Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  PLC programozás

Hozzászólások

(#6101) Szirty válasza plutokas (#6100) üzenetére


Szirty
őstag

Mit értesz pontosan "kezelő program" alatt?

Magát a HMI runtime szoftvert akarod megírni WinCE-re, vagy valamilyen HMI runtime alá akarsz a PLC által vezérelt berendezéshez HMI kezelőfelületet fejleszteni?

Ez utóbbi attól függ milyen runtime van a WinCE-n. Annak a fejlesztő szoftverével lehet. Nem mert az a legegyszerűbb, hanem mert csak azzal lehet.

De te azt írtad csak WinCE van rajta, akkor feltételezem hogy HMI runtime nincs rajta.

(#6102) plutokas válasza Szirty (#6101) üzenetére


plutokas
csendes tag

Koszi a valaszt.

Igen nincs runtime rajta.

Ezert keresem a megoldast mi lehetne a legjobb. Igy akar erdekes lehet VB alatti megoldas is.

(#6103) Szirty válasza plutokas (#6102) üzenetére


Szirty
őstag

Hát ez így elég húzós. Pár dolgot meg lehet oldani etherneten pl.
Esetleg teszel rá egy böngészőt és kihasználod hogy az S7-1200-ban van webszerver.
De ha MPI kommunikációt is akarsz akkor elég mélyen bele kell merülni a dologba és elég nehéz lesz infóhoz jutni hogyan kell kezelni az MPI interface-t, meg a protokol sem nyílt.

Esetleg keresni kell rá valami HMI runtime-ot a neten.

(#6104) crucified válasza aboutterms (#6067) üzenetére


crucified
tag

Szervusz, sikerült. Hálás vagyok Neked ezért, nagyon köszönöm.

Üdv.

(#6105) crucified


crucified
tag

Sziasztok, Win 7 32 bites gépem van. Milyen szoftver kellene, hogy Siemens S5-öt tudjak vele programozni, módositani?

Köszi előre is.

(#6106) Szirty válasza crucified (#6105) üzenetére


Szirty
őstag

Például ez: S5 for Windows

Nézd át, szerintem fut Win7 32 biten.

A következő problémád valószínűleg a kábel lesz ha nincs a gépeden soros port (USB-soros átalakító kevés eséllyel kecsegtet).

(#6107) miclucky válasza crucified (#6105) üzenetére


miclucky
tag

vagy
SW: Virtual XP-alatt Step 5 v7.23
HW: ha van teljes értékű soros portod,akkor 6es5 734-1bd20 AG/TTY converter
ha nincs, akkor pl. Helmloz SSW5-USB

(#6108) plutokas válasza Szirty (#6103) üzenetére


plutokas
csendes tag

Koszonom, sikerult talalnom megoldast ra. Egy ActiveX vezerloket gyarto cegnel talaltam SDK-t.

Annyi lenne meg a kerdesem ha egy mozgas vezerlo pogramot minidg szeretnenk beolvastatni a PLC-be mivel tenned meg azt. Lehet-e szoveges filebol vagy csv.bol esetleg xml-bol....

(#6109) plutokas


plutokas
csendes tag

Sziasztok.

Egy kerdesem lenne hogy a CANbus a CANopen mennyire kompatibilis? A ketto ugyan az?
Dolgozott mar valaki ilyennel Siemens PLC-n?

(#6110) natec válasza joci9 (#6097) üzenetére


natec
tag

Ezen a PLC -n nincs sárga kapcsoló, ha a RUN, TERM, STOP kapcsolóra gondolsz azt próbáltam STOP állásban is kapcsolódni de nem sikerült.

A PLC -hez kapcsolt TP170A (6AV6 545-0BA15-2AX0). HMI a következőt mutatta.

Az lenne a kérdésem felétek, hogy ennek a beállításnak megfelelően milyen programozó adapter (kábel) szükséges ahhoz, hogy elérjem a PLC -t?

Segítséget előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

NATEC

(#6111) plutokas válasza natec (#6110) üzenetére


plutokas
csendes tag

IF1A-n tudod programozni sima soros kabellel (RS232A)
vagy az IF1B-n tudod Simatic MPI kabellel.

(#6112) Szirty válasza plutokas (#6111) üzenetére


Szirty
őstag

A PLC-t akarja elérni, nem a HMI-t.

(#6113) crucified válasza miclucky (#6107) üzenetére


crucified
tag

Szia, köszönöm és Neked is Szirty.

Nekem valamiért megáll telepités közben Win 7 32 bit alatt. Tudtok esetleg privát email cimre küldeni egy linket ahonnan megszerezhető?

Köszönöm előre is

Üdv.

(#6114) crucified


crucified
tag

Sziasztok, még egy kérdés.

Az AB RX Studio 5000 tartalmazza az RSLogix 5000 softwaret is?

Köszönöm előre is

(#6115) Peddy789


Peddy789
őstag

Omron cj2 memory card program mentesre visszaterve.

Vegul eyz guidot talatam hozza, az osszes tanulsag annyi, hogy csak ugy lehet memory card backupot csinalni ha online eltudujuk erni a pontos rack osszeallitast. Nekem sajnos mashogy nem sikerult.

Masolgatni kell par memoria allomanyt, amit csak online modban erunk el, a memorya kartyara atmasolva siman copy pastel. Ha a plct kikapcsoljuk, az adott dip switchet felkapcsoljuk, akkor tapfesz utan a plc atmasol mindent a memoria kartyarol ha van es onantol azzal mukodik tovabb.

amire ez jo lehet hogy lehet csinalni egy vagy 2 biztonsagi memoria kartyat, igy pl ha plc total kuka, es azonal uj kell, akkor berakjuk az uj racket, kebelek be, meg a memoria kartya es elvileg siman mehet minden tovabb. Gyorsabb mintha kikellene menni laptoppal ujra felprogramozni.

(#6116) byte-by válasza Peddy789 (#6115) üzenetére


byte-by
tag

halo !

én tartom amit ezzel kapcsolatban legutóbb írtam.
de ez persze csak az én véleményem.
a módszernek legfeljebb apró változtatás esetén van valami kis értelme.

nem gyorsabb ha tönkremegy a PLC.
gondolj, bele. odamész, széthúzod a konfigot, kiveszed a halott vezélőt, beteszed az újat,
összenyomod a konfigot, majd azon spórol az ember pár percet, hogy egy ellenőrizhetetlen,
nem monitorozható megoldással programot telepít fel.
csináltam pár cpu cserét, és soha nem alkalmaztam ilyen módszert, én nem látom értelmét.
néhány probléma:

ha a konfig nincs elmentve a kártyán akkor nem fog felmenni, illetve hibát jelez.
ha közben változott a konfig, akkor is gond lesz.

a memóriák állapota. elmentődik-e a memóriák tartalma a kártyára? ha nem akkor bukta az összes memória tartalom, ha igen, akkor az az állapot fog feltöltődni, ami akkor volt aktuális amikor
elmentették. ha a memóriákat paraméterezésre is használják, ez gond lehet. vagy esetleg új recepteknél.

ha van hálózati elérésű TAG, akkor csak az Integrátorral lehet feltölteni a paramétereket.
a TAG-eket ugyan létrehozhatod (laptoppal) ,mint symbolumokat, de kell az Integrátor a paraméterek feltöltéséhez.
a rossz hír, hogy ha ez hiányzik akkor működési zavarokhoz vezet, de nem csak az adott gépen,
hanem azon is amelyikkel ezeken keresztül kommunikálna.
másik rossz hír, hogy a Net tipusú változókat online nem tudod létrehozni, csak úgy ha a cpu stop-ba kerül.
vagyis rendes program rátöltés esetén.

vagy mi van ha nem ugyanolyan cpu van raktáron. a CJ1 és CJ2 átjárható,típuson belül is.
de ha CJ1 -et akarsz cserélni, de csak CJ2 van, az kártyáról nem fog menni.
sőt, memóriakártyáról a (Pl.) CJ2M-CPU14 - ről CJ2M-CPU33-ra sem fog menni a csere.
márpedig tapasztalatom szerint az összes CPU-ból nem tartanak egy cégnél sem egy-egy példányt tartalékba, csak olyat amivel nagyjából majdnem mind kiváltható.
de ha van egy programozó eszköz, pl. laptop átírod a CPU-t , validálod, és mehet fel.

ha CJ2x-CPU3x a vezérlő, kártyáról szerintem nem lesz beállítva az ethernet.

tehát az én tanácsom, mindig legyen elmentett projekt a laptopon.
én csinálok egy backup-ot, egy save-t és egy aktualt. vagyis 3 mappában tárolom az adott programot, természetesen minden szükséges hozzávalójával.(program, memória (E-terület is), hálózati paraméterek, stb.)
még így is veszíthetek leginkább memória tartalmat, de jóval biztosabb a dolog.

nem utolsó sorban látom mi történik. és persze bízunk abban, hogy a PLC megy utoljára tönkre,
végül is erre gyártották.

byte

[ Szerkesztve ]

(#6117) AlexxGreen válasza Marty76 (#1223) üzenetére


AlexxGreen
újonc

Van egy másik lehetőség az ellenőrzés - Serial Port Monitor. Használom.

(#6118) Gaben8810


Gaben8810
újonc

Sziasztok!
Most ismerkedek a cx programmerrel illetve az omron PLC-vel. usbcn226-os kábelem van illetve egy CJ1m cpu22 ből kell ene kiolvasni a funkció blokkot. Ha jól értelmezem az "auto online" val fel kellene ismerni a plc-t de nem... Segítenétek hogyan induljak el?

(#6119) Szirty válasza Gaben8810 (#6118) üzenetére


Szirty
őstag

Helló!

Én úgy szoktam hogy létrehozok egy üres projectet, azt beállítom arra a CPU-ra amelyikről szó van, kézzel online-ba rakom és Transfer menüben érem a kiolvasást.

(#6120) Gaben8810 válasza Szirty (#6119) üzenetére


Gaben8810
újonc

Csináltam új projektet. Kézzel hogy teszed auto-ba? A dip kapcsolóval? Rámentem a transfer-be a from file ra de ugyse megy. Vagy a work onlin-al? Akkor meg elvileg a port-ot írja hibának.

[ Szerkesztve ]

(#6121) Szirty válasza Gaben8810 (#6120) üzenetére


Szirty
őstag

Igen. Work Online!
Ha ilyenkor hibát ír, akkor rosszul van beállítva a kommunikációs út.

(#6122) Gaben8810 válasza Szirty (#6121) üzenetére


Gaben8810
újonc

change plc-be kellene a network type-ot átállítani? Bocsánat a sok kérdésért és a tudatlanságomért lehet szájbarágósabban kell nekem elmagyarázni :-)

(#6123) byte-by válasza Gaben8810 (#6122) üzenetére


byte-by
tag

halo!

az auto-val mennie kéne.
ha cn-226-al kapcsolódsz mire állítottad a portot?
sorosra vagy usb-re?

(#6124) Gaben8810 válasza byte-by (#6123) üzenetére


Gaben8810
újonc

Amikor work online-ba teszem ezt írja :the selected port does not exist. select properport numberfrom change plc dialog and press ok button. De a change plc-be van 3 féle usb soros satöbbi már mindet végigpróbáltam. Valamit nagyon benézek.

(#6125) byte-by válasza Gaben8810 (#6124) üzenetére


byte-by
tag

az usb-cn226 is csak egy sima cs1w-cn 226 amire gyártottak egy gyári soros-usb átalakítót.
így nem kell hozzátenni külön átalakítót. (Pl. ATEN )
én is a sima változatát használom cj1-hez. ( ATEN-nel )

ezt kérdezem, hová van állítva?

de ha nem megy akkor dugj be egy soros kábelt, de omron-ra forrasztva, a cj1-be lehet.

[ Szerkesztve ]

(#6126) Atti0705


Atti0705
csendes újonc

Sziasztok!
Volna egy problémám és nincs kit kérdezzek a témával kapcsolatban.
Új projekt kezdésnél amikor össze kell rakni az elemeket, akkor a tápot még be birom rakni, viszont a CPU-val már gond akad mert amikor berakom a 317-2Aj10 tipusút, utána nem birom elhelyezni a kimeneteket és bemeneteket. Seg0tséget előre is köszönöm.
Ja és egy Siemens step 7 300-as konfiguráció lenne

[ Szerkesztve ]

(#6127) Atti0705


Atti0705
csendes újonc

Idő közben megoldódott a fent eml0tett problémám. De lenne ey másik kérdésem.
Program letöltéséhez kell egy már elkeydett projekt ami teljesen rá van állítva az adott konfigurációra, vagy csak meg kell ind0tani a letöltést és kész?

(#6128) Szirty válasza Atti0705 (#6127) üzenetére


Szirty
őstag

És ez most TIA, vagy Step7 5.x?

(#6129) Atti0705 válasza Szirty (#6128) üzenetére


Atti0705
csendes újonc

Szia Szirty! :)
Köszönöm ,hogy ilyen gyorsan reagáltál!
Step 7 5.5-ről lenne szó.

(#6130) Szirty válasza Atti0705 (#6129) üzenetére


Szirty
őstag

Tehát az a kérdés, hogyan lehet számítógépre a PLC-ből az egész projectet áttölteni?

Nem kell felépíteni.

Létrehozol egy teljesen üres projectet (nem a varázslóval, hanem File/New).
Utána kiválasztod PLC/Upload station to PG menüpontot, beírod mi a PLC címe és áttölt mindent.
Programot, DB-ket és hardver konfigurációt is.

Persze szimbólum információk nem lesznek az áttöltött projectben, mert azokat a PLC nem tartalmazza.
Üres lesz tehát a symbol táblád és a DB blokkokban nem lesznek változó nevek (vagyis lesznek, de nem az eredetiek). No meg a programblokkok belső vákltpozónevei is elvesznek ilyenkor.

Előtte a PG/PC interface-ben be kell állítani azt az interfészt amelyiken el tudja érni a PLC-t. Mert az Upload station to PG MPI/DP címet fog kérni ha MPI/DP interfész van beállítva, IP címet fog kérni ha ethernet van beállítva stb.

(#6131) Szirty


Szirty
őstag

Üdv mindenkinek!

Nos miután a szimbolikus címzés a jövő és ez a módszer fantasztikus és hatékonyabb a közvetlen (direkt) címzésnél, megkérdezném, hogy:

Az alany Siemens TIA V13 / S7-1200 (CPU1212C) KTP 400 basic PN (new generation) panellel súlyosbítva.
Hogyan oldanátok meg a KTP panel következő areapointereinek praktikus deklarálását egy (optimized) DB-ben azzal a könnyed olaszos lezserséggel, amit a szimbolikus címzés elvileg biztosít?

Screen number
Ez 5 word. Persze ha létrehozok egy arra[1...5] of integer tömböt, azt elfogadja. De akkor nekem kell észbentartani hogy a tömb hanyadik elemi mit csinál, mert a hivatkozás természetesen DBszáma.változóneve[index] formátumú lesz.
Ha létrehozok egy 5 integerből álló struktúrát (akár user data type-ot is) ahol minden elemnek neve van (SCRType, SCRNum, SCRRes1, SCRField, SCRRes2, vagyis amit az areapointer tartalmaz) azt nem fogadja el, mert nem felel meg neki az adattípus.

Date/Time PLC
6 Word, ami BCD formában tartalmazza a dátumot és időt. Eltekintve a hossztól megfelel az S7 300/400 DATE_AND_TIME adattípusának. Ám itt ilyen nincs, csak DTL, ami nem 6 word hosszú és egyáltalán bnem BCD.

(#6132) Mazsika válasza Szirty (#6131) üzenetére


Mazsika
őstag

Szia,

a Siemens a saját példaprogramjában is abszolút címzést használ nem tudom, hogy van-e erre jobb mód, bár én megvagyok az abszolút címzéssel is.

Itt találod a Siemense példát itt találod.

Üdv.:

Dáccsika

(#6133) Gaben8810 válasza byte-by (#6125) üzenetére


Gaben8810
újonc

Szia! Az a baj hogy ott semmit nem bírok állítani!
Mert az a rész "szürke" csatoltam képernyőfotót.

[ Szerkesztve ]

(#6134) Szirty válasza Mazsika (#6132) üzenetére


Szirty
őstag

Köszönöm a választ és a linket!
Maradok a közvetlen címzésnél (ebben az esetben).

(#6135) byte-by válasza Gaben8810 (#6133) üzenetére


byte-by
tag

és ezt úgy kapod, hogy üres projektet nyitsz és abba próbálod letölteni?

vagy már kezdtél egy újat és abba?

(#6136) Gaben8810 válasza byte-by (#6135) üzenetére


Gaben8810
újonc

Üres projektre ez jön.
De nem is értem hogy miért.

(#6137) 2thletme2day


2thletme2day
őstag

Hali!

A segítségeteket szeretném kérni. Szeretnék PLC-s munkakörben elhelyezkedni. A sulit régebben fejeztem be, nagyon sokat felejtettem azóta mivel nem volt módom foglalkozni a dologgal. Jelentkeztem egy PLC-s állásra és nagyon szeretném elnyerni de mivel a tudásom megkopott és nem vagyok biztos magamban így azt szeretném frissíteni. Ehhez szeretnék valami szöveges anyagot kérni amivel ez a tudásfrissítés megvalósítható. Az alapoktól kezdve szeretném átismételni a dolgokat. S7-300-as PLC-ket kéne programozni.

Előre is köszönöm a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

(#6138) byte-by válasza Gaben8810 (#6136) üzenetére


byte-by
tag

usb-ként azonosítja mégis talán....

de akkor is ki kellene tudni választani.
ilyet még akkor szokott, ha a driver nem megfelelő.
esetleg az eszközkezelőben meg kellene nézni milyen hardver van a porton.
lehet, hogy át kell állítani alacsonyabb sorszámú portra.
pontosan milyen verzió a cx-programmer ?

(#6139) Mazsika válasza 2thletme2day (#6137) üzenetére


Mazsika
őstag

Javaslom szirty fórumtárs oldalát, nagy sokat lehet tanulni az ő leírásaiból!

Dáccsika

(#6140) Atti0705


Atti0705
csendes újonc

Sziasztok!
Nem tudom volt-e már téma itt fórumon a lekódolt programrészek feloldhatósága.
Belefutottam, egy olyan jelenségbe, hogy egy programban le vannak zárva az FC-k.
Hallottam már olyat, hogy van rá program ami ezeket feloldja, de még nem találkoztam hasonlóval, és a neten sem találtam. Esetleg van-e valaki aki használt hasonló programot, és esetleg meg tudná osztani itt? Válaszaitokat előre is köszönöm!
Üdv.

(#6141) joci9 válasza Atti0705 (#6140) üzenetére


joci9
tag

Szasza!

Írj újat, vagy vedd meg a kódot.
Használj legális szoftvereket.

üdv
J

(#6142) Szirty válasza joci9 (#6141) üzenetére


Szirty
őstag

"Használj legális szoftvereket."

Egyetértek. De S7 know-how protection-os blokkok használata nem feltétlenül illegális. :)
A gyári lib blokkjai mind ilyenek. Azokkal nem is szokott baj lenni, szerintem rendesen le vannak tesztelve.

A gond és probléma akkor van, amikor egy harmadik személy által írt védett blokk pl. elcímzi magát és CPU stop-ot okoz, aztán hívnak hogy csinálj neki valamit de hirtelen ám!
Jó, igen, lehet tenni bele üres OB121-et és akkor majd nem lesz CPU stop. De működni ettől nem fog az elcímzéssel kapcsolatos funkció.

Ez nem túl gyakori eset, de bizony előfordul. Szóval olyankor általában pont ezt a két két dolgot nem igazán lehet megtenni:
- Az egyik az hogy felkutatjuk a blokk íróját és felszólítjuk a hiba kijavítására.
- A másik hogy azonnal újat írunk.

(#6143) crucified


crucified
tag

Sziasztok, bocs de nagyon fontos és számomra sürgős a kérésem.

Simatic érintőképernyőt kell cserélnem. A csere után a connecting to host feliratnál megáll. S7-300, a flash kártyát természetesen áttettem. Profibuson csatlakozik, az előző érintőképernyő adatait, címét nem tudom.

Mi lehet a baj?

Köszönettel előre is a gyors választ

Üdv

(#6144) Szirty válasza crucified (#6143) üzenetére


Szirty
őstag

Üdv!

Nem írtad milyen panel, de alapvetően a project nem a flash kártyán van.
Ha megvan a forrás project, akkor a panelre rá kell tölteni ahhoz hogy működjön.

Ha nincs forrás, és az eredeti panel még életképes, akkor prosave programmal le kell menteni róla bináris image-et.

Ha nincs forrás és az eredeti panel nem életképes, akkor a korábban flash kártyára a panellel mentett image-et kell restore funkcióval visszaállítani. E két utolsó megoldás csak akkor járható ha a két panel teljesen egyforma.

Ha nincs forrás és az fel sem kutatható (pl. a gépgyártónál), az eredeti panel nem életképes vagy nem azonos az újjal, és mentés sincs róla, akkor újra kell írni az egészet.

(#6145) crucified válasza Szirty (#6144) üzenetére


crucified
tag

Szia Szirty (úgyis én vagyok az idősebb szerintem :) ),

TP 6AV6 642-0BC01-1AX0 TP 177B DP-6 MSTN

A másik TP egy teljesen más gépből való. Sajnos csak a boot-ig jut el a rossz TP, a control panelhez nem férek hozzá mivel a boot-nál megáll és sehova tovább. Éppen ezért nem is tudom backup-olni. Sajnos flash kártyán sincs meg az eredeti, amiről át tudnám tölteni. A másik gépből áttett TP is ugyanez.

Mi mást tudok tenni?

Egyébként közönséges CF kártya kell bele a mentéshez?

Köszönöm előre is, hálás vagyok a gyors válaszodért

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#6146) Szirty válasza crucified (#6145) üzenetére


Szirty
őstag

Szervusz!

"A másik gépből áttett TP is ugyanez."

A connecting to host... üzenet csak annyit jelent, hogy a panelen nincs projact és várja hogy PC-ről megkapja.

"Mi mást tudok tenni?"

Sajnos jelen tudásom szerint a felhasználók szintjén nem lehet mást tenni, csak amiket felsoroltam.

"Egyébként közönséges CF kártya kell bele a mentéshez?"

A TP177B-be MMC kártya kell amennyire tudom. De az közönséges (PC-n is formázható, FAT file rendszerrel, tehát nem olyan amilyen az S7-ekbe kell).

[ Szerkesztve ]

(#6147) crucified válasza Szirty (#6146) üzenetére


crucified
tag

Szia Szirty, köszönöm. Egy másik gyártósoron ahogy néztem ugyanilyen HMI-vel kezelik a gépet, ugyanezzel a programmal. A kérdésem az, ha arról a gépről készítek egy backup-ot MMC-re és azt áttéve a másik HMI-be visszatöltöm, azzal elvileg el kellene indulnia, igaz? Kell még valamit állítanom a control panelben ahhoz, hogy elinduljon a program (cím, kommunikáció, etc)?

Amennyiben jól értettem egy low speed, PC-vel is formázható MMC kártya kell, amit a backup előtt ne formázzak meg. Ezt csak simán beteszem (ha a fenti módszer működik) a jó HMI-be, készítek egy backupot, átviszem az üres HMI-be, ott meg visszatöltöm?

Még egy kérdés, ha a jó HMI-t sürgős átmeneti megoldásként (ami elvileg ugyanaz mint az üres HMI és ugyanaz a program fut rajta mint ami a másikhoz kell) kiveszem és az üres HMI helyére beteszem amíg a gépet beállítom, majd visszaviszem a helyére, azzal nem tudom elbuszni a még maradék jó HMI-t?

Köszönöm előre is.

Üdv.

(#6148) Szirty válasza crucified (#6147) üzenetére


Szirty
őstag

A másik gépről áthozott backup működhet a rossz HMI helyére berakott új HMI-n, feltéve hogy a két HMI is és gép is tényleg teljesen azonos (de legalábbis a HMI és a HMI project).

Elvileg az új MMC-t nem kell formázni. Egyébként FAT16 file rendszer legyen rajta.
Próbálj meg valami nem túl nagy kapacitásút beszerezni, a mostani 8, 16, 32 GB-osat nem biztos hogy tudja kezelni.

Restore után ha a kettő azonos volt, nem kell állítani semmit.

Azzal hogy a jó gépről átmenetileg átrakod a HMI-t abba amelyikben elszállt nem okozhatsz kárt a HMI-ben.
Ha nem teljesen egyforma a két gép akkor a gép működésében okozhat gondot, de ilyenkor is az a legvalószínűbb hogy nem tudod a HMI-vel a gépet beállítani kezelni.

Ha a két gép egyforma HMI--vel együtt, de használja a "Project ID" védelmi funkciót és az ID eltér a két gépen, akkor nem fog működni az átrakott HMI (és a backupolt sem) a kapcsolatot el fogja dobni invalid project ID üzenettel.
Ez a funkció arra van kitalálva, hogy ha egyik gépről egy másikra rakják át a HMI-t, akkor ne okozhasson hibás műkökdést és ezzel kárt (amennyiben a két gép programja eltérő). Ezt a funkciót azonban igen ritkán használják és a project ID átírásával (a PLC-ben) megkerülhető.

(#6149) crucified válasza Szirty (#6148) üzenetére


crucified
tag

Szervusz, pontosan ez történt. Áttettem a másik gépből a HMI-t, úgy nézett ki, hogy elindul, de nem tudtam vele beállítani a gépet. Gondolom más a program, még ha első ránézésre ugyanaz.

Most megkaptam a gyártótól ez elvileg eredeti programot. Ezzel nincs más dolgom mint rámásolni a CF-re, onnan pedig restore-al visszatölteni a HMI-re?

Köszönöm előre is.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#6150) Szirty válasza crucified (#6149) üzenetére


Szirty
őstag

Szervusz!

"Ezzel nincs más dolgom mint rámásolni a CF-re, onnan pedig restore-al visszatölteni a HMI-re?"

Nem. Ha jól látom egy Pack & Go csomagban küldték el.
Ezzel azt kell tenni, hogy ráteszed egy olyan PC-re kibontva ezt a ZIP-et, amelyiket rácsatlakoztatod a panelra a megfelelő interface-el.
Ezután elindítod a StartTransfer.bat file-t.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  PLC programozás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.