Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  PLC programozás

Hozzászólások

(#7601) DasBoot válasza villamos bá (#7600) üzenetére


DasBoot
aktív tag

Köszönöm. Elsőként valóban csak ismerkednék vele. Tisztában vagyok a magyar nyelvű viszonyokkal az Allen-Bradley-n keresztül. Korábban Microwin/Step7-nek olvastam magyar oktatását, ezért kérdeztem.

[ Szerkesztve ]

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#7602) #28209664


#28209664
törölt tag

Sziasztok!

Munkahelyemen kaptam egy olyan feladatot, hogy fel kellene helyezni egy újabb fénykaput az egyik gépre és ennek megfelelően módosítanom kell a PLC programot. A két fénykaput viszont külön kellene működtetni. Az első fénykapunak addig kell aktívnak lennie, amíg bent van a munkadarab a gépben, a második fénykapunak pedig akkor kell aktívnak lennie, amikor kijött a munkadarab és a gép alaphelyzetbe áll. Tehát az első fénykapu akkor aktív, amikor tart a munkafolyamat, a második fénykapu pedig akkor aktív, ameddig a gép alaphelyzetbe áll. Erre a módosításra azért van szükség, mert gyorsítani szeretnénk a munkafolyamatot azzal, hogy ameddig a gép alaphelyzetbe áll, addig le tudjuk venni a kész, illetve feltudjuk helyezni arra a robotkarra a munkadarabot, ami behelyezi a gépbe. Jelen helyzetbe az első fénykapu ilyenkor aktív és ezen kellene változtatni. Van valakinek esetleg ötlete arra, hogy hogyan lehetne megvalósítani azt, hogy a két fénykapu külön működjön?
S71500-as Siemens PLC-ről van szó és TIA portal van elkészítve a program.

Válaszokat előre is köszönöm!

Üdv,

(#7603) crucified válasza #28209664 (#7602) üzenetére


crucified
tag

Szia, gondolom akkor kell egy bemenet a termelő gépről amikor tart a munkafolyamat és egy másik bemenet amikor úgymond alaphelyzetben van a gép. Ezeknek e bemeneteknek a jeléről indítod a kimeneteket. De lehet én nem értem mi a probléma ezzel.

(#7604) rsf válasza #28209664 (#7602) üzenetére


rsf
senior tag

A PLC safetys? :)

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#7605) #28209664 válasza crucified (#7603) üzenetére


#28209664
törölt tag

Valami ilyesmire gondoltam én is, hogy egy alaphelyzetbe állási folyamatot adom meg bemenetként. Csak nehéz keresgélni a programba, mert francia nyelven van :)

(#7606) #28209664 válasza rsf (#7604) üzenetére


#28209664
törölt tag

Nem safetys a PLC.

(#7607) KLR válasza #28209664 (#7602) üzenetére


KLR
csendes tag

Szia.

ha maga a PLC nem Safety-s, akkor a fényfüggönyöket megfelelő Safety relékre kell kötni (biztonségi előírás is megköveteli). A PLC programban ezeket a biztonsági reléket kell lekezelni. Feltételezem, a meglévő fénykapu is igy van használva.

[ Szerkesztve ]

(#7608) rsf válasza #28209664 (#7606) üzenetére


rsf
senior tag

Hát akkor nem lehet megoldani a feladatot szabályosan csak PLC vel.
Ugyanis a fényfüggöny safety kategória alá esik aminek kezelését minősített safety kategoria alá eső elemekkel kell megoldani. Vezetékelés és vagy programozható safety modul vagy safety PLC kell hozzá.
A PLC csak állapot jeleket kap amit felhasználhatsz a programban.
Igaz meg lehet oldani sima PLC-vel is, csak ha baj van akkor irány a cella, teljesen jogosan. Itt még robot is van ami elég veszélyes üzem.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#7609) #28209664 válasza KLR (#7607) üzenetére


#28209664
törölt tag

Igen, biztonsági relé van beszerelve.

(#7610) crucified válasza #28209664 (#7609) üzenetére


crucified
tag

Szia, szerintem akkor PILZ PNOZ PLC-vel megoldható egyszerűen is. De ez csak szerintem van így. Franciául meg csak tud ott valaki.

[ Szerkesztve ]

(#7611) moseras


moseras
tag

Üdv!

Siemens LOGO!Soft (V8.2.0) verzióban hogyan lehet a ladder szerkesztőben a sorok számát növelni vagy beállítani ?

Alapból nekem 11 sor jelenik meg,

Köszi!

Imi.

(#7612) moseras válasza moseras (#7611) üzenetére


moseras
tag

Akit esetleg érdekel:

1234 ikon (Oldalak rendezése néven fut a magyar változatban), és ott a függőlegeshez beírni egy számot, majd Ok.

Forrás:

[Add rung]

Imi.

(#7613) Tomika86


Tomika86
senior tag

Sziasztok!

Tia portal v15-öt használok a gyárban, eredeti, de nem Siemens Pg hanem mezei laptop.
A kérdésem az hogy miért van az hogy ha napi első alkalommal kapcsolódni akarok az S7-1200hoz akkor csak úgy megy ha rámegyek a Go Online-ra majd itt megtalálja a plc-t. Utána ha a plc projectre megyek és Download akkor egyből áttölti a programot.

Ha viszont indításnál megy a Downloadra és bejön a kereső ablak akkor sehogy sem találja a plc-t.
HMI project ugyanígy.

Érdekelne miért van ez. Ugyanaz a kereső ablak jön el de csak a Go onlineosnál találja meg. Ezek után már simán megy a downloadnál is.

(#7614) spkkill válasza Tomika86 (#7613) üzenetére


spkkill
tag

Szia!

A második esetben is ugyanazon a porton illetve,hálózati csatolón keresztül próbál csatlakozni?

[ Szerkesztve ]

(#7615) Tomika86 válasza spkkill (#7614) üzenetére


Tomika86
senior tag

Teljesen ugyanúgy

(#7616) spkkill válasza Tomika86 (#7615) üzenetére


spkkill
tag

Akkor viszont előfordulhat,hogy bug. Van egy pár érdekesség a TIA portalban.
Én például a hardver katalógus frissítésnél találkoztam olyan problémával,hogy a telepítő elindítása után kéri,hogy zárjam be az éppen futó TIA portál ablakot,de nem lehet bezárni csak CTRL+ALT+DEL kombinációval. Vagy éppen a HMI-t nem tudtam letölteni,mert a G120 hajtáshoz nem volt meg az aktuális frissítés,a PLC-t gond nélkül letöltötte. :(

(#7617) Tomika86


Tomika86
senior tag

Sziasztok!

TIA portalban a projectben IP címet szeretnék módosítani. Mi a menete?

A PLC-n jelenleg 192.168.162.123 az IP cím, ezt a projectben átírom a 10.0.37.137-re. A laptop ip címe a régi még. De így nem találja meg a PLC-t. Mi a megoldás?

Régen az S7-1200 Tool programmal csináltam, de most az nem működik.

(#7618) rsf válasza Tomika86 (#7617) üzenetére


rsf
senior tag

A gépedet is abba a tartományba kell raknod!
Ez hálózati sajátosság nem Tia probléma

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#7619) crucified válasza Tomika86 (#7617) üzenetére


crucified
tag

Szia, írd át a géped IP címét 10.0.37.199-re ( ha nincs olyan a tartományban ) és menni fog.

(#7620) Predator099


Predator099
újonc

Sziasztok.
PLC programozást tanulok.TIA V14-et kaptam,de kell hozzá kulcs,EKB activator.Próbáltam letölteni,de sehol nem találok free verziót.Tudtok ebben segiteni.Elöre is köszönöm.

(#7621) Tomika86 válasza crucified (#7619) üzenetére


Tomika86
senior tag

És úgy rátudja tölteni a régi ip címes plcre?

(#7622) crucified válasza Tomika86 (#7621) üzenetére


crucified
tag

Szia, a géped és a PLC IP cím tartományának egynek kell lennie. ( pl PLC 10.0.37.137, laptop 10.0.37.199 ).
A PLC IP címét a TIA Portalban tudod átírni (módosítani kell a feltöltés előtt 192.168.162.123-ról 10.0.37.137-re), a gépedet pedig a Control Panelban. Utána rá tudod tölteni.

(#7623) Tomika86 válasza crucified (#7622) üzenetére


Tomika86
senior tag

Ezeket mind értem. Azt nem értem hogy a plc jelenleg 192es ip című, ha a laptopomat az újra átírom. A projectben is az új van már. Akkor hogyan csatlakozik össze a plc és a laptop.

Azt tudom hogy miket kell átírni és hol. Csak a fennt leírtat nem értem. Nem tudom hogy írjam le jobban hogy mit nem értek.
De köszi

(#7624) n0rbert0 válasza Tomika86 (#7623) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Elvileg, ha új ip címet adsz meg, akkor a tia portal hozzárendel egy új ip címet a hálózati kártyához, ami egy tartományban van az új ip-vel.

Mi pontosan a probléma? Miért nem sikerül? Van valami hibaüzenet?

A lényeg, hogy a letöltéskor egy tartományban legyél a plc-vel. Mikor leakarod tölteni az új hw konfigot az új ip-vel a tia megkérdezi, hogy rendelhet e új ip-t a hálózati kártyáthoz, itt az "ok" - ra kell kattintani.

Mondjuk azt jó lenne tudni, hogy a pc-ről ahonnan letölteni akarsz ott rendszergazda vagy? Van jogosultságod változtatni a hálózati kártya beállításain?

[ Szerkesztve ]

(#7625) Tomika86 válasza n0rbert0 (#7624) üzenetére


Tomika86
senior tag

Meg próbálom az új ip címmel.

Köszi

(#7626) crucified válasza Tomika86 (#7623) üzenetére


crucified
tag

Szia, a sorrend:

1. Csatlakozol a 192.168.162.123-as IP című PLC-re ( merthogy most ez az IP címe ) a régi IP című laptopról ( nem tudom annak mi az IP címe, mondjuk 192.168.162.140 )
2. A PLC HW konfigban átírod 192.168.162.123-ról 10.0.37.137-re az IP címet, ezután újraindítod a PLC-t
3. Átírod a laptop IP címét is mondjuk 10.0.37.199-re ( ha nincs ilyen a tartományban, a lényeg a 3 utolsó szám )
4. Ismét csatlakozol a PLC-re aminek már 10.0.37.137 az IP címe, mivel egy tartományban vannak mennie kell
5. Rátöltöd a projectet a PLC-re

Ennek így szerintem mennie kell, a lényeg, hogy legyen rendszergazda jogod a gépedhez.

[ Szerkesztve ]

(#7627) Tomika86 válasza crucified (#7626) üzenetére


Tomika86
senior tag

Na így már működhet.
Meg fogom próbálni, ahogy az alattad lévő emberek írták úgy nem találja meg.

Köszönöm!

(#7628) lappy válasza Predator099 (#7620) üzenetére


lappy
őstag

"Hivatalos" free verzió nincs. :C

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#7629) Predator099 válasza lappy (#7628) üzenetére


Predator099
újonc

Szia.Milyen megoldást tudsz ajánlani hogy a V14-et tudjam futtatni a saját gépemen.Választ elöre is köszönöm.

(#7630) Tomika86 válasza Predator099 (#7629) üzenetére


Tomika86
senior tag

Ami legális az a licens megvásárlása. A többiről nem lehet itt beszélni

(#7631) Tomika86 válasza crucified (#7626) üzenetére


Tomika86
senior tag

Szia.

Nem működik így se. Amikor azonos a régi plc és laptop ip cím akkor csatlakozik csak.
Online plc esetén pedig nem írhatóát az ip cím.

(#7632) crucified válasza Tomika86 (#7631) üzenetére


crucified
tag

Szia, ez segíteni fog.

https://www.youtube.com/watch?v=Tok4rOgPr1o

Üdv.

(#7633) crucified válasza Predator099 (#7629) üzenetére


crucified
tag

Szia, ne várj itt senkitől sem illegális megoldást. Csak saját felelősségedre keress illegális módot, de nem ajánlatos.

(#7634) Tomika86 válasza crucified (#7632) üzenetére


Tomika86
senior tag

Köszi hogy segítesz!

Így próbáltam én is, de nem találja meg ha más az IP címe.
Hétfőn megpróbálom hogy az Online & diagnostics beállításoknál resetelem az IP címet(Reset to factory settings).

Illetve az Assign IP address menüpontnál nem lehet átírni?

(#7635) Tomika86


Tomika86
senior tag

Sziasztok!

Másik laptoppal működik. Tia portal onlineba a régi ip-vel. Plc STOPba.
Másik laptopplal step7 edit ethernet node, átírom. Saját laptop új ipre átír, program letölt új ipvel a hardware konfigban.
És innentől megy.

A gyári laptopomon mcafee vírusírtó van és ez a tűzfal is. Sztem ez nem engedi a másik iptartományban keresést. De azt meg nem tudom kikapcsolni, hiába vagyok rendszergazda.

(#7636) Samu3l


Samu3l
újonc

Sziasztok!
Kb. egy bő fél évig leszek még Magyarországon, és arra goondoltam, ha létezik ilyen, akkor addig még elvégeznék valami stabilabb alapot nyújtó plc programozói képzést. Tudtok esetleg ajánlani valami megoldást?

(#7637) Rigor Mortis


Rigor Mortis
csendes újonc

Sziasztok!

Egy SIEMENS S7 300 CPU/STEP7 V5.5 problémám adódott a napokban. Kérlek Titeket, aki tud, segítsen nekem ennek a feldolgozásában. Megpróbálom az alábbiakban érthetően felvázolni a helyzetet. Lehet, kicsit hosszú lesz.
Adott egy FB (nevezzük a továbbiakban FB1-nek, a példa kedvéért), amiben van egy pl. #ABC szimbolikus című array (elemeinek típusa, nagysága szerintem most nem releváns), a STAT deklarációs területen. Az FB-ben az alábbi módszerrel kinyerem a tömb kezdőcímét:

LAR1 P##ABC //Legyen #ABC kezdőcíme pl. a 20. byte-on
TAR1
L DW#16#FFFF
AD
SRD 3
T #TempAddr1 //Temporary területen deklarált Dint. Ennek az értéke lesz így 20.

#TempAddr1-re írt adattal aztán később, kisebb mértékű matekozás után és any pointer alkalmazásával a tömb elemeit címezgetem, („teszek-veszek” :) ). Működik is a dolog, kipróbáltam. Pöpec, de…

Nos, addig minden szuperül klappol, amíg az FB1 egy saját iDB-vel van összeeresztve. Abban az esetben, amikor az FB1-et meghívom egy másik FB-ben (esetemben, ami már egy harmadikban szintén meg lett hívva) és az én FB1-em így bekerül egy multiinstance DB definiált memóriaterületére, az emiatt bekövetkező események hatásai határozottan a nem szuper skálázási tartományba csapnak át. :Y :W

Elemezve a problémát azt tapasztaltam, hogy a „LAR1 P##ABC” utasítás továbbra is a #ABC tömb relatív kezdőcímét (a példa szerinti 20-at, nyilván a helyes rutin szerint) tölti be AR1 címregiszterbe, holott a multiinstance DB-ben a #ABC tömb abszolút kezdőcíme lehet, teszem azt 314.0 (vagy akármi). Így viszont nem ketyeg megfelelően a matek a későbbiekben (pontosabban nem oda címzek, ahová szándékozok). Nyilván nem kell részleteznem azt a – helyes programműködéssel merőben összeegyeztethetetlen – pánikra okot adó, kellemetlen impressziót, amikor azt láttam, hogy az én utólag bebiggyesztett FB1-em a multiinstance blokk 20-as címtartománya körül „tesz-vesz”, a 314 körüli helyett! :) Szerencsére szimulátorral próbáltam, nem élesben.

Az a kérdésem lenne, hogy ezt a részletproblémát hogyan lehet elegánsan kezelni? Magyarán az én FB1-em, bárhova kerüljön is egy multiinstance DB-ben, a #ABC tömb kezdőcímének meghatározása helyesen történjen. Bocsesz, tiszta ciki, de nem jöttem rá a megoldásra magamtól. Nem nagyon szoktam adatterület címtartományokkal matekozni, nincs benne kellő praxisom, de most kellene.

Arra gondoltam, hogy az FB1-nek kívülről, IN paraméteren keresztül megadom a multiinstance DB-n belüli kezdőcímét és ezt bekalkulálom a #ABC tömb elemeinek címzéséhez szükséges számításokba, de szerintem közületek valakinek biztosan van erre jobb megoldása. Legyetek szívesek segítsetek, ha tudtok. Csak, hogy ne haljak meg hülyén. :D Előre is köszönöm! :R

RM

(#7638) n0rbert0 válasza Rigor Mortis (#7637) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Szia.
Multi instance-ben a címek el vannak offsetelve. Az offset értékét az AR2 tartalmazza. Ezt hozzá kell adni a címhez.
Ha elolvasod ezt, akkor világos lesz: [link]

Még annyi, hogy ha későbbiekben módosítanod kell az AR2-t egy FB-ben, akkor annak éz értékét el kell menteni egy segéd változóba a blokk elején, majd a blokk végén vissza kell tölteni az eredeti értékét az AR2-be. A fent leírtakból gondolom leesett, hogy az FB használja AR2-t, így ha felülírod, akkor az okozhat érdekes anomáliákat.

[ Szerkesztve ]

(#7639) Rigor Mortis válasza n0rbert0 (#7638) üzenetére


Rigor Mortis
csendes újonc

Szervusz n0rbert0!

Huhh! Nagyon szépen köszönöm a hétvége ellenére megfogalmazott, gyors válaszod! :R :)

Ez így jó lesz, jól érthető az általad linkelt oldalon felvázolt információ! Eddig úgy hittem, hogy az AR2 címregiszter szabad felhasználású. De hogy miért? Talán azért, mert egy címeres ökör vagyok! Magamtól is rájöhettem volna! Végül is valahonnan tudnia kell a programnak, hogy honnan kezdje az miDB-n belüli relatív címzést!

"Még annyi, hogy ha későbbiekben módosítanod kell az AR2-t egy FB-ben, akkor annak éz értékét el kell menteni egy segéd változóba a blokk elején, majd a blokk végén vissza kell tölteni az eredeti értékét az AR2-be. A fent leírtakból gondolom leesett, hogy az FB használja AR2-t, így ha felülírod, akkor az okozhat érdekes anomáliákat. "

Ennek a fényében világos, hogy AR2 "meggyalázása" a programvégrehajtás szétesését okozhatja, ezért kell elmenteni, majd később visszatölteni, ha használni akarom. Gondolom a következő FB meghívásáig bármi megtörténhet, ha erről elfelejtkezem (legalábbis úgy sejtem, akkor írja be AR2-be az újonnan hívott FB kezdési pointerét). Ebben a konkrét esetben AR2-t szerencsére nem módosítottam (nem volt rá szükség), úgyhogy ez a veszély nem fenyegetett. De a későbbiekben oda fogok figyelni erre.

Köszönöm még egyszer a segítséget és a tanácsot is.

RM

(#7640) Szirty válasza Rigor Mortis (#7639) üzenetére


Szirty
őstag

Szia!

Az esetről az jutott eszembe, hogy a DB regiszterek használatával is csínján kell bánni (illetve ismerni kell a hmm.. "működésüket") különben giga nagy szívás tud lenni amikor rövid címeket használunk egy blokkban.
Pl.:

OPN DB10
L DBW20
....
T DBW22

Ha a pontozott részen van egy teljes című DB elérés ami másik DB-t szólít meg (Pl. L DB22.DBD40) az átírja a DB regisztert ezért az utolsó T DBW22 nem a DB10-be fogja írni az Accu1-et hanem a DB22-be!
:)

(#7641) Rigor Mortis válasza Szirty (#7640) üzenetére


Rigor Mortis
csendes újonc

Szia Szirty!

Nos, igen. Egy ilyen hibának a roppant szórakoztató kihatásait már volt szerencsém megtapasztalni egy pár éve telepített és átadott, egyedi gyártású, olasz csomagológépnél. Egy nappal a telepítő mérnökök távozását követően azzal a ténnyel szembesültünk, hogy elég egy jól célzott „bökés” a HMI egyik képernyőjének megfelelő elemére és a gép két keresztbe mozgó része összeakad. Hja kérem! Parádés, ingergazdag péntek éjjel volt, emlékszem, mintha csak tegnap történt volna. (Tudni kell ehhez, hogy az olasz műszaki szakemberek péntek déltől, hétfő délig – legalábbis az én elméletem szerint – átköltöznek egy másik dimenzióba vagy párhuzamos univerzumba, ahol biztosan nincs térerő. :D )

Emlékeim szerint éppen a Te príma kis weboldalad (azt hiszem ez: [link] ) nyújtott mankót és mentett ki akkor a csávából (mármint, hogy ne csak parádés péntek estém, hanem hasonlóan tréfás hétvégém is legyen). Engedd meg, hogy így utólag is, megköszönjem az oldal összeállítása és üzemeltetése terén tett erőfeszítéseidet és segítő szándékodat. Nekem jócskán segítettél, az biztos.

RM

(#7642) Szirty válasza Rigor Mortis (#7641) üzenetére


Szirty
őstag

Szia!

No még egy kis sztorizás aztán dugulok:
Nálunk az osztrákokra jellemző hogy rendkívül nagyvonalú olaszos lezserséggel lapátolnak össze programokat korábbi projektekből sok eurós óradíj fejében.
Pl. komplett robot kezelés van olyan újonnan telepített gyártósoron aminek a közelében sincs robot.
Van egy bugyijuk azt ráhúzzák mindenre.
Ezzel biztosan gyorsan lehet sokat keresne, de komoly aknák maradnak a helyi hibakereső balszerencséjére.
Rengeteg olyan programblokk ami fut, de nem csinál semmit mert pl. olyan IO címekre hivatkozik ami nincs is. Jópár blokk ami benne van a projectben de nem fut (nem hívja meg, kiszedték, nincs rá szükség)
Így sok vizet nem zavar a működés során de így a program tele van szeméttel és mondanom se kell hogy ha keresel valamit akkor a keresztreferencia szépen felhozza és eleinte úgy bevezet az erdőbe hogy öröm nézni.

Egyszer programot kellett bővíteni ami miatt egy új DB blokkot hoztam létre, hogy ne pancsoljak a meglévő DB-kbe.
Később kiderült, hogy az egyik funkció nélküli de lefutó osztrák blokk egy rendszerhívással mindig megvizsgálta hogy XY DB létezik-e és ha nem létezik akkor nem törődött vele (beállított bizonyos szintén nem használt hibajelző biteket).
Nekem pont azt a számú DB-t sikerült létrehoznom az illető blokk meg azonnal lecsapott rá és telefirkálta.
Mindezt index regiszteres indirekt címzéssel hogy könnyebb legyen megtalálni :)

(#7643) levelko


levelko
csendes tag

Sziasztok!
Találkozott már valaki Kinco HMI-vel? Az a problémánk, hogy "PLC no response" hibát ír és nem hajlandó kijelezni semmilyen értéket. Egy NOVUS Field loggerhez kapcsolódik RS485-n keresztül. Ez az adatgyűjtő 8db Pt100 értékét figyeli és regisztrálja. A HMI ezeket jelezte ki grafikon formájában. Évekig működött, de most nem jelez semmit. A HMI-ből feltöltöttük a programot, de ez nem szerkeszthető formátum és nem is megyek vele semmire. Egyébként a szoftvere teljesen megegyezik az Omron NB designerrel, csak más a file kiterjesztése.
Természetesen a kábel ellenőrzésen túl vagyok.

Üdv L.

levelko

(#7644) Pifúr


Pifúr
újonc

üdv az uraknak

Munkahely váltáson töröm a fejem, de mi kizárólag Keyence plc-kel foglalkozunk, viszonylag magas szinten.

ki mennyit látott már ezekből?

(#7645) Szirty válasza levelko (#7643) üzenetére


Szirty
őstag

Ha eddig ment (ami nyilván nem kérdés ugye) akkor valószínűleg valamilyen kommunikációs kínja van.
Pl. hogy "meglepetés" érte az RS485-ön keresztül és meghalt az elektronika (szerencsés esetben csak a line driver része).

(#7646) Szirty válasza Pifúr (#7644) üzenetére


Szirty
őstag

Szia!

Én 30 év alatt még nem találkoztam Keyence PLC-vel.
Persze ez igazán semmit nem jelent (te kérdezted). De ezek alapján úgy gondolom kevéssé elterjedt itthon.

(#7647) Pifúr válasza Szirty (#7646) üzenetére


Pifúr
újonc

szia

Ezen nem nagyon lepődök meg, már csak az lesz a kérdés, hogy a következő helyen mennyire ragaszkodnak az általuk elvárt gyártóhoz, remélem nem nagyon :))

Keyence-cel elég sok gépet csináltunk/csináltam, kamerákkal, motorokkal (stepper motor, servol, smc- motor, iai motor) ipar 4.0 -val stb. Tapasztalat megvan, a hibákat is vétettem eleget, szóval optimista vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#7648) byte-by válasza Pifúr (#7647) üzenetére


byte-by
tag

halo

a rossz hír, hogy a keyence PLC valóban nem elterjedt magyarországon, én sem találkoztam vele vagy 20évig, de a mult héten egy fröcsöntő gépben volt egy ilyen cpu. ( fogalmam sincs, hogy milyen tipus )

a másik rossz hír, hogy aki csak teheti ragaszkodik a megszokott beszállítóhoz, mivel onnan van a legnagyobb árengedmény és support.

[ Szerkesztve ]

(#7649) Pifúr válasza byte-by (#7648) üzenetére


Pifúr
újonc

üdv

Valahogy sejtettem, hogy nem ezzel megyek nyugdíjba

itt kezdem a piackutatást, infókat keresek egy esetleges munkahely váltáshoz.

Csak ezt a PLC-t ismerem, 4-5 éve csinálom, ha jelentkeznék egy siemens dominálta munkahelyre elintéznék-e annyival, hogy majd belejövök?
Vagy azt mondanák, hogy ragaszkodnak a TIA tapasztalathoz és nem engedhetnek belőle
(hiány van szakemberből, remélem az első verzió az igaz)

(#7650) Szirty válasza Pifúr (#7649) üzenetére


Szirty
őstag

Szia!

Ha a munkáltató hajlandó időt adni neked akkor ez simán működhet. Persze kell néhány jóindulatú, segítőkész kolléga is.
Több éves tapasztalat automatizálásban komoly fegyvertény bármilyen PLC-t is ismersz.

Neked eleinte kicsit nehéz lesz, mert szidni fogod a Siemens-et hogy Keyence-nél mennyivel jobban vagy másképp van ez vagy az megoldva. De ha ezt letudod akkor nem lesz ott gond! :)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  PLC programozás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.