Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-09 12:29:47

LOGOUT.hu

"Itt a tavasz szele, és a nyúlpörkölt hihi, haha, huhu, hehe..."

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91801) Exian válasza UHHH (#91800) üzenetére


Exian
őstag

Áhhá! És tényleg, árukeresőn még ott van a 40ezres ár :) Annyiért jó, nekem is ez a széria van, csak korábbi típus. Amúgy jó vetítő nagyon, szeressük.

És akinek még sikerült annyiért rendelnie, vajon megkapja annyiért? Ugye a szabályok szerint elvileg meg kellene. Persze mondhatják, hogy elfogyott.

(#91802) samu2062 válasza Exian (#91801) üzenetére


samu2062
aktív tag

Nem. A webshopokra nem vonatkozik. Nem köteles odaadni annyiért. Jelezni fogják valószínűleg, hogy téves az ár és ha nem kell a rendes áron, törlik a rendelést és ennyi.

(#91803) blaca83 válasza Ance (#91794) üzenetére


blaca83
őstag

Igen, köszi azt a 10"-os Lenovo-t néztem is a rokonnak 50E-ért. :)

Köszi Srácok!
egyébként több helyről azt jelezték vissza, hogy külföldről Alldocube M8, vagy a most megjelenő Alldocube iPlay 30 lenne jó vétel.
Továbbá olyan "kínai tablet" amelyikben Mediatek Helio soc van és 3 vagy 4 GB ram. :)

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#91804) a2d2


a2d2
addikt

Vett valaki esetleg a MOL-nál Discovery Adventures cuccokat? Milyen minőségűek ezek?
Jól megszívtam az előbb. Be lett ígérve a gyerekeknek hogy kapnak egy-egy kis zsebkést. Persze hete óta nem volt már készleten. Ma is rákérdeztem, erre mondja a nő hogy van csak Good Year-t kaptak, jó lesz-e? Mikor meghallottam kicsit kirázott a hideg visszaemlékezve a sportsdirect-es rendelésekre, de gondoltam lehet soha többet nem lesz már készlet megveszem nekik. Hát ekkora egy dzsunka minőségre nem számítottam. Persze egyszerre bontották ki mind a hárman, de szerintem vissza kell hogy vegyék bontottan is talán 3 napon belül?
A Discovery is ennyire trágya? Ha nem akkor tudtok olyan kutat ahol van készleten?
Köszi!

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#91805) Exian válasza a2d2 (#91804) üzenetére


Exian
őstag

Bicska, zsebkés: csakis Opinel! Nekem az van, több méret. Apám a legbrutálisabb, ez az ő készlete:


A legkisebb extra cuki, talán 2-3cm a pengéje.

Nagyon jó éle van, jól élezhető, a nyele zseniális (tölgyfa), és a világ legegyszerűbb szerkezete.

Van Inox és szénacél (Carbon) élű verzió is.

Nekem 7-es és 8-as méretben van. Imádom.

Decathlonban olcsón kapható (a 7-es Carbon 1990 Ft, a 8-as Inox 2490 Ft, a 9-es Carbon 3490 Ft, más méretet ott nem láttam, ma is néztem, akartam venni más méretben is). Máshol általában duplája árban.

A képen a kinyitott formában látható, persze össze csukhatóak!

Ezek az enyémek:

[ Szerkesztve ]

(#91806) Engineer086 válasza a2d2 (#91804) üzenetére


Engineer086
Modder

Én napszemüvegért kajtattam a városban, mire a harmadik töltőállomáson kaptam egyet. Épp azelőtt ment tönkre a Polaris szemüvegem és kellett egy sürgősen hosszú hétvégére, vezetéshez. Sosem váltottam még be pontokat, de most tettem egy próbát Mondanom sem kell, ez sem Discovery Adventures, hanem Penn márkanevű termék, amiről nem sokat hallottam még és a neten sem találtam infókat.
Alapvetően kényelmes, jól tart a fejemen és polarizálja a fényt, amitől nem fárad el a szemem hosszútávon, plusz kaptam hozzá egy klassz merev tokot is. Ha annyit kibír, mint a 3x áron vásárolt, és másfél év után szétesett Polaris szemüvegem, akkor már megérte.

[ Szerkesztve ]

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#91807) a2d2 válasza Exian (#91805) üzenetére


a2d2
addikt

Köszi a hozzászólásokat. Még tanácstalan vagyok. Gyerekek közben beleszerelmesedtek a sok kis kihajtható mütyűrbe, szóval max a Discovery-re cserélném át ha az jobb.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#91808) Exian válasza Engineer086 (#91806) üzenetére


Exian
őstag

Köszi az infó! A MOL-os napszemcsire én is rá akartam ugrani, de akkor nem fogok. Végül is van másik, sokkal jobb szemüvegem, csak gondoltam pluszba jó lesz, de ahhoz viszont akkor drága.

Más. Made in China :D

Rendeltünk egy ledszalagot. Rádugtam a tápját, nem működik... megmozgattam a tápot, szétesett a fedlapja és ez tárult elém. Nyáklap kettétörve, és a 12 V-os kivezetőkábel nem volt ráforrasztva sem a panelre :DDD Szerintem éccakai műcak volt a gyárban és picit elbóbiskolt a sor végi MEO-s emberke, ha egyáltalán van arrafelé MEO...

(#91809) a2d2 válasza Exian (#91808) üzenetére


a2d2
addikt

Pillanatragasztó :DDD
Amúgy meg ahogy nézem nincs túltolva az a fele a nyáknak, tényleg összeforrasztgathatnád :)

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#91810) hcl válasza Exian (#91808) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

LOL
Az azért érdekelne, hogy ezt hogy sikerült összehozni :D

Nekem olyan volt, amit tablethez vettem (5V/2A), bedutam a tabletbe, kikapcsolt a tablet.
Szétszedve feltűnt, hogy egy láb nincs beforrasztva. A kimenet visszacsatolása volt a szabályzó körre, így 5V helyett 7,5 jött a tápból :D
Leforrasztva beállt 5V-ra, és lehetett használni :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#91811) Exian válasza a2d2 (#91809) üzenetére


Exian
őstag

Á-áá. Az asszony és az áram nem játékszer! :DDD Kértem a céget, hogy küldjenek egy jó tápot... magyar cégtől volt a rendelés, nem kínából. Majd meglátjuk.

De valóban, lehet, hogy megpróbálom összeforrasztani.

(#91812) hcl válasza Exian (#91811) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Kínából volt az, csak kifizettél még egy magyar vállalkozót is, aki előre megrendelte :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#91813) DJ. Ru$y válasza Engineer086 (#91806) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Sajnos sok termékből a nagy érdeklődés miatt már csak helyettesítő termékek vannak. A 2 kés első héten elfogyott, ahogy hallottam kutas ismerőstől, rendelni sem tudtak, ezért lett arra is helyettesítő termék.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#91814) a2d2 válasza DJ. Ru$y (#91813) üzenetére


a2d2
addikt

Na de akkor nincs senkinek Discovery Adventure kése? Vagy bármilyen terméke amiről meg tudja állapítani hogy milyen minőséget képvisel?

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#91815) blaca83 válasza a2d2 (#91814) üzenetére


blaca83
őstag

Személyes tapasztalatom nincs, mert most nem vettem ebből a Discovery promócióból, de ismerősöm azt mondta, hogy "nem valami nagy eresztés".
Én még régebben a Gerber Bear Grylls kollekcióból vettem kést és multifogót is, szerintem az jó volt.

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#91816) a2d2 válasza blaca83 (#91815) üzenetére


a2d2
addikt

Olyant én is láttam havernál és tényleg egész jó volt, meg asszem vileda cuccokat vettünk még a MOL-nál, azok is jók voltak. Ezt a Good Year-os szemetet nem tudom igazából hova rakni.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#91817) Exian válasza hcl (#91812) üzenetére


Exian
őstag

Persze, hogy kína, hát rá is van szitázva, meg minden, az asszony rendelte, gyorsan akart LED szalagot a konyhapulthoz. Gyorsan is jött, azzal nem volt gond, 1-jén rendelte, tegnap meg is jött és amúgy baromira olcsó volt... a komplett szett volt 2500 Ft, 5 méteres, jó minőségű LED szallag. Csak a tápja... az marha vicces. Amúgy a bolt annyiból volt tahó, hogy be sem rakták semmiféle dobozba, a sima, vékony kis átlátszó gyári műanyag tokban volt a cucc. Lehetséges, hogy szállításkor sérült. Bár a kábelen tényleg nem látszik semmiféle forrasztási nyom, és a két forrponton sem látszik, bele lenne szakadva a kábel, mint amikor kiszakad egy kábel egy forrasztási pontról. Annak azért nyoma van. Itt ilyen nincs.

(#91818) hcl válasza Exian (#91817) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Nem hinném, ha szállításkor sérült volna, akkor a ház is törött lenne.

Mutogatni való hater díszpinty

(#91819) Exian


Exian
őstag

Na ja. Nagyon vakószínű, hogy amikor pattintották össze a gyárban, akkor nem csúszott be a helyére a 2db 230 V-os tüskéhez a panel, és egyszerűen összenyomta a melós és eltörött. Mert ahogy néztem, nagyon passzentosan csúszik be a panel arra a részre, ha kicsit is ferdén áll, már nem is lehet összenyomni a burkolatot. Szinte biztos, hogy így történhetett. Ebből adódóan viszont az is biztos, hogy összeszerelt állapotban már nem tesztelték, talán csak összeszerelés előtt futott végig az ellenőrző gépen, burkolat nélkül, ott még jó lehetett. A forrasztás meg gyanús, jobban megnéztem, elképzelhető, hogy rá volt forrasztva a 12 V-os kábel, de nagyon szarul, az biztos, az is lejöhetett rögtön, ahogy összenyomták és eltörött a panel.

[ Szerkesztve ]

(#91820) Bigemperor


Bigemperor
senior tag

Ha SD rendelésbe valaki még szeretne beszállni, kéretik jelezze a mai napon.

(#91821) Exian


Exian
őstag

Bár kicsi az esély rá, de hátha valakinek épp lapul ilyesmi a fiók mélyén.

Keresek az ASUS Xonar hangkártyámhoz az alábbi képen látható low-profile beépítőkeretet!

Valószínűleg volt még sokféle hangkártya, amit ugyanilyen jack és optikai ki/be menet elosztással gyártottak, tehát előfordulhat, hogy másfajta kártya fém lapocskája is passzolna épp hozzá.

Az enyémhez sajnos csak a normál, nagy méretű keret van meg.

Persze nem dőlök a kardomba, ha nem találok, akkor a gyári nagy keretet lefaragom megfelelő méretűre, de ha nem muszáj, nem barmolnám szét... túrjatok, hátha valakinek előbukkan valami régi rossz kártya, amiről lementhető! :)

[ Szerkesztve ]

(#91822) Bigemperor válasza Bigemperor (#91820) üzenetére


Bigemperor
senior tag

SD rendelésre keresünk torma1981 kollégával még jelentkezőket, szerintem pár nap még belefér, hamarosan a kolléga megírja meddig kéretik nála jelezni.

Más: Van egy jó mechanikus állapotú, de használt irodai forgószékem, ha valakit esetleg érdekel: [link]

(#91823) a2d2 válasza Bigemperor (#91822) üzenetére


a2d2
addikt

Jelige: Soha ne vegyetek textilbőr széket/kanapét/fotelt semmit! Jegyezzétek meg :)
Hacsak nem pár évre tervezitek.
Sajnos egyre jobban terjed.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#91824) Bigemperor válasza a2d2 (#91823) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Engem az pont nem zavar, a szék egészen korrekt (az árához képest), csak meguntam mostanra és lett másik.

A textilbőr részében egyetértünk, rosszabb mint a hajdani műbőr őrület.

[ Szerkesztve ]

(#91825) Dluinet válasza a2d2 (#91823) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Egyszer megszívtam, online rendeltem, a leírásban műbőr volt, és fel sem tűnt.
Csak később derült ki.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#91826) a2d2 válasza Dluinet (#91825) üzenetére


a2d2
addikt

Én egy Kikás bőr irodai székkel szívtam meg. 70e helyett 35e, marhabőr, különálló karfa, hinta funkció, minden. Erre kiderült hogy a hátulja műbőr!!! Természetesen pont az karcólódott meg első héten, különben nem is figyeltem volna úgyhogy ment vissza. Csak azért írom hogy ilyen vegyesfelvágott is van, nagyon kell figyelni.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#91827) Bigemperor válasza a2d2 (#91826) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Még szerencse, hogy hamar kiderült és így mehetett vissza.
Amúgy, ha nem reprezentatív helyre kell, szerintem teljesen mindegy, a lényeg a szék és annak funkciói.

(#91828) Exian válasza Exian (#91808) üzenetére


Exian
őstag

Úgy tűnik, hogy korrekt a cég:

"Tisztelt Vásárlónk!
A kellemetlenségért ezúton elnézését kérem.

Küldünk egy másik tápegységet, bízunk benne azzal nem lesz további probléma.

A futárszolgálat 2 napon belül kézbesíti a csomagot.

Köszönöm a megértését.

Üdvözlettel,
Juhász Dávid
Bobo Deal Kft."

(#91829) torma1981 válasza Bigemperor (#91822) üzenetére


torma1981
veterán

Lehet jelentkezni, ha valaki szeretne rendelni. Legyen Szombat este. Addig van idő nézelődni.

(#91830) Bigemperor válasza Bigemperor (#91777) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Ha esetleg valaki vásárolna valamit mostanában az Extreme Digitalban, még mindig gondolhat rám. :D

(#91831) Exian válasza Bigemperor (#91830) üzenetére


Exian
őstag

Hm. Nekem kell majd vennem hamarosan fiam új PC-jéhez billentyűzetet, egeret, meg valószínűleg egy SSD-t is. Végül is mindegy, hol veszem meg. Szólok, ha aktuális, DE ha addig valaki előbb jelentkezik és mással is meg tudod oldani, akkor nyugodtan :)

[ Szerkesztve ]

(#91832) Bigemperor válasza Exian (#91831) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Akkor tarts engem is evidenciában és majd jelezz a másik dolog kapcsán is, ha már jutottatok valamire. ;)

[ Szerkesztve ]

(#91833) 0xmilan


0xmilan
addikt

Sziasztok!
A Ferencesek utcajaban talaltam du. 2 korul egy fulhallgatot.
Ilyen temaju FB csoporthoz mar kertem accesst, de hatha itt is hasznos.
#lecciosszatok

(#91834) Janoska26 válasza 0xmilan (#91833) üzenetére


Janoska26
Topikgazda

Tessék:
[link]

(#91835) 0xmilan válasza Janoska26 (#91834) üzenetére


0xmilan
addikt

Haha, nice. Nem hittem volna, hogy ilyen is van. Bar itt gondolom senki nem keresne, de kozben sikerult relevans helyre posztolni.

(#91836) Janoska26 válasza 0xmilan (#91835) üzenetére


Janoska26
Topikgazda

Ügyes legény vagy Te :)

(#91837) dunc


dunc
nagyúr

Sziasztok Pécsen hol találok forgószékhez fix talpat?

(#91838) FastFox66 válasza Exian (#91614) üzenetére


FastFox66
kezdő

Ingyen elvihető gépházat keresek :D

Ha próbálkozol nem vesztesz, ha nem próbálod nem nyerhetsz.

(#91839) Exian válasza FastFox66 (#91838) üzenetére


Exian
őstag

Van, ha kell.

(#91840) FastFox66 válasza Exian (#91839) üzenetére


FastFox66
kezdő

ja oké :D nem válaszolni akartam csak mellé nyomtam de oké :D

Ha próbálkozol nem vesztesz, ha nem próbálod nem nyerhetsz.

(#91841) FastFox66 válasza Exian (#91839) üzenetére


FastFox66
kezdő

Küldj majd privátba képet :DD

Ha próbálkozol nem vesztesz, ha nem próbálod nem nyerhetsz.

(#91842) Exian válasza FastFox66 (#91841) üzenetére


Exian
őstag

Oké, van több, hétfőn tudok képeket küldeni.

(#91843) FastFox66


FastFox66
kezdő

rendben :D

Ha próbálkozol nem vesztesz, ha nem próbálod nem nyerhetsz.

(#91844) arcsin


arcsin
senior tag

Sziasztok!
A közeljövőben Pécsre fog vetni az sors 2 napra. Érdeklődnék hogy van-e valahol horvát nemzetiségi bolt. Sört, ajvárt vagy egyéb nyalánkságokat hoznék haza :) Szívesen meghallgatok minden tanácsot. Természetesen helyi specialitásokra is nyitott vagyok. Sosem jártam Horvátországban, így nem tudom mire kell figyelni, mi a jó, sem Pécsen vagy közelében nem jártam. Vonattal megyünk és gyalogszerrel fogunk közlekedni.

(#91845) Ance válasza arcsin (#91844) üzenetére


Ance
őstag

Nem bántásként, de ez még nem Horvátország. A horvát cuccokra ajánlom a Lidl horvát napjait, amikor vannak. Horvát étterem nincs, csak ahol sok olyan kaja van, amit ott is ehetsz. Ilyen pl. a Balkán Bisztro.

Ha már sör, akkor inkább a pécsi sört kóstold meg. Megéri. Majd a fiúk itt leírják, hol a bolt, mert nem tudom sajnos, de itt a fórumban többször szerepel.

Mivel nem kocsival vagytok tárgytalan, de a horvát finomságokat úgy lehet legjobban megismerni, hogy átugrasz oda. Innen 40 perc sincs. Persze most karantén jár mellé, de már a határ túloldalán van olyan étterem, amit érdemes kipróbálni.

Pécsi éttermet, cukrászdát is szívesen ajánlunk, ha az érdekel.

Hogy mit érdemes megnézni azt legegyszerűbben a feltűnési viszketegségben szenvedő fiúk és lányok blogos videóiból lehet megtudni. Pl. a Balázs utazik - Pécs az jó (mert rövid) és annyira nem extrovertált. Tényleg csak az alapokat mutatja.

(#91846) IO.sys válasza Ance (#91845) üzenetére


IO.sys
őstag

"de ez még nem Horvátország"

Hja hogy ezt a kérdést így kellett volna érteni? :D

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#91847) hcl válasza arcsin (#91844) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Mit érdemes megnézni? :) Mindent :)
TV-torony, Mecsek szögletei (Flóra pihenő, Szabadság emlékmű, meg csomó), Tettye, belváros úgy teljesen, Zsolnay, meg egy rakás kisebb hely lenne, de azokat busszal nehéz elérni, pláne 2 nap alatt.
Igazából ha elérsz a Széchenyi térre, onnan akármerre indulsz, el tudsz veszni a belvárosban, mindenhol van valami.

Mutogatni való hater díszpinty

(#91848) Exian válasza Ance (#91845) üzenetére


Exian
őstag

Én is inkább a Pécsi Söröket ajánlom. A bolt ott van a Sörgyár főbejárata mellett közvetlenül az Alkotmány u. 94-nél. Nem kell nagy boltra gondolni, be sem lehet menni, egy házikó az egész és egy ablakon keresztül kell kikérni kintről, amit akarsz. De egy ilyen helyre amúgy sem nézelődni megy az ember :DDD

(#91849) CPT.Pirk válasza arcsin (#91844) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Vasárnaponként a vásárban pedig kapni ajvárt.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#91850) arcsin


arcsin
senior tag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Nem sok idő áll majd rendelkezésemre, de ahogy néztem ~ 1óra a tv torony gyalog. Meglátjuk milyen idő lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.