Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PS Vita / PlayStation TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:57:03

LOGOUT.hu

PlayStation Vita & PlayStation Tv Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9901) d@vee


d@vee
őstag

PSN-re akarok belépni, de ezt a hibakódot dobja ki: NW-2304-9
Valaki találkozott már ezzel?

Ja

(#9902) d@vee válasza d@vee (#9901) üzenetére


d@vee
őstag

Update: megoldva. Átmentem egy másik wifi hálózatra, ott engedett bejelentkezni. Majd míg be voltam jelentkezve, addig vissza a saját wifi-re, így már semmi gond nincs.

Ja

(#9903) fausto


fausto
addikt

Wow, Secret of Mana 3D remake! Évek óta az első Vita játék, aminek várom a megjelenését :)

(#9904) RangerFox válasza fausto (#9903) üzenetére


RangerFox
veterán

Hehe, engem a 3DS-es Fantasy Life-ra emlékeztet jópofa kis játéknak néz ki

(#9905) LaciGSM


LaciGSM
aktív tag

Sziasztok! HA felraknám a gépre a Henkaku-t, a Store megmarad? Sok játékom van amit újra letöltenék!

https://www.twitch.tv/lacigsm Kövess be!

(#9906) ldave


ldave
félisten

Van itt valaki, aki a Danganronpát végigjátszotta?

A Slime draws near! Command?

(#9907) d@vee


d@vee
őstag

Ha megveszek egy PSP-s gammát store-ben, akkor játéknál még a PSP eredeti felbontásában fut a játék, vagy felskálázza a vita natívjára?

Ja

(#9908) yusukee válasza LaciGSM (#9905) üzenetére


yusukee
aktív tag

Ha fel tudod rakni a henkaku-t, akkor már most sincs store-od.

(#9909) Elims válasza d@vee (#9907) üzenetére


Elims
veterán

Én úgy emlékszem,hogy eredetiben fut.Legalábbis a psp-s gran turismo úgy megy.

(#9910) RangerFox válasza d@vee (#9907) üzenetére


RangerFox
veterán

Mindegyik Psps játék eredeti felbontáson fut, és a hardvert is lekorlátozza a Vita (Szóval ha PsP-n beröccent a játék, akkor itt is be fog).

(#9911) d@vee válasza RangerFox (#9910) üzenetére


d@vee
őstag

Ez elég fail...akkor inkább hanyagolom rajta a psp-s érát.

Ja

(#9912) RangerFox válasza d@vee (#9911) üzenetére


RangerFox
veterán

A psp-s játékok még nem is annyira vészesek, én legalábbis jól elvoltam a Vice City Stories/Monster Hunter játékokkal. Lehet néhány szűrőt beállítani rájuk, meg tetszőleges gombkiosztást adni (akár a második analóg kart is lehet használni, ami hiányzott a psp-ről). A Ps1-es játékok, na azok vállalhatatlanok voltak szerintem.

(#9913) d@vee válasza RangerFox (#9912) üzenetére


d@vee
őstag

Akkor is elég tré, mert az ereje simán megvan hozzá, hogy natív felbontásban tolja a Vita.
De amúgyis pech, mert a Dante's Inferno-t nem találom a store-ban, szóvak kb. mindegy is.

Ja

(#9914) kovsol válasza d@vee (#9913) üzenetére


kovsol
titán

Pedig nekem megvan a Dante's Inferno vitára. [link] Nekem US fiókom van.

mire mész a natív felbontással ha a játékban nincs olyan felbontású textúra?

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#9915) d@vee válasza kovsol (#9914) üzenetére


d@vee
őstag

Nekem sehogyan sem adja ki a kereső. Google-ban megtalálom, de a store nem adja ki :W Ha bemegyek a PSP-s gammákhoz, ott a 'D' betűnél sem listázza. Elég wtf, mert US accom van dettó.

Ja

(#9916) kovsol válasza d@vee (#9915) üzenetére


kovsol
titán

linkemre kattintva se jön be?

May the Force be with you!

(#9917) d@vee válasza kovsol (#9916) üzenetére


d@vee
őstag

Gépről bejön, Vitáról böngészőből semmi, csak tölt :(

Ja

(#9918) kovsol válasza d@vee (#9917) üzenetére


kovsol
titán

Ha megveszed weblapon majd a download listában úgyis megjelenik.

May the Force be with you!

(#9919) udna999


udna999
tag

Üdv,

egy Vita beszerzésén gondolkodom. Melyik verziót érdemes keresni, illetve mire érdemes figyelni? Van PS4-em PS Plus előfizetéssel. Ha online akarok játszani (és a havi ingyenest letölteni) akkor a Henkaku kilőve gondolom?

Köszi

(#9920) d@vee válasza udna999 (#9919) üzenetére


d@vee
őstag

Az oled-es régi fat verziót ajánlom. Sokkal jobb a megjelenített szín és a minőségérzet, mikor kézben fogod.
Arra ügyelj, hogy ne legyen szétbarmolva, de igazából strapabíró gép. Ha használtat veszel, keress olyat, akihez jár memóriakártya is. Minimum 8 de inkább 16 giga az ajánlott, mert egy-egy játék pl. a Killzone rá sem fér a 4 gigás kártyára.

Ja

(#9921) ldave válasza udna999 (#9919) üzenetére


ldave
félisten

Nekem a slim kényelme többet ért a fat gépek oled kijelzőjénél, könnyebb, a töltése egyszerűbb, nem kell külön kábelt cipelni ha viszem valahova.

A Slime draws near! Command?

(#9922) udna999 válasza ldave (#9921) üzenetére


udna999
tag

Igen, pont ezen gondolkoztam én is. Ér-e annyit az oled kijelző? :)

Ezzel a Henkaku-val mi a helyzet? Amit találtam, mind ilyen-olyan verziós. Ezeken lehet használni a ps plus-t?

Köszi

(#9923) ldave válasza udna999 (#9922) üzenetére


ldave
félisten

Egyértelmű hogy szebb képet kapsz az oled gépeken, de egyáltalán nem rossz a slim ips kijelzője sem. Ha egymás mellett látod a kettőt, akkor persze hogy érezhető ez az előny, de ha csak önmagában nézed a slimet, nem hiszem, hogy bárki azt mondaná rá, hogy gyenge a kijelző minősége. De ez persze csak az én véleményem :)

A Slime draws near! Command?

(#9924) Adam_Shepard válasza udna999 (#9919) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

De nézd már meg, hogy a Henkakuról meg warezról nem lehet a topikban beszélni. Nem is téma...

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#9925) udna999 válasza ldave (#9923) üzenetére


udna999
tag

Igen, néztem az összehasonlító videókat, valóban szebb az oled. Viszont játszottam slim-el, és semmi hátrányát nem éreztem a kijelzőjének.
Árban elég nagy szórás van, mi az a középérték, ami elfogadható? Találtam 20ért és 40ért is, minimális különbséggel. :)

(#9926) udna999 válasza Adam_Shepard (#9924) üzenetére


udna999
tag

Tudom hogy tilos a warez...
Nem is magáról a fw-ről kérdeztem, hanem hogy kompatibilis-e a ps plus-al. Ha nem megy a PS Plus, eléggé leszűkül a lista...

[ Szerkesztve ]

(#9927) LaciGSM válasza udna999 (#9926) üzenetére


LaciGSM
aktív tag

PS Plus, PS Store felejtős a Henkakuval!

https://www.twitch.tv/lacigsm Kövess be!

(#9928) udna999 válasza LaciGSM (#9927) üzenetére


udna999
tag

Gondoltam hogy így van. Sajnos a Vita-k 90%-a tört... :(

(#9929) kovsol válasza udna999 (#9926) üzenetére


kovsol
titán

Letölteni csak akkor tudsz ha épp az aktuális legfrissebb update fel van rakva a gépre. Mivel nekem van vagy 100 játékom digitálisan megvéve a gépre, így én utána se jártam ennek a Henkakunak, mert meglepne ha nem ártana meg neki a folyamatos frissíttetés.

May the Force be with you!

(#9930) d@vee válasza udna999 (#9928) üzenetére


d@vee
őstag

90%-a tört? Hol nézted te azokat a Vita-kat? Én még nemrég vettem, de akkor alig lehetett találni 1-2 henkaku kompatibilis gépet. Na meg azokat is horror áron adták.
Szerintem 35-40 ami még elfogadható ár, de ez is csak akkor, ha sok tartozék/játék jár a géphez, esetleg hibátlan állapotú a készülék.
Mondjuk én a töltőn kívül 4gigás memkarival, egy játékkal, utazótokkal, szilikon tokkal és egy grippel együtt vettem 27-ért. Kb. ez a jó ár érte.
Ilyen 50 ezrekért már nem éri meg, annyiért külföldről (pl. ebay) veszel újat, olyan színben, amilyenben akarsz.

Ja

(#9931) ldave


ldave
félisten

Amúgy minap kiváncsiságból rákerestem és PS Vitát szinte sehol nem lehet itthon kapni újonnan, legnépszerűbb konzolboltok webshopjait nézve. Az angol és a német Amazonon is csak használtat látok, leszámítva pár erősen túlárazott ajánlatot.

A Slime draws near! Command?

(#9932) udna999 válasza d@vee (#9930) üzenetére


udna999
tag

A jofogas-on néztem párat ami távolságon belül van. Ott 35-40 alatt nem sok gép van, azok is magukban, semmi extra. A jatekaim-on és ps4-es fb csoportban hirdettek 20-25ért...
Olyan 25-30 körül gondolkozok egy-két játékkal meg valami kártyával hogy a havi ps plus-t le tudjam szedni. :)

(#9933) kovsol válasza udna999 (#9932) üzenetére


kovsol
titán

Mikor még instant game collection volt az PS+ -hoz, nem csak ez a havi pár játék akkor azért be lehetett szerezni kapásból jó pár húzó címet.
Én még anno 28k ért vettem a zsír új gépemet, meg T-nél volt kártya akció akkor vettem 16GB-os kártyát a már meglévő 16-os kártyámhoz. Ha jól emlékszem olyan 6-8k körül volt a kártya.

Régebben egész sokat használtam a PS4 remote play funkciót. A gépet is eredetileg a PS4 mellé szereztem be, ha már úgyis van PS+, gondoltam így lesz játék is rá.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#9934) 3lb4nd1


3lb4nd1
tag

Kint van a Windjammers és az Undertale a magyar store-on is. :DD Előbbi egy játéktermi videójáték Neo Geo változatának portja, és az online multiplayer miatt érdekelne (remélhetőleg lesz élet is) utóbbi meg egy elég népszerű rpg játék, de ezt lehet, hogy dobozosan rendelem inkább. 15$ árban mozognak (4590 Huf) ami picit borsosabb, mint szeretném, tekintve hogy az Undertale speciel 10$ a steamen. Igaz, ezek cross-buyok, de így, hogy nincs ps4-em ez nem annyira releváns.

Ezen kívül a Darkest Dungeonhoz elérhető Vita-n is a Crimson Court dlc, szóval aki szereti a játékot nem marad ki semmiből a Vita verzióval sem. Szintén cross-buy.

Más: Szerintetek hol érdemes manapság memóriakártyát vásárolni? Kezdek csontra betelni és a "kollekcióm" egy része már nem fér szerencsétlen 32 GB-s kártyámra sem. Bosszantó.

[ Szerkesztve ]

PSN: elbunda94

(#9935) ldave válasza 3lb4nd1 (#9934) üzenetére


ldave
félisten

Undertale-t néztem már, PC-re megvan, de azon nem nagyon játszom, Vitán/PS4-en nagyobb esélye van, hogy befejezem.

A Slime draws near! Command?

(#9936) d@vee válasza udna999 (#9932) üzenetére


d@vee
őstag

Akkor rendelj, én is rendeltem, futár meg kihozta. Ha gyakran nézed a hardverapro-t, akkor jó áron lehet kifogni gépet és memókártyát is. Csak résen kell lenni, mert van egy fasz.i aki felvásárol minden olcsóbb gépet és kártyát, majd a 'gyűjteményéből' jó pénzért megveheted, más opció híján...

[ Szerkesztve ]

Ja

(#9937) kovsol válasza 3lb4nd1 (#9934) üzenetére


kovsol
titán

Nekem 16+16+4GB kártyámra a játékaim negyede se fér rá. Viszont nem is látom értelmét annak, hogy mondjuk 100 játék egyszerre le van töltve.

May the Force be with you!

(#9938) Adam_Shepard válasza ldave (#9935) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

Kíváncsi lennék a véleményedre, látva hogy menmnyi rpgt toltál- nem toltál le eddig.

Nincsen cross save, az az egyik hátránya a cuccnak.

A Shovel Knight megvan innen valakinek? Nem tudok dönteni, hogy DS vagy PS családra vegyem meg.

[ Szerkesztve ]

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#9939) ldave válasza Adam_Shepard (#9938) üzenetére


ldave
félisten

Megvettem, Danganronpa után ránézek.

A Slime draws near! Command?

(#9940) 3lb4nd1 válasza kovsol (#9937) üzenetére


3lb4nd1
tag

Persze, de nem rossz ha el tudom érni minden gémemet anélkül, hogy fájdalmasan lassan félrerakjak valamit a PC-mre, vagy töröljek aztán letöltsek minden alkalommal ha kell valami.

@ldave Hajrá, én már csak fizu után legfeljebb.

@Shephard Nekem megvan, nem hiszem, hogy számítana, melyik verziót tolod. Nekem a Vita-s teljesen játszható volt, semmi gond nincs vele. Kieget ingyen hozzácsapták, ami szuper.

A Windjammers pedig egy hit n miss volt, kár, hogy nem az Undertale-t vettem meg inkább ugyanennyiért. A játék bitang intenzív és király, amikor működik, de valamiért az az internetcsomag, ami nekem egyébként eddig tökéletes volt multizáshoz minden más címnél, az itt kevés. Itthon csatlakozni sem tudtam senkihez. Rokonéknál ellenben már többnyire sikerült a művelet, viszont ha az ellenfél egy másik kontinensről tolja épp akkor az élvezeti faktor erősen lecsökken a magas ping miatt. Egyébként pörgős, élvezetes játék csak a multiplayer el van szúrva és nem hiszem, hogy ezt fixálni tudnák. És tekintve, hogy épp azért vettem meg, ez az ár teljesen irreális egy bármikor emulálható játékért.
PS4 tulajoknak elég jó local-multi cím lehet, úgy még talán meg is éri.

[ Szerkesztve ]

PSN: elbunda94

(#9941) Adam_Shepard válasza 3lb4nd1 (#9940) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

basszus, pedig pont ma néztem a windjammerst...

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#9942) 3lb4nd1 válasza Adam_Shepard (#9941) üzenetére


3lb4nd1
tag

Ha elég gyors neted van + ugye van PS4-ed, úgy nem olyan rossz választás. Helyi multira jó. Eggyel nagyobb netcsomagja van rokonomnak, és nála már ment a Vita online is, egyébként Franciaországban egész nagy rajongói tábora van, tehát lehet találni európaiakat is gyakran. Rakhattak volna bele ad-hoc-ot egyébként.

Igazából csak nekem személy szerint nem lesz jó semmire. De annyira nem rossz a netem, speedtest szerint 53/53 Mbps letöltés/feltöltés. E fölé kell menni ha egyáltalán csatlakozni akarsz... (wtf)

[ Szerkesztve ]

PSN: elbunda94

(#9943) darkmore


darkmore
tag

Engem nagyon nem szokott érdekelni, ha csak minimális eltérés van a kijelzők között, meg amúgy is a régi gameboyt is sokat nyúzom kint a napon, de azért csak a legjobb kijelzőt választottam pspből is (psp go) és vitaból is (oled), én azt mondanám, ha utazás közben akarod használni mégis legyen a slim, mert kicsivel nagyobb a fényereje és az aksi is tovább tart kb. egy fél órát.

Henkakuval nemhogy a psplus felejtős, hanem minden játék, amihez 3.60-tól magasabb verziójú ofw kell, saccolva, két évnél régebbi játékok mennek kb. vele, ha van ps plusod, akkor 100%, hogy nem kell neked a henkaku. Jó van köztes megoldás 3.63-ra (Ark), de ott "csak" egy psp emulatort kapsz (azon belül meg ugye tonna emulatort kb. ps1-ig, de erre meg egy 10e ftos psp is jó...).

(#9944) udna999


udna999
tag

Üdv,

egy hülye kérdés:

sok Vita-t hirdetnek úgy, hogy "x játékkal a kártyán". Ez gondolom Store-ból letöltött játékot jelent, amivel nem tudok játszani, ha a saját profilommal használom a gépet. Jól gondolom?

Köszi

(#9945) udna999 válasza darkmore (#9943) üzenetére


udna999
tag

Köszi,

így gondoltam én is. :)
Van már sok éve egy PSP-m. Még iskolás voltam mikor vettem. Persze törtem amint lehet, mert nem volt pénzem játékokra. Azóta dolgozok, van PS4-em, PS Plus-al. Meg sem fordult a fejemben, hogy tört cuccot vegyek. :)

(#9946) Wlac válasza udna999 (#9944) üzenetére


Wlac
Ármester

Igen.

“The wha-"

(#9947) 3lb4nd1


3lb4nd1
tag

Ez egész ígéretesnek tűnik: Reverie Announcement Trailer (PS Vita) (2018 eleje)

Steamworld Dig 2 is jön a konzolra (Szept. 27.). Secret of Mana remake is várható.

PSN: elbunda94

(#9948) KOHO válasza 3lb4nd1 (#9947) üzenetére


KOHO
senior tag

Ez igen :) Ott már baj van, ha egy konzol esetén ilyen játéknak kell örülni...

"Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!"

(#9949) kovsol válasza KOHO (#9948) üzenetére


kovsol
titán

Biztos a nintendo 3ds rajongókat akarják átcsábítani :)

May the Force be with you!

(#9950) 3lb4nd1 válasza KOHO (#9948) üzenetére


3lb4nd1
tag

Party blooper :D Lassan ott tart a konzol, hogy bármilyen új megjelenésnél lehet pezsgőt bontani...
Ez még egész funnak is tűnik.

PSN: elbunda94

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PS Vita / PlayStation TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.