Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PS Vita / PlayStation TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:57:03

LOGOUT.hu

PlayStation Vita & PlayStation Tv Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9601) darkmore válasza RangerFox (#9600) üzenetére


darkmore
tag

Egyenlőre az igazán jó kombók, amik hiányoznak nekem, lehet ki kellene próbálnom Káosz módban is nem csak Legend-ben. Most csak üt+iránygombot használom, meg néha ugrabugrálok, max bossoknál dodge-oltam néha, ahogy látom a kardok sem igazán annyira különbözőek, mármint látom van egy mágikus tulajdonságuk és van ami lassabb, van ami gyorsabb, de új move-ot nem adnak, bár lehet ez később változni fog.

[ Szerkesztve ]

(#9602) Goldwin válasza Adam_Shepard (#9597) üzenetére


Goldwin
aktív tag

:F

(#9603) darkmore válasza Adam_Shepard (#9597) üzenetére


darkmore
tag

Mindegyik ki lesz próbálva és remélhetőleg végigzúzva is ;)

(#9604) chatran


chatran
őstag

Anno, mikor megjelent a Psp, a hozzá való memorystick pro duo kártyát elèggé hamar sikerült lekoppintani, később meg már sd kártya átalakító is volt hozzá.
Mi lehet az oka, hogy a horribilis árú Vita kártyát még nem sikerült lemásolni?

(#9605) lacko6 válasza chatran (#9604) üzenetére


lacko6
senior tag

nagyobb a haszon a hamisitvanyon mint az adapteren

(#9606) chatran válasza lacko6 (#9605) üzenetére


chatran
őstag

Van hamisítvány Vita kártya? Én még nem találkoztam vele ebay/ali-n. Mondjuk 1-2 gynúsan olcsó kártyát láttam.

(#9607) darkmore


darkmore
tag

Muramasa Rebirth

Gyönyőrű, "kézzel festett" akcióorgia, minden japánbuzinak kötelező, bár a harcrendszer nincsen túlgondolva, de cserébe nagyon intuitív az irányítás és sok mikromanagmenttel van megdobva a játék. Japán mítikus korszakában járunk mindenfelé szellemek, szörnyek, istenek, ninják, szamurájok és foxylady-k rohangálnak. Két karakter közül választhatunk a kicsit gnómszerű kiscsávó és a túlszofisztikált hölgyemény teljesen más történet szálban szerepel, de néha összetalálkoznak egy gyógyfürdőzés idejére, ettől japósabb már nem is lehetne. Még egyszer leírom, hogy annyira szép a játék, hogy kifolyik az ember szeme, a zene annyira, jó mint még soha, az irányításra egyből rá lehet érezni, bár a sok ugrabugra kicsit kapkodós lett a végére, valamint a harcból hiányzik a változatosság, mert egy darab kombó ütés sincsen benne, csak üt+irány és közben ugrálunk, dodge-olunk és helyezkedünk. Sajnos harc közben hasonlóan fontos még a tárgyaink kezelése, mert folyamatosan kell váltogatnunk a kardok, ételek, gyógyszerek, köszörűkövek között, ez sajnos elég rendesen kizökkenti az embert a harcból, mert hát csak megállok egy kicsit benyomni a fejembe ezt az 5kilós sült polipot, mert életerőre szükség van. Maga az ételmechanika megérne egy külön oldalt kb., mert hozzávalókat találunk, vadászunk, veszünk, majd szintén a megvett, megtalált receptek alapján megfőzzük a kis kajánkat, ezek rögtön két típusba tartoznak, van amit egyből meg kell enni és kis bónuszt is ad, van amit később harc közben tudunk betolni a fejünkbe, hogy gyógyuljunk, persze nem lehet non-stop zabálni, mert egy kiadós étkezés eltelít és akkor kicsit várni kell a következő adagig. Az ételek a spiritusz miatt is fontosak, amit felhasználva tudunk új kardokat kovácsolni, szóval minek ennyi kard, meg fenőkő? Harc közben a fegyverünk gyorsan degradálódik (csak rideg az az acél), de ha visszacsapjuk a tokjába és másikat veszünk elő, akkor közben a pihenő kard gyógyul is, hát csak démonkardok ezek. Egy harcnál csak három kard lehet nálunk, ennyivel gazdálkodhatunk, de szerencsére sok köszörűkövet lehet találni, amivel harc közben vissza lehet állítani a fegyver eredeti állapotát. Támadáskor csak minimálisan kopik, azonban blokkolásnál drasztikusan, mondhatni kegyetlenül brutálisan, ez elég sokszor okozott fejfájást. Elég nagy térképet tudunk bejárni és az egyes helyszínek is terjedelmesek, a harcok véletlenszerűek, de van ahol garantált az összecsapás (khmm, itt lehet farmolni). egyes pályarészek színes védőmezővel vannak lezárva ezeket csak akkor tudjk szétvágni, ha megszereztünk valami erős kardot, legtöbbször egy főellenfél kardját. Igen vannak bossok is, legtöbbjük elég könnyű, vagy a lehetetlen kategóriába tartozik, de csak ki kell ismerni és elkerülni a durvább támadásaikat, ha jól emlékszem mindegyiket legyőztem max második nekifutásra, az utolsó ellenfelet is, tehát nem egy túlságosan nehéz játékról van szó. Egyelőre csak a hölgyemény sztoriját nyomtam végig és sajnos minden kard megszerzéséhez végig kell játszani a másik karakter történetét, valamint több befejezés is létezik, attól függően milyen kardokat használsz az utolsó csatában. Most egy kicsit pihentetni fogom, mert túl tömény volt ez a sok zúzás, de mindenkinek ajánlom, aki egy olyan akciójátékot keres, amiben a stíluson van a hangsúly, valamint ha C64-en az Usagi volt az egyik kedvenc játékod, akkor kötelező! :)

[ Szerkesztve ]

(#9608) RangerFox válasza chatran (#9606) üzenetére


RangerFox
veterán

Nincs hamisítvány.

(#9609) chatran


chatran
őstag

Ennek a Vita toknak van az alin/ebay-en kínai koppintása?

(#9610) RangerFox válasza chatran (#9609) üzenetére


RangerFox
veterán

Ugyanilyen kialakítású eredeti tokot használtam a Vitához hosszú ideig, csak az PsP-hez készült. Kicsit nehezen ment bele, de végül is megfelelt a célnak.

(#9611) darkmore válasza RangerFox (#9600) üzenetére


darkmore
tag

Most jöttem rá, hogy ez kimaradt a Muramasa hmmm kb. 12-14órányi gameplayemből: "O button | = Secret Art ", valahogy az volt bennem, hogy a kör csak cancel a menükben, soha nem használtam harc közben :DD :W

Befosok megnyomod a kört harc közben és van olyan kard, ahol kb. bedarálja az összes ellenfelet a képernyőn!

Hahahaha, ez kész, jó kis challenge run-t toltam e nélkül! :D

[ Szerkesztve ]

(#9612) Rigormortiis válasza darkmore (#9611) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Erre most inkább nem mondok semmit :D

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#9613) darkmore válasza Rigormortiis (#9612) üzenetére


darkmore
tag

Lesz értelme Kisuke-val is végigjátszani :C

(#9614) Rigormortiis válasza darkmore (#9613) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Egyébként adom, hogy mekkora nagy game. Egyik első címem volt vitán, rögtön a szívembe is lopta magát. Meg úgy az összes vanillaware játék. Párját ritkítóan igenyes címeket tesznek le az asztalra.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#9615) 3lb4nd1


3lb4nd1
tag

Ez a most leárazott Guacamelee is bitang jó játék.

PSN: elbunda94

(#9616) darkmore


darkmore
tag

Silent Hill: Book of Memories

Ne csak pozitív dolgokat írjak...Szóval nem vagyok egy HC Silent Hill fan, első, második, Origins, Shattered Memories részekkel játszottam és ezek tetszettek is, de mondjuk nekem a film is tetszett, szóval tényleg nem lehetek egy fanatikus rajongó! :D
Nah, lényeg, hogy nem azért fogok picsongani, mert ez a rész nem olyan, mint a többi, hogy izometrikus, vékonyka sztoryszáál, stb..., nem, egy silent hill játék is lehet full akció játék, ha jól van kivitelezve és egyáltalán nem kell egy ilyen stílusú játékba 10 perces cutscenek, jól megírt párbeszédek, sőt ezek csak hátráltatják a játékmenetet. DE, ha maga az akció is unalmas, rosszul kivitelezett az már nagy hiba.
Adott a silent hill világa, ami elég jó ahhoz, hogy adjon egy egyedi hangulatot egy játéknak, ez itt is megvan és el is éri a célját. Adva vannak a szörnyei, amiktől meg kellene ijedni, de mivel itt nem másznak bele az arcodba, hanem csak idétlenül animálva döcögnek, már kezd egy kicsit szájelhúzos lenni a dolog. Próbáljunk belerőltetni valami történetet, szerencsére nem kell túl nagy hangsúlyt fektetni rá, de legyen valami, okok, rendben van. Legyen benne kis fejtörős részek, MÉ?! Egy akciójátékba buta kirakósokat erőltetni és ráadásul pont ezzel fejezzük be a pályát, mikor ilyenkor minden akciójáték valami boss-t dob elénk, nem véletlenül, ez egy nagyon fontos eszköz, hogy érezzünk valamiféle: "Huhh, bazze, megcsináltam"-ot a pálya végén, de hogy figurákat rendezgessek sorba, hogy minél több pénzbonusz-t kapjak? Ehhh...
Valahogy ez érződik az egész játékon, nem tudták eldönteni, hogy egy profi arcade jellegű akciójátékot csináljanak, vagy valami silenthillbőrbe bujtatott buta ütök/vágok/lövök-et. A legnagyobb probléma, hogy pont az ütök/vágok van annyira fapadosra megcsinálva, hogy semmi kedvem nincsen a felszereléssel, coop-al, történettel foglalkozni, mert a játék lényege van igénytelenül megalkotva. Az animációk szörnyűek, az ellenfelek unalmasak, a fegyvereink 1 perc után eltörnek, persze lehet közben szintet lépni, artifuck-okat gyűjteni, tehát van neki mélysége, de maga az akció része egy fos, szar irányítással, néha fura izometrikus nézettel.
Nem érdemes vele kínlódni.
Mindig elszomorít mikor egy top játékba egy csapat ennyi energiát fektet bele és csak egy kicsit kellett volna igazítani rajta, hogy a középszerűségből kiemelkedjen..., sajnos nem tették meg.

(#9617) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
addikt

Csak érdeklődöm, hogy a 64 gigás kártya tényleg nagyon problémás? Vagy esetleg kigyógyult belőle időközben a platform?

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#9618) Amadako válasza Dr.F.E.R.I. (#9617) üzenetére


Amadako
tag

én csak rosszat hallottam róla és a vitával való "rengeteg" újítás folyamán nem hinném, hogy ezt javították volna :(

(#9619) renji00 válasza Dr.F.E.R.I. (#9617) üzenetére


renji00
aktív tag

Semmi nem változott, maradj a 32GB kártyánál.

(#9620) RangerFox válasza Dr.F.E.R.I. (#9617) üzenetére


RangerFox
veterán

Szerintem egyszerűen csak felejtsük el, hogy egyáltalán létezik olyan kártya. :D Nagyon zsákbamacska cucc, és macerás cserélni.

(#9621) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
addikt

Ok, köszi mindenkinek :R

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#9622) sum-blink


sum-blink
aktív tag

Szerintetek egy használt vita cserélhető egy patent Gamecubera minden cuccával és 2 ritka játékkal?

Mármint én adnám a GC-t.

[ Szerkesztve ]

(#9623) darkmore válasza sum-blink (#9622) üzenetére


darkmore
tag

Háááááát!!! Nem.

(#9624) fausto válasza sum-blink (#9622) üzenetére


fausto
addikt

MI az a 2 ritka játék? Mit adnak a Vita-hoz?
Így első hallásra nem járnál jól

(#9625) sum-blink válasza fausto (#9624) üzenetére


sum-blink
aktív tag

Csak meghirdettem, még nem jött ajánlat. Az egyik Super Smash Brosh Melee a másik Star Wars Rebel Strike. (Ebay-en 9-10-ért mennek.)

(#9626) fausto válasza sum-blink (#9625) üzenetére


fausto
addikt

Szerintem max akkor éri meg a csere, ha adnak érte egy vaskos kártyát meg játékot.

(#9627) sum-blink válasza fausto (#9626) üzenetére


sum-blink
aktív tag

Hány megás a vaskos? Csak psp-m van, nem követtem a fejlődést. 1-2 alap dolgot leírnál mire figyeljek? Pl. Wifis vagy SIM kártyás. Köszi.

(#9628) 3lb4nd1 válasza sum-blink (#9627) üzenetére


3lb4nd1
tag

Habár nem engem kérdeztél, pár személyes tapasztalatot/véleményt leírok: Egy átlag használt Ps Vita szerintem max 30k-t ér, de legalábbis annyiért tuti, hogy szerzel. A vaskos kártya meg legalább 16gb-ot jelent, de inkább 32-t. Utóbbit kb 15k-ért szerzel be ebayen. Tekintve hogy a Vita-s játékok jó része (főleg az újabbak) digitálisan elérhető csak, kell is a nagy kártya. Kezdésnek mondjuk 8 gb is megtenné, attól függ mennyire vásárolsz digitális játékokat vagy utazol a dobozosakra.

Sim kártyás felejtős, nem véletlenül hagyták ki az újabb modellekben. Teljesen felesleges bele.

Más: A Toukiden 2 demo alapján tetszetős. A sztori bejött eddig, bár nem játszottam az első résszel, szóval nem tudom mihez viszonyítani. Ez is egyfajta Monster Hunter-szerű játéknak tűnik, mint a God Eater vagy Freedom Wars. Pozitív hogy végre újabb Open World cím érkezik a Vita-ra és hogy úgy néz ki dobozosan érkezik.

[ Szerkesztve ]

PSN: elbunda94

(#9629) Wlac válasza sum-blink (#9627) üzenetére


Wlac
Ármester

Tudtommal nincs szériahibája a FAT-nek sem, szóval nagyon nem lehet mellé lőni. Ne legyen szétkarcolva, illetve nézd meg a töltőjét, hogy milyen állapotban van. A Slim már micro USB-s, szóval könnyen tudod pótolni a kábelt, de az első modell még valami egyedi szabványt (vagy legalábbis számomra tök ismeretlent) használt, és több hirdetést is láttam, ahol a vége már meg volt törve. A 3G modell felesleges, mivel nincs akkora online élete a gépnek (vagy max megosztod mobilról a netet, ha nagyon multizni szeretnél az úton), az AR kártyát megléte megint nem igazán mérvadó.

Memóriakártya tekintetében a "nagyobb jobb" elv érvényesül, de igazából már egy 8 gigással is el lehet lenni. Utólag kártyát szeretni macerás és drága, és bár egy 4 gigással is el lehetne az ember, az az igazság, hogy nem nagyon vannak itthon dobozos játékok. A Hardveraprón nagyjából ugyanaz a néhány játék forog kézről kézre, a boltokban elvétve vannak csak új játékok (horror áron), szóval a Store akciókkor érdemes betárazni a digitális játékokból, amik viszont eszik a helyet.

Az egész GameCube vs. Vita témához annyit szólnék hozzá, hogy neked kell eldöntened, hogy megéri-e továbbadni. Egyrészt a Gamecube egy jó kis konzol volt, másrészt nem pótolhatatlan. Ha már nem játszol vele, ellenben érdekelnek a Vitás cuccok, vagy a handheld gaming, akkor persze, cseréld el nyugodtan, maximum később beszerzel egy másikat.

“The wha-"

(#9630) sum-blink válasza Wlac (#9629) üzenetére


sum-blink
aktív tag

Köszönöm mindkettőtöknek a kifejtős választ. Magyarul a gép mellé még kell egy nagyobb kártya is, mint anno a psp-nél. Majd meglátjuk összejön-e csere, egyenlőre mindenki csak az egyik játékot vinné. Most költeni nem tudok rá, csak a GC egyrészt nincs kihasználva, másrészt van emulátor is ahhoz a pár játékhoz, ami miatt vettem.

[ Szerkesztve ]

(#9631) 3lb4nd1 válasza Wlac (#9629) üzenetére


3lb4nd1
tag

Az online élet azért attól függ, mit nézel. A ps3 crossplay játékoknál megy a multi mai napig, mint pl a Street Fighter x Tekken, Helldivers. De olyan (valaha) exkluzív címeknél is, mint a Killzone. :)

Memóriakártyát meg annyiban macera szerezni, amennyiben macera ebayről rendelni. A játékokra ugyanez érvényes, utóbbi miatt én is online vásárolgattam, de a 32 gb-s memóriakártyám már bőven megtelt... (volna, ha nem törölgetnék nehéz szívvel játékokat róla hogy helyet csináljak) időnként rendelni egy nagy(obb) memkarit nem akkora érvágás szvsz mint játékokat folyamatosan.

[ Szerkesztve ]

PSN: elbunda94

(#9632) sum-blink válasza 3lb4nd1 (#9631) üzenetére


sum-blink
aktív tag

Itt is úgy van, mint ps3-on, hogy amit már megvettél akárhányszor törölheted/telepítheted az accodon belül?

(#9633) Adam_Shepard válasza sum-blink (#9632) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

Igen, viszont a memóriakártyát accounthoz köti, szóval nem tudsz több accot tárolni a gépen mint pl. a PS3-on. Azért is javasolt a nagyobb kártya bele. A 32GB-s elég szokott lenni egy "tapasztaltabb" vitásnak. De pl viszonyításképpen az UC : Golden Abyss valami 3.5 GB. (ezzel csak arra akartam kilyukadni, hogy a nyolcas sok esetben elcuppan hamar)

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#9634) sum-blink válasza Adam_Shepard (#9633) üzenetére


sum-blink
aktív tag

Látom nem olcsók a nagyobb kártyák. Mint anno a psp-nél... Na najd egy nagyobb kártyásat próbálok szerezni. Annyira nem kapkodnak a cube-omért se mondjuk. 😐

(#9635) Petreszku válasza sum-blink (#9634) üzenetére


Petreszku
senior tag

Szia! Lehet, hogy jobban járnál, ha a GC-t nem cserérre, inkább csak eladásra hirdetnéd. Árban egy VITA szerintem alapban drágább mint a te géped két játékkal. Eladod külön és hozzáteszel egy keveset. Szigorúan magán véleményként kezeld légyszíves.

[ Szerkesztve ]

(#9636) bencus3


bencus3
tag

Sziasztok
Lenne egy kérdésem tudom valahogy a Psvitámat úgy használni hogy a ps3-om képernyőjét lássam, de a játékot is?
Mert addig eljutottam hogy átveszem a képernyőt, de a játék nem indul el... nem tudom hogy csak ennyi lehetséges vagy én állítottam be valamit rosszul? mind a kettőn a legujabb szoftver van!
Köszi

(#9637) Adam_Shepard válasza bencus3 (#9636) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

Szia!

Sajnos PS3- VIta vonatkozásban elég kevés játék támogatja ezt a funkciót.Ezen az oldalon látod, hogy mik azok a játékok, amik támogatják.

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#9638) chatran


chatran
őstag

A God of War collection most egész jó árban van az us store-ban. Érdemes megvenni vita-ra, jó lett a portolás?

(#9639) RangerFox válasza chatran (#9638) üzenetére


RangerFox
veterán

Volt benne egy bug, ami miatt elölről kellett kezdenem egy mentésem (még az elején nem buktam vele sokat), illetve néha nem ad be néhány trófeát, és a videókat nem skálázták fel 720pbe, de amúgy jó port lett, jó játékok.

(#9640) Amadako válasza RangerFox (#9639) üzenetére


Amadako
tag

pont múltkor írta innen valaki, hogy beadja a trófeákat csak cselesen
természetesen ha először fogsz vele játszani akkor nem könnyíti meg a dolgodat

(#9641) RangerFox válasza Amadako (#9640) üzenetére


RangerFox
veterán

Ja igen, amikor elindítod akkor meg kell nézni hogy a trophies-ben az első helyen van-e a játék, ha igen, akkor be fogja adni, ha nem, akkor újra el kell indítani, utána beadja. Csak erre nem mindig figyel oda az ember.

(#9642) Shepard válasza RangerFox (#9641) üzenetére


Shepard
tag

Nekem eddig az vált be mindig, hogy csak Wifit engedélyeztem a gépen és bekapcsolás (nem standby, hanem teljes off) után egyből a GoWot indítottam. A trófeákat érdemes előtte csekkolni, így igaz.

(#9643) sum-blink


sum-blink
aktív tag

Szerintetek egy Vitára esélyes, hogy valaki cserélne egy Gamecube-ot két jobb játékkal?

(#9644) Petreszku válasza sum-blink (#9643) üzenetére


Petreszku
senior tag

Szia! Szerintem nincs.

(#9645) LeventeV válasza sum-blink (#9643) üzenetére


LeventeV
senior tag

Szia. Szerintem sem.

(#9646) lacko6 válasza sum-blink (#9643) üzenetére


lacko6
senior tag

Szerintem ki van zárva,ha van vita jó áron vedd meg ha tudod.Ebayen kb ennyibe mennek a játékokkal 30000ft.De ha tudsz várni akkor várj(kicsi a kereslet).Szerintem zsák utca

(#9647) Petreszku válasza sum-blink (#9643) üzenetére


Petreszku
senior tag

Szia! A 9635-ös hozzászólásomban kicsit bővebben is kifejtettem, igaz nem sokkal hosszabban.

(#9648) sum-blink válasza lacko6 (#9646) üzenetére


sum-blink
aktív tag

A Cube gép új joyyal olyan 15, az egyik játék ritka, 8-9-et ér a másik GC exkluzív az mondjuk 6-ot...

(#9649) Tegla80 válasza sum-blink (#9648) üzenetére


Tegla80
addikt

A vita 20+,de inkabb 25+ korul mozog,mig a pakkod egyben kb annyi.
Ez igy akkor lenne valakinek alternavitva ha epp azt a 2 jatekot keresi.....szval sztem is eselytelen igy vagy hosszu ido mire lesz valaki.
Add el kulon kulon(valszeg ugy sem lesz 1szeru) es ha egyben van a penzed akkor vegyel vita-t.

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#9650) sum-blink válasza Tegla80 (#9649) üzenetére


sum-blink
aktív tag

Értem. Köszi a válaszokat, egyébként árat is írtam hozzá (20e). Majd meglátjuk.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PS Vita / PlayStation TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.