Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-09 12:29:47

LOGOUT.hu

"Itt a tavasz szele, és a nyúlpörkölt hihi, haha, huhu, hehe..."

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90101) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Keresek 8GB-os GDDR4-es ramot.
Hp probook 650 g4-es notiba. (2gn04av)

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#90102) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

És ugyanakkor kávéfőző valakinek? :))

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#90103) Exian


Exian
őstag

Van esetleg valakinek eladó monitorja? HDMI-s kellene, nem kell túl nagy (kicsi szobába, kicsi asztalra kellene ismerősömnek).

(#90104) ecchphoto


ecchphoto
csendes tag

Szia!
Egy ismerősömnek lehet, megkérdezem. Ha jól emlékszem, egy 19 colos

-=ecchphoto=-

(#90105) Exian válasza ecchphoto (#90104) üzenetére


Exian
őstag

Ok, köszi!

Közben annyiban módosult a dolog, hogy lehet, hogy mégjobb, ha valami kisebb TV lenne eladó. Mert TV-nek is akarják használni, nem csak PC-hez.

Tehát, kisebb TV is érdekelne, 32" alatt. Előny, ha FullHD.

A legideálisabb egy 22-26" közötti TV lenne, FHD felbontással.

[ Szerkesztve ]

(#90106) endib válasza blaca83 (#90094) üzenetére


endib
tag

Csak átépítés

(#90107) Ajándékok válasza Exian (#90105) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

27k a legolcsóbb új 22". 45k alatt már 32".
Korábban volt róla szó, a 32" is nagyon jó monitornak már 1m-ről is.

[ Szerkesztve ]

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#90108) Exian válasza Ajándékok (#90107) üzenetére


Exian
őstag

Ahová kell, nincs 1m lehetőség. Közelebb tud csak ülni előtte. Sokkal közelebb. És asztal sincs olyan, amire ráférne. Falra sem lehet rakni. Speciális helyzet, lényeg, hogy kisebb kell. 22-24" max.

Én tudom, hogy jó, nekem 43"-os van és az is baba :) de ahova kell, oda a 32-es is nagy.

Kösz a linket!

[ Szerkesztve ]

(#90109) CPT.Pirk válasza Ajándékok (#90107) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Sosem ültem 1m-re 32-es TV-től, az már messze lenne... Viszont a 1440P felbontás oda alap a pixelméret miatt, de ahhoz meg kell egy normális VGA, ha használja is az ember a gépet valamire...

Exian: mi ilyet vettünk munkára, gépenként 3-at: https://oaziscomputer.hu/termek/10302/asus-va249he
VA pane, 1080P és 35k. Egyedül színhű grafikus munkára nem javaslom, minden másra igen a VA panel egységes háttérvilágítása miatt.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#90110) Exian válasza CPT.Pirk (#90109) üzenetére


Exian
őstag

Köszi, ajánlottam az ismerősömnek, valószínűleg rendelnek innen egy ilyet.

(#90111) szkorhetz válasza Exian (#90110) üzenetére


szkorhetz
őstag

Én ezt vettem, picit drágább ugyan, de IPS, nagyon elégedett vagyok vele.

[link]

(#90112) Exian válasza szkorhetz (#90111) üzenetére


Exian
őstag

Köszi, szerintem már megrendelték az ASUS-t. Nekem amúgy volt 1-2 AOC monitorral gondom, igaz, évekkel ezelőtt volt, az újabbak lehet, hogy jobbak.

[ Szerkesztve ]

(#90113) blaca83


blaca83
őstag

Sziasztok!

Lakásfelújításba kezdünk a hétvégén és találtam egy csomó olyan dolgot amit még valaki hasznosítani tud, de nekünk most útban van.

1. Römer King II LS gyerekülés 9-18 kg-ig
2. OK Baby újszülött kád
3. 70x140-es gyermekmatrac(szinte új és nagyon jó minőségű )
4. Peg Perego Siesta etetőszék
5. Brendon Touragoo műanyag motor több méretben.
6. Chicco Red Bullet futóbicikli
7. BIG Bobby Car kisautó (lábbal hajtható járgány)

8. IKEA BJURSTA (kerek) meghosszabbítható asztal + 4 szék
9. 180x85-ös kihúzható kanapé 3 személyes
10. 130X75-ös ágyneműtartós 2 személyes kanapé
11. Két medencés mosogató (2db)
12. Pohár + üveg mosó (vendéglátásban használható)

13. I5 4590T processzor
14. Asus H81M-A alaplap
15. 2X8GB DDR3 1600Mhz RAM (pc3-12800u-11-12-B1)
16. Gigabyte GTX 960 videokártya (valami baja van, nem mindig vagy nem minden porton ad képet)
17. INTEL procihűtők (nagy része sosem használt)
18. Green Force 550W-os táp

19. Konyhabútor(jó állapotban lévő kb 250cm-es hosszúságú)
20. Fagor beépített mosogatógép
21. Fagor sütő és beépített főzőlap
22. Fagor elszívó

23. Saunier Duval thema classic kombi kazán
24. Hibátlan műanyag nyílászárók is kiszerelésre kerülnek, ha valakit érdekel akkor tudok méreteket küldeni.

Mindenről tudok képet és méreteket is küldeni, ha valakit érdekel valami az keressen priviben vagy telefonon.

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#90114) Vertigo18 válasza blaca83 (#90113) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nah, csak elkezdődött! :)

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#90115) blaca83 válasza Vertigo18 (#90114) üzenetére


blaca83
őstag

Most kezdődik, de már agyhalál...! :))
Kaptam emailt, elvileg holnap kiszállìtják a cuccodat. Ha megjött hìvlak telefonon. :)

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#90116) IO.sys válasza blaca83 (#90113) üzenetére


IO.sys
őstag

Most költözünk szét, gyerek cucc és bútor is tudna érdekelni, meg új intel hűtők, mittomén...

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#90117) Ajándékok válasza blaca83 (#90113) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Lehet, hogy engem és érdekelne pár dolog, de ahol nincs pontos típus és/vagy méret, kép, nehéz eldönteni kell-e. És ár sem ártana.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#90118) blaca83 válasza Ajándékok (#90117) üzenetére


blaca83
őstag

Írd meg privátban ami érdekelne vagy gyere el személyesen és megbeszéljük! :)

@IO.sys:
Te már voltál nálunk, ugorj el vagy csörgess meg és megbeszéljük.
Telefonon tudok képet küldeni emailben vagy Viberen. :)

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#90119) Vertigo18 válasza blaca83 (#90115) üzenetére


Vertigo18
addikt

Köszönöm szépen, azonnal indulok érte!!! :B :C :R

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#90120) rnrn válasza blaca83 (#90113) üzenetére


rnrn
tag

Szia, futóbicikli, moci, kisautó érdekelne.
Köszi!

(#90121) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

Sziasztok!
Kéne valami laptopot kotornom, nincs különösebben extra igény, i5 6xxx vagy ilyesmi, illetve 8GB RAM legalább de inkább 16 kellene, nem baj ha dedikált a VGA és bírja a strapát (jó akku szintén előny), 13-14" kategória érdekel elsősorban. Nem akarok rá a szükségesnél többet költeni, lehetőleg 100k-n belül maradnék. Mit javasoltok? Köszi! :R

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#90122) hcl válasza Sir Riccio (#90121) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Használt üzleti Lenovo vagy Döll szerintem :) T450, T430... E6430, E7240...
Sokan árulnak itt az aprón jó állapotú ilyesmiket. Van belőle dedikált VGA-s is, csak ugye az annyiért.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#90123) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Szeretnek 2db kb 50cm hosszu rgb ledszalagot venni pc-be. Varoson belul hova erdemes menni?

(#90124) Exian válasza csucsbicep (#90123) üzenetére


Exian
őstag

Elektro-UNO szerintem. Én ott láttam mindenféle méretben (a vasútállomásnál, az uránváros mögött levő nagykerben nem tudom, van e), mindenféle hozzávaló dologgal, ami csak kellhet. Vezérlő, táp, távirányító, ilyen-olyan szalagok, stb. Lehet építeni saját egyedi igények alapján. És úgy emlékszem jó árban voltak a dolgok.

[ Szerkesztve ]

(#90125) rnrn


rnrn
tag

Szeretnék venni egy hordozható számítógépet. Azonnal, Pécsett (esetleg holnap délelőtt). Újat. Hol érdemes próbálkozni és mire vadásszak, ha az igények: szövegszerkesztés, böngészés, 720p bdrip nézés. Havonta pár alkalommal lesz bekapcsolva...

Ha konkrét típust is javasoltok, azt megköszönöm!

(#90126) IO.sys válasza rnrn (#90125) üzenetére


IO.sys
őstag

A lényeg elmaradt: mennyiért?

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#90127) rnrn


rnrn
tag

Néztem a Laptopsz. oldalát, 100 alatt is és kicsit felette is vannak masinák, de fogalmam sincs, azok mire jók. Ez a 100 ezer környéke nekem tetszik, persze Windows-zal együtt.

Más: Office-ra van valamilyen okosság (olcsó beszerzési lehetőség)?

(#90128) Exian válasza rnrn (#90127) üzenetére


Exian
őstag

Office:

Ha van iskolás korú gyerek a családban, vagy tanár, akkor van ingyenes lehetőség: Edu365.

Csak diákigazolvány kell hozzá, tanár esetén OM azonosító.

Így a családban 5db gépre rakható a full extrás professzionális csomag. Én is így raktam az itthoni gépeinkre a lányom diákjával.

[ Szerkesztve ]

(#90129) rnrn válasza Exian (#90128) üzenetére


rnrn
tag

Köszi!

(#90130) Janoska26 válasza Exian (#90128) üzenetére


Janoska26
Topikgazda

hoppá, ezt jó tudni. Köszi! :)

(#90131) CPT.Pirk válasza Exian (#90128) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember


Sajnálom a mai diákokat, hogy belenevelik őket az MS ökoszisztémába...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#90132) M_AND_Ms válasza CPT.Pirk (#90131) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Felhasználói szempontból mindegy. Web, email, irodai szoftverek...tök mindegy, hogy Ms, Linux, vagy akármi. Operációs rendszer szinten, vagy az alatt, meg nem érdekes egy átlag ember számára, hogy mi megy. Akit érdekel az meg majd elindul a saját útján

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#90133) Dluinet válasza CPT.Pirk (#90131) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Már annak is örülök hogy megismerkednek a billentyűzettel és az egérrel.
Rengetegen úgy adják le a szakdolgozatukat, hogy valaki begepelte helyettük, mert ők csak telefont tudnak használni, meg érintő képernyőt.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#90134) CPT.Pirk válasza Dluinet (#90133) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ennyire gáz a helyzet manapság? Nálunk a 120 felvett emberből (2007-12) félévente 15 jutott el a diplomázásig (vagyis a felvetteknek csak a negyede diplomázott le), de közöttük azért nem volt olyan, akinek gondot okozott volna egy szövegszerkesztő használata...

M_AND_Ms: de nem fog. Beleszoktatják valamibe, aztán abban benne is ragad. Mondanám, hogy bizonyos szempontból ez jó mert legalább érteni fog valamihez az ember, de ezek az így meg úgy ingyenes, tisztaszoftveres dolgok állami szinten ki vannak fizetve a cégnek... Abból a pénzből meg lehetne mást is csinálni, mert az emberek többségének nincs érdemi indoka fizetős MS office használatára a mai ingyenes alternatívák mellett.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#90135) hcl válasza rnrn (#90127) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Semmire nem jók. Kapsz egy HDD-s, 4GB RAM-os gépet, olyan házban, ami 2 év múlva már reped. Alkatrészellátás esetleges. Inkább a 2/3-ából egy használt üzletit, a maradékból SSD-t bele, meg még RAM-ot. Meg sört.
Amúgy az üzleti gép annyira "nem éri meg" használtan, hogy az az R61, amit haverom tőled vett, tavaly halálozott el (gyárilag rossz volt mindnek a VGA chipje, így az a csoda, hogy eddig ment), kapott egy új alaplapot (bontottat, de válogathattam is, hogy milyet veszek) + pont volt fölös SSD-m, és még mindig megy. A háza már itt-ott fárad, de az egy 12? 14? éves gép...

@Cpt. Pirk : +++++

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#90136) IO.sys válasza rnrn (#90127) üzenetére


IO.sys
őstag

Elég sok ilyen 100.000-es gép jár a szervizemben, némelyik telepítés után 1 hónappal visszajön, aztán megint. Meg törnek szanaszét, ahogy hcl is írja.
Ha érdekel használt üzleti, írj, 90-100.000-ért olyan gépet szerzek, hogy a füled kettéáll. Számla+gari van. Annyi, hogy nem holnapra lesz meg, mert telepíteni kell és a bill matricázás is egy elvégzendő feladat.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#90137) Exian válasza rnrn (#90127) üzenetére


Exian
őstag

Beállok a sorba én is: ne vegyél 100e körül új gépet, de 150ért sem. Hulladékok. Meg ahogy írták, HDD-vel kapod, ami olyan, hogy az én 12 éves laptopom SSD-vel gyorsabb. Inkább egy üzleti kategóriás VAS, SSD-vel, esetleg új akkuval. Van hely, ahol akár 2 év teljeskörű garanciával kapod, mint egy új gépet. De itt a fórumban is vannak, akikre nyugodtan számíthatsz.

(#90138) Janoska26 válasza Exian (#90137) üzenetére


Janoska26
Topikgazda

Jogos, épp lesz T450-em SSD-vel 8gb memóval, dupla akkuval, az egyik 9 cellás. 90%-nál azt írja a Windows, hogy 17 órát bír még :DD Nyilván ezt kicsit benézte, de a 7-8 órát kényelmesen tudja, és a HD+ felbontás mellett eléggé élvezhető a 14-es kijelző. az árát már ki sem írom :) :U

(#90139) hcl válasza Janoska26 (#90138) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Én ilyen kiépítésen dolgoztam idénig :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#90140) rnrn


rnrn
tag

Mivel figyeltem a véleményeteket, ill. nem is találtam megfelelő kiépítést ennyiért, benyúltam a szekrénybe és "találtam" ott egy DELL LATITUDE E5530-ast (7 éves). Adatmentés folyik a DELL LATITUDE D630-asra (13 éves) és kész is, használható (asszonynak kellett gyorsan) --- úgy vettem észre, bejön neki az E- széria. Köszi a véleményeket, így nem dobtam ki 100+ ezret az ablakon... Üdv!

(#90141) hcl válasza rnrn (#90140) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Pff, nekem az itthoni gépen se jobb ennél :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#90142) Bigemperor


Bigemperor
senior tag

Hú, skacok, én is szeretnék egy gépet, de mivel az asztalit eladtam 3 éve, hajlok arra, hogy asztaliból építek egyet nulláról, jó lesz irodába is, de szeretnék kicsit játszani néha.
Azért esett ki egyelőre a laptop, mert horror az új, játékra is jó gép abból. A belépőszintű gamer latpop új árából komoly asztalit építek minden perifériával.
Esetleg valaki akár komolyabb használt (új) lapos, vagy új PC-ben jóárasítva tud segíteni? Mert összeraktam listát már, de hátha tud valaki jobb áron ilyet.
Hálás köszönet! :R

[ Szerkesztve ]

(#90143) CPT.Pirk válasza Bigemperor (#90142) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Budget build javaslat az apróról 1080P játékra és munkára:

Ryzen 2600, B350 / B450 alaplap, 2*8GB 3000MHz CL16 vagy jobb ram, AMD RX570. Ár / érték arányban eléggé csúcson van.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#90144) Exian válasza rnrn (#90140) üzenetére


Exian
őstag

Na akkor jöhet a jutalék, mondjuk 10e fejenként, javasoltunk ezt-azt mondjuk hárman, akkor az 30e, és még így is megspóroltál 70e Ft-ot legalább! :C :O

[ Szerkesztve ]

(#90145) Janoska26 válasza CPT.Pirk (#90143) üzenetére


Janoska26
Topikgazda

RX570-em 580-am van :) 2600 helyett bőven jó az új 1600af is elég 30 pár ezres újonnan. [link] a 2600-as magjait kapta meg picit alacsonyabb órajelen.

(#90146) Ance


Ance
őstag

Ha már mindenki hardvert újít: nekem kéne egy i7 6700K már egy ideje. Sajnos a budapesti nem adja el nekem, mert úgyis elviszik helyben, sőt általában máshol is, mire rákérdezek már megvan helyben a vevő. A másik lehetőség, hogy olyan áron árulja, amiért más sem veszi meg, így én sem. Szóval ha tud valaki normális áron Pécsen, akkor jelezze.

(#90147) rnrn válasza Exian (#90144) üzenetére


rnrn
tag

Azt gondolom, vitán felül áll, hogy ez nem lenne méltó a fórum hagyományaihoz. :) :P

(#90148) hcl válasza rnrn (#90147) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

De felettébb hasznos lenne... nekünk :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#90149) CPT.Pirk válasza Janoska26 (#90145) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, az a proci is nagyon jó vétel jelenleg. :) Én mondjuk már az új Ryzenek érkezésére várok h. cserélhessem a húzott Ryzen 2600-at, mert kell a kraft a Stellaris alá. :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#90150) NGA


NGA
addikt

Keresek kipróbálásra csak jbl vagy más bt fejhallgató kábelt pécsett. Ilyen, usb 2,5 jack

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.