Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-09 12:29:47

LOGOUT.hu

"Itt a tavasz szele, és a nyúlpörkölt hihi, haha, huhu, hehe..."

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61051) s7evcsenko válasza stfx (#61050) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Akkor passz.
Nekem meg az a bajom, hogy a 100/50-ből csak a 100 van meg, a fel 50 nincs.
Nem tudom mire vélni, de eddig kb 25 volt a max amit láttam.
Na nem mint ha ez nem lenne elég... csak ha már van... :B

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#61052) sutszi válasza s7evcsenko (#61051) üzenetére


sutszi
veterán

Routered rendben van?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#61053) Dluinet válasza sutszi (#61052) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ezt a sapkát mire osztogatják?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#61054) sutszi válasza Dluinet (#61053) üzenetére


sutszi
veterán

Logout-os keretek között Kalandor rendez mikulás sapkás játékot. Ha gyors vagy esetleg szerencséd van, akkor a 9 sapkából kapsz egyet.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#61055) s7evcsenko válasza sutszi (#61052) üzenetére


s7evcsenko
addikt

ha 100-al tudok letölteni, akkor lehet gond a routerrel? :F

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#61056) freaghill válasza s7evcsenko (#61055) üzenetére


freaghill
őstag

100 mi?

(#61057) dunc válasza freaghill (#61056) üzenetére


dunc
nagyúr

100 krumpli ;]

(#61058) stfx válasza s7evcsenko (#61055) üzenetére


stfx
aktív tag

Akkor nem.

(#61059) sutszi


sutszi
veterán

Ha vasárnap akkor VÁSÁRNAP.

Intel 4965 Wifi kártya

Dunlop pénztárca.

Igényes laptopszállító

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#61060) Szilofon


Szilofon
tag

Pécsi színházba szóló 10000ft-os utalvány,8000ft-ért eladó.
2015.05.31-ig érvényes,és természetesen bármelyik előadás(ok)ra felhasználható. :)

Remek napom volt, egészen addig, amíg fel nem keltem.

(#61061) nesa


nesa
veterán

Keresek holnap delelottre 1db 1GB-os ddr1 ramot.

(#61062) nesa válasza nesa (#61061) üzenetére


nesa
veterán

Koszonom tobb ajanlatot nem kerek, ez gyors volt.

(#61063) #16729600


#16729600
törölt tag

Afrikai harcsát nem tudjátok lehet valahol kapni Pécsett a Metron kívül?
Spar,Lidl,Tescoba nincs...Köszönettel.

(#61064) Exian válasza #16729600 (#61063) üzenetére


Exian
őstag

Itt ajánlották nem régen nekem: HalTenger Halbolt.

Én itt vettem pénteken. Igaz, hogy 2700 Ft/kg, de legalább normális helyről, normális hal. Meg hát a Józsi bácsi kiszolgálása... már azért is megéri :) Amikor én voltam, jókora (10-15m) sor állt, kellett várnom kicsit, addig szórakoztam a műsoron.

[ Szerkesztve ]

(#61065) torma1981 válasza #16729600 (#61063) üzenetére


torma1981
veterán

Afrika?
;]

(#61066) a2d2 válasza Exian (#61064) üzenetére


a2d2
addikt

Én a régi kertvárosi halboltban vettem sima szürke harcsát. 2500Ft/kg.
Azt hittem az afrikai az olcsóbb.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#61067) Exian


Exian
őstag

NAGYON FONTOS ÉS SÜRGŐS LENNE!

Keresek DVD írót Acer Aspire E15 (ES1-511) laptopba.

Ultraslim verzió jó csak bele, normál méretű nem.

NAGYON FONTOS ÉS SÜRGŐS LENNE!

(#61068) Lomha 8V válasza Exian (#61067) üzenetére


Lomha 8V
addikt

OLX-en keress rá a hirdetéseimre (ugyanez a név). Van egy Fujitsu Slim laptop DVD író. Mondjuk siklósi vagyok, de ha nagyon kell, akkor ez is egy lehetőség.

(#61069) Exian


Exian
őstag

Milyen jogszabály van jelenleg?

Ha vásárol valaki egy műszaki cuccot, 3 napon belül visszavihető bármilyen indokkal, pontosabban indoklás nélkül? Visszaveszik ilyen esetben?

Vagy ilyen már csak a mesében van?

(#61070) NGA válasza Exian (#61069) üzenetére


NGA
addikt

Ilyen nincs, és soha nem is volt. 3 nap arra vonatkozott, ha meghibásodott, akkor cserélik.

14 nap vagy több van akkor, ha weben veszed, mert az távollevők között kötött szerződés.

[ Szerkesztve ]

(#61071) Dare2Live válasza Exian (#61069) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

3naposnál indoklás nélkül nem. Hibásnak kell vélned a terméket és nincs mérlegelési lehetősége az eladónak.

Szóval olyan nincs, hogy csak visszaviszed... hibásnak is kell vélned.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#61072) air válasza NGA (#61070) üzenetére


air
nagyúr

" soha nem is volt. "

Ez így nem igaz. Az Uniós csatlakozás előtt volt.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#61073) Birsmann


Birsmann
tag

Sziasztok!

Nem tudjátok, hogy tomboló szomszédok ellen mit lehet tenni? Már kb. 5-ször mentem át szólni, kezdetben entellektüel, majd a "reakciókra adott reakcióként" kicsit határozottabb fellépéssel; válasz: "ez van, nekünk gyerekünk van" (imádom az ilyen takarózást :U )
Kb. 5 fős norvég halász kolóniáról van szó, reggel 7-8 órától este 9-ig folyamatos üvöltés, gyereksírás, födémremegés, dobálózás... :(

Köszi a segítséget!
Szeretnék végre pihenni, olvasni, de képtelenség... ennyire öregednék?? (nem) :DDD
A.

[ Szerkesztve ]

(#61074) Exian válasza Birsmann (#61073) üzenetére


Exian
őstag

"tomboló szomszédok ellen mit lehet tenni?"

Elköltözni tanyára. Halálkomolyan :)

Én csendben maradok, mert mi is ezt az életvitelt képviseljük. Sajnos :( Én sem bírnám ki magunkat, ha a saját szomszédom lennék. Három gyerekkel egyszerűen lehetetlen csöndesen élni. Ez van, utáljuk a panelt, mert mondjuk mi azért visszafogjuk a gyerekeket valamennyire, de sokszor rajtuk csattan a dolog. Mármint, hogy a szomszédok miatt sokszor kiabálunk velük, hogy legyenek csendesebbek, stb. Egy családi házban azért sok mindent jobban meglehetne engedni.

Szóval akármennyire azt mondod, hogy gáz, én is csak ezt tudom mondani, hogy "ez van, gyerekeink vannak". Előző lakhelyünkön párszor feljött a csaj, neki én is csak ezt tudtam mondani minden alkalommal, hogy nem tudjuk kikerülni a gyerekek miatti zajokat.

Egyszerűen nem lehet kikerülni azokat a helyzeteket, amikor egy még éppencsak botladozó gyerek mindenben botladozik és bevágja a fejét, lábát, kezét, akármilyét, és utána üvölt hosszasan. Ez ellen nincs orvosság.

Meg néha bizony ugrálás is belekell, hogy férjen a napi programba, amikor mondjuk az időjárás miatt nem lehet kimenni velük. Egy pár éves gyereket legkevésbé csendben, egyhelyben ülésre tudsz rákényszeríteni. Neki rohangálási, üvöltözési kényszerei vannak.

Ez van.

De ismétlem, ettől függetlenül ha én lennék a szomszéd, utálnám magunkat. Mert amúgy nekünk is ideg- és agytépő a dolog.

Neked van gyereked?

[ Szerkesztve ]

(#61075) Birsmann válasza Exian (#61074) üzenetére


Birsmann
tag

Értem, köszönöm a "másik oldal" nézőpontját.
Sajnos a prosztó stílus, amivel körítették a reakciójukat, eléggé rossz szájízt ad az egész ügynek.
Egyelőre tartózkodom ilyen extrém sportoktól, mint a gyereknevelés :P

Az üvöltést értem a legkevésbé. Múlt héten az egyik kisgyerek: "megöllleeeek, megölleeek g*ciii" (kb. alsós a fiú... :( ) Persze a szülők is közreműködnek, sűrű kurvanyázással (??) :D

A.

[ Szerkesztve ]

(#61076) Exian válasza Birsmann (#61075) üzenetére


Exian
őstag

Kérdés persze, hogy konkrétan miről is van szó. Ha csak gyerekek miatti hangoskodás van, az ellen nincs orvosság tényleg. Az ellen az évek az orvosság, amikor elérik a mittudom én, 10-12 éves kort és már nem üvöltöznek. Ha ezen túl, a felnőttek is kiabálnak és felesleges zajkeltés van, az már más tészta, az ellen lehet és kell is tenni.

Nálunk csak a gyerekek miatt van hangoskodás, de mint írtam, amennyire tudjuk, visszafogjuk őket, de közel sem annyira, mint régen. Régen túlzásba vittük szerintem a kripta csendben élő alsó szomszédok miatt, mert azokat minden zavarta. Szerencsére az új helyünkön még nem jelezte senki, hogy elviselhetetlenek lennénk :) Pedig szerintem azok vagyunk :DDD

(Nagy-nagy szerencsénkre alattunk egy süketágyú öregnéni van, aki mindig mondja, hogy "Áááá, nem hallok semmit csak aranyos gyerekhangokat" :D, amúgy meg tökszélső lakás, egy rövid falhosszon van csak közvetlen szomszéd, minden más oldalról nincs senki, csak persze alul-felül.)

(#61077) Exian válasza Birsmann (#61075) üzenetére


Exian
őstag

"Egyelőre tartózkodom ilyen extrém sportoktól, mint a gyereknevelés :P"

Hát, akkor azt kívánom, hogy annak idején majd Neked teljesen más gyerekeid legyenek :) De bizony nálunk néha robban a bomba, és olyankor... olyanokat képes mondani-csinálni az ember, hogy magad sem hiszed el.

(#61078) Birsmann válasza Exian (#61077) üzenetére


Birsmann
tag

Hát reméljük a legjobbakat! :)

A.

[ Szerkesztve ]

(#61079) air válasza Birsmann (#61075) üzenetére


air
nagyúr

Hívd ki a rendőröket.
Most komolyan. Csendháborítás, garázdaság, birtokháborítás ezek mind megállnak.
Ha szép szóval nem megy, akkor sajnos nincs más megoldás, mint a hatósági eljárás.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#61080) Exian válasza air (#61079) üzenetére


Exian
őstag

Csak kérdés, hogy a hatósági eljárás mit eredményez ilyen esetben. Mert egy kisgyerek attól még fog sírni, kiabálni, dobálózni.

Lehet, hogy a szülő kap valami bírságot (van ilyenre?), de attól még a helyzet nem tud gyökeresen megváltozni. Szerintem.

Megint más, ha mondjuk állandó bulizás van. Az ellen tud tenni egy felnőtt.

Meg amit Birsmann írt, hogy nagyobb gyerekekről van szó és olyanokat kiabálnak, az megint más, az ellen is kell és lehet tenni.

Én tényleg csak az egészen kisgyerekekkel járó hangokról beszélek (0-8 éves korig). Az ellen csak bizonyos szintig lehet tenni, amit mi próbálunk is megtenni, több kevesebb sikerrel. Általában kevesebb sikerrel :)

[ Szerkesztve ]

(#61081) Birsmann válasza Exian (#61080) üzenetére


Birsmann
tag

Nehéz helyzet, az biztos! Air, egyelőre kivárok, meglátjuk a meghitt ünnepi hangulat :DDD milyen környezetet teremt... nincs nagyon kedvem, meg erőm rendőröket hívogatni.

A.

[ Szerkesztve ]

(#61082) NGA válasza air (#61072) üzenetére


NGA
addikt

De igaz.

"Sokan emlékeznek még arra a régi szabályozásra 6/1990. (IV. 5.) KeM-rendelet az üzletek működéséről), mely 1997-is volt hatályban, és kimondta, hogy a vásárlástól számított nyolc napon belül a fogyasztó kívánságára a kereskedő az üzletében vásárolt árut minőségi kifogás nélkül is köteles kicserélni, amennyiben az áru hibátlan és azt a fogyasztó még nem használta.

A szabályozás 17 éve nincs hatályban, de a köztudatban még igen élénken él ez a rendelkezés."

"Az üzletek működéséről szóló, 1990-ben született szabályozás kimondta, hogy a vásárlástól számított nyolc napon belül a fogyasztó kívánságára a kereskedő, az üzletében vásárolt árut minőségi kifogás nélkül is köteles kicserélni, amennyiben az áru hibátlan és azt a fogyasztó még nem használta. A Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság azonban figyelmeztet arra, hogy ez a szabályozás 13 éve nincs hatályban, de a köztudatban még igen élénken él ez a rendelkezés.

A kereskedő jelenleg nem köteles arra, hogy akár nyolc, akár három napon belül minőségi hiba hiányában visszavegye és kicserélje a terméket. Bár a jogszabály szerint a kereskedők nem kötelesek visszacserélni a hibátlan termékeket, a gyakorlatban más a helyzet: sok kereskedő, áruházlánc lehetőséget ad arra, hogy visszaveszi a hibátlan terméket és annak értékét levásárolhatja a vevő. Ráadásul vannak áruházak, ahol a pénzt is visszaadják. "

Csak kicserélésről van szó. Egyébként, ha bontatlan, most is rengeteg helyen levásárolható, de pénzt nem adnak vissza, max utalványt.

(#61083) nesa válasza Birsmann (#61073) üzenetére


nesa
veterán

Egy haztartasba legyen mindig Papagajfogo (vizpumpafogo) , wd 40 , sziloplaszt , es kisbalta vagy szekerce.

Amiket ezzel nemlehet megoldani az gaz ezek panelba is sok hibat megoldanak.

(#61084) Birsmann válasza nesa (#61083) üzenetére


Birsmann
tag

Ma is tanultam valami újat :DD Eddig azt hittem, hogy elég a WD40+szigszalag/szilo... úgy látom még be kell szerezni 1-2 dolgot :)

A.

[ Szerkesztve ]

(#61085) Ance válasza Birsmann (#61084) üzenetére


Ance
őstag

Még egy házimozit tudok ajánlani. Mikor zaj van, felhangosítod, mikor nincs, akkor meg főleg, hogy érezzék a törödést. Lesz majd döbbent csend a szomszédban, ha olyat veszel. :D

(#61086) rnrn


rnrn
tag

Pár napja vettünk 2 db ISY IHP 1200-as fejhallgatót. Az egyik rózsaszínű, a másik fekete. Ez azért lényeges, mert bár u.az a modellszámuk, a telefonjaink nem u.úgy érzékelik őket.

Az én telefonom a rózsaszínnel OK, a feketével pattog. Ez azt jelenti, hogy amint rádugom a fülest a telóra, mp-enkét kb. 2-3 pattogást hallok. Ez folyamatos, megszüntetni nem tudom. Jelen van zene lejátszás közben is. A teló: Alcatel 992D. Az asszony telója mind a kettő fülessel jó. Az Ő telója Sony Xperia Z.

Véleményetek szerint mi okozhatja a különbséget és ez által a hibát?

Azon gondolkozom, hogy visszaviszem a boltba.

Köszi!

(#61087) nesa


nesa
veterán

Januarba kellene nekem kolcsonbe kb 2 napra egy Telecaster, nem kell hogy fender legyen, addig cserebe tudok adni egy Les Pault

(#61088) Exian válasza Birsmann (#61073) üzenetére


Exian
őstag

(#61089) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok. Közületek van aki a Tescoban melózik?

(#61090) szkorhetz


szkorhetz
őstag

Nem tud valaki szolgáltatótól olcsóbban kihozni telefont?

Köszi!

(#61091) air válasza szkorhetz (#61090) üzenetére


air
nagyúr

Te is tudsz, csak elég gyorsnak kell lenned. :DDD

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#61092) Silenzio válasza szkorhetz (#61090) üzenetére


Silenzio
addikt

Kihozni nem, mert az cigány szleng (nem rasszista vagyok, csak évek óta T-s dolgozó, s ott dolgokat tapasztaló), és a fraud-osok (fizetés nélkül távozók) nyelve, de mondd csak, mit szeretnél?

Előfizu? Feltöltős? Ajándék vagy sajátra?

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#61093) Tegla80 válasza torma1981 (#61089) üzenetére


Tegla80
addikt

+1
Nekem is jol jonne valaki,de nem "kedvezmeny miatt".... :N
szombatra kene egy tabot szimplan "betarolni",h tuti kapjak es legyen.....ennyi lenne.
Koszi. :R

Sony® & PlayStation®

(#61094) Exian


Exian
őstag

Asztali PC bővítéséhez keresek alaplap, proci, memória hármast.

Valami normálisabb kétmagos CPU kellene (mondjuk G32XX vagy G34XX, de lehet bármi más is), integrált VGA-s alaplap és min. 2GB ram.

Valakinek ajánlata?

Garancia előny, de nem feltétel.

[ Szerkesztve ]

(#61095) Ance


Ance
őstag

Használt DDR3-mas, 2GB-os, 1333-as ramot keresek. Nem a minőség a lényeg, hanem az ár. :D

(#61096) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

http://kilatasgaleria.blog.hu/2014/12/22/boldog_karacsonyt_464

Mutogatni való hater díszpinty

(#61097) Dluinet válasza hcl (#61096) üzenetére


Dluinet
nagyúr


ittakary

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#61098) fudi2002


fudi2002
veterán

Jiayu G4S 2/16GB fél éves garos eladó.

Privátban érdeklődj, személyesen mohács-pécs.
Posta csak előreutalva.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#61099) nesa válasza Ance (#61095) üzenetére


nesa
veterán

En is DDR3 ramot keresek, de en inkabb 1600mhz koruli darabot, vagy darabokat.
Minimum 2gb de inkabb 4gbos darabok erdekelnek.

2 unnep kozt vagy januarba lesznek elado DDR2 ramok ha valakit erdekel, lesz 512mb os 1Gb-os es 2gb-os is.

Ezeket ertekegyeztetve cserelem is DDR3 ra.

(#61100) Exian


Exian
őstag

Keresek valami bika PCI-os videókártyát. Nem PCI-E! Sima, hagyományos, régi PCI videókártya kéne, amihez van használható Win7 driver!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.