Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  PLC programozás

Hozzászólások

(#6301) Miertvansote


Miertvansote
tag

Sziasztok!

Abban kérném a segítségeteket, hogy omron plc vel szeretnék egész szót léptetni. Amit én gondoltam, hogy a WSFT(016) utasítást használom. Nem tudom, hogy ez alkalmas rá, csak mert kicsit furcsa, hogy vár egy olyan operandust, hogy Source word. Azzal mit kezdjek mert, a starting word gondolom ahonnan kezd léptetni az End meg ahol végződik. Mondjuk ez az egész elég ködös még egy kicsit.

Valaki tudna ebben segíteni ? Ja még egy dolog, ha ezzel kell akkor a másik irányba mivel kell ? Mert ennek az utasításnak nem találtam ellenirányú formáját. Köszi előre is a segítséget.

Üdv.

(#6302) Achilles83 válasza Miertvansote (#6301) üzenetére


Achilles83
csendes tag

Ha szót akarsz léptetni arra ott van a sima MOV utasítás, ha meg visszafelé akarod akkor megcseréled a címzést

(#6303) Miertvansote válasza Achilles83 (#6302) üzenetére


Miertvansote
tag

Köszönöm a segítséget.

(#6304) plutokas


plutokas
csendes tag

Sziasztok,
Egy olyan kérdésem lenne, hogy Siemens FM350-el készítek egy új projektet. Milyen enkódert jánlanátok hozzá mérésre ami ár értékben a legjobb vagy könnyen beszerezhető? Van valakinek ezzel tapasztalata?
Köszönöm előre is.

(#6305) byte-by válasza Miertvansote (#6301) üzenetére


byte-by
tag

halo

a WSFT-vel a source szót, ami bárhol lehet, másolgatja shift szerűen a kezdő szótól a cél szóig , egyirányú.
megfordíthatod ugyanezzel az utasítással , ha a kezdő szó és a cél szó megfordul.
ebben az esetben a control szó nem változik, független a kezdő és a cél szótól.

a MOV átmozgat egy szót egy másik szóba, de nincs source szó, csak egyikből a másikba megy.
ez a klasszikus másolás, ebben az esetben ha a kezdő szó megváltozik az kerül át a cél szóba.
ha megfordítod akkor a cél szó lesz a kezdő szó és át fogja írni az eredeti kezdő szót , akkor is ha az közben megváltozott.

van reverzibilis utasítás , de ez a szó bitjeit mozgatja akár két irányba is , az SFTR.
a control szó határozza meg mi történjen.

[ Szerkesztve ]

(#6306) Ferkoka


Ferkoka
újonc

Üdv!
Nem tudja valaki, hogy lehet egy KTP700-as panelről eltüntetni az egeret jelző nyilacskát?

(#6307) Szirty válasza Ferkoka (#6306) üzenetére


Szirty
őstag

Technical fórumon azt írják C scripttel ki lehet kapcsolni. Illetve javasolják a kurzor teljesen átlátszóra cserélését is... :)

(#6308) Miertvansote


Miertvansote
tag

Helo!

A múltkor, kérdeztem, hogy egész szavakat, hogyan lehet léptetni. A move utasítás tök jól működik erre, amit javasoltatok. Egy kis további segítségre lenne szükségem ezzel kapcsolatban. Olyat szeretnék, hogy úgy mond n+1 edikre léptesse tovább.

Pl.: Van egy bemenet és minden felfuto élre léptet egyet. Mondjuk 8 -ról indul és 9 re ugrik, ujabb felfutó élnél 10-re majd 11-re ... és így tovább. és mondjuk 15-nél vissszafordul és visszamegy 8-ig.

Ezt is Omron PLC-re szeretném. Köszi előre is.

(#6309) byte-by válasza Miertvansote (#6308) üzenetére


byte-by
tag

halo

esetleg kettővel feljebb , a hozzá szólás.
azért irtam a hozzászólást, mert a MOV -val jól lehet másolni, de nem léptet.
a WSFT ahogy a neve is mutatja a word shift.
persze meg kell oldani programba , hogy ha elérte a kívánt memóriát, akkor megfordítani a forrást és a célt.
ez okozhat csak gondot, főleg ha összevissza kell a cél szó.

tehát:
felfutó élre lépteti a szót a kezdő szótól N+1 irányba a cél szóig. a cél után elveszik a tartalom, de a feltöltött
memóriák tartják az állapotukat.

[ Szerkesztve ]

(#6310) Ferkoka válasza Szirty (#6307) üzenetére


Ferkoka
újonc

Köszi a választ, bár az az igazság, hogy nem igazán értem, illetve nem tudom, hogy hol lehet ezt megcsinálni.
Viszont szeretném megkérdezni, hogy az oldalad elérhető lesz e még valaha? Nagyon hiányzik, sajnos nem mentettem le az összes írásod, csak azokat amik épp kellettek. Az oldalad nekem nagyon sokat segített, nem vagyok profi, valszeg soha nem is leszek, de az oldalad nélkül még itt sem tartanék! Pl.: Az analóg jelekkel el sem kezdtem volna foglalkozni ha nem találok a neten egy teljesen értelmezhető leírást példaprogramokkal "Az analóg jelek kezelése" címmel!

(#6311) Szirty válasza Ferkoka (#6310) üzenetére


Szirty
őstag

Nincs kész megoldásom a dologra, nem volt még szükségem ilyesmire. Ezért írtam csak utalásokat a megoldásra.
Jó alaposan bele kell merülni amire nekem jelenleg nincs időm sajnos.

A web oldalon úgymond dolgozunk. Még nem tudom mi lesz vele.

(#6312) tibi-d


tibi-d
tag

Kéne egy kis segítség. Most kaptuk vissza a fénycsőcserén átesett TP-177A kijelzőt. Sajnos nem tudom rátölteni a WINCC programot. Van 6ES7 901-3CB30-0XA0 (v. 04), 6ES7 972-0CB20-0XA0 (v. 1.3), CP5611 eszközöm. mindegyikkel megpróbáltam, de csak "Connecting to host" állapotban várakozik. Átolvastam a kijelző leírását, elvileg mindent úgy csináltam, ahogy le van írva. Lehet, hogy így is elkerülte valami a figyelmemet. Ha lenne egy bevált módszer, írjátok le.
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#6313) tibi-d


tibi-d
tag

A kijelzőről tudok Backup-ot készíteni az RS232/PPI adapterrel, ezért gondolom, a kommunikáció rendben van. Lehet, hogy a WinCC programban kell keresni a hibát, de nem ad semmilyen támpontot hol lehet a hiba.

(#6314) tibi-d


tibi-d
tag

Egy korábbi projektet betöltve az feltölthető a kijelzőre. Ebből levonva a tanulságot, azután kérdezz, hogy már a lehetőségek elfogytak. A kérdés, már csak az, hogy a WinCC-ben hogyan lehet megkeresni a hibát, ha nem nyújt semmilyen támpontot.

(#6315) Miertvansote


Miertvansote
tag

Sziasztok!

Van egy feladat: Miután bekapcsolt a PLC egyből setelni kell a 10. kimenetet, Ezután kell léptetni 7-et másodpercenként, majd vissza is. Igazából megcsináltam, de valami miatt a visszafelé shiftelés nem nagyon működik. Légy szíves segítsetek, ha tudjátok, hogy mi lehet a baj. Nemrég már kérdeztem erről akkor a sftr utasítást is javasoltátok, de azzal is az a baj, hogy mindig hibát dob ki, mert elvileg a 3-adik operandusnak legalább ugyan akkorának vagy nagyobbnak mint a 2-diknak. De nem értem akkor, hogyan tudnék visszafelé is shiftelni.

Illetve még egy dolog ami gyanús nekem, a Counterek számlálója, elvileg másodpercenként kellene csökkennie, de gyorsabban csökken. Furcsa nekem mert elvileg úgy próbáltam beállítani, hogy felfutó élek legyenek csak előtte, de mégis olyan mintha a ciklusidőbe beleférne több számlálás is így gyorsabban lecsökken a számláló értéke.Köszi előre is a tippeket és segítséget.

Üdv.

(#6316) DasBoot


DasBoot
aktív tag

Üdvözlet, Mindenkinek! Megvételre keresek Allen-Bradley, MicroLogix 1200-as compact plc-hez egy, használt valós idejű órát. A tipus száma 1762-RTC.Remélem tudtok segíteni, annak ellenére, hogy ez egy Siemens-Omron fórum. Előre is köszönöm a segítséget. Tisztelettel: Meszes József

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#6317) Szirty válasza tibi-d (#6314) üzenetére


Szirty
őstag

Helló!

Pár tipp:
A WccF project tárolja a transfer (kommunikációs) beállításokat. Lehet az van eltérően beállítva a régebbi és az újabb projectben.

Nagyon fontos a PG/PC interface beállítása és azon belül is az, hogy melyik access pointhoz vannak azok beállítva! Erre nagyon oda kell figyelni.

Szintén fontos, hogy milyen állapotban van a panel amikor küldeni akarod neki a projectet. Transfer módban van? Ha nem, akkor fontos, hogy a panelen az az interface amelyikre csatlakozol a PC-vel "remote" engedélyezve legyen.

Szintén fontos, hogy amennyiben nem RS232 a kapcsolat, akkor a WccF transfer settings-ben be legyen állítva a panel címe! Ha az interface beállítás a PC-n jó, a panelen engedve van az adott interface, a megfelelő access pointhoz van belőve a PC-n a kapcsolat, DE a panelnek más a címe mint ami a WccF projectben van, akkor nem kapcsolódik.

Végül egy kérdés:
Azt írod PPI interface-n megy.
Mihez kapcsolódik ez a panel (milyen PLC-hez)? A PPI-t S7-200 használja!

(#6318) Szirty válasza DasBoot (#6316) üzenetére


Szirty
őstag

Szevasz József!

"Remélem tudtok segíteni, annak ellenére, hogy ez egy Siemens-Omron fórum."

Ez gyártókhoz nem kötődő PLC fórum, nem Siemens-Omron fórum!

Az, hogy ilyen gyártmányokról van többségében szó, biztosan sajnálatos az AB szakemberek számára, de ez ellen egyetlen dolgot lehet tenni: többet írni róla!

Én pl. sajnos nem fogok AB-ről írni. Hidd el, jobb is ez így neked is, hiszen nem értek hozzá! :)

(#6319) tibi-d válasza Szirty (#6317) üzenetére


tibi-d
tag

Addig, míg a Transferrel feltöltöm a programot a WinCC-ből, addig az RS232/PPI adapterrel dolgozok, amikor a PLC-hez, akkor egy sima profibusz (CP5611) kábellel a PLC MPI portjára. Mindig Transzfer módban próbáltam feltölteni. Nem tudom, számít-e, hogy a feltölthető program önálló projekt, ami nem, az a Step7-be ágyazott program, de mindkettő WinCC-vel íródott.

[ Szerkesztve ]

(#6320) Miertvansote


Miertvansote
tag

Helotok!

Siemens S7-1200 ról kérdeznék. Láttam vmi furát, hogy van 1214C is ? Vagy az csak a CPU? Esetleg ha ez kettő külön akkor van e jelentős különbség specifikációban. Köszi.
Üdv.

(#6321) KLR válasza Miertvansote (#6320) üzenetére


KLR
csendes tag

Szia. Az S7-1200 a PLC család neve, ezen belül több CPU létezik. A 1214C az egyik CPU a családból. Részletesen itt találod meg a leírásokat és specifikációkat.

(#6322) byte-by válasza Miertvansote (#6315) üzenetére


byte-by
tag

halo

azt írod, hogy a 10. kimenetet kell set-elni.
a program részletben a 10. csatorna 00-ás bitjét set-eled, a többit nem.
vagyis a kimeneti szó többi bitjét nem.
akkor most bitet kell léptetni vagy egész wordöt?

az I.00 -át cseréld le egy P_on-nal , így létrehozol egy másodpercenkénti felfutó élt.
inkább a számláló elé tegyél engedélyezést.

természetesen gyorsabban számol a számláló mivel 1 tized másodperces az impulzus a program részletben.
P_0_1s = 0.1 sec, P_1s = 1.0 sec.

egyébként a számláló alapból felfutó élre fog számolni, tehát lehet előtte egy engedélyezés és egy P_1s.

korábban jeleztem, hogy a wsft egyirányú.
ha egész szót kell visszafelé is léptetni,esetleg használj reverzibilis számlálót és komparálj.
a számláló adott értékeinél mozgasd a szó állapotait a másik szóba pl. transfer bit utasítással.

ezt meg lehet tenni jobbra is és balra is, csak sajnos több a network.

(#6323) Miertvansote válasza byte-by (#6322) üzenetére


Miertvansote
tag

Helo!

"azt írod, hogy a 10. kimenetet kell set-elni.
a program részletben a 10. csatorna 00-ás bitjét set-eled, a többit nem.
vagyis a kimeneti szó többi bitjét nem.
akkor most bitet kell léptetni vagy egész wordöt?"

Igazából egész wordöt szeretném, de azt nem tudom, hogyan kell, ezt légyszi írjátok le.

"az I.00 -át cseréld le egy P_on-nal , így létrehozol egy másodpercenkénti felfutó élt.
inkább a számláló elé tegyél engedélyezést.
természetesen gyorsabban számol a számláló mivel 1 tized másodperces az impulzus a program részletben.
P_0_1s = 0.1 sec, P_1s = 1.0 sec"

Oké köszi a tippet, illetve köszi a javítást, azt hittem így ad 1 másodperces impulzusokat, de most már ez oké.

"A wsft egyirányú ha egész szót kell visszafelé is léptetni,esetleg használj reverzibilis számlálót és komparálj.
a számláló adott értékeinél mozgasd a szó állapotait a másik szóba pl. transfer bit utasítással.
ezt meg lehet tenni jobbra is és balra is, csak sajnos több a network."

Oké köszi a tippet ez így működik és jó is így, ha tényleg nincs vmi ciklus rá pár léptetésnél nem olyan vészes a komparálás, A kérdésem ezzel kapcsolatban az lenne, hogy hogyan tudok a számláló aktuális értékére hivatkozni ? CSak simán a komparálóba beírom hogy mondjuk C0 és ezt a komparáló folyamatosan összehasonlítja azzal az értékkel amit én már előzőleg megadtam neki ? Köszi előre is.

(#6324) byte-by válasza Miertvansote (#6323) üzenetére


byte-by
tag

halo

"Igazából egész wordöt szeretném, de azt nem tudom, hogyan kell, ezt légyszi írjátok le."

pl. a SETB-vel lehet egy egész szó bitjeit egyszerre setelni.
pl. SETB w10 &15 = az utasítás a w10-es szó 16 bitjét setelei.(0 -15-ig) eléje kell egy
felfutó él, pl. ha arra van szükség egy first cycle.

" , A kérdésem ezzel kapcsolatban az lenne, hogy hogyan tudok a számláló aktuális értékére hivatkozni ? "

igen, a comparátor eleme lehet a számláló címe, pl. c10 , a másik operandus pl. #10 . ez a c10-et vizsgálja
#10 -hez viszonyítva a reláció beállításától függően.

[ Szerkesztve ]

(#6325) Miertvansote válasza byte-by (#6324) üzenetére


Miertvansote
tag

Köszönöm szépen a válaszod!

Működik rendesen. :)

(#6327) DasBoot válasza Szirty (#6318) üzenetére


DasBoot
aktív tag

Üdvözlet! Persze, persze, egyetértek ezzel, de most pl. válaszra sem méltatták a kérdésem.

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#6329) DasBoot


DasBoot
aktív tag

Szép napot, Mindenkinek! Szeretnék egy RsLogix 5000-es szoftvert a 15-ös verziót, 21.00-ra, vagy 21.03-ra frissíteni. Megvan a Studio 5000 Firmware kit, telepítettem, de igazándiból semmi sem történik. Valaki tudna Nekem segíteni? Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#6330) Szirty válasza DasBoot (#6327) üzenetére


Szirty
őstag

Mer tha senki nem tud vagy nem akar válaszolni akkor nincs válasz.
Ahogy az itt már elhangzott, sok értelme nem lenne annak, ha 30-40 ember beírná, hogy: sajnálom nem tudok segíteni...

Aki tud segít hidd el. Sokan azért olvassák és írják a fórumot.

(#6331) DasBoot válasza Szirty (#6330) üzenetére


DasBoot
aktív tag

Pedig pontosan ez a lényeg. A nem válasz is válasz.Tiszteljék már meg a másikat azzal, hogy válaszolnak. Ez a dolog kicsit tovább mutat a fórumon, mert ez az emberi primitívség felé tart, nem folytatom. Most is kérdeztem valamit......, aztán a plc-s mérnök urak........hmmmm. Amennyiben beírom többször a kérdésem, akkor meg Én leszek leszólva, moderátor által figyelmeztetve, törölve..stb. Remélem, hagy a hozzászólásom minden fórum tag olvassa. Részemről ennyi. Üdvözlet, Mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#6332) rsf válasza DasBoot (#6329) üzenetére


rsf
senior tag

Szia!
Ha emlékeim nem csalnak 21-es fw-től már csak a Studio 5000-el lehet programozni ami nem azonos az RSLogix 5000-el.Mert annak az utódja. Szóval ez lehet a baj.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#6333) Achilles83 válasza rsf (#6332) üzenetére


Achilles83
csendes tag

Szirty-ek igaza van.Ha mindenki azt válaszolná, hogy 'igen' vagy 'nem', akkor tíz percig csak a válaszokat görgetnéd

[ Szerkesztve ]

(#6334) Szirty válasza DasBoot (#6331) üzenetére


Szirty
őstag

Helló!

"Tiszteljék már meg a másikat azzal, hogy válaszolnak."

Ha konkrétan egy valakihez intézed a kérdést, akkor elvárható tőle hogy válaszoljon még akkor is ha nem tud segíteni a kérdésben. Ez alapvető udvariasság.
De egy fórumon ahol sokan vannak jelen és a kérdések is mindenkinek szólnak, ez kifejezetten káros lenne.
Véleményem szerint ez mindenhol máshol is így működik és azt hiszem rendben van ez így.

Ha bemész egy kocsmába ahol 70 ember van és köszönsz belépéskor, nem fogadja mind a hetven ember a köszönésed és kezet sem fog veled.

Úgy gondolom, hogy senki nem írt neked semmi rosszat vagy sértőt. Nincs okod hogy ilyen hangnemben írj a fórumra.

(#6335) joci9 válasza Szirty (#6334) üzenetére


joci9
tag

Szasza!

Szirtynek alapvetően igaza van szerintem. Bár a hasonlat sántít, pl. Noxinál mindenki köszön és kezet fog, bár nincsenek 70-en :-)
Na bontok még 1 sört!
Egs!
Ha olyat kérdeztek amire tudni vélem a választ, válaszolok :-)

üdv
J

(#6336) DasBoot válasza rsf (#6332) üzenetére


DasBoot
aktív tag

Üdvözlet, rsf! Köszönöm a választ. Amennyiben így nem lehetséges, akkor volna rá valamilyen más megoldás? Azon kívül, hogy beszerzek egy kezelhető verziót. Sajnos csak egy 15-ösöm van.

[ Szerkesztve ]

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#6337) rsf válasza DasBoot (#6336) üzenetére


rsf
senior tag

De miért akarsz frissíteni egyáltalán?
Vagy frissíts 19-re.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#6338) crucified


crucified
tag

Sziasztok, járatos valaki GE Proficy-ben? Kellene egy kis segítség.

Köszönettel előre is.

üdv.

(#6339) rsf válasza crucified (#6338) üzenetére


rsf
senior tag

Mi a probléma? :)

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#6340) crucified válasza rsf (#6339) üzenetére


crucified
tag

Szervusz, adott egy tüzelési rendszer (ha minden igaz 4 kép plusz a forráskép mellékelve). Amennyiben nem mentek át a fileok elküldöm egy email címre ha gondolod. Balról és jobbról felváltva történik a tüzelés. Balról 21 percig ég a tüzelőanyag, jobbról 19 percig. Az okot ne kérdezd. :) A running time alatt látható az eltelt idő, alul a set running time-nál lehet beállítani a 21 illetve a 19 percet. Eddig csak egy helyen lehetett ezt beállítani, közben kiegészítettem (pirossal) a jobb oldalra is, így a kezelőnek nincs szüksége minden tüzelésváltásnál módosítani azt. A running time és a set time tulajdonságait is kimásoltam (ARRAYREG....). A jobb oldali tüzeléshez kerestem egy szabad ARRAYREG-et (256). Gondolom valahol a programban ha az eltelt idő eléri a megadott időt, akkor vált tüzelést. Sosem foglalkoztam Proficy-vel, ezért kérem a segítséget, hol tudom ezt átírni, mire kell vigyáznom, stb.

Nagyon köszönöm előre is.

üdv.

[ Szerkesztve ]

(#6341) DasBoot válasza crucified (#6338) üzenetére


DasBoot
aktív tag

Szép napot!Sajnos Én nem vagyok jártas ebben.

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#6342) rsf válasza crucified (#6340) üzenetére


rsf
senior tag

Nem jött át semmi.. :(
Milyen a CPU és mi a proficyd verziószáma?
Én az v5.5-nél leragadtam de azt napi szinten használom. :)
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#6343) crucified válasza rsf (#6342) üzenetére


crucified
tag

Szia, privátban ha kapok egy email címet átküldöm amennyiben nem gond. Nagyjából megtaláltam, de lenne pár kérdésem.

VIERSAMAX V11197 - IC200PWR102J

Proficy 7.5

Köszi előre is.

üdv.

(#6344) crucified válasza DasBoot (#6341) üzenetére


crucified
tag

Szia, semmi gond. Köszönöm azért.

üdv.

(#6345) Bazs87


Bazs87
tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem CodeSyssel kapcsolatban. Létrehoztam egy funkcióblokkot. Ahhoz példányosítottam egy nevet/memóriaterületet (ez lehet valamiféle DB a Siemens világból kiindulva). Ezt le is duplikáltam 4x, persze más példányosított nevekkel. Működött is csodaszépen.
A napokban belenyúltam a blokk működésébe-egy out nem kellett már. Átírtam az ST hivatkozásokat (ezt szántam afféle meghívás aktualizálásának). Gyönyörűen lefordul, de szimulált módban nem indul el. Kiüti az egész rendszert. Ha kikommentezem a módosított részt megy.

Volt már valakinek hasonló gondja? (a var táblában nem vesz fel a változó true v false értéket, hanem piros invalid: 16#D8-at ír ki pl és nem fut a program, noha nincs szintaktikai hiba)

én a példányosított db-nél érzem a bajt. Nem tudjátok hogyan lehet aktualizálni vhogy a meghívásokat? Netán lenne valami specialitása a codesys fblock-nak?

Köszi!
Bazs87

(#6346) Bazs87 válasza Bazs87 (#6345) üzenetére


Bazs87
tag

megoldás:

projekt -> "alles bereinigen" forditas es login elott...

valszeg nem a szoftverből tisztitja ki a sallangtol vagy nem használt változókat, hanem a feltöltendő/szimulálandó régebbi gépi kódot törli/tisztítja

(#6347) plutokas


plutokas
csendes tag

Csak egy off kérdés.
Melyiket prefferáljátok analóg esetén 0-10V vagy 4-20ma ??
nem véletlen van mind a kettő, de a stabilabbat és megbízhatóbbat szeretném alkalmazni új eszközömön.

(#6348) n0rbert0 válasza plutokas (#6347) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Én a 4-20mA-t választanám, mert zavarra kevésbé érzékeny, illetve a vezetékszakadást is lehet detektálni.

(#6349) Szirty válasza plutokas (#6347) üzenetére


Szirty
őstag

4...20mA mellett szólhat az is, lehetséges vele kétvezetékes mérés (a mérővezetéken át kapja a távadó a megtáplálást)...

(#6350) JAGER 10


JAGER 10
tag

Sziasztok!

Siemens TIA Portal V13-ban hogyan tudok a létrában keresni?
A CTRL-F opcióval olyan kimenetet kerestem, amit tudtam, hogy benne van a programban, de nem hozott találatot.
Mit nézek be ennyire? :F

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  PLC programozás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.