Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  PLC programozás

Hozzászólások

(#6001) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

"Gyárlátogatásban" szeretném bárki segítségét kérni, akinek módjában áll olyan segítséget kényelmetlenség nélkül felkínálni. Extra erőfeszítést kérni senkitől sem szeretnék.

Van egy startup ötletem, amihez elkészült egy működő prototípus (jelenleg deszkamodell állapotban van), és aranyat tudna érni a szöveges dokumentáció mellé egy video felvétel, amin működés közben meg tudom mutatni az eszközt a célirányos környezetében. Az eszköz egy usb / ethernet "átalakító", amit ha bedugok usb eszközként a laptopomba, felismeri pendrive-ként ("szabványos" mass storage eszköz, driver nélkül is felismerheti bármilyen usb host), és írni tudok rá szöveges file-okat, amiket az ethernetes oldalon keresztül realtime tudok visszaolvasni.

Amire szükségem lenne, az egy olyan munkagép, ami tud pendrive-ot arra használni, hogy folyamatosan szöveges (sima text file) report logot írjon rá. Szeretném összekötni vele az eszközt (meg az eszközzel a laptopomat), és videokamerával pár perces felvételt készíteni a működő összeállításról. Budapestet és vonzáskörzetét tudom autóval elérni.

Örök hálám mindenkinek, aki ebben segíteni tudna.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#6002) joci9 válasza coco2 (#6001) üzenetére


joci9
tag

Szia!

Írj VP szkriptekkel a pendrájvra, az ugyanolyan mintha valami más kütyüvel írnál. Nem?
Én csak így tudnék segíteni.

üdv

(#6003) bazsaw


bazsaw
csendes tag

Hi!

Segítségre lenne szükségem. Egy S7-315 2DP-s CPU-val kellene adatokat rögzítenem MMC kártyára. Csinált már ilyet valaki?

(#6004) coco2 válasza joci9 (#6002) üzenetére


coco2
őstag

Szia. A video laikusoknak készülne. Nekik kell tudni egy picike videóval úgy megmutatni az ötletet, hogy ők is megértsék. A környezet a legfontosabb, ahol megmutatom. Bár olyan szerencsém lenne, hogy csak szakmai zsűri előtt kellene bemutatni, zéró problémám lenne vele.

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#6005) m_zoli


m_zoli
csendes tag

Hello
Egy távadó csere lenne kilátásban, jelenleg nincs az eredetivel megegyező tip.

Meglévő rendszeren, szeretnék távadót cserélni (2 vezetékesről - 4 vezetékesre, 4-20mA)
Analóg kártya: 6ES7331-7KB02-0AB0
elégséges az oldalsó "konfig stekkert" C -rő - D-re váltani?
Köszönettel

(#6006) Mazsika válasza m_zoli (#6005) üzenetére


Mazsika
őstag

Szia,

Sajnos nem! Hw configot is módosítanod kell, és persze fel is kell tölteni. (ami ugye cpu stoppal jár...)

Üdv!

Dáccsika

(#6007) Mazsika


Mazsika
őstag

Sziasztok,

Schneider pacdriveot programot programozott mar valaki? Milyen szoftverrel lehet őt programozni? Mivel tudom elérni, ethernet, usb, stb.?
Koszonom!

Üdv!

Dáccsika

(#6008) bazsaw válasza Mazsika (#6007) üzenetére


bazsaw
csendes tag

Szia!

Ha jól tudom a SoMachine programmal lehet.

(#6009) Mazsika válasza bazsaw (#6008) üzenetére


Mazsika
őstag

S ez ingyenes?

Dáccsika

(#6010) And válasza Mazsika (#6009) üzenetére


And
veterán

(Nem tudom, ez mennyire általános manapság, de a SoMachine egy moduláris programszörnyeteg, sok gigabyte helyigénnyel. Eredetileg talán 30 napos próbaverzió, de per pillanat ingyenesen regisztrálható, és utána teljes értékűvé válik.)

(#6011) n0rbert0


n0rbert0
senior tag

Sziasztok,

Adott egy függvény egy S7-300 PLC-ben, aminek van egy pointer típusú inputja ezt a pointert szeretném átadni egy másik függvény inputjára, ami az első függvényben van meghívva. Ezt hogy tudom megtenni?
A fejlesztő környezet step7 v5.5 (nem TIA portal).

(#6012) Mazsika


Mazsika
őstag

Köszönöm szépen, közben megtaláltam én is! (Megint hamarabb kerdeztem, mint kerestem... :) )

Dáccsika

(#6013) mrlecso10


mrlecso10
csendes tag

Sziasztok

Omron CQM1 szeretnék egy riasztót csinálni.A problémám a következő: A HMI-n bebillentyüzök egy kodot akkor kapcsoljon be egy belső változót ha még egyszer beirom a kodot kapcsoljon ki tud valaki segíteni hogy kellene leprogramozni mert sehogy se akar összejönni.
Köszi

(#6014) natec válasza mrlecso10 (#6013) üzenetére


natec
tag

Milyen HMI -t használsz?
A PLC melyik bitjét akarod (tudod) vezérelni?

NATEC

(#6015) n0rbert0 válasza n0rbert0 (#6011) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Sziasztok,

Közben több féle (pontosabban 2 féle) megoldást is találtam a problémára.

Mind kettő esetben ANY pointert használtam.

Az első esetben "kézzel" rakom össze a pointert. Ez a módszer - valljuk be - macerás és sok a hibalehetőséget rejteget. (Értsd: megnéztem hogy áll össze a pointer és a megfelelő helyre bemozgattam - move-olom - az értékeket).

A második és egyben az egyszerűbb megoldás az SFC20 az az a BLKMOV használata. Ekkor az FC helyett FB-t kell használnunk, ekkor az FB instance DB-re támaszkodunk. Bővebb magyarázat helyett beillesztek egy képet, mivel az beszédesebb:

A kép tanulsága szerint ez a módszer azt használja ki, hogy az FB bemenetei címezhetőek pointerrel.
Ez a módszer is némi körültekintést igényel, mivel ha a tAny elé (ami jelen esetben egy ANY típusú változó, ami a TEMP memóriaterület 0.0 - L0.0 - címére mutat) beillesztünk egy változót, akkor elcsúszik a cím és nemfog helyesen működni az értékátadás.

[ Szerkesztve ]

(#6016) mrlecso10 válasza natec (#6014) üzenetére


mrlecso10
csendes tag

Hello

A HMI NT20S-ST121 és a PLC nek valamelyik belső segédreléjét szeretném használni mindegy melyiket

(#6017) byte-by válasza mrlecso10 (#6016) üzenetére


byte-by
tag

halo

ne a password opciót használd.
tegyél ki egy numeral IO dislpay-t. meg egy OK (Beírás)gombot.

plc programban az OK felfutó éllel set-eli a bitet amit szeretnél (Pl: 0.0), (KEEP utasítás)
feltételnek kell egy comparátor amiben ellenörzöd a beírt kódot egy segéd memóriával,
valamint legyen még feltétel hogy a bit 0, ezek a KEEP set ága előtt.

a KEEP reset ága ugyanez, de a feltétel bit ilyenkor 1.

CQM1-el nem olyan praktikus , mert a comparátor kimenet , valamint gondoskodni kell az élvezérlések kialakításáról.

a segéd memória vagy programból , vagy ha változtatni is akarod a hmi-ről is feltölthető egy beállító menüben. gyakorlatilag itt adod meg mi legyen a kód.

ha a bit set vagy reset, élvezérlésekkel (DIFU, DIFD) nullázza ki a beíró memóriát, hogy ne maradjon bent a kód.
persze akkor is érdemes ha nem jó a kód.

(#6018) mrlecso10 válasza byte-by (#6017) üzenetére


mrlecso10
csendes tag

Köszönöm a választ sikerült is leprogramozni müködik
Köszi mégegyszer!

(#6019) rsf válasza n0rbert0 (#6015) üzenetére


rsf
senior tag

Igen elcsúszhat a cím!
De ha berakot a pointert az adress registerbe és onnan címzed akkor már nincs gond. :)
Meg lassan el kellene már felejteni az abszolút címzést...
Lásd RSLogix5000.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#6020) KLR válasza And (#6010) üzenetére


KLR
csendes tag

Szia.

Hol lehet/kell beregisztrálni a Somachine 4.1-re ? Telepítettem, de 21 nap után lejár...

Üdv,

(#6021) Szirty válasza rsf (#6019) üzenetére


Szirty
őstag

"Meg lassan el kellene már felejteni az abszolút címzést..."

Szerintem mindenki felejtsen úgy, ahogy akar.
Az abszolút címzésnek van sok előnye és vannak hátrányai. A szimbolikus címzésnek pedig vannak előnyei és hátrányai. :-)
(minél jobban kavarjuk a xart, annál büdösebb lesz)

(#6022) And válasza KLR (#6020) üzenetére


And
veterán

Emlékeim szerint telepítéskor is rákérdez (én már hónapokkal ezelőtt csináltam), de ha már feltelepítetted, akkor a központi - SoMachine Central - menüoldalon a Tools / Registration Wizard segédprogrammal lehet véghezvinni a regisztrációt. Ha az adott gépnek van netkapcsolata, akkor a legegyszerűbb / leggyorsabb módszer a webes regisztráció, amikor is a lényegesebb mezőket automatikusan kitölti. Olyan opció is választható, hogy másik, netkapcsolattal ellátott PC-n végzed a regisztrációt ezen a weboldalon keresztül: [link]. A sikeres regisztrációt követően talán aktiválni is kell a szoftvert a Tools / Schneider Electric License Manager menüben.

[ Módosította: Parci ]

(#6023) rsf válasza Szirty (#6021) üzenetére


rsf
senior tag

Ez mind igaz, de azért írtam az RSLogix5000-et, mert ott nagyon jól van megoldva a szimbolikus címzés.
Persze a fizikai Ki/Be menetek azok abszolútak, de minden más szimbolikus.
Próbáltam Tia-ban is a szimbolikus címzést, de ott ez elég nyögvenyelős. Nem igazán használható.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#6024) Szirty válasza rsf (#6023) üzenetére


Szirty
őstag

Én meg pont azon szenvedtem hogy állandóan a szimbolikus címzéshez ragaszkodott! :D

(#6025) rsf válasza Szirty (#6024) üzenetére


rsf
senior tag

A Tia-ban már az alapbeállítása az pl. ha létrehozol egy DB-t!
Úgy kell átállítani kézzel, hogyha abszolút cimzést akarsz.
Erre gondoltál?

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#6026) KLR válasza And (#6022) üzenetére


KLR
csendes tag

A License Menager-en keresztül probálkoztam(Register ->By Web). Először nem volt világos milyen Activation ID kér. Utána látom, hogy a License Manager-ben van ilyen mező. Pepötyögtem, de a végén olyan üzenetet kaptam, hogy server nem "ér rá".
Nem emlékszel honnét jött az Activation ID amit használtál?

(#6027) Dezsi82 válasza bazsaw (#6003) üzenetére


Dezsi82
tag

Szia!
Én csináltam ilyet, miről lenne szó? Már ha még aktuális :)

(#6028) And válasza KLR (#6026) üzenetére


And
veterán

Az online regisztráció / aktiválás során kaptam. Úgy emlékszem, kézzel semmilyen ID-t nem kellett bepötyögni. Olyannal már találkoztam, hogy a regisztrációs weboldal nem volt elérhető órákon keresztül. Van egy PDF-em (Schneider oktatási anyag része), abban vannak képernyőképek a regisztráció folyamatáról is, és a SoMachine v4.1-nél ugyanaz a part number és activation id látható benne, mint a saját regisztrált példányomnál.

(#6029) KoAttila


KoAttila
csendes tag

Üdvözlök mindenkit!
Segítségre lenne szükségem, és nem ingyen kérném természetesen.

Vázolnám a problémát: szeretnék készíttetni egy olyan lemezjátszó meghajtást, aminek a fordulatszáma nagyon precízen beállítható, és a "motor" képes akár órákon keresztül 5-10 perces szünetekkel stabilan üzemelni és elég halkan teszi ezt.
Összesen 2 fordulatszámot kellene tudnia stabilan, ezek ugye a 33 1/3 és a 45. Ha tudja a 78as fordulatot akkor az külön jó pont, de nem feltétel.

Aki tudna segíteni ebben, azt nagyon kérem, hogy írjon egy rövid üzenetet a mail-címemre, elérhetőséggel, és én felveszem vele a kapcsolatot, és több részletet is elmondok.

attila.koczo@gmail.com

Nagyon köszönöm hogy végigolvastad, szép napot.

Attila

[ Szerkesztve ]

(#6030) soldi3r válasza KoAttila (#6029) üzenetére


soldi3r
veterán

Erre egy PLC felesleges es draga. Lepteto motort meg lehet hajtani egy Arduinoval, szerintem nezz be abba a topikba.

E30 (oo=[][]=oo)

(#6031) rsf válasza demars (#99) üzenetére


rsf
senior tag

"memoria egyenlet"
De szép kifejezés, mondjuk még sosem hallottam. :)
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#6032) Szirty válasza KoAttila (#6029) üzenetére


Szirty
őstag

Szia Attila!

Csatlakozom az előttem szólóhoz!
PLC valóban nem való erre a feladatra. nagyon nem. Én is mikrovezérlőt javaslok.
De nem léptetőmotort, egy léptetőmotor lüktető nyomatéka nem épp ideális hanglemez tányér forgatásához.
Nem is beszélve a durva négyszögjelekről amiket bele kell vezetni.

Inkább valamilyen 3 fázisú BLDC motorban gondolkoznék.

(#6033) kissbg


kissbg
tag

Hali, lenne egy kis Siemens plc programozási meló, privátban részletek.

(#6034) KLR válasza And (#6028) üzenetére


KLR
csendes tag

Próbáltam a Schneider oldalán is (amit linkeltél), de azt az üzenetet kaptam, hogy nem tud kiszolgálni a Licence server. Mivel más külföldi oldalakon is olvastam ilyesmiről, valószinű a mézes madzag elfogyott...

(#6035) DasBoot válasza KoAttila (#6029) üzenetére


DasBoot
aktív tag

KoAttila! Ajánlok magának egy Hi-Fi lemezjátszót, azzal meg tudja oldani a kérdéses problémát. Üdv.: Joe

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#6036) Csaba87n


Csaba87n
újonc

Sziasztok

Most kezdek ismerekedni a plc-vel és szeretnék némi útbaigazítást kérni. Nemrégiben jártam serv-1 tanfolyamon és el is döntöttem hogy szerzek magamnak egy kisebb állomást.

Az alábbi adapterrel* való kaplolódás felöl szeretnék kérdezni hogy mi lenne a legcélszerűbb, még mielött bármiféle kábelt vagy adaptert vennék potyára. A cél az lenne hogy USB-n keresztül tudjak csatlakozni. Esetleg még arra gondoltam hogy egy régebbi thinkpadet tartanék a célra ami rendelkezik RS232 csatlakozóval.
Segítséget előre is köszönöm!

*SSW7-TS 102-751-8vk15 Helmholz
http://prohardver.hu/dl/upc/2016-05/21/462226_jtosjel5iampuxt9_img_20160521_183913_jpg.jpg
http://prohardver.hu/dl/upc/2016-05/21/462226_xkevaaq8whzitfiu_img_20160521_183828_jpg.jpg

[ Szerkesztve ]

(#6037) byte-by válasza Csaba87n (#6036) üzenetére


byte-by
tag

halo

a bejegyzésedből és a serv-1-ből gondolom siemens a zsáner.
miért nem egy siemens USB-MPI/DP adapterben gondolkozol, pláne ha usb a cél?
szerintem még olcsóbb is.
a cikkszáma ha jól tudom: 6ES7 972-0CB20-0xA0

(#6038) Csaba87n


Csaba87n
újonc

Szia

Jövőhéten érkezik még 2 adapter. Használtan szereztem be mindet így ha kiesnek a szórásból még mindig nem érvágás megvállni töllük.
http://prohardver.hu/dl/upc/2016-05/22/462226_pz9e3k1nptkkhpnm_img_20160519_085344_jpg.jpg
http://prohardver.hu/dl/upc/2016-05/22/462226_yngbn2bbjcsn44v3_img_20160519_085412_1_jpg.jpg
Lényegében a 3 adapterből szeretném megtartani a legjobbat.

Őszintén szólva nem bízom abban a kínaiban (6ES7 972-0CB20-0xA0) de ha jók a tapasztalatok akkor semmi gond.
S7-300 és S7-200 hoz lesz egyébként.

(#6039) Szirty válasza Csaba87n (#6038) üzenetére


Szirty
őstag

Helló!

Az USB-PPI-vel csak S7-200at tudsz megszólítani.
http://prohardver.hu/dl/upc/2016-05/22/462226_pz9e3k1nptkkhpnm_img_20160519_085344_jpg.jpg

A PC-USB adapterrel viszont S7-200-at, S7-300-at, S7-400-at is.
http://prohardver.hu/dl/upc/2016-05/22/462226_yngbn2bbjcsn44v3_img_20160519_085412_1_jpg.jpg

(#6040) KoAttila válasza DasBoot (#6035) üzenetére


KoAttila
csendes tag

Érdekelne melyik tipus lenne az.

(#6041) Csaba87n válasza KoAttila (#6040) üzenetére


Csaba87n
újonc

Gond nélkül csatlakozott a 6ES7 972-0CB20-0XA0 adapter. Feltelepítette magát és működött is ahogy kell. S200-al viszont nem akarta az igazat de ez most nem is fontos hisz az s300 a lényeg.
Láthatóan nem éppen ideális win7 és win8 erre a felhasználásra így ebből is ered némi probléma. A microWin pl reklamál hogy elképzelhetően nem fog tudni úgy működni mint ahogy kellene.

Esetleg van valakinek tanácsa mennyire érdemes ennek a 24v-os átalakításában gondolkozni? A motorok cseréje még tán rendben is van de az encoder már komolyabb fejfájást okozhat.
http://www.fischertechnikwebshop.com/computing/fischertechnik-fischertechnik-robo-tx-automation-robots-511933

Szirty-nek külön köszönet az PLC-s oldalért! Nagy segítség.

(#6042) Bazs87


Bazs87
tag

Sziasztok!

Egy TIA Vizu/it hálózatos kérdéssel fordulok hozzátok. Abban bízom, hogy esetleg csinált már valaki ilyet és meg tudja mondani merrefelé indulhatok el.

A feladat:
*.csv fájlok kimentése a belső hálózatunkról a vevő szerverére

A probléma:
van egy TIA OP-m (TP900 Comfort), amin egy scriptből *.csv adatokat mentek ki egyenlőre SD-re. Ez működik is problémamentesen.
Az OP a hálózaton egy MBNet routerhez/távelérés modulhoz csatlakozik. Mivel a belső hálózatom (192.168.0.*) és a külső (192.168.19.*) eltér, ezért portforwardingot kell használnom. PC-vel teszteltem, pingelni, meghívni meg tudom.
Ezután a PC ip-jét megkapta az OP(WinCE!!) (ami a routerbe forwardingolva van) és itt is tudom pingelni a 19-es tartományban lévő címet.
A gond, hogy akár \\192.168.111.147-tel, akár \\PC147-tel próbálkozom, már explorerben is egyfolytában kidobja, hogy hiba van az elérési útban.
Ergo sciptből se tudom meghívni ezt. Találkoztatok már ilyennel? Megoldható ez a feladat egyáltalán egy WinCE-vel?

Köszönöm előre is!

(#6043) Bazs87


Bazs87
tag

update: lokál hálózaton tudok menteni wince-ről a pc engedélyezett mappájába, talán a portforwardingolt elérési út túl komplex?

(#6044) creation


creation
senior tag

Szervusztok,

Előkerült egy gondolat a cégünknél és szokásukhoz híven azonnal fejest is ugrottak a mélyvízbe a kollgegák, így most én vagyok akinek megoldást kell vadásznia egy PLC Matricon221-es és annak adatbázisba tárolt adataival kapcsolatban.

A cél az lenne, hogy a plc által adott adatokat (mikrokapcsoló nyitás zárása) egy (lehetőség szerint mysql) adatbázisba rendszerezzem, majd azokat megfelelő módot találva (szerintem php lesz, mert ehhez "értek") feldolgozzam.

Tud e nekem valaki segíteni ebben a kérdéskörben (elég az adatbázisig, a többit kitalálom)?

(A holmi elérhető TCP kapcsolattal belső hálózaton)

Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#6045) crucified


crucified
tag

Szervusztok, Omron (CP1x) PLC-vel szeretnek egy feladatot megoldani. Egy festekszoro pisztoly egy linearis palyan mozog elore vegallasig, majd vissza alappozicioba, kozben permetezi a festeket.

Milyen legegyszerubb hardvert es softver megoldast javasoltok a mozgatasra?

Koszonettel

(#6046) soldi3r válasza crucified (#6045) üzenetére


soldi3r
veterán

Kell egy (par) linearis vezetek, meg egy bordasszi hajtasj. A golyosorso szerintem nem viselne el a festekpermetet. Ha csak ennyi, akkor lehet, hogy egy mikrokontroller is megoldana a feladatot.

E30 (oo=[][]=oo)

(#6047) crucified válasza soldi3r (#6046) üzenetére


crucified
tag

Szervusz, gondoltam en is a mikrokontroller megoldasom, de sajnos nagyon keves az ismeretem. Milyen parancsokkal tudok linearis palyan elore es visszamozgast generalni, illetve vegallast kezelni? Hol talalok erre valami segitseget?

Koszonom elore is.

Udv

(#6048) Szirty válasza crucified (#6045) üzenetére


Szirty
őstag

Pneumatikus munkahenger, két végállás, két relé.

(#6049) crucified válasza Szirty (#6048) üzenetére


crucified
tag

Szervusz, koszonom. A Cx-one-ban egyszeru, vagy bonyolult egy ilyen? Nagyon regen foglalkoztam Cx-One-al. A PLC-s megoldas nem tulzott ilyenre? Igaz tenyleg keves az ismeretem a mikrokontrollerek vilagaban.

(#6050) Szirty válasza crucified (#6049) üzenetére


Szirty
őstag

Helló!

" A PLC-s megoldas nem tulzott ilyenre?"

De igen, ha tényleg csak ennyit csinál és nincs emellett egyéb feladata is...
Azért írtam, hogy két relé kell meg két végállás. PLC meg mikrovezérlő esetleg elkerülhető.
(Sőt igazából egy relé is elég)
No meg persze kell egy szelep is.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  PLC programozás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.