Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  PLC programozás

Hozzászólások

(#6551) plutokas válasza crucified (#6550) üzenetére


plutokas
csendes tag

Megnyitod a programot amit hasonlítani szeretnél. Rámész az options menüpontra és a compare bolck... kiválasztod. Innentől már mennie kell. Ha nem sikerül mégsem szólj és küldöm képekkel a megoldást.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[link]

(#6552) Szirty válasza crucified (#6550) üzenetére


Szirty
őstag

Szia!

Kicsit részletezve...:
Többféleképpen is elvégezheted az összehasonlítást.
1,
A megnyitott projektben a projekt fában (Simatic manager képernyő bal oldala) jobb gombbal kattintasz rajta és az előbukkanó menüben a Compare Blocks... pontot választod.
Ekkor az összes blokkot összehasonlítja (OB, FC, FB, DB).

2,
Megnyitod a blokkok listáját, abban tetszőlegesen kijelölsz egy vagy több blokkot (shift+bal katt, Ctrl+bal katt, Shift+ nyíl stb), vagy mindet. Majd jobb gombbal kattintasz valamelyik kijelölt blokkon, az előbukkanó menüben a Compare Blocks... pontot választod.
Ekkor csak a kijelölt blokkokat hasonlítja össze.

Mindkét esetben megnyílik egy compare blocks ablak, ahol beállíthatsz néhány összehasonlítási szempontot.
Pl. hogy online/offline összehasonolítást akarsz, vagy két offline projektet akarsz összehasonlítani.
Illetve hogy csak a blokkok időbélyegzőjét vizsgálja, vagy a programkódot is.
Compare gombra kattintva elvégzi az összehasonlítást, majd megnyílik egy ablak annak eredményével:

Ebben felsorolja az összes eltérést.
Ha kód összehasonlítást is kértél, akkor:
Amelyik zöld, ott csak az időbélyegző tér el, de a kód azonos.Az adott sorra kattintva Note szekcióban ad egy részletesebb magyarázatot is: The interface and the block code are identical vagy The block codes are different.. Ha kód eltérés van, akkor piros a bejegyzés ikonja.

Ha nincs eltérés, akkor a lista helyett a következő üzenetet kapod:

3,
Megnyitsz egy blokkot a program editorral és annak menüjében kiválasztod a Compare -> On-/offline Partners menüpontot.
Ekkro csak azt az egy blokkot hasonlítja össze.

4,
Megnyitsz egy blokkot a program editorral, majd monitorozni kezded (Ctrl-F7).
Ha a blokk azonos a PLC-ben és az editorban, akkor monitorozni fogja. Ha nem, akkor kapsz egy ilyen üzenetet:

Ebből tudod hogy a blokk azonos vagy eltér.

Az adatblokkok összehasonlításával csínnyán kell bánni, mert azok tartalmát a futó program változtathatja.

(#6553) DasBoot


DasBoot
aktív tag

Szép napot, Mindenkinek! Pro-face touch panellel kapcsolatban lenn egy kérdésem, remélem tud valaki segíteni Nekem. Szeretnék valamilyen szöveget kiírni a képernyőre, a tp-n megjelenő billentyűzet segítségével. De csak oda, szóval a karaktereket nem kell bevinni egy plc-be. Egy néhány betű, szám bevitele a cél, jegyzetként, ami csak a kijelzőn jelenik meg. Köszönöm a segítséget.

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#6554) plutokas válasza DasBoot (#6553) üzenetére


plutokas
csendes tag

Szia,
Akkor egyszerűen csak egy belső regiszterbe írjad be. Keress rá a manualba internal register címszóval. Vagyis az legyen a címe a beviteli mezőnek.

(#6555) crucified válasza plutokas (#6551) üzenetére


crucified
tag

Szervusz, nagyon köszönöm.

Üdv

(#6556) crucified válasza Szirty (#6552) üzenetére


crucified
tag

Szia, kicsit? :) Nagyon részletes, köszönöm. Profi vagy. Sikerült egyébként, köszi.

Üdv.

(#6557) molntomi


molntomi
csendes tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy egy ET200s IM151-7-es CPU-nál, ugyanúgy töltöm le a programot a PLC -ről, mint egy S7-300-as vagy 400-as esetében?

1. MPI-on csatlakozok
2. Set PG/PC interface
3. Upload Station to PG

link: [link]

Csak ilyennel még nem találkoztam.
Egy HMI csatlakozik még a rendszerhez.

kép:

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#6558) DasBoot válasza plutokas (#6554) üzenetére


DasBoot
aktív tag

Köszönöm! Ezt csak holnap tudom kipróbálni.

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#6559) Szirty válasza molntomi (#6557) üzenetére


Szirty
őstag

Elvileg igen, ugyanaz a módszer.

(#6560) bodnarg


bodnarg
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.... Egy db adott kezdő címén lévő DINT változót (jelen esetben 0) szeretném összehasonlítani az ugyan abban a db -ben lévő de előtte lévő ugyancsak DINT számmal, abban az esetben ha a második szám nem egyenlő 0-val akkor ezt a DINT számot szeretném megkapni eredményül. A DB-ben 90 ilyen összehasonlítást kell elvégezni ezért szeretném automatizálni amennyire lehet egy loop utasítással. Pl. A db236.dbd534 lévő dint et kelle megnézni hogy nem nulla e, ha nem akkor a db236.dbd528-at majd az 522-t.
Az eltolás -6, Viszont elakadtam hogy tudok egy dinamikus (számolt értéket) átadni a címző regiszternek.

remélem hátha van valamkinek erre valami ötlete.

Köszi előre is.

Üdv.: BG


BG

(#6562) Szirty válasza bodnarg (#6560) üzenetére


Szirty
őstag

Helló!

Csináld így:

OPN
DB 236
L #Cim
SLD 3
T #PTR
L DBD [#PTR]

Ez betölti a DB236 #Cim-en lévő duplaszót.

További gondolat indító tippek:
S7 300/400 indirekt címzés
Pointerek
Az ANY paramétertípus

Remélem ez segít...

[ Szerkesztve ]

(#6563) bodnarg válasza Szirty (#6562) üzenetére


bodnarg
csendes tag

Szia Szirty,

Köszönöm szépen a segítséget. Így már megy a dolog.

Köszi még egyszer.

Üdv.: BG

BG

(#6564) grabber


grabber
addikt

Sziasztok!

Lenne egy PLC-s feladat amit meg szeretnék oldani. Amennyire tudtam utánanéztem a dolgoknak,de nem találtam sehol megfelelő leírást vagy youtube videót ami nekem kéne. Mielőtt elindulnék az egyik irányba,inkább kérdeznék tőletek.
Van egy LOGO 6ed10522md000ba8 eszköz ethernet csatlakozóval. Arra nem találtam megfelelő leírást,hogy az eszközt le lehet kérdezni snmp protokollal? LOGO szoftverben TRAP részt felfedeztem. Azzal is megoldható?
Másik van neki egy webes felülete ahol meg lehet tekinteni a lábainak az állapotát. Viszont mindig ki kell választani,hogy mit jelenítsen meg. Ezt nem lehet kikerülni,hogy csak listázza ki az összes állapotát?

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#6565) crucified


crucified
tag

Sziasztok, TIA Portal V13 SP1-el megnyitva egy projectet ezt írja ki:

Lefele nem kellene kompatibilisnek lennie?

Egy másik kérdés. Amennyiben S7-1200-at megtalál a TIA Portal de sem az online sem az upload nem lesz aktív az azt jelenti, hogy a know-how illetve másolásvédelem aktív? Az FB/FC/DB/OB-ket látom, de megnyitni nem tudom mert írás/olvasás védett.

Köszönettel és üdv.

(#6566) Psanyi42 válasza crucified (#6565) üzenetére


Psanyi42
tag

Én még nem találkoztam ilyennel, azt mondanám, hogy próbáld meg letölteni a blokkot ne onlineban nyisd meg.

Igen az valószínűleg azt jelenti hogy védett.

(#6567) plutokas válasza crucified (#6565) üzenetére


plutokas
csendes tag

Nem csak azt jelentheti hogy védett.
Nézd meg a hw configot hogy minden rendben van-e. Ha kell frissítsed.
Illetve megnézném milyen verzióval dolgozol. Basic Pro ...??

(#6568) Bazs87


Bazs87
tag

Sziasztok!

Egy Tia Vizu WINCE scriptnehézségben szeretném az esetleges segítségeteket kérni.

Egy mappába generálunk termelési adatokkal minden nap 1 *.csv fájlt, ha nincs generálunk és töltjük, ha van csak append.

Win környezetben tökéletesen működik az FSO.CopyFolder utasítás. Wince-ben viszont csak FileCopy van.
[link]

A gond, hogy a fájlok mennyiségét és nevét közvetlenül nem ismerem.
A kérdésem nem a feladat megoldásának a hogyanja.

Script területen nagyjából képben vagyok, de a TIA fapadossága és a wince csökentett utasításkészlete sincs a segítségemre. (könyvtárbejáró script algoritmust pedig magamtól nem tudok írni, főleg nem wince-re)

A fent említett fapadosság miatt a fájlok neveit nem szeretném külön menteni, hogy meg tudjam hívni, mert a programot elbonyolítaná, az pedig köbösen növelné az esetleges hibakeresést.
Esetleg valami eldugott rendszerfunkció v működőképes *.bat fájl meghívása?

Volt már valakinek dolga ezzel?

Köszi!
Balázs

(#6569) Psanyi42 válasza Bazs87 (#6568) üzenetére


Psanyi42
tag

Heló Balázs,

file.Dir(pathname,[ attributes])
Ha itt a pathname -nél *-ot adsz meg, akkor az összes fájlt megtalálja
Ha ezt először futtatod, akkor az 1. fájlt adja vissza, ha ezután még egyszer paraméter nélkül, akkor a következőt, tehát

filePath = file.Dir(*)

while filePath <> "" do

filesystem.FileCopy filePath newFilePath
filePath = file.Dir()

end

Nem tudom a pontos szintaktikát de valami ilyesmi lehetne egy mappán végigmenő kód, lehet kell bele set meg ez az amaz, meg deklarálást sem csináltam, de remélem el tudsz menni rajta.

[ Szerkesztve ]

(#6570) Bazs87 válasza Psanyi42 (#6569) üzenetére


Bazs87
tag

Szia Psanyi42!

Köszönöm szépen a gyors reakciót! A dirt én is megtaláltam, hegesztettem is hozzá egy előzetes, egyenlőre teszteletlen kódot.

Dim file
Dim trgt
Dim Result
Dim o1
Dim o2

' sample
' https://www.sps-forum.de/faq/41723-wincc-flex-vbscript-wince-move-bzw-dateien-kopieren.html

set file = CreateObject("FileCtl.FileSystem")

trgt = "\Storage Card SD\logs"

Result = file.Dir(trgt + "\*.csv")

do until Result = ""
o1 = trgt + "\" + Result
o2 = "\Storage Card USB\logs" + "\" + Result
file.FileCopy o1 , o2
Result = file.Dir(trgt + "\*.csv")
loop

set file = nothing

már csak az a kérdéses, h mit reagál majd rá a rendszer. Amint lesz végleges verzióm szívesen feldobom ha valakit érdekel.

Nektek van valamilyen okosított fejlesztési folyamatotok/programotok/tesztkörnyezetetek erre, vagy ti is csak lépegettek arra, amerre a siemens/wince labirintus éppen enged? Win panelnél nem téma, *.vbs, de wince-nél kezdődnek a gondok nálam mindig.

[ Szerkesztve ]

(#6571) plutokas válasza Bazs87 (#6568) üzenetére


plutokas
csendes tag

Szia,
Habár a Wince file kezelése nem nagyon változott a különböző verziókban.... De ha nem vagy még nagyon mélyen a programban és nem gond pár EUR elköltése akkor nagyon ajánlom komponens készletek megvételét. Demo is letölthető hozzá. Ha érdekes lehet küldök linket. Van egy jó Török gyártású és egy megbízhatóbb német. Én az utóbbit használom.

[ Szerkesztve ]

(#6572) Psanyi42 válasza Bazs87 (#6570) üzenetére


Psanyi42
tag

Jónak tűnik, de a loop előtti sorban ennek kellene lennie: Result = file.Dir()
A Dir leírása alapján

(#6573) Psanyi42 válasza Psanyi42 (#6572) üzenetére


Psanyi42
tag

Annyi gond lehet, hogy ha nincs fájl a mappában, akkor hibával leáll, mivel a do until hátultesztelős ha jól tudom, bár lehet, hogy tévedek de nekem úgy rémlik, ha a do elöl van akkor az hátultesztelőset jelent.

[ Szerkesztve ]

(#6574) Bazs87 válasza plutokas (#6571) üzenetére


Bazs87
tag

Egyik kolléga vitt bele a konkröt problémába. Winre volt kulcsrakész megoldásom, erre nem.
A dires témát mindenképp letesztelem, perpill egy sima bat-tal van megoldva, ami vizuból van meghívva.

Mivel én itt csak alkalmazott vagyok így modulok megvételének eldöntésére nincs lehetőségem, viszont ha van egy kihívás tudok fejlődni a megoldásával :)

(#6575) Bazs87 válasza Psanyi42 (#6573) üzenetére


Bazs87
tag

Olyan, hogy a mappa üres, elvileg nem fordulhat elő. Az elvi lehetőség adott, de ezt levédeni exists "parancsok" nélkül elég nehézkes.

A ciklust full offline-ban írtam, wince-t meg nem latott.

Amennyire én tudom a VB-ben nem csak for, while ciklusokkal lehet operálni, hanem vannak "speciális" megoldásai is erre:

[link]

14. oldal

a do-loop párosból until és while segítségével lehet csinálni elöl és hátultesztelőset, illetve addig menjen amig a benntartó feltétel igaz(while), vagy addig amíg nem igaz a kilépési(until) feltétel. Attól függően, hogy előre v hátulra rakod a feltételt.

Ha netán eltévedtem, vagy nem helyes a megállapítás a korrekciókat szívesen veszem.

a dir() témában érdemben nyilatkozni nem tudok, ha marad a (), akkor nem tudom hogyan adom meg, hogy melyik mappa tartalma érdekel. Gyökérmappa ugye a wincc*.exe helye, az meg nem klappolna.

[ Szerkesztve ]

(#6576) Bazs87


Bazs87
tag

Csinált már valaki közületek 2 1500-as cpu közt "unspezifizierte verbindung"-ot?
2 CPU közt db adatcserét. Régen Get_S és Put_S blokkokkal ment, de hála a "javításnak"/frissítésnek a felmigrált programmal nem kompatibilis az új vas.
Még az S7 NetPro TIA-s megfelelőjét sem sikerült megtalálnom.

(#6577) Psanyi42 válasza Bazs87 (#6575) üzenetére


Psanyi42
tag

Igazad van akkor lesz hátultesztelős, ha a végére írod a feltételt, szóval azzal nincs gond.

A Dir utasítás leírásában az van, ha üresen hagyod a paramétereket, azaz ()-et írsz csak, akkor az előző Dir utasítást ismétli meg, amely most már a 2. találatot fogja visszaadni. Ha Új keresést szeretnél kezdeni, akkor kell ismételten megadni az elérési útvonalat. De ebben az esetben az 1. számútól kezdi minden esetben a keresést.

[ Szerkesztve ]

(#6578) byte-by válasza Bazs87 (#6576) üzenetére


byte-by
tag

halo

ilyen blokkok TIA -ban is vannak. ( blokkok mellett mindig fel van tüntetve , hogy melyik verziótól használható)
illetve mellékeltem egy linket amiben vannak leírások.
én magam még nem is csináltam ilyet ebben a környezetben, legfeljebb 1 HMI-t több PLC-ről, de az
semmilyen plusz megoldást nem kíván.

A "netpro" TIA-s verziója, a 'Devices & networks" opció alatt van a projekt fában.
ott található a Topology, network, device view. Ez tekinthető annak.

get-put , communikáció leírás:
https://support.industry.siemens.com/cs/document/82212115/how-do-you-configure-and-program-an-s7-connection-and-the-put-and-get-communication-instructions-for-data-transfer-between-two-s7-1500-cpus-?dti=0&lc=en-WW

[ Szerkesztve ]

(#6579) Bazs87 válasza Psanyi42 (#6577) üzenetére


Bazs87
tag

a tippet köszönöm és most már értem a különbséget.

(#6580) Bazs87 válasza byte-by (#6578) üzenetére


Bazs87
tag

köszönöm a tippet, harcolok vele épp.

(#6581) crucified válasza plutokas (#6567) üzenetére


crucified
tag

Szia, köszi.

Üdv.

(#6582) crucified válasza Psanyi42 (#6566) üzenetére


crucified
tag

Szia, Neked is köszi. Megoldottam aztán.

Üdv.

(#6583) crucified


crucified
tag

Sziasztok, adott egy három PLC-ből (2 S7-300 és 1 S7-400) álló rendszer. Az egyik S7-300-as egy kemencét vezérel, a másik S7-300-as egy Booster rendszert, a harmadik S7-400-as az adatrögzítő recorder. Profibusz-on keresztül kapcsolódnak egymáshoz. A két S7-300-ast Scada-ról lehet kezelni.

A Booster rendszert (a kapcsolószekrényt) el akarják vinni. A kérdésem az, hogy mi történik akkor ebben a rendszerben, ha a szekrényt leállítják? Sosem csináltam még ilyet. Mit nézzek meg, hogy nyugodt szívvel kikapcsolhassák a Booster szekrényt és lekössék?

Köszi előre is.

Üdv.

(#6584) Szirty válasza crucified (#6583) üzenetére


Szirty
őstag

Szia!

Nehéz ezt látatlanban pontosan megjósolni. Attól függ hogy van megcsinálva.

Ha jól értem tehát az "édes-hármas" rendszerből távozna az egyik S7-300.
Ha csak adatrögzítéssel kapcsolatos buszos adatcsere van közöttük, a működés szempontjából lényeges technológiai információt nem cserélnek (és életképes a maradék rendszer a hiányzó tag nélkül is) akkor nyilván megoldható.
Attól függ hogy vannak "összebuszozva" hogyan cserélnek adatot és az adatcsere illetve a busz hibakezelésük mennyire érinti a programban a működést.

A legszerencsésebb esetben csak lekapcsolod a távozó tagot, a másikon lesz egy valamilyen hibajelzés és minden a mi maradt megy tovább.
Ezeket a hibajelzéseket ki lehet iktatni, de a mikéntje nagyban függ attól hogyan van megvalósítva.

Próbáld meg kis lépések taktikájával megközelíteni ha lehetséges. Pl. a leválasztandó eszközt először lekapcsolod próbaképpen hogy megtudd hogyan reagál a másik kettő. Hogy mennyi lehetőséged van játszani vele azt nem tudom.

(#6585) crucified válasza Szirty (#6584) üzenetére


crucified
tag

Szia, köszönöm. Igen, egy édes hármas egyik tagját akarják eladni, mert nem használják.

A profibusz topológiát ha megnyitom a lekapcsolandó programban okosabb lehetek a buszrendszerükkel kapcsolatban, vagy csak azt látom, hogy profibusz hálózathoz csatlakozik az adott CPU?

Az adatcserével kapcsolatban is érdemes a programokat böngészni, vagy célszerű a program gyártóját erről megkérdezni? Igazából nem használják a Boostert, így elvileg ha lekapcsolom a CPU-ját úgy gondolom "csak" zavarjelzést kaphatok a többi CPU-n illetve a Scada-ban.

Vagy tévedek?

Köszönöm

Üdv

(#6586) Psanyi42 válasza crucified (#6585) üzenetére


Psanyi42
tag

Heló
A legegyszerűbb a program gyártóját lenne megkérdezni, de ha megtalálod a buszkommunikációs utasításokat, onnantól kezdve te is végigkövetheted, hogy mi lesz, ha lekapcsolod az egyik PLC-t.

A SCADA-ban csak egy felkiáltójel lesz az érték mezőkben. De a busz kommunikáció bezavarhat. Nem éppen csak zavarjelzést kaphatsz, mint szirty is mondta, attól függ, hogy hogy történik a hibakezelés. STOP-ba is kerülhet a többi PLC, vagy leállíthatja a többi folyamatot, vagy az is lehet, hogy megy tovább mintha mi sem történt volna. Én is azt mondom, ha van lehetőséged rá, akkor kapcsold le a booster PLC-t és nézd meg mi lesz.

[ Szerkesztve ]

(#6587) wmarci


wmarci
senior tag

Sziasztok!

Kezdo PLC tanulashoz (letradiagramos) tudnatok valamilyen jegyzetet vagy konyvet ajanlani?

Koszonom

(#6588) Szirty válasza wmarci (#6587) üzenetére


Szirty
őstag

Szia!

Milyen PLC-re?

(#6589) DasBoot válasza wmarci (#6587) üzenetére


DasBoot
aktív tag

Üdvözlet, wmarci! (Ez a neve?) Néhány ötlet: gyártói katalógusokat kell böngészni, ill. kérni tőlük, irányítástechnikai,programozott vezérlési feladatokat nézegetni. Konkrét könyvek: Gecsey László - Neszvada József: Automatika I. laboratórium ; Dr. Ajtonyi István - Dr. Gyuricua István: Programozható irányítóberendezések, hálózatok és rendszerek; Dr. Ajtonyi István: PLC és SCADA-HMI rendszerek I-V. .Zalotay Péter: Üdv.: Meszes József

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#6590) DasBoot válasza wmarci (#6587) üzenetére


DasBoot
aktív tag

Hodossy László: Programozható vezérlések; Haraszti Róbert: Üveggyári szállítószalagok vezérlése Allen-Bradley plc-vel; Jancskárné Anweiler Judit: PLC programozás az IEC 1131-3 szabvány szerint.

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#6591) TotoThomas válasza crucified (#6565) üzenetére


TotoThomas
csendes tag

Szia!

Ebbe én is beleszaladtam.
V11-es Tia portalban írodott a program. V13-al nem is tudod megnyitni.
Ha nincs forrásod, akkor csak v11-el lehet vissza venni a programot.
Ha van, akkor konvertálni kell.

(#6592) Szirty válasza TotoThomas (#6591) üzenetére


Szirty
őstag

Helló!

Nálam egy V11-el írt project V13-al történő megnyitásakor a következő helyzet alakul ki:

Ok gombra átkonvertálja, ezután problémamentesen megnyitható.

(#6593) TotoThomas válasza Szirty (#6592) üzenetére


TotoThomas
csendes tag

Online módra gondoltam. A kolléga úgy próbált onine-ba menni a PLC-vel.
Nekem az upgrade v11 - v13 többször hibázott.
Ha v11 majd v12 és v13 akkor tökéeltes volt.
De nekem pl a v11 nem hajlandó kommunikálni a plc-vel.

(#6594) Houzuki


Houzuki
újonc

Sziasztok!
Kezdő vagyok és a segítségeteket szeretném kérni.
Adott egy egyszerű feladat,amit az easy soft nevű programban kell megcsinálni.
A lényeg: Van 3 henger(a,b,c),ami start gombra indul,megvárja míg mind3 henger beér,egyszerre jönnek vissza és újabb start nyomásra ismét indul a program,ha visszaért mind3 henger.
A probléma ezzel csak annyi,hogy nem tudom,hogy kéne beilleszteni a start gombot,hogy működjön.

(#6595) Mazsika válasza Houzuki (#6594) üzenetére


Mazsika
őstag

Szerintem elég ha az i07et beteszed az i01elé, ekkor csak ugy indul el a folyamat ha mindenki alaphelyzetbe van, és start bemenet megvan...

Dáccsika

(#6596) Houzuki válasza Mazsika (#6595) üzenetére


Houzuki
újonc

Nem fér be sajnos,túl egyszerű megoldás lenne :D

(#6597) byte-by válasza Houzuki (#6596) üzenetére


byte-by
tag

ha csak ez a baj,csinálj egy feltételt az I01-I03-I05-ből.
azután befér...

[ Szerkesztve ]

(#6598) DasBoot válasza Houzuki (#6594) üzenetére


DasBoot
aktív tag

Houzuki! 1-es, 3-as, 5-ös bemenetekből készíteni kell egy merkert, majd ezt fel lehet használni az I07-tel ÉS kapcsolatként a 002-ben.

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#6599) Houzuki válasza DasBoot (#6598) üzenetére


Houzuki
újonc


Nem vagyok benne biztos,sőt... de így gondoltad?

(#6600) Mazsika válasza Houzuki (#6599) üzenetére


Mazsika
őstag

I05 után ne kötsd át sq01re mert akkor ugyanott vagy mint eddig. Azt kiveszed és müködnie is kell ahogy te szeretnéd!

Szerk.: bár nem tudom hogy az m01 elötti szögletes nyito zárójel mit jelent, de ha az egy sima kimenet (coil) akkor jónak kell lennie!

[ Szerkesztve ]

Dáccsika

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  PLC programozás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.