Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PS Vita / PlayStation TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:57:03

LOGOUT.hu

PlayStation Vita & PlayStation Tv Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9051) Karma válasza Amadako (#9050) üzenetére


Karma
félisten

Mennyi sávszélt eszik egyébként? Pl. egy óra játék hány MB-ra jönne ki, nem figyelted véletlen?

“All nothings are not equal.”

(#9052) jófejsrác válasza Elims (#9049) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Link

[ Szerkesztve ]

(#9053) kovsol válasza jófejsrác (#9052) üzenetére


kovsol
titán

Ebayen rákerestem és 12-16e Ft. :Y Pedig gondoltam rendelek egyet.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#9054) Adam_Shepard válasza kovsol (#9053) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

asszem a playasia.com oldalon lehet valamivel olcsóbban venni ilyet.

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#9055) Elims válasza jófejsrác (#9052) üzenetére


Elims
veterán

Köszi!

(#9056) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Dragons Crownban hogy lehet aktiválni az ultimate nehézségi fokozatot? Infernalon is kipörgettem, de meg nem vagyok 99.

Valaki tolja mar az Odins Sphere-t? Vélemények?

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#9057) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Soul Sacrificeban hogyan lehet olyan szobát nyitni, ahol 15ös nehézségű küldiknek is neki lehet esni? Azt írja, hogy revised státusz jell hozzá. Egyébként teljesen magával ragadt, nagyon klassz játék. Illetve valaki tudna segíteni Alice maze farmolasban?

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#9058) cuebler


cuebler
senior tag

üdv mindenkinek,
srácomnak szeretnék venni egy ps vitát (esetleg) és felmerült pár kérdés:
- tud-e internetet böngészni?
- lehet-e rajta youtube-ozni?
- használt vásárlásakor mire érdemes figyelnem?
- valós alternatíva-e a psp?
előre is köszönöm a válaszokat :R

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#9059) fausto válasza cuebler (#9058) üzenetére


fausto
addikt

Hello,

- Tud, nem rossz böngésző, de nem egy mobilos/tabletes szintű.
- Régen volt rá alkalmazás, de már nem elérhető, böngészőből lehet nézni. Én nem használom, de hallottam rá panaszokat, pl. hosszabb videóknál bezárja az oldalt
- nincs nagyon típus hiba. ha szép állapotban van, vigyáztak rá, minden gomb megy rajta, szerintem nagy baj nem lehet. talán annyit érdemes kipróbálni, hogy PSN-re csatlakozik-e, mert már akadnak mókolt gépek
- ha fontos a youtube, böngésző, akkor nem, mert PSP-n ezek fájdalmasan rosszul teljesítenek. A Vita is lejátssza a PSP játékokat, de újra meg kell venni, hibába van meg mondjuk dobozosan, és csak digitálisan lehet beszerezni, ami jóval drágább, mint általában a dobozos játékok (kivéve 1-2 akció) Tudtommal nem is visz minden PSP játékot. Szerintem, ha PSP játékokat szeretnétek inkább játszani, akkor PSP, egyébként Vita.
Azt egyébként érdemes tudni a Vita-ról, hogy új játékok már nem nagyon fognak rá jönni, max indie meg japán cuccok

(#9060) cuebler válasza fausto (#9059) üzenetére


cuebler
senior tag

aha, köszönöm szépen :) akkor nem is nagyon érdemes ilyenben gondolkodnom?

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#9061) fausto válasza cuebler (#9060) üzenetére


fausto
addikt

Hát azt neked kell eldönteni :) Azért egy pár éve kint van a piacon, akad rá pár elég jó játék és persze a gép képességei is kenterbe verik a PSP-t.
Ugyanakkor közel sem fog olyan karriert befutni, mint az elődje, ez már most 100%

(#9062) Adam_Shepard válasza cuebler (#9060) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

Ez csak attól függ, hogy mire lenne használva. Ha van pl. egy PS4 a háztartásban, akkor elég nagy királyság tud lenni, mert a játékokat lehet neten keresztül is játszani. A böngésző az ilyen tűzoltás szintű, de nem eget rengetően rossz. Azzal számolj, hogy egy ilyen konzolnál egy jó akcióban pá e FT-ért lehet játékokat venni de a memória kari hamar betelik és az iszonyat drága.

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#9063) cuebler válasza Adam_Shepard (#9062) üzenetére


cuebler
senior tag

x360 van a családban kettő. az egyiknek mennie kell, mert jön a one s :DDD
a gyerek eddig androidos táblagépen tolta, de lehet jobb lenne egy célgép, mert a nemrég még csúcskategóriásnak számító tábla egy határ sz**t ér az újabb játékokkal. mobil konzolokkal eddig nem volt dolgom, de lehet, ezután sem.. :)

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#9064) renji00 válasza cuebler (#9063) üzenetére


renji00
aktív tag

Gyereknek inkább DS-t javasolnék 2DS vagy 3DS estleg 3DS XL. Mind a 3 elég olcsón kapható ha nem a new modellekről beszélünk. Ott van mario , zelda meg még egy halom más és a régi DS játékokat is viszi.

Nézzetek körül ott is játék fronton viszont használt piac szinte halott és a játékok ritkák , drágán beszerezhetők többnyire.

Vita egy százszor jobb konzol viszont ha valaki nem érdekelt az indie címekben vagy a temérdek japánból lokalizált játékban akkor elég hamar kimerül a lehetőségekből. Esetleg Minecraft vagy hasonló ami hosszú távon leszögezhet egy fiatalabbat.

(#9065) cuebler válasza renji00 (#9064) üzenetére


cuebler
senior tag

köszönöm szépen! :R

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#9066) RangerFox válasza cuebler (#9065) üzenetére


RangerFox
veterán

Azt azért vedd figyelembe, hogy a régi 3DS hardvere 100x-szor gyengébb mint a leggagyibb androidos tablet, a használata frusztráló, és sok kompromisszumot kell kötni. Ha a gyereket nem érdekli a Vitás és 3DS-es játékok, akkor kvázi értelmetlen venni neki.

(#9067) cuebler válasza RangerFox (#9066) üzenetére


cuebler
senior tag

aham. pont ezen. főleg, hogy a play áruház szerintem dob 20-30 emulátort is, ha egyszer mégis elkezdenék ezek a játékok érdekelni :)

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#9068) Wlac válasza cuebler (#9067) üzenetére


Wlac
Ármester

A legfontosabb kérdés, hogy mivel játszanátok. Nyugati exkluzív AAA játékok nem nagyon vannak Vitára (egy két darabot leszámítva persze), és nagyon sok a japán cucc, ami sok embert nem érdekel, de van számos platformer, amikkel nagyon jól el lehet szórakozni. Nem tudom, hogy mennyi idős a gyerek, de ezekkel tíz év alatt is bárki játszhat: Ratchet and Clank, Jak and Dexter, Sly Cooper, Tearaway, Little Big Planet, Minecraft. Ha kicsit idősebb, akkor már mehet a Batman, Uncharted: Golden Abbys, Rocketbirds, Don't Starve, és még jó pár cím. A Nintendo család barátabbnak tűnhet, de engem máig zavar a nagyon gyenge hardver, ezért is maradt még ki a DS, bármennyire is nagy Pokemon fan voltam még a Gameboyos időkben. Szóval én egy használt Vitára szavaznék, csak annyira figyelj oda, hogy a játékokat akcióban szerezd be. Kedvezménnyel nagyon olcsón adják őket, de teljes áron elég horror összeget kérnek el értük.

“The wha-"

(#9069) cuebler válasza Wlac (#9068) üzenetére


cuebler
senior tag

tíz év alatti, de az apja elkapatta (a fene az engedékeny formáját!!! :DDD ): transformers, angry birds, star wars, avengers és a többi divatos hulladék.

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#9070) renji00 válasza cuebler (#9067) üzenetére


renji00
aktív tag

Rendesen működő DS emulátor nincsen gépre sem, nem hogy valami tabletre. Teljesen más kategória. Igen a DS gyengébb de az android szoftverben egy hatalmas roncs, ezért is évülnek el olyan hamar. Nintendo konzolt nem grafikáért vesz az ember hanem játékélményért. Szerintem van rá egy csomó időszopó játék és még egy jó darabig jönni is fognak az tuti. 3DS vagy 2DS játékkal kapható 30e körül, szerintem megéri ha a vita kínálat nem fog meg.

Wlac válaszához: Igen, egy temérdek játék leköthet Vita-n is, Lego játékok minden ízben folynak és a régi PSP címek jó részét is meg lehet vásárolni digitálisan és rá lehet tölteni a gépre. Persze ehhez szükség van egy méretesebb memória kártyára amiből minimum 16gb verziót ajánlok

[ Szerkesztve ]

(#9071) Wlac válasza cuebler (#9069) üzenetére


Wlac
Ármester

Angry Birds van, de egy rakat LEGO játék is. Annyiban sokkal jobbak ezek a játékok, hogy fizikai gombokkal irányítod a Vitát, ami - számomra - sokkal természetesebb, mint a touchscreen tapicskolása, ráadásul a játékokra sem jellemző az az IAP éhség, ami a mobilpiacot uralja. Szóval szerintem válts handheld konzolra, és részemről a Vitát ajánlom, de a DS-sel nem sok tapasztalatom van.

“The wha-"

(#9072) kovsol


kovsol
titán

Amcsi store-ban most van leírázás, a Ratchet & Clank™ Collection -el szemezek. 6$ most az ára, és három játékot tartalmaz. Van aki próbálta már? Olvastam jókat és rosszakat is a Vita verzióról.

May the Force be with you!

(#9073) Elims


Elims
veterán

"...az android szoftverben egy hatalmas roncs..."

Soha nem gondoltam,hogy pont egy ps vita-s topikban fogok olvasni ilyen pontos megfogalmazàst. :-)

Lassan 2 vagy 3 éve lesz,hogy megvettem a vita-t,azòta jàtszom a uncharted-del rajta (is),csak a sztorit vittem és tegnap a végére értem.Nehezen hittem a szememnek.. :-)
Szerintem a leghosszabb uncharted mind az 5 rész közül.

A szerkeszt gomb nàlam még mindig elérhető.5percen belül simàn lehet.

(#9074) RangerFox válasza kovsol (#9072) üzenetére


RangerFox
veterán

Nekem megvan. Megkapod velük a Ps3-as verziót is, ami szerintem tök klassz. Az irányítás nehézkes kicsit (inkább a kamerakezelés), és a mentési rendszer is nagyon frusztráló néha. (meghalsz, visszakerülsz a pálya elejére, és az összes ellenség újraéled). Az átvezetők gyenge minőségűek, de maga a játék nagyon szép. Szerintem 6 dollárt megér, főleg ha kedveled a szériát. :)

(#9075) Petreszku


Petreszku
senior tag

Sziasztok!

Eladás előtt a PlayStation TV-ről le szeretnék törölni mindent. Hogy csináljam, csak belső memóriát használtam? A "FORMAT"-on belül mit nyomjak?
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#9076) sittes79


sittes79
addikt

Tudnátok ajánlani vlami jó kis játékot pár napra kellene a kicsike, hogy lekössem magam :), csak store-ban érdemes vásárolni vagy máshol is milyen akciók vannak most?

Köszi

(#9077) renji00 válasza sittes79 (#9076) üzenetére


renji00
aktív tag

egy srác árul egy letöltőkódot pár játékhoz, ha mind a négy játék hiányzik , jó áron megtudod szerezni és van egy méretes memóriakártyád teljesen megéri .

Hozzászóltam a hirdetése alá két linket hogy mit tartalmazhat a csomagja mivel ő nagyon nincs vele tisztában, én is csak egy gyors keresést tudtam alkalmazni. :)

-Uncharted: Golden Abyss
-Tearaway
-LittleBig Planet
-When Vikings Attack

Ezen felül vagy store vagy felkeresel egy boltot. Platinumshopban van pár játék, nem rég jártam náluk.

(#9078) sittes79 válasza renji00 (#9077) üzenetére


sittes79
addikt

Köszi az infot, az első kettő pont meg van. Akkor nézelődöm a store-ben, látom van pár akció.

(#9079) Elims válasza sittes79 (#9076) üzenetére


Elims
veterán

Szerintem ez nagyon nehéz kérdés.Nem egyforma az ízlés és ami màsnak tetszik neked nem biztos.
Ezt leszàmítva én a dungeon hunter-t ajànlanàm,ha szereted a diablo-t.

Nekem is van ilyen jàték kòdom,pstv-hez kaptam.Az a 3 -szàmomra- gagyi jàték jàték van benne.Soha nem fogom felhasznàlni.
Felajànlanàm itt,de tartok tőle,hogy a "piacon" lenne meghirdetve egy-két ezerért.

A ps3 vagy ps4 joy-t sikerült màr innen vkinek pàrosítani a vita-val?

(#9080) RangerFox válasza Elims (#9079) üzenetére


RangerFox
veterán

Szerintem csak Ps TV-vel lehet őket összekötni.

(#9081) Gijon válasza Elims (#9079) üzenetére


Gijon
senior tag

Össze lehet "párosítani", bár ez hamis párosítás. A lényeg, hogy csak helyi hálózaton megy..., Bekapcsolod a ps4-et, kilépsz abból az acc-ból, amivel párosítva van a vita, és bejelentkezel egy másikkal. (gondolom van több acc. is a gépen) Ezután nyomsz a vitán remote playt-t, és ds4-el irányítod. Hátrányok: Nem avval az accounttal használod, amivel esetlegesen nekikezdtél a játéknak. stb (Ez is megoldható, ha van + memóriakártyád+ hajlandó vagy resetelni a vitát a cél érdekében.) Elég rövid idő, amíg teljes fényerőn tudsz játszani a vita képernyő megérintése nélkül, mert "takarékoskodik" a fényerővel, ezalatt nem az automatikus kikapcsolást értem, de az is max 30 perc. Szóval hamis a párosítás, mert valójában semmi köze a vitához a joynak.

[ Szerkesztve ]

(#9082) Elims válasza Gijon (#9081) üzenetére


Elims
veterán

Köszi!!

Szabo: Akkor így làttam működni a videòkon.

(#9083) Elims


Elims
veterán

Nagy kérdésem lenne...kérem olyan vàlaszoljon aki biztosra tudja a vàlaszt.
Van ugye ps3-ra a xcom jàték.Van vita-ra is xcom.
Van a kettő között vmennyi különbség?A vita-s egyszerűbb lenne vmennyivel?

(#9084) renji00 válasza Elims (#9083) üzenetére


renji00
aktív tag

ugyan az a játék csak butított grafikával.

(#9085) Wlac válasza renji00 (#9084) üzenetére


Wlac
Ármester

Ez biztos? Mert mintha olvastam volna valahol olyat, hogy a PS Vitás az valójában az iOS-es port, amiből azonban hiányzott egy-két dolog a nagygépes változathoz képest.

“The wha-"

(#9086) renji00 válasza Wlac (#9085) üzenetére


renji00
aktív tag

Hú , megfogtál. Én néztem egy pár videót a játékról és játszottam vele párszor de semmi változást nem tapasztaltam.

Beleolvastam 1-2 tesztbe és azokban sem említik.

(#9087) Elims válasza renji00 (#9084) üzenetére


Elims
veterán

Köszönöm!

Bàr őszintén szòla örülnék ha Wlacnak lenne igaza.Sajnos csak 80-90%-ig tiszta nekem,hogy mit/mikor/hogyan lehet csinàlni.A végigjàtszàshoz meg teljesen tudni kellene a dolgokat.

(#9088) Mrdevil


Mrdevil
addikt

Srácok, ez a Spy Hunter milyen, most le van nyomva az ára 1500-ra. Megér ennyit?

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#9089) Nagytoll


Nagytoll
senior tag

Akit érdekel a homebrew/modding téma annak ma jó napja van!
Megjelent a a HENkaku, nem kell hozzá semmi, csak a Vita, sd kártya, és internet.
Bővebben: Wololo.net

(#9090) RangerFox válasza Nagytoll (#9089) üzenetére


RangerFox
veterán

Ez szigorúan tiltott a topikban!!

[ Szerkesztve ]

(#9091) kovsol válasza RangerFox (#9090) üzenetére


kovsol
titán

Pedig a cikkben is írja, hogy PS Vita warez játékokat nem viszi vele.

"HENkaku won’t allow you to run any kind of PS Vita warez, piracy or “backups”, how people like to call them, at least not out of the box.

Encrypted game data cannot be decrypted via HENkaku and it won’t disable any kind of DRM.

HENkaku is designed to let you run Homebrews on your PS Vita, it is not for piracy, and that’s it."

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#9092) RangerFox válasza kovsol (#9091) üzenetére


RangerFox
veterán

Hát igen, de a homebrew téma ugyanúgy tiltott. Legalábbis én így tudom.

[ Szerkesztve ]

(#9093) Nagytoll válasza RangerFox (#9090) üzenetére


Nagytoll
senior tag

Pedig direkt használtam is a keresőt, és úgy láttam volt már szó HB-ról, ezért gondoltam, hogy belefér. Fent jobb sarokban is csak a warez tiltott, aminek pedig semmi köze ehhez, de ha tényleg tilos akkor elnézést kérek és a hsz törlését.

(#9094) Elims válasza Nagytoll (#9093) üzenetére


Elims
veterán

'hàt ez tényleg borzasztò.Ilyesmi nagyon szigorùan tiltott.Persze ez még belefér. ;-)

Köszönjük a linket!!! :-)

Remélem lesz vmikor vmi olyasmi ami teljes törést ad és az "akciòs" 4-5e-s àrakat letöri.

(#9095) Karma


Karma
félisten

Közben házon belül megbeszéltem a témát más moderátorokkal, az álláspontunk az, hogy a HEN és a homebrew alkalmazások kitárgyalása nem ütközik a szabályzatba.

“All nothings are not equal.”

(#9096) Wlac


Wlac
Ármester

Egyébként mi értelme van a HB-nak, ha nem szoftverfejlesztő az ember?

“The wha-"

(#9097) MasterMark válasza Karma (#9095) üzenetére


MasterMark
titán

Annyi a gond, hogy nem arról van szó, hogy nem futtat warez játékokat. Hanem hogy illegálisan módosítani a szoftverét a gépnek sem lehet, már alapból. (Emiatt is tiltott.)

Switch Tax

(#9098) Nagytoll válasza Wlac (#9096) üzenetére


Nagytoll
senior tag

Legfőbb jelentősége a retro emulatorok futtatása.

(#9099) Elims válasza Elims (#9094) üzenetére


Elims
veterán

Én ezt nem kis iròniàval írtam...

Renji: Ha lesz vmikor időd/lehetőséged,megnéznéd nekem a xcom-ot?Abban is annyira összetett az ùj dolgok létrehozàsa mint ps3-on?
Ha csak a grafika màs,nem venném meg.

(#9100) RangerFox válasza Elims (#9099) üzenetére


RangerFox
veterán

Átjött az irónia, privátban bocsánatot is kértem attól, aki küldte a linket, plusz én kérdeztem rá Karmábál is a dolgokra.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PS Vita / PlayStation TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.