Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  PLC programozás

Hozzászólások

(#7751) crucified válasza Szirty (#7746) üzenetére


crucified
tag

"Drága dolgok ezek..."

Az ipar nem olcsó dolog, röpködnek a milliók, de ugye itt 7/24-ben kell mennie a gépeknek sok esetben. Ez rendben is van.

De ebben az esetben arról van szó, hogy összesen 21 alkönyvtárról - ezért sem értem, mert ez még mindig nem 30, de ha 30 alkönyvtár akkor is nevetséges egy új gép esetében 2019-ben -, összesen 112 db file-ról beszélünk - ami messze nem 750 ahogy spkkill írja - néhány MByte összméretben.

Az ok, hogy egy inverter nem olcsó, mert ipari és 7/24-et kell kiszolgáljon meghibásodás nélkül akár évtizedeken keresztül. De egy ilyen nevetséges korlátozásból pénzt "lehúzni" a cégektől az szerintem egy másik kategória, főleg ha egy "zsír új" 400.000.-EUR-s CNC csúcs nélküli köszörűről beszélünk.

És én sem az áron akadtam fent, hanem a módszeren. Tényleg elkurvult a világ.

(#7752) spkkill válasza crucified (#7751) üzenetére


spkkill
tag

Van ennél sokkal rosszabb példa is. Új CNC berendezés elektormos rajzán nem tüntetik fel az adott alkatrész gyártóját és nevét,hanem csak egy rendelési számot amivel rajtuk keresztül tudod megrendelni az adott alkatrészt. Az hogy egyes funkciókért fizetni kell jelen van az egész világban csak nem feltétlenül vesszük észre. Egy autó metálfényezése is simán van 300€ vagy,de csak ha veszek egy telefont annak is ár függvényében meg vannak a maga korlátai. Lehet arra is mondani,hogy egy mai modern telefonnál miért engedheti meg magának a gyártó,hogy csak 32gb memória van benne,alig fér el rajta pár darab 4k videó. 400.000€ nem sok egy CNC gépért.

[ Szerkesztve ]

(#7753) Szirty válasza rsf (#7747) üzenetére


Szirty
őstag

"Elkurvult a világ."

Bingó!

(#7754) M@nH. válasza byte-by (#7750) üzenetére


M@nH.
aktív tag

Akkor ezt majd kipróbálom, hogy csak azt töltöm le amit módosítani akarok, mert úgy hogy ha az egészet lementem pc-re és abban csinálom a módosítást, nem engedi visszatölteni, csak egyben. Pedig ha rámegyek a select update screen-re, még ki is jelöli, hogy mely képernyőkön van különbség. De ha csak azok vannak kijelölve akkor rinyál, hogy a projekt fájl különbözik az átviteli forrás és a cél között. Meg azt is írja, hogy válasszam ki az egész projektet és próbáljam újra a transzfert. :(((

(#7755) crucified


crucified
tag

Sziasztok, adott egy S7-1200 CPU ( 1214C DC/DC/DC ), egy SM 1223 DC/RLY és egy SM1223 AQ analóg kártya.

Megvan a konfiguráció, on-line kapcsolat is működik, de amikor be akarom olvasni a programot azt mondja nem megy, mert a CPU-n TIA V13.0.0-val szerepel a program, az én laptomon meg TIA V13.0.1 megy, ezért fityiszt nekem. Látom az összes blokkot egyébként.

Elvileg lefele kompatibilisnek kellene lennie ugye, tehát nem értem. Mit tudok tenni?

Az analóg kimeneten egy DC vezérlő kártyán ( 4-es kép ) keresztül meghajt egy DC villanymotort, melynek fordulatát a HMI-ről tudják szabályozni. Ezt a funkciót egyébként egy sima potméterrel is át tudom hidalni ha jól gondolom?

Ennek a működése érdekelne, ezért akarom megnézni a programban.

Köszönöm és üdv

[ Szerkesztve ]

(#7756) spkkill válasza crucified (#7755) üzenetére


spkkill
tag

Szia!

V14-V14SP1 esetenén nekem működött a dolog. Szerintem próbáld meg EZT .

[ Szerkesztve ]

(#7757) crucified válasza spkkill (#7756) üzenetére


crucified
tag

Szia, a linken lévő kompatibilis állománnyal tökéletesen működik!

Köszönöm

(#7758) Fortitude444


Fortitude444
csendes újonc

Sziasztok!

A közeljövőben kell majd egy kollégámmal programoznom TIA Portal-al egy PLC-t, viszont nemsok ismeretem van benne, eddig mindig Step7-tel programoztam..

Említett a kollégám egy olyat, hogy nemlehet egy PLC-t TIA Portalon belül "egyszerre" programozni, valami multiuser server kell elvileg hozzá.. (license-s?) ez mennyire igaz?

Ha jól értettem amit mondott, akkor ha én dolgozom egy FC-ben, és ő egy külön FC-ben, akkor ezt nemtudom betölteni a PLC-be, amíg oda nem adom neki csak azt az FC-t, ezt ő hozzáírja az ő programjához, és így tölti be?

Ha jól emlékszem Step7-nél nemvolt ilyen, tudtunk "egymás mellett" dolgozni..

(#7759) Tomika86


Tomika86
senior tag

Sziasztok!

Hogy tudok úgy keresni, hogy minden blokkban történjen a keresés?
Mondjuk egy MW40-et nem keresek FIND-el, ott a keresztreferencia.
De egy DB1.DBX10.0 vagy még az is elégséges ha a végét keresem ha esetleg OPN DB1 volt és csak a DBX10.0 van használva. Vagy DB10.DBW50 a keresés mondjuk.

Ha egy blokk meg van nyitva, akkor ott van a keresés, de lehet úgy, hogy minden blokkot átnézzen és listázza a megtaláltakat? Ha van 20 FC blokk, akkor nem nézném meg egyesével keresővel.

A program fa struktúrája is jó, de ha egy adatblokk több funkció blokkban is használva van akkor nem az igazi.

Step7-ben és TIA Portalban is érdekelne.

Köszönöm!

(#7760) spkkill válasza Tomika86 (#7759) üzenetére


spkkill
tag

Szia!

Classic Step7-ben a változóra jobb klikkel a "Go to location"-el tudod megtalálni a változót irás/olvasási helyeit.
Szoktunk random változókra kattintani,majd utánabeírni azt amire valójában kíváncsiak vagyunk.
Tia-ban a változora kattintasz és nyomsz egy F11-et és kilistázza a keresztreferenciákat.
Természetesen az indirekt műveleteket egyik sem fog megbírkozni,tehát a DB1.DBX10.0-ra csak akkor lesz találat,ha nem indirekt módon címezték.

(#7761) Tomika86 válasza spkkill (#7760) üzenetére


Tomika86
senior tag

Ha megnyitok egy blokkot akkor az Edit menüben, ott a Go to location és akkor oda be tudom írni amit keresek.
Ezt eddig nem tudtam, hogy DB változókra is működik. Pedig a rákattintós funkcióját használom, de valamiért DB-t még nem írtam be :)

Köszi!

(#7762) crucified


crucified
tag

Sziasztok, Omron Cx-Programmer 9.70-es Junior Licence programot használok ami hivatalos természetesen.

Egy Omron CQM1H CPU51-es CPU-t szeretnék elérni, de nincs a PLC típus listában ez a CPU család.

Ezt csak Cx-Programmer Pro-val tudom elérni, vagy van erre más lehetőség is?

Köszönöm előre is.

Üdv.

(#7763) Tomika86 válasza crucified (#7762) üzenetére


Tomika86
senior tag

Helló!

Nekem ott van rendes licence-l. Ugyanúgy CX-Programmer 9.7, csak a licence más.

(#7764) crucified válasza Tomika86 (#7763) üzenetére


crucified
tag

Szia, közben megtaláltam. Neked valószínűleg a Full licence van a gépeden.

Köszönöm

(#7765) Szirty válasza Tomika86 (#7761) üzenetére


Szirty
őstag

Szia!

Be is írhatod, de ahogy spkkill írta változón jobb katt is működik ha azt akarod megnézni hogy egyott cím hol szerepel még (vagy Ctr-Alt-Q én ezt használom, gyorsabb).

Beírhatsz nem teljes DB címet is a go to location ablakba.
Pl. ha azt írod be hogy DBX6.0 akkor felhozza az összes olyan DB-t amelyiket a program ezen a címen szólítja meg.
De vigyázni kell, mert mivel ez a keresztreferencia szerint keres, az indirekt, vagy a nem teljes DB címmel címzett változót nem fogja megtalálni (mivel ezek konkrét címe futás közben derül ki).

A teljesebb kép kedvéért olvasd el ezt a hozzászólást is!

Továbbá a keresett címeket táblázat formájában is böngészheted a keresztref. tábla megjelenítésével megfelelő filterek beállításával (a kattintás onnan is a hivatkozáshoz repít).

(#7766) Tomika86 válasza Szirty (#7765) üzenetére


Tomika86
senior tag

Köszi neked is.

Még kettő kérdésem lenne,
- Keresztreferenciánál mi a regenerate és az update közti különbség.
- Egy Dbt létrehoztam a programomban, aminek az inicializálási értékeit utólag írtam be(egyet beírtam) , viszont ha letöltöm a blokkot (mert még módosítottam), akkor a legelső inicializálási értékre áll be.
Ez mitől van?

(#7767) Szirty válasza Tomika86 (#7766) üzenetére


Szirty
őstag

"- Keresztreferenciánál mi a regenerate és az update közti különbség."

Az update csak a változásokkal foglalkozik, a regenerate meg felépíti újra a teljes táblát (tovább tart, főleg ha nagy a program, sok a blokk)

"akkor a legelső inicializálási értékre áll be."

Azért van, mert egy DB-ben lévő változónak offline állapotban van egy aktuális értéke is, amit deklarációs nézetben nem látsz.
Adat nézetben azonban igen. (View menü, Data view pont, vagy Ctrl-4).
Az initial value értéket akkor veszi fel amikor a változót létrehozod. Ilyenkor az initial value beleíródik az actual value-ba.
Amikor a DB-t a PLC-re töltöd, akkor a PLC-be az actual value értékek kerülnek!
Ha időközben az actual value módosult az offline blokkban (pl. mert a PLC átírta és te meg visszatöltötted az offline projectbe) akkor az új érték kerül vissza a PLC-be ha megint rátöltöd.

Az actual value az offline blokkban is módosítható, de ahhoz adat nézetbe kell átváltanod.

(#7768) Tomika86 válasza Szirty (#7767) üzenetére


Tomika86
senior tag

Köszönöm a segítséget!

(#7769) plutokas válasza crucified (#7744) üzenetére


plutokas
csendes tag

Szia, csak most láttam a kérdésedet. Nem csak az MPF és SPF számossága tartozik a Siemensnél hanem a ciklusok száma is.
Ha tényleg csak 9 program van rajta és nincs sok gyártói meg saját ciklus akkor a géppel lesz a probléma.
Én mindenképpen megnézném windows-os környezetből is a tárhelyeket valamennyi meghajtón.

Illetve van egy nagyon fontos MD paraméter ehhez: MD18310

Ha ezeket átnézted és nem oldódott meg a prblma akkor nyugodtan keress és megyünk tovább.

(#7770) BG*


BG*
csendes tag

Üdv!

Siemens S7-1200 PLC-vel, (TIA portal V14) hogyan tudok legegyszerűbben adatokat menteni (a program data blokkjában található adatok, dátum és idő szerint)
szerverre, mondjuk CSV-ben?
Ha helyben szeretnék adatot menteni, csak a PLC-be rakott SD kártyára lehet? (Ami cak Siemens lehet?)

BG

(#7771) BG*


BG*
csendes tag

A következő feladatot kellene megoldanom S7-1200-al, TIA portal-al:
Adott egy már kész, működő gép, S7 1200 PLC, KTP700 Basic HMI, TIA Portal V14 Basic.
A gépen elkészült darabokról kellene naponta egy csv fájlba menteni az adatokat egy szerverre a következőképpen:

Dátum; Idő; Típus; Sorszám; Státusz.
Naponta k.b. 5000 db készülhet.

Hogyan lehetne ezt a legegyszerűbben megoldani?

BG

(#7772) spkkill válasza BG* (#7771) üzenetére


spkkill
tag

(#7773) BG* válasza spkkill (#7772) üzenetére


BG*
csendes tag

Üdv!

Néztem ezt az oldalt, csak a leírás alapján nem voltam biztos benne hogy ezzel meg tudom oldani.
Kaptam egy mintafájlt, ami egy hasonló gépen készült, de más típusú PLC-vel. Ez 116 KB, a starter kit plc numkanemoriájába nem fér el ennyi adat egyben.
Siemens SD kártyám jelenleg nincs. A linkelt oldalon található megoldáshoz mindenképpen kellene SD kártya és a SIMATIC Automation Tool program, ami úgy tűnik szintén fizetős.

Ezért kérdeztem, nincs-e egyszerűbb megoldás, esetleg valaki találkozott-e már ezzel a problémával, és hogyan sikerült megoldani?

Ezt a blokkot találtam korábban egy Siemenses fórumon, ez jó megoldásnak tűnt, egy Filezilla kell fusson a szerveren, és közvetlenül ott hozza létre a fájlt. Ha létrehozta, lehet hozzáadni adatokat.

Meg is írtam egy tesztprogramot a starter kit-re, létrehoztam egy fájlt, a fájlnév az aktuális dátum, megcsináltam a fejlécet, és elkezdtem feltölteni adatokkal. Tesztelésképpen a dátumon és időn kívül a többi adat nem változott, csak a sorszám, amit minden sornál növeltem eggyel. Jónak is tűnt a dolog, de néha nem adja hozzá a sort, kimarad egy (vagy több) sorszám, tehát vesztek adatot. Nem tudtam kiszűrni mi okozza, ekkor írtam ide a fórumba, hátha van jobb megoldás.

[ Szerkesztve ]

BG

(#7774) spkkill válasza BG* (#7773) üzenetére


spkkill
tag

Hogy történik a sorszám léptetése és az adatrögzítést mire tiggereled?
Opció lehetne HMI-vel megoldani de a basic HMI sajnos nem az a kategória.

(#7775) JAGER 10


JAGER 10
tag

Sziasztok!

Abszolút SSI enkóder TIA Portal-lal való konfigurálásával kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

(#7776) aviator


aviator
tag

Sziasztok!

Tegnap megpróbáltam megérteni a különbséget a Single Instance, a Multi Instance és a Parameter Instance FB hívás között. Addig jutottam, hogy míg a Single Instance FB hívás külön adatbázist hoz létre az FB-nek, addig a multi instance arra jó, hogy ha FB-vel hívok egy másik FB-t akkor két FB adatbázisai azonos helyen tárolódnak. A parameter instance-t nem értem. :F :F A kérdésem az lenne, hogy hogyan működik ez pontosan, illetve ha lehetne kérni egy-egy olyan felhasználási példát is mindhárom esetre ahol kifejezetten az adott hívási módot ajánlott használni.

Köszönöm!

(#7777) attrax


attrax
aktív tag

Üdv, tudom nem plc hanem egy Logo de az is plc szeretne lenni :-) és ebben kérném a segítségeteket.Van egy gép amire Logot raktam fel és működik egy ideje de most szeretnék változtatni valamit amit nem vágok.A gép egyszerű folyamatvezérlés 4 motor indul egymás után.Ha az egyik eléri a végállás kapcsolót indítja a másodikat a második a harmadikat a 3. a negyediket és ő az elsőt.Ennyi. A gond az,hogy a motorindításokat eddig időzítő beiktatásával késleltettem(hogy lassabban is tudjanak dolgozni az emberek) de akkor ki kell nyitni a szekrényt és állítani a paramétereken.Viszont nézem ezen a Logon 12/24RC van analóg bemenet és gondoltam beiktatok valami taktjelet amit egy külső potival szabályoznék és erre a takt jelre indulhatnának az egyes lépések.Odáig eljutottam,hogy az I8- analógra bekötöttem a potit és a belső AI2-n inkrementálódik a poti jele de ezt hogy tudnám egy időzítőbe beparaméterezni inputként?
Köszi a helpet előre is. :U

Unterschreiben

(#7778) spkkill válasza aviator (#7776) üzenetére


spkkill
tag

Szia!
A legjobban,legegyszerűbben a Tia Portál súgójában van leírva példaprogrammal illusztrálva.
Single instance:
Van 1db motorod amit vezérleni szeretnél és szükséged van a vezérléshez statikus változókra. 1FB-1DB
Multi instance:
Van 100db motorod amit vezérelni szeretnél,de nem szeretnél 100db DB-t hozzá.100FB-1DB
Parameter instance:
A 100db motorod valamilyek statikus változóját kívülről meg akarod változtatni,kiolvasni.
A Parameter Instance lényege,hogy lehetővé teszi az FB belső változóinak külső feldolgozását egy másik FC vagy FB számára. Ha több multi FB van akkor pedig Array elemekként is hivatkozhatsz rájuk.

(#7779) spkkill válasza attrax (#7777) üzenetére


spkkill
tag

Milyen típusú LOGO!-ról van szó?

(#7780) PHM válasza spkkill (#7778) üzenetére


PHM
addikt

Szia!
A Tia portal kezeli a Logo!-kat? Ezt még nem próbáltam.
Siemens LOGO! Soft Comfort v7.0 x64-et használtam hozzá,
de az újabb gyártásúakhoz már a 8-as verzió kell.
A Siemens honlapjáról letölthető a program, + az update, s a leírással ellentétben
a trial verzió is képes menteni, illetve beégetni a programot.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#7781) attrax válasza spkkill (#7779) üzenetére


attrax
aktív tag

Még a régi

[ Szerkesztve ]

Unterschreiben

(#7782) Rigor Mortis válasza attrax (#7777) üzenetére


Rigor Mortis
csendes újonc

Szia attrax!

A hatos LOGO!-ban a bemenetet egy "Analog amplifier"-re (erősítőre) kell kötni, ennek a kimenete - indirekt módon - pedig beállítható referenciaként az időzítő(k)nek. Az alábbiakban látható egy példa:

A B001 erősítő kezeli az analóg bemenetet, az erről beállítani kívánt időzítő a B002. Duplaklikk a timerre, megjelenik a paraméterablaka.
Itt katt a "Reference" gombra, a megjelenő baloldali legördülő menüből ki kell választani az erősítőt, mint referenciaforrást, a jobboldali listából pedig az időalapot. Ezzel kész is.

Az időzítő ilyen jellegű programozásával pedig kapsz egy olyan ütemadót, ami a potenciométerrel beállított időnként ad egy rövid (egy ciklusidőnyi) impulzust.

Sok sikert a megvalósításhoz!

Üdv.

RM.

(#7783) attrax válasza Rigor Mortis (#7782) üzenetére


attrax
aktív tag

Köszi szépen ha hazamegyek kipróbálom. :R

Unterschreiben

(#7784) ARMman


ARMman
friss újonc

Üdv!

3 éves tapasztalattal rendelkezem PLC programozás területen, és Győr(esetleg Budapest) környékén szeretnék állást találni, első célom a további tanulás lenne, tudnátok ilyen céget ajánlani esetleg?

Főképp siemens PLC programozással foglalkoztam eddig, ismereteim még vannak universal,kuka,abb robotoknál, Sick,Keyence,Banner,Cognex eszköz programozás (kamerák,szenzorok,fényfüggöny stb)

Régebben Omron PLC-t is programoztam már iskolában, de gyakrolatban nemvolt vele dolgom..

Sajnos egyetemre nemjártam, PLC programozói szakképesítésem van és egy elektronikai technikusi.

Érdemes lehet egyetemre menni, vagy elég szerintetek ez a 2 szakma? Mennyire követelik meg a munkahelyek a diplomát? (előző cégnél nemkérték, kevés volt a tanulási lehetőség ezért inkább másfelé nézegelődök, illetve a fizetés sem volt a legjobb..)

(#7785) spkkill válasza ARMman (#7784) üzenetére


spkkill
tag

Szia!

Szerintem,ha van rá lehetőséged és érdekel a dolog szerintem mindenképp szerezz diplomát.
Nekem sincs,sajnos még érettségim sem és hiába van meg a szakmai elismerés azért néha érzem hátrányát. Gyakorlatot is nehezebb szerezni így mivel a mérnökök prioritást élveznek általában ha programozási feladatokról van szó. Mostanában elég sok állást hirdetnek a környéken,érdemes utánakérdezni,hogy van-e náluk lehetőség továbbképzésekre járni. Nagyon jó kis gyártói tanfolyamok vannak,csak horror áron.

(#7786) Tomika86


Tomika86
senior tag

Sziasztok!

Itt is felteszem a kérdést, hátha.
Olyan átalakítót keresek ami AC bemenetet fogad (27V AC van) és DC 24V 12A-ert tud.
Egyik gépünkben leválasztó trafó van aminek van 230V és 27V szekunder tekercse és gyárilag a 27V-ból volt a 24V előállítva a PLC-nek és minden egyébnek, de tönkrement.

Most jelenleg a 230V szekunderen van egy sima Siemens 24V 5A tápegység

(#7787) PHM válasza Tomika86 (#7786) üzenetére


PHM
addikt

Egyenirányító, jókora pufferkondenzátor, s utána egy legalább
10A-es DC-DC konverter.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#7788) Tomika86 válasza PHM (#7787) üzenetére


Tomika86
senior tag

Ez így egyben esetleg?

(#7789) PHM válasza Tomika86 (#7788) üzenetére


PHM
addikt

Szerintem nem nagy ördöngösség egy kondenzátor lábaira akár
légszereléssel odaerősíteni egy graetz-hidat.
Egyben ugyanis nem láttam ilyet.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#7790) rsf válasza Tomika86 (#7786) üzenetére


rsf
senior tag

Régi gépekben így volt megoldva, mert nem voltak kapcsolóüzemű tápok.
Kell bele venni egy 24V-os tápot ami tudja azt ami kell pl. egy ilyet : [link]
A Leválasztó trafó meg maradhat ha jó. Ha nem akkor meg olyat is kell venni.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#7791) llithium


llithium
újonc

Sziasztok.
Egy KTP900 Basic panelen, Trend view-n mennyi a maximálisan megjeleníthető tag ek száma. 4 nél többet nem tudtam rá tenni! Ez a basic panel hiányossága, vagy az enyém? Comfort panel esetleg?
Hol találhatok erről adatot? a google nem nagyon segített! :)

(#7792) spkkill válasza llithium (#7791) üzenetére


spkkill
tag

Szia!
Comfort Pro panelen nekem 8db-ot enged. Sajons a Basic panelek elég alacsony tudással rendelkeznek.

(#7793) Crookrent


Crookrent
friss újonc

Sziasztok!

Kaptam nemrég egy PTL110S (Banner) eszközt, amit szeretnék plc-re kötni, elvileg egyszerű modbus parancsokkal tudnám az eszközből kiolvasni a paramétereket/küldeni a beállításokat.. Csak ehhez a modbus kommunikációhoz nem értek, és gondoltam körbekérdezek itt hátha már csinált valaki ilyesmit, akár ezzel az eszközzel is..
Esetleg siemens-modbus kommunikáció leírása van valakinek?

Siemens plc-hez(S7-300) szeretném hozzákötni, van hozzá egy turck IO modulom, amit HWconfigba felvettem profinet csatlakozással. Ebbe jönne ez a PTL modul..

(#7794) Szirty válasza Crookrent (#7793) üzenetére


Szirty
őstag

Szia!

Azt nem tudom hogy a turck IO modulod miféle, én CP340-el csináltam MODBUS kommunikációt nem régen.
ASCII módban, a MODBUS protokoll ide vonatkozó részét megírva a PLC-re.

(#7795) Miertvansote


Miertvansote
tag

Sziasztok!

Hajtásvezérlőn, láttam egy olyat, hogy Bus feszültség 5xx V.

Mi ez a bus feszültség, hol tudok utána olvasni.

Köszönöm előre is.

Üdv.

(#7796) spkkill válasza Miertvansote (#7795) üzenetére


spkkill
tag

Szia!
Tömören:
A hajtásvezérlő egyenirányítja a hálózati feszültséget,majd ebből az egyenfeszültségből dolgozik. Ezt a feszültséget fogja PWM jellé "alakítani",amivel a motort fogja hajtani.
Nagyon jó videók vannak már a témában az alapok megértésére:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#7797) Szirty válasza Miertvansote (#7795) üzenetére


Szirty
őstag

A belső DC kör feszültsége ami a hálózati fesz. egyenirányítása után kialakul a pufferkondenzátorokon.
Busznak (szerintem) azért hívják, mert ezt a DC feszültséget sokszor kivezetik a készülék kapcsaira.
Több készülék esetén ezeket (megfelelő védelemmel) párhuzamosan lehet kapcsolni. Ennek célja a terhelés megosztás és az hogy az egyik motor által termelt energiát egy másik felhasználhassa (ne kelljen fékező ellenállásokkal elfűteni).

(#7798) bekecs76


bekecs76
tag

Sziasztok Srácok!
Létezik olyan plc-s tanfolyam, ahova nem feltétel az érettségi?
A helyzet az, hogy 44éves vagyok, erősáramú berendezés-szerelő a szakmám. Kb 20éve vagyok elektromos karbantartó különböző multiknál. A jelenlegi munkahelyemen 10 éve vagyok. Az évek során elég sok tapasztalatot szereztem plc használatban, programozásban, hibakeresés stb, de sajnos nincs róla semmiféle papírom. A cég, ahol dolgozok, sajnos nem iskoláz be, csak a helyi plc-s mérnököktől szoktunk tanulni, adnak némi képzést. Szóval itt a melóba elég jó kis tudásra szert lehet tenni akit érdekel a téma, de sajnos papír az nincs. Arra gondoltam, hogy saját pénzből el kéne végezni egy tanfolyamot, ha esetleg munkahely váltásra kerül a sor, mutasson valamit az önéletrajzban. Most így hirtelen rákerestem a google-ba a "plc tanfolyam"-ra, de nem találtam olyat, amihez nem kéne az érettségi. Ti tudtok olyat?

(#7799) byte-by válasza bekecs76 (#7798) üzenetére


byte-by
tag

halo

amikor én annó ilyenen voltam akkor még nekem sem volt érettségim, csak villamos szakiskolám, mégis mehettem a tanfolyamra.
akkor is meg volt nevezve az érettségi feltételnek, de nem volt probléma.
ez lehet, hogy azóta változott, de én írnék a hirdetőknek és próbálkoznék, aztán meglátod.

alapvetően tanfolyam párti vagyok (bármilyen) és a CV-ben jól néz ki, de igazából túl sokat nem ér, ha nincs mögötte semmi.
annó voltam olyan állásinterjún ahol rá sem kérdeztek a tanfolyamra, inkább a készségszint érdekelte őket.

(#7800) M@nH.


M@nH.
aktív tag

Sziasztok, valaki tudna segíteni, hogy mit csinálok rosszul? Adott egy Omron CJ2M CPU31-es PLC amire ha rá akarom küldeni a programot, akkor a symboloknál megáll és a képen látható hibaüzenetet kapom. Valahol megadható a transfer target? Vagy mi lehet a gond?

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  PLC programozás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.