Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  PLC programozás

Hozzászólások

(#7001) Szirty válasza m_zoli (#7000) üzenetére


Szirty
őstag

C7-300 313C?

Nem S7-300 CPU313C?
Gondolom igen. A kérdés az hogy milyen operátorpanel menne mellé? Mert ugye a C7-623 azt is tartalmaz.
Főleg azzal lesz bajod. Sajnos a helyzet az, hogy ha nincs meg a HMI forrás project, akkor azt nem tudod átemelni másfajta panelre akkor sem ha van image mentés. Újra meg kell írni.

(#7002) m_zoli válasza Szirty (#7001) üzenetére


m_zoli
csendes tag

Hello!

Igen S7300 313C az Új PLC, A Touch Egy DELTA DOP-B lenne, legalábbis most ez van a polcon.
Az MPI komm. az működik ill. a címzések is.
És igen teljesen újra kell írni a toucht, mind a közzel 200 paraméterrel.
Pár órát már monitoroztam ill. írogattam a Touch - DB címeket. A mentett projekt a címek(analóg) átírását követően első nekifutásra betöltődött az új PLC-be, (kizöldültünk).
Az első gond hogy pár "DBW" S5Tim-re van beállítva, és a szóban forgó touch nem igazán kezeli, mint adatforma. Egy-egy " S5Time, DBW-t sok helyem használja a program , mint létrában ill , SCL, STL.
Milyen megoldással lehetne megoldani az S5Time/DBW-t a touch-on keresztül? ha maradna a Delta touch?

(#7003) Szirty válasza m_zoli (#7002) üzenetére


Szirty
őstag

Konvertálni kell S5Time formátumot PLC programban.
IEC funkciók között találsz ilyet.

(#7004) m_zoli válasza Szirty (#7003) üzenetére


m_zoli
csendes tag

Egy kis turkálás a Siemens-nél és fellelhető egy INT / S5Tim konverter.
Köszönöm a segítséget

(#7005) Szirty válasza m_zoli (#7004) üzenetére


Szirty
őstag

Ott van a standrad libben a HDD-n!

(#7006) m_zoli válasza Szirty (#7005) üzenetére


m_zoli
csendes tag

Hello

Igen megtaláltam az IEC könyvtárban, de én igazából MW vagy "DBWˇ" -ból szeretném létrehozni
az S5TIME formátumot.

(#7007) m_zoli válasza Szirty (#7005) üzenetére


m_zoli
csendes tag

Az FC40 lett a megoldás az alábbi szerint.

L DB9.DBW 36
ITD
L L#1000
*D
T #z

CALL FC 40
IN :=#z
RET_VAL:=DB9.DBW14
Köszönettel a segítségért!

[ Szerkesztve ]

(#7008) Szirty válasza m_zoli (#7007) üzenetére


Szirty
őstag

Vagy így:

.
L 2#10000000000000 //Időalap 1s-re
T #OUTTMP
L #IN
T #INTMP
// Ha #IN negatív vagy nagyobb 9990-nél, akkor 0 értékkel kilép
O(
L #IN
L 0
<I
)
O(
L #IN
L 9990
>I
)
JC END
//Ha #IN nagyobb 999-nél, akkor beállítja az időalapot 10s-re (egyébkélnt 1s marad)
//és elosztjuk 10-el bemenő adatot
L #IN
L 999
>I
JCN CNV
L 2#11000000000000 //Időalap 10s-re
T #OUTTMP
L #IN
L 10
/I
T #INTMP

// A bemenúő adatot BCD-be konvertáljuk
CNV: L #INTMP
ITB
L #OUTTMP
OW
T #OUTTMP

END: L #OUTTMP
T #OUT
SET
SAVE

Persze az ilyen másodperc alapú konverziónál vigyázni kell, mert 16 perc 39 másodperc után (999 sec) már 10 másodperces az időalap. Tehát 1000, 1001, 1002, 1003, 1004, 1005, 1006, 1007, 1008 és 1009 is egyformán 16 perc 40 másodpercet fog adni, 1010 meg 16 perc 50 másodpercet egészen 1019-ig, és így tovább... :)

[ Szerkesztve ]

(#7009) m_zoli válasza Szirty (#7008) üzenetére


m_zoli
csendes tag

Hello!

Szerencsére az én esetemben max: 900 sec lehet az idő, így beférek a tartományban.
Köszönet az általad írt megoldásért, hamarosan egy hasonló "kiváltás" esetében szükséges lehet.
Egy biztos jobb lesz ragaszkodni a Siemens PLC - Siemens Touch -hoz, jó pár felesleges kört/időt spórolunk.
(kivéve ha a megrendelő nem nyeli le) Köszönettel.

(#7010) crucified


crucified
tag

Sziasztok, a lenti Sinumerik NCU-hoz ha TIA Portal V13-ban hozzá szeretnék férni, mit kell letöltenem (hw update, gsd file) ?

https://support.industry.siemens.com/cs/products/6fc5372-0aa30-0aa1/ncu-720-3pn-with-plc-317-3-pn-dp?pid=506713&mlfb=6FC5372-0AA30-0AA1&mfn=ps&lc=en-HU

Köszi előre is

üdv

(#7011) molntomi


molntomi
csendes tag

Sziasztok!

Siemens-es kérdésem lenne.

Kb. 60 literes túlnyomásos tartálynak a nyomás programozásához kérnék segítséget.
Töltőgéphez tartozik a tartály, folyamatosan ürül, szivattyú pedig tolja bele, így tartva a szintet.
A gond, hogy a nyomás ingadozó.

Csak logikájába szeretném megérteni, FC105 és FC106-al meglehetne ezt oldani egyszerűen?

Köszi a válaszokat.

(#7012) moseras válasza molntomi (#7011) üzenetére


moseras
tag

Üdv!

Nem értek a Siemens-hez, de ehhez a feladathoz nem egy PID kellene ?

Imi.

(#7013) Onishi


Onishi
tag

Sziasztok!

Csinált-e már valaki közületek WinCC(SCADA) és SAP közötti kommunikációt?
Az SAP-sok Webservice-t akarnak használni, amiben nincs tapasztalatom. Ahogy nézem erre nincs beépített funkció WinCC-ben. Egyedi programot kéne rá gondolom fejleszteni.
Mi javasoltuk az OPC-t arról meg nem is hallottak, pedig azt biztos hogy tudja az SAP. Az lenne a legkézenfekvőbb szerintem.

Valaki otthon van esetleg Webservice-ben? Megoldható WinCC-ben egyáltalán?

Köszi előre is.

(#7014) Szirty válasza molntomi (#7011) üzenetére


Szirty
őstag

És mit csinál a PQW624 kimenet (mire van hatással milyen összefüggésben)?

(#7015) molntomi válasza Szirty (#7014) üzenetére


molntomi
csendes tag

Kapkodva írtam meg a kérdést, de szeretném akkor pontosítani kicsit.

SIEMENS típus: S7-300 IM151-7 CPU
Analóg értékek: 4..20mA
Tartály mérete: 60L, 1-3bar

A töltőgéppel 2,5kg . 5kg . 10kg termékeket töltünk.

Eredeti felépítés szerint:
PIW418 - Mérem a nyomását a tartálynak (Negele típusú)
PQW624 - FESTO Proporcionális szelep
PQW626 - FESTOProporcionális szelep

FESTO pp szelep: [link]

A két proporcionális szelep segít a túlnyomást tartani a tartályban, egyik a tartály tetején található, a másik pedig a túlfolyón.

A gond vele elég sok, nem megfelelő kialakítás, nyomás változás, stb..
A gépgyártó programozója próbált vele valamit kezdeni 2 éve, én még nem dolgoztam itt, csak az elmondottak alapján nem sok sikerre jutott.

Amit én szeretnék:
Tartályt átalakítva egyszerű túlnyomásos tartályt kialakítani, szerintem felesleges két pp szelep is.
Ez egy kezdő projekt, de a programozásban szeretnék már utána járni, hogy is működhetne.

Elvárás: Kezelő a felületen beállít egy nyomás értéket, és ez legyen a nyomás a tartályban, de nehezen indulok el vele.

A kérdésem, hogy elég egy FC105,FC106 függvény hívás, vagy nagyban függ az eszközöktől mivel lesz megvalósítva, ha van ötlet örülnék példának is mivel valósítanátok meg.

Kép a tartályról:

(#7016) Szirty válasza molntomi (#7015) üzenetére


Szirty
őstag

Szerintem a skálázással nem tudod megoldani.
Ha egyszerű lenne a megoldás, akkor valószínűleg a gépgyártó programozója megoldotta volna.

Nem azért van két prop. szelep, mert az egyikkel növelni lehet a nyomást a tartályban a másikkal meg leengedni belőle?

Talán PID vezérlőben gondolkoznék én is...

(#7017) molntomi válasza Szirty (#7016) üzenetére


molntomi
csendes tag

Szia,

Nem hiszem, hogy azért van kettő.

(#7018) Szirty válasza molntomi (#7017) üzenetére


Szirty
őstag

Miért van kettő?

(#7019) Mazsika válasza molntomi (#7015) üzenetére


Mazsika
őstag

Valóban nekem is az lenne a logikus, hogy az egyik szeleppel nyomást lehet elengedni, bár ha folyamatosan töltitek a terméket akkor a nyomás esés úgyis folyamatos.
Kétlem, hogy azzal a két blokkal meg tudod oldani, hiszen azok csak skálázzák az analóg értékeidet (pl 0-27648 analóg érték -> 0-6 bar).
Neked biztos, hogy kellesz egy PID szabályzó. Szirty honlapján találsz egy nagyon jó kis leírást, példaprogrammal együtt, azzal szerintem könnyedén meg tudod oldani.

Dáccsika

(#7020) moseras válasza molntomi (#7015) üzenetére


moseras
tag

Üdv!

Ha jól értem a skálázó blokkjaidat, akkor megméred a nyomást egy külső jeladóval, a felső skálázó blokk ezt számmá alakítja, aztán ezt a számot a másik skálázó blokkal visszaalakítod az analóg kimenetnek megfelelően,
illetve ezt az analóg kimenetet rávezeted a Festo szelep alapjelére, az alapjel bemenetére.

Ennek így mi értelme van ? Szerintem semmi.

A mért értéket nem lehet beadni az alapjel bemenetre, az alapjel bemenetre az alapjelnek megfelelő feszültséget/áramot kell beadni.

A másik, hogy a linkelt pdf alapján, bár ilyen szelepet még nem láttam, de szerintem ebben van egy zárt hurkú szabályzás (valószínű, hogy egy PID). Ennek csak alapjelet kell adni 0-10V vagy 4-20mA formájában. Maga méri a tényleges nyomást, és szabályoz is egyben.

Ha így van, akkor amit mérsz nyomást, azt ki kell rakni a kijelzőre. Aztán a kijelzőn bekérni a Setpointot is, azt feszültségre/áramba konvertálni, beadni a Festonak, aztán próba.

Itt egy videó, beadja a feszt, és tartja a nyomást:

[link]

De lehet, hogy rosszul értem, hogy mi a célod. Azt én sem értem, hogy miért kell kettő szelep.

Imi.

[ Szerkesztve ]

(#7021) molntomi válasza Mazsika (#7019) üzenetére


molntomi
csendes tag

Szia,

Folyamatos töltés van 2 töltőszáron, és egy nagyobb Puffertartályból, szivattyú tolja be az adagot a gép kisebb puffertartályába.

Hogy miért kell 2 szelep nem értem, feleslegesnek tűnik az egyik, bár arra gondoltam, hogy az egyik a túlfolyón van, ha felmegy bizonyos bar-ig a nyomás a tartályba akkor ott leengedné, de ezt a programkódban nem látom.

(#7022) Tomika86


Tomika86
senior tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, Omronban jártas emberektől, hogy vajon elméleti szinten megoldható-e a következő:
Van egy Omron CP1L-EM PLC amin van ethernet csatlakozó, ez milyen kommuniációra képes? Laptoppal összekötve ok, tudok programozni, stb. Viszont, ha ide teszek egy Switch-el 2db Ethernet-es Wenglor FIS-0830 kódolvasót, amik pharmakódot olvasnak. Ezekkel IP cím alapján megoldható a kommunikáció?

A PLC-nek triggerelni kellene, ami megoldható ethernet nélkül is. Viszont trigger után a beolvasott kód értékét kellene megkapnia a PLC-nek. És én a PLC programban tudnám összhasonlítani a beírt és beolvasott kód megegyezik-e. Laptoppal összekötve a kódolvasót, triggerre a terminálon folyamatosan írja a beolvasott kódot, tehát etherneten ott van.

2 dolog van amit nem értek egyenlőre.
- Az Omron beépített Ethernet portja milyen kommunikációra képes?
Kell-e a CP1W-CIF41, vagy a CP1W-EIP61.
- Illetve, hogy a kódolvasó hogyan küldi az adatot.

Köszönöm a bárminemű segítséget!

(#7023) byte-by válasza Tomika86 (#7022) üzenetére


byte-by
tag

halo!

az omron kft oldalán a tudásbázisban pont egy CP1 EM verzióhoz van írva egy barkód olvasó program.
érdemes átnézni, illetve akár felhasználni is adott esetben.
a példában sick barkód olvasó jeleit kezelik.

http://www.omronkft.hu/tudasbazis/files/SICK_vonalkod_Socket.cxp

a settingsben benne vannal a beállítások, de a network-kök meg vannak kommentelve , elég korrekt.
socket nyitás, zárás, hibakezelés, ilyesmi.
bár a socket-et itt nem értem egyből mire érti, mert jelőlve nincs bővítés.

(#7024) Tomika86 válasza byte-by (#7023) üzenetére


Tomika86
senior tag

Helló!

Ezt közben megtaláltam, meg levelezek az omronnal is közben. A programot átnéztem.
Azt nem értem hogy a kódolvasóból honnét tudom mit olvasok ki a programmal. Illetve ha kiolvasom az adathalmazt, akkor a plc DM területén lesz, és onnét nekem kell kiválasztani mit használok fel? Vagy honnét tudom melyik memória terület mi lesz?

Ha két omron PLC lenne összekötve és egymás DM területét írnáik, akkor tudnám hol mi található, de így hogy a kódolvasóról nem találtam semmit, nem tudom.
Wenglorosoknak is írtam amúgy, aztmondták felhívnak.

(#7025) Miertvansote


Miertvansote
tag

Sziasztok!

Allen Bradley PLC-vel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni?

A timerekkel van gondom. Hogyan kell megcsinálni, azt hogy az időzítő bemenetére érkezik egy impulzus, az időzítőn megadott idő fut végig attól függetlenül, hogy a bemenete nem folytonos, hanem egy impulzus ugye. A timer kimenete az idő leteltéig aktív legyen, majd amint lejárt az idő kapcsoljon ki a kimenet.

Siemens PLC-nél egyszerűen meg lehet oldani ezt az S-PEXT-el de itt. Nem tudom, hogy melyiket kell használni. (TON, TOF, RTO...)

Kipróbáltam már több változatot is de sehogy nem működött rendesen.

Létra diagramban szeretném megcsinálni. Köszönöm előre is a tippeket.

Üdv.

(#7026) Mazsika válasza Miertvansote (#7025) üzenetére


Mazsika
őstag

Nem ismerem az ABt, de egy felfutó éllel és egy of delayel biztosan meg lehet oldani...!?

Dáccsika

(#7027) molntomi


molntomi
csendes tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy ebben a programkódban a NOT mit is csinál, melyik feltételt negálja?

A(
A(
A(
L "MASCHINENDATEN".Nyomas_elvart
L 1.000000e+003
==R
)
NOT
O
AN "Mod_uzenetek_HMI".Szoveg009
AN "Mod_uzenetek_HMI".Szoveg010
AN "Mod_uzenetek_HMI".Szoveg011
)
= M 80.1


A M 80.1
)
= "A7.1"

Előre is köszi!

(#7028) byte-by válasza Miertvansote (#7025) üzenetére


byte-by
tag

halo

az off delay és a felfutó él párosítás értelmezhetetlen, mivel azért off-delay, hogy akkor működjön ha a feltétel megszűnik.

egyébként a TOF -nak jónak kell lennie, de akkor indul ha az engedélyezés megszűnik, a Done bit (DN)
akkor lesz 1.
az EN bit ekkor kapcsol ki, vagyis futás alatt az értéke 0.

vagyis jó a TOF, de az impulzusod működését negáld előtte.
és gondoskodj , hogy a lefutás előtt ne legyen ujra aktív, mert minden kezdődik leőről, akkor is, ha az
preset nem járt le.

én sem ismerem igazán az AB-t, de emlékeim szerint ilyen.

akkor indul, ha az I:1/0 fals lesz. (és nem is lesz true , amíg le nem fut.)

[ Szerkesztve ]

(#7029) Szirty válasza molntomi (#7027) üzenetére


Szirty
őstag

Szevasz!

A NOT utasítás az RLO-t negálja.
Tehát az előtte lévő feltételek logikai eredményét.

(#7030) Szirty válasza byte-by (#7028) üzenetére


Szirty
őstag

"az off delay és a felfutó él párosítás értelmezhetetlen, mivel azért off-delay, hogy akkor működjön ha a feltétel megszűnik."

Első ránézésre azt mondanám hogy éppen ezért pont jó így.

(#7031) byte-by válasza Szirty (#7030) üzenetére


byte-by
tag

halo!

ahogy a példámban van az jó.
a tof -ban akkor fog a preset fogyni ha az I :1/0 megszűnik.

akkor legyen lefutó él.
ha a processzor a változást értékeli a felfutó él egy ciklusig tartó pozitív változása talán nem feltétlenűl jelenti annak megszűnését ha a következő ciklusban már nincs.

de , mint jeleztem a példában működik, ha a bemenet fals lesz.
sima bemenet, nem élvezérelt.
ha közben megint true lesz amíg lefut, visszaáll.
érdemes kipróbálni, az én közelemben nincs jelenleg AB.

(#7032) Szirty válasza byte-by (#7031) üzenetére


Szirty
őstag

Én is azt írtam neki hogy jó így.

(#7033) Bazs87


Bazs87
tag

Sziasztok!

TIA V13 SP1-ben "érdekes" problémára bukkantam.

Ha egy nem optimalizált db-ben van egy structom, amiben adott számú char van, és ezeket szeretném egy optimalizált DB azonos hosszúságú char array-be másolni, akkor egy lépésből jelen tudásom szerint nem tudom megoldani.

Array-Array ill Array-opt Array, Struct-Array megy, de ez az egy párosítás nem akarja a jót.
Nincs erre valakinek egy elegáns megoldása? (blkmove, blk_move,blk_move_variant, char2str-str2char volt eddig tesztelve, ezekkel jutottam erre az eredményre)

Köszönettel:
Bazs87

[ Szerkesztve ]

(#7035) rsf válasza Bazs87 (#7033) üzenetére


rsf
senior tag

Én két éve futottam bele olyanba, hogy a blk_move_variant csak akkor működött jól ha a két db nem volt azonos felépítésű. Tia V13 (2v3 update) és 1200-as CPU.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#7036) DasBoot válasza Miertvansote (#7025) üzenetére


DasBoot
aktív tag

Szép napot! Az indító feltétellel párhuzamosan kell "kötni" az időzítő .TT bitjét, ez addig aktív, míg a preset-ben beállított idő le nem jár, magyarul öntartást ad az időzítőnek, ilyenkor már megszűnhet a a feltétel. És persze az felhasználásnál is a .TT-t kell használni. Szóval I:1.0 val párhuzamosan a T4:0.TT-t. Üdv.: Joe

[ Szerkesztve ]

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#7037) DasBoot válasza DasBoot (#7036) üzenetére


DasBoot
aktív tag

Egy kis pontosítás. Az időzítés akkor is megszűnik, ha a feltétel is.

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#7038) Szirty válasza DasBoot (#7037) üzenetére


Szirty
őstag

Vagy épp akkor kezdődik...

(#7039) Miertvansote


Miertvansote
tag

Sziasztok!

Allen Bradley PLC-vel kapcsolatban lenne kérdésem.

Vagy egy int változó: N50.0, amely a touchpanelen egy értéket képvisel. Például: FR-RTT650C.

Ezt kellene a továbbiakban vizsgálni. Az érték 5. eleme (T vagy Q) lehet csak. Erre kellene egy feltételt készítenem ami vizsgálja, hogy mi van a 4. helyen.

Itt próbáltam beállítani, hogy a 4. bit ami ugye az 5. hely annak ha az ASCCI to decimal értéke megegyezik akkor legyen igaz a kimenet, de nem nagyon működik.

Tisztázva a kérdést: Hogyan lehet hivatkozni ennek az értéknek adott "helyen" lévő értékeire?

Köszönöm előre is.

(#7040) ratkaics


ratkaics
senior tag

Sziasztok!

Új vagyok itt a Topikban, és rögtön segítséget is kérnék. :)
Olyan feladat merült fel, hogy adott egy interneten, FTP-n elérhető, excel fájl, ami óránként frissül. Ebből a fájlból kellene kiolvasni értékeket és ModBus RTU-n Slave üzemmódban elérhetővé tenni.

PC nem jó.
Ezt a készüléket egy villamos kapcsolószekrénybe kell elhelyezni, szóval jó lenne valami "ipari" kivitel.
Nem feltétlenül a legolcsóbb megoldás érdekel.

Az általam ismert PLC-k köre sajnos elég szűk és nem ismerek olyan megoldást, ahol egy excel táblázatban lehetne garázdálkodni.

Kinek milyen ötlete lenne a megvalósításra?

Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#7041) moseras válasza ratkaics (#7040) üzenetére


moseras
tag

Üdv!

> FTP-n elérhető, excel fájl

Nem lehet áttenni .csv-be még ott a szerveren ?

Imi.

(#7042) ratkaics válasza moseras (#7041) üzenetére


ratkaics
senior tag

Hát, számomra csak olvasható az az FTP mappa, de rákérdezhetek, ha úgy alakul.
A CSV-ből már lenne megoldás a feladatra?

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#7043) TotoThomas


TotoThomas
csendes tag

Sziasztok!

Siemens kérdésem lenne.
Vannak régebbi CPU-im.
Pl 214 1ag31 0xb0
214 1ae30 0xb0

Ezeket a CPU-kat a TIA V13 és V14 sem ismeri.
Hogyan tudom mégis megtölteni programmal?
Köszönöm

(#7044) moseras válasza ratkaics (#7042) üzenetére


moseras
tag

Üdv!

Csak WAGO ügyben tudok nyilatkozni, azzal szerintem igen.

Egyrészt van hozzá ftp kliens, azzal le tudod tölteni a .csv-t, akár belső flash-be, akár külső SD kártyára.

Ha letöltötted, akkor onnan pedig így tovább:

Advanved CoDeSys Tutorial - Read & Write CSV files w/ WAGO 750-880 PLC

Természetesen modbus szervert is létre tudsz vele hozni.

Ha nem PLC, akkor esetleg raspberry pi 3, vagy valami hozzá hasonló, esetleg DIN35-re pattintható ipari PC zárt dobozban, rajtuk Win vagy Linux. A Modbus RTU az RS232 vagy RS485 ? Mert az RS485 lehet, hogy nincs raspberry-n, valami USB/RS485 konverterrel megoldható.

Lehetséges problémák:
- nem tudom, hogy a PLC belső flash hányszor írható, az óránkénti írás, lehet hogy néhány év alatt túlterheli, inkább SD kártya legyen, ipari kivitelű (milliós írás)
- raspberry pi 3: nem tudom, hogy mennyire stabil ipari környezetben

Imi.

(#7045) ratkaics válasza moseras (#7044) üzenetére


ratkaics
senior tag

Szia!

Én is a Wago-t nézegettem eddig, csak gondoltam, hátha van valakinek más ötlete is.
Mondjuk Wago-t is még csak láttam, használni még soha, de valamikor el kell kezdeni! :)

Nagyon köszönöm a segítséget!

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#7046) ratkaics válasza TotoThomas (#7043) üzenetére


ratkaics
senior tag

Szerintem Step7-tel mennie kell...

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#7047) ratkaics válasza moseras (#7044) üzenetére


ratkaics
senior tag

Wago-ból melyik kontroller lenne alkalmas a feladatra szerinted?
Illetve mi kellhet még a kontroller mellé?

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#7048) Mazsika válasza ratkaics (#7040) üzenetére


Mazsika
őstag

Ezzel biztosan meg lehetne oldani. Arduino alapú, lényegében bármi ilyesmire felhasználható, és ipari kivitelű...

Dáccsika

(#7049) moseras válasza ratkaics (#7047) üzenetére


moseras
tag

Üdv!

A 750-880-ra gondoltam, ebben van SD/SDHC foglalat, és 32 bites.
A beépített RS232 programozói portot nem szabad egyéb célokra használni, így mindenképp kell igényekhez mérten egy RS232/RS485 modul (pl.: 750-652), és egy 750-600 lezáró.

Imi

[ Szerkesztve ]

(#7050) moseras válasza Mazsika (#7048) üzenetére


moseras
tag

Üdv!

Ezt lehet a TIA portallal programozni?
Egész olcsónak tűnik...

Imi.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  PLC programozás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.