Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  PLC programozás

Hozzászólások

(#7551) elektrozsiba


elektrozsiba
újonc

Sziasztok!

SOS-ben nem lenne valakinek Moeller Easy PLC-hez programozó szoftvere ami még XP-n fut? :)

Meghalt a "szervizes" laptop es persze vitt mindent..., progam viszont kellene.

Előre is köszönöm!

(#7552) H.Bencike


H.Bencike
aktív tag

Sziasztok!
Két kérdésem lenne amiben örülnék ha tudnátok segíteni!
Ez első, a OB-FC-FB viszonyok egymáshoz. Az világos hogy az OB hívhat FC-t és FB-t is, viszont az FC hívhat FB-t? Vagy fordítva? Programfutás szempontjából melyik előnyösebb? Vagy nincs hatással rá?
A második, amikor lokális változókkal programozok akkor a programban használt számlálók/időzítőknek(C1-T1) lehet lokális változóterületet kijelölni? Ha igen melyiket? Illetve a merkerek lokális vagy globális változónak minősülnek?

Üdvözlettel, Beni

LG G3

(#7553) H.Bencike válasza H.Bencike (#7552) üzenetére


H.Bencike
aktív tag

Lemaradt hogy S7-300-ról lenne szó, Step7 programmal!

LG G3

(#7554) Szirty válasza H.Bencike (#7552) üzenetére


Szirty
őstag

Szia!

Némi infó itt:
Blokk hívás, változók és paraméter átadás
Az S7 PLC programozása

Néhány kérdésedre rövid válasz:

"az FC hívhat FB-t? Vagy fordítva?"

Igen, és fordítva is

"Programfutás szempontjából melyik előnyösebb?"

FB-t akkor érdemes használni ha a blokknak kell saját "nem felejtő" változó terület (ez egy DB blokkban valósul meg).

"A második, amikor lokális változókkal programozok akkor a programban használt számlálók/időzítőknek(C1-T1) lehet lokális változóterületet kijelölni?"

Itt nem tudom pontosan mire gondolsz.
A Timer és Counter utasításnak adhatsz át lokális változóban adatot és hajlandóak is abba adatot belerakni.
De maga a timer és counter mindig globális adatterületen van.
Ugyanakkor nagyon fontos (és sokan elkövetik azt a hibát hogy ezt rosszul értelmezik) a lokális változók (TEMP) minden adatot elfelejtenek ahogy a blokk lefutott.
Ezért ökölszabály, hogy egy blokkon belül ha TEMP változót használsz, akkor MINDIG értéket kell adni mielőtt a tartalmát felhasználod!
Ha tehát mondjuk az FC100-ban a #Value változóba beírsz egy értéket, majd hagyod lefutni a blokkot, akkor legközelebbi ciklusban a #Value változó memóriaszemetet fog tartalmazni.
Illetve meg is maradhat benne az érték, ha a többi blokk nem bántja a saját lokális változó területét (TEMP).
A dolog magyarázata az, hogy az összes blokk ugyanazt a stack memóriaterültet használja a saját TEMP változóinak a tárolására.

"Illetve a merkerek lokális vagy globális változónak minősülnek?"

Természetesen globális. Ha az egyik blokkban mondjuk bekapcsolod az M10.6-os merker bitet, a többi blokkon belül is azt tapasztalod hogy be van kapcsolva.

(#7555) H.Bencike válasza Szirty (#7554) üzenetére


H.Bencike
aktív tag

Szia!
Köszönöm a válaszokat, már minden világos számomra!
A linkeken megtaláltam mindenre a megoldást, nagyon hasznos volt!

LG G3

(#7556) villamos bá


villamos bá
csendes tag

Sziasztok!

Volna egy érdekes kérdésem. Létezik -e olyan státuszbit vagy flag a PLC-kben, ami abban az esetben tud tájékoztatólag szolgálni a programozónak, ha a flashmemória tartalma megváltozott, újraírták, módosítás történt rajta? Ha számszerűen is informál a módosítások pontos számáról, esetleg még a rácsatlakozott gépről adatot is szolgáltat, az még jobb lenne, de ez már csak a hab lenne a tortán. Ha ez nem megoldható, hogyan tudnék valami hasonló figyelést megvalósítani? Siemens S7 1200 és Keyence KV moduláris plc-k előnyben.
Köszi előre is! További szép estét kívánok!

(#7557) Szirty válasza villamos bá (#7556) üzenetére


Szirty
őstag

A kérdésed pontosítást igényel.
A memória tartalma a leggyakrabban PLC ciklusonként is változik (tehát másodpercenként több százszor).
Persze nem a flash, de kikapcsoláskor a RAM-ot szépen beletapossa a flash memóriába.

Mi a kérdés mögött rejlő cél?

(#7558) villamos bá válasza Szirty (#7557) üzenetére


villamos bá
csendes tag

Szia Szirty!
Igen, kicsit félreérthetően fogalmaztam, köszönöm a kiigazítást! :)
A cél az lenne, hogy csekkolhassam, hogy módosította e más az alapprogramot rajtam kívül. Teszem azt egy általam konstatált paraméter megváltozik egy memóriacímen(konstans érték), amit user szinten nem lehet módosítani a gépen (Pl.: HMI-ről) csak a programba belenyúlva. Ezt a tényt szeretném valamiképpen visszajelezni magamnak.

[ Szerkesztve ]

(#7559) Tomika86 válasza Szirty (#7557) üzenetére


Tomika86
senior tag

Szia!

A Wincc flexible recipe view témakörrel kapcsolatban kérdeznék.
Milyen esetben NEM történik meg a PLC be áttöltés? (a téma végén ezért van a script, ha 4 akkor sikeres az áttöltés).
Összehoztam egy egyszerű recept kezelést, amiben 4 értéket töltök át a PLC-be, ezzel egyidőben a datarecord nevét is másolom(ez mutatja hogy melyik adatok vannak éppen a PLC-ben). De ugye itt jön ami az írásodban van, hogy a neve módosul, de a TAG-ek értéke mégse kerül a PLC-be. Ez érdekelne, hogy mikor történhet ez meg.

Köszi!

(#7560) spkkill válasza villamos bá (#7558) üzenetére


spkkill
tag

Szia!
Szerintem a legegyszerűbb ha elmented az aktuális programot a saját gépeden és mikor kíváncsi vagy csinálsz egy komparálást. Ha valamelyik változót vissza is írták eredeti értékre akkor is az időbélyeg megváltozik,ami a TIA-ban amint online csatlakozol ki fog bukni. Ha HMI-n akarod kijelezni akkor csinálj egy képet amin csak kijelzed a számodra fontos értékeket egy outuput io field-ben.

(#7561) dugo_


dugo_
veterán

Sziasztok!

Nem nagyon merül fel a topikban a bérezés, én feldobnám most, hogy legyen valami támpontom.

Friss 51 523 01-es OKJ-s papírral, félkész gépész BSc-vel, angol középpel, német konyhanyelvvel, több, de rövid ideig tartó gyártásos, megmunkálásos, tervezéses munkatapasztalattal Budapesten és környékén milyen bruttó/nettóra érdemes alkudni azoknál a cégeknél, ahol egyáltalán felmerül kezdő PLC programozó munkakör és megelégszenek középfokú végzettséggel?

Van egy elképzelésem, plusz egy részben szubjektív viszonyítási alapom a jelenlegi technikusi béremhez képest, de így pár interjú után érdekelne, hogy én vagy a piac van teljes tévképzetben... :D

(#7562) spkkill válasza dugo_ (#7561) üzenetére


spkkill
tag

Szia! Sok tényező befolyásolja:mekkora cég,milyen minőségű munkát várnak el,műszakok száma,pótlékok,jutalom,juttatások.... Az én véleményem,hogy bruttó 5-600ezer ft reális,napi 8óra,1 műszak.
Viszont hallottam már budapesti plc-s cégről akik bruttó 300ezerét foglalkoztatnak "PLC programozókat".

Kíváncsi lennék a te elképzelésedre.

[ Szerkesztve ]

(#7563) dugo_ válasza spkkill (#7562) üzenetére


dugo_
veterán

Br. 400 az elképzelés, br. 300 az ajánlat. Előbbi szerintem nem elrugaszkodott és pont annyi előrelépés lenne, amiért már megéri munkahelyet váltani. Utóbbit pedig szimplán már meghaladtam a jelenlegi helyen (11 hónap a mostani munkaviszony, tehát nem is sokéves tapasztalatot fizetnek) és nem is érzem helyénvalónak az elvárt munkáért.

8 órás, 1 műszakos állásokat néztem.

[ Szerkesztve ]

(#7564) byte-by válasza villamos bá (#7558) üzenetére


byte-by
tag

halo

sajnos nekem csak omron megoldásom van, de azért leírom, hátha van hasonló lehetőség a siemens-ben, vagy egyéb vezérlő típusban.

mi úgy oldjuk meg, hogy az A090 BCD Array (4 Word) tartalmaz egy date_and_time formulát ami az utolsó
program betöltés dátumát-idejét mutatja.
ezt figyeljük adatgyüjtő hálózaton keresztül és ha megváltozik akkor pontosan tudjuk, hogy valaki belenyúlt.

azt sajnos pont akkor nem tudjuk ki volt, de az azért könnyen kideríthető, mivel akárki nem tud a közelébe kerülni.
mellesleg van programverzió kezelő adatbázisunk, így tudjuk kezelni a változásokat.

[ Szerkesztve ]

(#7565) rsf válasza spkkill (#7562) üzenetére


rsf
senior tag

Én meg katáztató cégekről hallottam.
Nem semmi ami megy a hazai Kft-knél. Nem fizetnek jól azt is feketén/szürkén..
Tisztelet a kivételnek. Bár látszik némi javulás.
Pár ember kilépése komoly anyagi veszteséget jelent a cégeknek.
A mai fiatalok meg fel sem fogják. Azt mondják, hogy úgysem érik el a nyugdíj korhatárt.
Erre azt szoktam mondani nekik, hogy akkor imádkozzanak, hogy nehogy elérjék! :)
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#7566) spkkill válasza dugo_ (#7563) üzenetére


spkkill
tag

Nem valami kecsegtető ajánlat a 300. 10éve egy mezei BP.-i villanyszerelőnek jó fizetés volt.
Felénk betanított gépkezelőt nem találni ennyiért.

(#7567) byte-by


byte-by
tag

halo!

általában nem foglalkozom pénzzel fórumokon, de muszáj vagyok hozzászólnom.

sajnos Magyarországon jellemző, hogy az emberek (nagy általánosságban, persze kivétellel)
kevésre tartják a munkájukat, alacsony bérszintben gondolkodnak, nem mernek kérni, stb.
a probléma, hogy elmennek egy multihoz, vagy akár egy kkv-hez és utána szidják mert kevés a pénz, alacsony a megbecsülés, ilyesmi.
elfelejtve, hogy az adott munkát ennyiért vállalták. a vásár kettőn áll.
én magam igyekeztem tudatosan kilépni ebből a rossz irányból.
igaz, megtehetem, vannak referenciáim ki is használom.

visszatérve a feldobott példához.
plc programozó munkakörben a br 300 az ló...asz.
de.
ha nincs tapasztalatod, úgy érzed fejlődnöd kell, kezdő vagy, kell a pénz, stb. akkor menj el dolgozni és
ha szereztél tapasztalatot, nem lehet zavarba hozni plc -vel, magabiztosan tudsz programozni
utána kereshetsz más munkahelyet. ma rengeteg cég keres plc-t. (is)
lelkiismereti problémákat ne okozzon ez az eljárás, mert annak a cégnek aki br. 300-at ajánl, annak sincs
lelkiismereti problémája nyilván valóan.

a katás vállalkozással nekem nincs problémám.
voltam én is, a céggel kifizettettem a katát, plusz a munkákat, és még vállalhattam saját munkákat is,
nem panaszkodtam.

végeredményben azt kell mondanom, hogy ha van referenciád, van tapasztalatod, rendelkezel megfelelő tudással (nem kell pengének lenni), akkor nyugodtan el kell kérni a megfelelő összeget.

ha ezt számszerüsítjük, a br. 650 körül egy magyarországi pl. multinál simán. plusz-mínusz akár 50k.
ha nem tudunk megegyezni akkor lesz más. vannak cégek akik folyamatosan keresnek plc-seket, pont azért , mert nem hajlandóak megfizetni, így nem is alakul ki a lojális csapat, vagy akár csak 1-2 fő.
(sajnos Magyarországon még így sem lehet az optimális 2500-3500 eurot elkérni, de törekedni kell rá)

de ilyen cégekkel én nem foglalkozom. jelenleg is megkeresnek folyamatosan cégektől, de mivel nekem
van munkám, és nagyjából meg is vagyok elégedve vele, megköszönöm, de nem érdekel.
persze nem br.300 -ért dolgozom. annyiért még egy elektromos karbantartót sem találni mifelénk.

a végzettséggel kapcsolatban annyi, hogy nem muszáj a főiskola, nekem sincs, középfokkal vagyok plc-s.
persze ha van, az csak jó, nekem nincs problémám a tanulással, az mindig jó.

jelenleg én kerültem olyan helyzetbe, hogy külsős plc-sekkel kell dolgoznom, pontosan tudom a helyzetüket, mert én is ebben a cipőben jártam, de nem problémázok az áron, mert nekünk az kell, hogy jól legyen megcsinálva a munka , amit elvárunk. mi kiléptünk ebből a filléres gondolkodásból, értelmetlen.

(#7568) rsf válasza byte-by (#7567) üzenetére


rsf
senior tag

Teljesen egyetértek azzal amit írtál.
Amit elértem azt magamnak köszönhetem.
Meg kellett harcolni a pénzért.
Le kell lépni ha átvernek sőt ha kiderül hogy vmi nem úgy van ahogy mondták akkor egyből lépni kell.
Nem várni a szebb jövőt. Persze a munkát meg kell csinálni rendesen.
Alkalmazottként alkalmazni vkit de csak akkor ha katázik dolgot pedig elitélem.
Az más ha vki katázik aztán több cégnél vállal munkát. Vagy megkeresik.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#7569) dugo_ válasza byte-by (#7567) üzenetére


dugo_
veterán

Köszönöm a válaszokat!

>ha nincs tapasztalatod, úgy érzed fejlődnöd kell, kezdő vagy, kell a pénz, stb. akkor menj el dolgozni
Természetesen ez a terv és az első pár évben nem is gondoltam reálisnak lényegesen nagyobb pénzeket.
Egyelőre a jelenlegi béremet szeretném túlszárnyalni, ami ennél kicsit magasabb, mégsem sikerült átlépni az ajánlattal.

(#7570) joci9 válasza dugo_ (#7569) üzenetére


joci9
tag

Szia!

Ha a munka minősége és a tanulási lehetőség fontosabb számodra mint rövidtávon a pénz, akkor többre jutsz. Szerintem.....
Persze, ha vagy egy szinten, átérezd a munkád felelősségét és jól dolgozol, akkor már lehet kérni és kapni jobb helyeken :-)

ü
J

(#7571) molntomi


molntomi
csendes tag

Sziasztok!

Nem PLC-s kérdésem lenne, hanem ELAU-s szervo vezérlős, az eszköz: Pacdrive MC-4/11/10/400 13130247.

A kérdés, hogy aki foglalkozott már vele, mi a programozó software, mennyire nehéz beletanulni (PLC-s ismeret, Festo Servos ismeret van), ingyenesen letölthető esetleg vagy demo verzió?

Köszönöm a válaszokat.

(#7572) Tomika86


Tomika86
senior tag

Sziasztok!

S7-200 programban van kettő helyen MOV_DW utasítás, bemenete &VB11 kimenete VD43 és másiknál bemenete &VB59 kimenete VD78
VB59-et találok a programban, VB11-et nem, itt a VD11-et használják a programban másik helyeken.

Ez a & az indirekt címzés lenne? Tehát a MOV_DW a VB11-ben és VB59-ben lévő értékű címet mozgatja a kimenetébe?

Köszönöm!

(#7573) Szirty válasza Tomika86 (#7572) üzenetére


Szirty
őstag

VB11 byte a VD11 duplaszó első byte-ja!

MOVD &VB11, VD43
Azt jelenti, hogy a VD43 duplaszóba VB11 címét helyezi.
&VB11 tehát nem VB11 tartalmára, hanem címére hivatkozik (mutató).

Az indirekt címzést az operandus előtti * karakter jelöli.

(#7574) Tomika86 válasza Szirty (#7573) üzenetére


Tomika86
senior tag

Köszi!

Igen az megvolt hogy a VD11 az VB11, VB12,VB13,VB14.

Tehát ha VB11 értéke 8, akkor a VB8 tartalma kerül a VD43-ba?

(#7575) Step7


Step7
újonc

Sziasztok!

S7-319 PN/DP és OMRON CJ2M közötti adatcserét kell megoldani (3-4 adatszó oda-vissza)-nem mindegy hogyan.
Ugye adná magát az ethernetes összekötés-de ahogy a fórumokon írják -inkább más vonalon-pl. Profibuszon keresztül kommunikáljunk. Ehhez egy Omron profibus CP-t kell beszerezni, melynek elég húzós ára van.
Viszont így adja magát minden.
A kérdés : mindenképp el kell vetni az ethernet csatlakozási lehetőséget-vagy kis többletmunkával ez is életre kelthető a két plc között?
Van ezzel kapcsolatban valakinek infója?

(#7576) byte-by válasza Step7 (#7575) üzenetére


byte-by
tag

halo

mi a baj az Ethernettel?
vagy mire hivatkoztak máshol, hogy nem jó ?

(#7577) joci9 válasza Step7 (#7575) üzenetére


joci9
tag

Szia!

Modbus funkcióblokk van az Omronhoz, meg ha jól látom a Siemenshez is.
Csak az előbbit használtam, és soros vonalon, de az nem volt bonyi

ü
J

(#7578) Szirty válasza byte-by (#7576) üzenetére


Szirty
őstag

Szerintem arra gondol, hogy a közönséges TCP/IP nem determinisztikus. Vagyis nem garantálható semmilyen módon hogy az adat záros határidőn belül eljut a címzetthez.

(#7579) Szirty válasza Step7 (#7575) üzenetére


Szirty
őstag

Profinet felől is megközelíthető a dolog szerintem.

(#7580) byte-by válasza Szirty (#7578) üzenetére


byte-by
tag

halo

az Ethernet egy fizikai réteg a protokoll a lényeg, több lehetőség is van.
erre az omronnál vannak funkcióblokkok amik felépítik a kommunikációt, figyelik az adat mozgást és tartalmat is ha kell.
a Profinet is azon a fizikai rétegen megy. a profinetet tudja az omron is, de kell hozzá (CJ esetén) egy bővítő modul.
de azt mindenképp tartom, hogy valamilyen korszerű ethernetes megoldást alkalmaznék.

(#7581) Szirty válasza byte-by (#7580) üzenetére


Szirty
őstag

"az Ethernet egy fizikai réteg a protokoll a lényeg"

Nem. A lényeg az hogy determinisztikus legyen.
Akármilyen funkcióblokkot írsz akármilyen ellenőrzéssel, ha TCP alapú kommunikációval pl. megnő a pinged bármilyen okból (pl. Pistike torrentezni kezd) akkor így járás, nem lesz adatod és pont.
Persze információd az lesz arról hogy nem lesz adatod, de adatod az nem lesz. :)

Persze ez nem minden esetben kritikus, de úgy tűnik itt arról van szó.

(#7582) joci9 válasza Szirty (#7581) üzenetére


joci9
tag

Még ha Pistike nem is kezd el torrentezni :-), meg amúgy megbízható tud lenni a TCP, de a véletlenszerű, ritkán előforduló másodperces szünetekre fel kell készülni.

(#7583) Szirty válasza joci9 (#7582) üzenetére


Szirty
őstag

"...ritkán előforduló másodperces szünetekre fel kell készülni."

Igen. Ha kritikus az ilyesmi akkor profinetet kell használni ami szintén az ethernet fizikai réteget használja, de nem TCP alapú.
Azt sajnos nem tudom hogy az Omron mennyire "barátja" a profinetnek...

(#7584) aboutterms válasza Szirty (#7583) üzenetére


aboutterms
csendes tag

Erre legutóbb azt a választ kaptuk, hogy annyira "barátja", mint a siemensnek az Ethercat... :)

(#7585) Tomika86


Tomika86
senior tag

Sziasztok!

S7-1200nál, hogy tudok mutatót használni LAD-ban?
Egy címet kellene eltárolnom egy változóba, ehhez hozzáadni egy változó értékét, majd a kiszámolt címbe egy változó értékét kellene másolnom.

Köszönöm

(#7586) rsf válasza Tomika86 (#7585) üzenetére


rsf
senior tag

Blk move variant..
Ha jól emlékszem.. :)

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#7587) Tomika86 válasza rsf (#7586) üzenetére


Tomika86
senior tag

Helló
Mitől lehet az hogy inaktív az utasítás? S7-1214c a plc, de s7-1215nél se jó.
Köszi

(#7588) rsf válasza Tomika86 (#7587) üzenetére


rsf
senior tag

MOVE_BLK_VARIANT pontosabban.
Mit jelent, hogy inaktív?
Lehet hogy nem jól használod.
De lehet, hogy nem is ez kell neked. :)
Üdv.

[ Szerkesztve ]

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#7589) garam93


garam93
csendes tag

Sziasztok!
Van a birtokomban pár PLC-vel kapcsolatos dolog, amitől szeretnék megválni, viszont nem tudom, működnek-e, mennyit érnek illetve hogy kit érdekelhetnének.
Ha esetleg tudnátok ezzel kapcsolatban segíteni, vagy esetleg érdekelne titeket, nagyon hálás lennék, ha jeleznétek.

Amikről szó lenne:
- Siemens Simatic S5-90U PLC,
- Mitsubishi Melsec FX1S-30MT-DSS PLC,
- Festo FPC-404 PLC,
- OMRON E3X-DA41-S Száloptikai erősítő, 4 db, eredeti dobozban,
- OMRON E32-D32L Fotoelektromos szenzor, 2 db, eredeti dobozban,
- OMRON E32-D32 Fotoelektromos szenzor, 2 db, eredeti csomagolásban.

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#7590) villamos bá


villamos bá
csendes tag

Sziasztok!
A következő a megoldásra váró probléma. Lehet, hogy nagyon kezdő kérdés, de nekem nem sikerül megoldanom.
Egy adattömbben szeretném tárolni megadott esemény hatására bekövetkező jelváltozáskor a PLC rendszeridejét. Ki tudom olvasni, át tudom másolni, ezzel nincs baj.
_________________________________________________
_DT100_|_DT101__|_DT102__|_DT103__|_DT104__|_...__|_
(H) .......... (M) ->>

Na, jól le is Mórickáztam ide.

10x16 bites tömb első 2x16 bitjén. Pld.: DT100 - DT109-ig van a tömb. DT 100 és DT 101-be íródna mindig a legfrissebb kiolvasott időpont, kvázi mindig csak az első két word-öt írjuk, a korábbi tartalom pedig mindig eltolódna 2-vel. Ami túllóg a tömbön, azt a gép már nem veszi számításba, mindig csak a legutolsó 5 időpont lenne eltárolva. Jelenleg automatikus átmásolgatással oldottam meg, de ez nem szép és nem dinamikus megoldás.

Tudnátok erre valami ötletes és tanulságos megoldást mondani, vagy hogy milyen irányból kellene megközelítenem a feladatot?

Nagyon köszönöm a segítségeteket előre is! :)

[ Szerkesztve ]

(#7591) Szirty válasza villamos bá (#7590) üzenetére


Szirty
őstag

Szia!

Márpedig szerintem másolgatni kell :)
Milyen PLC-re kellene a megoldás?

(#7592) villamos bá válasza Szirty (#7591) üzenetére


villamos bá
csendes tag

Szia!
Sokmindent hívhatunk másolásnak, én valami féle eltolásos módszerre gondoltam. Kvázi az új adat továbbtolja a régit, a FIFO elvhez hasonlatosan. Keyence Nano PLC-ről van szó.

(#7593) joci9 válasza villamos bá (#7592) üzenetére


joci9
tag

Szia!

Vagy https://en.wikipedia.org/wiki/Circular_buffer
Bár 5 adatnál jó a másolgatás :-)

ü
J

(#7594) byte-by válasza villamos bá (#7590) üzenetére


byte-by
tag

halo

a bemásolás után shift-elj jobbra kétszer, ha van shitft.
bemásolás az órának és a percnek: pl. órát a d100-ba(H) , percet a d101-be (M) ,
funkció: word shift _ source word d100 , kezdő azó d101 , end szó d109

vagy ha van dupla szó shift akkor azzal.

[ Szerkesztve ]

(#7595) byte-by válasza villamos bá (#7592) üzenetére


byte-by
tag

halo

bizonyos megoldások nem mindenhol működnek ugyanúgy.
ezért mindenképp jó tudi mi a hardver és a szoftver.

(#7596) villamos bá válasza joci9 (#7593) üzenetére


villamos bá
csendes tag

Szia!
Ez tetszik, tanulmányozásnak vetem alá. Nem találtam a manual-ban ilyen funkciót, de megpróbálkozom implementálni valahogy abból, ami van. Köszi!

(#7597) byte-by válasza villamos bá (#7596) üzenetére


byte-by
tag

halo

én nem ismerem a KV Nano-t, de ha ez plc , és nem programozható relé, akkor kell lennie benne shiftelésnek.
de már jelezték a másolást is, mivel kevés az adat, az is jó lehet.

(#7598) villamos bá válasza byte-by (#7597) üzenetére


villamos bá
csendes tag

Helló!
Ez egy PLC, igaz, hogy nem egy hűha, de ez már nem programozható relé.
Valóban, a word shiftelés el volt bújva. Csak word léptetés van, duplaszavas nincs, de ez már nekem elég lesz. Mindenképp jól fog jönni, mert ez az 5 adatos tömb csak a kezdet. Fejleszteni szeretném, ott lesz még 2-3 infó pluszba.
Nagyon köszönöm sokat segítettél, Szirty úrnak úgyszintén. :)

(#7599) DasBoot


DasBoot
aktív tag

Jó szerencsét! Mindenkinek! A közeljövőben, 2-3 hét múlva ismerkednem kell TIA-portál-lal. Előzetesen szeretnék hozzájutni bármiféle ismertetőhöz, leíráshoz. Elsősorban magyar nyelven, de bármilyen lehet. Előre is köszönöm a segítséget. Üdv.: Joe

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#7600) villamos bá válasza DasBoot (#7599) üzenetére


villamos bá
csendes tag

Szia!
Én elsősorban a Youtube videóportált javasolnám vagy a TIA saját help manual-ját. Ezek ugyan nem Magyar nyelvű segédletek, de PLC témában hamar rá kell jönnünk, hogy a Magyar dokumentáltság elenyésző. A Youtube-on elég sok videó van kezdő TIA felhasználóknak, a bonyolultabb problémákkal meg jöhetsz a fórumra.
De! Én csak a magam nevében beszélek, lehet, hogy a többiek tudnak valami magyar nyelvű doksis tippet.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  PLC programozás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.