Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-09 12:29:47

LOGOUT.hu

"Itt a tavasz szele, és a nyúlpörkölt hihi, haha, huhu, hehe..."

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90751) CPT.Pirk válasza TRob1 (#90750) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

5 perc alatt meg tudod magadnak csinálni. Veszel 75 ohmos koax kábelt meg két darab F csatlakozót és egy F csatlakozóba való TV-s dugót pl. a Microohm-ban, aztán megblankolod, rátekered és már kész is. Szerelés: [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#90752) Exian válasza CPT.Pirk (#90751) üzenetére


Exian
őstag

Ki tudja, talán a MicrOHM-ban rá is pattintják a csatikak, de nem tudom, hogy vállalnak e szerelést. Régen a megszűnt D-Audioban a Király utcában vállaltak kábelszerelést. Szerintem amúgy a Digi Ügyfélszolgati irodában ilyennel nem foglalkoznak.

Trob1: van digi szerelő ismerősöm, szerintem tudok neked csináltatni kábelt, ha nem sikerül sehogy intézned.

Megnéztem a saját kábeleimet, olyan van csak, aminek mindkét végén menetes, betekerős csatlakozó van.

[ Szerkesztve ]

(#90753) CPT.Pirk válasza Exian (#90752) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Valszeg felteszik ha megkéri őket, de amúgy egy darab konyhakés elég a koax blankolásához, ha más nincs. :)

Az ügyfélszolgálaton biztos nem csinálnak ilyet.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#90754) TRob1 válasza CPT.Pirk (#90751) üzenetére


TRob1
veterán

Köszi.
Nem hiszem hogy gond lenne az összerakása. :)
Csak egyszerűbb lett volna átslattyogni a digihez itt kertiben, és készen megkapni... és mint Exian is mondotta, még olcsó is náluk. (Mondjuk gondolom amúgy sem nagy tétel)

(#90752) Exian:
Köszi, de akkor szerintem majd valamikor veszek "alapanyagot", aztán összedobom.

ui: Itt kertiben nincs vmi "Microohm-szerűség" ne kelljen már belvárosozni?

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#90755) CPT.Pirk válasza TRob1 (#90754) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szerintem a Petában megérné megnézni ha úgy is arra jársz, mivel az F csatik eléggé "lakásfelszerelés" témába tartoznak és árulnak ott eléggé sok mindent a lakásba.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#90756) TRob1 válasza CPT.Pirk (#90755) üzenetére


TRob1
veterán

Nah, közben beugrott hogy anno volt egy kábel abban a szobában is amibe most kell... és meg is találtam. :)
Viszont a tv-be dugható csati vmi gagyi műanyag, már "lötyög" is, szakadozik is a kép... úgyhogy oda mégis kell vennem vmi csatit.

¤ R'n'R ¤

(#90757) CPT.Pirk válasza TRob1 (#90756) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, az a műanyag rettenet az utoljára a gagyibb CRT tévék esetén volt elfogadható... :)

Amúgy ha használsz ilyen 2..4 leágazású kábeltv koax elosztókat (splitter) a lakásban, akkor azon sem érdemes spórolni, mert amire ilyen 0-900MHz vagy hasonló van írva, azokon elég sok jelveszteséged lesz, annak meg akadozó vagy kockásodó kép lesz az eredménye... Ilyenből a minőségi példányok 2400MHz-ig mennek.
A mai modern TV-k ráadásul a nagy felbontás és képátló miatt különösen érzékenyek a bejövő jelre.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#90758) Exian válasza TRob1 (#90754) üzenetére


Exian
őstag

"Itt kertiben nincs vmi "Microohm-szerűség" ne kelljen már belvárosozni?"

De van. Diana téren a Zöld Bolt az Éva utcai tízemeletes aljában, a Rossmann mellett. Ott vannak villanyász dolgok is. Tényleg, ott lehet, hogy csinálnak is kábelt.

(#90759) Silenzio


Silenzio
addikt

Fullos HP asztali gép eladó.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#90760) hattrickuser


hattrickuser
tag

Eladó...
Huawei Y6 II: [link]
Huawei P20 Pro üvegfólia és tok: [link]
Huawei Watch GT 2e szilikontok és fólia: [link]
Smart Bracelet - Okoskarkötő: [link]

(#90761) blaca83


blaca83
őstag

Sziasztok!

Tud valaki esetleg VHS kazettát digitalizálni és winchesterre átmenteni?
2-3 kazettát kellene megmenteni!
Természetesen nem ingyen kérném. :R

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#90762) Exian válasza blaca83 (#90761) üzenetére


Exian
őstag

Tudok rá embert. Korábban én is csináltam, de már nincs rá időm, meg most megfelelő kártyám se hozzá PC-be. De van egy kollégám, aki maszekban egy kisebb stúdiót üzemeltet és korábban mondta, hogy digizik VHS-ről. Mennyire sürgős? Hétfőn tudnám megkérdezni.

(#90763) fledtamas válasza Exian (#90762) üzenetére


fledtamas
tag

Szia!
Ez a dolog engem is érdekelne.
Van pár kazetta amit jó lenne digitalizálni.

(#90764) Ajándékok válasza Exian (#90762) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Én is kérek elérhetőséget.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#90765) plaszy


plaszy
őstag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy milyen stabil Wifis routert ajánlanátok, ami a bemeneti porton tudja a 200Mbit/s-t? Mert az előfizetésem megvan már, de a jelenlegim csak a 100-at tudja.

Köszi

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#90766) hcl válasza plaszy (#90765) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Bármit, amin Gigabit-es WAN van (100-200-as nincs). Elég sok drágábbon is csak 10/100-as van. 1043-as Tp-Linkből már a v1 is gigás WAN-nal rendelkezik pl.

Mutogatni való hater díszpinty

(#90767) plaszy válasza hcl (#90766) üzenetére


plaszy
őstag

Köszi! Igen, a 10/100 szívtam meg, nem néztem, hogy nincs 1000. Akkor az Archer C6 jó lehet?

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#90768) Exian válasza Ajándékok (#90764) üzenetére


Exian
őstag

Na jó'van akkor, asszem vissza rakom a gépbe a digitalizáló kártyám, meg leporolom a VHS magnót és jöhettek :DDD ekkora érdeklődésre már érdemes lenne. Na majd meglátjuk.

(#90769) hcl válasza plaszy (#90767) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Fogod a termékspecifikációt, és :
"Ethernet Ports 1× Gigabit WAN Port
4× Gigabit LAN Ports"

Mutogatni való hater díszpinty

(#90770) Lacko87


Lacko87
tag

Valakinek van esetleg egy maximális kedvezményt biztosító Praktiker kártyája kölcsönbe? Most fogunk bele egy teljes házfelújításba és a 10% kedvezménnyel már lenne néhány dolog, amit megérné onnan venni. :D

(#90771) Exian válasza Lacko87 (#90770) üzenetére


Exian
őstag

Amiről múltkor beszéltünk: alkudj! :) 10%-ot a legrosszabb napomon is le tudnék alkudni ;] főleg akkora beruházásnál szerintem simán lehet ennyi kedvezményt mindenféle hókuszpókusz kártya nélkül is összehozni.

(#90772) IO.sys


IO.sys
őstag

Tudtok anyagilag értelmezhető megoldást egy komód ideszállítására Harkányból? 1,5m*1m*1m

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#90773) Engineer086 válasza Lacko87 (#90770) üzenetére


Engineer086
Modder

Gondolom utána jártál annak, hogy más áruházakban mennyiért lehet megkapni ugyanazt a terméket. Nekem az a tapasztalatom, hogy sokszor olcsóbban jövök ki, ha kisebb boltokban vásárolok.

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#90774) windlord válasza Lacko87 (#90770) üzenetére


windlord
őstag

Igenyelj egyet.
Utána mindig van.
Szerintem pár perc.

(#90775) blaca83 válasza Exian (#90762) üzenetére


blaca83
őstag

Köszönöm, ha tudsz elérhetőséget vagy esetleg te bavállalod akkor szólj kérlek! :) :R

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#90776) Lacko87 válasza windlord (#90774) üzenetére


Lacko87
tag

Praktiker kártya kicsit máshogy működik. Az előző 1 év vásárlási összege alapján ad kedvezményt. :)

(#90777) M_AND_Ms válasza Engineer086 (#90773) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Egyáltalán, van még mit kapni a Praktikerben? Én legutóbb üres polcokat láttam. Pl a villamos részlegen, talán ha volt összesen 20 m kábel, 5 villásdugó és két kismegszakító...rögtön átmentem egy szaküzletbe ahol rendes választék volt, szakértő eladókkal...olcsóbban!

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#90778) hattrickuser


hattrickuser
tag

Eladó Xiaomi Mi A2 Lite 4/64GB: [link]

(#90779) windlord válasza Lacko87 (#90776) üzenetére


windlord
őstag

Nekem van valahol. Ha megtalálom, szívesen oda adom.

(#90780) IO.sys


IO.sys
őstag

Jöhet mára a 20MFt-os kérdés? Hol lehet kapni ma 5m-es mérőszalagot? Aldi Lidli Spar Muller Tesco környéke volna jó.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#90781) Ajándékok válasza IO.sys (#90780) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Ennyiért :F Hová vigyem? :R

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#90782) Engineer086 válasza M_AND_Ms (#90777) üzenetére


Engineer086
Modder

Egy munkatársam a kirakott kerti kisházból akart venni egyet, de azt mondták neki, hogy határozatlan ideig nem lesz kapható.....
Más: van valakinek otthon elfekvőben 2 személyes dómsátra, amit eladna, netalántán kölcsönadna két hétre?

[ Szerkesztve ]

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#90783) Exian válasza IO.sys (#90772) üzenetére


Exian
őstag

Mikor kellene?

(#90784) IO.sys válasza Exian (#90783) üzenetére


IO.sys
őstag

Ma délután és öribe :D

(#90781) Ajándékok: sajnos nem figyeltem, késő :)

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#90785) Exian válasza IO.sys (#90784) üzenetére


Exian
őstag

A ma délután már elúszott, akkor sajnos nem tudok segíteni.

(#90786) IO.sys válasza Exian (#90785) üzenetére


IO.sys
őstag

Köszi de saját kell. Aldiban nem volt amúgy.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#90787) Exian válasza IO.sys (#90786) üzenetére


Exian
őstag

Bocsi de miről beszélünk? :) én a Harkányból való komód szállításra kérdeztem!

Arra a hozzászólásodra nyomtam a választ. Mert abban előfordulhat, hogy tudok segíteni, csak a mikor a kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#90788) Birsmann


Birsmann
tag

Szeretnék 5 tonna beton járdalapot Székesfehérvárról Pécsre szállíttatni (be- kipakolással).
Van itt esetleg valaki, vagy valakinek az ismerőse, aki vállal ilyet? :)

(#90789) Ance válasza IO.sys (#90780) üzenetére


Ance
őstag

A Praktikerben... :)

(#90790) rnrn


rnrn
tag

Autó fényezőt keresek Pécsett vagy a környéken. Inkább fizetek többet, de legyen szép a végeredmény. Tudnátok ajánlani? Köszi!

(#90791) hcl válasza rnrn (#90790) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Papp autószervizben pl. jó a fényező. Voltak velük meredek dolgaim (jó és rossz is) 2002-2016 között, de a fényezőjük, az marha jó.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#90792) Exian válasza rnrn (#90790) üzenetére


Exian
őstag

Kolléganőm az egész autóját telibe újrafényeztette. Azt láttam, szerintem rendben van. Akár te is meg tudod nézni. Akkor elkértem én is a fényező elérhetőségét, de már elkavartam, de ha érdekel, holnap el tudom kérni újra. Én is akarok csináltatni majd 1-2 dolgot, úgyhogy magamnak is el akarom kérni megint.

(#90793) IO.sys válasza Exian (#90787) üzenetére


IO.sys
őstag

Jaaaaa......... én mérőszalagról beszéltem, azt hittem, hogy a komód kérdés nem aratott sikert. Arról a komódról már lecsúsztam, de szándékomban áll venni valami 2 méter széles körülit egy nagyobb tv alá, ha találok.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#90794) IO.sys


IO.sys
őstag

Körfűrészlap köll valakinek? Lidl

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#90795) emre válasza IO.sys (#90794) üzenetére


emre
veterán

Nekem kellene, de pont a 150mm-es az akkus körfűrészbe ami most nincs.
Lehet kellene vennem egy vezetékeset is.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#90796) rnrn válasza hcl (#90791) üzenetére


rnrn
tag

Pappékkal próbálkoztam vagy 10 éve, feláll a hátamon a szőr, ha csak rájuk gondolok. :)
Exian, kérdezz utána légyszi! :R

Többiek esetleg? Köszi!

(#90797) Exian


Exian
őstag

VHS felvétel, archiválás:

Úgy tűnik, hogy meg tudom oldani, sikerült szereznem egy nagyon profi cuccot a projekthez, igaz csak kölcsönbe, de elvileg maradhat addig, amíg nem végzek mindennel.

Akit érdekel a dolog és szeretné a régi VHS kazettáit digitalizáltatni, jelezze privátban és összehozzuk.

(#90798) hattrickuser


hattrickuser
tag

Eladó Huawei T3 10 tablethez új tok, fólia: [link]

(#90799) winfos


winfos
tag

Komód témáról jut eszembe, van nekünk egy eladó.
Hátha. Pécsre benzin fejébe elvileg meg tudom oldani a szállítást is.

[link]

Köszönöm

(#90800) Engineer086 válasza rnrn (#90796) üzenetére


Engineer086
Modder

Szőke Zoltánnál , Kővágószőlősön fényeztettem a kocsim egyes részeit, korrektül megcsinálta, amit vállalt, normális áron. Ha kell, küldök priviben telefonszámot.

[ Szerkesztve ]

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.