Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-09 12:29:47

LOGOUT.hu

"Itt a tavasz szele, és a nyúlpörkölt hihi, haha, huhu, hehe..."

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91451) IO.sys válasza Exian (#91450) üzenetére


IO.sys
őstag

Abbyy-t használunk bent, de még nem jöttem rá, hogy hogy működik, csak leszimulálom a szkenner működését és úgy kiköpi az OCR verziót :DDD

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#91452) rnrn


rnrn
tag

Ma kértem árajánlatot, hogy otthon menniből lehetne teniszpályát csináltatni. Földmunka, talajelőkészítés, aszfalt, majd játéktér kialakítása. Plusz labdafogó háló és világítás. Kértem gumiszőnyeges, műgyantás és műfüves megoldásra is. 15-20 MFt. Aztatat gondoltam vala, ez kigyün mongyuk 2 millából, de nem. Elég nagyot koppantam. :)

(#91453) Lomha 8V válasza rnrn (#91452) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Az igen. Mi ilyen rohadt drága?

(#91454) rnrn válasza Lomha 8V (#91453) üzenetére


rnrn
tag

Minden (is). :DDD

(#91455) Dluinet válasza Lomha 8V (#91453) üzenetére


Dluinet
nagyúr

jó az avatarod

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#91456) Dluinet válasza Bird (#91441) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Olyat esetleg nem tudsz, ami DOC és DOCX fájlokból csinál PDF-et tömegesen?
Word nélkül.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#91457) Lomha 8V válasza Dluinet (#91455) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Köszi! Mostanában megint sokat hallgatom és tetszett ez a borító.

(#91458) Tim82 válasza CPT.Pirk (#91435) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem vitatom a végkövetkeztetést, csak pontosítottam, hogy van olyan AGP-s kártya, ami hellyel-közzel alkalmas lehet ilyenekre, mint YT.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#91459) IO.sys


IO.sys
őstag

Adom elfele a gumim, van is rá vevő, de futáros a történet és kell a súlya. Van olyan oldal, ahol ezt feltüntetik? Abból tudnék számolni.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#91460) Exian válasza Dluinet (#91456) üzenetére


Exian
őstag

PDFCreator. Nyomtatóként települ, benyalsz neki egy listát, mikből csináljon. Legalábbis emlékeim szerint azzal tudtam egyszerre több fájlból PDF-et gyártanom.

(#91461) UHHH válasza IO.sys (#91459) üzenetére


UHHH
senior tag

Azok a pici gumik nem nehezek, 10 kg alatt pro stück. :)
Fámafutár mindent IS visz.

[ Szerkesztve ]

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#91462) IO.sys válasza UHHH (#91461) üzenetére


IO.sys
őstag

Elég árérzékeny a vevő, én meg el akarom adni viszonylag normális pénzért, ezért nem mindegy. A 10 kg/db alatt az elég tág fogalom a díjszámításnál. :)

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#91463) UHHH válasza IO.sys (#91462) üzenetére


UHHH
senior tag

Akkor nincs más hátra: Rádobod egy személymérlegre... :) Esetleg halmérleg?! Sajna én eladtam.

[ Szerkesztve ]

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#91464) Dluinet válasza Exian (#91460) üzenetére


Dluinet
nagyúr

megnyitja és bezárja minden egyes fájlnál

60db 1 oldalas doc fájl így közel 20 percig is eltart

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#91465) s7evcsenko válasza rnrn (#91446) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Azért az az írási sebesség (10 MB/s) hagy némi kívánni valót maga után.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#91466) Exian válasza Dluinet (#91464) üzenetére


Exian
őstag

"Cégünk jól, olcsón és gyorsan dolgozik. Ön ezek közül kettőt választhat".

(#91467) CPT.Pirk válasza s7evcsenko (#91465) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

És abból a penből van tök ugyanúgy kinéző gyors(abb) verzió is, kb. ugyanannyi pénzért. Aztán 64GB-os Sandisket vettem Ebayen 3e forint körül, brutál gyorsan írható. :)

Tim82: jaja, egyetértettem veled.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#91468) IO.sys válasza UHHH (#91463) üzenetére


IO.sys
őstag

Engem nem érdekel a súlyom, a halakat meg még nem kérdeztem. :) Azért köszi, kérdezősködök.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#91469) IO.sys válasza IO.sys (#91468) üzenetére


IO.sys
őstag

Kiderült, hogy van mérlegem, csak nem tudtam.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#91470) IO.sys válasza IO.sys (#91469) üzenetére


IO.sys
őstag

Majdnem eladtam azt a tetves gumit, de nem biztos a vevő, hogy mennyire repedezett. Többek közt ehhez is hülye vagyok, segítsetek légyszi. Ha megnyomom a fekvő abroncsot, látszani fog a repedezettsége? Felniző állomáson többször láttam, de ott egészen más fizikai körülmények közt volt a dolog.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#91471) Ance válasza IO.sys (#91470) üzenetére


Ance
őstag

Rajta van a DOT szám, abból tudod mikori gyártás. Meg tudod mondani a profilmélységet. Tudod a márkát. Ebből azért el kéne tudni dönteni. Ha ennél többet akar, akkor csak éppen ráér gumikra alkudozni. Hagy a francba, mert csak felidegesítenek a hülyék.

(#91472) IO.sys válasza Ance (#91471) üzenetére


IO.sys
őstag

Ő most kivételesen egy normális arc, egyszerűen csak nem szeretne látatlanban egy 10 éves gumival befürödni. Jó a profilmélység egyébként, azért árulom. Szerintem nem is rém repedezett, de jó lenne lefényképezni.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#91473) Ance válasza IO.sys (#91472) üzenetére


Ance
őstag

Mondjuk se látatlanban, se alaposan átnézve nem tennék fel 10 éves gumit a kocsimra, de legalább annyi az előnye, hogy immáron a márka sem számít, mert ilyen kornál amúgy sem hozza azt, amilyenre gyártották. :)

(#91474) IO.sys válasza Ance (#91473) üzenetére


IO.sys
őstag

Nem akar kopni, az a durva benne. És nem csikorog annyira, mint a korábbi, 8 éves télim. Mindkettő az autókkal jött, azért vannak ezek a nagy számok.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#91475) Ance válasza IO.sys (#91474) üzenetére


Ance
őstag

Mert már annyira kipárolgott belőle az a cucc, amit a téli gumikhoz adnak adalékként, hogy totál bekeményedett. Ezért nem kopik, hanem majd foszlik, kitörik belőle darab éppen a kedve szerint. :)

Tudom, tudom, mindenre van egy hülye válaszom.

[ Szerkesztve ]

(#91476) IO.sys válasza Ance (#91475) üzenetére


IO.sys
őstag

Nekem is: városba jó az. :D (meg traktorra, utánfutóra)
Tényleg, csak 70 felett nem mertem menni vele.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#91477) UHHH


UHHH
senior tag

Én inkább megvettem azt a gumit az autóra, amivel bizonyos esetekben pár méterrel hamarabb megállok, mint a "második helyezettel az ADAC tesztben". Sokba lenne egy kicsi ütközés is, rögtön GTK-ra menne szegény verdám.
Városban is sokat számíthat pár centi: Volt már ilyen esetem, az "A" nedves fékút kategóriával "pont" nem rongyoltam bele egy vészfékező suzukiba. Kár, hogy mögöttem már nem voltak ilyen jó gumikon... :(

10 éves gumit meg maximum csak olyannak adnám el, aki növényt termesztene benne vagy hintának használná a gyerek... :)

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#91478) Exian válasza UHHH (#91477) üzenetére


Exian
őstag

Az én Astrámon 2018-ban még a GYÁRI gumik voltak fent :DDD 99-es az autó... A néni, akié volt a kocsi, csak tavasztól őszig használta a kocsit, így mindvégig az egyetlen, gyári nyári gumival használta. Na, ez a kemény! Mivel a 19 év alatt mindössze 38e km ment a kocsiba, a gumik tökéletesek voltak mintázat szerint, csak az évek... És a szélük repedezett már kicsit.

(#91479) hcl válasza Exian (#91478) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Én már cseréltettem úgy gumit, hogy szép volt, szép volt, csak már olyan öreg, hogy inkább nem... Egy esetleges árok/ütközés többe van, mint az a 40 ezer, mint amibe a gumi került.

Mutogatni való hater díszpinty

(#91480) Ance válasza Exian (#91478) üzenetére


Ance
őstag

A Michelin gumik bírják manapság a legtovább, a nyárik kb. 45.000 km-ert, így kétkedve fogadom, hogy az olyan régen gyártott gumik tökéletesek voltak, de sajnos sokan érzik inkább tökéletesnek a gumijaikat, minthogy vegyenek újat.

Ez mindaddig jó gondolat, míg egy esős napon elég nem szalad egy gyerek féktávon kívül, de teljesen szabálytalanul. Azzal a gumival sajnos neki féktávon belül lesz, ami szomorú neki, de szomorúbb neked, mert 40.000 forint elköltésével megelőzted volna, hogy elítéljenek és megölj/megsérts egy gyereket. Egyébként féktávon belül is felelsz a magasabb ütközési sebesség miatt, mert a szomszéd nem nézi, a rendőr nem nézi, de a szakértő bizony igen.

(#91481) Dluinet válasza Ance (#91480) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Teszteken ha a grafikonok nulláról kezdődnének, akkor egyből látnád, hogy a prémium és az olcsó gumi között alig van különbség.
ADAC tesztekre meg nem adunk, mert nem ad meg egzakt értékeket (például métert) csak pontokat.

Alul a zöld és a piros oszlop mutatja a tényleges különbséget a legjobb és a legrosszabb gumi között:

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#91482) Exian válasza Ance (#91480) üzenetére


Exian
őstag

Ja ja. De ne nekem címezd, nem én használtam ilyen gumival :)

A néni meg mindössze annyira használta, hogy kigurult a garázsból és átgurult a szembe levő piacra, boltba, ilyesmi. Kizárólag tavasztól őszig és esős napokon egyáltalán nem, havat meg sosem látott a kocsi, téligumi szett sem volt hozzá. Egy kisvárosban (vagy inkább falu). Községtáblát talán el sem hagyta a ~20 év alatt. A motor még bejáratós, most próbálom kicsit életre kelteni :DDD

2018-ban került egy közeli rokonomhoz az autó, engem hívtak megnézni, az első mondatom az volt, hogy gumicsere, de azonnal. Én meg 3 hónapja vettem meg tőlük. Közel szalon állapotú az autó és most már megfelelő gumik vannak rajta :) És kilóméter annyi van benne, mint egy 3 éves normál használatú autóban.

(#91483) a2d2 válasza IO.sys (#91472) üzenetére


a2d2
addikt

Teljesen egyetértek a többiekkel. 10 éves gumi már csak kerti felhasználásra alkalmas (arra viszont nagyon, nekem tele van velük a kertem).
Én egyszer csúsztam be lejtőről lefelé menet vizes úton körforgalomba a 10+ éves gyári daewoo gumikkal. Szerencsére épp nem jött senki. Azóta 5-6 évente cserélem. Nem a kopás miatt mert alig megyünk az autóval hanem mert kikeményedik és alattomosan csak esőben vagy nagy sebességnél érzed meg akkor meg már lehet hogy későn. Hidd el jobban jársz ha felhasználod kerti projekthez mint hogy valaki megveszi ezt tőled és beborul az árokba ki tudja milyen következményekkel.
Amúgy bármelyik gumis elől el tudsz hozni ingyen ilyen 10 éves gumikat bármikor, szóval ha azt nézed akkor nem buksz rajta semmit ha elhasználod másra.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#91484) CPT.Pirk válasza a2d2 (#91483) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A posta egyik csomagkiszállító autója meg ilyen gumival közlekedik, nem rég fényképeztem:

Az már csak hab a tortán, hogy a futómű is rosszul van beállítva... Ilyen problémák mellett ki nem találjátok mit csináltak raja... Üléskárpitot...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#91485) Exian válasza CPT.Pirk (#91484) üzenetére


Exian
őstag

Basszus. Ennyire nem veszik észre, hogy kellene egy kis futóműbeállítás? Nem olyan nagy szám, házilag is megoldható. Nekik viszont nyilván van szerelőműhelyük, vagy szerződtetett szervizpartner, ennyire nem lehetnek vakok. Vagy ott is ennyire megy a spórolás? Mondjuk nem is nagy költség.

(#91486) Dluinet válasza CPT.Pirk (#91484) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ráadásul van saját szervizük a Postaautó Duna Zrt.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#91487) CPT.Pirk válasza Exian (#91485) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Futóműbe állítás az egy dolog, de ki mer elindulni ilyen gumival? :U

Dluinet: Hmm, lehet elküldöm nekik ezt a képet, meg a rendszámot hozzá.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#91488) Exian válasza CPT.Pirk (#91487) üzenetére


Exian
őstag

Nyilván utána gumicsere... azt hittem, ez egyértelmű :)

(#91489) Vertigo18 válasza CPT.Pirk (#91484) üzenetére


Vertigo18
addikt

Tökéletes, semmi baj nincs vele! :D

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#91490) nbl2


nbl2
senior tag

Sziasztok!

Olvastam a bama.hu-n, ezt a cikket a nevkós verekedésről, meg, hogy rettegnek a gyerekek utcára menni?
Tud valaki ezekről a dolgokról, vagy csak fel van fújva ez az egész sztori?
Itt a cikk róla:
[link]

Never give up!

(#91491) CPT.Pirk válasza nbl2 (#91490) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A rövid verzióból sok részlet nem derült ki, a hosszabbat meg még nem volt időm elolvasni. Annyi biztos, hogy a nevkónál mindig volt balhé meg verekedés, még én is volta milyennek részese. Az egy olyan hely...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#91492) IO.sys válasza a2d2 (#91483) üzenetére


IO.sys
őstag

Deee figyu, én eladom NYOLCAD áron, vagy még alatta, most nem tudok számolni. Az ember ért a gumikhoz (ez a konkrét), de ott van a hirdetésben, hogy városba, traktorra vagy utánfutóra, hosszú útra nem. Amúgy nagyon jól tapad, havas úton kellett csak figyelni, hogy ne 70-nel rongyoljak le az egypúpún, hanem elég az 55 is, ott kezd csúszni (havon). Sokat vészfékeztem, mert dinamikusan vezetek, az emberek meg nem tudnak közlekedni, nagyon megbízható gumi.

Nem instant halált árulok, ez a válaszom mindenkinek. Tapasztalatom, hogy jó még a gumi, nem tudja magáról, milyennek kéne lennie ennyi idősen. A kiszaladó gyerek meg egy olyan dolog, hogy menet közben folyamatosan azt szkennelem, hogy van-e, lehet-e kiszaladó gyerek a következő métereken, akkor lassítok és lábam a féken.

(#91490) nbl2: 20 éve is ugyanezek mentek, csak mások voltak a nevek. Az egy ilyen környék, eleve nagyon rossz a kialakítása, nincs menekülőút se, aminél veszélyesebbet én nem ismerek. Régi kerti ugyanez, de az más téma.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#91493) Exian válasza nbl2 (#91490) üzenetére


Exian
őstag

Én eléggé testközelben vagyok, mivel itt dolgozom a nevkóban. Vannak sokszor fura alakok (de mondjuk máshol is), viszont ilyen szinten csak most találkoztunk csak mi is ezzel a dologgal. Furcsa gyerekek, meg főleg "gyerekek" előfordulnak/fordultak mindig is. De én ilyen konkrét verésről, verekedésekről nem hallottam, vagy legalábbis én személy szerint nem láttam ilyesmit.

Én főleg azt a tanárt sajnálom, aki az egyik főszereplőjévé vált a sztorinak a takarító mellett. Általános iskolai tanárom volt, nagyon normális, jó pedagógus szerintem. Mondjuk ő nem vert senkit, de egy megrángatás is már ugye manapság a híroldalak első helyére tud kerülni. Az biztos, hogy nem ok nélkül pattant ki a dolog. Azt azért hozzáteszem, mi is folyamatosan küldjük el az ajtóink mellett a zeg-zugos részekről a cigiző, szemetelő diákokat, akik tojnak magasra mindenre és mindenkire, és lazán visszapofáznak. Szerencsére nekem birka türelmem van.

[ Szerkesztve ]

(#91494) a2d2 válasza nbl2 (#91490) üzenetére


a2d2
addikt

Tök jó összefoglaló. Megnéztem a videókat is meg a többi szülő kommentjét erről a báránylelkű gyerekről és gyorsan alá is írtam a petíciót.
Persze, 20 éve is voltak ilyen kölykök de akkor nem veszélyeztették még más állását a taplóságuk miatt.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#91495) hcl válasza a2d2 (#91494) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Alá is írtam. Felháborító, hogy ezért kirúgták.

Mutogatni való hater díszpinty

(#91496) dunc válasza hcl (#91495) üzenetére


dunc
nagyúr

Én is aláírom!

(#91497) Vertigo18


Vertigo18
addikt

No, ha én egyszer elkezdek mesélni... Beleolvastam pár ügyiratba, nem egy maszületett bárány a csávó...

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#91498) torma1981 válasza hcl (#91495) üzenetére


torma1981
veterán

Az a baj hogy ez önbíráskodás. Hiába a gyerek a maffiavezér akkor sem volt joga megverni. Felesleges a petíció. Úgy sem veszik vissza. Ki tudja e miatt verte meg a gyereket vagy simán elborult az agya, és nem is tudta kit üt.

(#91499) a2d2 válasza torma1981 (#91498) üzenetére


a2d2
addikt

Szerintem nem kell hogy tudja hogy kit üt ha egyszer megütik.
Vagy ha téged megütne egy kamasz akkor hagynád? Én bevallom elég nehezen türtőztetném magam.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#91500) Ance válasza Dluinet (#91481) üzenetére


Ance
őstag

Mondjuk ezt mindenki tudja és nem tudom, hogy jött ide, de jó hogy leírtad. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.