Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma

Hozzászólások

(#4517) King Unique válasza Doky586 (#4516) üzenetére


King Unique
titán

Inkább azon kellene elgondolkodni, hogy nem feltétlen kellene ilyen információkat terjeszteni itt, más topikokban, meg a blogban sem. Van ha már megemlíted, akkor világosan és pontosan leírni, hogy miről van szó, mit is jelent az, nem pedig elintézni egy "elrontja/megkínozza" kifejezéssel, aztán kész. :B

"Próbáld ki: a clean egy gpt pendriveból nem csinál se mbr-t, se inicializálatlan pen-t, de a clean all igen."

Először is a pendrive-okat nem kell a lemezkezelőben külön inicializálni, az a helyi lemezeknél van. Másrészt a clean parancs eleve particionálatlan (unallocated), HDD és SSD esetén + még inicializálatlan állapotba is helyezi a meghajtót. Harmadrészt amit leírtál, az GPT séma szerinti pendrive-nál max. akkor igaz, ha a clean parancs után egyből a grafikus lemezkezelőben lesz particionálva. De annak nem tudom mi értelme van külön, amikor parancssorban eleve megoldható az egész clean all nélkül, valamint a Rufus is simán újra tudja particionálni MBR alapon. :F Meg a cleall all ráadásul sokáig eltarthat és közben azt sem mutatja, hogy éppen hol tart a folyamat... Persze lehet azzal is szórakozni, ha valaki nagyon ráér, de én inkább az előbbi módszerekkel szoktam megoldani. ;)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.