Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 3 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80451) Dinomano válasza szika87 (#80449) üzenetére


Dinomano
senior tag

Ezt a hajnalban felkelős dolgot én is csináltam pár évig, de aztán valahogy kikopott. (Vagy a másik verzió: Tovább fenn maradás, és család alszik, még van 1-2 óra játszani.) A "sorozatot néz, én meg játszom" kombó generál egymás mellett élést, ami nem biztos hogy hosszú távon jó.
Újabban az van, hogy asszonyka horgol, én meg game. Sorozatot, filmet nézünk akkor együtt, vagy gyerekekkel.

/(^_^)____7=--- - - >|

(#80452) arty


arty
veterán

meglépem ... (hdd -> ssd, 400gb backup, aztán restore...)

:(

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#80453) Kendek válasza arty (#80452) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Igen, ez bizony eléggé időigényes lesz, ez nekem is ismerős. :D
Maximum úgy lehetne felgyorsítani, ha minimum ugyanakkora méretű az SSD, és átklónozod rá a vinyó tartalmát.
Amúgy milyen SSD-re váltasz? Nem mindegyik működik megfelelően a konzolban, de pl. az MX500-al jó tapasztalatok vannak, így én ilyet pattintottam bele.

<-ƘƘ->

(#80454) arty válasza Kendek (#80453) üzenetére


arty
veterán

[link] - tőle, egy 480gb 4510-es intelt

Kettőt vettem (8750ft/db-ra jött ki), ha kész a ps3 migráció, a felszabaduló usb-s megy a ps4-be.

Agyaltam a klónozáson, de nem akarok elbukni 1 gigányi szabad helyet se :D (465 vs 480 GB).

Az a szomoru, hogy pár éve migráltam a 320as hdd-t, azt reméltem hogy ez most az ssd miatt gyorsabb lesz, de sajnos nem tűnik úgy. De legalább van ez a lehetőség....

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#80455) kreten67 válasza arty (#80452) üzenetére


kreten67
senior tag

Ps3 estében nincs értelme az SSD-nek, sajnos még a Ps4 gépeken is jelentéktelen az előrelépés. Egy notebook esetében a Win10 betöltése Hdd 3 perc vs SSD 20mp, ez jelentős. Ps4 Hdd VS ssd max 3-4 mp boot idő javulás, néhány játék esetében volt minimális javulás (pl: GTA). Én a saját Ps4 Pro gépembe, annak reményében raktam SSD-t, hogy a Days Gone majd nem kerget az őrületbe a betöltési idők miatt, de sajnos 1-2%-os javulást hozott, ami alig mérhető mp-ben.

(#80456) Kendek válasza kreten67 (#80455) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Lineáris olvasásban tényleg nincs olyan sok értelme, hiszen azt lekorlátozza a csatolófelület és a processzor. De azért az is sokat számít, hogy ne akadozzon a menü, meg a játékok se töltsék be későn a textúrákat.
Most már kellően olcsó az SSD, vagyis ha amúgy is cserés a vinyó, akkor ma már nem éri meg bele HDD-t venni.

<-ƘƘ->

(#80457) Energie X válasza Kendek (#80456) üzenetére


Energie X
őstag

Én is SSD-n gondolkodom, mivel van ittho feleslegbe és nem tudok vele mit kezdeni. Csak az tart vissza, hogy mi kb 1-1.5 évente vesszük elő a ps3-at, nem tudom az ssd meddig hajlandó tárolni hiba nélkül az adatokat ha nem kap áramot...

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#80458) Kendek válasza Energie X (#80457) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ez valóban probléma lehet az SSD-k esetén, de azért egy pár év áram nélkül töltött idő kell hozzá, hogy ebből gond legyen.
Mindenesetre ha ilyen ritkásan van használva a konzol, akkor már csak a belefektetendő idő és munka miatt sem éri meg annyira a cserével járó vesződség. Maximum csak akkor, ha kifejezetten kedved támad hozzá. :)

<-ƘƘ->

(#80459) Dinomano válasza kreten67 (#80455) üzenetére


Dinomano
senior tag

Szerintem sem éri meg. PC esetén képes csodákat tenni, de pl. pc-n játékok esetén sem érzem, hogy annyival gyorsabban betöltené a játékokat.
PS3-on amúgy a netről letöltés processzor/RAM/HDD miatt lassabb? Úgy tűnt, az XSS sokkal gyorsabban szed le dolgokat.

/(^_^)____7=--- - - >|

(#80460) arty válasza kreten67 (#80455) üzenetére


arty
veterán

nagyrészt igazad van, de azért vannak játékok, ahol van nyereség az SSD-vel (tehát nem általános a gyorsulás, hanem óriási a szórás)

emellett a PS gomb megnyomása után gyorsabban jön a menü, gyorsabb a kilépés, picit mintha a store is kevésbé akadna. a hdd-t felhasználom máshol, tehát ha a difit nézem, akkor kb került az egész 4-5ezerbe. ez kb egy gt5/gt6 install alatt megtérül :D

#80459 Dinomano
a ps3 cpu-ja egy korszerűtlen egymagos (ami az általános feladatokat végzi) ... nyilván nem segít a 256MB ram és a döglassu hdd (és annak kezelése) sem.

---

egyébként a restore elég "vicces" - 11 órát írt induláskor a PS, ebből lett a végére olyan 16-18 :( viszont még az accountok loginját is megjegyezte (tehát a device passwordoket is), szóval korrekten működik a funkcionalitás.

szumma: 500GB HDD->SSD bruttó ~2nap.

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#80461) Dinomano válasza Dinomano (#80459) üzenetére


Dinomano
senior tag

Flashback HD-t álltam neki nyüstölni. Gondolom, nem egy hosszú game. Közepes élmény eddig, grafika terén meg amúgy is. Párbeszédek elég buták.

/(^_^)____7=--- - - >|

(#80462) Dinomano válasza arty (#80460) üzenetére


Dinomano
senior tag

Nem foglalkoztam még ilyennel, még a gyári 500 GB HDD van a gépben. Simán át lehet húzni mindent az új meghajtóra?

/(^_^)____7=--- - - >|

(#80463) arty válasza Dinomano (#80462) üzenetére


arty
veterán

- fat32-re formázott usb-s meghajtóra ki lehet menteni a ps3 teljes tartalmát (system settings/backup/backup)
- utána a belső hdd cserélése jön
- új hdd leformázása, majd system settings/backup/restore, kiválasztod a mentett adatot az usb-s megajtóról és kész

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#80464) Dinomano válasza arty (#80463) üzenetére


Dinomano
senior tag

Köszönöm az infót. Minden nap tanul valamit az ember. Ezt nem tudtam, mondjuk még nem volt rá szükségem. (De még kellhet.)

/(^_^)____7=--- - - >|

(#80465) arty válasza arty (#80460) üzenetére


arty
veterán

ezt a password megjegyzést csak azért írtam, mert a ps4 a backup-restore után NEM volt erre képes.... namost a 2 factoros auth miatt ez elég szopó 6-7 account esetén... :(

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#80466) Dinomano


Dinomano
senior tag

GTA IV-nek álltam neki, legalábbis "mentettem az ágynál" az intro után. Újrázom, mivel anno X360-on vittem el egy darabig, míg be nem tojt a lemez. Grafikára picit szokni kell. Ha majd hónapok múlva a végére érek ennek és a kieg.-nek, akkor GTA V lesz újrázva.

/(^_^)____7=--- - - >|

(#80467) tboy93 válasza Dinomano (#80466) üzenetére


tboy93
nagyúr

Évek óta várok egy PS4-5 portra :D

(#80468) perge666 válasza Dinomano (#80466) üzenetére


perge666
veterán

Kellemes időtöltés. :) ( nekem legalábbis )

(#80469) Kendek válasza tboy93 (#80467) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az sajnos nem lesz, mert a megelőző részek felújítása annyira rosszul sikerült, hogy erről le is tettek. Ezért játszottam végül én is PS3-on.

<-ƘƘ->

(#80470) Dinomano válasza perge666 (#80468) üzenetére


Dinomano
senior tag

Engem kikerül a remaster esetén előkerülő "mekkora lesz a felbontás, mennyi fps"-el probléma, mivel az orig. gépen játszom az orig. game-et. :-) Így egyszerűbb az élet! :-)

/(^_^)____7=--- - - >|

(#80471) perge666 válasza Dinomano (#80470) üzenetére


perge666
veterán

Nekem van/volt olyan játékom ami prevgenre és nextgenre is meg van/volt.
Nálam a felbontás meg az fps másodlagos. :)

(#80472) Dinomano válasza perge666 (#80468) üzenetére


Dinomano
senior tag

Jó lesz ez. Ráadásul kb. 10 éve játszottam, már nem is emlékszem. Csak arra, hogy egy csajozós küldetés közben halt be a lemez.

/(^_^)____7=--- - - >|

(#80473) tboy93 válasza Kendek (#80469) üzenetére


tboy93
nagyúr

RDR is jön, ki tudja... :D

(#80474) Dinomano válasza perge666 (#80471) üzenetére


Dinomano
senior tag

Nekem is van ilyen cím. Rage megvolt X360-ra anno, nemrég meg (500 ft-ért kb.) megvettem XSS-re. Mondjuk, kb. ott a legszebb. Szép játék volt anno, és most is egyben van a grafikája.

/(^_^)____7=--- - - >|

(#80475) Peat76


Peat76
őstag

Ha valakit érdekel...
FB PlayStation 3 FAT rajongók! :R :R

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#80476) arty válasza perge666 (#80471) üzenetére


arty
veterán

én kimondottan imádom ezeket :)

watch dogzot meg fogom próbálni majd ps3on is letolni (most megy a ps4, anno pécén is ment), ill. ami biztosabb: a wolfenstein new order ps3as végigvitele :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#80477) Dinomano válasza arty (#80476) üzenetére


Dinomano
senior tag

Watch Dogs jó volt, 360-on toltam ki. A késői PS3/360 címek azért elég komolyak voltak, és nagyon jól kihajtották a hardvert. (És azokról a hardverekről van szó, amik Quake 4-et stb. futtattak megjelenéskor. GTA V durva program szerintem, technikai téren.)

/(^_^)____7=--- - - >|

(#80478) kissbill


kissbill
tag

Sziasztok !

Szeretnek venni itt a hardveraprorol egy ps3-at, hogy kitoljam rajta a MGS4, SOCOM-ot .

Par kerdesem lenne viszont:
1. mennyire kell tartanom attol, h ezek a jo kis regi vasak tul melegedestol meghalnak ? Gondolok itt a porra bennuk illetve az eloregedo hopasztakra.

2.A hozzaadott gyari kontrollerek mennyit birhatnak vajon ? Akksik szivosak bennuk ? vagy 1 orara / kevesebbre szamitsak?

Van meg esetleg olyan dolog, ami para :)) ?

Nagyon koszonom , ha kapok valszokat :)

(#80479) A`rpi válasza kissbill (#80478) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

PS3 Super Slim-et vegyél.
(Egy normál állapotban lévő készülékkel nincs teendőd. Megveszed és játszol.)

Az hogy valójában mit fogsz ki az már egy másik kérdés.

DS3 akkumlátor készenléti idő miatt az eladónál érdeklődj.

(#80480) Kendek válasza kissbill (#80478) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

1. Kifejezetten a túlmelegedéstől nem halnak meg, de ezzel kapcsolatban vannak hardveres gyenge pontok. Emiatt talán érdemesebb lehet inkább egy újabb fajta modellt venni, mint amilyen a Super Slim.
De persze akármelyiket is választod, a kitakarítás és az újrapasztázás az valószínűleg rá fog férni. Hacsak az eladó nem csinálta meg ezt a közelmúltban.

2. Minél régebbi, valószínűleg annál jobban el lehet használódva az akkumulátora. De igazából általánosítani nem lehet. Ami jó állapotban van, az esélyesen többet kibír, mint most egy új DS4 vagy DSe kontroller.
Amúgy vannak akik nem is - csak - eredeti kontrollerrel árulják. Erre érdemes figyelni, hogy legalább az egyik az gyári legyen.

Gyenge pontnak még a HDMI portot mondanám, amit érdemes lehet megnézni, illetve rákérdezni. Ne legyen szétnyílva, hanem feszesen tartsa a bedugott kábelt.
Meg persze a lemezeket is olvassa jól, az ugye nem árt. Ezen felül a vinyó ami tönkre tud menni benne, de az pont könnyedén cserélhető.

<-ƘƘ->

(#80481) Dinomano válasza kissbill (#80478) üzenetére


Dinomano
senior tag

Szia! Szerintem a PS3 Superslim-ek a megbízhatóbbak, és ezek a későbbi (utolsó szériás) gyártmányok. Én vezetékkel játszom (mini USB-USB csatlakozó kell a kontrollerhez), ritkán szoktam csak aksiról, de azzal sem volt még gondom.
Ami gond lehet, hogy anno hamisították a PS3 kontrollereket, és nagyon sok (gyárinak kinéző) van forgalomban. Pár játék támogatta a giroszkópot (van ahol ez játék options menüjében kikapcsolható), arra is érdemes esetleg figyelni hogy Sixaxisos-e a kontroller.
Ami fontos lehet: Mikor volt pasztázva, szétszedve.
(MGS 4 és SOCOM 4 mellé ajánlom még az exkluzív címeket: GoW3, Ascension, 2 Infamous, Starhawk, Pupeteer, Littlebig Planet, Ratchet-ek. Esetleg, bár nem exkluzív, de MGS Peace Walker HD-ra húzva is volt rá.)

/(^_^)____7=--- - - >|

(#80482) tboy93 válasza Dinomano (#80481) üzenetére


tboy93
nagyúr

Resistance, Killzone széria is must have szerintem.

(#80483) Dinomano válasza tboy93 (#80482) üzenetére


Dinomano
senior tag

Valóban, az kimaradt. Killzone 2-3, valamint akár a Killzone HD. Resistance 1 szegény elég fapados és régi, de 2. és 3. rész jó.

/(^_^)____7=--- - - >|

(#80484) perge666 válasza kissbill (#80478) üzenetére


perge666
veterán

Szia.
Slim vagy SuperSlim gépet keress,szerintem olyat is árulnak ami frissen takarított/pasztázott.
A kontrollerben az akku bírja akár 20-25 órát is 1 töltéssel,de ezzel kapcsolatban megoszlanak a vélemények,van aki azt állítja neki csak 10-et bír……

(#80485) tboy93 válasza perge666 (#80484) üzenetére


tboy93
nagyúr

Attól függ szerintem, hogy melyik játék mennyit rezeg :)

(#80486) perge666 válasza tboy93 (#80485) üzenetére


perge666
veterán

Jó persze ez igaz,de nekem még egy PS3 kontrollerem sem merült le 10 óra alatt,még 15 alatt sem szerintem.
Pedig a jelenlegiben én cseréltem utángyártott akkut 2-3 éve és elég jól bírja az is.

[ Szerkesztve ]

(#80487) tboy93 válasza perge666 (#80486) üzenetére


tboy93
nagyúr

En nemreg nyomtam vegig 2.5db god of wart egy toltessel :D

(#80488) perge666 válasza tboy93 (#80487) üzenetére


perge666
veterán

Ezt jól kiszámoltad. :DDD :DD

(#80489) arty válasza tboy93 (#80487) üzenetére


arty
veterán

jó de te már 2-2.5 óra alatt végigrohansz rajtuk :DDD

szal 8 óra lesz az a 25, persze a rezgés sok akkuidőbe kerül, de nekem még teljes játékot SOHA nem bírt ki egyik DS3-am se :D majd a WD1-el letesztelem, az olyan 16-20 óra.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#80490) tboy93 válasza arty (#80489) üzenetére


tboy93
nagyúr

;]

Amúgy kb 6+7+4 ora uzemido volt, aztan kerte a toltest.

(#80491) draco31


draco31
veterán

Hello!
Néha nézegetem ezeket a gépeket. Nem volt még PS-em.
Egy Xbox One S figyel a TV alatt, és egy Switch lite.
Ha úgy döntenék, hogy beszerzek egy ilyet, (tudom már régi, stb) akkor a superslim-et keressem inkább?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#80492) Kendek válasza draco31 (#80491) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Én azt javasolnám, igen. :K
A Super Slim bár kinézetre nem tűnik annyira minőséginek, viszont megbízhatóbb, kevésbé hajlamos a meghibásodásra.

<-ƘƘ->

(#80493) draco31 válasza Kendek (#80492) üzenetére


draco31
veterán

Volt egy ilyen tavasszal a kezeim között, HDD csere miatt, kicsit szét volt esve a lemez mechanikája (két 10 éves gyerek mellett nem csoda), csak azért gondoltam hogy ezt kellene ha akarok, mert ez az utolsó széria belőle.
Kinézete nálam nem szempont, vettem én azért pink telefont még a buta korszakban, mert olcsóbb volt. :DDD Meg volt neonzöldre festett Siemensem is lila hátlappal. :))
Köszi!

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#80494) kreten67 válasza draco31 (#80493) üzenetére


kreten67
senior tag

A Super Slim semmivel sem megbízhatóbb az elődeinél (van kb 10-12db SS gépem alaplaphibásan). Szerintem a 3000-es Slim a legstarpásabb, bár én a Slim 2504B és a Fat CECHK HL HM HP gépeket sem tartom rosszabbnak (a korábbiak HC HG HH betegek). Aki biztosra akar menni, az a kevesebbet használt gépet választja, és ez könnyedén kiolvasható az alaplapból. Tőlem már többen kérték eladásnál, a hibatároló/üzemóra adatok kiolvasását. Van olyan CECHG (2007-es) betegágy Fat gépem, amiben 12h és 25 indulás van, ez is bizonyítja, hogy nem a gyártási idő a meghatározó. Sokan vannak akik alig használják a gépeiket, vásároltam már CECHC04 gépet, ami bontatlan dobozos. 16-évig nem volt ideje a gazdinak kibontani a dobozát, bár Ő a Coca Cola nyereményjátékán nyerte 2006-ban és nem is érdekelte a játék (2022-ben jutott eszébe, hogy eladja :F ).

[ Szerkesztve ]

(#80495) Dinomano válasza kreten67 (#80494) üzenetére


Dinomano
senior tag

Biztos ottfelejtődött a sufniban. Ilyen a szerencse... Más meg 2006-ban embert ölt volna érte... :-) (Tény, hogy az azonnali eladással jobban járt volna a tisztelt nyertes...)

/(^_^)____7=--- - - >|

(#80496) kissbill


kissbill
tag

Sziasztok,

ujabb newbie kerdesem lenne :)) .

A ps3 dual sock gyari kontrollere, amit a super slime-hez adnak, mennyire kene, h erosen rezegjen ?
MSG4-et jatszom rajta mar, es erzek fokozatokat a rezgesbol, de nekem nagyon gyengenek tunik ( xbox 1 kontrollerhez kepest, PC-n hasznalva ) . A motor gyengelkedik a sok hasznalatbol fakadoan ? Lehet vhogy a max erot csekkolni ?

koszi !

(#80497) Dinomano válasza kissbill (#80496) üzenetére


Dinomano
senior tag

PC-n Xbox kontrollerre van tester program (honlap), nem tudom, hogy az használható-e PS3 kontrollerhez is. Elképzelhető, hogy az egyik vibramotor gyengébb vagy nem megy.

/(^_^)____7=--- - - >|

(#80498) kissbill válasza kissbill (#80496) üzenetére


kissbill
tag

De valami szuper jo ez az egesz okoszisztema ! :C Fuh es mennyi exkluziv game van ra , nem is hittem volna, hogy ennyire befog szippantani ! :)

Ami kicsit zavaro, hogy talan a ventije kisse hangos . Csendes szobaban azert zug rendesen.

(#80499) Dinomano válasza kissbill (#80498) üzenetére


Dinomano
senior tag

Pasztázás, pucolás segít rajt, abban az esetben, ha nem félsz szétszedni.

/(^_^)____7=--- - - >|

(#80500) Guitar14 válasza kissbill (#80498) üzenetére


Guitar14
senior tag

Milyen modellt vettél? Mi van ráírva hátulra a vonalkód környékére? (CECH..... valamit keress)

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.