Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  PLC programozás

Hozzászólások

(#7901) Tomika86


Tomika86
senior tag

Sziasztok!

NTP szerverről szeretnénk szinkronizálni a gépeinken lévő kijelzett pontos időt.

1. S7-300 sorozat esetében CP340 kártyával vagyunk hálózaton.
itt ha a kártya beállításánál beállítom az NTP szerver címét és a PLC programban már használva van az SFC1 READ_CLK akkor más dolgom nincs is?

2. S7-1200 sorozat esetében ha beállítom a szinkronizálást a PLC konfigjában és a szervert, akkor melyik időt kell kiolvastatnom? System vagy Local? RD_LOC_T vagy RD_SYS_T?
Mi a különbség a kettő között?

3. Omron CJ1M PLC-nél CJ1W-ETN21 ethernet kártyánk van, ha a beállítások megvannak, akkor itt hogy működik az idő kiolvasása?

Köszönöm!

(#7902) Onishi


Onishi
tag

Sziasztok!

Simadyn C-vel találkozott-e már valaki?
Belefutottam egy PLC csere projektbe. S5 115U -> S71500. 2 darab Simoreg egyenáramú hajtás van a rendszerben, azokat nem fogják cserélni, csak a PLC-t. Viszont találtunk egy Simadyn C berendezést is a rendszerben, amely több különböző kártyából áll. A két hajtáshoz a PLC-n egy-egy +/-10V-os analóg kimenet van, ami bemegy a Simadyn-be, majd onnan mennek tovább a hajtásokba. Illetve sok egyéb más jel is belemegy PLC-ből illetve a hajtásból is.
Az alábbi kártyákból áll:
- C74109-A109-B114
- C74109-A109-B120
- 6DC1017-8BC
- 6DC1017-8BC
- 6DC1017-8BC
- 6GA4 630-1BC11
- G31960-W2212-L4-1
Mire használták a Simadyn berendezéseket? Vajon milyen jellemzőt szabályozhatott? Egyáltalán végzett-e szabályzást, vagy csak kijelzésre szolgált (mivel egy halom műszer van fölötte)?
Alább látható pár kép a rendszerről.
[kép] [kép] [kép]

(#7903) Tomika86 válasza Tomika86 (#7901) üzenetére


Tomika86
senior tag

1 és 2 kilőve, kipróbáltam és működik :)
Omron CJ1M érdekelne, hogy működik az óra funkció

(#7904) byte-by válasza Tomika86 (#7903) üzenetére


byte-by
tag

halo

ezt a két funkciót lehet használni.
CADD(730) a teljes kalendárt kiszedi egy specifikált regiszterbe
CSUB(731) a kalendár specifikált egységeit szedi ki egy specifikált regiszterbe

de ha ismered az omron date-time belső regisztereit , csinálhatod másolásokkal is.

A351.00 to A351.07Seconds: 00 to 59 (BCD)
A351.08 to A351.15Minutes: 00 to 59 (BCD)
A352.00 to A352.07Hour: 00 to 23 (BCD)
A352.08 to A352.15Day of the month: 01 to 31 (BCD)
A353.00 to A353.07Month: 01 to 12 (BCD)
A353.08 to A353.15Year: 00 to 99 (BCD)
A354.00 to A354.07Day of the week (00 to 06 BCD): 00: Sunday, 01: Monday, 02: Tuesday, 03: Wednesday, 04: Thursday, 05: Friday, 06: Saturday

kiolvasni ezekből lehet.

(#7905) Tomika86 válasza byte-by (#7904) üzenetére


Tomika86
senior tag

Köszönöm!

(#7906) crucified válasza n0rbert0 (#7899) üzenetére


crucified
tag

Szia, köszönöm Neked és Szirty-nek is a válaszokat ! :R

(#7907) Fortitude444


Fortitude444
csendes újonc

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne ahhoz, aki ért TIA Portal-hoz, hogy le kellene mentenem egy géphez tartozó HMI kijelző képeit egy dokumentáció/gépleírás elkészítéséhez, ezért tia portalon belül megpróbáltam szimulálni a HMI-t, és így lementeni az összes képet.

Néhány kép nem sikerült csak, ezek azok a képek, aminél a PLC-től kap adatot a HMI, hogy mégis mit jelenítsen meg XY helyen. Ezeknél "Nincs szöveg" jelenik pl. az "Adagoló" szöveg helyett.

Tudok ezzel valamit kezdeni, vagy ilyenkor az a legjobb megoldás, hogyha a HMI képekről a munkahelyen telefonnal megpróbálok csinálni egy elegáns fotót a különböző képekről?

(#7908) ZetorGumi válasza Fortitude444 (#7907) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Próbálj meg csatlakozni a PLC-hez, és úgy szimuláld a HMI-t.
pl csatlakozz rá egy kábellal, mint ha programoznád.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#7909) spkkill válasza Fortitude444 (#7907) üzenetére


spkkill
tag

Vagy ha meg van a PLC program akkor azzal is le tudod szimulálni.

(#7910) Tomika86


Tomika86
senior tag

Sziasztok!
Egy folyadék töltő gépen szeretnék egy módosítást csinálni, hogy folyamatosan tudjon menni.
Jelenleg úgy van, hogy a tárcsában lévő üvegek követve vannak, amikor a tárcsa fordul akkor léptetve van a hozzá tartozó word változó. Amikből kettő van, egyik azt mutatja, hogy van-e üveg a tárcsában, másik azt mutatja, hogy kupakhiány van az adott üvegnél. (Üveg van a tárcsában ott a bit 1, kupak hiányos az üveg ott a bit 1). Ha a kupakellenőrzés utáni pozicióban van üveg és kupakhiány akkor megáll a gép. A jó üvegeket a szállítószalag viszi tovább.

Arra szeretnék segítséget kérni, hogy egyrészt megoldható-e, másrészt nem a PLC programot szeretném várni, hanem az elvét a működésnek.
Tehát a szállítószalagra jönne ki a kupakhiányos üveg és itt lenne selejtezve a tárcsától meghatározott távolságban, kb 80cm-re(de ez lényegtelen, mert bárhova tudom tenni). Illetve a kupakhiányos selejtezése, úgy történne, hogy persze ne folyjon ki a benne lévő folyadék.

A PLC és HMI programot én írtam nulláról, Siemens S7-1214C és KTP700.

Megköszönök minden segítő választ!

Egy skiccet csináltam róla:
[kép]

(#7911) Szirty válasza Tomika86 (#7910) üzenetére


Szirty
őstag

Szia!

"Ha a kupakellenőrzés utáni pozicióban van üveg és kupakhiány akkor megáll a gép."

Van értelme a kupakkal törődni ha nincs üveg?
Gondolom hogy ha nincs üveg, a semmin nem lehet kupak :)

Abból amit leírtál arra gondolok, hogy a tárcsa után,a szalagon a tárcsától bizonyos távolságban akarod kezelni az üvegeket (ahol már nincsenek konkrét üveg pozíciók) mint a tárcsán.

Egy hevenyészett de lényegre törő rajz (akár kézzel rajzolt) sokat segíthet a feladat megértésében (számunkra, mert te nyilván tudod miről van szó).

De ha jól sejtem, akkor egy FIFO buffer a megoldás itt.

(#7912) Tomika86 válasza Szirty (#7911) üzenetére


Tomika86
senior tag

Szia
A jó és rossz termék számlálását így tudtam csak megoldani, hogy a hibabitet és a terméket is léptetem. Meg ha valami kell még a későbbiekben a gépre akkor felhasználható lesz

Rajzot linkként csatoltam a végén, vagy mire gondolsz?
Amúgy amit leírtál azt szeretném igen, a szalagon végigkövetni és selejtezni.
FIFO, erről olvasgattam de úgy konkrétan nem értem hogy működik. Ami elöször bemegy az megy ki elöször, kettő érzékelő között meghatározott számú üveg van, ha jól rémlik. De nem tudom ezzel a hiba hogyan követhető.
Érzékelőket tudok felszerelni, amennyi kell.

[ Szerkesztve ]

(#7913) Szirty válasza Tomika86 (#7912) üzenetére


Szirty
őstag

Szia!

Ne haragudj, elsiklottam a linked fölött. Pont olyan rajzot követeltem amit már megcsináltál! :)

"FIFO, erről olvasgattam de úgy konkrétan nem értem hogy működik."

Nem bonyolult és ilyen feladatra elég hatékony. Leírni sajnos kacifántosabb mint megcsinálni.
Képzelj el egy olyan tárolót (puffert) amiben több üveg tulajdonságait tudod tárolni (amilyen tulajdonságokat a tárcsán is nyilvántartasz).
A tárolónak van egy bemenete meg egy kimenete.
A bemenetére beírod az üveg adatait amikor elhagyja a tárcsát (az ábrádon "jelenleg" szöveggel jelölt pozíció) mivel a tárcsán követed a pozíciók (üveg) állapotát, ez nyilván nem probléma.
A bemenetre írt adat a tárolóban "leesik" az aljára (pl. másolással az utolsó szabad címre) A legutolsó cím az amit majd a kimenetre küldesz kiolvasáskor).
Amikor a "kilökő dugattyú" pozíciójába üveg érkezik (egy szenzorral triggereled) akkor kiolvasod ebből a tárolóból annak legalján (utolsó címén) lévő termék adatot és törlöd az utolsó címen lévő adatot, minek következtében a benne lévő többi adatot is egyel lejjebb lépteted.
A kiolvasott adat fogja megmondani a dugattyúhoz érkező üveg tulajdonságait, ki kell lökni vagy nem.
Lényeges dolog, hogy a tároló (mérete) legalább annyi elemű legyen amennyi üveg maximum elfér a tárcsa és a kilökő között. lehet 1-2 elem ráhagyással számolni esetleg.

A hibakezeléssel kapcsolatban 3 dolgot kell figyelembe venni. Ha a puffer megtelik és a tárcsa felől újabb trigger jön.
vagy ha a tároló üres, de a kilökő felől mégis újabb trigger jön.
Illetve érdemes egy tároló teljes ürítés funkciót végrehajtani ha a szállító szalag minimum annyi ideig üzemel amennyi idő kell az üvegnek a tárcsa és a kilökő közötti út megtételéhez és a szalag üzemel. Ezt az időt érdemes legalább kétszeres ráhagyással meghatározni.

Természetesen az adatok pufferben történő másolgatása helyett alkalmazható a mutatók mozgatása is (hol a teteje és hol a vége). Kinek melyiket az egyszerűbb programozni.

Én így oldanám meg...

[ Szerkesztve ]

(#7914) byte-by válasza Tomika86 (#7912) üzenetére


byte-by
tag

halo

használhatsz egyszerű word shift-et is, ha van. a rajz alapján nincs olyan sok állomása az üvegnek a kilökő előtt. odáig léptetsz egy szót, abban lesz egy érték (pl. jó=1, üres=2, nincs kupak=3, vagy akármi).
a fifo is jó, a lényeg, hogy ne kelljen agyon érzékelőzni és az információ utazzon a termékkel.

(#7915) Tomika86 válasza byte-by (#7914) üzenetére


Tomika86
senior tag

Shiftelésen gondolkodtam, de mivel léptetem?

(#7916) Tomika86 válasza Szirty (#7913) üzenetére


Tomika86
senior tag

Ma néztem programokat FIFO-ra.
Ha jól értem adatot tologatok előre egy tömbben, felül beírom az adatot, alul kiveszem.
Itt nálam az üveg tulajdonsága az amit tologatok?

Így kell egy érzékelő a tárcsa kimenetéhez és a kilökő elé? A tárcsában megvan a tulajdonság hogy van e kupak. A kilökőnél pedig ami kijön adat azt ellenőrzöm, ezzel eldöntöm selejtezek e?

Kell ehhez enkóder a szalagra?

Köszönöm a segítséget

(#7917) byte-by válasza Tomika86 (#7915) üzenetére


byte-by
tag

"Shiftelésen gondolkodtam, de mivel léptetem?"

a fifo-t mivel használnád?

szinte bárhová tehetsz egy triggert.
de a kupak ellenőrzésnél valahol is megteszi, csak legyenek összehangolva a lépések.
1- kupakellenörzés és eredmény beírás a tároló memóriába
2- tárcsa fordulás (ellenörző állomás elhagyása pl.)-maga a trigger- shiftelés,
ekkor a tároló memóriából átkerül az első shift memóriába az adat, és a tároló kiürül.
aztán a következő ellenörzés eredménye kerül bele, majd a tárcsaforulásnál minden lép egyet.
nem számít, hogy hány memóriát adsz meg a shift-nek, csak persze több legyen , mint az üveg állomásai a kidobóig.
a memória tömb ha túlcsordul akkor csak simán törlődik az utolsó adat.
megnézed hanyadik memóriát kell figyelned a kidobó elött, annak kiértékeled az eredményét (pl. egy comparátorral) és az történik amit akarsz.

néztem, hogy s7-1200 a PLC , a példám nem azzal van, de gondolom abban is van word shift.

(#7918) Tomika86 válasza byte-by (#7917) üzenetére


Tomika86
senior tag

Szerintem a tárcsa kimenetéhez kell egy érzékelő, mert ha a tárcsa megáll akkor a szalagon még kimegy kb 5 üveg a selejtezőig.

(#7919) Tomika86 válasza Tomika86 (#7918) üzenetére


Tomika86
senior tag

Vagy elég ha a tárcsa utolsó poziciójába érkezik az üveg? Így oda nem kell érzékelő?

(#7920) Szirty válasza Tomika86 (#7916) üzenetére


Szirty
őstag

Nem kell enkóder a szalagra, mert nincs szükséged arra az információra hogy hol vannak az üvegek a tárcsa és a kilökő előtt.
Csak két információ kell. Hogy hány darab üveg van ott és sorrendben (nem fizikai pozíció szerint) melyik milyen tulajdonsággal bír (van kalapja/nincs kalapja :).

A Shift, azaz bitenkénti léptetés nem lesz jó, mert azzal az üres pozíciót is lépteted, amire itt nincs szükség.
Én másolással léptetném, ahogy leírtam.

Az "üvegek" tehát mindig a puffer alján gyűlnek össze az érkezés sorrendjében. Nincs közöttük üres bejegyzés.

(#7921) Tomika86 válasza Szirty (#7920) üzenetére


Tomika86
senior tag

Köszi a képet és a válaszokat, holnap ráállok a dologra.

(#7922) byte-by válasza Tomika86 (#7918) üzenetére


byte-by
tag

ebben az esetben akkor függetleníteni kell a forgótárcsától a rendszert, úgy kell kialakítani.

de Szirty leírta és a rajz is jó, akkor használd azt.
mindegy, hogy megy-e a tárcsa, vagy, hogy hány üveg van.
be stack-olja az aljára , és mindig azt figyeled.

(#7923) Tomika86 válasza byte-by (#7922) üzenetére


Tomika86
senior tag

Igen egy különálló része lesz a szalagos rész. Köszi neked is

(#7924) lappy


lappy
őstag

Sziasztok!
Hogyan tudnám azt megoldani hogy egy kimenetet az első impulzus segítségével nyitom a másodikkal zárom. (ez talán még megy is). De az is kellene nekem hogy ezt a programban többször meg kell hívnom és most jelenleg minden meghíváshoz egy merkert használok, de ez nem túl szép. Hogyan lehetne ezt máshogy megoldani.

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#7925) lappy válasza lappy (#7924) üzenetére


lappy
őstag

Kiegészítés:
a kimenethez elég egy rövid idejű impulzus majd a bezáráshoz is elég, viszont a két impulzus között eltelt idő nem állandó, több helyen van felhasználva így van ahol 8s van ahol 5s például

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#7926) Rigor Mortis válasza lappy (#7925) üzenetére


Rigor Mortis
csendes újonc

Szia lappy!

„[…] impulzus segítségével nyitom a másodikkal zárom. […]”

A „nyitom” és „zárom” kifejezés azt jelenti, hogy logikai 0-t (hamis), illetve logikai 1-et (igaz) vesz fel? Ezesetben gyanítom Te, a relés logikában impuluskapcsolónak, avagy impulzusrelének megfelelő működésű programozási módszert keresel vagy már lehet, meg is találtad. Lényege, hogy egy impulzusra (valamelyik élre) egy bit logikai egybe, egy következő impulzusra logikai 0-ba billen.

Nos, a megoldás PLC függő. Van olyan PLC, ami utasításszinten ismeri ezt. Van, ahol le kell programozni. Ez utóbbi esetben a járulékos flag-ek alkalmazása nem szokatlan módszer, sőt! Szükség van ugyanis a kérdéses bit előző ciklusban felvett státuszának memorizálására, hogy a funkció helyesen működjön. A két él közötti időtartam nem releváns. (Azért ne legyen rövidebb egy ciklusnál természetesen 😊)

Megosztanád, hogy milyen PLC-ről van szó e konkrét esetben? Szerintem lesz megoldás a problémádra.

RM.

(#7927) Tomika86 válasza Szirty (#7920) üzenetére


Tomika86
senior tag

Szia!
Találtam Siemenséknél egy letölthető Library-t, amiben van FIFO.
Ezt összedobtam gyorsan egy próbára. Bár nem ugyanúgy működik mint amit te is csatoltál kép, mert ha kiveszem az elemeket akkor a helyükön nulla lesz, viszont a sorrend jó. Rakom bele beírás móddal ilyenkor feltölti a buffert.
Majd Kiolvasás módban azzal kezd amit elöször tettem bele.

Azt nem tudom, hogy mi van akkor ha egy időben történik a tulajdonság beírása és egyidőben történik a selejtező elötti kiolvasás.

Alan Bradley-nél van külön blokk a betöltésre és a kivételre. FFO_Load és FFO_Unload és ez úgy működik ahogy te csatoltad képen.

Ilyet sajnos nem találtam Siemensnél. SCL pedig kínai számomra :(

[ Szerkesztve ]

(#7928) Tomika86


Tomika86
senior tag

Közben találtam egy olyan leírást, ahol van használható FIFO blokk.

(#7929) ZetorGumi


ZetorGumi
addikt

Sziasztok.

Valaki próbált már 1214C (6ES7 214-1HE30-0XB0)PLC-hez illeszteni egy PP17-II-PN (6AV3 688-4EY06-0AA0)-t?
HWkonfigban hozzá lehet illeszteni, de az IO portokat nem lehet konfigurálni.
GSD kellene hozzá (Ha van TIA-hoz), vagy más a gond?

(TIA V14 SP1. Projekt ezen íródott, működik, csak bővíteni kellene.
Külön, új projektben ha hozzáadom az aktuális, új projektben szereplő hwkonfighoz, ott működik, csak a meglévőben nem.)

[ Szerkesztve ]

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#7930) Tomika86


Tomika86
senior tag

Sziasztok!

Hogy lehetséges az, hogy egy gyári új S7-1214 PLC-t kibontok rádugom gépre és nem tudok rátölteni semmit, nem találja.
S7-1200 tool-ban megnézve 0.0.0.0 volt az IP címe. Átírtam és működik, de csak a megegyező IP cím keresésssel (Accessible és Compatible Device semmit se talál)
Gondolom amikor rádugtam a kibontott PLC-t akkor is ez miatt nem találta meg a TIA Portal V15
Mitől lehet ez?

(#7931) ZetorGumi válasza Tomika86 (#7930) üzenetére


ZetorGumi
addikt

FW verzió egyezik a projektben megadottal? Illetve milyen FW van rajta?
Direktben a házózati kártyára csatlakoztatva próbálod életre kelteni, vagy van egy router is a rendszerben?

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#7932) Tomika86 válasza ZetorGumi (#7931) üzenetére


Tomika86
senior tag

Fw azt nem tudom, de elvileg ha csak simán megnyitom a TIA portalt akkor a hálókártyánál is meg kellene jelennie, az update accessible devices gomb alatt.

Üres projektben a típusa megegyezik, az FW verziónál a legújabbat próbáltam.

Direktben próbáltam a kapcsolatot.

(#7933) ZetorGumi válasza Tomika86 (#7932) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Igen, meg lehet nézni Online is.

Én is szívtam hasonlóval, nekem az oldotta meg, hogy amígy nem töltöttem fel projektet, addig routeron keresztül volt csatlakoztatva (Ne kérdezzétek miért volt úgy jó, de ment. :D )

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#7934) RC9


RC9
csendes tag

Sziasztok,

szeretném beszerezni az alábbi firmware-t (Bosch PLC):
R911319858 FWA-CML402-IL*-04VRS-D0-0024

Ha van ismerősötök akinek lenne eladó pm-ben keressen meg.
köszi,
Ricsi

(#7935) ratkaics


ratkaics
senior tag

Sziasztok!

S7-315 cpu-ban tudok valahogy egy folyamatosan változó real értéket integrálni? /idő alapú integrál számítás/

Köszi előre is mindenki segítségét!

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#7936) n0rbert0 válasza ratkaics (#7935) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Szia,

Milyen problémát szeretnél megoldani integrálás segítségével?

Kérdésedből arra következtetek, hogy nem sok analízis hallgattál/tanultál és lehet egyszerűbb lesz úgy segíteni, ha felvázolod a feladatot.

(#7937) ratkaics válasza n0rbert0 (#7936) üzenetére


ratkaics
senior tag

Szia,

Van egy pillanatnyi teljesítményem(kW), amiből kellene számolnom fogyasztást(kWh). Ezt göngyölítenem kellene a végtelenségig.

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#7938) moseras válasza ratkaics (#7937) üzenetére


moseras
tag

Üdv!

Az Oscat -ból ollózva:

A T_PLC_MS() függvény az indítás óta eltelt msec-et adja meg, ezt tudnod kell, hogy Siemens alatt mi a megfelelője.

Az Y-ban halmozódik az összeg, K a szorzótényező.

Végtelenségig nem fog menni.

[ Szerkesztve ]

(#7939) ratkaics válasza moseras (#7938) üzenetére


ratkaics
senior tag

Köszike! megsasolom.

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#7940) moseras válasza ratkaics (#7939) üzenetére


moseras
tag

Üdv!

Még annyi jutott eszembe, hogy ha nem kell millisec-enként halmozni (mert mondjuk egy 100 msec-es kártyáról jön a kW), akkor lassítsd be, de lehet, hogy elegendő a másodpercenkénti halmozás is, ha mondjuk másodpercenként veszel mintát.

Imi.

(#7941) ratkaics válasza moseras (#7940) üzenetére


ratkaics
senior tag

Persze, bőven jó a másodperces mintavétel is...
Köszönöm még egyszer! :R :R :R

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#7942) Szirty válasza ratkaics (#7941) üzenetére


Szirty
őstag

Szia!

Azt javaslom a kWh számlálását (halmozását) semmiképpen se real típusú változóval csináld, hanem fix pontos ábrázolással.

A lebegőpontos szám (real) ugyanis annál pontatlanabb lesz minél nagyobb az érték. És mivel a végtelenségig akarod halmozni, az érték garantáltan nagy lesz egy idő után. A halmozandó érték amiket hozzáadogatsz pedig kicsi lesz.
Bizonyos idő után nem fog tovább nőni a halmozott érték amikor a halmozandó kisebb lesz mint a halmozott érték pontossága.
Akkor sem ha a közelében sem jársz az ábrázolási tartomány végének.

(#7943) vargaf22


vargaf22
újonc

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni:
Siemens SIMATIC HawkEye 6GF3010-0HE15-1HD0
Barcode olvasó felprogramozásában, esetleg hiba okának megállapításában. A jelenség az,hogy áramkimaradás után nem indul el,és a DMC ellenőrző a programot rá kell tölteni(remélem érthetően írtam le). Ha valaki találkozott hasonló jelenséggel kérem jelentkezzen. Előre is köszönöm!

(#7944) ratkaics


ratkaics
senior tag

Sziasztok!

Bocs a láma kérdés miatt, de biztos szeretnék lenni a dolgomban.
Ez a hardware konfig így rendben van? Nem kell a Extension Rack-hez tápmodul betenni?

Köszi Előre is a segítséget!

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#7945) ZetorGumi válasza ratkaics (#7944) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Szia.

Nem kell feltüntetni a tápmodult szerintem.
De ha lefordítod, feltöltöd, úgyis kiadja, ha nem jó.
Vagy le sem engedi fordítani.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#7946) ratkaics válasza ZetorGumi (#7945) üzenetére


ratkaics
senior tag

Az OK, hogy nem kell feltüntetni, de szükséges-e beépíteni?

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#7947) ZetorGumi válasza ratkaics (#7946) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Szerintem javasolt.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#7948) Szirty válasza ratkaics (#7944) üzenetére


Szirty
őstag

Szia!

Ugyanúgy nem kötelező ahogy a CPU mellé sem raktál tápegységet :)

(#7949) Tomika86


Tomika86
senior tag

Sziasztok!

CX-Designerben a recept funkciót szeretném használni (Data block). 2 dolog érdekelne:
1. Felül az oszlopoknál meg lehet csinálni, hogy sortörés legyen? Feleslegesen széles az oszlop
2. A gyári Write to Address gombot ki tudom váltani saját, nagyobb méretű gombbal?
Nem találtam ezt a funkciót sehol, ami a PLC-be tölti az adatokat, ugyanúgy mint ez a gyári gomb.

Köszönöm a segítséget!

(#7950) byte-by válasza Tomika86 (#7949) üzenetére


byte-by
tag

halo

a magam részéről javaslom egy saját recept kezelő funkció blokk létrehozását omron-hoz.
a HMI-k receptkezelése nem valami jó, sokkal jobb egy paraméterezhető adatbázis létrehozása.

de ha másnak jobb ötlete van a recept funkcióhoz, akkor használhatod azt is.
a jelzett dolgoknak én nem tudom a megoldását.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  PLC programozás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.