Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  PLC programozás

Hozzászólások

(#1001) Csikáno válasza #95904256 (#1000) üzenetére


Csikáno
csendes tag

Hali!

Nekem pontosan így van beállítva a PLC, ahogy az ábrákon is látszik.
Viszont amikor összekötöttem a PC-t a PLC-vel nem volt kikapcsolva a PLC-n
a módválasztó gomb.(STOP-ra). Megpróbálom így is! Majd jelzem, mi történt.
Remélem, hogy beválik!
Üdv!

(#1002) Szirty válasza #95092224 (#998) üzenetére


Szirty
őstag

Hali topsli!

"Egy PLC-vel is ez a helyzet. Időkritikus alkalmazásra termett, nem absztrakt munkavégzésre. Egy PC-hez képest a PLC csupán periféria."

Én úgy gondolom, hogy a periféria fogalma alárendeltségi viszonyt is jelent.
Mi leggyakrabban PC-t PLC közelében kijelzési (HMI) feladatok ellátására használunk.
Vagyis arra, hogy a PLC-vel kommunikálva lehetővé tegyen beállításokat a PLC-ben keletkező üzeneteket jelenítsen meg, stb.
Akkor ott a PC a PLC perifériája?

"Némelyik PLC-nek PIC12C magja van, mint időközben megtudtam: összteljesítményét tekintve iszonyúan gyengusz egy típus."

Közepes vagy nagyobb teljesÍtményű PLC-kben a proc. is nagyobb. S7-300 CPU315-2 PN/DP-ben pl. Infineon Tricore van:

(#1003) #95092224 válasza Szirty (#1002) üzenetére


#95092224
törölt tag

Mutatós a fotó, thx.

Én úgy gondolom, hogy a periféria fogalma alárendeltségi viszonyt is jelent.

Abszolút igaz. Mindössze megjegyezném, hogy körültekintőbben kellene eldönteni, mit is nevezünk "fölérendelt" státusznak?

A szemantika "elsődleges adathordozónak" azt nevezi, ami emberi értelemmel is feldolgozható formájú. Elsődleges adathordozó a papírra írt szöveg, a monitoron megjelenített ábrák, de már csak másodlagos pld a hálózati adatforgalom, a winchesterek és egyéb memóriák tartalma, stb. Maga a teljes számítógép az emberi értelem tartozéka, és nem fordítva. Az a felsőbbik szint, ami a közvetlenebb emberi kommunikációt teszi lehetővé. Az időkritikus folyamat végrehajtás az absztraktabb szint alatt van, és a képernyőre kiírt adat is felsőbbrendűbb információ, mint a PLC memóriája.

Mielőtt páran jót kuncognának rajta, hogy "Akkor a számítógép a perifériája a monitornak és a billentyűzetnek?", üzenem nekik, el se kezdjenek vihogni, mert igen. Bármit is sugall a műszaki világ logikája, a logikát eszköznek szokás használni, és nem áldozatul esni neki. Aki nem tudja felmérni, hol a határ, az simán csak alkalmatlan a szellemi terheléssel járó munkakörökre. Ergo a véleménye sem szakember véleménye. Fejlettebb társadalmakban már a humán erőforrásnál külön személyiség teszteket használnak a szellemi balesetek megelőzésére, és nem is kerülhet az adott munkakörbe az az ember, aki nem bírja a terhelést. Mindössze a magyar trehányság következménye, hogy nálunk ilyesmik nincsenek.

Azért remélem, ettől most senki sem fog rosszakat álmodni :)

(#1004) Dezsi82 válasza #95092224 (#1003) üzenetére


Dezsi82
tag

Hali!
"Akkor a számítógép a perifériája a monitornak és a billentyűzetnek?", üzenem nekik, el se kezdjenek vihogni, mert igen.
Ez azért fenekestül felforgatja a számítástechnika eddigi ismereteit. :)
[link]

(#1005) Dezsi82 válasza #95092224 (#1003) üzenetére


Dezsi82
tag

Hali!
Ha jól sejtem, azért hívunk adathordozónak valamit, mert az "hordozza" az adatot. Ennek megfelelően én a monitort a megjelenítők közé sorolnám. Hiszen, ha a monitor megsérül, akkor attól az adat még nem veszik el.
Üdv

(#1006) hali.papa


hali.papa
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis OFF következik:

Ha esetleg valaki keres plc-t akkor én tudok ajánlani nagyon baráti áron:

-OMRON CPM1A-10CDT-D-V1 20.000 Ft.

-Siemens Simatic S5 PS 7A/15A, 115U CPU-val 15 db bővítőkártyával+eprom: 100.000 Ft.!!!

-S5 95U 1 db bővítővel + eprom: 25.000 Ft.

Tel: 30/395-8104

Üdv!

(#1007) Szirty válasza #95092224 (#1003) üzenetére


Szirty
őstag

Helló topsli!

"Az a felsőbbik szint, ami a közvetlenebb emberi kommunikációt teszi lehetővé. Az időkritikus folyamat végrehajtás az absztraktabb szint alatt van, és a képernyőre kiírt adat is felsőbbrendűbb információ, mint a PLC memóriája."

Nézőpont kérdése.
Az irodában, excel tábla előtt ülő gazdasági munkatárs által használt rendszer legfontosabb (elsődleges) célja a képernyőn, az ember számára megjelenő információ megjelenítése.
Egy gyártási folyamatban résztvevő berendezés elsődleges célja a produktum. A munka aminek az elvégzésére létrehozták és amiért üzemeltetik.

Azt pedig, hogy ez filozófiailag többszörös áttételen keresztül hogyan köthető az emberhez, lehet máshogy is magyarázni, de az nem az én asztalom.
:)

(#1008) Szirty válasza Dezsi82 (#1005) üzenetére


Szirty
őstag

Hali Dezsi82!

"Hiszen, ha a monitor megsérül, akkor attól az adat még nem veszik el."

De akkor nem látom!
Ha nem látom, akkor nincs is!
Ha meg nincs, nem idegesít :)

Ui: Kérem kapcsojjaki...

(#1009) Dezsi82 válasza Szirty (#1008) üzenetére


Dezsi82
tag

Hali Szirty!
Ha nem látom, akkor nincs is!
Attól az még ott van, és adat, legfeljebb nem információ!
Ennyi erővel, ha notepadban átállítom a nézetet hexába, akkor nincs ott az adat, mert nem tudom értelmezni?
Ha meg nincs, nem idegesít :DD

(#1010) Szirty válasza Dezsi82 (#1009) üzenetére


Szirty
őstag

Hi Dezsi82!

Csak vicceltem! :>

(#1011) Dezsi82


Dezsi82
tag

Sziasztok!
Programot kellene módosítanom egy LS Master-K120S PLC-n és egy LS XP30 kijelzőn (Persze az eredeti program nincs meg, lehet visszafejteni a programot. :O )
Még soha nem találkoztam ezzel a típusú PLCvel. Valahogy a forgalmazót sem találom, akinek levelet írhatnék. Be kellene szereznem a fejlesztő környezeteket. Tudna nekem valaki segíteni?

(#1012) Szirty válasza Dezsi82 (#1011) üzenetére


Szirty
őstag

Hali!

Elnézést Dezsi82 hogy nem a problémádra válaszolok, én se hallottam még soha ilyen PLC-ről.

"Még soha nem találkoztam ezzel a típusú PLCvel. Valahogy a forgalmazót sem találom, akinek levelet írhatnék. Be kellene szereznem a fejlesztő környezeteket. Tudna nekem valaki segíteni?"

Viszont volt itt az a vita akosf-el a PC-s vezérlésekről, Delphi stb...
A te példád nagyon jól mutatja mi a probléma az ilyen megoldásokkal. Attól függetlenül is, hogy ez nem PC és nem Delphi. De mivel "ritka" és ezért egyedinek számít, a probléma is ugyanaz, mint bármilyen egyedi rendszerrel: Fekete doboz.

(#1013) Dezsi82 válasza Szirty (#1012) üzenetére


Dezsi82
tag

Hali Szirty!
Fekete doboz
Ez igaz, de legalább vissza lehet fejteni, ha PC lenne, nem is tudom hogy kezdenék hozzá :)
De ha Siemens, vagy akármilyen más PLC lenne, akkor is gond lenne vele, mert nincs meg a program. Nem az a gond, hogy ritka. Illetve nem csak. :) Tölthetem vissza, és a villamos dokumentáció alapján fejthetem vissza. Lehet gyorsabb lesz újraírni.

(#1014) Dezsi82 válasza Dezsi82 (#1011) üzenetére


Dezsi82
tag

Hali!
Na végre sikerült megtalálnom a forgalmazót, bár magyar nincs, a legközelebbi szlovák.
Különben Koreai PLC. Szeretem az ilyet. :)
Kíváncsi vagyok vissza fogom-e tudni olvasni a kijelző programját. :D
Ja, most látom, hogy LG :)

[ Szerkesztve ]

(#1015) Dezsi82 válasza Dezsi82 (#1014) üzenetére


Dezsi82
tag

Hali!
Sikerült letöltenem a szükséges szoftvereket.
Kíváncsi vagyok vissza fogom-e tudni olvasni a kijelző programját
Tudja esetleg valaki a választ?

(#1016) #95092224 válasza Dezsi82 (#1015) üzenetére


#95092224
törölt tag

Elvileg a saját programozójával vissza tudod olvasni.

PC-re újabban már .NET technológiával készülnek a programok, azok pedig visszafejthetők.

(#1017) Dezsi82 válasza #95092224 (#1016) üzenetére


Dezsi82
tag

Hali!
Időközben letöltöttem a leírást, és abban az van, hogy ha nincs bepipálva az "include project file" feltöltésnél, akkor nem tudom visszaolvasni sem. :(( Ahogy néztem, alapként be van pipálva. Remélem nem volt memóriahiányuk, és bekapcsolva hagyták.
Azért köszi. :)
A .Net-et még nem használtam, csak nézegettem. Akkor az nem exe-t csinál? Valami olyasmi, mint a java?

[ Szerkesztve ]

(#1018) #95904256 válasza Dezsi82 (#1011) üzenetére


#95904256
törölt tag

Hali!

Megkérdezhetem, hogy Te mivel foglalkozol? Kíváncsi vagyok, hogy miért van az, hogy állandóan forráskód nélküli PLC-kel kell dolgoznod.

Mint írtam, mi gépeket gyártunk. Beépítjük a PC-t/PLC-t és átadáskor átadjuk a forráskódot is ( későbbi hibakeresés, módosítások miatt ). Persze már nem egyszer hívtak olyan idegen gépekhez hibát keresni amelynek nem volt forráskódja. De az ilyen esetek nagy részében némi telefonálgatás, levelezgetés után sikerült előkeríteni az eredeti programot is. Nálam a munkaidő kb. 1-2%-a ( éves szinten néhány nap) a tényleges forráskód nélküli móka, vagyis nem ez a meghatározó...

Másfelől PC-n is lehet dolgozni forráskód nélkül. Csak az ember sajnálja a pénzt a megfelelő szoftverre ( Compuware DriverStudio ), ami nem csoda, ha azt nézem, hogy két-három évente merül fel egyszer egy-egy ilyen feladat. :DDD Persze aki "csóró" ( mint én ), de egy kicsit szorgalmasabb. Az más programokkal is meg tudja oldalni a feladatot. Én pl. PE-Explorert és FASM-ot használok szabadidőmben az ilyen feladatokhoz. ( Néha ebbe-abba bele szoktam kukkantani. ) Illetve van Win2000 alá egy SoftICE-om. Ami tkp. a DriverStudio magjának az elődje. Ez nagyon brutál cucc. ;]

(#1019) #95092224 válasza Dezsi82 (#1017) üzenetére


#95092224
törölt tag

Gyors és egyszerű kategorizálás alapján: "Microsoft .NET" == "Sun Java". A háttérben az zajlik, hogy Microsofték le akarják kaszálni a Sun piacot, és bizony szégyentelenek lesznek. Ennyi a lényeg.

Modbus:
Kotorászok a modbus doksik között, de valahogy nem sikerül választ találnom egy tök alapvető kérdésre: a modbus multi-master alkalmazás?

(#1020) Csikáno válasza Szirty (#985) üzenetére


Csikáno
csendes tag

Hali Szirty!

Az én microwin vezióm a MicroWin V4/SP4. Nem tudom, hogy SP5-ös esetleg?
A PPI interfészemet a (SOFTLINK) cégtől szereztem be. Ott azt mondták, hogy
kompatibilis a Siemens termékekkel, teljes mértékben és ezekkel a kábelekkel
még soha nem volt probélma, pedig már régóta forgalmazzák!

(#1021) Csikáno válasza #95904256 (#990) üzenetére


Csikáno
csendes tag

Hali akosf!

Igen a kapcsolót STOP állásba kapcsltam és így sem kommunikál!?
Teljes a letargia!!! :O

(#1022) Csikáno válasza Csikáno (#1020) üzenetére


Csikáno
csendes tag


Hali Szirty!
PPI interfész kábelem így nézki!

[ Szerkesztve ]

(#1023) Dezsi82


Dezsi82
tag

Sziasztok!
Közvélemény-kutatást szeretnék tartani :D
Tudtok egy megbízható márkájú USB-soros átalakítót vagy PCI-os soros portot?
Nekem már volt dolgom mindkettővel, de sajna rossz tapasztalatokkal.

[ Szerkesztve ]

(#1024) theBitEater válasza Dezsi82 (#1011) üzenetére


theBitEater
csendes tag

hali
Ha érdekel egy magyarnyelvű leírás az LS termékekkel kapcsolatban, akkor nézz körül a honlapomon: http://nemetzk.googlepages.com - a leírások címszó alatt letölthető pdf formátumban. A GM7 és a MasterK PLC programozása hasonló, és ugyanazzal a szoftverrel történik (a GMWIN-nel) tudomásom szerint.

(#1025) Dezsi82 válasza theBitEater (#1024) üzenetére


Dezsi82
tag

Hali!
Köszönöm szépen, de a cuccokat már letöltöttem a honlapról. Jól tudod, a Master K-hoz is a GMWIN-t ajánlották.

(#1026) #95904256 válasza Dezsi82 (#1023) üzenetére


#95904256
törölt tag

NI USB-232

Illetve PCI soros portnak a SUNIX (Panasonic) két portos RS232 kártyáját tudnám ajánlani. Rengeteget beépítettünk belőle, egyszer sem volt gond vele ( talán az installálás egy kicsit hosszadalmas, mert vagy hússzor kell entert nyomni ). Ezt a fajta kártyát könnyű felismerni a fura formájáról.

[ Szerkesztve ]

(#1027) Dezsi82 válasza #95904256 (#1026) üzenetére


Dezsi82
tag

Köszi!
Most látom, hogy rosszul írtam, PCMCIA-t akartam írni, de PCI lett belőle. :)
A PCI-t nehéz lenne berakni laptopba. :D
Tényleg, kérdezni is akartam tőled, hogy PC-s alkalmazásnál milyen módszerrel csináljátok a PLC funkciókat? Timer-rel, külön szálon, vagy hogyan?

(#1028) #95904256 válasza Dezsi82 (#1027) üzenetére


#95904256
törölt tag

A legegyszerűbb ha fogsz egy timert, valamiféle elfogadható időzítéssel ( 20-50-100 ms) és végrehajtod a szokásos vezérlési funkciókat:
- timer tiltása ( veremtúlcsordulás és adatbuggyanás elkerülése miatt )
- bementek olvasása ( digitál, analóg, kommunikáció, paraméterek )
- végrehajtod a főprogramot
- kiírod a kimeneteket ( digitál, analóg, kommunikáció, kijelzés )
- timer újra engedélyezése

Az összes többi "extrát" le tudod programozni akár a főprogramban akár szálakban. Szálakba a számításigényes dolgokat és az időzítéssel futó feladatokat érdemes kiszervezni. Például kamera kép kiértékelése, adatfolyam kiértékelése, interpolációs algoritmusok vagy időzített mozgások, időtúllépések, stb. De ez sem szükséges dolog, csak "szépséghibát" okozhat, ha valamivel megakasztod az időzítő futását.

Egyik kollégám kifejezetten szálmániás. ;] Nála az sem ritka, ha 2-300 szál fut egyszerre. Persze ezzel nincs semmi probléma, még egy kőkorszaki PC is elboldogul vele. Ráadásul a hibakeresés sem lesz bonyolultabb tőle.

(#1029) Dezsi82 válasza #95904256 (#1028) üzenetére


Dezsi82
tag

OK, Köszi az infót. :)

(#1030) Dezsi82 válasza #95904256 (#1026) üzenetére


Dezsi82
tag

Hali!
Csak egy kérdés:Az NI USB-soros átalakító, amit ajánlottál használható PLC programozásra soros portként?

(#1031) #95904256 válasza Dezsi82 (#1030) üzenetére


#95904256
törölt tag

Persze. Előzleg a "megbízhatót", bátorkodtam úgy érteni, hogy egyben használható is.

(#1032) sörösló válasza Dezsi82 (#1023) üzenetére


sörösló
aktív tag

Részemről a Schneider TSX CUSB232 átalakítót használom. Többfélét kipróbáltam, eddig ez vált be igazán. Nem a legolcsóbb persze, de a Siemens S5 szó nélkül megkajálta, pedig arra aztán rá lehet mondani: a fene a kényes belét...Volt már rajta Omron NT, CJ1, Logo, S7, Modicon, Twido, na és sokféle S5. A frekiváltók tarka seregéről nem is beszélve. Még egyik sem szólt visza, hogy problémája van a soros porttal. Mostanában Unitronics eszközt gyötrök vele százakárhányezer baud átviteli sebességgel ( talán ez a legmagasabb beállítható sebesség) minden különösebb gond nélkül. Ha megbízható eszközre van szükséged, egy melón bőven meghozza az árát. Ha csak játszani kell, akkor persze meggondolandó. Én három éve 24.000-ért vettem Áfástul. De a drivert ingyen le lehet tölteni a Schneider honlapjáról, csak kicsit macerás megtalálni. :-))
CD Driver: TLX CDDRV20M.

(#1033) DP_Joci


DP_Joci
tag

Sziasztok,
Tudna valaki számomra torrent tanya meghívót küldeni.
Nagyon megköszönném.

(#1034) Csikáno válasza Andrey (#31) üzenetére


Csikáno
csendes tag

Helló Andrey!

Olvastam, hogy te a Siemens-ben vagy otthon. Én az Omronban inkább, de most elkezdtem foglalkozni Siemens-el is. Lenne egy kérdésem, hátha tudnál nekem segíteni!
A laptopomon MicroWin V4/SP4-es progim van. Az S7-200 cpu 222-t. tudom programozni,
felismeri a progi. Most kaptam egy cpu 224-et, és ezzel viszont nem jutok zöldágra.
Nem ismeri fel a PLC-t, nem tudok vele kommunikálni egyik beállítással sem.
Tudnál ezzel kapcsolatba nekem segítséget adni?

Üdv!

(#1035) Dezsi82 válasza sörösló (#1032) üzenetére


Dezsi82
tag

Hali!
Köszi az infót, de már megrendeltem a National Instruments-est.
Az se volt olcsó, 22 000 Áfával :)

(#1036) Abeltomi válasza Dezsi82 (#915) üzenetére


Abeltomi
csendes tag

Szia DEzsi82

Arra figyeltem fel, hogy Proface képernyők tudásáról vitatkoztok.
A Proface terminálokkal rengeteg PLC konkrét memóriaterületeit tudod írni, valamint olvasni.
Nem csupán a ProfiBus, vagy a ModBus használható, mert a fejlesztői szoftver rengeteg driver-t tartalmaz.Ha további kérdésed lenne, írj a következő címre: abelovszky@kvalix.hu

Üdv: Tamás

(#1037) Szirty válasza Abeltomi (#1036) üzenetére


Szirty
őstag

Hali Abeltomi!

"Arra figyeltem fel, hogy Proface képernyők tudásáról vitatkoztok."

Kik? Hol? :)
Inkább csak említés volt az, nem vita.

(#1038) Dezsi82 válasza Abeltomi (#1036) üzenetére


Dezsi82
tag

Hali!

Jól mondja a kolléga, egy szóval sem vitáztunk róla. :)

Ellenben az LG PLC-vel nem boldogultam. Nem akart a laptopom csatlakozni a PLC-hez.
Először is nem találtam a PLC-n sehol stop kapcsolót, de elvileg semmi nem használja a soros portját, mert egy LG kijelző van rádugva, úgyhogy RUN-ba is tudnom kellett volna csatlakozni.
Próbálkoztam több beállítással ,de egyikkel sem akart csatlakozni. A kábelek bekötését az LG doksikból néztem ki, így az elvileg jó kell hogy legyen (bár nem ellenőriztem).

Tudja esetleg valaki, hogy mik az alapértelmezett beállítások, illetve hogyan lehetne kideríteni, hogy mik a jelenlegi beállítások? Le kellene töltenem a PLC és az kijelző programját is.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#1039) moseras


moseras
tag

Üdv!

Mitsubishi FX sorozatot programoz itt valaki ?
FX1N-ben nem megy a PID blokk (olyan, mint ha nem is írna bele a kimeneti regiszterbe), és nem jövök rá, hogy miért, leírás szerint működnie kell...

Köszi.

Imi.

(#1040) DP_Joci


DP_Joci
tag

Hi,

Ezekhez a Pro Face panelekhez ahány típus, annyiféle programozó szoftver kell? Mi a neve a programozó szoftvernek ill. specko kábel kell a programozáshoz?
köszi

(#1041) aLávaló válasza DP_Joci (#1040) üzenetére


aLávaló
csendes tag

Szia!
Egy pár hozzászólással előbb kollégám Tomi megadta emailcímét...:)
Kérdezd nyugodtan ő a szaki nálunk ebben.

Amúgy egy szoftver kell
[link]
GPPRO-EX
Van egy lista a fenti linken melyikkel működik együtt.
Specko kábel? Hát forgalmazunk egy USB-s kábelt és tudtommal azzal majdnem mindegyik megy az elmúlt pár évben megjelentek és az újak biztosan.

OFF
Ha érdekel komolyan téged keress meg minket. [link]
Reklámnak vége!
ON

Laci

(#1042) #95904256


#95904256
törölt tag

Sziasztok!

Van valami trükkje annak, hogy Siemens S7 315-2 DP/PN CPU-ba 16kB-nál nagyobb méretű FB-t is le lehessen tölteni? Sajna az üres CPU-ba sem engedte letölteni a Step7-es.

(#1043) Szirty válasza #95904256 (#1042) üzenetére


Szirty
őstag

Hali akosf!

"Van valami trükkje annak, hogy Siemens S7 315-2 DP/PN CPU-ba 16kB-nál nagyobb méretű FB-t is le lehessen tölteni?"

CPU 315-2 PN/DP (6ES7 315-2EH13-0AB0)
Technical specifications:
FB Number, max: 1 024; Sequence of numbers: 0 to 2047
Size, max: 16 Kibyte

Forrás: st7001_e.pdf 153. oldal (4/23).

A hivatalos válasz tehát a kérdésedre az, hogy: nem.

(#1044) djRusT


djRusT
tag

Sziasztok...nagyon kezdő vagyok még a témában és a segítségeteket szeretném először is kérni. :)
Illetve nem is konkrétan segítség, hanem van egy kis kütyüm, ami tuti h PLC-hez való valamilyen módon, de nem tudom hogy mi ez...

kinézetre full ugyanez....csak nekel ez a szöveg van ráírva: "Plug ILS DEGEM"
majd linkelek róla képet... mert ma már nem fényképezem le...
A segítséget előre is köszönöm :) :R

[ Szerkesztve ]

| AsRock P67 Fatal1ty Performance B3 | Intel Core i5-2500k | Thermaltake Contac 30 CPU Cooler | Kingston 2x2GB DDR3 | Leadtek GTX560 1GB | Thermaltake M5 + LCD kijelző beépítve (4x20) | Gigabyte E620 | LG GT540 @ 2.3.7 Android |

(#1045) djRusT


djRusT
tag

Jah és még a másik oldalán is van szöveg: "MemoPlug EliaShim"

| AsRock P67 Fatal1ty Performance B3 | Intel Core i5-2500k | Thermaltake Contac 30 CPU Cooler | Kingston 2x2GB DDR3 | Leadtek GTX560 1GB | Thermaltake M5 + LCD kijelző beépítve (4x20) | Gigabyte E620 | LG GT540 @ 2.3.7 Android |

(#1046) Dezsi82 válasza djRusT (#1045) üzenetére


Dezsi82
tag

Hali!
A képen látható eszköz optikai leválasztó soros porthoz. Arra szolgál, hogy túlfeszültség védelmet nyújtson a PC soros portjára. Leírás szerint a távoli villámcsapások ellen is védelmet nyújt.
[link]
A másik kettőt, amit írtál, nem találtam

(#1047) zumi24


zumi24
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem,hogy valaki programozott már unitronics m91-es oplc?
Mert a PID beállításával gondjaim vannak.
Számomra egy kicsit furcsa ez a nyelv.

(#1048) djRusT


djRusT
tag

Cső skacok...na itt van arról a kép, amiről nem tudom hogy mi...remélem vki felismeri... :)

:C

| AsRock P67 Fatal1ty Performance B3 | Intel Core i5-2500k | Thermaltake Contac 30 CPU Cooler | Kingston 2x2GB DDR3 | Leadtek GTX560 1GB | Thermaltake M5 + LCD kijelző beépítve (4x20) | Gigabyte E620 | LG GT540 @ 2.3.7 Android |

(#1049) moseras válasza moseras (#1039) üzenetére


moseras
tag

Üdv!

A probléma megoldódott, ha valakit érdekel:

1. az S3 paraméternek nem volt kezdeti értéke
2. a D8030 és D8031 nem használható közvetlenül a PID_M funkcióhoz (át kell tenni őket másik regiszterekbe)

Mindez úgy oldódott meg, hogy a MITSUBISHI support az itteni hozzászólás után megkeresett email-ben, és néhány levélváltás után elkérték a projektfile-t, és ki is javították.

Köszönet érte.

Imi.

(#1050) tamas60


tamas60
csendes tag

Nem vagyok az elektronikában jártas ezért kérek segítséget itt. Épületgépész vagyok és szeretnék hőmennyiségmérőből kiolvasott adatokat és hozzá pár hőmérséklet mérés adatát elküldeni egy szerverre közönséges internet kapcsolaton keresztül. A plc-nek még egyszerűbb feladatok ellátása is beletartozna a hatáskörébe, de szerintem azok laza újgyakorlatok. Hőmérséklet tartás, szivattyúk ki és bekapcsolása hőmérsékletek függvényében...
Nagy cégeket már megkerestem, de ők szentül azt hitték, hogy a BKV-tól vagyok ahol a pénz nem számít.
Akit érdekel a téma info@ellmann.hu -n megtalál.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  PLC programozás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.