Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PS Vita / PlayStation TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:57:03

LOGOUT.hu

PlayStation Vita & PlayStation Tv Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9101) MasterMark válasza RangerFox (#9100) üzenetére


MasterMark
titán

[link]

Switch Tax

(#9102) RangerFox válasza MasterMark (#9101) üzenetére


RangerFox
veterán

Igen, ott van a kettes pontban hogy nem lehet módosítani a szoftvert, vagy továbbadni vagy átruházni, fordítani stb... De ez nem tartozik a warez témába, valamint ez az Iphonoknál a jailbreakre hasonlít, arról pedig nem tiltott beszélni az Iphone topikban, ezért is engedik meg ebben a topikban is, hogy lehessen erről beszélni. Az más kérdés, hogy én nem próbálnék ki ilyen homerew dolgokat, plusz valószínűleg egy update-tel megoldják hogy ez se működjön.

[ Szerkesztve ]

(#9103) MasterMark válasza RangerFox (#9102) üzenetére


MasterMark
titán

Nem warez ez tény, de nem csak a warez tiltott az Alapelvekben sem:

10. Különösen tiltott a Felhasználói Tartalomban:

10. „Warez”: a szerzői és szomszédos vagy egyéb vagyoni jogok (vagy általában jogszabályok) által védett bárminemű szoftver / adat / képanyag / hanganyag / filmanyag / stb. jogosulatlan használatának elősegítése (információ megadásával, linkeléssel, bárhogyan); segítségkérés, használatra buzdítás (például: szoftver illegális regisztrációjához, működéséhez szükséges kód vagy azt kijátszó eljárás; elektronikus készülék szoftverének jogellenes megváltoztatása, kijátszása, megváltoztatása a szolgáltatótól való függetlenítéshez, fájlcserélő oldalak meghívói).

PS Vita EULA:

2. RESTRICTIONS

You may not lease, rent, sublicense, publish, modify, patch, adapt or translate System Software. [...] You may not [...] (VII) exploit System Software in any manner other than to use it with your PS Vita System according to the accompanying documentation and with authorized software or hardware [...]

Elég egyértelműnek tűnik mindkettő.

Switch Tax

(#9104) RangerFox válasza MasterMark (#9103) üzenetére


RangerFox
veterán

Igen, ezért is írtam a legelején, hogy ez tiltott, de a moderátorok szerint ez még belefér, mivel az Apple cuccoknál sem tiltott a jailbreakről beszélni. Nekem, mint topikgazdának ebbe nincs beleszólásom, maximum annyit tehetek, hogy kiegészítem a téma tudnivalókat, azzal, hogy a warezen kívül ez is tiltott. De semmilyen következménye nem lesz annak, hogy szóba került a téma, megosztották azt a linket.

(#9105) Karma válasza MasterMark (#9103) üzenetére


Karma
félisten

1) A PH! szabályzat mondata nem ott ér véget. A telefonok függetlenítését valóban tiltjuk, ellenben az androidos telefonok rootolása, az iPhone-ok jailbreakelése nem tartozik ez alá.

2) A Sony EULA bár megtiltja ezeket (hasonlóan az összes telefongyártóhoz), az is benne van, hogy az EULA megszegése milyen következményekkel jár: megvonhatják a garanciát és az online szolgáltatásokhoz való hozzáférést, kirívó esetben polgári peres ügyet indíthatnak. Ez így is van rendjén.

Személy szerint nem vagyok jogász, a magyarországi törvényeket végképp nem tudom fejben összeegyeztetni ezekkel. Az biztos, hogy az USA-ban – hosszas küzdelem után – bíróság mondta ki, hogy az EULA megszegése nem sérti a szerzői jogot, ezáltal a jailbreak nem törvényellenes. Körülbelül ezóta engedett téma a jailbreak a fórumon.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#9106) renji00 válasza Elims (#9099) üzenetére


renji00
aktív tag

Nem sajáton játszottam a játékkal de én úgy tudom sok különbség nincs a kettő között. A neve is ugyan az a játéknak :p

(#9107) fausto válasza Nagytoll (#9089) üzenetére


fausto
addikt

Ez talán a legjobb dolog, ami a Vita-val történhetett, ha már játékot nem csinálnak rá*.

* - tudom, a múlt héten is kijött a ランダム日本語タイトル, meg a 欧米の口に合わないゲームプレーヤー és várható egy csokornyi gameboy indie játék, de na :)

Ha nosztalgiázni akarok, akkor nem SNES játéknak látszó valamit fogok letölteni rá, hanem konkrétan SNES játékokat. Arról nem is beszélve, hogy hátha (HÁTHA) ügyes programozók portolnak rá PS2 vagy akármilyen játékokat. Jééézus, egy hordozható GTA: San Andreas-ért ölni tudnék :D

(#9108) Rigormortiis válasza fausto (#9107) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Gyakorlatilag az összes mobilos platformra elérhető :D

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#9109) Wlac válasza Rigormortiis (#9108) üzenetére


Wlac
Ármester

Igen, ezért is vérzik a szívünk, hiszen csak arra az egy platformra nincs, aminek tényleg lenne játékosszempontból értelme (erő+fizikai irányítás). Open world játékok kellettek volna anno, és többen maradtak volna a Vitánál.

“The wha-"

(#9110) MasterMark válasza Karma (#9105) üzenetére


MasterMark
titán

Hát rendben.

Switch Tax

(#9111) fausto válasza Rigormortiis (#9108) üzenetére


fausto
addikt

Jaja, próbáltam is, de elég bénácska tapizni és úgy GTA-zni. Tudom, hogy lehet kontrolert is telefonra kötni, de az meg olyan "szörnyszülött" megoldás :) Telefonra, tabletre nem tudok játékosplatformként nézni, 1-2 kártyajátékkal vagy valami lassabb kalandjátékkal én is elpötyögök mobilon, de egy GTA-t nem azon játszanék.

(#9112) Rigormortiis válasza fausto (#9111) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Ez így van, sajnos. Nem került volna hatalmas erőforrásokba átportolni 1 az 1ben a ps2es részeket, és összehasonlíthatatlanul jobb élmény vitán gta3azni, mint mobilon szenvedni a tapicskolással. De a trend sajna nem ezt diktálja. Én a mai napig találok kedvemre való játékot, legutóbb a danganronpákat vettem meg, de az odin spheren és a jövőbeli hatsune mikun kívül nincs semmi, ami a feissebbek közül érdekelne.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#9113) Elims válasza renji00 (#9106) üzenetére


Elims
veterán

Köszi!!

Vajon megadrive/c64-es jàtékokat is tudna vinni szerintetek ez az okossàg? :-)

"Hàt rendben" ? Persze,hogy rendben!Moderàtor írja.

[ Szerkesztve ]

(#9114) Shepard


Shepard
tag

Darkest Dungeon [érkezik] a Vita-ra is. Cross buy és cross save PS4-es verzióval. Zene füleimnek.

Röviden-tömören: 2.5 dimenziós, körökre osztott harcrendszerű rpg.

[ Szerkesztve ]

(#9115) LeventeV válasza Shepard (#9114) üzenetére


LeventeV
senior tag

Ez nagyon jónak néz ki. Tuti vétel lesz.

(#9116) Elims válasza renji00 (#9084) üzenetére


Elims
veterán

Sajnos -vagy nem?- tényleg ugyanaz a jàték. (Xcom - Enemy unknown plus / vita)
Pàr küldetésen tùl vagyok és eddig teljesen ps3-mas verziò.A butított grafikàt gondolom a felbontàsra értetted.Vita-n szerintem hibàtlan.Ugyanolyan mint ps3 tv-n jàtszva.
Egy-két nagyon aprò akadàst leszàmítva hibàtlanul megy.
Nem kételkedtem a szavadban,de reménykedtem kicsit,hogy lesz benne vmennyi egyszerűsítés.Nincs benne.

(#9117) Wlac válasza Elims (#9116) üzenetére


Wlac
Ármester

De az miért lenne jó, ha egyszerűbb lenne?

“The wha-"

(#9118) Elims válasza Wlac (#9117) üzenetére


Elims
veterán

Mert egyszerűbb lenne. :-)
Ps3-on elkövettem azt a hibàt,hogy az embereket fejlesztettem keményen,a végére meg kiderült,hogy pont nem azt kellett volna.Nekem sajnos az angol miatt kicsit kusza.Kb.60-70%-àt értem meg és nem tudom teljesen jòl vinni. :-( Pedig nagyon jò jàték lenne -nekem-.

(#9119) MasterMark válasza Elims (#9113) üzenetére


MasterMark
titán

A moderátorok sem tévedhetetlen főistenek.

A "Hát rendben" azt jelenti, hogy elfogadom, hogy miért van így. Így már érthetőbb, de én akkor is máshogy gondolom.

Switch Tax

(#9120) Wlac válasza Elims (#9118) üzenetére


Wlac
Ármester

Szerintem pont ez adja a játék szépségét. Én is újra kezdtem az egészet, mert a félénél egyszerűen lemészárolták a teljes csapatom, és esélyem sem volt a sectoidok ellen. Anyáztam, de nagyon tetszett, hogy végre egy játék, ami nem fogja a kezem.

“The wha-"

(#9121) Elims válasza Wlac (#9120) üzenetére


Elims
veterán

Na én is pont így jàrtam csak màr a vége felé.A mentésem megvan,de fölösleges lenne visszatölteni,mert az előlény érzekelők ellen hiàba küldöm őket.Gépek kellettek volna,de azokat meg màr nem tudok fejleszteni,mert elfogyott mindenem.És sajnos ez nem az a jàték ahol tudok tàpolni,visszamennék kisebb küldetésekbe,gyűjtenék rengeteg cuccot (idő nem szàmítana) és csinàlnék egy màsik,kemény,csak gépekből àllò csapatot.
Így annak a jàtékomnak annyi. :-(

MasterMark: Ez O.K.,de egy szabàllyal te majdnem leàlltàl vitàzni egy moderàtorral.Ha jàték/gép lett volna a téma persze,hogy kiírhatod,hogy nem jòl tudja,de egy szabàllyal..?.
Főleg olyannal ami nekünk is jò. (Álszentek meg ne legyünk,hogy "jaj,hàt ez màr hack meg törés,stb.",itt mki vàrnà a lényeget.Mindenki. Aki meg azt mondja,hogy nem,az hazudik. :-) )
De ne lovagoljunk a témàn,ha legközelebb lesz hasonlò,oszd ki üzenetben aztàn majd megvàlaszolja..... :-))

(#9122) Adam_Shepard


Adam_Shepard
addikt

Na be is zartak gyorsan az exploitot ebben az uj frissitesben.

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#9123) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

PS Vita Trinity?

Sony-nál szeretik a Matrix szériát. (Morpheus mint VR, NEO mint PS4K, most meg Trinity. :D)

Live-Die-Respawn

(#9124) MasterMark válasza oriic (#9123) üzenetére


MasterMark
titán

Ez most mi is? (Mobilról nézve nem derült ki nekem.)

Switch Tax

(#9125) fausto válasza Adam_Shepard (#9122) üzenetére


fausto
addikt

Valaki kipróbálta?

(#9126) oriic válasza MasterMark (#9124) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

A most bejelentett Sony meetingen valszeg bemutatnak egy új PS Vitát. Inkább csak egy új revízió, de már egyesek új kézikonzolt halucinálnak. :D

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#9127) taki01 válasza fausto (#9125) üzenetére


taki01
őstag

Kipropabltam de nem volt valami nagy szam a gba emulator lagolt. Gb emulator tokeletesen futott. Ftpn keresztul kellett felvinni a emulator telepitoket es a romokat.

(#9128) RangerFox válasza oriic (#9126) üzenetére


RangerFox
veterán

Nem várt fordulat :DD :Y

(#9129) VooĐoo válasza fausto (#9125) üzenetére


VooĐoo
tag

SNES emulátort próbálgatom épp, a játékok többsége röccenés mentesen fut 60fps-el.
Neo Geo, CPS1, CPS2 is tökéletesen megy. Arcade játékoknál az analóg kar elég nagy plusz.

PSN: Neon--Skyline

(#9130) james001 válasza oriic (#9123) üzenetére


james001
veterán

Én egy új PS Vitának jobban örülnék mint egy új PS4-nek komolyan :D

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#9131) kovsol válasza james001 (#9130) üzenetére


kovsol
titán

Engem nem hoz lázba egy új hardver. Inkább pár komolyabb játék kellene rá. Mostanában 3DS-el tolom amúgy a pokemont :D

May the Force be with you!

(#9132) Adam_Shepard válasza james001 (#9130) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

Szerintem normális játékok kellenek a Vitára, nem egy új hardver.

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#9133) james001


james001
veterán

De hátha egy új Vitával jönnek rá új játékok is. De mondjuk Sony bemondta hivatalosan is hogy nem foglalkoznak már a Vitával,úgyhogy nem értem minek kapják elő...

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#9134) RangerFox válasza Adam_Shepard (#9132) üzenetére


RangerFox
veterán

Gyenge már ez a hardver. Nagyon.

(#9135) kovsol válasza RangerFox (#9134) üzenetére


kovsol
titán

Szerintem ez butaság. Ezzel a grafikai szinttel is teljesen élvezhető játékokat tudnának kiadni, csak akarni kellene. Jól látszik nem a grafika miatt népszerűek a kézi konzolok ha megnézzük mi a helyzet a Nintendo háza táján.

May the Force be with you!

(#9136) fausto válasza VooĐoo (#9129) üzenetére


fausto
addikt

Köszi + #9127 taki01-nek is! Nagyon mozgatja a fantázián, de nem akarom bukni az online vásárolt játékaimat, meg úgy általában az online életet. Egyelőre nem frissítettem, majd meglátjuk mi lesz. Talán veszek még 1 gépet :)

#9126 orichalcos: Én egyiket sem tartom valószínűnek, minek erőlködne a Sony, ha már egyszer kinyírta a gépet?

#9135 kovsol Egyet értek, teljesen jó ez a vas, játék kéne rá, de arra várhatunk. Talán ez a hankaku kihoz valamit a kis gépből

(#9137) RangerFox válasza kovsol (#9135) üzenetére


RangerFox
veterán

Azért a felhasználói élmény is meglátszik a 3dsen :D Nem is a grafika miatt van szükség az erősebb hardverre, hanem mert egyszerűen gyenge.Gátat szab szerintem a fejlesztőknek. Nyilván az N annyival előrébb van, hogy a konzolját már az eladja, hogy elérhető rá a Pokémon és Mario szériák, a Sonynak valami mással kéne előrukkolnia, és az a jelenlegi hardverrel szerintem nem lehetséges. + ha a Sony komolyan gondolja a teljes platform ökoszisztémát, (mint az MS a win10-zel), akkor se árt egy új hardver a Ps4 mellé.

(#9138) kovsol válasza RangerFox (#9137) üzenetére


kovsol
titán

Nem győztél meg, mert szerintem már most is szép grafika van, a hardverben sok lehetőség van. Érintő kijelző, és hátlap, kamera stb. Ha akarnának tudnának rá írni programokat.

May the Force be with you!

(#9139) Elims válasza kovsol (#9138) üzenetére


Elims
veterán

Hogy szoktàk? "+1"

(#9140) crue válasza kovsol (#9138) üzenetére


crue
őstag

Egyetértek. Elég csak a Killzone-t megemlíteni, ahol szinte egy az egyben portolták a PS3-as motort. Na meg ott van Uncharted is és még néhány játék, ahol odatették magukat a fejlesztők. Szóval lenne még a Vitában potenciál.

(#9141) Elims válasza crue (#9140) üzenetére


Elims
veterán

Nem kicsi..az xcom is teljesen olyan mint ps3-on.
Ridge racer is nagyon szép.

(#9142) yusukee


yusukee
aktív tag

Sziasztok!

Van egy nagyon alap kérdésem, de nem találtam rá választ. Hol tudom megnézni a megvásárolt játékokat? Akár Vita-n, akár PC-n böngészőben. A Download list-et megtaláltam, de itt ömlesztve van minden játék minden dlc minden platform, mindenféle rendezés és szűrés nélkül.

Remélem van ilyen, mert ha nincs akkor elmehetnek a ... :W

Köszi

(#9143) Tegla80 válasza yusukee (#9142) üzenetére


Tegla80
addikt

Szia
Valszeg mar reg odaertek,mert nem Te vagy az elso aki ezt hianyolja.....
Szoval ez ilyen.

Sony® & PlayStation®

(#9144) yusukee válasza Tegla80 (#9143) üzenetére


yusukee
aktív tag

Akkor nem én voltam vak :(

(#9145) LeventeV válasza yusukee (#9144) üzenetére


LeventeV
senior tag

En egy excel tablazatba mentettem el mindent amit kaptam/vettem s csak rakeresek store-ba es letoltom. Hatranya, hogy pl. a Colin McRae 2005 kikerult a store-bol, igy ahhoz tenyleg vegig kell bongesszem 2-3 ev letolteseit :(

[ Szerkesztve ]

(#9146) LaciGSM


LaciGSM
aktív tag

Sziasztok! segítsetek nekem!
Vettem egy PS Vitát, szeretnék bejelelentkezni a PS accountommal, de az előző tulaj accountja jön fel, és ahhoz kéri a bejelentkezést! törölni, újat beírni nem enged, csak a Sign in opció aktív a listában! hogyan tudnám ezt kitörölni?

https://www.twitch.tv/lacigsm Kövess be!

(#9147) Adam_Shepard válasza LaciGSM (#9146) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

Felkeresed az elozo tulajt es kijelentkezteted a geprol. Ennyi. Sot az account management alatt deaktivalja a psv-t.

[ Szerkesztve ]

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#9148) fausto válasza LaciGSM (#9146) üzenetére


fausto
addikt

(#9149) LaciGSM válasza Adam_Shepard (#9147) üzenetére


LaciGSM
aktív tag

Köszönöm a segítségeket! a Tulajnak már írtam, de még semmi, több acc volt neki, nem biztos hogy emlékszik a jelszóra!
Kipróbálom a teljes rendszer visszaállítást is! hátha!
Van PS4-em is, Van PSN fiókom PS Plus előfizetésem, jó lenne ugyanazzal az accounttal használni...

https://www.twitch.tv/lacigsm Kövess be!

(#9150) fausto válasza LaciGSM (#9149) üzenetére


fausto
addikt

A teljes visszaállításnak működnie kell, anno nekem is ez volt a megoldás

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PS Vita / PlayStation TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.