni fog, azt talán ebay-ről lehet érdemes venni, de az sem olcsó, én majdnem 10-ért vettem a 16 gigásat. Játékokról majd a többiek biztos jobb tanácsokat tudnak adni, én most a Rayman Origins-szel játszogatok, eszméletlen jól néz ki a kis OLED kijelzőn. :)
Egyébként sajnos jövő év márciustól nem kapunk Vita (és PS3) játékokat a Plus előfizetéssel. :(

(#10242) 3lb4nd1


3lb4nd1
tag

Remote play-hez gripet ps vita-hoz lehet itthonról beszerezni vagy már csak rendelni ebayről? Nem tudom mi a magyar neve de rákaptam arra is, egész jónak tűnik csak az R3/L3 meg triggerek nem az igaziak touchpaddel... :D

PSTV-n is gondolkozok mert megláttam mennyi local meg ad-hoz multiplayer cím működik rajta, annyira nem vészes árban mozog és jó, nem egy switch felhozatal szempontjából, de hordozhatóság szempontjából szerintem még jobb is az a kis dobozka. Valakinek tapasztalata pstv-vel, megéri? Jól működik?

@erahurka: Ha sok digitális játékod van én egyből 32 GB memkarira mennék, amúgy én 30-ért szereztem be a készüléket használtan. Van mondjuk 8 GB-os karim eladóba egyébként... :D Totál digitáliban vettem rá mindent az akciók miatt, ps plus-al még a mentéseid se vesznek oda ha cserélgeted a játékokat a kártyádon.

Játékok - a konzol korai pár évében még a sony nem sz.rta le teljesen, onnan vannak egész jó AAA címek ha az érdekel. Killzone, Need for speed, némi fenntartással Borderlands, Tekken x Street fighter stb. Onnantól indie-k, visual novelek meg rpg-k főleg amik értékelhetők. Nálam a játékízlésemet teljesen átformálta ez a cucc mondjuk, elég sajátos könyvtára van.

[ Szerkesztve ]

PSN: elbunda94

(#10243) Rigormortiis válasza 3lb4nd1 (#10242) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Én első körben mindig a három Vanillaware-s játékot ajánlom: Muramasa Rebirth, Dragons Crown és Odin Sphere. Ezeket oda álmodtál, ott is mutatnak a legjobban, főleg a régi amoledes gépen.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#10244) 3lb4nd1 válasza Rigormortiis (#10243) üzenetére


3lb4nd1
tag

Ja, ezekről el is feledkeztem. Tényleg érdemes rájuk nézni. Ilyen stílusban a Child of Light is ajánlható szerintem. :)

A Gravity Rush volt még aminél anno letettem a hajam a koraiak közül, azt gondolom hogy a nagy rpg-k is system sellerek lehetnek egyeseknek: World of Final Fantasy, FF HD remake-ek, Persona 4, YS VIII akár és különutasként a Danganronpa széria ami elég ütős még.

[ Szerkesztve ]

PSN: elbunda94

(#10245) Shepard válasza erahurka (#10240) üzenetére


Shepard
tag

Elôttem szólokhoz csatlakozva ajánlanám még a Little Big Planet-et és a Tearaway-t is. Kicsit gyerekesebb darabok, de szerintem rendkívûl szórakoztatóak.

(#10246) Shepard válasza 3lb4nd1 (#10242) üzenetére


Shepard
tag

Szerintem jól gondold meg. Ha van Ps4 is és máshová streamelnél, akkor megérheti. Viszont a vita és old school ps1-2 játékoknál nagy tv képernyôn eléggé zavaró tud lenni a grafikai részletesség és öregecske textúrák.

[ Szerkesztve ]

(#10247) erahurka válasza Shepard (#10245) üzenetére


erahurka
félisten

LBP-ből egyelőre elég volt, az első kettőt PS3-on játszottam ki, a harmadikat PS4-en, de az iszonyat rage-be ment át pár helyen. A Tearaway pedig megvan PS4-re, kétszer is. :R

(#10248) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Sziasztok, régen nem használtam már a fat PS VItámat, elképzelhető, hogy kifingott az akku benne? Töltőn van már egy ideje, de se kép, se hang... :(

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#10249) koncsik válasza koncsik (#10248) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

MIntha a PS jel narancssárga lett volna, de hogy meddig... ahogy levettem róla a védő tokot eltűnt :O

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#10250) RangerFox válasza koncsik (#10249) üzenetére


RangerFox
veterán

Maradjon töltőn és próbáld a power, PS home és az R gombot egyszerre lenyomni (kb. 30-40msig). Ha arra sem reagál, akkor esélyes. :( Amúgy emlékeim szerint narancssárgán világít addig, amíg tölt, utána kikapcsolja a ledet.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PS Vita / PlayStation TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.