Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  PLC programozás

Hozzászólások

(#7701) Szirty válasza ratkaics (#7700) üzenetére


Szirty
őstag

Szia!

Ha a Lock-olt FC alatt know-how protectiont értesz, akkor kilistázza.
A Go-to location a keresztreferencia tábla alapján dolgozik. A know-how blokkokban lévő hozzáférések is belekerülnek a keresztreferencia táblába.
Tehát ha egy védett FC írja pl. az M100.0 bitet akkor azt a go-to location megjeleníti, csak megnyitni nem engedi.

Fontos azonban megjegyezni, hogy:

1.
A keresztreferencia táblázat kizárólag abszolút címekkel történő hivatkozásokat tartalmaz.
Az indirekt címzésekkel történő hozzáférések nincsenek benne. Nem is lehetnek, mivel azoknál a címék futás közben derülnek ki.

2.
Ha nem teljes DB címeket használ a program, hanem rövid DB címeket te pedig teljes címet keresel, azt sem fogja megtalálni.
Írok egy példát.
= DB100.DBX6.0
Ez egy teljes abszolút cím, ez a keresztref táblába kerül, a go-to megtalálja.
OPN DB 100
= DBX6.0
Ugyanazt csinálja, de ez egy rövid hivatkozás, ha teljes címet keresel, akkor a go-to nem találja meg, de azzal lehet keresni rövid címet is (DBX6.0) de akkor minden más DB ezzel azonos bit címét felhozza a listába, tehát neked kell szelektálnod.

3.
Egy címet írhat külső eszköz is. A külső eszköz (PL: HMI, másik PLC) által írt címek sem kerülnek a keresztref. táblába, nem is tudnának hiszen nem a Step7 hatáskörébe tartoznak.

[ Szerkesztve ]

(#7702) ratkaics


ratkaics
senior tag

Nagyon szépen a kimerítő választ!

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#7703) bocali


bocali
csendes tag

Sziasztok
TIA portal V14 SP1-et használok és WinCC-ben felugró ablakot szeretnék csinálni, de a toolboxom elég hiányos és nincs benne screenwindow objectum. Valamiért az online update se működik és nem tudom, hogy honnan lehetne ezt beszerezni. Valaki tudna ebben segíteni?

(#7704) spkkill válasza bocali (#7703) üzenetére


spkkill
tag

Szia!
Szerintem te ezt keresed:

(#7705) bocali válasza spkkill (#7704) üzenetére


bocali
csendes tag

Szia,
lehet, hogy azt keresem, de nem sok sikerrel.

(#7706) n0rbert0 válasza bocali (#7705) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Szia,
Basic panelekben nincs popup screen.

Ha rajzolsz egy téglalapot és ráteszel minden megjeleníteni kívánt objektumot, majd az összes objektumra és a téglalapra is beállítod ugyan azt a visibility-t, ezután egy groupba teszed őket, akkor hasonló eredményt kapsz, mit a felugró ablak. Tanácsos magasabb layer-re rakni a kapott group-ot.

[ Szerkesztve ]

(#7707) bocali válasza n0rbert0 (#7706) üzenetére


bocali
csendes tag

Oké köszi

(#7708) Oryctolagus


Oryctolagus
tag

Szerintetek, melyik a legjobb tanfolyam jelenleg?
Nagyjából kezdőknek.
Nincs diplomám, csak technikus vagyok és a suliban tanultam, de munkahelyen már nem használom, ezért kellene egy oktatás amivel megerősítem a tudást. A későbbiekben jól jöhet egy munkahely váltás esetén.

Arra is gondoltam, hogy megveszem ami kell és itthon megtanulom amit lehet.

Sokféle tanfolyam van, de én olyat keresek ami nem csak amolyan tessék-lássék 'OKJ'(ettől még lehet jó)

Köszönöm!

Per aspera ad astra.

(#7709) joci9 válasza Oryctolagus (#7708) üzenetére


joci9
tag

Szia!

Fogalmam sincs, de az otthoni tanulás az hasznos tud lenni.
A TwinCAT pl, PC-n fut, és ott lehet szimulálni élesben, Visut írni ilyenek.
A Wgonál láttam ingyenes tanfolyamot pl.
(vagy láttam a fészbuksin Omron NX1P2 Starter kit csomagot, biztos odaadom sokkal-sokkal olcsóbban :-))

ü
J

(#7710) Fortitude444


Fortitude444
csendes újonc

Sziasztok!

Munkahelyen egy S7 PLC projektje mellett találtam .ARC nevű valamiféle archive fájlokat, de nemtudom, hogy mire valók, illetve kellenek-e nekem..
esetleg valaki tudja, hogy mik lehetnek ezek? Sajnos neten nemtaláltam rá egyértelmű leírást, hogy mi ez, illetve hogyan lehet megnyitni, annyit tudok róla hogy egy régebbi fajta tömörített fájl..

Válaszotokat előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#7711) spkkill válasza Fortitude444 (#7710) üzenetére


spkkill
tag

Szia!
Ezek szerint Sinumerik CNC géppel van dolgod.A fájlok a gép mentései amit az operációs rendszer alatt lehet lementeni,illetve visszatölteni.
A "PLC" egyértelmű,a "DP" a hajtás,az "NC" pedig a CNC vezérlés paramétereiről készült mentést takar.A többi fájl vegyes mentéseket tartalmaz.A CYC.DIR mappában is gondolom hasonló fájlok vannak,valószínűleg a fő és alprogramok "SPF és MPF" vannak ott archiválva.Egyszerű text editorral meg tudod nézni a fájlok tartalmát például az NC paramétereket,de a PLC fájlban nem értelmezhető karaktereket fogsz csak látni.
A mentések elég régiek,nem ártana őket aktualizálni,ha nincs újabb.Ha módosítod a PLC programot,de később meghibásodik például az NC kártya akkor a visszatöltés után nem lesz aktuális a PLC,csak ha Step7-ből aktualizálod.

(#7712) Fortitude444 válasza spkkill (#7711) üzenetére


Fortitude444
csendes újonc

Köszi, ez elég segítség lesz! :)

(#7713) crucified válasza Fortitude444 (#7712) üzenetére


crucified
tag

Szia, még annyit, hogy másold ki ezeket valami külső adathordozóra ha még nem tetted meg, ha valami történik a CNC HDD-vel akkor legyen mentés róla.

(#7714) Mazsika


Mazsika
őstag

Sziasztok,

Egy ab Micro logix 1100at kell programoznom, meg soha nem foglalkoztam abvel. Szoftver ingyenes itt? Van valakinek egy kis segédlete? Vagy hol sajatithatnam el nagyvonalakba a prog környezetet?

Köszi

Dáccsika

(#7715) Tomika86


Tomika86
senior tag

Sziasztok!

Analóg kimenetre 1 db klíma motoros szelepet szeretnék kötni. A kártyának a 24V-ot bekötöttem.
A motoros szelepet elég a 3 és 6-os bekötési pontokra kötni 0-10V esetén(szelep tápja megvan)? Távolság kb 1,5m ha számít.


Mi a különbség 2 és 4 vezetékes bekötés esetén?
6ES7332-5HF00-0AB0 a kártya pontos típusa
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#7716) n0rbert0 válasza Tomika86 (#7715) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Szia,
Érdemes ezt elolvasnod a témával kapcsolatban: [link]

(#7717) PHM válasza Tomika86 (#7715) üzenetére


PHM
addikt

2 vezetékes bekötés esetén a vezeték ellenállását kompenzálja a PLC.
Azaz a 4-es és az 5-ös pontokon méri a vezeték végén lévő feszültséget.
Esetedben, mivel kicsi a távolság, elég lehet a 2 vezetékes bekötés.
Ez úgy történik, ahogy a rajzon szerepel: 3-4 és 5-6 pontok összekötve
a PLC-nél, s ezek mennek a motoros szelephez.
Tehát nem csak a 3-as és 6-os pontokat használod.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#7718) PHM válasza PHM (#7717) üzenetére


PHM
addikt

4 vezetékes akart lenni az első mondat. :W

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#7719) Tomika86 válasza PHM (#7718) üzenetére


Tomika86
senior tag

Köszi

(#7720) Tomika86 válasza n0rbert0 (#7716) üzenetére


Tomika86
senior tag

Köszi megnézem

(#7721) Tomika86 válasza PHM (#7717) üzenetére


Tomika86
senior tag

Jó lett. Köszi

(#7722) Tomika86


Tomika86
senior tag

Sziasztok!

Van egy Siemens KTP900 HMI amire programot készítettem, S7-314-el kapcsolódik hálózaton.
Olyan problémám van, hogy a receptnél amikor kiválasztok egy recept adatrekordot akkor betölti a megadott értékeket, majd egy gombbal áttöltöm a PLCbe. Ha kilépek a recept képernyőről és visszamegyek akkor mutatja az utoljára megnyitott recept adatrekordot és az értékeit is.
Viszont ha kikapcsolom a gépet, majd visszakapcsolom akkor a recept képernyőn a recept adatrekord nevénél ott van az utoljára megnyitott, de az értékek mind 0. Ha a legördülő menüben kiválasztom ugyanezt akkor megjelennek az adatok.

Hol rontottam el? Működni működik minden, csak ez zavaró

A recept elemei belső váltózók, ezekből van lineáris skálázással egy PLCben lévő DB elem.
Pl.:
Receptben Doboz hossza 15(belső változó)ennél a HMI tag-nél az Eventnél lineáris skálázásnál a kimenethez van megadva a DB200.DBB0 és a művelet hogy osztom 3-al, hogy a PLCbe 5 kerüljön.

Köszönöm

(#7723) Szirty válasza Tomika86 (#7722) üzenetére


Szirty
őstag

Szia!

Szerintem nem fut le az event.
Tedd be pl. a kép megnyitáshoz is a skálázást...

(#7724) Tomika86 válasza Szirty (#7723) üzenetére


Tomika86
senior tag

Helló

A receptes kép, event és a loadednél a lineáris skálázással az összes adat rekordot rakjam be? (10db van )

(#7725) Tomika86 válasza Szirty (#7723) üzenetére


Tomika86
senior tag

Szimulációban megnéztem, így se jó.
Ha a PLC szimuláció megy és a HMI-t leállítom majd vissza, akkor ugyanaz történik. Bemegyek a recept képre és az adatrekord neve megvan, de az értékek nullák. Ha újra kiválasztom az adat rekordot akkor betölti az értékeket

(#7726) Tomika86 válasza Szirty (#7723) üzenetére


Tomika86
senior tag

Szia!

Ezt kikapcsoltam a Recept beállítások szinkronizációban:
Manual transfer of individually modified values (teach-in mode)

Szimulációban jó lett, holnap kipróbálom élesben.

(#7727) syIex


syIex
veterán

Sziasztok!
Idén tavasszal végeztem el egy egy éves PLC programozói képzést.
A dolgok alapjait sikerült is megtanulni, viszont azon felül sok mindent sajnos nem.
Sikerült elhelyezkednem Budapesten az állásban, viszont a cégnél (Tungsram) elég régi fajta PLC-k vannak és nem igazán (sőt egyáltalán nem), mint amilyeneken tanultam vagy jelenleg foglalkoznak.
Kérdésem az lenne, hogy esetleg ismer-e valaki közületek vagy Ő maga nem-e alkalmazna rész munkaidőben, mint tanlú / segéd PLC-s embert. Természetesen az elején fizettség nélkül, hiszen a lényeg nekem a tanulás lenne..:U :R

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#7728) crucified


crucified
tag

Sziasztok, van egy CNC köszörű gép, aminek a "workpieces" mappájában csak 16 programot enged tárolni. Gondolom fizikai tárhely van, de licenc köteles lehet a maximálisan eltárolható CNC programok száma.

Siemens Sinumerik rendszer, küldtek egy "license key for memory expansion" ajánlatot cca. 300.-EUR-ért, amivel több CNC programot lehet tárolni majd a gépen.

Ez tulajdonképpen mit korlátoz? Mitől ilyen drága, ha több CNC programot is akarunk tárolni a gépen? Ez Siemens sajátosság?

Köszönettel és üdv.

(#7729) spkkill válasza crucified (#7728) üzenetére


spkkill
tag

Szia!

Milyen (828D,840D SL,PL) rendszerről van szó?

(#7730) Tomika86 válasza Szirty (#7723) üzenetére


Tomika86
senior tag

Szia!

Próbálkoznék egy PID szabályozással S7-314 estén, hőmérséklet szabályozás lenne a feladat, hűtőalagút jegesvízzel (ventilátoros hőcserélőkkel), amit motoros szelep nyit-zár.

Segítséget szeretnék kérni,
"Hardware" része megvan.
100ms megszakítás blokkban van az FB58 szabályozó blokk. paramétereknél ugyanúgy 100ms.

Normalizálás résznél elakadtam. PV-nél aztmondom, hogy a méréshatár 0-50C fok, SP-nél ugyanígy 0-50C fok a beállítható érték. Ezeket alakítom %-os értékre és nem a PV_PER bemenetre adom az értéket? Ennyit jelentene a normalizálás? Így az LMN kimenő érték is 0-100% les, amit alakítok 0-10V analóg kimenethez?

Illetve a PID szabályzó beállításáról, van valahol jó anyag? Vagy hogy érdemes nekiállni?

Köszönöm!

(#7731) crucified válasza spkkill (#7729) üzenetére


crucified
tag

Szia, jogos.

840D SL rendszerről van szó.

Köszönöm előre is, csak érteni szeretném.

(#7732) spkkill válasza crucified (#7731) üzenetére


spkkill
tag

Még egy kérdés a pontosítás kedvéért.Melyik hibaüzenet jelenik meg?

-6510 Too many part programs in the NC memory
-6530 Too many files in directory
-6540 Too many directories in the NC memory
-6550 Too many subdirectories

A tárolható programok számát a felhasználói memória mérete határozza meg és függ a programok hosszától is,hogy mennyi programot tudsz tárolni.Az almappák és azon belül a programok száma mappánként paraméterezhető viszont a paraméterezéskor minden felhasználói adat törlődik a memória "átszervezése" miatt.

(#7733) Szirty válasza Tomika86 (#7730) üzenetére


Szirty
őstag

Szia!

Tehát PVPER_ON paraméter fixen 0 és te a PV_IN bemenetre egy 0...100 tartományú értéket küldesz, ahol 100 felel meg 50 C foknak?
Lehet így is, de akkor a setpointnak (SP_INT bemenet) is ugyanebbe a 0...100 tartományba kell tartoznia, Ilyenkor ide sem küldhetsz C fokot (0...50).
Tehát ebben az esetben neked kell "kívül" skálázni és a skálázott értékkel kell etetni a PID-et.

A PV_PER arra jó, hogy egy az egyben oda küldheted a periféráról (analóg bemenetről) olvasott nyers értéket (az leggyakrabban 0...27648 tartományban van). Ilyenkor skálázza neked 0...100%-ra a PV_OFF és PV_FAC paraméterek segítségével.

Ilyenkor a PID LMN kimenetén is százalékot fogsz kapni.
De ha analóg kimenetre akarod küldeni a jelet, akkor használhatsz megint egy skálázást (CRP_OUT) és egy 0...27648 tartományú perifériára küldhető értéket kapsz.

Ha az LMN kimenetet használod, akkor ezt a skálázást neked kell elvégezni külön.

(#7734) Tomika86 válasza Szirty (#7733) üzenetére


Tomika86
senior tag

Ma volt egy próbám, bemeneten real értéket adok be. Nem csináltam semmit vele. Sp és pv bemenet ugyanúgy. (persze a word pv értéket realra alakítottam. Honnét tudom hogy így nem jó a normalizálás a faktor és az offset értéke?
Pv_per kikapcsolva.
Ciklus 100ms és fb58 Ob35ben van meghívva.
Man_on kapcsolható és kézi szelepállás állítható, de alapban kikapcsolva.
Com_reset is kapcsolható de alapból ki van.
Lmn P I D értékek is kijelezve OPn.
Lmn kimenetet csak kijelzem op panelen, az lmn_per pedig az analóg kimenet van használva.

Első nekifutásnak működött, de lassú volt a szabályzás.
Holnap újrapróbálok, D=0val meg ismerős ajánlotta az I=100s és a P=5 és 10% között(negativ)

A motorosszelep lassú 1mmert mozog 9sec alatt és kb 30mm az útja zárttól a nyitottig.

Azt mivel tudom kiküszöbölni hogy az LMN érték ne ugráljon ennyire, ugyse tud reagálni a szelep rá?

Köszönöm a segítséget!

(#7735) crucified válasza spkkill (#7732) üzenetére


crucified
tag

Szia, a harmadik:

-6540 Too many directories in the NC memory

Miről szólna ez a cca. 300.-EUR licenc? A háttértárban van tárhely, nem értem mi az a túl sok alkönyvtár az NC memóriában üzenet.

Köszönöm előre is.

Üdv.

(#7736) Tomika86 válasza Szirty (#7733) üzenetére


Tomika86
senior tag

Szia!
Megvolt a mai próba. 25fokon volt a PV(hűtőalagút hőmérséklet bekapcsolás után),
SP = 13C. A szelep szépen nyitott ki, 11,9C fokra ment le a PV, majd innét állt be 13,1-13,2C fokra és vissza le 13C fokra.

P= 10%, I= 100s, D= 0s

Az LMN érték lassan változik, ennyi az észrevételem. Még mindig lassú a szabályzás, lehetne gyorsabb is.
Minél nagyobb a hibajel, annál jobban túlmegy a beállított értéken a PV.

(#7737) DrRandom


DrRandom
újonc

Sziasztok srácok!

Egy compactlogix 5318 er-bb1b plc és egy ESP32 között szeretnék felépíteni egy EthernetIP-s kapcsolatot.
Az ESP oldalán az UDP csomag küldés és fogadás megvan oldva.
A gondom a PLC oldalán lenne. Nem nagyon értek hozzá.
Nos RSLOGIX 5000 szoftver alatt kellene ezt létre hoznom. Ahhoz hogy egy modult hozzá adjak a PLC-hez itt, kell egy leíró EDS file. (Csak ilyen nagyjábóli instrukciókat kaptam ehhez a kis feladathoz)
Adott a szoftverem, ( RxLogix 5000 ) adott a PLC ( compactlogix 5318 er-bb1b ) és adott a kommunikáció másik oldala ( Esp32 egy lan8720 PHY ethernet boarddal ).

A szoftverben a PLC oldalán létre van hozva az EthernetIP-s dolgok, bevan állítva ugyan abba a tartományba az IP mint az ESP-nek, egy belső hálózaton vannak. Az EDS file-t próbáltam az rslogix 5000 programban is megcsinálni az ESP-nek illetve egy külső szoftvererl is az EZ-EDS creatorral. Nos amikor az rslogixban rámegyek a Tools-->EDS hardware Installation-tool-->Register an EDS file--> hozzá adom a rendes hex névvel rendelkező EDS file-t. (amit csatolok is) Nincs compiler error az EDS fileben, tovább tovább és azt írja hogy rendesen hozzá lett adva. Eddig oké.
Aztán az I/O configuration-ban az Ethernet-nél rámegyek hogy new module ugyebár, nem találom az ESP-met semmiféle néven, sem leírás alapján sem sehogyan. Sok féle EDS file-vel próbálkoztam már.
Illetve a szoftver ONLINE állapotban sem találja meg az ő IP-jénél kisebb vagy ugyan abban a tartományban lévő IP című eszközöket. Az ő IP címe 10.255.0.30. A 0-ás tartományban semmit nem talál, pedig vannak. És csak az 1-estől felfelé látja ONLINE.

(#7738) Szirty válasza Tomika86 (#7734) üzenetére


Szirty
őstag

Szia!

"Honnét tudom hogy így nem jó a normalizálás a faktor és az offset értéke"

Ha nem használod a normalizálást (vagyis PVPER_ON bemenetnek 0 értéket adsz akkor tökéletesen mindegy milyen értéket adsz PV_FAC és PV_OFS paraméternek, mert olyankor nincs semmi hatása.

A normalizálásnak egyetlen, de annál fontosabb értelme van: Az, hogy a beállított és a mért értéked azonos dimenzióban legyen!!
Nyilván ha hőmérsékletet mérsz, akkor az alapjel (SP_INT) célszerűen celsius.
A mért értéket (PV) meg azért kell skálázni, mert ha a hőmérsékletet egy analóg bemenettel méred, ami mondjuk egy 0-10V-os jel, akkor neked NEM celsius fog bejönni a periféria szóra, hanem egy 0...27648 tartományba eső érték, ami arányos a hőmérséklettel, a végérték pedig a méréshatárnak fog megfelelni.
Pl. ha a méréstartományod 0...50 C fok, és 25 fokot mérsz, akkor 13824-et fogsz kapni.
Ha ezt nyeresen odaküldöd a PV_IN-re, az alapjelhez meg beállítasz 25 C fokot, akkor a PID azonnal elkezdi tekerni a kimenetet csutkára, mert 13824-et lát és 25 kéne. Valójában meg a kettő azonos, csak nincs egy dimenzióban.
De ha mondjuk Pt100-as bemenettel méred a hőmérsékletet, akkor meg nem 0...27648-at olvasol, hanem magát a hőmérsékletet tized C fokban (ez esetben a 25 fok 250-es értéket ad).
A skálázás tehát arra való hogy alkalmazni lehessen különböző jelforrásokhoz.

"Azt mivel tudom kiküszöbölni hogy az LMN érték ne ugráljon ennyire"

Fogalmam sincs hogy a P, I D tagok közül melyiket használod.
Ha az I tagot használod, akkor növeld az integrálási időt.
A P tagnál csökkentsd az erősítést (gain).
Ha használod a D tagot, azt egyelőre kapcsold ki, állítsd be anélkül a rendszert és ha ragaszkodsz a D taghoz azt csak utoljára aktiváld és nézd meg hogyan reagál a zavaró tényezőkre, majd aszerint állítsd be.

(#7739) byte-by válasza crucified (#7735) üzenetére


byte-by
tag

halo

ott van a jobb alsó sarokban a szabad memória, egyébként ez a Workpiece, Part programs , Sub programs esetében is kijelzi, hogy mennyi van. gondolom az adott területen ennyiből lehet gazdálkodni.
az, hogy a gyártó esetleg adott meg gyári projekt limitet, az előfordulhat, de erről nincs információm.

igazából a 300 eurós problémát nem értem.
egy CNC -ről beszélünk, ha jól tudom.
nem tudom mit gyárt, de egy CNC adott esetben egy nap alatt több profitot tud termelni.
a cég fizesse ki és mehet tovább.

(#7740) Tomika86 válasza Szirty (#7738) üzenetére


Tomika86
senior tag

Azt elfejtettem írni, hogy a bemeneti analóg kártyára RTD szenzor is köthető, tehát direktben van a PT100 szenzor bekötve és a periféria bemenetén már a hőmérséklet jelenik meg, tehát 25,0 foknál 250 van a periféria szóban, ebből csinálom meg a real 25,0 (osztom 10,0-val)
Tehát a normalizálás ebben kimerült, SP pedig természetesen Celsius fok

P= 10% és I= 100s egyenlőre, D= 0s
Működik, csak túlhűt 1,1 Celsius fokkal és utána áll be.

[ Szerkesztve ]

(#7741) crucified válasza byte-by (#7739) üzenetére


crucified
tag

Szia, igazából 20 ilyen gép van. Nem a pénz a lényeg, nem akarok "trükközni". Csak azt szeretném érteni, hogy a mai Gigabyte-os háttértárak esetében miért szükségesek ezek a számomra nevetséges korlátozások? Csak nyolc darab CNC program van a gépben, gyakorlatilag pár Mbyte lehet az egész összesen. Szeretnénk még pár alkatrészt gyártatni a gépen és előtte nem találkoztam ilyen korlátozással CNC gépen, igaz azok nem Siemens-ek voltak. Ez Siemens vagy gyártó sajátosság?

Köszönöm előre is.

(#7742) byte-by válasza crucified (#7741) üzenetére


byte-by
tag

halo

nem kétséges a siemens szereti a pénzt, és annyiszor húzza le ahányszor csak tudja.
a kérdésre valószínűleg meg is adtad a választ a bejegyzéssel.
bár nem ismerem a hardvert, de nyilván nincs köze a mega-giga byte-okhoz, ezek szerint ez inkább csak üzlet.

(#7743) spkkill válasza crucified (#7741) üzenetére


spkkill
tag

Szia!
Ez esetben nem a memória fogyott el és a memória bővítés nem is segít rajta,az alsó sarokban is látható a "free 1,6MB". :N (Egy 11.000! soros NC program is csak 385kb)
Az NC memóriában van létrehozva túl sok könytár ami vagy valóban túl sok vagy a gyártó manipulálta a gyári beállítást,de ezt kétlem mert min 30-nak kell legyen (max256 lehet).Valószínűsítem,hogy a programoknak vagy más adatnak külön könyvtárakat hoztatok létre ami elérte ezt a korlátot. Ha nagyon zavaró hogy egy könyvtárban van minden akkor fel lehet bővíteni,de 20 gépnél ez sok munka,mivel mindent menteni kell, újraparaméterezni a memória konfigurációt,majd visszatölteni az adatokat. A legtutibb ha nem hoztok létre több könyvtárat hanem a meglévőkben tároljátok a programokat.

(#7744) crucified válasza spkkill (#7743) üzenetére


crucified
tag

Szia, köszönöm Neked és byte-by-nak is.

Három alkönyvtár van - látszólag - az NC memóriában.

- Part programs: 23 file, néhány kbyte-osak, pár darab 10 KByte-os.
- Subprograms: 71 file, néhány KByte-osak.
- Workpieces: 18 alkönyvtár, mappánként pár 10 KByte. Ezeket azért nem lehet egy mappába rakni, mert vannak termékenként azonos nevű file-ok.

Tehát összesen van 3 fő könyvtár, 18 alkönyvtár, összesen 112 file néhány MByte méretben.

Itt akadt meg nálam a lemez, hogy egy 400.000.-EUR-os gép ( CNC csúcs nélküli köszörűk ) esetében mi ez a korlátozás 2019-ben, ami miatt még plusz 300.-EUR-s licencet kell fizetnünk gépenként? Tényleg nem lázadok - ettől függetlenül nevetségesen kicsinyesnek tartom ha Siemens, ha gyártó -, csak egyszerűen nem értem és ezért fordultam Hozzátok. Milyen korlátok vannak ebben? Nem hack-elni akarok, csak érteni.

Köszönöm előre is

(#7745) spkkill válasza crucified (#7744) üzenetére


spkkill
tag

Mint írtam itt a license nem segít. A korlátot pedig leírtam ,hogy a memória konfiguráció határozza meg. A probléma itt a túl sok könyvtárral van. Minden könyvtár beleszámít a maximum 30db-ba. A fájlok száma is korlátozva van 750-re.

[ Szerkesztve ]

(#7746) Szirty válasza byte-by (#7742) üzenetére


Szirty
őstag

"nem kétséges a siemens szereti a pénzt"

A Wago is szereti. Most kértünk árajánlatot profibus DP I/O eszközökre. Furcsa mód alap esetben a Siemens bizonyult olcsóbbnak.
De a pénzt szereti a Keyence is, nézd csak mi pénzt kérnek egy hatos anyáért!
Vagy vehetjük a Fanuc-ot is.
A Sew-ről, Danfoss-ról már ne is beszéljünk.
Drága dolgok ezek...

(#7747) rsf válasza Szirty (#7746) üzenetére


rsf
senior tag

Magasak a listaárak aztán ha pofátlan vagy akkor meg van aki enged 62%.ot...
Ha meg nem veszel tőlük akkor meg lebasznak, hogy miért nem szóltál hogy még engedjenek... :)
Elkurvult a világ.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#7748) M@nH.


M@nH.
aktív tag

Sziasztok, valaki tudna tanácsot adni a következővel kapcsolatban?
A feladat az lenne, hogy van egy kb 300-400 oldalas Omron NS8-as HMI amin csak két oldalt kellene módosítanom. Ezt CX-Designer-ben meg is tettem. Előszőr PT—> transfer—> transfer program—> Upload-dal lementettem az egészet, majd módosítottam a két oldalt. Ez után el is mentettem a változtatásokat, majd megpróbáltam quick transferrel visszatölteni a módosítást, de nem történik semmi, csak mutatja a másolási folyamatot, de nem halad előre. A teljes projekt másolása működik de az gépenként 45-60 perc és legalább 12 gépről lenne szó. Mi lenne a helyes metódus, hogy csak a megváltoztatott oldalakat másolja fel a panelre?

(#7749) byte-by válasza Szirty (#7746) üzenetére


byte-by
tag

halo

természetesen mindenki "szereti" a pénzt. ebből (is) élnek.
de azért vannak olyan különbségek amik inkább a gyártó elvi beállítottságát tükrözi.

én nem szoktam fennakadni árakon, van árengedmény, és nem nekem kell kifizetni hanem a megrendelőnek. nyilván áthárítom, ez okoz némi árversenyt az ajánlatoknál, ki mennyiért tudja beszerezni.
igaz sok a szempont , a még kissé drágább is megéri, ha régi és megbízható partner tudok lenni, aki rugalmas és segít ha kell, vagyis lehet rá számítani.
bár én találkoztam olyannal is aki visszaélt ezzel, rövid távon megérte, de előbb utóbb megmérgezte a kapcsolatot.

ez anyacéges beszerzéseknél érzékenyebb téma, ha nincs kire áthárítani, de mégis kell fejleszteni.
körül kell nézni, nem egyszerű, de kikerülni nem lehet.

(#7750) byte-by válasza M@nH. (#7748) üzenetére


byte-by
tag

halo

a funkció füleknél ( a View után van a PT) a PT legördülőt kell megnyitni.
ott az első a "Transfer"
azt lenyitva a legalsó a "Transfer program"

ott lehet beállítani a kommunkációt, sőt letölteni csak azt a screent amit módosítani akarsz, és persze vissza tölteni csak amit akarsz.

természetesen mindenképp erősen ajánlatos elmenteni a teljes projektet, archiválni, majd egy külön mentésből dolgozni.
Ha azt nyitod meg a Transfer program felületen, abban is megnyithatod a teljes projektet, de kiválasztod a módosított screeneket és csak azt töltöd vissza.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  PLC programozás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.