Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 3 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80901) Vadernagyúr


Vadernagyúr
senior tag

Tudna esetleg valaki segíteni? Adott egy eredeti PS3 kontroller. Menüben szépen működik, bármeddig. Viszont, ha indítok egy játékot, akkor 10 percenként elveszti a jelet, PS gomb megnyom és vissza is jön. Ez mitől lehet? Akksi csere már volt.

PSN: joskovagyok199

(#80902) Guitar14 válasza Vadernagyúr (#80901) üzenetére


Guitar14
senior tag

Csak az az egy kontroller, totál eredeti?
Van esetleg másik? Ha igen azzal is ezt csinálja a gép? (csak, hogy leszűrjük nem a gépben ment-e el a bluetooth)

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#80903) Vadernagyúr válasza Guitar14 (#80902) üzenetére


Vadernagyúr
senior tag

Eredeti a kontroller. Van egy másik is, az teljesen jól működik.

PSN: joskovagyok199

(#80904) kissbill válasza Vadernagyúr (#80903) üzenetére


kissbill
tag

A masik kontroller ilyenkor csatlakoztatva van ?

Nincs bekapcsolva erre a kontrollerre energia takarekossag ?

Ha jatszol es eldobja a kontrollert akkor a vilagito ledek hanyas szamot adnak ki a joystickon ?

Merted mar esetleg, h szabalyosan mondjuk 5 percenkent kikapcsol vagy teljesen random idokozonkent ?

(#80905) Dinomano


Dinomano
senior tag

PS3-on szerettem volna beállítani hátteret. HEN-es gépről van szó. A PS3 képnézegető szoftvere frissítené magát store-ból (ennek hiányában kilép).Én tört gépen nem akarok bejelentkezni, érthető okokból.
Nem találtam képnézegető homebrew programot PS3-ra. Tudtok esetleg?

[ Szerkesztve ]

/(^_^)____7=--- - - >|

(#80906) Vadernagyúr válasza kissbill (#80904) üzenetére


Vadernagyúr
senior tag

A másik kontroller ilyenkor nincs csatlakoztatva. Energia takarékosság nincsen bekapcsolva. Próbálva már lett másik konzolon is, ugyanezt csinálta. Amikor eldobja, csak villog mindegyik led. Igazából teljesen változó, hogy mikor dobja el. Ha csak a menüben vagyok, akkor sosem, ha játszok, akkor csinálja.

PSN: joskovagyok199

(#80907) Guitar14 válasza Vadernagyúr (#80906) üzenetére


Guitar14
senior tag

És ha a menüben elkezded kicsit ütögetni a tenyereddel akkor se dobja el? (vagyis nem kontaktos belül?)
Ha rádugod kábellel a gépre és úgy indítasz játékot, akkor is eldobja?

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#80908) Vadernagyúr válasza Guitar14 (#80907) üzenetére


Vadernagyúr
senior tag

Ütögetni nem próbáltam, viszont kábellel tökéletesen működik.

PSN: joskovagyok199

(#80909) Guitar14 válasza Vadernagyúr (#80908) üzenetére


Guitar14
senior tag

Esetleg ezt még próbáld meg: How to Reset the Dual Shock Controller
Ha ez se jó akkor vagy az akksival van gond vagy valami sajnos meghibásodott a kontrollerben, de nincs több ötletem. :(

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#80910) Vadernagyúr válasza Guitar14 (#80909) üzenetére


Vadernagyúr
senior tag

Akksi már cserélve lett és ezt is próbáltam már :( Lehet, hogy tényleg halott benne valami sajnos.

PSN: joskovagyok199

(#80911) Vladi válasza kreten67 (#80878) üzenetére


Vladi
nagyúr

Közben talltam egy magyar webáruházat, 3000-ért / db. Az még elég jó és időben ideér.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#80912) Dinomano


Dinomano
senior tag

Ki mivel játszik PS3-on? Spider-man: Edge of Time-nak álltam neki, de nem egy nagy eresztés. Szerintem egy óra játék után elengedem.
Castlevania - Lords of Shadow 1-el "szemezek", anno kimaradt. Mennyire nehéz? Idegrohamot nem akarok kapni játék közben. Tudom, hogy szubjektív dolog, de light challenge még belefér. Kb. közepes skillekkel rendelkező hack and slash arc vagyok. :-)

/(^_^)____7=--- - - >|

(#80913) Guitar14 válasza Dinomano (#80912) üzenetére


Guitar14
senior tag

Castlevania - Lords of Shadow elég jó játék (nekem mondjuk a második rész sokkal jobban tetszik) de a látvány miatt ne keverd össze a Demon/Dark Souls-al. Ez nem Souls-like RPG hanem sima hack'n'slash kalandjáték.

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#80914) kissbill válasza Dinomano (#80912) üzenetére


kissbill
tag

Killzone 2 , elso palya , jonak igerkezik, kicsit furcsa a joystick kiosztas viszont, tok mas mint a megszokott fps-ekben.

Uncharted 2 volt elotte, az eleg maxos, ajanlom :)

(#80915) tboy93 válasza kissbill (#80914) üzenetére


tboy93
nagyúr

Killzone 2 fasza. Meg a 3. resz is :K Resistance széria megvolt?

(#80916) arty válasza Dinomano (#80912) üzenetére


arty
veterán

juiced 2 pörög :D (randa és okádék az fps :( de ócsó volt.... :D )

ps3-on a Shattered Dimensions a legjobb pókcucc!!! annak adj esélyt!

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#80917) kissbill válasza tboy93 (#80915) üzenetére


kissbill
tag

Killzone-t a PSP-rol ismertem meg anno, Killzone : liberation , ott lett a kedvencem a franchise !

Resistance is psp-rol ismertem meg , szoval az is a listan van , hogy kitoljam a ps3-on .
Annak az elso reszet is erdemes ?

(#80918) szika87 válasza kissbill (#80917) üzenetére


szika87
aktív tag

Sajnos a Resistance 1 része borzasztó unalmas...félbe hagytam én is. Imádom magát a franchise-t. Először játszottam a kettővel és megtetszett a világ amiben van, utána a harmadik résszel, ami szerintem meglepően jól öregedett, egészen pofás grafikája van mai napig bizonyos részeken. Ezek után úgy voltam vele kiviszem az első részt is hogy teljesen legyen, de az sajnos nagyon monoton és önismétlő volt.

We are here for a good time, not a long time.

(#80919) arty válasza szika87 (#80918) üzenetére


arty
veterán

álá KZ1 .... :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#80920) tboy93 válasza kissbill (#80917) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szerintem igen, egymasra epul a történet. Az elso mar kisse elavult, az iranyitast nekem szoknom kellett, de nem hosszu, a teljes kep miatt érdemes végigjátszani. Meg érdekes reszrol reszre latni mekkorat fejlodott a jatek. Az 1. es a 2. rész között nagy ugrás van.

(#80921) tboy93 válasza szika87 (#80918) üzenetére


tboy93
nagyúr

A 2. es 3. utan en se biztos hogy lenyomtam volna, de sorban jatszva szerintem teljesen jó.

(#80922) szika87 válasza arty (#80919) üzenetére


szika87
aktív tag

Az Uncharted 1 ugyanez, kb egy tech demo volt, a sztori elment, de közel se olyan izgalmas mint a második, vagy harmadik. Ráadásul az első részben több volt a monoton lövöldözés mint a többiben, a rá következő részekben valahogy már jobban volt adagolva az ugrálós fejtörős rész a tűzharcokkal. Ennél a szériánál szerencsére az első résszel kezdtem ahogy tboy93 tette a resistance-ekkel. Ha nem így teszek biztos azt se vittem volna végig. Mondjuk az sokat elmond hogy az első részt egyszer vittem ki és nem is fogom többször, míg a 2. és 3. részt már meg se tudom számolni hányszor. Valamint sokakkal ellentétben nekem a harmadik rész tetszett a legjobban mind közül. Jó a 4. részt most ne vegyük bele az nem egy liga a ps3 generációval :)

We are here for a good time, not a long time.

(#80923) arty válasza szika87 (#80922) üzenetére


arty
veterán

UC1 azért közel sincs annyira lemaradva, mint a KZ1 vagy a Resist1 a folytatásaitól.
Igazából csak az UC2-3 mellé téve érezni a "bajt", míg a KZ1/Resis1 önmagukban is borzalmasak :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#80924) Vladi


Vladi
nagyúr

Most nézem iylen hen firmwaret kellene telepítenem. Azt mondja a leírás, hogy menjek egy ps3exploit nevű weboldalra.... ööööö.... mit mondtok, ez tuti biztonságos? Nem leszek része a darkwebnek? :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#80925) Kendek válasza Vladi (#80924) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha a konzolod CFW (Custom Firmware) kompatibilis, akkor azt is tudod telepíteni, különben pedig a HEN-t kell, a HFW-re (Hybrid Firmware).
A ps3xploit.me oldal az teljesen biztonságos, eltekintve attól, hogy a segítségével feltöröd a konzolod rendszerét. A NOR/NAND chip írása a CFW telepítéséhez akár téglásíthat is, ha éppen áramszünetet kapsz a folyamat közben. Ellenben a HEN esetén még csak ennyi rizikó sincs.

<-ƘƘ->

(#80926) Vladi válasza Kendek (#80925) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ah, fsza bonyolult. :D Ennyi erővel sonyék is betehették volna a csomagkezlőt. Mindegy.

Egyébként melyikkel járok jobban? custom vagy hen? Nekem momentán csak a retró app futtatására kellene, semmi másra.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#80927) Kendek válasza Vladi (#80926) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A CFW az jobb, HEN inkább csak akkor, ha mondjuk Super Slim és nincs más opció.

<-ƘƘ->

(#80928) Weareus válasza Dinomano (#80912) üzenetére


Weareus
addikt

Ha már így megkérdezted:

1. Demons's Souls
2. Demon's Souls
3. Demon's Souls
Ezek voltak meg, még két játékot tervezek:
4. Demon's souls
5. Demon's souls
(A más-más régiókódok miatt (legalább) ötször lehet platkózni, ebből három megvan. A negyedik verzió a polcon várja a beteljesedést, (kínai-angol verzió) az ötödik (koreai verzió) az ebayen várja, hogy összespóroljam rá azt a pofátlanul csillagászati árat, amibe ez a verzió kerül.) :)

PS: létezik még egy Black Phantom verzió és egy Deluxe verzió, nem tudom, ezek külön platkózhatók-e, de szerintem nem. A Black Phantom már csak a borítója miatt is kell, de a Deluxe változat majd a lottóötös után... :DDD

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#80929) Kendek válasza Weareus (#80928) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Szerencséd van, mert ezt a játékot kiadták PS5-re is. Van belőle hétféle lemezes változat, ezek is külön platinázhatóak. :D

<-ƘƘ->

(#80930) Weareus válasza Kendek (#80929) üzenetére


Weareus
addikt

Az utolsó tagmondat komoly?
Ha igen, akkor: hurrá!
(Abból még csak egy lemezes verzióm van meg)...

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#80931) Weareus


Weareus
addikt

Aha, látom már, tényleg.
Lecsekkoltam a ps3-as verziót is ezen az oldalon, tényleg csak ötször lehet platkózni.
Akkor pofátlanság, hogy a Deluxe és a Black Phantom verziók ennyibe kerülnek, mikor pl. az előbbibe egy másik kiadás lemeze van belecsomagolva ugyanazzal a tokkal-borítóval, csak kapsz hozzá nagyobb külső dobozt, soundtrack lemezt, meg extra kézikönyvet.
Akkor ebből simán elég lesz egy bontott is a "normál" ár tized részéért..., vagy fillérekért veszek csak kézikönyvet, külső borítót, egy soundtrack-lemezt és már van is egy Deluxe-kiadásom, lol

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#80932) arty válasza Weareus (#80928) üzenetére


arty
veterán

van itt egy Crus nevű fórumtárs, ha jól rémlik neki is 3db helyen lett maxolva a Demon's Souls... :D kicsit már ködösek az emlékeim, lehet a Dark Soulsba csavarodott ennyire bele, a jött ki több platformra... mindenesetre a tüneteitek kísértetiesen hasonlók! :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#80933) Weareus válasza arty (#80932) üzenetére


Weareus
addikt

Nem csak ő van, Adam_Shepard kolléga (áldassék a neve :DDD ) is platkózta 3x, sőt az első DeS lemezt ismerős révén tőle sikerült kikuncsorognom nem kevés alkudozás után, szóval így indultam el a lejtőn... :K
[link]

P.S.: Crus kollégát üdvözlöm, látatlanban is csak jó arc lehet. :K

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#80934) Thomas06


Thomas06
friss újonc

Sziasztok!

Nekem egy PS3 slim konzolom van, és nemrégiben elkezdte azt csinálni, hogy elindítok egy játékot, eltelik kb. 5-10 perc (esetenként még ennyi sem) és teljesen kikapcsol. Amikor kikapcsol pirosan villog. Ezt a kicsit megterhelőbb játékoknál csinálja, első gondolat az volt, hogy biztos túlmelegszik (pedig sokszor még ideje sem lenne hogy felmelegedjen annyira). Ezért ki is takarítottam, újrapasztáztam, de továbbra is fenn áll a probléma. Én ennyit “értettem” hozzá, következőben tőletek szeretnék segítséget kérni!

Előre is köszönöm ha valaki szán rám egy keveset az idejéből!

(#80935) Dinomano válasza arty (#80923) üzenetére


Dinomano
senior tag

Hát, KZ 1 ugye előző gen volt, meg nagyjából a Resistance 1 is. :-)
A Resist. 1 csúnya elnagyolt pályái tuti hogy még PS2 "alá" készültek.
Nekem az Unch 1. tetszett, annak ellenére, hogy van baja. A második rész nekem egy idegbeteg játék volt, úgy éreztem, hogy a játék belehajszol "szopatós" szituációkba.
Kincsvadászból Rambót csináltak a karakterből.
(Érdekes, hogy ugyanezt a pályát járta be az új Tomb Raider trilógia is. A második rész hasonlóan Rambó lett (tömeggyilkos Larával), míg a 3. visszavett picit.)

Az Unch. 3. rész megint visszatért 'hálistennek a tolvaj, kincsvadász - kalandor vonalba.

/(^_^)____7=--- - - >|

(#80936) Dinomano válasza szika87 (#80918) üzenetére


Dinomano
senior tag

Resistance jó széria volt, mármint a 2. és 3. rész. :-) PS Vitáshoz sajnos nem volt szerencsém. A PSP-s részt 3X kijátszottam.
A PS3-as 2. és 3. Resistance engem picit a Half-Life-ra emlékeztetett hangulatra.

Arty: Shattered Dimensions még kimaradt, de lehet Edge of Time helyett annak kellett volna nekiállni... Edge of Time nem tudott berántani, a pályák is

Guitar14: Castlevania - Lords of Shadow: Az nekem nem baj, hogy sima hack and slash, sőt... Én nem szeretem a Soulslike-ot... Ha hasonlít a God of War-ra, az jó pont. Ha nem túl nehéz, az is.

/(^_^)____7=--- - - >|

(#80937) Thomas06 válasza Thomas06 (#80934) üzenetére


Thomas06
friss újonc

Pl.: WWE 2K16, mikor elindítom a menetet és jönne befele a pankrátor, ahogy megjelenik a képernyőn a karakter, egyből leáll.

(#80938) kissbill válasza Thomas06 (#80937) üzenetére


kissbill
tag

https://www.youtube.com/watch?v=mi-8MxO5pF4
Does your PS3 turn off when loading high intensive games? Here's the fix!

Nem neztem meg, de ez elegge a te problemadnak tunik :)

(#80939) kissbill válasza Dinomano (#80936) üzenetére


kissbill
tag

Resistance PS vitas game egy eros kozepes .... egyszer ki lehet tolni . Nem maradtal le sokrol .

Killzone liberation-t toltad ? Nekem top PSP-s gammak kozt van .

(#80940) Dinomano válasza kissbill (#80939) üzenetére


Dinomano
senior tag

Killzone Liberationt ha jól emlékszem, a feléig vittem el. Valami boss fight megfogott, és ott feladtam... Resist. PS Vitas részről azt olvastam, hogy közepes élmény és rövid. Anno PS TV-m volt csak, arra nem jött ki. Azon anno kitoltam a Vita-s Killzone-t.

/(^_^)____7=--- - - >|

(#80941) Thomas06 válasza kissbill (#80938) üzenetére


Thomas06
friss újonc

Valóban ezek a tünetek nálam is, nem tudom hogyan nem találtam eddig rá erre a videóra, mert egy ideje kutatok már a megoldás után. Köszönöm, hogy segítettél, sajnos ez kimeríti az én tudásomat.

(#80942) kissbill válasza Thomas06 (#80941) üzenetére


kissbill
tag

lehet van neten szaki, aki forrasztgatast vallal , neki szerintem a video alapjan nem nagy melo, kerdes, megeri-e ?

(#80943) Vadernagyúr


Vadernagyúr
senior tag

Adott egy PS3 Slim. Kb két hete van nálam és volt, hogy a letöltések miatt úgy volt hagyva egész nap. Ma elindítottam az NFS Carbont, aztán túlmelegedett villogó piros led. Az lenne a kérdésem, hogyha újrapasztázom, akkor bírná még sokáig vagy megkellene vállni tőle? Esetleg, ha feljebb venném a ventiket, de mondjuk úgy biztos kegyetlenül zúg.. Játék közben egyébként ilyen 67fok körüli a cpu/gpu

PSN: joskovagyok199

(#80944) arty válasza Dinomano (#80935) üzenetére


arty
veterán

Igen, szerintem is csak "átcsuszott" a Resist1 ps3-ra, eredetielg ps2-re szánhatták, ahogy az kinéz :D

Shattered talán a gen legjobb pókembere a közvélekedés szerint :) Bár én a filmesebb Amazing Spidermant bírtam a generációból, kisebbségi a véleményem :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#80945) Thomas06 válasza kissbill (#80942) üzenetére


Thomas06
friss újonc

Közelben van egy lehetőség, ha ő nem jön be akkor szerintem végleg elteszem a ps3-at a szekrény mélyére…

(#80946) Dinomano válasza arty (#80944) üzenetére


Dinomano
senior tag

Valószínű. A karaktermodelleket felhúzták PS3 szintre, de maga a csúnya pályák az egyszerű geometriával PS2-es örökség.

Generáció elején mindig van 1-2 átmentett játék, pl. a Perfect Dark Zero is szerintem X Classic-ról lett áthúzva X360 játéknak.

Final F. XIII prototype is van (PS2), ahol a harcot tesztelgették:
https://www.unseen64.net/2010/02/23/final-fantasy-13-xiii-ps2-prototype/

Shattered-el teszeik egy próbát majd.

Vadernagyúr Szerintem érdemes pasztázással még egy esélyt adni a gépnek.

/(^_^)____7=--- - - >|

(#80947) Vladi


Vladi
nagyúr

Jól haladok. :C

Aksik cserélve, ormótlan ujjaimmal is. A gépet kitakarítottam - patika tiszta volt :Y . Beindítottam. De most mennék fel a netre. 4.40-es verzió van fenn, nem tudom, hogy frissítsem -e?
Ha nem frissítek akkor nem tudok felmenni a store-be. Viszont akkor fogok tudni friss hent feltenni, ha frissítem a firmwaret? :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#80948) Kendek válasza Vladi (#80947) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

CFW és HEN is telepíthető a legfrissebb firmware-re. :K
De akkor már rakd fel egyből a 4.90-es HFW-t, mert az úgy is kelleni fog hozzá. Viszont önmagában ne használd, hanem akkor telepítsd is rá utána a HEN-t, mert az pár gyári fájlt visszaállít, és úgy lesz oké a rendszer.

<-ƘƘ->

(#80949) Vladi válasza Kendek (#80948) üzenetére


Vladi
nagyúr

Köszi! Akkor először a hibrid kell nekem. Egy ilyen fáljlom már van: HFW 4.90.1 (Hybrid Firmware) ebből a videóból.
De jó azért, hogy ahány leírást meg videót találok, mind egy kicsit máshogy írja. :(

MIndegy, van még időm átnézni, mert az asszony ült le játszani. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#80950) Kendek válasza Vladi (#80949) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Én próbáltam úgy megírni, hogy viszonylag egyszerű és érthető legyen. De ez is csak egy első lépés, addig a pontig, hogy a HEN telepítve legyen. Utána még kell egy Apollo Save Tool a helyi fiók aktiválásához, és érdemes feltenni a webMAN MOD-ot is.
Amúgy a Store-t én jó messziről elkerülném, és még véletlenül sem jelentkeznék be az account-ommal.

<-ƘƘ->

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.