Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  PLC programozás

Hozzászólások

(#7401) ratkaics


ratkaics
senior tag

Sziasztok!

Nagyon láma vagyok még az S7 témában, ezért bocs előre is a kérdésemért:
Adott egy 315-2EH14-AAB0 CPU. Ezzel próbálgatok, de egyenlőre még nincs benne memória kártya. Gondoltam azért addig is "bogarászok" vele. De már a HW Config betöltése sem sikerül. Azt mondja, hogy túl nagy a betölteni kívánt adat.
Ez a memóriakártya hiánya miatt van?

Köszi előre is mindenki segítségét!

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#7402) And válasza ratkaics (#7401) üzenetére


And
veterán

Ennél a CPU-nál a Micro Memory Card kötelező, anélkül nem tudsz rá semmit feltölteni.

(#7403) Isti


Isti
újonc

Hello.
Lenne egy kis segítségre szükségem valakitől, Omron Plc programozással kapcsolatban. Otthon önállóan elkezdtem én is megtanulni, alap dolgokat már gyakorlom, de beleszaladtam egy érdekesebb problémába amit nem sikerül megoldanom. Adott egy bemeneti jel ami egy tengely minden fordulatára 1x felvillan.Minden fordulatnál van egy igaz vagy hamis értékem amit hozzá kellene csatoljak és tudom, hogy mindegyik hamis érték a 10-edik fordulat után kellene egy kimenetet kapcsoljon. A gondom az, hogy ez folyamatában is kéne működjön minden egyes fordulatnál. Odáig eljutottam, hogy egy hamis értéknél elszámol 10 ig, de ezidő alatt a többit nem figyeli.
A segítségeket előre is köszönöm.

(#7404) Szirty válasza Isti (#7403) üzenetére


Szirty
őstag

Szia!

Nekem sajnos nem sikerült megfejteni a probléma leírását.

Légy szíves olvasd el amit írtál, fogalmazd át és írd le újra, részletesebben!

Eddig tiszta:
"Adott egy bemeneti jel ami egy tengely minden fordulatára 1x felvillan."

(#7405) Isti válasza Szirty (#7404) üzenetére


Isti
újonc

A tengely fordulatát nevezzük lépésnek. Minden lépésnél egy szenzortól van egy optikai szenzor jelem, amely érzi hogy van alatta termék vagy nincs. Ha van, akkor semmi sem kell történjen. Ha nincs, akkor a 10. ik lépés után ki kell dobjam a sorból egy kimeneti jellel.

(#7406) PHM


PHM
addikt

Üdv!
RS-485-ös hálózattal kapcsolatos kérdésem lenne:
Adott 12 db tartály, amelyektől bejön 1-1 védőcső a központba.
Mindegyik tartálynál van ugye 1-1 műszer, ami RS-485-ön kommunikál.
Tehát fizikailag csillag topológiám van.
Hogyan tudom ezt a 12 kábelt összehozni a PLC RS-485-ös bemenetével?

A másik kérdésem:
SIEMENS LOGO! BM 230RCEo 1P 6ED1052-2FB08-0BA0
Etherneten kommunikálna, ha tudnám az IP címét.
(Valószínűleg megváltoztatták annak idején, mikor programozták.)
Hogyan lehetne kideríteni az IP címet, vagy gyári alaphelyzetbe állítani?
Előre is köszi, ha valaki tud segíteni.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#7407) byte-by válasza Isti (#7405) üzenetére


byte-by
tag

halo
nekem se teljesen világos mit is akarsz. viszont a hardver config infóit mindíg jó lenne tudni.
de ha minden igaz akkor gondolom a (pl.) hibás dobozt a tizedik lépés(fordulat) után ki kell venni.
vagyis ne akkor amikor a hiba detektálódik.
nos, erre való a SFT(010), a SHIFT.

a képen egy egyszerűsített forma. a shift lépteti a biteket a fordulatnak megfelelően.
a tizedik bitet is figyeled és ha 1 van benne megtartod, ha 0 akkor kidobod a temélet.( vagy fordítva, mindegy). a bitek tovább shift-elnek, és mindíg a tizediket vizsgálod.
nem kell a fordulatokat számolni, mert a fordulattal megvizsgálod a teméket és azzal együtt a 10. bitet, ami megfelel a fordulatok számával, mivel a fordulatra shifteli a biteket.
vagyis minden terméket vizsgálsz.
w30.00 = van, termék, vagy nincs.
w30.01= egyfordulat, vagy vizsgálat, ez beirja a shift-be az értéket, valamint elindítja a 10. bit vizsgálatát.
természetesen gondoskodni kell, hogy a termék vizsgálat eredménye már meglegyen, mire jön a fordulat jel.
w30.02 = a shift reset-je.
w10 = a shift regiszter eleje w11= a vége(de lehet a w10-is, így 16 bit hesználódik el.)
w10.09 = a 10. bit.

(#7408) LejuJay


LejuJay
újonc

Sziasztok!

Kicsit még kezdő plc programozó vagyok, ezért fordulnék hozzátok egy apróbb kérdéssel,
nagyon nem is plc programozás, inkább frekvenciaváltós kérdés talán..

Van egy "6SL3210-5BB12-5BV1" névre hallgató frekvenciaváltó nálam, és azt szeretném megtudni, hogy ezzel lehet-e valahogyan PLC programmal (valamilyen egyszerű jeladóval/gombbal) egy motor forgását gyorsítani, illetve ezt hogyan kéne megcsinálni a programon belül..

Esetleg valahol a hardware configuration részben kell valamit csinálni ahhoz, hogy ezt meglehessen csinálni?

Maga a gép annyi lenne, hogy egy motor forog egy bizonyos sebességen, és ha valaki megnyom egy gombot, akkor gyorsabban forogjon egy ideig/gomb elengedésig.

Sajnos frekvenciaváltókhoz nemnagyon értek, kérlek nézzétek el ha valamit rosszul fogalmaztam.

Válaszotokat előre is köszönöm! :)

(#7409) And válasza PHM (#7406) üzenetére


And
veterán

Ha fizikailag csillag a topológia, akkor muszáj úgy használnod, minden kábelvéget összekötve. Egyébként ez egy roppant szerencsétlen felállás: nálunk is volt abból probléma, hogy - hiába az egészen alacsony, pl. 9600 bps bitsebesség - pár év elteltével elkezdett bizonytalanul működni egy ilyen csillagpontos RS485 (modbus protokollt alkalmazó) hálózat, pedig annak csak feleannyi résztvevője volt, mint nálad, és a kábelhosszak sem voltak óriásiak. A végén kénytelenek voltunk egy felújítás kapcsán rendesen újrakábelezni, soros kialakítással, leágazások nélkül.
Másik kérdéshez: a Logo szoftvere nem képes megtalálni az ismeretlen című állomásokat? Más PLC-k esetén találkoztam olyannal, hogy a program el tudta érni az összes állomást valamilyen broadcast-üzenettel még úgy is, hogy a PC, amely a programot futtatta egészen más címtartományban volt, mint a PLC-k. Komolyabb adatkapcsolatra (fel- és letöltésre) más címtartományból nem volt képes, de arra igen, hogy megtalálja, kilistázza a hálózatra kötött vezérlőket és villogtassa rajta a ledeket. Persze ez a Logo-nál azért frissebb fejlesztés.

(#7410) PHM válasza And (#7409) üzenetére


PHM
addikt

Igazából az a probléma, hogy az efféle ügyekben abszolút kezdő vagyok.
Elsőre arra gondoltam, hogy 4 eres LYCY (2 csavart érpár) kábelt
használok, és az első és utolsó készülék kábelét kötném a PLC
2 RS-485-ös bemenetére, gyűrű topológiát létrehozva.
A távolságok kb 8-tól 16-18 méterig változnak.
Tartályonként 4 eszközzel, + az oda-vissza távokkal ez már
nekem is nagyon soknak tűnik.
A másik lehetséges út egy, vagy több switch beépítése, ha létezik ilyen.
Sajnos a tartályok közt már nem tudok kapcsolatot létesíteni, mert
bebetonozták a csöveket.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#7411) PHM válasza And (#7409) üzenetére


PHM
addikt

Közben kiderült, hogy gyűrű nem lesz, mert 32 eszköz a max.
2 vonal lesz 24-24 szenzorral. Félek, hogy szopóroller lesz a vége...
LOGO!:
Elfelejtettem írni, hogy a fejlesztő rendszerben van "detect" gomb,
csak éppen nem csinál semmit. :W
Próbáltam switc-en keresztül és közvetlenül a PC-re kötve is.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#7412) n0rbert0 válasza PHM (#7411) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Nem tudom, hogy támogatja e valamelyik a logot, de próbáld meg a proneta vagy a primary setup tool-t.

(#7413) PHM válasza n0rbert0 (#7412) üzenetére


PHM
addikt

Köszi, holnap próbálkozom még.
Azért az szomorú, hogy a saját programja nem képes detektálni...

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#7414) moseras válasza PHM (#7406) üzenetére


moseras
tag

Üdv!

Hogyan tudom ezt a 12 kábelt összehozni a PLC RS-485-ös bemenetével?

(#7415) moseras válasza PHM (#7406) üzenetére


moseras
tag

Üdv!

Hogyan lehetne kideríteni az IP címet

Ez szokott segíteni:

Advanced IP Scanner

(#7416) PHM válasza moseras (#7415) üzenetére


PHM
addikt

Köszönöm, a bekötés közben tisztázódott, az IP címet meg
otthon próbálom kideríteni, ugyanis a művezetői PC-n még XP van.
:R

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#7417) spkkill válasza LejuJay (#7408) üzenetére


spkkill
tag

Szia!

Ezt elég a frekvenciaváltón beállítanod,a digitális bemenetekhez kell a sebességeket hozzárendelned. Pl.:
Di1/10Hz ,Di2/20Hz.A leírásában megtalálod,hogy hogyan kell paraméterezni.

(#7418) Szirty válasza LejuJay (#7408) üzenetére


Szirty
őstag

Szia!

Hát lesz itt egy kis bonyodalom azért....
Lényeges hogyan vezérli a PLC a frekvenciaváltót. 3 alapvető módon teheti:
- A PLC analóg kimenete be van kötve a frekvenciaváltó analóg bemenetére.
- A PLC és a frekvenciaváltó terepi buszon vagy egyéb adatkommunikációval (RS232, RS422, RS485) kommunikál egymással.
- A PLC digitális kimenetein keresztül a frekvenciaváltó digitális bemeneteire küld jeleket.

Nem írtad melyik opció a tied, de tegyük fel hogy az utolsó.
spkkill írta hogy ezt csak be kell állítani a frekiváltón.
Igaz, de részletezném kicsit. Ha jól látom ez egy Siemens Sinamics V20. Egy paraméterben először meg kell határoznod hogy honnan vegye a referenciát a frekiváltó (P0719 Selection of command & frequency setpoint). Ha a fixed frequency-t választod (3) akkor még mindig két lehetőséged van. Eldöntheted hogy több bemenmet bit kombinációja válasszon frekvenciát 16 előre beállított paraméterből, vagy direkt módon egy digitális bemenet aktiválása egy beállított frekit írjon elő.
Ez utóbbi esetben ha egynél több bit aktív, akkor az egyszerre választott referenciák összeadódnak és a motor annyival fog menni. Az előbbi esetben a bitek kombinációja választ, így egynél többet nem lehet választani.

A fixed frequency minden választott frekvenciája egy külön paraméterbe írandó (P1001-P1015).
természetesen ehhez a digitális bemenetek funkcióját meghatározó paramétereket is be kell állítani (P701, P702, stb).

[ Szerkesztve ]

(#7419) Tomika86


Tomika86
senior tag

Sziasztok!

TP277-nél egy oldalon van több beviteli mező.
Hogy tudom a PLC-nek átadni, hogy az adott oldalon melyik mező van kiválasztva?
Area pointernél MW100 van megadva. Az aktuális képernyő száma megvan, de az aktuális mező száma valamiért nem megy.(Pedig elvileg az is benne van az 5 szóban).
[kép]
Nem ezen a képernyőn van lényege, hanem egy olyanon ahol nyugtázni is kell a bevitt adatot.
Egyik MW se változik ha lépegetek a beviteli mezők között. MW102 az aktuális Screen száma

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#7420) Tomika86 válasza Tomika86 (#7419) üzenetére


Tomika86
senior tag

Ja nagy hibát vétettem :D
Visszavontam a kérdést.
MW100, MW102, MW104,MW106,MW108
Én meg sorban néztem, így az MW106 adja amit kerestem.

(#7421) Árpitallica


Árpitallica
csendes tag

Sziasztok! :) Segítséget szeretnék kérni, nagyon kezdő vagyok még plc programozásból! Tesztíráshoz Létradiagrammban kellene nekem papírra írva programoznom egy nagyon alapot (valami nagyon egyszerűt) végálláskapcsolóval! Valaki kép formájában ilyenből egy általános példát(bármilyen feladatot is kapok fel tudjam majd használni az adott példával) ide tudna nekem linkelni? Nagyon sürgős lenne! Előre is köszönöm a segítségeteket! :)

(#7422) crucified


crucified
tag

Sziasztok, adott egy Omron CP1L-es PLC és hozzá egy NB HMI. Az NB HMI-ben szeretnék egy Bit lámpát betenni. Feltöltöttem a projectet, elkészítettem a módosítást, lefordítottam, rendben lefut. A HMI programban mindenféle servo pozíciókat is kitesz, amit ugye a PLC tárol. A kérdésem az, hogy nyugodtan visszatölthetem úgy, hogy csak a projectet töltöm le, nem tudok azzal semmit sem elbuszni?

Köszönettel

(#7423) byte-by válasza crucified (#7422) üzenetére


byte-by
tag

halo

ha úgy töltöd le ahogy fel semmi baja nem lesz, akkor sem ha beleteszel egy bitlámpát, vagy bármit.
de gondolom amikor feltöltötted a pc-re, elmentettél egy módosítatlan verziót.

(#7424) Szirty válasza Árpitallica (#7421) üzenetére


Szirty
őstag

(#7425) miclucky


miclucky
tag

sziasztok,
Omron NS-Runtime adatcsere probléma....hátha Vki találkozott már vele.
A probléma: pár sec.után megszűnik az adatcserebere a PLC-vel(CJ1,ethernet), majd kis idő elteltével újra ok,periodikusan ismétlődik(csak kijelzés esetén ez nem lenne probléma, de sajna itt beavatkozó szervek is lesznek).
A rendszerben még van pár NS8, amiknél minden ok.
Win7,win10 u.a. problem.
A dologban a legérdekesebb, hogy a CX-Designer testtool-ban futtatva a projektet(CX-Des.runtime-ja, amely ránézésre azonos NS-Runtime-mal) ez a probléma nem jelentkezik!!!(ezért is bátorkodtam ezt a szoftvert beszereztetni)
Természetesen már Omron-ék is keresik a megoldást.
Valami más az tuti, csat nem tom mi?!?!
üdv
lucky

(#7426) crucified válasza byte-by (#7423) üzenetére


crucified
tag

Szia, köszönöm.

Természetesen kétszer feltöltöttem és az egyiket eltettem mint eredeti, a másikban módosítottam. Igazából ott akadtam meg, hogy a vg alkönyvtárban lévő az egyik fájlnév miatt ( "Főkép2.vg" - gondolom a hosszú "ő" zavarja) a Compile hibát ír ki az adott fájlnévre és nem készíti el a .pkg kiterjesztést amit után le tudok tölteni. Fogalmam sincs, hogyan kerülhetett a HMI-re így, ha utána hibát ír ki feltöltés és fordítás után. Amennyiben átnevezem a fájlt ( Fokep2.vg ) úgy megcsinálja a fordítást - compile - és le is tudnám tölteni - élesben még nem próbáltam -, de akkor mi törtenhet az ominózus fájlnév miatt?

Köszönöm

(#7427) miclucky válasza miclucky (#7425) üzenetére


miclucky
tag

hali,
az ETN21-es kártya szerencsére rögzítette a hibát; Error107 Remote node not in network (send
failed)....
A sorhoz tartozó taccsok Node 10-14, ezért lett Node15 az NS-runtime, amikor ezt megváltoztattam "bármire"(Node16 vagy IP cím vége) a kommunikáció hibátlanul műxik.
Valószínűleg a CX-Designer tesztfunkciója a Node-számmal trükközik, hiszen azonos Node-számú eszközzel is képes működni párhuzamosan .... bár jelen esetben nem volt másik Node15 vagy egyszerűen csak nem értek hozzá ;)

üdv
All

lucky

(#7428) byte-by válasza miclucky (#7427) üzenetére


byte-by
tag

halo

a hardwer configban meg lehet nézni milyen node-ok vannak.
az etn-21-nek is van. vigyázni kell, mert az ETN-21-nek(de az EIP-21-nek is) a node-száma az IP cím vége.
ráadásul a kis HEXA tekerő kapcsolókkal is be kell állítani a pontos node-számot, különben hibát jelez.
(pirosan villog) ez akkor is előfordulhat, ha a conversation auto mod-ban van IP Table helyett.
egyébként maga a plc-vezérlés akkor is működik, de hálózati hibák jelentkezhetnek. pl. adatgyűjtés esetén.

(#7429) byte-by válasza crucified (#7426) üzenetére


byte-by
tag

halo

ez szerintem egy másik projektből átmentett vektor grafic fájl, pl. egy logó vagy kezdőképernyő grafika.
alapból ilyen .vg nincs a programban.
meg is lehet nézni, hogy hol használják, de ha át tudtad nevezni problémát nem okoz.
vagy ha nem kell ki is törölheted.

(#7430) crucified válasza byte-by (#7429) üzenetére


crucified
tag

Szia, köszönöm. Gondolom a servo pozíció, termékek, stb adatokat a PLC tárolja - úgy láttam igen -, tehát adatvesztés nem történhet?

(#7431) miclucky válasza byte-by (#7428) üzenetére


miclucky
tag

hi,
ezt nem teljesen értem, amit írsz... milyen hw config?IO table-ra gondolsz vagy cx-integrator-ra?
CJ1M cpu+ etn21 , ip:x.x.x.21 node:1 (ez teljesen OK), conversion:ip address table, mivel a router table 0.0.0.0 + átjáró van megadva, így ez az eszköz kb.mindenkivel dumcsizik ,aki igényli ezt :).
FINS network, csak HMI kommunikációk. A sor működtetése DeviceNet-en történik(le lehet kérdezni milyen node-ok vannak rajta, de ez egy másik hálózat).
FINS network-ről nem tudtam lekérdezni kik lógnak rajta. Le lehet???
(CJ2M ethernet/IP alapú prot.használ, ott simán le lehet kérni.)

(#7432) byte-by válasza miclucky (#7431) üzenetére


byte-by
tag

hi

elképzelhető, hogy amit Te node-nak mondasz az az unit szám?
és mi a helyzet az ETN-21 hexa tekerő kapcsolójának beállításával?

három ilyen vany rajta, egy felűl az unit számnak: pl.1(ennek helyes beállítása nélkűl nem is működne , ez biztos jó)
kettő egymás mellett alatta, a hexa node számnak. pl. 192.168.10.21 = első :1 második:5 (hexa)
ez a node száma.

az IP protokollal kapcsolatban: az ETN-21 nem tudja az Eternet IP-t (az EIP-21 tudja, hasonló van beépítve a CJ2-be) , sima Eterneten vagy Eternet (FINS/TCP)-n keresztűl lehet.

(#7433) miclucky válasza byte-by (#7432) üzenetére


miclucky
tag

hali,

1. nem elképzelhető, a unit szám az unit szám :DD (a node meg a uniton belüli eszközszám)
2. azokat bíza lehet tekergetni jobbra-balra :) ... júzer manu szerint sem szükséges megegyezni a node számának az ip cím végével(for exampléban is ip vége 101- node 1, cj2m-nél igen.

De sajnos utólag kiderült , hogy amit a Unit error log-ja írt az nem az NS-runtime-ra vonatkozott , hanem a laptopomra, cx-programmer generálta a loggolt hibát. Vagyis a lassú kapcsolatra továbbra sincs racionális magyarázatom.(lehet vmi belső mem.területen fény derülne a node 15 ütközés/vagy akármire, de jelenleg nem igazán vagyon időm erre...talán egyszer..)

üdv
lucky

(#7434) crucified


crucified
tag

Sziasztok, adott egy Sinumerik 840D konfiguráció. Az NCU-n a LED 6-ot jelez, tehát rendben van. Az SF LED piros, a DP1 LED pirosan villog. A HMI 400552-es Fault on DP bus üzenetet ír, ami egy I/O eszköz hibára utal.

Hol tudom megnézni a topológiában, hogy melyikkel van gondja?

Gondolom Profibus-on csatlakozom, bemegyek a hardware konfigurációba és ott megnézem a Faulty modules-ban, hogy melyikkel van gondja? Vagy máshol tudom ezt megnézni ( FB 125 ) ?

Köszönettel

[ Szerkesztve ]

(#7435) spkkill válasza crucified (#7434) üzenetére


spkkill
tag

Üdv!
Gondolom 840D_SL.
Megnézheted még a CPU diagnózist,esetleg a hardware konfigot online.De a bus többi eszköze közül látnod kellene,hogy melyiken világít még BF led.

400552 Fault on DP bus
Definitions: Error detected on I/O bus
Reaction: Alarm display.
Remedy: Check I/Os, rectify I/O fault
Program Continuation:
Internal

(#7436) crucified válasza spkkill (#7435) üzenetére


crucified
tag

Szia, igen SL.

Köszönöm, megtaláltam. A Profibus csatlakozó egyik végét valaki átkapcsolta ON-ra OFF helyett.

(#7437) spkkill válasza crucified (#7436) üzenetére


spkkill
tag

Hát igen,"típushiba". :DD Persze ilyenkor soha nem volt ott senki. :K

[ Szerkesztve ]

(#7438) Szirty válasza crucified (#7436) üzenetére


Szirty
őstag

Szia!

A profibusz mindkét végén a lezárást ON-ba kell kapcsolni és az összes többi csatlakozónál ahol két kábel megy bele pedig OFF-ra.
Mindig!

Ha csak lezárás nélkül hajlandó menni, akkor a csatlakozó rosszul van bekötve.
Ha így működik, akkor sem jó így, Időzített bomba. Gigantikusat lehet szívni (üzembiztonság terén) rosszul lezárt profibusszal.

(#7439) Gelli


Gelli
csendes tag

Sziasztok!
Ilyen vezérlővel dolgozott valaki?

[ Szerkesztve ]

Gelli

(#7440) PHM válasza Gelli (#7439) üzenetére


PHM
addikt

Igen. Miért?

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#7442) Gelli válasza PHM (#7440) üzenetére


Gelli
csendes tag

Nekem már nincs rá szükségem.

Gelli

(#7443) Gelli válasza PHM (#7440) üzenetére


Gelli
csendes tag

Az Aprón az egyéb kategóriában hírdethetem?

Gelli

(#7444) PHM válasza Gelli (#7443) üzenetére


PHM
addikt

Persze. Például az:
Apróhirdetések/Hardver/Egyéb hardverek/Egyéb hardverek kategóriában.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#7445) ratkaics


ratkaics
senior tag

Sziasztok!

A Step7-ben lehet valahol csinálni IO reportot? Azt szeretném megtudni, hogy mennyi fizikai ki és bemenet van a CPU-hoz csatlakoztatva. Jó lenne, ha ezt nem kellene "manuálisan" megszámolgatni...

Köszi előre is mindenki segítségét!

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#7446) Szirty válasza ratkaics (#7445) üzenetére


Szirty
őstag

Szia!

Kérdés mit tekintesz "fizikai" ki és bemenetnek. Pl. egy terepi buszos frekvenciaváltó az? És ha igen hány ki és bemenetnek tekinted? Több I/O címet is elfoglal. :)

Szóval a hardver konfigban kérj address overview-ot (CtrlU). Az kilistázza az összes lefoglalt címet tételesen és kiírja mi melyikhez tartozik:

Nyomtatásban is kérheted, akkor ilyet kapsz:

(#7447) ratkaics válasza Szirty (#7446) üzenetére


ratkaics
senior tag

Köszi!

Nekem ez így már megfelel.

:R :R :R :R :R

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#7448) BG*


BG*
csendes tag

Üdv!

Hogyan lehetne megoldani Siemens S7-1200 sorozatú PLC-vel, TIA potral Basic-el, adatokat szerverre menteni csv-be, naponta, dátum jelöléssel.
Meg lehet ezt oldani a Basic licenszel?
Érdekelne példaprogram, vagy bármilyen segítség.

BG

(#7449) spkkill válasza BG* (#7448) üzenetére


spkkill
tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#7450) kenyocsaba23


kenyocsaba23
tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy rengeteg szorgalommal + egy OKTÁV-os tanfolyammal tudnék valamire menni ezen a területen?
Mióta PLC gépek között dolgozom tudom, hogy ezek javításával építésével programozásával szeretnék foglalkozni.
Nagyon megtetszett a "gyári" légkör.
Esélyem is lenne a tanfolyam indulása után egyből a jelenlegi melóhelyemen gyakorlatra járni.
Viszont aggódom 10 hónap az egész...
A munkáltatók komolyan veszik ezt az oktatásit? Elfogok tudni vele helyezkedni?

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  PLC programozás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.