Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  PLC programozás

Hozzászólások

(#6051) creation válasza creation (#6044) üzenetére


creation
senior tag

Igazából már attól is boldog lennék, ha legalább txt vagy csv állományba, netán xls-be tudná valami kinyerni a plc-ben tároltakat....

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#6052) Achilles83


Achilles83
csendes tag

Látom itt csak Siemens PLC -hez vannak érdemleges hozzászólások, nem tudtok valami olyan fórumot ami Omron-nal is foglalkozik?

(#6053) byte-by válasza Achilles83 (#6052) üzenetére


byte-by
tag

halo!

?

(#6054) Szirty válasza Achilles83 (#6052) üzenetére


Szirty
őstag

Helló!

"Látom itt csak Siemens PLC -hez vannak érdemleges hozzászólások"

Ha kicsit többet lapoznál vissza látnád te is.
Arról van szó amiről kérdés merül fel.

(#6055) Bazs87 válasza creation (#6051) üzenetére


Bazs87
tag

Szia!

Ha van Siemens OP-d, akkor most rögtön tudok küldeni egy scriptet ami kimenti neked a dolgokat, akar halozatra is. Kerdes, hogy segít-e.

A mySQL-hez én is csak PC oldalról tudok hozzászólni, OPC-vel lényegesen egyszerűbb a dolog, azt tudom.
MySQL-hez vagy veszel egy libet, vagy szépen socket kommunikációval küldözgetheted a stringből felépített parancsokat. (a rövidtávú terveim közt szerepel egy ilyen megírása)

Ami nagyon szép megoldás lehet az a Libnodave vagy a Snap7. Ezek olyan libek, amik direktbe belenyúlnak a siemens-es DB-kbe. Így kiüthetsz mindenféle adatbázist, vagy saját kommunikációs protokoll írását soros porton vagy etherneten. (ez a másik ami nagyon mozgat és mielőbb le szeretném tesztelni)

Ha valamelyik infó esetleg nem helytálló kérném a tapasztaltabb tagoktól a javítását, remélem az elindulásban tudtam segíteni.

(#6056) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Haveromnak kellene omron cp1h PLC, véleményetek szerint hol lehetne olcsón/legolcsóbban beszerezni?
Ebay-en gondolkodik, hogy talán onnan megérné.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#6057) Brownn


Brownn
tag

Sziasztok!

Valaki meg tudná nekem nézni, hogy time típusú bemeneti változóval tia portálban lehet-e osztás (div) műveletet végezni?

Köszönöm szépen előre is! :R :R :R :R :R :R

(#6058) n0rbert0 válasza Brownn (#6057) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Szia,

1500-as vagy 1200-as CPU-val már csináltam ilyet (nem emlékszem pontosan), tehát igen lehet.

(#6059) Brownn válasza n0rbert0 (#6058) üzenetére


Brownn
tag

És azt megtudnád mondani, hogy HMI-re ha teszek egy I/O fieldet megtudja-e jeleniteni ezt a time típusú változót?
Nincs elromlott a gépem és nem tudom megnézni :\

(#6060) n0rbert0 válasza Brownn (#6059) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Persze, hogy megtudja jeleníteni.

(#6061) crucified válasza Szirty (#6050) üzenetére


crucified
tag

Szervusz, koszonom. PLC nelkul oldottam meg vegul.

Egy masik kerdesem is lenne.

Allen Bradley (sosem foglalkoztam Rockwell-el) Logix 5555 modul OK Led pirosan villog, a tobbi sotet. A kulcs a Remote pozicioban. Ez egy backup PLC ami egy mukodo PLC "mogott" van.

Hogyan tudom megallapitani, hogy mi a hiba (software / hardware)? Mi kell hozza?

Koszonom elore is.

[ Szerkesztve ]

(#6062) Mazsika


Mazsika
őstag

Sziasztok,

Siemens Step7-be van valamilyen gyári funkció arra, hogy ha egy adott DINT-et akarok összehasonlítani egy x elemű DB DINT-jeivel? Hogyan tudnám ezt legegyszerűbben megoldani? (jelenleg egyesével összehasonlítom az értékeket az adott DINT-tel)

Válaszokat előre is köszönöm!

üdv:

Dáccsika

(#6063) Szirty válasza Mazsika (#6062) üzenetére


Szirty
őstag

Igen.

TBL_FIND FC86
(STEP 7 - System and Standard Functions for TI-S7-Converter)

(#6064) Mazsika válasza Szirty (#6063) üzenetére


Mazsika
őstag

Köszönöm, sikerült megoldani! 😉

Dáccsika

(#6065) m_zoli


m_zoli
csendes tag

Hello

TiaPortal V13 SP1 up9 Basic. PN/E kommunikáció. S7-1200 PLC

Accessible devic-ben beállítva a kommunikációt ill. a PC hálókártyát a keresés nem talál eszközt.

Meglévő projekt-et beolvasva, a fenti keresés eredménytelen, de új projekt esetén is.
Meglévő projekt esetén, GoOnlin-re kattintva kapcsolódik a PLC, monitorozható, módosítható a projekt.
De nem jelenik meg az "Accessible"-ben a PLC.

PC-ről pingelhető PLC, Direkt Ethernet kapcsolat van.

Találkozott valaki a fenti problémával?

Üdv.

Zoli

(#6066) crucified


crucified
tag

Sziasztok, bocs az ismetlesert.

Allen Bradley (sosem foglalkoztam Rockwell-el) Logix 5555 modul OK Led pirosan villog, a tobbi sotet. A kulcs a Remote pozicioban. Ez egy backup PLC ami egy mukodo PLC "mogott" van.

Hogyan tudom megallapitani, hogy mi a hiba (software / hardware)? Mi kell hozza?

Tudna valamelyikotok segiteni?

Koszonom elore is.

(#6067) aboutterms válasza crucified (#6066) üzenetére


aboutterms
csendes tag

Szia!

Ahhoz, hogy kiderüljön mi a hiba, előbb online kellene menni a PLC-vel soros vonalon, vagy ha mellette van a hátlapon ethernet kártya, akkor azon keresztül. Ehhez kell egy RSLogix 5000 programozó szoftver és egy RSLinx (ami a PLC-PC kommunikációt kezeli). RSLinx-ből lehet letölteni Lite verziót, ami ingyenes, viszont RSLogixból nem, vagyis aktiválás nélkül nem tudod használni.

Ha esetleg sikerül szerezned RSLogix 5000-et, akkor is kérdéses, hogy milyen verzióba írták a PLC-ben lévő szoftvert (pl egy v17-es Logix nem kezeli v19-es projectet, forditva szerencsére igen).

Ha van szoftvered, akkor Linx-ben felveszed a drivert amin keresztül kommunikálni szeretnél a PLC-vel (ethernet, soros, stb.), majd a Logixban online mész, és menüből Go to fault. Ott már mutatja, hogy mi a nyűgje.

Elsőre kb ennyi, remélem segítettem. :)

[ Szerkesztve ]

(#6068) Peddy789


Peddy789
őstag

Hali,
OMRON CJ2M cpu

Megoldhato hogy a programot elmentem egy memoria kartyara, aztan ezt berakom terepen a plcbe es igy elindul a program?

Ennek ementerol valaki tud vki manualt doksit akarmi?

Halam borzalmas, es soha el nem mulo ennek a forumnak!

(#6069) unihoc6


unihoc6
újonc

Sziasztok!

Valaki találkozott már olyan panellel, ahol különböző szenzorokat mutatnak be?
Esetleg csinált is már ilyet valaki?
Minden érdekel, akár csak képek is.

Válaszokat előre is köszi.

(#6070) Szirty válasza unihoc6 (#6069) üzenetére


Szirty
őstag

Ebben a szóösszetételben mit kell érteni "panel" alatt?

(#6071) unihoc6 válasza Szirty (#6070) üzenetére


unihoc6
újonc

Egy ilyen bemutató "fal" amin szenzorok vannak felpakolva (kapacitív, induktív) esetleg lineáris elmozdulásmérő.

(#6072) DasBoot válasza unihoc6 (#6071) üzenetére


DasBoot
aktív tag

Jó napot, unihoc6! Bármelyik tanfolyamon van ilyen. Üdvözlettel: Joe

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#6073) unihoc6 válasza DasBoot (#6072) üzenetére


unihoc6
újonc

Kedves Joe!

Pont egy tanfolyamra készítenék egy ilyet, csak sehol nem találok ilyenről leírást vagy képet, hogy pontosan, hogy képzeljem el

Üdv, Peti

(#6074) Achilles83 válasza Peddy789 (#6068) üzenetére


Achilles83
csendes tag

Szia!Még nem próbáltam, de a kártyán rajta kell lennie a kommunikációs beállításoknak is, és az szerintem nem működne onnan mivel először a kommunikációt kell létrehozni.

(#6075) joci9 válasza Peddy789 (#6068) üzenetére


joci9
tag

Szia!

CJ2 ,mentés
A dipekkel kell valamit nyomkodni, az omronkft.hu tudásbázis fülén ha jól emlékszem le van írva külön.

ha nem találod szólj, elvileg én valamikor valahova kiírtam magamnak

üdv
J

(#6076) erijg


erijg
csendes tag

Sziasztok,

Siemens TP177B-vel lenne problémám. A HMI csere után a memory card-ról RESTORE funkció segítségével szeretem volna visszaállítani az eredeti projetet. Sajnos a visszaállítás közben a panel lefagyott. újraindítás után a Bootloder kép megjelenik a ver. és date számokkal és semi több. Esetleg valaki már találkozott ilyennel. Előre is köszi a segítséget.

Üdv Geri

(#6077) DasBoot válasza unihoc6 (#6073) üzenetére


DasBoot
aktív tag

Peti! http://www.kekvilag.hu/

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#6078) byte-by válasza Peddy789 (#6068) üzenetére


byte-by
tag

halo!

a cj2m-be megoldható.
az előttem szóló " joci9 "megjelölte a dip kapcsolókat ,(gépkönyvet javaslom) valóban ez a menete, de én nem sok értelmét látom, mert az eredeti program, ha van, megy a levesbe.
tehát ha van, akkor azt azért mindenképp érdemes lenne menteni.
egyébként az SW7 kapcsoló a nyerő.

én magam sohasem használtam. ritka , hogy ne akarnának valami apróbb módosítást, (pl. timerek) , plusz backupolom az ererdetit, és csak utána töltök frisset.
ráadásul senki nem garantálja, hogy az 100 százalékra úgy működik ahogy kitalálták.
találkoztam már olyannal, hogy pl. egy érzékelő NC helyett NO volt , ezért ,meg kellett változtatni a kapukat.
nyilván helyszínen laptoppal.
de ez csak egy dolog.
memória kártyáról szerintem csak az eredeti program apróbb módosításait szabad installálni, ráadásul csak olyan programban ami gyakorlatilag a visszatöltés előtt lett leszedve.

de, mint jeleztem én magam ilyesmit soha nem csinálok. csak programozó eszközzel dolgozom.
minden munka előtt mentek és komparálok, sőt lefordítok. pláne ha rajtam kívül más is turkál benne.

byte

[ Szerkesztve ]

(#6079) Szirty válasza erijg (#6076) üzenetére


Szirty
őstag

Helló!

ProSave-vel tudod élere kelteni. Gyári alapbeállítást kell eszközölni rajta.

Reset factory settings with ProSave

SIEMENS: How do you do an "Operating system update" (OS update) or "Reset to factory settings" on operator panels?

(#6080) TanisG


TanisG
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném kérni az alábbi ügyben a segítségeteket. Le kell cserélnem egy Mobil Panel 177 DP egységet, mert fizikailag megsérült a kijelzője. Korábban még nem készítettem mentést HMI egységről.
Sajnos az első kísérlet során nem jutottam dűlőre az ügyben.

A feladathoz rendelkezésre áll egy SIEMENS PG + WinCC 2008-as program(ProSave is).
Próbáltam MPI kábellel (Step7 programozásnál használt) , de nem sikerült kapcsolatot létesíteni.
PG/PC interface oldalon nem is láttam a buszon semmilyen egyéb eszközt.

Az egységhez kapott leírás alapján egy további lehetőség a kommunikációhoz egy önálló PC/PPI adapter 6ES7901-3CB30-0XA0).
Természetesen első körben szeretném megspórolni ezt az adapter, mert feltételezem, hogy esetleg én rontottam el valamit, ezért a következő kérdéseim lennének.

Normál esetben HMI mentéshez (SUBD9 csatlakozáson keresztül) szükség van valamilyen kommunikációs adapterre?

Elegendő egy backup fájl ProSave programmal egy HMI készülékről, esetleg további mentés, esetleg beállítás is szükséges? ( pl. licensz?, HW Config, stb? )

Befolyásoló tényező-e a ProSave / WinCC verziószáma?

Köszönöm előre is a válaszokat!

Üdv: TanisG

(#6081) erijg válasza Szirty (#6079) üzenetére


erijg
csendes tag

Szia Szirty,

Köszi a segítséget, leírom, hátha valaki más is kerül ilyen helyzetbe.
Nekem ennél a panelnél TP177B mono DP (6AV6642-0BC01-1AX1) CSAK RS232/PPI kábelel sikerült megoldani a Reset Factory Settings-et.

Köszi

Üdv erig

(#6082) Szirty válasza erijg (#6081) üzenetére


Szirty
őstag

Helló!

"CSAK RS232/PPI kábelel sikerült megoldani a Reset Factory Settings-et."

Igen, a leírás írja is, hogy csak ilyen kábellel lehet azokat amelyiken MPI/DP van ((USB és ethernet nincs).

Többször volt már ilyen kínom nekem is.
Azt se tudtam honnan szedjek ilyen kábelt. Végül kértem egy "sorstársamtól" aki ugyanígy járt, ami miatt vennie kellett egyet (ezt adta ide).
Később kiderült (egy másik esetnél) hogy a 6ES7 901-3BF00-0XA0 ezer éves PC/PPI kábellel is lehetséges megcsinálni. Mégpedig annak ellenére, hogy a ProSave nem tud olyan adatsebességet ami ezen az adapteren a DIP-ekkel max. beállítható.

(#6083) Szirty válasza TanisG (#6080) üzenetére


Szirty
őstag

Ha ugyanarra a buszra csatlakozol a programozó adapterrel amelyiken a HMI van, akkor a Step7-ben az Accessible Nodes-nál látszania kell a HMI-nek is és a pLC-nek is (meg minden egyéb eszköznek ha vannak még)

Az "ugyanarra a buszra" meg úgy értendő, hogy ugye a PLC-n van MPI és DP csatlakozás is (ez két különböző busz). A HMI meg lehet egyiken meg lehet a másikon is. A PLC meg programozható mindkettő segítségével.
De a PG/PC interfész meg állítható, hogy akkor most DP-n vagy MPI-n kommunikáljon (vagy auto).
Nekem pl. auto állásban nem mindig szokott összejönni neki ha pl. DP-re csatlakozok.
Szóval össze kell jönni ezeknek a feltételeknek.

Szerintem a HMI-n ezen kívül beállítva kell lenni MPI/DP-re a "remote control" hogy a mentést el tudd végezni.

(#6084) Bazs87


Bazs87
tag

Sziasztok!

2 kérdésem lenne:

@Szirty: az oldaladon anno készítettél egy liftszimulációs példát. Odáig skeresen eljutottam, hogy küldöm a liftet ahova akarom, de a makroszintű vezérlést nem sikerült tökéletesen elkészítenem. Esetleg van egy megoldásod hozzá? A felrakott példáidból sokat tanultam, érdekelne hogyan oldottad meg.

2. TIA ... kaptam egy Backupot, amiben egy tanfolyami mintaanyag van. Amint próbálom kibontani egyből kiugrik, hogy SINAMICS Startdrive licenszet akar, nekem pedig nincs olyan.
Nem is a sinamics része érdekel, hanem a többi modul.
Perpill meg sem tudom nyitni. Ismerősöm ránézett, de szerinte semmilyen sinamics-es modul nincs definiálva, nem érti miért nem engedi a megnyitását.
Van lehetőség arra, hogy valahogy meg tudjam nézni?

Köszi!
Bazs87

(#6085) Flei


Flei
csendes tag

Sziasztok!

Taian TW-10 plc-t programozott már valaki, vagy monitorozott?
Esetleg tud valaki hozzá valamilyen SW-t?

Üdv: Z

Fleischi

(#6086) Szirty válasza Bazs87 (#6084) üzenetére


Szirty
őstag

Szia Bazs87!

"Esetleg van egy megoldásod hozzá? A felrakott példáidból sokat tanultam, érdekelne hogyan oldottad meg."

Fuhh. Hát az már elég régen volt, de előkapartam.
Itt találod. Néhány napig kint hagyom...

(#6087) gembacsi válasza Destructor (#1) üzenetére


gembacsi
csendes tag

Sziasztok! Egy üzleti tervbe kell egy PLC programozási ajánlatot beillesztenünk, ehhez szeretnénk árajánlatokat bekérni. Ha az üzleti tervet elfogadják, akkor is több hónap/fél éve lesz, mire a munka elkezdődhet. (tehát nem egy gyors dolog lesz) Akit érdekelnek a részletek, kérem írjon a turilaci1 kkc gémél-re, és küldöm a részleteket. Üdv: Túri László

(#6088) TanisG válasza Szirty (#6083) üzenetére


TanisG
csendes tag

Szia Szirty!

Közben sikerült megoldanom a kezelőegység cseréjét.
Az volt az alapvető hibám, hogy az egységen lévő subd9 pólusú csatlakozón keresztül próbáltam meg kommunikálni. Ez szerviz részre fenntartott csatlakozó(külön adapteres kábelen keresztül férhető hozzá), mely ráadásul belső menüből le volt tiltva. Amikor a PLC DP portájról próbáltam meg elérni az eszközt(amit javasoltál is) egyből sikerült a kapcsolatba lépés.

Köszönöm a segítséged!

Üdv:
TanisG

(#6089) Bazs87 válasza Szirty (#6086) üzenetére


Bazs87
tag

Szia Szirty,

azt hiszem túl lassú volt a reakcióidőm. Fel tudnád tölteni mégegyszer?

Köszi!
Bazs87

(#6091) Miertvansote


Miertvansote
tag

Sziasztok!

Valaki esetleg tudna nekem szolgálni a first cycle flagről valami magyarázó doksival vagy esetleg egy példa ami bemutatja a használatát.

Vagy bármit amit csak tudtok ezzel kapcsolatban. Mikor használják miért, szóval bármi jöhet :). Köszönöm szépen.

Üdv,

(#6092) Szirty válasza Miertvansote (#6091) üzenetére


Szirty
őstag

Helló Miertvansote!

Túl sokat nem lehet róla regélni.
Mint tudjuk a PLC a programot ciklikusan hajtja végre. Tehát amikor a program egyszer lefutott, visszamegy az elejére és kezdi elölről a futtatást. Amikor végére ért ekkor ismét kezdi elölről újra és újra.
Egy ilyen lefutást nevezünk egy PLC ciklusnak.

A firs cycle flag egy olyan logikai változó, amelyik 1 (TRUE) értéket vesz fel amikor az első ilyen ciklus lezajlik, majd a következő ciklus végrehajtása előtt törlődik (FALSE) és innentől inaktív (FALSE) marad.

Ami még lényeges, hogy mi az "első" ciklus.
Az a ciklus amikor a PLC elkezdi a programot futtatni pl. bekapcsolás után (tápfeszültség megjelenésekor).
Illetve amikor program módból futás (RUN) módba kerül.

Rendszerint inicializálási feladatokat lát el. Vagyis amikor 1 állapotú, akkor bizonyos dolgokat alaphelyzetbe lehet vele állítani.
Pl. törölni változókat, kikapcsolni bekapcsolt dolgokat.
Pl. bekapcsolt kimenetet kikapcsolni a váratlan újraindulás ellen (áramszünet után).

(#6093) gépész64


gépész64
újonc

Tisztelt Fórumtagok!

Egy Telemecanique SR1B121BD plc-vel van megoldva egy kétszárnyú garázskapu vezérlése.
Nyitáskor a nagy ajtó késleltetése nem működik, ezért feszül, de záráskor a kis ajtó késleltetése rendben működik.
Telepítettem a zeliov1_5rev3 szoftvert és beírtam a készülékben levő, 25 sorból álló programot, a szimuláció is mutatja, hogy nyitáskor a két ajtószárny egyszerre kap áramot.
Tanácsot szeretnék kérni, mert nem tudok rájönni, hogy mit kell változtatni a programon.
Előre is köszönöm.

A program a következő, megpróbálom mellékelni és el tudom küldeni e-mailben, .zel formátumban.
I1 --┳----CC1
M4-╋----CC2
T1--╋----CC3
M5-╋----CC4
┗C4┳RC1
┣RC2
┣RC3
┗RC4
C1-c2-c3----[M1
C2-c3-----┳----[MF
c1--c2-c3┛
C3-------------[M2
I2┳M2-----┳SM3
I3┛ ┗[M4
M3------------TT1
T1-------------RM3
M1--┳-------[Q1
┗----[Q3
M2--┳------[Q2
┗----TT2
T2-------[Q4
M1----------TT3
M2----------TT4
T3-- ┳--- [M5
T4---┛

T1 nagyajtó késleltetés nyitáskor 3 sec
T2 kisajtó késleltetés záráskor 11 sec
T3 nyitási idő 30 sec
T4 zárási idő 40 sec

Q1 nagyajtó nyitás
Q2 kisajtó nyitás
Q3 nagyajtó zárás
Q4 kisajtó zárás

(#6094) KB.Pifu


KB.Pifu
tag

egy kis humor.
vajon valaki soronként kapja a fizetést?

azt hittem rosszul látok amikor monitoroztam a gépet, egyesek így használják a kijelzőt

remélem átjön mire is gondolok, nem tudom hogy néz ki a Tia-ban a ladder

tehát
M1 a bit amit ki/be kapcsolunk
D0 integer (csak 0 vagy 1 értékkel)
HMI a kijelzőről a kapcsolt bit
k0, k1 konstansok

.
hmi M1
----| ↑ |----------| |-------- | move k0 D0 |
|
| M1
|------| \ |-------- | move k1 D0 |


---| D0 = 1 |-------------------------------( M1 )

[ Szerkesztve ]

(#6095) gépész64 válasza KB.Pifu (#6094) üzenetére


gépész64
újonc

Egyetértek.
Jogos a kérdés, sőt.

Egyáltalán, miért barkácsolt kapuvezérlést egy szaki ilyen plc-vel a barátomnak, mikor sokféle kapunyitó szettet lehet kapni motorral, vezérlővel, egyben és külön-külön is?
Én is egy ilyen készletet szereltem be és rendben működik.

Mikor a motortartó konzolok kilazult rögzítő csavarjait húztam utána, láttam, hogy valami nincs rendben és lám - programhiba. Persze lehet így használni továbbra is, de én arra szoktam törekedni, hogy rendben működjön minden.

Átböngésztem ami elérhető volt ehhez a Zelio-hoz, gondolom egy két sort kéne bepötyögni a program kijavításához, de sajnos nem értek a programozáshoz, ezért kértem tanácsot itt a fórumon.

(#6096) natec


natec
tag

Segítséget szeretnék kérni tőletek.
Egy S7 200 CPU 224 (214-1AD21-0XB0) -et szeretnék kiolvasni amihez csatlakozik egy TP170A (6AV6 545-0BA15-2AX0).
A számítógép egy WIN7 32 telepített Micro Win v4.0 hozzá kapcsolt Omron USB - RS232C átalakító + PC/PPI kábel. Ezzel az összeállítással tudok olvasni és írni egy asztalon lévő S7 200 CPU226 (216-2AD22-0XB0) PLC -t.

Van e valami trükkje a kapcsolódásnak?
A CPU 224 beállítási paramétereit nem tudom mi lehet, hogyan lehet azt megtudni?
Amikor elindítom a keresést azt látom, hogy villog a zöld LED a PC/PPI adapteren a számítógépen először 9,6k sebességgel majd 19,2k val is végig megy mindkét esetben Address 126 -ig majd errort ír. (sárga háromszögben piros felkiáltójel).
A Local Addresst próbáltam 0, 1, 2, 3 beállítással is (nem tudom mennyire kell állítani).

Segítséget előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

NATEC

(#6097) joci9 válasza natec (#6096) üzenetére


joci9
tag

Sárga kapcsolót legalúlra kell húzni, ha használja amúgy a sorosportot másra.

(#6098) natec válasza joci9 (#6097) üzenetére


natec
tag

Köszönöm az infót, jövő héten tudom kipróbálni.

Üdv.

NATEC

(#6099) Mazsika


Mazsika
őstag

Sziasztok, Unitronics v560 op-plct milyen szoftverrel tudok programozni? Ingyenes a szoftvere? Visszatölteni tudok ebből az eszközből? Koszonom!

Szerk.: Korabban irtam mint googliztam, szoft megvan, milyen kabellel lehet ezt megszolitani!?

[ Szerkesztve ]

Dáccsika

(#6100) plutokas


plutokas
csendes tag

Sziasztok. Az lenne a kérdésem, hogy van egy bármilyen Siemens PLC-m. Mondjuk S7-1200 vagy 300-as. Van egy WinCE HMI-m amin nem fut semmi csak a WinCE. Erre mivel a legegyszerűbb fejlszteni kezelő programot?
Előre is köszönöm segítségetek.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  PLC programozás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.