Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PS Vita / PlayStation TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:57:03

LOGOUT.hu

PlayStation Vita & PlayStation Tv Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10051) LeventeV


LeventeV
senior tag

A Danganronpa-val játszott innen valaki?
Milyen arányban visual novel és logikai játék? Pl. a Zero Escape-hez képest.

(#10052) 3lb4nd1 válasza LeventeV (#10047) üzenetére


3lb4nd1
tag

Épp meg akartam nézni mi volt a felszerelésem és azt látom hogy sehol egy mentésem. wtf!

Egyébként pontosan akkor nem tudom megmondani de a 2. runnál ráálltam a sebességre és csak egy dupla kezes kaszám volt meg a leginkább dexterytis karakter. Azzal szép tudtam kerülgetni/ugrálgatni az emberi fán :D Később akadtam el, az eggyel utána levő bosson (?), bár nem annyira lineáris a játék persze. Ahol két kaszát lengetnek be. Most kezdhetem elölről :( Mi történt itt.

@Rigormortiis Azt is mondhatjuk, hogy ha eddig nem voltál nagy japán-játék szerető akkor itt megismered őket a konzollal. A P4 az első olyan jrpg amibe igazán bele tudtam veszni. Tényleg must have.

Egyébként a leárazásból beszereztem még a Civ 2-t, egy lebutított Civilization játékot. Azért egy vonatút során jó 2 és fél óra úgy elröppent vele mintha nem lett volna. De annyira nem ajánlom, 1-2 játék után már előjönnek a butításból eredő hibái.

PSN: elbunda94

(#10053) zoltszalay válasza LeventeV (#10051) üzenetére


zoltszalay
tag

hasonló arányban mint a zero escape

a különbség hogy a danganronpában inkább nyomozás-tárgyalás van, mint a phoenix wright ace attorney, de annál akciódúsabb.
kivéve a danganronpa another episodeot ami 100%ban akciójáték.

egyébként ha nekem két játékot kéne mondanom vitára mint "must have" akkor az a persona4 golden és a danganronpa lenne, mindkettő ugyanannyira tetszett -ha ez jó ajánlólevél.

[ Szerkesztve ]

(#10054) Rigormortiis válasza zoltszalay (#10053) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Azért a Danganronpa, mondjuk ki, inkább tűnik indie fejlesztésnek a persona mellett. Nekem mindhárom Danganronpa megvan, de csak az elsőt vittem végig. Az akciódús rész az tényleg nagyon b-kat, a másodikat csak simán untam.

Mondjuk ezekről a Zero Escape játékokról csak jót olvastam, lehet adni kéne egy esélyt neki.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#10055) LeventeV válasza zoltszalay (#10053) üzenetére


LeventeV
senior tag

Koszonom a valaszokat ugy a Danganronpa mint a Salt and Sanctuary temaban.
A P4G az egyik kedvenc jatekom es nem csak a Vita-n, hanem ugy altalaban. Lehet teszek egy probat a Danganronpaval is.

A Salt and Sanctuary-nak pedig megprobalok nekifutni, de ha nem fog menni akkor hagyom a fenebe. Pediv szeretem a souls stilusu jatekokat, de ez a jatek sokkal szivatosabb mint a Bloodborne vagy a Nioh.

(#10056) KOHO


KOHO
senior tag

Sziasztok! A Sony valamilyen formában foglalkozik még a Vitával? Itt most nem a havi 2 ingyenes plus játékra gondolok, hanem akár jövőben történő fejlesztések, új játékok, reklámozzák-e még, gyártják-e stb? Látva a Nintendo Switch elsöprő sikerét, én továbbra sem értem, hogy mi történt a Vitával...

"Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!"

(#10057) taki01 válasza KOHO (#10056) üzenetére


taki01
őstag

Ja még van a havi két játékrá és még új játék is jelent meg rá pl: 19-n jelent meg rá az új digimon játék is.

[ Szerkesztve ]

(#10058) 3lb4nd1


3lb4nd1
tag

És itt van még az új játékok közül az Iconoclasts, ami egy metroidvania jellegű indie. Nagyon jól néz ki, és egy árban van a PC-s változatával, illetve PS4-Ps Vita crossbuy, szóval nem rossz. Már ha Metroid-féle gémet tolnál a Vita-n.

[ Szerkesztve ]

PSN: elbunda94

(#10059) Petreszku válasza 3lb4nd1 (#10058) üzenetére


Petreszku
senior tag

Eddig nem is hallottam a játékról, de nagyon tetszik. Engem a Shantae-ra emlékeztet, az is nagyon tetszett. Kár, hogy nincs fizikai változat a játékból.

(#10060) Jigoku válasza KOHO (#10056) üzenetére


Jigoku
tag

Hát maga a Sony eléggé levette a kezét szegény Vitáról... Akármi konferenciájuk van, csak mélyen hallgatnak. Bár én már a 2017-es E3-on eskü azt vártam, hogy bejelentik, hogy kivonják a forgalomból, vagy ilyesmi, de szerencsére erről még nincs szó.

Meg Japánban a mai napig jönnek ki rá játékok, közbe-közbe van, amit lokalizálnak is (bár elég sok digital only játék van), a többség viszont továbbra is japánul játszható csak. :/

PSN: JigoKuu-chan // Carl [PS2], Tony [NDS], Viktor [PSVita], Raiden [PS4], Sasha [PSP], Rashoumon [N2DS], Susano'o [Switch], Czar [PS5] // https://jigokumuke.weebly.com

(#10061) KOHO válasza Jigoku (#10060) üzenetére


KOHO
senior tag

Felfogni nem tudom ezt a hozzáállást a Sony részéről. Én mindig is Sony párti voltam, PsOne, Psp, PS2, PS3, Ps Vita, PS4, és most Ps4 pro-m van (a Nintendo Switch mellett), de amit a Sony leművelt a Vitával az kritikán aluli. A megjelenése után kb 1 év múlva már egyáltalán nem is foglalkoztak vele. Addig kijött rá egy Uncharted, Killzone, LittleBig Planet, Soul Sacriface és ennyi. Utána már semmi. Semmi marketing, semmi reklám.

"Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!"

(#10062) Petreszku


Petreszku
senior tag

Sziasztok! Kedves barátommal megosztottuk a fiókunkat (PS4), itt minden rendben. Kérdés, hogy PS VITA játékoknál ez, lehetséges? Ha igen, hogy?
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#10063) Totheground válasza KOHO (#10061) üzenetére


Totheground
addikt

Most tevedek, vagy nem te voltal anno pont ugyanezekert a posztokert kirakva innen?

A helyzet meg mindig ugyanaz, a vitara tonnaszam jonnek ki a jatekok, max nem neked valo cimek.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#10064) KOHO válasza Totheground (#10063) üzenetére


KOHO
senior tag

Bocsi, feltettem egy kérdést, szerettem volna képben lenni, most mit kötsz belém?

"Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!"

(#10065) Totheground válasza KOHO (#10064) üzenetére


Totheground
addikt

1. Az általam idézett post nem kérdés, hanem a szokásos sírás, amit
2. Annyi ideig toltál anno, hogy a topicból is kiraktak érte és
3. Úgy hallom egy másik konzol topicjaban is hasonló jellegűen boldogítod a népet, ráadásul
4. Még válaszoltam is.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#10066) Tegla80 válasza Petreszku (#10062) üzenetére


Tegla80
addikt

Morgen.
Nem dolgoztam es otthon meg a bf1 porgott ,igy nem forumoztam.....
A vita jatekaid is tudja hasznalni a baratod viszont itt maskepp muxik.
Nem tudsz keresztbe osztani,mint ps3-ps4 eseteben hanem csak a Te profiloddal tudja hasznalni mert a vita csak 1accot kezel. Vagyis 2vita tudja hasznalni a Te accod,(neked gyulik minden trophy),de nem lehettek 1szerre online mert valakit kivag.(elvileg meg valszeg gyakban is,de Mi online nem igen jatszunk vele igy ezt nem tapasztaltam....)
A mentesek kulon lesznek valahogy kezelve felhoben is(mert En nem latom ocsem menteseit,de van felhom),de a cross save mentesek nekem nem mukodnek igy vitarol pl ps4-en probalva....(a ps4 ocsemnel primary es valszeg ez szamit,szval lehet ezert.....)
Nah akkor most jon az,h baratod torli a sajatjat accjat,h felrakja a Te accod a vitajara,h elerje es hasznani tudja a tartalmaid.
"Restore the PS Vita System"
Ha jo igy mert maskepp nem muxik es maganak sehogy nem tud a Te jatekaiddal trophy-t gyujteni vitan.

KOHO
Sztem akinek (meg+)van az tovabbra is hasznalja es nem foglalkozik ezzel mar reg ota. Van ami van ra,jon ami jon ra,de Mi akkor is szeretjuk.....(mindenki mas meg reg eladta mar. ;) )

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#10067) KOHO válasza Totheground (#10065) üzenetére


KOHO
senior tag

Te nagyon el vagy tájolva koma. Nem sírtam, csak érdekel, hogy mi van a Vitával. Ennyi.

"Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!"

(#10068) Petreszku válasza Tegla80 (#10066) üzenetére


Petreszku
senior tag

Szia! Köszönöm szépen a választ. :R Nagyon szeretem a kis gépet, de a Sony pár dolgot túlbonyolított ennél a rendszernél.

(#10069) Prime110 válasza Jigoku (#10060) üzenetére


Prime110
aktív tag

Pedig azért szűk 16 millió elcsepegett belőle globálisan:

ezért is furcsa, hogy ennyire lekerült a fókusz és az indi / japán réteggépet csináltak belőle.
Holott ebből 5,6 millió volt a japán értékesítés, másik 9 millió a bolygó más részére került.
De sebaj egy TV azért itthon is van, ha magát a Vitát már régen eladtam.

[ Szerkesztve ]

(#10070) Petreszku


Petreszku
senior tag

Sziasztok! Powerbank-vel tudom tölteni a VITA-t? Ha igen mire érdemes figyelni, gondolok itt az mAh értékre?
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#10071) fausto válasza Petreszku (#10070) üzenetére


fausto
addikt

Nekem nem sikerült, de lehet, hogy csak gyengus volt a power bank. Meg fat gépem van, az nem tudom, számít-e.

(#10072) Petreszku válasza fausto (#10071) üzenetére


Petreszku
senior tag

Nekem is fat gépem van és mostanában megint többet használom. Jó lenne egy hordozható töltő ami olcsóbb mint a sajátja.

(#10073) shenmuedc


shenmuedc
tag

bocsi lenne egy kérdésem a vita tölthető a saját töltője nélkül telefontöltővel? azaz micro usb kábellel?

(#10074) shenmuedc


shenmuedc
tag

és még egy kérdés. Ha van ps plusom ps4 en akkor azt tudom vitán is használni? Az ingyen játékok miatt.

(#10075) koncsik válasza shenmuedc (#10074) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

igen

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#10076) RangerFox válasza shenmuedc (#10073) üzenetére


RangerFox
veterán

A Slim modelleket igen.

(#10077) Jigoku válasza shenmuedc (#10074) üzenetére


Jigoku
tag

Nekem egy fat gépem van, az nem tölthető mobiltöltővel, mert a Vitámon lévő nyílás túl nagy egy microUSB-nek/nem microsUSB szabvány.

Igen, a PS+ használható a Vitánál is. Ugyanúgy jönnek rá havonta ingyenes játékok, amiket így le lehet rá szedni, illetve a játékmentéseket is fel lehet tölteni a felhőbe.

PSN: JigoKuu-chan // Carl [PS2], Tony [NDS], Viktor [PSVita], Raiden [PS4], Sasha [PSP], Rashoumon [N2DS], Susano'o [Switch], Czar [PS5] // https://jigokumuke.weebly.com

(#10078) shenmuedc


shenmuedc
tag

szóval ha van rajta micro usb akkor tölthető? Igazából lenne egy eladó töltö nélkül de azt mondták a telós töltő tölti.

(#10079) shenmuedc


shenmuedc
tag

Na közben meg is vettem. 10 ezret megért így is. szóval akkor játékokat vásérolni is tudok mint ps4 en? online?

(#10080) RangerFox válasza shenmuedc (#10079) üzenetére


RangerFox
veterán

Ugyanúgy van rajta Ps Store.

(#10081) shenmuedc válasza RangerFox (#10080) üzenetére


shenmuedc
tag

Köszi már töltöm is a havi free játékokat :-)

(#10082) RangerFox válasza shenmuedc (#10081) üzenetére


RangerFox
veterán

Gratulálok a géphez, használd egészséggel! :)

(#10083) 3lb4nd1 válasza Petreszku (#10059) üzenetére


3lb4nd1
tag

Ki is próbáltad? :) Tetszett az irányítás, kinézet stb?

Más: Van arra bármilyen mód, hogy a Scribble Shootert beszerezzem? Ha nem lenne meg miről bezsélek, a PlayStation Home Arcade-et ha elszeditek, találtok benne két "eldobható" gagyiságot meg a fent említett játék demoját. Próbáljátok ki. (Vagy itt egy videó róla) Nagyon jópofa az art, abszolút el lehet vele lenni de mivel ez az Arcade valami virágéletű volt ahogy olvastam, nem lehet már szedni rá semmit. Nem hiszem el hogy ez a kis jópofaság sehol a világon nem fellelhető többé.

@shenmuedc Használd egészséggel :)

[ Szerkesztve ]

PSN: elbunda94

(#10084) 3lb4nd1


3lb4nd1
tag

Akciós playasian a Muramase Rebirth fizikai változata.

A Risk of Rain kiváló a konzolra, épp akciós. A Bard's Gold-ot meg kerüljétek. Roguelike-okat akartam, mert eléggé passzol a készülékhez, de ez utóbbi valami brutál low budget a játékmenetet-grafikát illetően, szerintem 0 élvezeti faktora van kb. A Risk of Rain viszont zenében, hangulatban is viszi a pálmát, de kb az akciós ár amit ér is, mivel annyira azért nincs teletömve tartalommal egy roguelikehoz(?) képest, illetve az online multi sajna halott :) De pluszpont hogy van ad-hoc módja és pstv-n van local multiplayer.(!)

[ Szerkesztve ]

PSN: elbunda94

(#10085) zozek


zozek
tag

Sziasztok,

Ha megvan osztva a ps4-es accountom a haverommal akkor lehet használni a remoteplayt-t otthoni hálozaton hogy nem primary a ps4-em?

Azt tudom hogy a neten nem menne.

(#10086) Amadako válasza zozek (#10085) üzenetére


Amadako
tag

Igen

(#10087) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Fontos változások a PlayStation Plus havi játékait érintően

2019. március 8-ával kezdődően a PlayStation Plus havi játékai nem fognak PS3 és PS Vita címeket tartalmazni.
A PlayStation®3 (PS3™) és PlayStation®Vita (PS Vita) címek 2019. március 8-ig változatlanul megtalálhatók lesznek a PlayStation®Plus havi játékai között.

2019. március 8-át követően a PlayStation Plus-tagok számára biztosított havi játékok nem fognak PS3 és PS Vita címeket tartalmazni. Bármely letöltött vagy korábban a Letöltési listádhoz hozzáadott PS3 és PS Vita havi játék mindaddig játszható marad, amíg fenntartod PlayStation Plus-tagságod.

2019. március 8-át követően a havi játékok kizárólag PlayStation®4 (PS4™) címeket fognak tartalmazni. A PlayStation Plus-szolgáltatás minden egyéb funkciója és előnye változatlan marad.

Hogyan érint ez téged?

PlayStation Plus-tagként 2019. március 8-ig továbbra is megkapod a havi PS4, PS3 és PS Vita játékokat.

2019. március 8-át követően a havi játékok nem fognak PS3 és PS Vita címeket tartalmazni.

Bármely letöltött vagy korábban a Letöltési listádhoz hozzáadott PS3 és PS Vita havi játék mindaddig játszható marad, amíg fenntartod PlayStation Plus-tagságod.
További teendők
Amennyiben ezen változások életbe lépését követően nem kívánod fenntartani PlayStation Plus-tagságod, mondd le az előfizetésed, vagy kapcsold ki az automatikus megújítási beállítást, úgy, hogy az előfizetési időszakod 2019. március 8-ig lejárjon. Amennyiben tagságod lemondása mellett döntesz, az előfizetésed az adott számlázási időszak végeztével megszűnik, és nem kerül sor további terhelésekre. Az alábbi közvetlen hivatkozások segítségével ellenőrizheted, hogy mikor esedékes a következő havi előfizetési díj befizetése, és ennek fényében intézkedhetsz fiókoddal kapcsolatban. A fiókodba történő bejelentkezéshez szükséged lesz a Sony Entertainment Network azonosítódra és jelszavadra.

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#10088) 3lb4nd1 válasza koncsik (#10087) üzenetére


3lb4nd1
tag

Magyarán nem vesznek el az eddigi havi ingyenes Ps Vita/PS3 játékok. Viszont ha lemondanám márc. 8.-át követően a tagságot majd később újra visszavenném akkor ugyanúgy letölthető/játszható marad amit régebben unlockoltam?:D

[ Szerkesztve ]

PSN: elbunda94

(#10089) koncsik válasza 3lb4nd1 (#10088) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Szerintem igen, de azért erősítse meg más is :B

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#10090) RangerFox válasza 3lb4nd1 (#10088) üzenetére


RangerFox
veterán

Igen, ami egyszer bekerült a Download Listbe, az ott is marad, utána ha van aktív előfizetésed, akkor azt le tudod tölteni.

(#10091) incomeing030


incomeing030
csendes tag

Ha hasznalt PSV jatekot veszek az online multiplayer funkciok mukodnek? Pl ha megveszem a Borderlands 2-t vagy a Call of duty Declassified- ot fogok tudni multizni?

Koszi!

(#10092) Shepard válasza incomeing030 (#10091) üzenetére


Shepard
tag

Vita-n azt kell megnézni, hogy online pass kell-e a játékokhoz, mert ezek kód formában érkeznek melléjük. Felhasználás után ezt fiókhoz rendeli a store. Az általad említett játékokhoz nem kell, nyugodtan megveheted használtan őket.

[ Szerkesztve ]

(#10093) Petreszku válasza incomeing030 (#10091) üzenetére


Petreszku
senior tag

A Call of multi rész borzalmas. Szerintem nyugodtan felejtsd el.

(#10094) Jigoku válasza koncsik (#10087) üzenetére


Jigoku
tag

Szegény Vitát szépen lehúzzák a vécén immár végleg. Már ami a nyugati piacot illeti. Japánban bezzeg jönnek rá a jobbnál jobb játékok. :O

PSN: JigoKuu-chan // Carl [PS2], Tony [NDS], Viktor [PSVita], Raiden [PS4], Sasha [PSP], Rashoumon [N2DS], Susano'o [Switch], Czar [PS5] // https://jigokumuke.weebly.com

(#10095) kovsol válasza 3lb4nd1 (#10088) üzenetére


kovsol
titán

Most kaptam a Sony-tól egy levelet ezzel kapcsolatban amiben ez áll:

As a PlayStation Plus member, you will continue to receive Monthly Games for PS4, PS3 and PS Vita for every month of your membership until March 8, 2019.

After March 8, 2019, PS3 and PS Vita titles will no longer be included in your Monthly Games allocation.

Any PS3 or PS Vita Monthly Games downloaded or previously added to your Download List will remain playable for as long as you remain a PlayStation Plus member.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#10096) Totheground válasza Jigoku (#10094) üzenetére


Totheground
addikt

Az a lényeg. :)

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#10097) zoltszalay válasza Jigoku (#10094) üzenetére


zoltszalay
tag

Azért valamit mi is kapunk azokból a jobbnál jobb játékokból, igaz nem mindet, de például nemrég jött a digimon, nemsokára atelier, steins gate elite, omega labirinth z, catherine, persona 3-5 dance, lost child nyugatra.

(#10098) Jigoku válasza zoltszalay (#10097) üzenetére


Jigoku
tag

Persze, csak rengeteg játék van (főleg VN-ek), amik érdekelnének még, de sose fognak megjelenni nyugaton. És hiába akarnám megvenni őket mégis (akár netről, akár a japán barátaim segítségével), hát annyiba kerülnek sokszor, mint egy épp megjelent PS4 játék... Annyit meg nyilván nem tudok rászánni ahogy sok más ember sem. ;3;

[ Szerkesztve ]

PSN: JigoKuu-chan // Carl [PS2], Tony [NDS], Viktor [PSVita], Raiden [PS4], Sasha [PSP], Rashoumon [N2DS], Susano'o [Switch], Czar [PS5] // https://jigokumuke.weebly.com

(#10099) Totheground válasza Jigoku (#10098) üzenetére


Totheground
addikt

Van Akibaban egy “használt” játékokat árusító elég nagy bolt. Oda küldd el őket. Van beszámítás is, bár az ebben az esetben nem játszik, viszont gyakran fél áron vagy olcsóbban vannak dolgok.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#10100) Jigoku válasza Totheground (#10099) üzenetére


Jigoku
tag

Húúú, nagyon köszi a tippet! Szegény barátaimat bezavarom majd akkor oda, hogy vegyenek nekem valamit majd Line-os videóhívás keretein belül. xD

PSN: JigoKuu-chan // Carl [PS2], Tony [NDS], Viktor [PSVita], Raiden [PS4], Sasha [PSP], Rashoumon [N2DS], Susano'o [Switch], Czar [PS5] // https://jigokumuke.weebly.com

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PS Vita / PlayStation TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.