Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 3 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80601) tboy93 válasza arty (#80599) üzenetére


tboy93
nagyúr

Most vegeztem RE7-el, pont egy fel oraja. Masodik fele inkabb mar akciodus.

[ Szerkesztve ]

(#80602) perge666 válasza tboy93 (#80601) üzenetére


perge666
veterán

RE7-8 nagy kedvencem. :)
Meg a régi részek közül a 3-4-5 ami nagyon bejött,zabálom a sorozatot. :D
Jaaaa a Code Veronica X-ről majd el feledkeztem,azt sajnos nem vittem végig,de tervbe van hogy ismét beszerzem PS2-re,és akkor bepótolom az elmaradást.

(#80603) tboy93 válasza perge666 (#80602) üzenetére


tboy93
nagyúr

5-öt most platoljuk eppen ismerősömmel :))

(#80604) EmThor válasza perge666 (#80602) üzenetére


EmThor
addikt

Code veronica x mintha lett volna ps3-ra, usa accountom download historyban minap láttam.

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#80605) perge666 válasza EmThor (#80604) üzenetére


perge666
veterán

Van 1-2 játék ami csak egy adott régióban elérhető digitális formában,szerintem ez is olyan.

(#80606) Dinomano válasza arty (#80599) üzenetére


Dinomano
senior tag

Haze-el kapcsolatban jó emlékeim nincsenek sajna... :-)
Battle for the Pacific - Ha jól rémlik, ezzel is tettem próbát. Ezek tényleg CoD és MoH utánérzések, kevesebb budget-ból megvalósítva, olcsóbban és fapadosan.

/(^_^)____7=--- - - >|

(#80607) szika87


szika87
aktív tag

Adott két PS3, superslim 500 gb-os HDD-vel khm nem buta rendszerrel, és egy FAT 60gb-os HDD-vel gyári rendszer.
Ki szeretném cserélni egyiket a másik merevlemezével, lehet hülyén hangzik de miképpen tegyem/tehetem? Vagy csak vegyem ki és tegyem át egyiket a másikba?
Nemigazán érdekelnek a trófeák meg ilyenek ezért annyira nem szőröznék biztonsági mentéssel sem.
Formázzam meg előtte vagy se? Ha igen a PS3 formázza vagy vegyem ki és PC segítségével tegyem?
Köszi a segítséget,

We are here for a good time, not a long time.

(#80608) Kendek válasza szika87 (#80607) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Átcseréled, aztán újra kell telepíttetni a rendszerszoftvert mind a kettőn, mert kérni fogja. Ehhez készíts elő egy pendrive-ot. Ennyi, formázni nem szükséges.

<-ƘƘ->

(#80609) Guitar14 válasza szika87 (#80607) üzenetére


Guitar14
senior tag

Kicserélheted simán cserével. (amúgy ennyi lenne, rossz esetben az alábbi OFF-ba tett metódust végigviszed)
De mivel az egyik "khm" nembuta ezért nem tudni mi történik cserével nem hiszem, hogy jó ötlet csak úgy kicserélni. (és itt le is zárom mivel nem szabad beszélni róla)
Ha biztosra akarsz menni és nem kell okosnak lennie egyiknek se akkor az alábbit csinálod amit ajánlok is:
HDD-t leformázod PC-n majd beteszed a kívánt PS-be.
Fogsz egy pendrive-ot, Sony oldaláról letöltöd firmware-t.
Pendrive Fat32-re formázva, rajta PS3 mappa, azon belül UPDATE mappa és abba a frissítő fájl amit letöltöttél. Ezután kiadod biztonságosan a pendrive-ot a PC-ből és bedugod a PS3-ba amit így kapcsolsz be, hogy belépj a System update-be:
How To Enter Safe Mode On Any PS3 2020 - YouTube

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#80610) szika87


szika87
aktív tag

Köszi mindkettőtöknek, azt hittem csak plug & play, nem tudtam hogy még firmware-t kell letölteni hozzá...De akkor előkészítek egy pendrive-ot is erre a műveletre.
Maradhat gyári minden, nem zavar már.
Okés akkor HDD kivesz, gépen leformázni (vagy a PS3 ugyanezt tenné?)
Pendrive rá csatlakoztatom, safe mode be kapcsolása, firmware frissül és mehet is.

Köszi mindenkinek, szuper a PS3 csapat PH!-n :C

We are here for a good time, not a long time.

(#80611) Kendek válasza szika87 (#80610) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Felesleges PC-n is formázni, a PS3 sem lát semmit a vinyóból, mert titkosítva van. Szóval újratelepítéskor formázza magának.

<-ƘƘ->

(#80612) szika87 válasza Kendek (#80611) üzenetére


szika87
aktív tag

Köszönöm, akkor hagyom hogy a PS3 formázza és nem futok plusz köröket :R

We are here for a good time, not a long time.

(#80613) kissbill


kissbill
tag

Esetleg mas is tapasztalt mar olyat, hogy HDD-s jatek telepitesnel a jatek hangja csuszik, beszaggat ? God of War 3 / Ascnesion-nel jott elo eddig .

(#80614) tboy93 válasza kissbill (#80613) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem volt nekem ilyesmi egyik említett játéknál sem.

(#80615) Guitar14 válasza kissbill (#80613) üzenetére


Guitar14
senior tag

TV az game módban van?

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#80616) EmThor


EmThor
addikt

Beyond Two Souls ma 10 éves.
Anno kimaradt, nemrég kezdtem el vele játszani, más mint a Heavy Rain de eddig tetszik. Ellen Page is jól játszik, Dafoe-t is szeretem.

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#80617) Dinomano válasza EmThor (#80616) üzenetére


Dinomano
senior tag

Nekem jobban tetszett, mint a Heavy Rain. (Sajnos a Stranger Things kb. lekoppintotta a sztorit. Legalábbis annyi a hasonlóság, hogy az már nem lehet a véletlen műve...)

/(^_^)____7=--- - - >|

(#80618) vargalex válasza EmThor (#80616) üzenetére


vargalex
félisten

Nekem nagyon bejött, a fiammal nyomtam végig.

Alex

(#80619) perge666 válasza EmThor (#80616) üzenetére


perge666
veterán

Én mindig terveztem hogy kipróbálom,de sajnos a mai napig kimaradt az életemből. :B

(#80620) Guitar14 válasza EmThor (#80616) üzenetére


Guitar14
senior tag

Én is megvettem PS3-ra pár hónapja mert kollégám mondta, hogy mennyire jó és nekem is megtetszett videók alapján. Eddig nem indítottam el. :DDD De ami késik nem múlik.

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#80621) Dinomano válasza perge666 (#80619) üzenetére


Dinomano
senior tag

Pedig érdemes rászánni az időt. Van annyira jó a sztori, hogy néha elmereng az ember a sztorin. Illetve emlékezetes az egész játék, nem felejted el 3 hét alatt, mint egy átlag játék történetét.

/(^_^)____7=--- - - >|

(#80622) perge666 válasza Dinomano (#80621) üzenetére


perge666
veterán

Mostanába elég ritkán játszok,akkor is PS1-2 címekkel többnyire.
De jön a tél ilyenkor jobban pörögnek nálam a játékok.
TLOU2-be kellene már beleállnom,lassan 1 éve megvettem…..
De majd figyelek ha be tudom szerezni jó áron a Beyondot akkor lecsapok rá.

[ Szerkesztve ]

(#80623) arty válasza Dinomano (#80617) üzenetére


arty
veterán

nekem a heavy rain jobban bejött, mert földhözragadtabb :)
de a beyond indított el a "lejtőn", utána a Detroit már day1 volt

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#80624) perge666 válasza perge666 (#80622) üzenetére


perge666
veterán

PS4-re most akciós pont,csak nem tudom megvenni valami hibát ír telefonon,mindjárt ránézek PS4-röl csak épp szoftvert frissít.

(#80625) perge666 válasza perge666 (#80624) üzenetére


perge666
veterán

Ez tényleg “Tizi kopy”. :D
Vagyis fordítva mert ez volt előbb.
Eddig tetszik. :)

(#80626) Dinomano válasza arty (#80623) üzenetére


Dinomano
senior tag

Nekem pont az volt a fura, hogy vártam a misztikus szálat ("bekómáló" apuka), ami ugye ott terelés volt. Meg sajnos a Heavy Rain rosszul öregedett. A mimika rendben van, viszont a karakterek mozgása elég robotikus. (Quantic dream első robotos játéka a Detroit előtt! :DD )

/(^_^)____7=--- - - >|

(#80627) Dinomano válasza perge666 (#80625) üzenetére


Dinomano
senior tag

Később egyre több hasonlóság lesz. Jó, más a fókusz ebben a sztoriban, viszont annyi az egyezés, hogy az már nem a véletlen műve...

/(^_^)____7=--- - - >|

(#80628) perge666 válasza Dinomano (#80627) üzenetére


perge666
veterán

Nekem most is egy az egyben StrangerThings…..
Ami nem baj mert szeretem.

(#80629) Dinomano válasza perge666 (#80628) üzenetére


Dinomano
senior tag

Én is szeretem, csak szembesültem vele, hogy honnan nyúltak.

/(^_^)____7=--- - - >|

(#80630) Dinomano


Dinomano
senior tag

GTA IV pörög nálam. A karakter mozgása fura, valahogy túl nagy íveket vesz kanyarodásnál "on foot" Nico... A lépcsőházban lépcsőn felfutás harmadszorra sikerült. :-)
Az autó fizika is érdekes, bár arra rájöttem, hogy nem érdemes ész nélkül nyomni a gázt, mert abból hamar borulás lesz. (Az más kérdés, hogy néha a padka is úgy megdob, hogy borul a verda, máskor meg nem. Néha olyannak érződik a fizika, mintha az autók súlypontja 3 méter magasan lenne, és késpengén siklanának a jégen. :) )

/(^_^)____7=--- - - >|

(#80631) arty válasza Dinomano (#80630) üzenetére


arty
veterán

imádtam a fizikáját :D persze igazából csak a régi nagy USA gyártmányok/izomautók alatt érződött autentikusnak.... az 5 nekem tök lebutitott/leegszerüsitettnek hatott

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#80632) perge666 válasza Dinomano (#80630) üzenetére


perge666
veterán

Nekem baromira tetszett/tetszik a GTA IV minden hibájával együtt. Nem véletlenül vittem végig 3X is az évek alatt. :)

Tavaly is lepörgött a stáblista,akkorra a GTA V is lement már PS3-on 2X meg PS4-en 1X,és csak a Checkpointot tudom felhozni negatívumnak.
De tiszteletben tartom a te véleményedet is,elvégre nem vagyunk egyformák.

(#80633) Dinomano válasza arty (#80631) üzenetére


Dinomano
senior tag

Nah, nekem az V autó fizikája sokkal jobban tetszett. Kijátszom a IV-est, mivel ez nekem anno kimaradt. Meg a 2 kieg.-et is ledarálom. Az alapjáték GTA IV-nek X360-on álltam neki anno, de disc error miatt abbamaradt. (Most PC-n nyüstölöm amúgy.)
Én az V. rész újrajátszásán gondolkodom ez után.

/(^_^)____7=--- - - >|

(#80634) Dinomano


Dinomano
senior tag


Last of Us part 2-ból lőttem a képet, gondolom más is megtalálta szegény PS3-at, persze Naughty Dog játékokkal árválkodik az asztalon. :-)

/(^_^)____7=--- - - >|

(#80635) tboy93 válasza Dinomano (#80634) üzenetére


tboy93
nagyúr

Lesz más sony konzol is benne :)

(#80636) vargalex válasza Dinomano (#80634) üzenetére


vargalex
félisten

A játék elején, mikor Ellie felébred és először irányítod, akkor is látszik, hogy neki is van egy PS3-a. De már az első részben is voltak.

De én úgy emlékszem, hogy PS1-et is láttam valahol a játékban.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#80637) Dinomano válasza vargalex (#80636) üzenetére


Dinomano
senior tag

Meg, ha jól emlékszem az elsőben volt Crash Bandicoot figura...

Ugyanúgy, a riválisnál meg anno X360-on, Alan Wake játékban X360 konzol...

/(^_^)____7=--- - - >|

(#80638) arty válasza Dinomano (#80634) üzenetére


arty
veterán

a ds3 működik egyálrtalán vezetékesen? :D (ha az akku szétment)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#80639) nincsnév007 válasza Dinomano (#80634) üzenetére


nincsnév007
őstag

ilyenkor azért fáj a szívem :D

(#80640) Dinomano válasza arty (#80638) üzenetére


Dinomano
senior tag

Szerintem kell hogy működjön, nekem egy X One kontrollerem van, amivel vezetékesen játszom PC-n. Hiányzik az akkumulátor és a fedlapja is, gyakorlatilag "lyukas" a közepe. :-)

/(^_^)____7=--- - - >|

(#80641) Em2000


Em2000
újonc

Sziasztok!

Le töltött játékok elindításakor a következő hiba üzenet jelenik meg
80029513
A konzolon 4.90 firmware + HEN van. Az account activálva van (elvileg)

Előre is köszönöm a segítséget!

(#80642) perge666 válasza arty (#80638) üzenetére


perge666
veterán

Működik. :K
Néhány éve mikor vettem a jelenlegi PS3-am,mindkét kontroller akkuja be volt dögölve,és néhány napig töltőkábellel játszottam amíg nem érkezett meg az új akku.

[ Szerkesztve ]

(#80643) vargalex válasza Em2000 (#80641) üzenetére


vargalex
félisten

Mit jelent az, hogy letöltött? Megvásároltad és a store-ból teleipítetted? Ha igen, akkor nyilván nem kellene a HEN.

Alex

(#80644) arty válasza Em2000 (#80641) üzenetére


arty
veterán

inaktiváld + aktiváld. gugli alapján ennyi lehet a gond :) (esetleg csinálj uj juzert és azzal IS aktiváld a ps3-at)

---

Dinomano: a DS4-nél is későbbi feature volt a vezetékes játék, szal itt kicsit el voltam bizonytalanodva... PS esetén más rendszrek tapasztalata nem mérvadó, ezek japók :D

---

perge666 :R

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#80645) Kendek válasza Em2000 (#80641) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Gondolom pkg formátumú játékokról van szó. Ehhez két dologra van szükség, az egyik, hogy aktiválva legyen az account. Ez nagyon egyszerűen megoldható az Apollo Save Tool segítségével; User Tools > Activate PS3 accounts.
A másik, ami nálad hiányzik, az a licenc. A játékok futtatásához és a DLC aktiválásához RAP fájlokra van szükség, amikből a HEN a fiókodhoz RIF fájlokat generál, és így kerülhető el ez a hibaüzenet.
RAP fájlokból egy jó nagy gyűjteményt azt tölthetsz le innen. Ami az adott játékhoz szükséges, csak azokat felmásolod a PS3 /dev_hdd0/exdata könyvtárába, és utána nem lesz gond az indítás. A pkg fájlokból kiolvasható az NPEB, NPUB, BLES, BLUS stb. azonosító, és az egyező RAP fájlok kellenek hozzájuk.

<-ƘƘ->

(#80646) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Egy kicsit lazítottunk a szabályokon, így most már lehet témázni a konzolok töréséről is. Akit érdekel, ehhez készítettem kétféle leírást. Az egyik a Custom Firmware telepítése, a másik pedig a Homebrew Enabler telepítése.
Aki nem tudja, hogy miről van szó, itt egy kis videó, hogy nálam hogyan néz ki. Mondjuk én elég jól testre szabtam a felületet, de a lényeg azért látszódik belőle. :)

Ami továbbra sem engedélyezett, az a játékok letöltéséhez közvetlen segítséget kérni és nyújtani. Vagyis nem szabad linkelni játékokat, illetve oldalakat, ahol ilyenek vannak linkelve.

<-ƘƘ->

(#80647) vargalex válasza Kendek (#80646) üzenetére


vargalex
félisten

Meg is lepődtem az előző válaszodon. Eddig teljesen tiltott volt.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#80648) arty válasza Kendek (#80646) üzenetére


arty
veterán

Örülök is és nem is :)

Jó, hogy végre nem leszek moderálva, amikor egy megadrive régiómentesítéséről kérdezek és nem jó, mert félek elkerül a fókusz a gépről-játékokról a "hogyan indítsam el az xyz szájtról letöltött dumpot"... meglátjuk.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#80649) tboy93 válasza Kendek (#80646) üzenetére


tboy93
nagyúr

"Egy kicsit lazítottunk a szabályokon, így most már lehet témázni a konzolok töréséről is."

Ez topik függő vagy mindenhol? Mik az új szabályok?

(#80650) Kendek válasza tboy93 (#80649) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ez egy általánosabb dolog lenne, szóval nem csak ide érvényes, de majd még alakul. Máris lettek jó kérdések ezzel kapcsolatban, szóval agyalunk rajta. De addig is, gondoltam válaszolok az itt felmerült kérdésre, és akkor már bedobom azt is, amivel készültem. :)

<-ƘƘ->

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.