Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  PLC programozás

Hozzászólások

(#6901) crucified válasza moseras (#6900) üzenetére


crucified
tag

Szia, nekem továbbra is azt írja, hogy csak V11-el nyitható meg, pedig V12 SP1-el próbálom megnyitni.

Már régebben regisztráltam a Siemens oldalon, csak az az egy file nem jön le. Hol találtad azt a külön szerződést?

Köszi és üdv.

(#6902) moseras válasza crucified (#6901) üzenetére


moseras
tag

Üdv!

Ha az exe-re kattintasz, akkor nálad mi történik?

Nálam ez:

Ha Next-el tovább lépek, akkor egy űrlap jön be a személyes adatokkal, kérdésekkel, majd a végén ez:

Aztán a következő lap alján:

És, elindul a letöltés.

FONTOS: először nem így volt, az utolsó lépés után nem indult el a letöltés, hanem értesített egy ablakban, hogy kapok majd egy emailt hamarosan, kaptam is X óra múlva, hogy engedélyezték. Utána már elindult a letöltés.

(#6903) crucified válasza moseras (#6902) üzenetére


crucified
tag

Szia, nagyon köszönöm mindenki segítségét, sikerült a "műtét". :)

Üdv.

(#6904) crucified


crucified
tag

Sziasztok, Siemens S5 RB Low (Rechargable battery) üzenet az egyik PLC-n.

A mellékelt módon menet közben cserélhetem a 3,6 V-os elemet? Valamire külön figyeljek, vagy simán működik így?

Nem cseréltem még ilyet, ezért kérdem. A külső 4,5 V-os elemet kb. egy hónapja cseréltem, az rendben van.

Köszi és üdv.

[ Szerkesztve ]

(#6905) Achilles83


Achilles83
csendes tag

Sziasztok!Lenne egy kérdésem. Adott 5db tartály, minden tartálynál van egy CJ1-es Omron PLC HMI-vel együtt.A PLC-k profibuson kommunikálnak egymással.Azt hogy tudnám megcsinálni, hogy a kijelzőn beírt érték a többi kijelzőn is megváltoztassa azt az értéket amit a másikon változtattam. Az egyik irányba működik, de a másikban nem, mivel állandóan kapja az értéket a másiktól? PLC-n belűl működik a dolog de hálóba már nem

(#6906) Szirty válasza Achilles83 (#6905) üzenetére


Szirty
őstag

HA az összes kijelzőn ugyanazt a változót akarod látni és ugyanazt módosítod bármelyik kijelzőn, akkor minden kijelzőn ugyanazt a process tag-et kell megadni az I/O field-nek. Ez egy változó és valamelyik PLC-ben van az öt közül.

A többi PLC attól veheti át ezt a változót amelyikbe a panelek beírják.
Feltéve HA ezt az értéket a PLC-ből nem kell megváltoztatni, tehát csk egy beállítás és a PLC-k kizárólag olvassák, a panelek írják.

(#6907) Achilles83 válasza Szirty (#6906) üzenetére


Achilles83
csendes tag

Köszi a választ.Az a baj, hogy a master oldalról minden PLC más címzéssel van kiosztva, plusz még a slave PLC-kről is fel kell léptetni az adatokat a profibus hálózatra, hogy lássam a master oldalon.Oda és vissza működik a dolog viszont oda-vissza már nem. Arról nem is beszélve, hogy az összes értéket meg kéne változtatnia a slave PLC-n és a master-on is. Értem én, hogy egy helyre akarod iratni az értéket, de egyszerűen nem tudom "összefűzni" hogy az 5 PLC egy címként kezelje.De ha el tudnád pontosabban magyarázni akkor megköszönném :R

(#6908) Szirty válasza Achilles83 (#6907) üzenetére


Szirty
őstag

Akkor minden HMI-nek a saját PLC-jében kell egy változó (nyilván most is így van).
Amikor az egyik HMI-n megváltoztatják az értéket, akkor az a PLC amelyiken ez történik átírja a többiben az értéket. Mindig csak az az egy, és mindegyiket.
Az érték megváltoztatására a HMI-ben (bár nem tudom milyen HMI, de ha jól rémlik NS-ben van ilyen) bebillen egy bit. Vagy összehasonlítással figyeled, különbség esetén végrehajtod.

(#6909) TagDash


TagDash
újonc

Olyan kérdésem lenne hogy mosógépet milyen módon lehet programozni vagy milyen programmal lehet bele piszkálni?

(#6910) kope20 válasza TagDash (#6909) üzenetére


kope20
újonc

Milyen típust?

(#6911) Achilles83 válasza Szirty (#6908) üzenetére


Achilles83
csendes tag

Igen az ns-ben van ilyen, bevitel után bebillent egy bitet? Gondoltam rá, de egyszerűen nem hiszem el, hogy nem létezik valami egyszerű megoldás. Ha más nem lesz, akkor így lesz. Azért köszi a reagálásra, ha esetleg sikerül megoldanom máshogy megírom. :R

(#6912) UNIQL válasza Mazsika (#4430) üzenetére


UNIQL
újonc

Szia Mazsika!

Ugyanezzel a problémával küzdök, neked sikerült jutni valamire? (Nekem az UDT60 alapján készített DB-vel, default értékekkel 8082 error code-al elszáll, a hónapokat átirogattam, és akkor 1-es error code-t kapok)

Köszi,
András

(#6913) molntomi


molntomi
csendes tag

Sziasztok!

Nem feltétlenül PLC-s kérdés, inkább programozói.

Több PLC programban találkoztam már a Dummy, szóval, kifejezéssel.

Szótár szerint:• néma, néma személy, hallgatag személy, álnéma személy, némajátékos

Ez mit jelent pontosabban a programozásban??

Előre is köszönöm!

(#6914) Szirty válasza molntomi (#6913) üzenetére


Szirty
őstag

Olyan dolgokat szoktak ezzel jelölni, aminek a program szempontjából nincs hasznos funkciója (szerintem).

Pl. amikor formai oka van.
Mondjuk egy sablon (előre elkészített egységes váz) szerint van felépítve a program, de az adott konkrét gép bizonyos, a sablon által "előírt" funkcionális elemeket nem tartalmaz. Ilyenkor a sablon miatt (hogy a forma egységes legyen) létrehozzák a funkcionálisan nem is létező elemhez tartozó program blokkot, vagy adat blokkot, de üresen marad és dummy névvel illetik.

Vagy amikor sok-sok network-ből egyet akarnak kovácsolni, akkor létrehoznak egy párhuzamos kapcsolatot, vagy elágazást. Az elágazás vagy a párhuzamos kapcsolat eredménye dummy lesz, mert nincs semmilyen működésbeli funkciója csak a fordító követeli meg hogy egy network legyen.
De agy ha egyben van, akkor annak aki a programot írja vagy nézi és hibát keres benne átláthatóbb, mint ha számos network-re szét lenne aprózva. Így több oldal helyett egy oldalon látja azt a részt.

(#6915) Mazsika válasza UNIQL (#6912) üzenetére


Mazsika
őstag

Szia,
Itt meg is oldódott a probléma. Holnap ránézek neked, de a helpjébe le van irva, hogy milyen FC-k kellenek még neki a libraryból! ;)

molntomi:
Dummy: én pl akkor láttam használva mikor egy blokk paraméterbe kéri, de a programban nincs használva semmire, igy csak egy dummy valtozoba iródik a kimenet.

Üdv.:

[ Szerkesztve ]

Dáccsika

(#6916) molntomi válasza Szirty (#6914) üzenetére


molntomi
csendes tag

Köszönöm a választ, így már értem!

(#6917) UNIQL válasza Mazsika (#6915) üzenetére


UNIQL
újonc

Szia!

Köszi, közben én is megtaláltam, kellett neki a Standard Lib/IEC FCs: FC1, FC3, FC7, FC12, FC23, FC35.

Üdv!

(#6918) Peddy789


Peddy789
őstag

Hali, omron cj1w bat01 elemre ha az van irva hogy 17-01 akkor gondolom 2017 januari az elem. Mit jelent ez mikor kell kicserelni? Vagy a 17-01 valami mast jelent? Uj cpu

(#6919) byte-by válasza Peddy789 (#6918) üzenetére


byte-by
tag

halo

igen, mint majd minden nem tölthető elem a dátum a gyártás idejét jelzi.
a cserére és az elem funkciójára vonatkozó leírás van a vezérlő gépkönyvében is.
ezek szerint-
az elem külön manuálja megemlíti, hogy az elemet fel kell használni a gyártástól számított 3 éven belül.
az elem szervíz élettartama környezeti viszonyoktól függően kb. 5 év.

ez természetesen akár több is lehet, de ekkor több rizikófaktor jelentkezik, pl. az ekkor már esélyesebb elektrolit szivárgás veszélye miatt, ami akár súlyos károkat is okozhat.

ennek kezelésére általában karbantartási protokoll szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

(#6920) joci9 válasza Peddy789 (#6918) üzenetére


joci9
tag

Hivatalosan kb 5 év, hőmérséklettől függ, de 10 évig is bőven elmegy. :-)
Az a dátum lesz igen.

(#6921) molntomi


molntomi
csendes tag

Sziasztok!

Nem PLC-s kérdés, de SIEMENS-el kapcsolatos problémám lenne.

Egyik gépünk-be található egy Siemens DC-USV-Modul 15.

A problémám vele, hogy az ALARM led világít pirosan, illetve villog egy ideig, hibát ad be a kijelzőnek, majd nyugtázás után folyamatosan világít pirosan.

Utána néztem a leírásban, ott azt írja, hogy akksi hiba vagy kábelszakadás. Rámértem multiméterrel, az akksi jó, kábel hiba sincs.

Valaki találkozott már ilyen eszközzel és ha igen valami ötlet, hogy miért nyavalyog?

Olyat találtam, hogy a Battery modul-t ki kell cserélni. Itt az akksira vagy a akksi modulra gondol?

Előre is köszi a válaszokat! :) :)

manual: https://cache.industry.siemens.com/dl/files/515/17698515/att_900517/v1/A5E38473417-1-74_OP-INST_DC-USV-15A_de-en_2016-09-01.pdf

[ Szerkesztve ]

(#6922) Szirty válasza molntomi (#6921) üzenetére


Szirty
őstag

Feszültség méréssel nem lehet minden esetben megállapítani hogy jó-e az akku!
Terheléses mérés kell.

Én kicserélném az aksikat. Főleg ha 2 évesnél öregebbek.

(#6923) molntomi válasza Szirty (#6922) üzenetére


molntomi
csendes tag

Szia Szirty!

Én is arra gondoltam, hogy kicserélem, de kb. 8 hónapja vannak használatban, amit elég rövid élettartamnak gondolok, de köszi a választ. :)

(#6924) Achilles83 válasza Szirty (#6908) üzenetére


Achilles83
csendes tag

Közben megoldódott a probléma. Végűl az lett a megoldás, hogy a küldés/ fogadást időben el kellett tolnom, hogy elkerűljék egymást.Az NS kijelzőnek azt a tulajdonságát használtam ki, hogy amikor bevitelnél egy értéket viszek be, akkor bebillent egy általam kiválasztott bitet, innen tudja a többi kijelző és PLC, hogy változtatás történt.Természetesen minden kijelző bitjét át kellett léptetnem minden PLC-be.Elég pókhálós adatléptetés lett, de sajnos a kijelzőket nem tudtuk közvetlenűl összekötni.Hátha valaki hasonló problémába ütközik.

(#6925) PHM


PHM
addikt

Sziasztok!
Van egy Saia VT520G HMI, amit sikeresen elnyomkodtak a kollégák.
Jelszót kért, s addig próbálkoztak, míg ez lett az eredmény:

Innét kezdve nem reagál semelyik gombra.
Van valami megoldás a jelszó resetre?
Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#6926) crucified válasza PHM (#6925) üzenetére


crucified
tag

Szia, táp le és vissza nem segített?

(#6927) PHM válasza crucified (#6926) üzenetére


PHM
addikt

Nem sajna, de közben sikerült kiszedni a PLC-ből a programot,
(régi Allen-Bradley) abból talán sikerül kivarázsolni a jelszót.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#6928) babicskaa87


babicskaa87
újonc

Sziasztok,

eladóvá vált egy plc-m gyakorló dobozzal.

Minden info itt:

https://www.jofogas.hu/gyor_moson_sopron/Siemens_S7_300_PLC___USB_Adapter___Memory_Card___gyakorlo_szekreny_67261534.htm

Az ár alkuképes!

üdv:

(#6929) Mazsika


Mazsika
őstag

Sziasztok, tia portalba akarom a saját recept kezelojet hasznalni. Odaig eljuottam, hogy panel rendbe az aktualis receptet le is tudom tudom tolteni a plcbe, ez ok. Amit nem nagyon ertek, hogy ebbol hogy lehetne mentest csinalni a plcbe? Kellene egy export import funkcio amivel alkalmanként ki tudom menteni recepteket. Hogyan tudnam ezt legegyszerubben megoldani? Koszonom!

Dáccsika

(#6930) BG* válasza Mazsika (#6929) üzenetére


BG*
csendes tag

A HMI USB csatlakozójába dugott pendrive-ra lelet menteni és onnan visszatölteni, ezeket a funkciókat egy-egy képernyőgombra lehet tenni.

BG

(#6931) Mazsika válasza BG* (#6930) üzenetére


Mazsika
őstag

Mitöbb memkártyára is tud menteni. De hogy??? :)

Dáccsika

(#6932) Szirty válasza Mazsika (#6931) üzenetére


Szirty
őstag

Az ExportDataRecords funkcióval:

A funkciót meg hozzárendelheted egy eseményhez.
Ami lehet gombnyomás, egy TAG megváltozása, stb.

(#6933) DasBoot válasza molntomi (#6913) üzenetére


DasBoot
aktív tag

Szép napot! Rendszeresen használok Dummy-biteket, és mindenki, csak nem tudják, hogy mire való. Ezek arra valók, hogy programfejlesztés közben a fejlesztő bizonyos funkciókat, programrészleteket saját maga ki-, vagy bekapcsoljon egy időre, próbaképpen. Majd, ha működik, eltávolítsa és a működőképes programrészletet véglegesítse. Ez akkor előnyös, ha többen is "beleszólnak" a programba. Valahol szokás, valahol nem engedik, valahol kérik, valahol tiltják. Van előnye, van hátránya, csak tudni kell kezelni. Nálunk kifejezetten kérik. Üdv.: Joe

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#6934) Mazsika válasza Szirty (#6932) üzenetére


Mazsika
őstag

Ahha, köszi! ;) Holnap megnézem!

Dáccsika

(#6935) molntomi válasza DasBoot (#6933) üzenetére


molntomi
csendes tag

Szia!

Köszönöm, ilyesmire gondoltam, nekem még mivel nem használtam ilyet, elég furcsa átlátni egy kapott programkódot. :)

(#6936) Mazsika válasza Szirty (#6932) üzenetére


Mazsika
őstag

jah, de ez meg nem tud csak usb-re menteni. én plc memkártyára szeretném letenni, arra valami ötlet?

Dáccsika

(#6937) Szirty válasza Mazsika (#6936) üzenetére


Szirty
őstag

Mivel a recepteket a panel tárolja (nem a PLC).

(#6938) DasBoot válasza molntomi (#6935) üzenetére


DasBoot
aktív tag

Örülök, hogy tudtam segíteni. Allen-Bradley-t használok és a létrában CTRL+T-vel, Toggle Bit-tel lehet aktiválni, vagy kikapcsolni a boole vátozót.

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#6939) molntomi


molntomi
csendes tag

Sziasztok!

Wincc Flexible transzferreléssel lenne két kérdésem. Ha bepipálom az "Overwrite recipe data records"-ot, mi történik, értem én, hogy felül írja a rekordjaimat, de ez mit is takarna pontosan?
A másik a "Use pack & go" lenne, hogy mit jelent.

Előre is köszönöm! :) :) :)

Bocsi, ha alap kérdésről van szó, de nem szeretnék semmit úgy feltölteni, hogy nem tudom. :))

(#6940) Szirty válasza molntomi (#6939) üzenetére


Szirty
őstag

"értem én, hogy felül írja a rekordjaimat, de ez mit is takarna pontosan?"

Hát pontosan ezt. :)
De nézzük másképpen. Amikor először feltöltöd a projectet olyan állapot alakul ki. Tehát ami receptet utána írtál be a panelen az mind elvész.

Pack and go egy olyan csomagot készít (egy EXE file) amit elindítva feltölti a projectet a HMI-re WccF nélkül.
Arra találták ki, hogy ne kelljen a project újratöltéséhez WinCC Flex-el telepített számítógép.
Olyankor elég az a csomag amit ilyenkor létrehoz. Persz a szükséges interfésszel (ami a HMI-vel való kapcsolathoz kell ilyenkor is szükséges.)

(#6941) molntomi válasza Szirty (#6940) üzenetére


molntomi
csendes tag

Köszi :)

(#6942) Achilles83


Achilles83
csendes tag

Sziasztok!S7-300-as PLC-ben hozzá lehet férni a profibus beállításához, ha nincs meg a forráskód?

(#6943) And válasza Achilles83 (#6942) üzenetére


And
veterán

Ha le lehet tölteni a PLC tartalmát, a hardverkonfigurációt átnézve elég sok minden kideríthető a Profibus konfigurációból, főleg ha a CPU-ban lévő DP-csatolót használja a program, nem egy külön DP-modult (CP342-5, bár lehet, hogy azzal is megy, ha a konfigurációját a CPU tárolja). Ilyen infókat lehet megtudni: a PLC master vagy slave, állomáscím, buszsebesség, időzítési paraméterek. Ha a PLC a master, akkor a kapcsolódó slave-ekről is kiderül a DP-címük, az I/O-műveletekhez használt periféria- és diagnosztikai címük, a telepítésükhöz felhasznált GSD-fájlok neve, abból jó esetben a slave típusa, funkciója is.

(#6944) crucified


crucified
tag

Sziasztok, a mellékelt hibaüzenetre nem találtam semmi választ.

A Simotion D card SF led piros, ezt töltötte fel az S7-300.

Találkoztatok már hasonlóval?

Köszi és üdv

(#6945) crucified


crucified
tag

Sziasztok, az előző hozzászólásommal kapcsolatban tudtok Siemens kontaktot küldeni, akinek ha elküldöm a teljes diagnostic buffert (előző képen) akkor valami sejtése lesz a hibáról? Tudok a diagnostic bufferből törölni, vagy addig az nem lehetséges amíg meg nem találom a hibát?

Köszi és üdv

(#6946) Papi1988


Papi1988
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan problémába szeretném a segítségeteket kérni, hogy adott egy Siemens PLC aminek az lenne a feladata, hogy a raktárunk görgőspályáján elhaladó ládákat a vonalkódjuk alapján tereljék vagy engedjék.

A feladat az lenne, hogy a PLC a vonalkódolvasó által kiolvasott azonosítót felküldené etherneten egy pc-nek és a kapott válasz alapján döntene a láda sorsáról. Erre a célra összeraktunk egy linuxos gépet ami egy adatbázisba rakja az összes ládához tartozó információt és egy nginx webszerveren várja a kéréseket.

Sajnos a plc minden kérése 400as errora fut ( miszerint a kérés rosszul formázott) , gondolom a gond az hogy nem képes a plc webes kérést küldeni a pc felé.

Tud valaki valamilyen egyszerű megoldást erre a célra Pc oldalon? Ha kell összerakunk egy másik rendszert, de nem akarok fizetős rendszereket használni, erre a nagyon egyszerű lekérdezésre.

Ha úgy van szívesen fogadok elérhetőséget is, ha van itt olyan aki sűrűbben foglalkozott ilyen témával.

Köszi

(#6947) Szirty válasza Papi1988 (#6946) üzenetére


Szirty
őstag

"gondolom a gond az hogy nem képes a plc webes kérést küldeni a pc felé."

Megfelelő kommunikációs blokk használatával bármilyen byte sorozat elküldésére képes (csak hossz korlátozás van)

(#6948) molntomi


molntomi
csendes tag

Sziasztok!

Omron-os kérdésem lenne, pontosabban Devicenettel kapcsolatos.

3 PLC össze van kötve Devicenettel, de csak az egyiken van ethernet modul.
Na én ezt az egyet el is érem a hálózaton, de a többit is el szeretném, és úgy tudom, hogy ezt meg lehet csinálni, de nem tudom, hogyan :D (ha mégse lehet elnézést a kérdésért).

Valaki tud ebben segíteni?? Cx-one-nak ezeket a szoftvereit nem nagyon ismerem. (Cx-server, Cx-protocol, stb.), eddig inkább csak a cx-programmerel és a cx-designerrel foglalkoztam, gondolom itt lenne a megoldás is.

CJ1M -es két PLC (itt van az egyiknél az ethernet modul), a harmadik CJ2M.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#6949) joci9 válasza molntomi (#6948) üzenetére


joci9
tag

Szia!

Itt azt írja lehet:
http://www.industrial.omron.com.br/uploads/arquivos/W380E107.pdf
182-es oldal.

Gúgli

ü
J

(#6950) molntomi válasza joci9 (#6949) üzenetére


molntomi
csendes tag

Szia!

Megnéztem, köszönöm.

Kicsit pontosítok a helyzeten: a két CJ1M elérem etherneten, az egyik CJ1M-en van ügye az ethernet modul.
A CJ2M PLC-t nem tudom elérni, ugyanezzel a módszerrel.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  PLC programozás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.