- Gurulunk, WAZE?!
- bambano: Bambanő háza tája
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Geri Bátyó: B550 szűk keresztmetszet, de mi és miért?
- Szoszo94: Xiaomi Mi Router 3G - Padavanra fel!
- Chosen: Canon 5D II - portrézás 2025-ben
- Kempingezés és sátrazás
-
LOGOUT
OLED Televíziók - témaösszefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
dropi
senior tag
Telekomnál van 98"-os TCL miniled, mondom itt bent a kollégáknak, hogy megrendelem, megnézzük a SuperBowlt rajta, aztan visszaküldöm, de az egyikük felvilágosított, hogy nem fér be a lépcsőházba
Egy ilyen tévét csak családi házba lehet megrendelni?
2.5 méter átmérő, atyám
-
dropi
senior tag
válasz
Quadgame94 #93594 üzenetére
Netflixnél lehet egyedül, egyenként törölni sajna, azt meg is csináltam, a többinél vagy nem lehet, vagy csak egyben az összesről lehet kilépni, de mivel ezeket 5-en fizetjük kismillió eszközön be vagyunk lépve, nem akarok kicseszni mással. Nyilvan a Voda központban leformázzák.
-
Vhiktor
Topikgazda
Lehetőség van a világ egyik legjobb műszerével is kérni a kaibrálsát nálam. Egy Klein K10A-val. Részletekért keressetek meg nyugodtan
-
dropi
senior tag
válasz
torma1981 #93589 üzenetére
En 404-ért vettem az 55-ös S90C a Vodánál, most vittem vissza vasárnap, szal lehet ott lesz még elvihető pár napon belül
Sajnos elfelejtettem leformázni, szal a Disney+, SkyShowtime, AppleTV, HBOMax, AmazonPrime, nem ajandék, tessék majd kilépni belőle
Amúgy ezt nézve meg kellett volna tartani és eladni drágábban -
torma1981
veterán
Samsung oldalán megint lettek OLED tv-k, de nevetséges áron. Vagy 60-70k-e drágultak.
Úgy hogy nincs is hozzá honlapos kupon csak a CRP stb. Ha akcióban van az Emagon, stb jobb az ár. Nevetséges. Remélem rájuk is rohad ennyiért.
-
ρσгτσ
addikt
válasz
undercover #93586 üzenetére
Én mindegyiket módosítottam. A Samsung -on többet kell dolgozni, de szerintem a végeredmény jobb.
Úgyis be kell majd állítanod, ha majd megérkezik. Vagy legalábbis ajánlott.
-
Vhiktor
Topikgazda
válasz
undercover #93586 üzenetére
Ha csak a játék módra vagy kíváncsi akkor részben. A fényerő rendben van, de a szinhomerseklet nem, azt meleg 50re kell tenni és akkor jó lesz. Samsungnal nem ennyire egyszerű.
-
ρσгτσ
addikt
Nem a fényerővel van gond, hanem azzal, hogy baromira túlszaturált (is) a gyári beállításokon az S90C. Amit persze tudom, hogy az emberek többsége szeret, de ez már azon is túl van.
Mondjuk egy TLoU -nál lehet sokak számára elfogadható, még ha nem is helyes. De mondjuk egy FH5, Motorfest konkrétan agysejteket öl gyári beállításokkal.
Szerk.:
Persze ízlésen kár lenne vitázni, de gyárilag messze van az ajánlott beállításoktól. Tartalomtól függetlenül is. -
Scholes9
nagyúr
Megjött a 65-ös S90C. Csak kis időm volt megnézni, de egy gyors PS5 próba belefért munka előtt, hosszabban majd holnap és a hét további felében.
Ez a QD-OLED panel tényleg nem viccelNem állítottam semmit eddig, de már így is nagyon tetszett, amit láttam. Gyönyörű színek, bőven elég fényerő és hibátlan fekete. Illetve végre a mozgás is tökéletesen folyékony volt, nem úgy, mint a QN90B-n.
Azt honnan tudhatom meg, hogy az újabb vagy régebbi panelt kapta a TV-m
-
Tigerclaw
nagyúr
válasz
hunspikey #93533 üzenetére
Kár hogy itthon, talán még Europában is hiányoznak a Hisense, TCL, Vizio vonalat képviselő olcsóbb OLED TV-k, meg az is hogy a Samsung kiszállt az OLED piacból, így az LG oda árazott ahova akart. A Pana, Sony mindig prémiumban gondolkodik, az egyetlen Philips meg szintén nem akart árharcot. Nekem úgy tűnik, hogy az OLED TV-k ára már nagyon régóta beragadt.
-
anrab
addikt
válasz
Szaszabond #93572 üzenetére
Gyerekzár?
-
Szaszabond
aktív tag
Sziasztok. Hátha tud valaki segíteni, mert az LG topic nem annyira aktív. Mi a trükkje a youtube appban a korlátozott mód kikapcsolásának? A beállításokat kikapcsolom, de akkor is bekapcsoltnak látja és nem jelenít meg bizonyos tartalmakat. Pl egyes comedy Central videókat amiben rondán beszélnek vagy felnőtt besorolásúak gondolom. Szóval bárhogyan is állítom nem engedi ezeket lejatszani, mert, hogy szerinte be van kapcsolva a korlátozott mód.
Más készülékeknél nem gond ott megy rendesen (szóval nem router gond), csak az LG TV- nél. (OLED G2)Szerk: tv gyári böngészőből megnyitása a youtube honlapról azért lejatssza, csak az App hisztizik
-
undercover
őstag
Bár fura ez a kupon mert az a neve, hogy Maximális kedvezmény 30.00 %. Azon gondolkodtam mire értik ezt
Szóval erősen gondolkodom, hogy vegyem-e most vagy lesz-e nagyobb akció. Bár OLEDre ahogy néztem nem igazán szokott lenni. Nem szoktak -30%-ot kapni vagy -20%-at még black fridaykor sem.
-
zsero
aktív tag
válasz
undercover #93565 üzenetére
Még arra figyelj, hogy van amit nem az eMag forgalmaz, és ott rájönne a szállítási díj. Én valami 600 Ft-os USB-C adaptert akartam először, de ott a szállítás 1800 Ft lett volna.
-
ρσгτσ
addikt
válasz
undercover #93565 üzenetére
Ami szintén beletartozik az akcióba. Valami olcsóbbat tegyél be azok közül. Pl. kábel.
Például ezt:
-
undercover
őstag
Mit kell berakni az emagos akciónál a kosárba, hogy érvényesüljön a kedvezmény? Ami olcsó, az oled ajánlathoz.
-
zsero
aktív tag
Köszi! Én berendeltem egy G2-t átutalással, bár nem hiszem hogy ennél még menne lejjebb az ára.
1 hónapja gondolkodom rajta, olvasom a topikot. A 5 év panel gari miatt döntöttem mellette, a Samsung-ot meg bár hihetetlen szép a QD-OLED panellal, nem merem bevállalni a gari miatt.
-
zsero
aktív tag
Nem értem az emag akciókat. Eddig az 55-ösök nem voltak akciósak nem? Mert 55-ből C3/G2 most a legolcsóbb, nem?
-
Pro Koryak
addikt
válasz
undercover #93551 üzenetére
A 65C3 509e nem 600! Arra még van a -15% akció.
-
Partz
senior tag
válasz
Vhiktor #93537 üzenetére
Pont egy másik topikban írtam erről egy szösszenetet. Aztán kíváncsi leszek a mérések és a tapasztalat mit igazol.
-
NoOne1976
őstag
válasz
undercover #93555 üzenetére
3 napig, 20-22-ig volt Emagnál. Jellemzően csak 10 % szokott lenni. LG webshopban is van, hogy 15% van, de ott meg az alapár magasabb.
-
NoOne1976
őstag
válasz
undercover #93551 üzenetére
Tegnapig - 15% volt, most csak 10% van. (428-64=364)
-
undercover
őstag
válasz
Pro Koryak #93547 üzenetére
Hogyan jön ki a 364 ezer? -10 százalékkal az nem annyi. Az 55C3 érdekelne. Nekem nincs 600 ezrem a g szeriára sajnos.
-
Pro Koryak
addikt
válasz
undercover #93544 üzenetére
#93532 ez most elég durva akció a 65C3-ra. Ettől valószínű nem lesz olcsóbb, ha kifutó lesz akkor sem + az 55C3 is 427e -10% = 364e! emagon.
Az ugye megvan, nagyobb ünnepek előtt felba...ák az árakat és onnan akcióznak.
-
dropi
senior tag
Van egy megfigyelésem a Philips 718-cal kapcsolatban, philipsesek, hátha tudják rá a választ.
Set top box után átváltok Xbox-ra, majd vissza a Vodara, akkor kap az egész néha egy ilyen zöldes szűrőt. Átváltok máshova, majd vissza, akkor megjavul.
Mi lehet ez? -
undercover
őstag
válasz
Quadgame94 #93524 üzenetére
Jah egyetértek vele.
Szerintem olimpia ide vagy oda nem lesz mondjuk C3 350 ezerért.
Most arra várok, hogy a C3 vagy az S90C valahol egy akció miatt beesen 400k alá.
Bár lehet húsvétot érdemes lenne megvárnom március végén. Tuti lesz akkor valami jó akció.
-
Generalhu
tag
válasz
Vhiktor #93541 üzenetére
Inkább csak nem volt ekkora jelentősége a tesztekben , igen tisztában vagyok vele, hogy a színek komponensenkénti fényereje mást jelent, mint az hogy egy kijelző az adott színtér mekkora részét, hányadát képes megjeleníteni, de egy kijelző hiába tudja az adott színteret teljesen lefedni, ha az egyes színek megjeleníthető fényereje között nagyságrendi különbségek vannak.
-
so_ha
senior tag
válasz
Quadgame94 #93534 üzenetére
Az LG M4-ben és a G4-ben lesz az új MLA+ panel, kivéve a 97"-ost.
-
hunspikey
őstag
válasz
boborján2 #93531 üzenetére
Ezt pl nem gondolom, ugyanis az LG elég jól pozicionálja a TV árakat - igaz nem itthon. Szóval az nem fér bele, hogy a samu hasonló TV-ket ad majd féláron. Akkor nem lesznek eladásaik. Én szerintem pont annyi lesz a g4 mint a g3 azonos méret esetén. Más kérdés, hogy a csak nekik levő 83 colos "fényes" oled mennyi lesz - szerintem itthon 2 millió környékére kell felkészülni zsebileg.
-
Pro Koryak
addikt
válasz
Quadgame94 #93524 üzenetére
-
hunspikey
őstag
Készülnek az új MLA+ paneles TV-k, Vincent már rá is tudott mérni a panelra ami döbbenetes javulást mutat a 23-as évi MLA panelekhez képest.
A 23-as panelek natív színhőmérsékletű fényereje 2000 nit, ez d65-re kalibráltan már inkább csak 1500 nit, de azért nem rossz ez se, ezt a g3 tulajok egyöntetűen meg tudják erősíteni.
Az új 2024-es MLA+ panelek ennél 50%-al többre képesek, 3000 nit (Vincent mérésekor 3100nit) natív WB-s fényerőre képesek, ami várhatóan 2000 nitet meghaladó D65 fényerőre lesz majd elegendő, de nem is ez a nagy durranás hanem az 1500 nites RGB csatornánkénti fényerő (gyártói állítás) értéke.
-
ρσгτσ
addikt
válasz
paatrick #93528 üzenetére
Az utóbbi néhány évben nálunk elég torz lett a piac, mert a magasabb költségeket valahova ki kell terhelni. Üzemanyag, rezsi, különböző (új és magasabb) céges adók, terhek, euró/forint változás...stb. Plusz ehhez jönnek még más világpiaci folyamatok is.
Szóval igen...ez van. Majd meglátjuk mit hoz a jövő.
-
paatrick
őstag
Ez biztos valami beidegződés régről. 1 éve volt foci VB, egy kanyi akció se volt rá. Max az ilyen Hisense, TCL TV-kre akik épp szponzorálták. Olimpia ugyanez. Nagy márkák már nem akcióznak, főleg nem oledet.
Az utolsó ilyen nagyobb akciókor vettünk TV-t vagy 12 éve, MediaMarktban fizetés után lehetett kapura rúgni és ha betaláltál a lyukba akkor kaphattál vissza 10-20-50%-ot. Azóta semmi nem rémlik nekem, pedig én is mindig megyek hogy na most biztos lesz akció... aztán semmi
-
ricsip
addikt
A használt kép-forrás alapján dől el, melyiknél kapcsol be a screensaver. Ha a tv-n fut a media player, az PAUSE esetén kb 20 másodperc után behozza a screensavert.
Youtube-ban ha nincs lejátszás, talán az is screensaverre vált.
Ha pl. a HDMI bemenetről kap valami képet, talán pár perc teljes mozdulatlanság esetén elhalványítja. Viszont a screensaver pl. nem fog bejönni, és ki sem kapcsolja a képet teljesen.
TV adás esetén meg szerintem még ennyire sem fogja elhalványítani a képet, maximum a logo halványítás aktiválódik a kép egy kis részén. -
-
Dareiosss
senior tag
-
Tigerclaw
nagyúr
Jól gondolom azt, hogy mikor piacra dobják az aktuális évi új OLED modelleket, az semennyire sem csökkenti az előző évi modellek árát, mert eleve extrém drágán startolnak, hogy az előző gen kiürüljön a raktárakból szép lassan kvázi egy év alatt? Esetleg mégis érdemes várni egy 2023-as model vásárlásával amíg meg nem jelenik az új generáció?
-
boborján2
senior tag
válasz
Pro Koryak #93512 üzenetére
Az oké, de pl. nálam ez sokszor használt opció.
Mozgóképpel is működik. -
NoOne1976
őstag
LG C8-ról C3-ra való váltásnál, ha az üzemidő nagyobb része gamingre (Series X/PS5) megy el, van-e észrevehető különbség? Megérheti-e? (Tudom, G3 jobb, mint a C3, de az jelenleg határon túl van árban.) Direkt a gyakorlati tapasztalat érdekelne, nem a gyártó marketingje, hogy van-e tényleges előnye az új funkcióknak.
Azért is kérdezem, mert a nagyobb méret mellett valamivel meg kellene még így is győzni magam, hogy megér ez a beruházás 500+k-t.(Az emagos akció megint gondolkodóba ejtett.)
-
cs.zs.
veterán
OLED tv-ben pl a Spotify-jal az a jó, hogy elindítom az albumot, és perceken belül már le is pihentet a képernyő, és "nem megy bele az üzemidő".
Statikus képeknél ez gyári beállítás, gondolom mindben.
ZeneTV esetén ez nincs meg, bár az nem statikus, de mégiscsak "üzemóra". -
hunspikey
őstag
Na srácok bocs de ezt az LCD ömlengést nem lehetne az LCD topikban. A releváns oled tulajoknak szóló friss infót meg nem lehet megtalálni a ki hogy csucsukál, meg led csíkot cserél meg tudom én mi off tengerben. Bocs. No offense csak már tényleg kurvára sok az off.
-
ρσгτσ
addikt
válasz
cs.zs. #93505 üzenetére
Nálunk is sokat ment a TV, amire szerintem nem igazán jó opció az OLED. Főleg háttérzajként, mert párom otthon van a picivel és most jön a következő.
Én arra szoktattam rá a családot, hogy TV helyett a smart home vezérlőket használják, ha amúgy sem nézi kb. senki a képernyőt. Így azon mennek a zenék, vagy ha kell a videók. Pl. Nest 2.
Vagy ott van nagyobb opciónak a Nest Max 10 colosban, de ahhoz már nehezebb hozzájutni és az ára is magasabb.
-
cs.zs.
veterán
válasz
OPiiPO #93504 üzenetére
Ha itthon vagyok, legtöbbször éjjel is megy (legkisebb hangerőn, majdnem nullán).
Ha a kis párocskám kikapcsolja, lehet hogy felébredek.
Ki-hogy szokta meg.
Gyermekeink (már nagyok, ~ 25-21-19) amikor picik voltak, mindíg szólt a zeneTV, persze nagyon halkan, kb halk/suttogó beszédhangerőn. A teljes csend azért nem volt jó, mert akkor (pl délutáni alvás) a legkisebb neszre is felébredtek, nem lehetett eléggé laposkúszásban közlekedni.
A halk zene bevált, és "úgymaradt".
Leghosszabb ideig, kb 7 évig egy 42" Philips plazma bírta.
Ez az előző 49HK6000 Hitachi kb 4 év után kezdett foltosodva fakulni,
most épp 5 éves, [kép] , de csak sötét képnél ilyen, a világossal nincs sok baja, csak nem olyan "fényes" már mint újkorában.
Rendelünk bele a ledszalagokat, fel lesz újítva ez is.
a többiek nem bírták így
Illetve kb 10 éves lehet ez a "Technika" [kép], [kép] , eddig anyósomnál szolgált, és ennek is megvolt a napi 15-20 órája. Le a kalappal előtte. Nem fokozatosan lett ilyen foltos, hanem nemrég, hirtelen. Lehet hogy durván lett letörölgetve, vagy rányitva az ablak, nem tudom. Mindegy. Lehullottak a ledekről a kis fényterelő kerek műanyag prizmák. [kép]
Kellett bele 2 csík. [kép]
Persze a helyén kell kezelni a dolgot. A mai nagy felbontású, nagy fényerejű sokszázezres csodák mellett ez a kis rettenet csak egy vicc. Rossz vicc.
Épp elajándékozom egy öreg rokonomnak, akinek ettől is gagyibb van. -
Ronam
addikt
válasz
*Tata* #93500 üzenetére
Telekomnál meg 1215280 Ft..
-
cs.zs.
veterán
válasz
Pro Koryak #93494 üzenetére
Ő egy jóbarátom. Kollégám. 2-kor befejezzük a (műszaki hibaelhárító) munkát a közös anyacégünknél, én kinyitom az OLED laptopomat
és kötöm a kötelező-, casco, és lakásbiztosításokat,
Ő pedig átsétál a megyeszékhely Samsung szervizébe, és ott is lenyom pár órát. Aztán hétvégén még otthon is.Abszolút gyűlöli a globális környezetszennyezést, és most úgy tűnik, hogy a javíthatatlan TV-k megjelenésével az emberiség megint egy újabb eszközzel (is) ás egy valamekkora gödröt saját magának.
Neki édesmindegy hogy ki mit vesz, csak sajnálattal csóválja a fejét, hogy X év múlva ez is ki lesz b.szva a kukába.
Ez a trend.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Sweet.tv - internetes TV
- Gurulunk, WAZE?!
- Teljes verziós játékok letöltése ingyen
- Nyaralás topik
- Macska topik
- bambano: Bambanő háza tája
- Macron betiltatná az EU-ban a közösségi médiát a 15 év alattiaknak
- Nem várt platformon a OnePlus Nord 5
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- További aktív témák...
- Beszámítás! Apple Mac mini 2023 M2 Pro 16GB 512GB SSD számítógép garanciával, hibátlan működéssel
- Telefon felvásárlás!! iPhone 11/iPhone 11 Pro/iPhone 11 Pro Max
- Új és régi konzolok Okosítása/Softmodoloása, és Szoftveres szintű javítása - RÉSZLETEK A LEÍRÁSBAN
- Samsung Galaxy A52s 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- 121 - Lenovo Legion Pro 5 (16ARX8) - AMD Ryzen 7 7745HX, RTX 4070 (48 hónap garancia!)
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged