Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  PLC programozás

Hozzászólások

(#7351) buci868


buci868
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék hátha tudok segíteni nekem PLC tanfolyamok egyik modulja a :
informatikai és műszaki alapok 10007-16 , nem találok róla semmit a neten ,hogy mit tartalmaz a modul , milyen témaköröket érint stb....
Ha valaki csinálta volna már ezt vagy van valami anyaga vázlata információja akár gyakorló vizsga kérdések stb. ezzel kapcsolatban az elküldhetné nekem írjon rám privátba vagy linkelje be stb....

Nagyon Köszönöm előre is a segítségeteket!!!! :R

(#7352) lappy válasza buci868 (#7351) üzenetére


lappy
őstag

[link]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#7353) buci868 válasza lappy (#7352) üzenetére


buci868
csendes tag

Köszi!!! de ezt én is megtaláltam ez a 10007-12 modul nem a 10007-16 os ,
meg ebből nekem nem derül ki hogy pontosan milyen tanulni való témaköröket tartalmaz vagy hogy miről szól pontosan:
pl szakami ismereteknél a linkben : mechanika?? ez most mi? egy két támaszú tartónak a statikai vizsgálatát kéne tudni? vagy xy anyagból készült test szilárdságtanát.....eléggé kétlem hogy PLC tanfolyamhoz kéne...

ezért is írtam ha netalántán csinálta ezt már meg valaki annak ha lenne hozzá anyaga, vázlata, gyakorló vizsga kérdések stb. talán az lenne a legjobb....

(#7354) Linem válasza buci868 (#7351) üzenetére


Linem
senior tag

Én kétszer is elvégeztem külön szakmáknál ezt a számú képzést, de valójában nincs róla semmi írott anyagom, mert ezeken az órákon csak meséltek a tanárok. Semmi különlegeset nem mondtak. A nagy részére csak aludni és filmet nézni jártunk be, hiszen csak pár alkalomról van szó.
Amit a neve is takar, informatikai alapok: hardver, szoftver, számrendszerek, hálózatok, logikai műveletek, stb.
A részszakképesítésű PLC programozó tanfolyamnál inkább egybe szokták vonni a PLC-s modulzáróval a végén. A többi szakmánál, ami tartalmaz PLC programozói képzést is, azoknál külön van ebből is modulzáró, de elég csak az alapokból felkészülni, ha van kedved. Ha nincs, akkor megkeresed a válaszokat a mobilodon. Ezeket nagyon ritkán veszik komolyan. Inkább már a modulzárók utáni szakmai vizsgára szoktak jobban összpontosítani, de ez attól is függ, hogy hol végzed, mert az én esetemben azok sem voltak túlságosan nehezek. Persze te ne vegyél rólam példát, járjál be rendesen, és tanuljál is! Én egy kicsit lusta voltam hozzá.. :D

(#7355) Tomika86


Tomika86
senior tag

Sziasztok!

Gyári gépemre a Siemens programok feltelepítése után nagyon belassult a laptop, majd hibaüzenetet ad.
Mi a teendőm?
WinCC-hez rakott fel SQL progit és az akad össze valamivel:
[Hibaüzenet]
Itt pedig amik fennt vannak:
Telepített programok
Jelenleg kb 15perc mire magához tér a gép, ami nem gyenge. Dell Latitude E5570

Köszönöm a segítséget!

(#7356) crucified válasza Tomika86 (#7355) üzenetére


crucified
tag

Szia, a Windows szolgáltatásainál nézd meg, hogy elindult-e az SQL server. Amennyiben nem, manuálisan indítsd és úgy próbáld meg a WinCC-t elindítani.

Szerintem "csak" ez a baj.

A Siemens programok "atomerőművet" kívánnak - pl. harmadik generációs Core i7, 32 GB RAM, 256 GB SSD -.

(#7357) Tomika86 válasza crucified (#7356) üzenetére


Tomika86
senior tag

A wincc elindul, így hibaüzenettel is

(#7358) crucified válasza Tomika86 (#7357) üzenetére


crucified
tag

A Windows szolgáltatásaiban nézd meg, hogy fut-e az SQL. Szerintem nem indult el.

(#7359) jmarcell


jmarcell
csendes tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy webserverrel van-e valakinek tapasztalata? Szeretnék csinálni egy tag-ből változtatható szélességű téglalapot, megoldható ez valahogy? Az lenne a cél, hogy ahogy készülnek a munkadarabok úgy nő százalékosan a téglalap szélessége, viszont sehogy nem fogadta el még a tag-et ilyen esetben...

Előre is köszönöm a segítséget!

(#7360) Szirty válasza jmarcell (#7359) üzenetére


Szirty
őstag

Milyen eszközön?

(#7361) jmarcell válasza Szirty (#7360) üzenetére


jmarcell
csendes tag

S7-1215C

(#7362) joci9 válasza crucified (#7350) üzenetére


joci9
tag

Szia!

Az CX programmer ST-ben a windows saját beállításai szerint értelmezi a tizedes vesszőt, annak megfelelően kell írni. Egy másik programban (Sypt) és a Twincatnél is mindig pontot kell használni úgy látom.

ü
J

(#7363) Tomika86


Tomika86
senior tag

Sziasztok

Siemens Op17 egyik pillanatról a másikra lefagyott. Indításnál 631 hibakódot ad.
Főképernyő bejön, nem reagál semmire.
Biztonsági mentés visszatöltve, ugyanaz.
Plc nem jelez hibát

Köszönöm a segítséget

(#7364) Tomika86 válasza Tomika86 (#7363) üzenetére


Tomika86
senior tag

631-en belül az 5-ös hibakód van: Event message triggered not configured

Ez mit jelent? Hogyan tudom megoldani, ha csak backup-om van a HMI-hez?

(#7365) darkengurry


darkengurry
csendes újonc

Sziasztok,
Új vagyok a PLC programozásban és a program, ami a munkahelyen rendelkezésre áll elég gáz.

Tudtok ajánlani egy programot, ami lehetővé teszi a program gyors elkészítését? Ha már van egy működő program, az alapján könnyebben haladok az eredeti fejlesztői környezetben. Mostanában főleg létra diagrammal dolgozunk.

(#7366) spkkill válasza darkengurry (#7365) üzenetére


spkkill
tag

Üdv!
Ennek a kérdésnek így semmi értelme.Milyen PLC áll rendelkezésedre,milyen szoftverrel?

(#7367) byte-by válasza darkengurry (#7365) üzenetére


byte-by
tag

csatlakozom az elöttem szólóhoz.
legalább azt jó lenne tudni, mi az a "gáz" program.
milyen PLC-k vannak, vagy milyen fejlesztő környezet.

(#7368) darkengurry válasza byte-by (#7367) üzenetére


darkengurry
csendes újonc

Bocs, ha em volt tiszta a hozzászólásom.

Tehát GX Works 2-t használunk aminek a fejlesztői környezete számomra kényelmetlen, nehezen átlátható, ezért keresek akármilyen más szoftvert, amiben elkészítem a programomat, aztán amikor már működik, ugyanúgy elkészítem GX works 2-ben, de akkor már nem kell tesztelni, nem kell módosítani rajta semmit.

Szóval a program fejlesztését egy gyors, modern, könnyen kezelhető fejlesztői környezetben csinálnám meg, csak a kész programot kellene elkészítenem a GX works 2-ben.

Feltételezem a létra diagramnak az alapelvei mindenhol ugyanazok.

(#7369) Szirty válasza darkengurry (#7368) üzenetére


Szirty
őstag

"Feltételezem a létra diagramnak az alapelvei mindenhol ugyanazok."

Azok igen, a "kondenzátor" mindenhol NO érintkezőt takar, a "zárlatos kondenzátor" meg NC érintkezőt.

Viszont speciális utasítások (pl. adatmozgatás, összehasonlítás, mat. műveletek, rendszer funkciók) de még az időzítők, számlálók is alapvetően eltérhetnek.
Nem beszélve a teljesen eltérő címzésmódokról, adatterületekről, stb.

(#7370) And válasza darkengurry (#7368) üzenetére


And
veterán

Szia,
Ennek én nem sok értelmét látom, a gyakorlatban ráadásul (majdnem) dupla munka, hisz a végeredményt így is, úgy is be kell majd vinned a cél PLC-hez tartozó programba.
"Feltételezem a létra diagramnak az alapelvei mindenhol ugyanazok."
Az elv nagyon hasonló, csak épp a megvalósítás nem, és ez ismét csak bonyolítaná a munkádat. Minden egyes fizikai címet át kellene fordítani a végleges CPU-hoz, vagy tisztán szimbolikus címzésnél létre kellene hozni a szimbólumtáblát mindkét programban. A működésről is csak a legvégén tudsz megbizonyosodni, még ha támogatott is valamilyen szintű szimuláció mindkét keretprogramban. Amit szeretnél, egy kicsit olyan, mintha - PLC-től kissé elvonatkoztatva - neked nem lenne szimpatikus például a C++ nyelv, ezért először mondjuk Pascal-ban írnád meg a szükséges programot. Lehet, hogy hasonlatnak nem az igazi, de mégis.
Tény, hogy nem találkoztam még a GX Works programmal, de jó néhány más PLC-s környezettel igen, amelyek esetenként még egy adott gyártó különböző sorozatainál is elég nagy eltérést mutattak használhatóságban, kinézetben, célszerűségben. De az semmiképp nem jutott volna eszembe, hogy egy másikban írjam meg a szükséges alkalmazást csak azért, mert a célgéphez tartozó szoftver valamiért nem fekszik nekem. Amelyekkel találkoztam, mindig biztosítottak lehetőséget a gyors használatra (egerészés helyett például gyorsbillentyűkkel), és mindegyikben volt valami olyan, ami a többiekhez képest kevésbé szimpatikus volt, más tulajdonságában pedig jobb. El kell fogadni, hogy nem létezik olyan általános fejlesztőkörnyezet, amely minden hardverhez jó, és mindenkinek maximálisan megfelel.

(#7371) byte-by válasza darkengurry (#7368) üzenetére


byte-by
tag

halo

(egyetértve az előttem szólóval, ismét..és ha már dolgoztam vele.)

hát ez azért nem teljesen így működik. valóban kissé értelmetlen.
a rossz hír, hogy hiába írod meg pl. omron cx-programmerben, mindenképp át kell írnod
a gxw 2-re.
lehet, hogy a ladder logika hasonló, de az effektív programozás mégis más és más.
idegen programot, ami lehet, hogy a symbol neveket vagy címeket nem is tartalmaz, gyakorlatilag lehetetlen.

de maradjunk a Te példádnál és a cx-programmernél, viszonylag jól hsználható és az is japán.
mondjuk megírod a programot.
de mások a címek,lehet el sem fogadja a symbol neveket, más a timer-számláló logika,az omronnál section-ök vannak, a mitsu-nál egy POU és egyéb funkció blokkok.
persze, minden program átfordítása megkísérelhető, a gépgyártók is olyan PLC-vel dolgoznak amilyet a megrendelő kér, és előfordulhat, hogy két gép ugyanazt csinálja vagy nagyon hasonlót, de más a megrendelő, és más a vezérlő elvárás.
bár ebben az esetben eleve és alapból más a program tervezés.

én magam egyszer csináltam ilyesmit pont egy mitsubishi FX-ről egy s7-1200-ra, szükségből.
egy nagyon egyszerű ladder programot. ha lett volna rá több idő, mint amennyi volt, akkor átterveztem volna a programot, de sajnos nem volt rá idő, így a program elég szarul nézett ki, bár rendesen működött.

a rászánható idő kulcskérdés.
még egyszerűbb esetben is előfordulhat, hogy nagyon nagy munka. olyan mintha kétszer dolgoznál.
de a kérdésedre válaszolva a (omron) cx-programmert próbáld meg.
vagy inkább próbálj megbarátkozni a gxw2-vel.

[ Szerkesztve ]

(#7372) buci868


buci868
csendes tag

Szevasztok

Valakinek van itt tapasztalata a pesti Solter-Line oktatási központtal és a Focus oktatási központtal ?? szerintetek melyik a jobb hol színvonalasabb a PLC tanfolyam. Vagy esetleg mindegy vagy tudtok ajánlani valami mást , BP , pest megye , heves megye ami helyileg jó lenne nekem ....

Köszi a segítséget

(#7373) DasBoot válasza buci868 (#7372) üzenetére


DasBoot
aktív tag

Nekem nincsen tapasztalatom egyikkel sem.

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#7374) Tomika86


Tomika86
senior tag

Sziasztok!

Protoolban az események priorizálva voltak (OP17).
WinCC-ben lehet beállítani ilyet, hogy melyik üzenet a fontosabb?

Protoolban a Message level, WinCC-ben a Template Screen-en az Alarm window megfelelője?

Köszönöm a segítséget!

(#7375) Szirty válasza Tomika86 (#7374) üzenetére


Szirty
őstag

"WinCC-ben lehet beállítani ilyet, hogy melyik üzenet a fontosabb?"

WinCCF-ben alarm groupokat lehet létrehozni. Amikor egy alarm window-ot raksz le be lehet állítani mely alarm group-okhoz tartozó alarmokat mutassa. Ezeket egyenként be lehet pipálni.
Ez nem jó neked?

(#7376) Tomika86 válasza Szirty (#7375) üzenetére


Tomika86
senior tag

Na ez az amit nem tudom ugyanaz e.
Protoolnál az Event messagesben lévő összes üzenetet beírtam a discrete alarm-ba WinCC-ben(Warning-ként). Utána vettem észre, hogy amikor Protoolban megyek az üzenetek között ott van egy pici ablak ami a prioritását mutatja.

[ Szerkesztve ]

(#7377) Tomika86


Tomika86
senior tag

Sziasztok!
Még egy kérdésem lenne, van egy nyomógombom ami a plc programban egy bitet set-el. Ha mégegyszer megnyomom a gombot akkor reseteli a bitet.
Hogy tudom ezt a kijelzőn a nyomó gombnál vissza jeleztetni?
Jelenleg kapcsolót raktam le és a process tagnél van a bit beállítva.
De így tudom ezt is kapcsolni a képernyőn csak nem csinál semmit, mert az eseményt üresen hagytam.
Elég lenne annyi ha a bit értéke 1 akkor On ha 0 akkor Off legyen kiírva a nyomógomb mellett.

A text-nél a visibilitynél állítom be úgy jó lene? 1re az ON 0ra az OFF text jelenjen meg.

[ Szerkesztve ]

(#7378) Szirty válasza Tomika86 (#7377) üzenetére


Szirty
őstag

Szia!

Szerintem:

Leraksz egy Switch-et.
Type-nál beállítod hogy: "Switch with text"
Process Tag-nél beállítod a bitet amit kapcsolni / kijelezni akarsz
A Text ON mezőhöz beírod mi legyen a felirata amikor a process tag 1
A Text OFF mezőhöz beírod mi legyen a felirata amikor a process tag 0

Ha azt akarod hogy a színe is mutassa az illető bit állapotát, akkor az Animations / Appearance-nél hozzárendeled a két állapothoz kívánt színeket, ahol ugyanazt a tag-et adod meg.

Events-hez nem kell semmi.

Így a bit a gomb (ami valójában switch) megnyomására 1-be vált, újboli megnyomásra 0-ba vált, ennek megfelelően változik rajta a felirat és a színe.

[ Szerkesztve ]

(#7379) Tomika86 válasza Szirty (#7378) üzenetére


Tomika86
senior tag

Igen ez volt az első verzió amit megcsináltam.
Ezt akarom leváltani, mert igaz hogy az Events-nél üresen van, de ettől még lehet kapcsolni a kapcsolót kézzel.(igaz nem csinál semmit).
Megcsináltam BE és KI text-el, és Visibility-vel így működik.

(#7380) Tomika86 válasza crucified (#7358) üzenetére


Tomika86
senior tag

Szia!

Elindul az SQL 2014 rendesen, de ugyanúgy van hibaüzenet a windows indításakor, és nagyon lassan tölt be a windows a bejelentkezés után.

(#7381) Szirty válasza Tomika86 (#7379) üzenetére


Szirty
őstag

Már bocsánat, de azt írtad van egy gombod amit ha megnyomsz egyszer bekapcsol egy bitet ha mégegyszer akkor meg kikapcsolja a bitet és szeretnéd ezt visszajeleztetni szöveggel.

Erre írtam egy megoldást.

"de ettől még lehet kapcsolni a kapcsolót kézzel"

Hát hogy a viharba ne lehetne kapcsolni a kapcsolót, az a dolga?

Most már fogalmam sincs mit szeretnél.
Ha csak szöveggel akarod visszajeleztetni egy bit állapotát, de nem akarod hogy át lehessen kapcsolni (mert mondjuk a PLC módosítja és nem a HMI) akkor használj "Symbolic IO Field"-et!
Bit esetén nem kell hozzá text listet sem kreálni ha átállítod a "mode" paraméterét "Two states"-re.

(Most ment el a kedvem néhány hónapra a válasz írogatástól...)

(#7382) crucified válasza Tomika86 (#7380) üzenetére


crucified
tag

Szia, nézd meg a feladatkezelőben, hogy melyik szál terheli le ennyire az erőforrásokat (memória, processzor). Mondom, a Siemens programoknak ideális egy harmadik generációs Core i7, 32 GB RAM, 256 GB SSD-s gép. Szerintem ha kicseréled magát a HDD-t (gondolom hagyományos van benne) egy SSD-re, kategóriákkal fog gyorsabban elindulni.

Mi a hibaüzenet az induláskor?

üdv

(#7383) Tomika86 válasza Szirty (#7381) üzenetére


Tomika86
senior tag

Bocsi, de úgy írtam hogy nyomógombom van amit kapcsolóval jeleztetek vissza.
Tehát van egy Button amivel megváltoztatok egy bitet a PLC-ben és ha minden teljesül akkor Set-el egy másik bitet, amit egy kapcsolóval jeleztetek vissza.
A kapcsolónak CSAK visszajelezni kell, de ne lehessen kapcsolni is.
Ezt kérdeztem, hogy a kapcsolónak a kézzel való kapcsolását ki lehet-e kapcsolni, hogy csak a program váltsa át, én ne tudjam.

Közben megoldottam a dolgot azért.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#7384) Tomika86 válasza crucified (#7382) üzenetére


Tomika86
senior tag

[link]
Ez a hibaüzenet

[ Szerkesztve ]

(#7385) Szirty válasza Tomika86 (#7383) üzenetére


Szirty
őstag

Számomra zavaros és nem érthető amit írsz!
Nem tudom miért emlegeted az Event-et, azzal mit akarsz. Azt sem értem mi az a "másik bit" az mit csinál és mi set-eli.

"Ezt kérdeztem, hogy a kapcsolónak a kézzel való kapcsolását ki lehet-e kapcsolni, hogy csak a program váltsa át, én ne tudjam."

Én meg azt válaszoltam hogy ha csak visszajelzés kell akkor használj symbolic IO field-et!
Mert az való erre nem a kapcsoó vagy a nyomógomb.

Ui.: Animnation / Enable object-tel tiltható a kapcsoló működése de kell hozzá tag.

(#7386) Tomika86 válasza Szirty (#7385) üzenetére


Tomika86
senior tag

Jó elnézést a sok hülye kérdésért. Végülis ennyit akartam megtudni:
Én meg azt válaszoltam hogy ha csak visszajelzés kell akkor használj symbolic IO field-et!
Mert az való erre nem a kapcsoó vagy a nyomógomb.

Ui.: Animnation / Enable object-tel tiltható a kapcsoló működése de kell hozzá tag.

Köszönöm a segítséget!

(#7387) crucified válasza Tomika86 (#7384) üzenetére


crucified
tag

Szia, ott van leírva mit kell tenned.

https://support.industry.siemens.com/cs/document/29420407/what-are-the-possible-causes-of-an-unsuccessful-microsoft-sql-server-2005-2010-2014-express-installation-or-why-is-creating-or-opening-a-wincc-flexible-2008-project-aborted-?dti=0&lc=en-US

Én is csak rámentem a Siemens honlapra és beütöttem a kódot ami kiadta a megoldást.

üdv

(#7388) Tomika86 válasza crucified (#7387) üzenetére


Tomika86
senior tag

Szia!
Igen ezt megtaláltam.
Megcsináltam azt, hogy eltávolítottam, majd a WinCC javításával újratelepítettem. Ugyanúgy jött a hiba.
A megjegyzésnél az van hogy a WinCC V15-nél is meg kell csinálni, ha fel van telepítve?

Mert TIA Portal V15 is van WinCC-vel együtt.
Minden program legális, és sorban lett pedig feltelepítve.

(#7389) crucified válasza Tomika86 (#7388) üzenetére


crucified
tag

Nézd meg a log file-t mégm hogy mit ír. Gondolom az SQL szervert is újratetted.

Más ötletem nincs, esetleg próbáld meg egy másik gépre feltenni.

(#7390) Tomika86 válasza crucified (#7389) üzenetére


Tomika86
senior tag

Újra próbáltam az SQLt is rakni úgy más hiba volt.
Más gépre a licens miatt nem rakhatom nem?

(#7391) tooomikaaa01


tooomikaaa01
újonc

Sziasztok
Segítséget szeretnék kérni. Tiaportal 13 Web Server beállításával kapcsolatban. index.html betöltése után nem írja a "db"-t, de viszont watch táblában ha megváltoztatom az értéket akkor azt vissza jelzi GoogleChromeban. Ebben szeretnék segítséget kérni.

<!-- AWP_In_Variable Name=1"WEB_DATA".WORD' -->
<!DOCTYPE html>
<html lang="en">
<head>
<meta charset="utf-8">
<title>My Title</title>
</head>
<body>
:="WEB_DATA".WORD:
<form method="post">
<input name='"WEB_DATA".WORD' type="text" />
<button type="submit">save</button>
</form>
</body>
</html>

https://www.youtube.com/watch?v=i9YfFNd5UeA

Videó szerint csináltam.

Segítséget előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#7392) crucified válasza Tomika86 (#7384) üzenetére


crucified
tag

Helló, rendszergazdaként vagy a gépen? Próbáld meg rendszergazdaként elindítani a programot. Más ötletem nincs.

(#7393) Tomika86 válasza crucified (#7392) üzenetére


Tomika86
senior tag

A telepítést rendszergazdaként indítottam, lehet hogy ezzel kapcsolatos a hiba.
A saját azonosítómmal indítom a gépet és ha olyan dolgot kell csinálnom akkor kérni a rendszergazdai bejelentkezést még plusszba.

(#7394) PHM


PHM
addikt

Üdv!
Ha valaki hajlandó lenne kölcsönadni néhány napra egy
Siemens Logo! programozó kábelt, nagyon hálás lennék.
Módosítanom kellene egy programot, de sehol nem lelem a kábelt.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#7395) PHM válasza PHM (#7394) üzenetére


PHM
addikt

Szerk:
A pontos típus: LOGO! 230RCEo.
Van rajta ethernet port, ezen keresztül is el lehet vajon érni?

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#7396) Szirty válasza PHM (#7395) üzenetére


Szirty
őstag

Szia!

Igen, ha van rajta ethernet akkor azon keresztül programozható.
Ha kijelző is van rajta akkor PC és kábel nélkül is, bár az nehézkes.

"A pontos típus: LOGO! 230RCEo."

A pontos típushoz tartozik az a kód ami ilyesmi: 0BA7 vagy 0BA8 stb. Ez azonosítja pontosan melyik változat.

(#7397) Rigor Mortis


Rigor Mortis
csendes újonc

Sziasztok!

Lenne egy teoretikus kérdésem. (Azért teoretikus, mert igazság szerint már megoldottam, de nem biztos, hogy a legelegánsabb módon.) Az alábbi kérdés S7-1200 és TIA Portal V14-re vonatkozik.

Nos, adott egy valahány (real) elemű array. Hogyan lehet ezeket az elemeket összeadni (szummázni)?

Konkrét példával élve: egy átlagolás esetén összeget kell képezni egy bizonyos mennyiségű adatból (egy array elemeiből), majd osztanom kell a részeredményt az adatok számával. Az összeadáshoz ott van az ADD funkció, de 50-100 elemnél, vagy több esetén már körülményes a használata. (Egyébként ezt alkalmaztam jobb ötlet hiányában 128 elemre.) Létezik ennél - programozási szempontból - hatékonyabb összeadási módszer is array esetén?

300-asnál STL-ben (AWL-ben) megoldható lehetne LOOP-al, pointerekkel, de az 1200-as nem "sprekkeneli" az STL-t, ugyanakkor szóba jöhetne az SCL, de az meg sajnos nekem nem pálya.

Ha valaki esetleg leírná az ötletét, azt nagyon megköszönném (már most, megelőlegezve is). A probléma nem életbevágó, csak piszkálja a csőröm.

[ Szerkesztve ]

(#7398) PHM válasza Szirty (#7396) üzenetére


PHM
addikt

Szia!
Köszönöm, közben sikerült utána járni, ez már a 8-as verzió.
Sajna gyakorlatilag nulláról indulok, mert már az a PC sincs meg,
amin a fejlesztőrendszer volt, úgyhogy holnap lehet telepíteni.
Kijelző sajna nincs.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#7400) Rigor Mortis válasza Szirty (#7399) üzenetére


Rigor Mortis
csendes újonc

Szia Szirty!

Hú, ez jó! A jelek szerint én eléggé "statikusan" gondolkoztam az átlag kiszámításakor. Amint időm engedi kipróbálom ezt a módszert.

Köszönöm szépen, hogy foglalkoztál a kérdésemmel!

Kissé pironkodom, mert nem találtam meg ezt a leírást, pedig sokat keresgéltem a témát érintő anyagot.

RM

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  PLC programozás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.