Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-09 12:29:47

LOGOUT.hu

"Itt a tavasz szele, és a nyúlpörkölt hihi, haha, huhu, hehe..."

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61501) fudi2002 válasza Dluinet (#61500) üzenetére


fudi2002
veterán

A munka nem büdös, helyben lenne, nem kellene naponta utazni 50km-t, napi 3 óra mínusz. Fizetésben jókat láttam, csak gyanús hogy több boltba keresnek most januárban.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#61502) Birsmann válasza Dluinet (#61500) üzenetére


Birsmann
tag

Megerősíthetem (szigeti útiban szoktam vásárolni) szóval aki üzletvezető, az is "árufeltölt", ha kell beül a kasszába, de bizonyos feladatokhoz csak neki van hatásköre ("kérjük az üzletvezőt, fáradjon az X kasszához"...)
Nyilván több pénzt is kap, illetve adminisztrációt is végez, talán áruátvétel, ilyesmi.

Ha vagy annyira közvetlen, menj be egy üzletbe, és kérdezd meg tőle, milyen :D bár ahány ember, meg üzlet, annyi vélemény lehet. Aki itt van, nekem úgy tűnik, élvezi amit csinál, nem is szakad meg benne, ha e mellé még korrekt pénzt is kap, akkor nincs kérdés :))

[ Szerkesztve ]

(#61503) Zewa válasza fudi2002 (#61499) üzenetére


Zewa
senior tag

Látom hozzátok is érkezett szórólap.
Szerintem próbáld meg, jól jöhet egy ilyen nagy multinál elsajátított szervezeti kultúra és referencia.
Lidlis üzletvezetőt ismerek, nagyobb forgalom esetén ő is beveszi a cumit tövig, de tény elég jó fizetést adnak, főleg a régióhoz képest. :K

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#61504) Dluinet válasza fudi2002 (#61501) üzenetére


Dluinet
nagyúr

meg gondolom nem 8 óra a munkaideje, hanem "kötetlen"

meg az üzletvezetőt poszt azt jelenti, hogy mindenért Ő visel felelősséget, akár saját zsebből pótolva

de ne legyen igazam

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#61505) fudi2002 válasza Dluinet (#61504) üzenetére


fudi2002
veterán

Hát igen, ezért is érdekelt volna amolyan gyakorlatias tapasztalat. :)

Zewa: Nos igen, de az ember hosszú távre tervez, már ha ilyen helyen lehet.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#61506) aneda válasza fudi2002 (#61505) üzenetére


aneda
aktív tag

Egyik ismerősöm barátnője dolgozik (más megyében) Aldi üzletvezetőként, állítólag jobb és sokkal nyugisabb munkahely mint a Lidl.

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#61507) M_AND_Ms válasza Birsmann (#61502) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Csak szólok, hogy a Szigeti úton nincs Aldi (de még Lidl se)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#61508) fudi2002 válasza aneda (#61506) üzenetére


fudi2002
veterán

Köszööm. Ha találkozol vele és eszedbe jut, kérdezd meg az anyagi felelősség kérdését. Illetve úgy összességében hosszú távra tervezhető munkahely-e szerinte.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#61509) Birsmann válasza M_AND_Ms (#61507) üzenetére


Birsmann
tag

csak szólok, hogy hatos út-tüzér utca kereszteződésre gondoltam, (aldi+lidl a két sarkában, sőt 5 percre még egy spar is) ;)

[ Szerkesztve ]

(#61510) Smoker84


Smoker84
tag

Sony NP-BX1 tipusú akkumulátor eladó. iá:5000ft Érd kizárólag privátban !!

(#61511) newwave0507


newwave0507
tag

Sziasztok !

Nos hát , még mindíg eladó ! --> MSI 970A-G43 , de megmondom őszintén hogy nem tudok vele mit kezdeni , ezért holnap át tudom adni pécsen . Mind össze 10.000 forintot kérek érte , akit érdekel , írjon PMet legyen szíves , vagy 06307685905 . Köszönöm.

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#61512) M_AND_Ms válasza Birsmann (#61509) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Az Aldi a Tüzér-Alkony kereszteződésben van, a Lidl meg szimplán a Tüzér utcában (a 6-os útig még ott van az Endresz György utca is)
A többi állításod stimmel.
😉

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#61513) Birsmann válasza M_AND_Ms (#61512) üzenetére


Birsmann
tag

ALDI Pécs
Tüzér utca 5/A
7633 Pécs
(forrás: aldi.hu)

Lidl Pécs
Lázár Vilmos u. 10.
7633 Pécs
(forrás: lidl.hu)

Nem baj, azért megpróbáltad :))

[ Szerkesztve ]

(#61514) air


air
nagyúr

Akkor most melyik van a Szigeti úton? :D

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#61515) Birsmann válasza air (#61514) üzenetére


Birsmann
tag

-piros jelöli a két üzletet
-zöld a két helyszínt, amit felcseréltem egymással (~200m a távolság)
-kék pedig az útvonalat, amit annak kell megtennie, aki értetlenkedik (ez lehet akár ~300m is) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#61516) M_AND_Ms válasza Birsmann (#61513) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Hogy telekkönyvileg hova vannak sorolva, az más, mint hogy pontosan melyik kereszteződésben is vannak.
Az egykori Tüzér utcai atlétikai pályán áll az Aldi, de nem a 6-os és Tüzér kereszteződésben és még csak nem is a Szigeti úton, hanem ahogy magad is berajzoltad a Tüzér-Alkony kereszteződésben.
Ennyi erővel a Veress Endre úton is lehetne, hiszen az Alditól oda is el lehet sétálni. Berajzoljam? 😊

Igen, megpróbáltam, hogy javítom a téves állításod, megpróbáltam megértetni veled. Tényleg nem jött be.
😱

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#61517) Birsmann válasza M_AND_Ms (#61516) üzenetére


Birsmann
tag

Ennyire szíveden viseled a "pontos" helyüket, de a pontos cím nem számít :D
Mindeközben az egész kötekedésed okafogyott, mert ha valaki:
(1.) helybéli, akkor tudja, hogy a Szigeti u. közelében ez az egyetlen Lidl
(2.) ha odaáll a Tüzér u. - 6-os kereszteződésbe, látja mindkét üzletet, és 1 percen belül már be is térhet bármelyikbe :)

Ezt a Veress Endre utas dolog... azért remélem nem gondoltad komolyan, és végre lezárhatjuk, hogy hol található ez két kitűnő üzlet! :D

[ Szerkesztve ]

(#61518) Exian


Exian
őstag

Ámulok és bámulok, hogy ilyenen le tudtok ragadni és nekiállni "vitázni" :D

(#61519) Janoska26 válasza Exian (#61518) üzenetére


Janoska26
Topikgazda

Ráadásul nem is ez volt a kérdés :DD

(#61520) Birsmann válasza Janoska26 (#61519) üzenetére


Birsmann
tag

Úgy tűnik, van, akinek ez fontos :)

(#61521) Zewa


Zewa
senior tag

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#61522) #TOTTI válasza Birsmann (#61520) üzenetére


#TOTTI
őstag

Nem az a fontos, hanem a saját igaza, az a fontos, teljesen mindegy miben! :)

(#61523) newwave0507


newwave0507
tag

Sziasztok !

Valakinek esetleg Packard Bell TK-81el/hez kompatibilis akku töltője ?

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#61524) Ance


Ance
őstag

Azt hittem valami történt, hogy ennyi hozzászólás van. De mégsem. :D

Év eleji vásár. :DD Érdeklődni privátban:

D-Link DSL-360R modem táppal dobozában, minden tartozékával (az eredeti lábak helyett öntapadós lábai vannak, mert az nem esik le): 3.000

König 2 db USB 3.0 csatlakozós PCI express kártya dobozában 2.000

HDMI -> VGA + hang átalakító (fordítva nem működik), pont olyan, mint a képen, dobozában: 4.000

Osram halogénlámpa transzformátor 70/230-240 3 darab: 2.000/db (együtt: 5.000)

Intel Core2Duo E8200 (775 - 2*2660MHZ - 1333FSB - 6MB L2 cache): 8.000

2 db 1GB 800MHz DDR2 RAM Kingmax (KIT-ezért csak egyben): 6.000

2 db ZEPPELIN 256/400/328 UL DDR ram (kit) (össz: 512 MB): 1.000

ANSMANN PHOTO CAM III töltő elemek nélkül: 2.500

Incoming (a közeljövőben, ha valakit érdekel):

Linksys WRT54GL router dobozában: 6.000

LINKSYS WMP54G WIRELESS-G PCI KÁRTYA dobozában: 3.000

Egyelőre ennyi.

(#61525) M_AND_Ms válasza Birsmann (#61517) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Csak pusztán egy ténybeli megállapítást tettem a témában történt első hozzászólásomban. Ennyi, nem volt benne semmi több.
Te éreztél kényszert a bizonygatásra, hogy márpedig nem úgy van az: a Szigeti út az ugyanaz, mint a Tüzér út, ami egyébként a 6-os út, stb. stb.)

És most ez is ennyi! További jó vásárolgatást kívánok neked akármelyik utcában is jársz! 👏

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#61526) Birsmann válasza M_AND_Ms (#61525) üzenetére


Birsmann
tag

Viszont kívánom ;)

(#61527) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Csak érdeklődés : Valakinek van eladó USB-s ANALÓG TV tunere? Vagy hibrid?
Még nem vennék, de majd fogok (valószínű február).

Illetve van pár fölösleges BR lemezem.

@M_and_M_s : Kutyát nem zavarta, hogy nem pont a hatoson van, mindenki tudta, mire gondolt.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#61528) Szilofon


Szilofon
tag

82cm Hannspree lcd tv eladó.

Egy hibája van,ha ez hiba. Néha vagy valamikor állandó egy pixel hiba,egy pici pötty.Ennyi.

Viszont fix 30000ft és csütörtökön el is tudnám vinni Pécsre

[ Szerkesztve ]

Remek napom volt, egészen addig, amíg fel nem keltem.

(#61529) Exian válasza hcl (#61527) üzenetére


Exian
őstag

"USB-s ANALÓG TV tunere?"

Őőőő... aztat mire lehet manapság használni, mondjuk a Composite bemenetén kívül (ha van rajta)?

[ Szerkesztve ]

(#61530) hoax válasza #TOTTI (#61522) üzenetére


hoax
aktív tag

Mennyire igaz... :)

Don't panic!

(#61531) hcl válasza Exian (#61529) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Pl. analóg kábeltévé.
Én lemondtam volna már, de asszony nevén van :D
Amennyit nézem, amilyen szar műsorok vannak rajta, teljesen mindegy. Amúgy is egy 19-es monitor jobb feső sarkát szokta elfoglalni a TV :D

Csak mostanában vűltok laptopra, és a PCI-os kártyát nem tudom beletenni ;)
Meg igen, a kompozit bemenet is jól jött már :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#61532) Exian válasza hcl (#61531) üzenetére


Exian
őstag

Jah bocs, én már totálisan csak DVB-T, DVB-C bűvöletben élek :D Szerencsére már igen rég volt dolgom analóg cucchoz. Azt hittem, hogy levegőben fogható analóg adásra kell, de ugye az meg már nincs, illetve én ilyen cuccot eleve mindig is csak composite bemenettel használtam, a tuner részét, közvetlen adásvételre szinte soha. Régen én is így TV-ztem hosszú-hosszú évekig, de nekem belső, PCI-os tunerjeim voltak, azoknak a saját tunerje eszméletlenül zajosan vette az adást, ezért úgy használtam, hogy egy VHS videót kötöttem a composite bemenetre és a videómagnó volt a tuner, azon váltottam csatornát, így nagyságrendekkel szebb volt a kép.

(#61533) CPT.Pirk válasza Exian (#61532) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nekem abból az időszakból az maradt meg, hogy a BT878-as tunerek állandó kékhalál forrásai voltak. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#61534) Exian válasza CPT.Pirk (#61533) üzenetére


Exian
őstag

Passz, nem tudom, én akkoriban (már) erősen Linuxoztam csak (TV tuneres korszakomban nagyrészt UHU-Linux volt), így kékhalállal nemnagyon találkoztam :D Egyébként nekem is kivétel nélkül BT878-as kártyáim voltak, pedig használtam párfélét.

Most nézem, van új UHU-Linux? :) Jó 12 éve nem találkoztam vele...

De egyébként Windows alatt sem emlékszem nagy problémákra, a képminőségen kívül, de az említett külső (videómagnó) tuneres megoldás rengeteget dobott rajta.

[ Szerkesztve ]

(#61535) CPT.Pirk válasza Exian (#61534) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azóta már én is. Van egy Alcor tunerem, annak a programja Win alatt telepítő kódos meg elég nehézkes, Linux alatt meg pl. VLC-ben megy a tv... :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#61536) hcl válasza CPT.Pirk (#61533) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem Linuxon ha ment a tuner (már Bt878), nem volt vele bajom, windózon se nagyon. Ha nem ment, akkor meg egyiken se ment, szívás volt vele hetekig.
Anyám gépében mai napi Bt878 van, szépen teszi a dolgát a Lubuntu alatt. Digitálishoz kevés az a gép.
Nekem is van DVB-T vevőm, használom is, de ha már van kábeltévé, akkor az azon fogható dolgokhoz is hozzáférek... Pl. Comedy Central, ami még mondjuk ad néha standupot, ilyesmik.
Ha rajtam múlna, mondjuk már nem lenne kábeltévé, digitális még kevésbé, mert az még drágább :D

VHS videó itt is akadna, de azért a minimális TV-zésért a franc szórakozik vele, inkább eladom majd, de agy USB-s analóg tuner jó lenne.

@Cpt. Pirk : Ennyi, nálam is VLC.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#61537) zsolt19900


zsolt19900
őstag

Hát ha valakit érdekel:

VW Ancora felniszett gumival

[link]

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#61538) rnrn válasza rnrn (#61467) üzenetére


rnrn
tag

Végül 5 ezer Ft-ért jutottam hozzá. Táskával. Maradjunk annyiban, hogy szerettem volna megadni érte a 15 ezret, de az eladó hallani sem akart róla... Ilyen is van, persze rengeteg mindent tettünk már egymásért az elmúlt 12-13 évben, szóval nincs ebben semmi különös.

(#61539) Szilofon válasza rnrn (#61538) üzenetére


Szilofon
tag

6000ft-ért nem adod oda? :)

Remek napom volt, egészen addig, amíg fel nem keltem.

(#61540) hcl válasza rnrn (#61538) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Annyiért nagyon zsír cuc!

Mutogatni való hater díszpinty

(#61541) Exian válasza Szilofon (#61539) üzenetére


Exian
őstag

Liciteljárás megindult: 7000!? :)

(#61542) rnrn válasza hcl (#61540) üzenetére


rnrn
tag

Kell még rá költenem, mert + vinyó + akku + zsanérok. No meg egy hatalmas nagy tisztítás kívül-belül + új szoftverek. Ha készen lesz, remélem jó kis masina lesz belőle.

(#61543) newwave0507


newwave0507
tag

Sziasztok !

Valakinek eladó SSD ?

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#61544) hcl válasza rnrn (#61542) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

30 körül már vannak ilyesmik, de sztem arra is lehet költnei.

Mutogatni való hater díszpinty

(#61545) Exian válasza rnrn (#61542) üzenetére


Exian
őstag

Ja, ha ennyire meg kell bontani, akkor kezdjed rögtön egy CPU+GPU újrapasztázással, nehogy a szépen összerakott újjáélesztett gép 1 hét múlva megadja magát túlmelegedés miatt. Az ilyen korú és állapotú gépeknél általában ilyenkorra más cement vagy beton állagúra van keményedve a paszta, nullához közeli hatásfokkal üzemelve.

(#61546) Exian válasza hcl (#61544) üzenetére


Exian
őstag

OFF: Zsibvásáron nézzetek szét, van egy csóka, eszméletlenül olcsón vannak kétmagos gépei, százával. Én tőle rendeltem a HP NX7400 laposomhoz KOMPLETT fedlapot, külső-belső borítással, LCD kijelzővel, zsanérokkal, inverterrel, tehát komplett felső rész, csak rá kellett csavaroznom a gépemre, potom 3000! Ft-ért :D El sem akartam hinni, na mondom ez kamu, de azért elutaltam a pénzt előre... 2 nap múlva már újra üzemelt a gépem!

A gépemhez csak a zsanérokat szokták 3-6e között kínálni, fedlapról nem is beszélve, lassan 3 éve hajkurászom, eddig egyetlen egyet sem találtam... a fedlap miatt vettem meg csak, az volt sérült nem kicsit a gépemen, de akkor már nyilván komplett raktam rá az új felső részt, ebben jobb is a kijelző (matt)!
ON

[ Szerkesztve ]

(#61547) nbl2 válasza newwave0507 (#61543) üzenetére


nbl2
senior tag

Nekem van egy 40Gb-os Kingston. ;)

Never give up!

(#61548) rnrn válasza Exian (#61545) üzenetére


rnrn
tag

Igen, ezt már "lezsíroztam", egy kedves hozzáértő ismerősöm végzi majd el.

(#61549) a2d2


a2d2
addikt

Elektronikai mágusokat kérdezem:
Az hogy lehet hogy egy frissen bontott elem kimérve adja a 3V+-t, behelyezve egy szimpla távirányítóba viszont se kép se hang?

Kimértem és szar volt az elem az egyik karácsonyi ajándékban. Beletettem ezt az újat, de ezzel sem működött a készülék.
Apósom elvitte a márkaszervizbe ahol közölték vele hogy az elem volt szar (az eredeti amivel postázták).

Annyit kell tudni hogy az új elem e-bay-ről rendelt elem. Állítólag sony, de gondolom akkor valami hulladék utánzat lehet. Viszont ezt a dolgot nem értem. Ennyire átvágják az embert hogy valami mini cellát raknak bele,aminek megvan a feszültsége, de oltári kicsi az áramerőssége?

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#61550) Exian válasza a2d2 (#61549) üzenetére


Exian
őstag

A feszültség mellett az amper is fontos. Sőt! :)

Hiába van akár 3.5V benne, ha nincs mellé szufla. Ekkor semmit sem számít a feszültség.

Ahogyan a pulóver lehúzása után keletkező iszonyat magas (nem tudom, több ezer V?) feszültség azért csak picit csap meg, mert nincs benne amper.

Nekem is vannak olyan akkujaim, főleg akkus csavarhúzóból bontva, amiket szépen fel lehet tölteni, tartja is az ~1.2V feszültséget, de megtekerni-meghajtani már semmit sem tud.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.