Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PS Vita / PlayStation TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:57:03

LOGOUT.hu

PlayStation Vita & PlayStation Tv Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) Gijon válasza GeneraL_XTX (#3000) üzenetére


Gijon
senior tag

Egy memória kártya =1 profil, csak formázással tudsz váltani, úgy meg már nincs mit játszani rajt. Legalább is én így tudom.

(#3002) GeneraL_XTX válasza Gijon (#3001) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

:R

(#3003) boost válasza Gijon (#3001) üzenetére


boost
addikt

ráadásul enm csak memóriakártya kérdése, de a gépet is formázni kell. Szóval túl macerás, és nem úgy működik, mint PS3ban, hogy elfut egymás mellett a két profil, sé tudsz játszani a másik profil játékaival, miközben a pontok neked mentődnek.

(#3004) RangerFox


RangerFox
veterán

Na megvettem az F1-et és a Hotline MIAMi-t. Az F1 elég jó lett, még a butítások ellenére is. Ha valakinek van kedve, akkor összejöhetnénk egy kis multira. Ennek a Miami-nak pedig van nehézsége, de aránylag jó játék, még hozzá kell szokni. Annyi pénzt megért. Szemeztem még a WRC4-gyel is, de arra már nincs keretem. Majd 19-én a Tearaway-t még megveszem.

[ Szerkesztve ]

(#3005) Nayrobi válasza RangerFox (#3004) üzenetére


Nayrobi
őstag

Én benne vagyok az f1-ben, de csak keddtől érek rá játszani, írj rám és összehozzuk :)

(#3006) RangerFox


RangerFox
veterán

F1-ben egy gyors kérdés: Hogyan kell aktiválni a DRS-t illetve a KERS-t?

(#3007) Nayrobi válasza RangerFox (#3006) üzenetére


Nayrobi
őstag

A háromszög folyamatos nyomva tartásával aktiválod a drst, a körrel pedig a kerst.

(#3008) tomee007007


tomee007007
őstag

Szombaton délután leszedtem a töltőről a Vitát, tegnap este kapcsoltam be (közben végig kikapcsolt állapotban volt), látom hogy kb az 1/3-1/4-e lemerült....eddig még nem tapasztalatam ilyet....biztosan nem a kijelzéssel volt a baj, mert csak kb 2,5-3 óra kijelzőhasználatot bírt....volt már valakinél ilyen?

(#3009) Wlac válasza tomee007007 (#3008) üzenetére


Wlac
Ármester

Biztos, hogy ki volt kapcsolva, és nem csak a kijelzőt nyomtad ki? Készenléti állapotban szokott ilyen ütemben merülni.

“The wha-"

(#3010) RangerFox válasza Wlac (#3009) üzenetére


RangerFox
veterán

Én ha röviden megnyomom a power gombot, akkor elsötétül a kijelző, és úgy nem merül nekem... Az z alvó mód?

(#3011) kovsol válasza RangerFox (#3010) üzenetére


kovsol
titán

Hosszan kell nyomni és után a Power Off -ra kattintani. Na az a kikapcs.

May the Force be with you!

(#3012) Wlac válasza RangerFox (#3010) üzenetére


Wlac
Ármester

Igen, olyankor csak stand by-ba teszed. Merülni fog továbbra is, de napokat ki bír így.

“The wha-"

(#3013) RangerFox válasza Wlac (#3012) üzenetére


RangerFox
veterán

Inkább heteket.
kovsol:Azt tudtam hogy mi a kikapcs.

(#3014) tomee007007 válasza Wlac (#3009) üzenetére


tomee007007
őstag

Biztosan ki volt kapcsolva...most megint próbáltam a töltést, rendben van, lehet h csak egyedi este volt :F

(#3015) RangerFox


RangerFox
veterán

Ez az MGS HD milyen lett? Megéri azt a 3xxx forintot? EGyáltalán milyen játék az MGS széria?

(#3016) Wlac válasza RangerFox (#3015) üzenetére


Wlac
Ármester

Felülnézetes-lopakodós. Fasza sztori, de elég kegyetlen történetvezetése van, szóval oda kell figyelni. Számomra lazán megérte a pénzt, remekül integrálták az érintőkijelzőt a játékba, és a grafika is odacsap (nyilván az eredeti verziókhoz képest). A sztori miatt ajánlom, hogy az MGS 1-gyel kezdj (van fent PSOne verzió, vagy PC-n a virágbolti, ha nem találod már eredetiben), és utána ess ezeknek neki. És igen, én is hülyeségnek találom, hogy az MGS 1 nem kapott HD verziót.

“The wha-"

(#3017) Karma válasza RangerFox (#3015) üzenetére


Karma
félisten

Én a Vitával együtt vettem kártyán, tízesért, és még úgy is simán megérte. :DDD

“All nothings are not equal.”

(#3019) RangerFox válasza Nayrobi (#3018) üzenetére


RangerFox
veterán

Az áráról lehet tudni valamit?

[ Szerkesztve ]

(#3020) fahrii


fahrii
őstag

Addig szemezek itt a Persona 4el, hogy inkább letöltöm emulátorra :D

(#3021) ilyr válasza Wlac (#3016) üzenetére


ilyr
tag

Én az MGS 2-vel ismertem meg a szériát, ez kijött PC-re is és azt kell mondjam, hogy a sztorija igencsak lenyügözött. Elötte ennyi csavart még játék sztorijában nem tapasztaltam, nem beszélve róla, hogy a korához képest szerintem kiemelkedő grafikája volt (2001-ben jelent meg dual layer DVD-n 8GB-osan, mindezt úgy, hogy az átvezető animációk nem pre-rendereltek, hanem a játék grafikai motorja jeleníti meg realtime).
Ez a rész meggyőzött annyira, hogy csak az MGS 3 miatt vettem PS2-őt, majd az MGS4 miatt PS3-at (egyiket se bántam meg). Vitán kicsit játszottam a Peacewalker PSP-j verziójával, ami kicsit más hangulatú a többihez képest, de az se rossz.
Az első részhez csak részben volt szerencsém, mivel a PC-re megjelent verzió gyakorlatilag a PSX-es változatot játsza le emulátorral és sajna a Psycho Mantis csatájánál nekem kifagyott.
Az első részből készült egy Silicon Knights féle feldolgozás, amit sokan fikáztak a hangok miatt, de az grafikailag kicsit javított rajta (mondjuk nem HD-s az se).
A feljavított első részből van egy video youtube-on (nekem az egyik kedvencem) ami nagyjából összefoglalja az ellenfeleket, de amúgy szerintem élvezhető az első rész ismerete nélkül is az egész sztori:

http://www.youtube.com/watch?v=3wHf9miFP6U

(#3022) raggg válasza ilyr (#3021) üzenetére


raggg
senior tag

Szerintem az MGS2 volt a leggyengébb, persze az is nagyon jó.

ragklaatPS

(#3023) Wlac válasza raggg (#3022) üzenetére


Wlac
Ármester

Számomra az az all-time favorit. Az MGS 3-at viszont szenvedés volt végigvinni a staminázás miatt, pedig a sztorija annak tetszett a legjobban.

“The wha-"

(#3024) raggg válasza Wlac (#3023) üzenetére


raggg
senior tag

A 3 szerintem rettentő nehéz volt, főleg az eredeti kiadása, nem az "újra kiadott", ahol lejjebb tolták a kamerát. Nálam nem is a staminázás verte ki a biztit, hanem az utolsó néhány jelenet - rohadt nehezek voltak. A sztorija tényleg annak a legjobb viszont. :-)

ragklaatPS

(#3025) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Gondolkodom egy Vita vásárlásán, viszont nekem nem kellene a hozzá adott játék/játékok.
Ellehet külön adni, tehát nincsen a géphez "kötve", igaz?

Egyelőre ezt a három csomagot néztem:

- Mega Pack Sports and Racing utalvány
- Mega Pack Disney utalvány
- Batman Arkham Origins Blackgate

Ezek közül melyiket lehetne könnyen eladni és milyen áron?
Természetesen ár alatt adnám. :R

[ Szerkesztve ]

(#3026) Wlac válasza Fancy-boy (#3025) üzenetére


Wlac
Ármester

A hozzá adott játékok letöltő kód formában vannak, szóval amíg azokat nem aktiválod, addig túl lehet rajtuk adni. Az árakkal majd más segít, én nem vagyok járatos bennük.

“The wha-"

(#3027) Fancy-boy válasza Wlac (#3026) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Értem és köszönöm.
Akkor még az árakkal kapcsolatban várnék egy kis segítséget valakitől.
Tehát bolti ár alatt, hogy mind a két fél elégedett legyen. :)

(#3028) tomee007007 válasza Fancy-boy (#3025) üzenetére


tomee007007
őstag

Szerintem a normál Mega Pack-ot (amihez 10 db játék van+WiFi-s gép+16 Gb-os kártya) érdemes, amiket írtál azok közül még a Sports and Racing jöhet szóba.

Bontatlanul, garival kb 45-50.000 között menne el.

(#3029) Fancy-boy válasza tomee007007 (#3028) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Lehet, hogy félreértettük egymást.
Vennék egy gépet, de csak a játékot adnám el belőle.
Illetve a 3G az fontos lenne, tehát Wifi only nem jöhet szóba.

(#3030) tomee007007 válasza Fancy-boy (#3029) üzenetére


tomee007007
őstag

Jaaaaa...értem:)
Akkor talán a sports and racing pakk...
a disney-s szerintem elég "gyerekes" felhozatallal bír, a batman bedig ugye csak egy játék, abból sem a legjobb...
Ha a játékok teljes árát nézzük (ps store akciók nélkül), akkor kb 20.000 forintnyi játékot tartalmaz.
Az azért nyílván megnehezíti a dolgot, hogy az egész pakkhoz egy kód jár, tehát külön-külön nem tudod eladni, illetve ps plus tagoknak jó pár ingyenes (vagy volt).
Szerintem 10-12.000 körül el fog kelni.

(#3031) Fancy-boy válasza tomee007007 (#3030) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Világos, köszönöm.
Akkor megpróbálom majd 9-ért felrakni.
Nem akarok itt ingyen reklámot, de valószínűleg jövő héten vihető lesz a kód. :)

:R

[ Szerkesztve ]

(#3032) tomee007007 válasza Fancy-boy (#3031) üzenetére


tomee007007
őstag

Én vinném, de a játékok fele már megvan:)
Indulóárnak nyugodtan írjál rá 10-12.000-et!

(#3033) RangerFox válasza Fancy-boy (#3031) üzenetére


RangerFox
veterán

Ha tényleg reális árakra gondolsz, akkor el kell hogy szomorítsalak.. Az eredeti mega pack 4-5k a boltokban, az is 10játékot tartalmaz. A z ilyen packokat nem sokért tudod eladni, az Apródon láttam 5k-ért a disney packot, szóval nagyon nagy árakat mondtál. A batman meg 6-7k-ért nyugodtan mehet, annyiért egyből elviszik. (A batman érdekelne.)

(#3034) Fancy-boy válasza RangerFox (#3033) üzenetére


Fancy-boy
addikt

"szóval nagyon nagy árakat mondtál."

Hogy mi? Én kérdeztem, nem mondtam.
Ezt egymással beszéljétek meg.

Akkor legyen a Batman-es inkább?

(#3035) RangerFox válasza Fancy-boy (#3034) üzenetére


RangerFox
veterán

Elnézést kérek a rossz szóhasználatért, bocsánatodért esedezem.. Amúgy, ige, szerintem azzal kereshetsz a legtöbbet. (Bár én mindegyiket felraknám, és az egyiket majd úgy is elviszik.)

(#3036) ilyr válasza Wlac (#3023) üzenetére


ilyr
tag

Nekem is a második rész az all time favourite, talán mert az volt az első... Mindenesetre a negyedik részből a tengeralatjáró tetején zajló bunyó is nagyon epic: Snake vs Liquid

Ja és természetesen a harmadik részből Snake és The Boss csatája is emlékezetes: Snake vs Boss

(#3037) fahrii


fahrii
őstag

Olyan jókat írtok erről a MGS-ről, hogy még nekiülök sokadjára. :K
Sajnos nekem az irányítás és kamerakezelés borzalmas. Teljesen átláthatatlan a pálya... a 3nál már nincs ez a probléma, ott csak a statikusan egy helyben álló aligátorok vették el a kedvem az elején :D

(#3038) Wlac válasza fahrii (#3037) üzenetére


Wlac
Ármester

Nekem pont, hogy a harmadik részben volt bajom a TPS nézettel. Próbáltam úgy játszani, de fél óra után mindig visszaálltam a statikus izometrikus kamerára. Azzal volt főleg problémám, hogy a TPS nézetben a kamera fordulás után nem állt be Snake után, és mindig manuálisan kellett beigazítani. Elég macerás volt, bár azóta végigtoltam a PSP-s Splinter Cell-t, amihez képest az MGS-es módszer is áldás lett volna.

“The wha-"

(#3039) ilyr válasza fahrii (#3037) üzenetére


ilyr
tag

Amikor elkezdtem játszani PC-n, nekem is szenvedés volt az irányítás, de a grafika tetszett, így szenvedtem vele kicsit. Úgy fél óra alatt hozzászoktam valamennyire, aztán pedig a történet bőven kárpótolt... :)

(#3040) Praetorianus válasza ilyr (#3039) üzenetére


Praetorianus
aktív tag

Közeleg a Borderland :) [link]

Bocsi, nem válasznak szántam...

[ Szerkesztve ]

(#3041) boost válasza Praetorianus (#3040) üzenetére


boost
addikt

Már szinte el is felejtettem milyen volt a másik 3 platformon. De nem.

(#3042) Praetorianus válasza boost (#3041) üzenetére


Praetorianus
aktív tag

Nem hiszem, hogy csak a te kedvedért adják ki. Biztos van olyan ember, aki még nem próbálta a másik 3 platformon ;) Én pl kb negyed órát játszottam vele 360-on próbaként, de azon akkor túl sok játék várt rám egyszerre, és nem a Borderland győzőtt :D Azóta is áll a polcon, de majd most a kicsigépen nekiesek.
Ennyi erővel lehet köpködni a Sly trilógiára, a GoW Collectionra, azokkal is sokan játszottak már. Nem lehet mindenkinek minden új...

(#3043) boost válasza Praetorianus (#3042) üzenetére


boost
addikt

A sly triológia érthető, mert azzal elég régen lehetett már játszani, de a B2 talán két éves cucc, és a legviccesebb az volt, hogy boldogan újságolták, hogy a B2 fejlesztője/kiadója egy rakat pénzért hajlandó Vitára is kiadni. Inkább tolták volna valami értelmes új IPbe azt a pénzt, és a B3 jönne majd Vitára.

(#3044) RangerFox


RangerFox
veterán

Várható márciusi PS+:
Vita:Smart As, Pixeljunk Monsters Ultimate HD
Bezzeg Ps3-ra adják a Tomb Rtaidert..... Megint eltelik egy olyan hónap, amikor nem kapunk semmi normálisat...

(#3045) boost válasza RangerFox (#3044) üzenetére


boost
addikt

szerintem a Pixeljunk Monsters az korrekt, bár elég régi cucc.

(#3046) ilyr válasza boost (#3045) üzenetére


ilyr
tag

A HD verzió nem régi. Akkor örülök, hogy mégse vettem meg... :)

(#3047) fahrii válasza ilyr (#3046) üzenetére


fahrii
őstag

Azért nem venném készpénznek, sokszor hallottunk már várható tartalmakat szabo111 tollából és még egy se jött be :DDD

Ha meg ezek lesznek mégis, akkor rájuk gyújtom a székházat... elég hitvány lenne :/ (mondjuk most, hogy rákerestem erre a pixeljunkra nem is tűnik rossznak..).

[ Szerkesztve ]

(#3048) Karma válasza fahrii (#3047) üzenetére


Karma
félisten

De, csak épp az amerikai boltban :U

“All nothings are not equal.”

(#3049) Ateszzero


Ateszzero
őstag

Sziasztok
Nem vagyok jártas a témában, biztos sokan kérdezték már...
Be szeretnék szerezni egy használt Vitát ...
Ha otthon magyarba letöltöm a játékot hozzá , tudok vele offline játszani külföldön? Dobozos játékot is tudok offline játszani ha itt kinnt megveszem? Ha a használt Vitán van letöltve játék , azzal én is tudok játszani egy saját , új profillal?

(#3050) Ateszzero


Ateszzero
őstag

A topic halt ki vagy nem tudjátok a választ? :F

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PS Vita / PlayStation TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.