Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 3 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29451) DM-Fan válasza r3dsnake (#29449) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Mindegy, hogy BD-n nézted-e, DVD-n is ugyanez a képaránya ezen filmeknek.

A Philips említett TV-je pedig minden, csak nem jó. Nem a képarány miatt. Az általános képminősége csapnivaló sajnos. Mindehhez képest aranyáron mérik. Egyébként sem egy jó választás: meglepően sok 1.85:1 arányú film van és készül még ma is, ezzel ugyanúgy gondban lennél, mint a 4:3 arányú műsorokkal.

Get Moded!

(#29452) DM-Fan


DM-Fan
nagyúr

Békés karácsonyt minden topictársnak!

Get Moded!

(#29453) szasanyi


szasanyi
félisten

Én is kívánok BÉKÉS, BOLDOG KARÁCSONYT nektek! :)

[ Szerkesztve ]

(#29454) james001


james001
veterán

Boldog Karácsonyt :)

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#29455) Gebriel


Gebriel
veterán

Boldog Karácsonyt Mindenkinek!

És jó sok játékot a fa alá. :)) ;)

(#29456) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Boldog Karácsonyt srácok!

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#29457) #79125504


#79125504
törölt tag

Boldog Karácsonyt Mindenkinek! :)

[ Szerkesztve ]

(#29458) Sundesz


Sundesz
őstag

Boldog Karácsonyt!

Hörcsög Powa'

(#29459) blazsey2


blazsey2
senior tag

Boldog Karácsonyt!

PSN ID:blazseydr

(#29460) cudarz válasza DM-Fan (#29451) üzenetére


cudarz
tag

[link]
[link]
[link]

MIért is?

(#29461) madgie


madgie
titán

Boldog Karácsonyt!

Kipróbáltam az Uncharted (1) demo-t. Gyerekek, asszem jövőre meglepem magam a komplett trilógiával, baromi hangulatos. A Naughty Dog már a Crash Bandicoot-tal belopta anno magát a szívembe, de hát annak már több, mint 10 éve volt, azóta nem voltam konzol-közelben :)

(#29462) Edgeri


Edgeri
senior tag

Boldog karácsonyt kedves fórumtársak! :C
(fogadjunk, hogy páran azért jobbra is fogtok scrollozni ;] )

[ Szerkesztve ]

Üdv, Edgeri

(#29463) DM-Fan válasza cudarz (#29460) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Láttad élőben? Mert én elég mélyrehatóan nézegettem a múltkoriban. Ha LCD-t kéne vennem, akkor eléggé hátrasorolnám, számos okból kifolyólag - de leginkább nem is venném számításba. Mindemellett felhívnám figyelmed a 4000 fontos vételárra. Versenyképesnek nagyon nem mondanám. Amiket linkeltél, azokat egyébként nívós tesztoldalaknak gondolod? :U

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#29464) Mazsika


Mazsika
őstag

Kellemes Ünnepeket Mindenkinek!!!

Dáccsika

(#29465) csab2


csab2
veterán

Szép ünnepet mindenkinek!

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#29466) cudarz válasza DM-Fan (#29463) üzenetére


cudarz
tag

Láttam élőben, és engem meggyőzött. A méret és az ambilight egyedülálló élményt nyújt. Szerintem ezek az oldalak, több száz teszttel a hátuk mögött tudják, hogy miről írnak.
Az árral pedig miért jössz? Nyilván nem az átlagnak szánják, hanem azoknak, akik letettek valamit az asztalra. Sosem értettem, miért jön mindenki az árral. Dolgozni kell, különben marad a túlhypeolt Samsung TV a nappaliban.

(#29467) CSorBA


CSorBA
őstag

Kellemes ünnepeket!

Amit itt hozott a Jézuska (illetve már korábban, de betudom karácsonyi ajándéknak).:)

Megvan az öröm :)

[ Szerkesztve ]

(#29468) nokia párti válasza CSorBA (#29467) üzenetére


nokia párti
őstag

Elég komoly helyen tartod azt a gépet, nem fog ott megsülni szerencsétlen? ;]

(#29469) CSorBA


CSorBA
őstag

Jégverem a szobám :D
Amúgy eszembe jutott már nekem is, de elég hűvös maradt a környéke, nem tűnik úgy, h. melege lenne. Mondjuk nyáron át fogom gondolni mindenképpen. :)

(#29470) Def26 válasza CSorBA (#29467) üzenetére


Def26
félisten

Szép szentély. :)

Nekem ps3 jött és pc -hez, meg egy ilyen. :D

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#29471) DM-Fan válasza cudarz (#29466) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Az ambilight tipikusan csak arra való, hogy elfedje a kontrasztbeli hiányosságokat és gyér feketeszintet, semmi másra. Mondhatnám úgyis, hogy parasztvakítás. Nem a TV mögötti falat kell festenie a TV-nek, először a panelra nyomjon normális képet, sajnos ez ennek a TV-nek nem igazán megy makulátlanul.

Ja, hogy szerinted a több száz, hasonló színvonalú írás miatt már szakmai egy oldal? Egy rohadt calibration report-ot, egy hisztogramot, semmit nem látok az érintett tesztekben, ami akár csak azt is mutatná, hogy egy mérőműszert ráaggattak a TV-re. Ilyen erővel az origo-n is olvasgathatsz HDTV teszteket, kb. annyira nívósak.

Miért jövök az árral, illetve miért jön mindenki azzal? Hát nem tudom, én becsületesen dolgozok nem keveset, adózok is keményen, de valahogy nem tudnék/akarnék millió forint fölötti TV-t venni, pláne, amikor 60"-os TV-t feleennyiből is hozzádvágnak, ami adott esetben jobb is. Szerintem az emberek 98%-ánál nagyon nem mindegy az ár/érték arány és nem mindegy, hogy mennyit fizetnek ki egy készülékért, így erősen szempont szokott lenni az ár, de örülök, hogy te a maradék 2%-ba tartozol. Annyit azért megsúgok, hogy ez a TV minden, csak nem jó ár/érték arányú, de még csak nem is jó TV. Az a túlhype-olt Samsung pedig úgy általánosságban egy "kicsit" jobb LCD-ket gyárt, mint a Philips. Van a Philips-nek egy-két jól sikerült panelja, na, ez nem az!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#29472) DM-Fan válasza CSorBA (#29469) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

A lényeg, hogy a kifúvónyílásoktól legalább 15 cm-re maradjon el a fal/szekrény/egyéb más, hogy legyen felület, ahol el tud távozni a meleg levegő, illetve azért járja körül a gépet rendesen a levegő. Szép összeállítás, gratulálok!

Get Moded!

(#29473) cudarz válasza DM-Fan (#29471) üzenetére


cudarz
tag

Nekem a local dimmingos Philipsem éjsötét feketét produkál. De a lényeg az, hogy te, mint nem Philips tulajdonos, mindent tudsz a Philips TV-kről. Részemről lezárva,beszűkült látókörűnek tartalak, sajnálom.
A többieknek is elnézést az offért.

(#29474) madgie válasza cudarz (#29473) üzenetére


madgie
titán

Műszeres eredményt kérhetnénk, mennyi az az éjsötét fekete (cd/m2-ben)? No és nemcsak akkor produkálja-e, amikor tökfekete a tartalom.

(#29475) DM-Fan válasza cudarz (#29473) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Ja, értem. Ha nincs BMW-m, akkor fogalmam se lehet róla, hogy mit tud/hogy viszonyul más autókhoz, ugye? És még én vagyok a szűk látókörű? :C

Nem baj, már múltkor is igazoltad, hogy mindenkihez képest máshogy jár az agyad, persze múltkor is úgy állítottad be, hogy mindenki hülye, csak Te vagy normális. Amúgy lehet, hogy egy kicsit régebben követem a TV-piacot és "kicsit" több tesztet olvastam, több TV-t próbáltam élőben, mint Te. Az általad linkelt oldalak "szakmaiságánakl" méltatásából legalábbis erősen ez szűrhető le. De mindegy.

Madgie: Szerintem cudarul meglepődne, ha látna egy-két összehasonlító adatot a TV-jével kapcsolatban. :K

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#29476) Gebriel


Gebriel
veterán

MW3 is ennyire dolgoztatja a fejet?? :Y

(#29477) szasanyi válasza madgie (#29461) üzenetére


szasanyi
félisten

Azt jól teszed! Ráadásul olcsón juthatsz az első két részhez és mire végzel, már a 3. is az lesz. ;) Az a PS3 tulaj aki ezt kihagyja óriásit hibázik.

(#29478) DM-Fan válasza szasanyi (#29477) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Egyetértek! Számomra a legnagyobb érték erre a konzolra egyértelműen az Uncharted-széria.

Get Moded!

(#29479) r3dsnake válasza DM-Fan (#29475) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

ezektől függetlenül nekem még mindig sokkal jobban bejön a 21:9-es arány a 16:9-től. márkától/ártól/teszttől függetlenül. jobb ránézni.

(#29480) DM-Fan válasza r3dsnake (#29479) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

A mozivászon nem véletlenül alakult így az idők folyamán. Én mondjuk nagyon szeretem az 1.78:1-et is, teljesen más hangulatot ad a filmnek (pl. Cameron-nak is ez a mániája), de moziba egyértelműen a 2.40:1 való, hogy ne kelljen vásznat kimaszkolni/függönyözni. Az IMAX ugye megint egy másik kérdés. TV-t tekintve viszont sokkal hasznosabb a 16:9, univerzálisabb formátum. Persze, ezért kell minimum 50"-os TV felé kacsingatni, hogy ha szélesvásznú filmet néz az ember, akkor se legyen belőle egérmozi.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#29481) Gebriel válasza Gebriel (#29476) üzenetére


Gebriel
veterán

Erre valaki :F

(#29482) CSorBA válasza DM-Fan (#29480) üzenetére


CSorBA
őstag

Várható egyébként a közeljövőben változás ilyen téren? Talán emlékeim szerint, mintha lenne pár 21:9es modell.

(#29483) ProdyG


ProdyG
senior tag

egy ideje tolom a GOW Collection-ből egyelőre az első részt (GOW 1). Csak nekem tűnik nehéznek ez a játék?
Mediumon tolom, minden más játékot bármiféle nehézség nélkül végigtolok mediumon, de ezzel eléggé szenvedek... mondjuk az igaz, hogy az ilyen típusú játékokhoz nem vagyok hozzászokva, eddig csak FPS, TPS-eket nyomtam főként. Nektek nem volt nehéz a GOW sorozat? Vagy én vagyok béna hozzá?

(#29484) r3dsnake válasza ProdyG (#29483) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

én normalon toltam ki és sztem szimplán ku*vanehéz : ) nem húzott még fel ennyire játék. most a 2. résszel folytatom, de ott is már az elején belecsap a lecsóba

(#29485) jookomak válasza ProdyG (#29483) üzenetére


jookomak
őstag

Helyenként baromi nehéz tud lenni, én többször majdnem kettétörtem a kontrollert, de valahogy rájöttem, hogy csak 10 rugóba került. Még mondják, hogy konzolra csak bugyuta játékok vannak. Na persze...
Amúgy a gow-ban hogy változik a nehézség? Az ügyességi részek ugyanolyanok, csak az ellenségek lesznek keményebbek?

(#29486) DM-Fan válasza CSorBA (#29482) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Pont pár HSZ-szel följebb írtam, hogy a Philips gyárt csak 21:9-es TV-ket, de abszolút nem mondanám őket kimagasló minőségűnek, ráadásul az áruk is nagyon borsos. Amíg a TV-adás formátuma marad 1.78:1 (kishazánkban sok esetben még ugye 4:3), illetve mozifilmekből is készül jócskán 1.78:1, valamint 1.85:1 képarányú, addig én nem vennék televíziónak 21:9-est, hiszen a televízió alapvetően egy multifunkciós eszköz, ezzel a képaránnyal pedig erősen behatárolod magad. Ha az lenne a vágyam, hogy a mozifilmeket minél nagyobb méretben, príma minőségben jelenítsem meg, akkor erre a célra projektort vennék harmadannyiból/feleannyiból, mint amennyibe ezek a Philips-ek kerülnek és cserébe kapnék egy 2-2,5 méteres vetített képátlót, ami ráadásul sokkal-sokkal természetesebb, szín- és mozgáshűbb képet ad. Még egy jó, motoros vászonnal is bőven olcsóbbra jössz ki, mint az 1 mFt körüli/fölötti árú 21:9-es TV-vel és az egyetlen kompromisszum csak annyi, hogy sötétíteni kell hozzá - bár én filmet máshogy nem is szívesen nézek egyébként sem. Ha meg a filmnézés mellett fontos a TV-adások jó és legkevesebb kompromisszummal járó megjelenítése, de szélesvásznú mozifilmeket is nézni akarsz, akkor a legjobb a középút, egy normális méretű (50" és fölfelé) 16:9-es TV. Tudtommal nem is nagyon tervezi egyik gyártó sem ezen képformátumú készülék meghonosítását. További probléma ennél a TV-nél, hogy a szélesvásznú filmek képaránya sem rögzített, így vannak 2.35:1, 2.40:1, de a korábbi filmeknél még ennél durvább képarányok is - lásd pl. Ben Hur, Halál 50 órája, stb. a maguk 2.76:1 arányú, szuperszélesvásznú képükkel.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#29487) Shadowfax válasza Gebriel (#29476) üzenetére


Shadowfax
addikt

Sajnos igen.

(#29488) Ocarina válasza jookomak (#29485) üzenetére


Ocarina
aktív tag

Igen, csak az ellenfelek lesznek keményebbek.
Amúgy szerintem is nagyon nehéz a GoW széria. A 3-ban pár résznél felajánlotta, hogy easy-n folytassam.

Keelah se'lai | SEN: ZsomleHUN

(#29489) r3dsnake válasza jookomak (#29485) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

kizárólag a harcokra vonatkozik, az egyéb akadályok ugyanolyanok.

(amikor megkérdezi, hogy átváltson-e easy-re játék közben, akkor írja, hogy ez csak a "combat"-ra vonatkozik.)

(#29490) jookomak válasza Ocarina (#29488) üzenetére


jookomak
őstag

A 3 nagy részből pedig szerintem a 3 volt a legkönnyebb. Én is sokszor láttam ezt a feliratot.

DM-Fan: Elfelejted még a lényeget: a ps3 is 16:9-ben megy. :) Szóval pláne kiesik a 21:9-es tv. (Megkérdezhetem, hogy Neked milyen tv-d van most? 50" g30?)

(#29491) DM-Fan válasza jookomak (#29490) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Hát igen, konzolhoz sem lenne optimális a 21:9-es TV. Nálam jelenleg egy 50G20 teljesít és közel minden szempontból tökéletes, nagyon elégedett vagyok vele, akár BD-t, akár DVD-t, akár SDTV, akár HDTV adást nézek, akár PS3-on játszok, de nagyon jól sikerült az általad említett utód, a G30 is.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#29492) szasanyi


szasanyi
félisten

Én nem vagyok oda az autós játékokért - kicsit sem -, de most a fiam kapott egy GT5 Colloctors Edition-t amit kipróbáltam. Először is baromi jól néz ki - a kiadás és a játék grafikája egyaránt -, másrészt a valósághűségen túl a részletek és a játék összetettsége valami fantasztikus. El is hiszem, hogy a stílusért rajongók bekakáltak az örömtől, mikor kézhez vették. :D

(#29493) r3dsnake válasza DM-Fan (#29491) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

mondjuk én sokkal inkább vennék egy 21:9-es tévét, mint egy plazmát.

(#29494) csab2 válasza szasanyi (#29477) üzenetére


csab2
veterán

Már nekem is úton van az 1. és 2. rész a ködös Albionból. Alig várom! Csak az a gondom, hogy ha megjön, hogy fogok én készülni az 5-i vizsgámra?! :|

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#29495) Ocarina


Ocarina
aktív tag

Shadow of the Colossus-ban csak szerintem borzalmas a lovaglás? Vagy csak nekem nem megy?
Maga a játék, a harcok fantasztikusak, de a ló irányíthatatlan.

Keelah se'lai | SEN: ZsomleHUN

(#29496) DM-Fan válasza r3dsnake (#29493) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

A kettőnek mi köze egymáshoz? Az egyik képarány, a másik megjelenítő technológia. Én semmi pénzért nem mondanék le egy jobb képminőségről csak azért, mert a másik készülék képaránya jobb a szélesvásznú filmekhez. Elég nagy méretű 16:9-es TV-t kell venni és akkor nincs gond. A probléma az, hogy LCD-ből ekkora képátlót megfizetni átlagembernek már-már lehetetlen. Plazmából simán lehetséges (150 eFt-ból is kapsz már 50"-os plazmát, 200 eFt-ból már 50"-os 3D-képest is) és a képminőséget tekintve is jobban jársz, mint az átlag LCD-vel. A jó LCD-k árban följebb kezdődnek és méretben is kisebbek azonos árért.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#29497) r3dsnake válasza DM-Fan (#29496) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

akkor pontosítok. inkább egy 21:9-es LCD/LED, mint akármilyen plazma. bár inkább bármi, mint plazma. borzalmasan zavaró, ahogy vibrálnak. 150-160 körül lehet 42"-os 3d led samsungot kapni 5 év garival, 4 vagy 5 szemüveggel. szerintem jobban megéri.

(#29498) DM-Fan válasza r3dsnake (#29497) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Értem. Van, akinek nem jön be a plazma. Kb. 10 emberből 2 látja vibrálni és nem tudja elviselni, a többinek fel sem tűnik. Az a baj az említett ársávba tartozó LCD-kkel, hogy elég művi képük van, az SD-forrásokból nem tudnak minőségi képet csinálni és sokuk mozgásjelenítésével baj van, mosnak, poszterizálnak, legalábbis nagyon soknál ezzel szembesülök ez sajnos nem lehet velük mit csinálni, ahogy a dinamikus kontraszt is kikapcsolhatatlan, amitől falnak megyek. A mozgóképfelbontással is bajok vannak, a feketeszintről nem is beszélve. Filmnézésre számomra nagyon elmaradnak mégcsak az átlag plazmától is. A 3D a jelen formájában meg eléggé zsákutca, sokkal inkább egy minőségi 2D kép, mint egy olyan-amilyen 3D. A minőségi LCD-k ezen problémák közül sokat már jól kezelnek, de azok ára sajnos nem 150-160 eFt, pláne, ha az ember 50" körüli méretre vágyik.
A plazmánál a vibrálás mellett oda kell figyelni picit a tartós képelemekre, de már ez sem jelentős - de alapvetően nem monitornak valók, kifejezetten házimozi célra találták ki őket.

200 eFt-ból most meg tudtad venni az 51"-os Samsung 51D550 plazmát, 4 darab 3D szemüveggel. Szerintem ennél jobb ár/érték arányú TV-t nem nagyon lehetett találni. De pl. a Pana 42"-os 42G30-as csúcs 2D plazmája 5 év garanciával 180 eFt-ért volt elérhető akcióban az Euronics-ben úgy, hogy egy Xbox-ot is kaptál mellé ajándékba! :Y Márpedig a G30 igencsak minőségi plazma, LCD-ben a 300 eFt fölötti kategóriában találna csak ellenfelet. Önmagában csak a TV ára ennyi a márkakereskedésekben 5 év garanciával és még kaptál mellé egy Xbox-ot is, ami alsó hangon is 40 eFt-os érték.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#29499) ProdyG válasza r3dsnake (#29497) üzenetére


ProdyG
senior tag

nekem is 50G20 van, közel tökéletes TV. semmi pénzért nem állnék vissza LCD/LED-re (pedig volt 3 is előtte). én is látom a vibrálást, de csak ha állókép van. mozgóképnél nem látszik.

(#29500) Klemice


Klemice
senior tag

PS3-ra bluray filmek felmásolhatók? Esetleg úgy is, hogy pendriveról? Szóval ha letöltök egy filmet, azt mindenképp ki kell-e írnom BD-re.
Valamint mkv-t olyan gondokkal játszik le mint a sony tv-k?

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.