Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-09 12:29:47

LOGOUT.hu

"Itt a tavasz szele, és a nyúlpörkölt hihi, haha, huhu, hehe..."

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60701) Smoker84 válasza Smoker84 (#60700) üzenetére


Smoker84
tag

Érdeklődni privibe,vagy a linken keresztül,tel szám is megtalálható ott !! köszi

(#60702) hcl válasza Lomha 8V (#60697) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Pedig tényleg nem nehéz. Úgy kell elképzelni, hogy ha van egy változó értéked, annak lesz egy "átlaga", ami kb. annyit tesz, hogy ahelyett a váltakozó doog helyett használhatnál egyenletesen egy értéket (effektív érték). Pl. amikor egy LED fényerejét szabályzod (mondjuk a ledes világítású monitorban a fényerő), akkor nem azt változtatod, hogy mekkora feszkót adsz neki, hanem egy négyszögjelben a 0 és a "valamennyi" arányát. A LED amikor 0 akkor nem világít, amikor kap feszt, akkor igen; a kettő gyors váltakozása úgy látszik, mintha egyenletesen, valamilyen fényesen világítana. (Cpt. Pirk, ne köss bele, direkt konyhául írtam.)

Itt szemléletesebb : http://www.cnv.hu/galleries/cikkek/elektronika/pwm%20magyarazat.jpg

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#60703) CPT.Pirk válasza hcl (#60702) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jól írtad, nó para. :) Másik példa: Hasonló okból használják motorok vezérlésére is pwm-et, hogy a fordulatszám csökkenésével ne csökkenjen a nyomaték.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#60704) Tegla80 válasza Lomha 8V (#60695) üzenetére


Tegla80
addikt

Hat felfujva nincsen,mert En spec kierzem ha magas es e szempontbol xar tv-n jatszom.
Probalj pl flipperezni olyannal ami kesik..... :DDD
Amugy 30ms a szakmai leirasok szerint a lelektani hatar es innen kepes erzekelni az ember a lag-ot.
Persze ez egyenfuggo,de ha jok a reflexei az embernek akkor nagyon zavaro is tud lenni.
Nekem 2evig volt samu a tv-m monitornak is : 40"ES5500 ami a tied kovetkezo evi megfeleloje.
"D":2011 evj" , "E":2012 evj. annyi,h a tied "UltraClear" paneles, ettol olyan "latvanyossan szep" a kepe pl egy masik hasonlo koru es kategoriaju,de mas gyarto altali tv-hez kepest....
"E" nel mar csak a 7-8-9xxx szeriak kaptak meg az "UC panelt" ezzel is sporolva az eloallitasi koltseget az also es kozepkategoriakban.
Szoval sztem a monitor elkepzelesednek minden szempontbol meg fog felelni.
(sztem van teszt is tv-d rol a "hdtvtest" en. Nezz utana,ha gondolod,h ertekeltek)

Persze lenne jobb is ami kifinomulabb mozgasmegjelenitessel es lag-al is rendelkezik,de azt mar Sony-nak hivjak es fiatalabb.(de ebbe feleslegesen nem mennek bele,mert nem vasarlas lesz,hanem csak beszelgetunk).Azert nem Samsung mert iden annyira "elrontottak" az input lag temat,h nekem mind mar a "sok" kategoria..... linkeltem fentebb a listat...lathatod . Az LG -t spec nem szeretem,mert az "IPS" panel tv-nek sztem nem jo az alacsony feketeszint miatt.Engem zavarna,mert mindig sotetitve jatszom nappal is pl.Igy az nagyon latszana.....mast nem gyart,ezert nalam szoba sem johetne. Van elonye is (h ne gyilkoljanak le rogton az itteni LG tulajok :D ) , ami az elenkebb szinekben es nagyobb betekintesi szogbe jon elo egy "VA" paneles tv-hez kepest. Ez azonban kalibralas utan nem oly szembetuno,mig a jo feket hianya nem orvosolhato az "IPS" panel miatt.
Majd az "OLED" ha idotallo tud lenni,akkor az veszi at a tv piacot...(ha addig valaki nem "all elo" valami jobb panellal)

Sony® & PlayStation®

(#60705) rnrn


rnrn
tag

Sziasztok!
Dombóvárról Pécsre mostanság jön esetleg valaki?
Egy apróságot szeretnék kérni és elhozatni.
Köszönöm előre is! :R

(#60706) Exian


Exian
őstag

Tudja valaki esetleg, hogy a pécsi, Nagy Imre úti Digi ügyfélszolgálati irodát hogyan tudom elérni telefonon? A google által kidobott 72 - 737 737 nem él.

Amúgy képzeljétek, jól feladtam a leckét Digiéknek, olyan szolgáltatást igényeltem, amit még az országban senki :D

2 napja küzdenek vele... a pécsi nagyfejesek sem tudták-tudják, hogyan kell összehozni... hihetetlen.

Pedig nem nagy szám dolog. Csak épp még senkinek sem jutott eszébe, hogy igényeljen, pedig a weboldalukon ott van.

Más: keresek MŰKÖDŐ külső, sorosportos modemet! :)

[ Szerkesztve ]

(#60707) air válasza Exian (#60706) üzenetére


air
nagyúr

Konkrétan miről van szó?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#60708) Exian válasza air (#60707) üzenetére


Exian
őstag

Digifon 21 (SIP-es telefonelőfizetés, 21-es körzetszámmal). Állítólag én vagyok az első... :) Mondjuk azt megkérdezhettem volna, hogy akkor esetleg választhatok e valami protkós számot :D Ha úgy is szabad az összes számuk...

(#60709) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

(#60702) hcl: Szemléletes és érthető, köszi. :K

(#60703) CPT.Pirk: Hogyan érik el ezzel, hogy maradjon a nyomaték?

(#60704) Tegla80: No, ennek igazán örülök, köszönöm az infókat. Az elmúlt pár napban rengeteget olvastam a témában és valószínűleg csak akkor tudom meg az igazságot, ha végre kipróbálom. :D Mivel eredetileg monitort akartam venni -csak eszembe ötlött ez a lehetőség-, később még mindig vehetek, ha ez valamiért nem jön be.

(#60710) rnrn válasza rnrn (#60705) üzenetére


rnrn
tag

Köszönöm, megoldódott a dombóvári fuvar!

(#60711) rnrn


rnrn
tag

Nézegettem a privijeim, és megszámoltam, hány emberrel váltottam eddig PM-et. Kereken 100. Nem gondoltam, hogy ekkora lesz a "létszám"... :)

(#60712) Bird válasza rnrn (#60711) üzenetére


Bird
addikt

Az én KSH-m 570 fórumtársa mutat. ;)

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#60713) CPT.Pirk válasza Lomha 8V (#60709) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Valamennyire azt hiszem így is csökken, de jóval kevésbé mintha a tápfeszültséget is csökkentenéd, mert kisebb tápfeszültség hatására kisebb áram is folyik. Pwm esetén meg nem lesz kisebb az áram csak nem folyik állandóan, de eredőben az (leegyszerűsítve az egyébként bonyolult nyomaték képleteket) u*i szorzat értéke nagyobb lesz. Nyilván olyan frekvencián megy a pwm, hogy kívülről nem veszed észre a "hézagokat", csak az eredőt látod.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#60714) moriak


moriak
tag

Srácok tud valaki műszaki boltot a kertvárosban? Koax kellene :-) Köszönöm

(#60715) CPT.Pirk válasza moriak (#60714) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem elképzelhetetlen, hogy a Peta barkácsboltban van koax (F) csatlakozó. Azon kívül szerintem itt a Praktikerben is kapni, valamint biztosan kapni minden olyan elektronikai boltban, ahol TV-t is árulnak.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#60716) Exian válasza moriak (#60714) üzenetére


Exian
őstag

Diana tér, Rossmann melletti üzletsoron a tizes panel aljában, a KULCSMÁSOLÓnál!

Van szinte mindene, kondik, ellenállás, kábelek, minden.

(#60717) Lomha 8V válasza CPT.Pirk (#60713) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Köszönöm, ezt érteni vélem. Saját nyelvemre lefordítva, kisebb a teljesítményesés ha megszakítják ezredmásodpercekre az erősáramot, mintha a folyamatosan érkező áram teljesítményéből vennének el.

(#60718) a2d2 válasza moriak (#60714) üzenetére


a2d2
addikt

Szia!
Ha ráér holnap, akkor tudok adni csatlakozót is meg kábelt is ingyen.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#60719) omikron23


omikron23
senior tag

Sziasztok!

A gépem kiárusításából maradt még pár dolog, ha esetleg valakit érdekelne... :R :R :R

- HP TS-H653 DVD író
- Noctua és Corsair ventilátorok
- HP Photosmart c4205 nyomtató
- LG 20EN33 LED monitor

[ Szerkesztve ]

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#60720) moriak válasza a2d2 (#60718) üzenetére


moriak
tag

Szia. Ma körbejártam a várost hülye csatlakozóért. Ilyen kabel jön ki a falból: ilyen mi a pontos neve amire szükségem lenne? Sört szereted? Ma ittunk limitált Arany Ászokat. Félbarna, Inter Sparos. Nem volt rossz.

(#60721) moriak


moriak
tag

Holnap este ingyen elvihető álló ventilátor. Működik, csak nem jár körbe a feje. (Elkezd járni féluton elakad :-) )
Költözés miatt került kihasználatlan állapotba. :)

(#60722) Nevil2


Nevil2
tag

Eladó cuccaim:

Használt:
- nappali bútor
- TP-link wifi stick
- HP Photosmart 7450 fotónyomtató (patron nélkül)
- Dyras walkman FM rádióval
- hagyományos, gömb lámpabúra párban
- analóg konyhai mérleg
- üveg koktél shaker - újszerű
- Slazenger Xtreme impact fallabda ütő tokban + 2 Dunlop labda

Nem használt, új állapotú:
- asztali öröknaptár (fém, dísz)
- asztali toll és jegyzettartó (barna, bőr, dísz)
- fényképkeret (bordó, lakkbőr, dísz, 22x22cm, 6x6-os fotók)
- műanyag, kerek fenyőtalp
- fém, kihúzható, matt-króm függönykarnis (122cm - 213cm) csavaros véggel
- 4db-os söröspohár készlet (Hama)
- fonott konyhai tartó szett
- literes söröskorsó

Eladó jogtiszta játékaim eredeti CD/DVD-n:
- Runaway (HUN)
- Syberia 2 (HUN)
- Broken Sword 2 (HUN)
- Knight Shift (HUN)
- Fallout 3

Képek a linken. Árak megegyezés szerint!

Privátban keress!

(#60723) air válasza moriak (#60720) üzenetére


air
nagyúr

Ezt F csatlakozónak hívják.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#60724) ugyeletes válasza moriak (#60720) üzenetére


ugyeletes
tag

sikerult szerezned F csatlakozot?Ha nem, szolj, aztan hozzadvagok egyet ingyen. bezavarodtam egy kicsit: ilyen kellene?!

[ Szerkesztve ]

(#60725) a2d2 válasza moriak (#60720) üzenetére


a2d2
addikt

Szia!

Délután fél 5-kor tudom legközelebb megnézni hogy van-e ilyenem.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#60726) moriak válasza ugyeletes (#60724) üzenetére


moriak
tag

Még nem. Érzésre szerintem nem ilyen kell. :-) Feljebb dobtam be képet, ugyan ilyen az enyém csak a réz mag kijön belőle. A2d2 Köszi!

(#60727) oyko


oyko
tag

Sziasztok!

Eladó egy GTA V. bontatlan Playstation 4 játék!

14.990.-Ft

Pécsett!
Érd.: itt a ph-n privátban

[ Szerkesztve ]

(#60728) Tegla80 válasza oyko (#60727) üzenetére


Tegla80
addikt

Jo az ar,de nem az En vilagom a GTA ....
(egy kibontott FC 4 ert viszont adnek egy 10est :DDD )

moriak
ugyan az,csak nalad benne van a sajat coax kabeled is mar ,ami a "rèz mag" lenne ugye.

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#60729) Palafi


Palafi
tag

Sziasztok!

Gamepad javítással érdemes foglalkozni, vagy egyáltalán lehet javítani? Az előre irány hol működik, hol nem. Más probléma ezen kívül nincs vele. Érdemes egyáltalán foglalkozni vele, vagy csak tanítsam meg repülni.
Különben ilyen: [Rumble Gamepad F510] :R

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#60730) sutszi


sutszi
veterán

Eladó egy laptop sleeve/tok, ki hogyan nevezi. Aláírásomban az elérhetősége.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#60731) moriak


moriak
tag

Köszönöm srácok, de kaptam egyet most reggel a kollégámtól! :))

[ Szerkesztve ]

(#60732) oyko válasza Tegla80 (#60728) üzenetére


oyko
tag

Válasz ment privátban!

(#60733) Csepy


Csepy
senior tag

Van pár eladó okosteló nálam:

Samsung Galaxy Mini 7k (független, TPU tokkal)
Samsung Galaxy Mini2 9k (független, szép állapotú)
LG Optimus One 8k (független, szép állapotú, dobozos)
LG Optimus 2x 22k (független, szép állapotú, dobozos, TPU tokkal)
Telenor One Touch C 8k (Telenor, CyanogenModdal független, szép állapotú)
Huawei Y200 9k (Telenor, szép állapotú, dobozos)
Samsung Galaxy S Advance i9070 25k (fehér, független, makulátlan állapotú, ajándék fóliával és 2 tokkal, garanciális még fél évig, dobozos)
Galaxy S2 i9100 10k (fehér, független, kishibás, ugyanis az usb-porttal van valami gond, mert gyorsan meríti az akksit, ugyanis mintha azt érzékelné, hogy be van dugva a töltő, ezért nem megy alvásba a proci, dobozos)
Galaxy S i9000 15k (fekete, kerete kopott, független, dobozos, működésileg teljesen hibátlan)

Regards: Csepy

[ Szerkesztve ]

Regards: Csepy

(#60734) hcl válasza Palafi (#60729) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ide jöhet, ha nem lesz jobb, akkor nem kerül semmibe.

Mutogatni való hater díszpinty

(#60735) nesa


nesa
veterán

Cserelnek DDR2 ramokat DDR3 ra.

Ami van 2x1gb crucial ballistix 1066
1db kingmax 2gb 1066 (nanya)

(#60736) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Van egy eladó Wacom Bamboo Pen rajztáblám. Tollal, gyári CD-vel, dobozzal (a színes oboza nincs meg, csak a karton belső doboz.) Kifényesedett a közepe, de különben semmi különös, frankón működik. Ára megegyezés szerint.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#60737) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Hol lehet jo minosegu, strapabiro magyar es romi kartyat venni?

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#60738) Szilofon válasza hcl (#60736) üzenetére


Szilofon
tag

Csak kíváncsiságból,mennyi egy ilyen? :)

Remek napom volt, egészen addig, amíg fel nem keltem.

(#60739) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ilyen van valakinek a közelében?
A doboz méretei kellenének. Lemértem otthon, de valamit elírtam, és sehogy nem jön ki.
Köszi ha valaki segít :)

@kakix : Nem tudom, újnak rohadt drágák, ez még nincs beárazva :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#60740) rnrn


rnrn
tag

Húzott rá mostanság v.ki google-re levelezés miatt domaint? Valamiért nem megy (nem találom?) a funkció, csak domain aliast látok/hagy.
Köszi!

(#60741) ugyeletes válasza s7evcsenko (#60737) üzenetére


ugyeletes
tag

kartyat a regioban vettem asszem, muanyag frankon... nezd meg a webshopjukat!

(#60742) rnrn válasza rnrn (#60740) üzenetére


rnrn
tag

Úgy vettem észre, hogy a free apps-ból ezt a funkciót likvidálták. Pár hónapja még simán ment. Na, mindegy, így jártam... :)

(#60743) mormota válasza rnrn (#60742) üzenetére


mormota
senior tag

lehet készülnek a .google domainre... tegnap olvastam róla, hogy megkapták a zöld lámpát

Illusztrálok, tehát vagyok

(#60744) mormota


mormota
senior tag

keresek új pendrive-ot olcsón
4/8 gb max

sürgős lenne

Illusztrálok, tehát vagyok

(#60745) Janoska26 válasza mormota (#60744) üzenetére


Janoska26
Topikgazda

Menj be az InterSparba a siklósi úton, új 8Gb-os 2000FT körül már van :)

(#60746) mormota válasza Janoska26 (#60745) üzenetére


mormota
senior tag

lehet az lesz:P

Illusztrálok, tehát vagyok

(#60747) rnrn válasza mormota (#60743) üzenetére


rnrn
tag

Az már kompromisszum, de ha ingyen lesz, talán még be is lehet vállalni. Itt most a sajatdomain.google.com-ra gondolok — gondolom, erre gondoltál Te is.

Egyébként viszonylag simán megoldódott az ügy: Zoho Mail (1 domain 10 felhasználóig és felhasználónként 5 gb-ig ingyenes). Talán másoknak is jól jön az információ.

[ Szerkesztve ]

(#60748) NGA


NGA
addikt

Hol érdemes venni új 2,5"-es 1 TB-os hdd-t pécsett, ami 5-ig nyitva van, és van is raktáron?

(#60749) Dluinet válasza NGA (#60748) üzenetére


Dluinet
nagyúr

http://www.cgroup.hu/

de előtte benézhetsz az Aldi-ba, ott is szokott jó áron lenni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#60750) s7evcsenko válasza ugyeletes (#60741) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Köszi. :R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.