Hirdetés
- talmida: Változások 2. rész
- GoodSpeed: Mutasd magad topic!
- MasterDeeJay: RAM gondolatok: Mennyi a minimum? DDR3 is jó?
- aquark: Zsebszámológépek
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- GoodSpeed: Daikin FTXF35E / RXF35F Sensira 3,3 kW Inverteres klíma - a Sztori
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
Új hozzászólás Aktív témák
-
parandroid
félisten
Én csak azt nem értem, hogy mi köze a fatüzelésnek a dízelekhez. Felkészülnek a metánt eregető tehenek, mint a dízel melletti érv?
Az én problémám továbbra is az, hogy itt egy ocsmány módon szennyező technológia, ami olyan erős lobbival dolgozik, hogy olyan hazugságokat ver át a hatóságokon, amit nem szégyell. Mai hír, hogy a német hatóságok jegyzőkönyv alapján is tisztában voltak azzal, hogy mindennapi használat során leállnak a környezetvédelmi berendezések az autóban, hogy ne fojtsák meg a motort. Most éppen a Porsche a soros a botrányban, de csak azért, mert az ő jegyzőkönyvük szivárgott ki. A többi nagyfiú továbbra is lapít, esküdözik, hogy ő aztán nem, de mindenesetre dízelt amúgy sem fejleszt már, és ő az elektromos mobilitás felkent grál-lovagja.
Nem az érdekel, hogy mi a szennyezőbb, megoldást akarok látni, és utálom, ha átbasszák a fejemet. Ha neked ez bejön, told csak a kormot, csak az bassza fel az agyamat, hogy a dízelnek itt még mindig 20 centtel olcsóbb literje, meg a környezetterhelés alapján számolt gépjárműadó címén még mindig a kamu fogyasztási, és kibocsátási adatok alapján számolt töredékösszeget fizeti az összes csaló dízel prémium manager-járgány, meg 5-6 literes fogyasztásra behazudott városi szuv (Touran, Q7, X5, és társaik), miközben üzemidejük 90%-ában még csak nem is üzemel a környezetvédelmi felszerelésük, mert akkor nem lenne meg a robbanékonyság, meg a nyomaték.
Szóval jöhet a benzinesek szivatása is majd, de egyelőre az ilyen nyilvánvaló átbaszásokkal kéne kezdeni valamit. És nem, fogalmam sincs, mi a megoldás, de szerintem továbbra is valami benzin-elektromos hibridben lenne érdemes gondolkozni, minél hatékonyabb energiavisszanyerő rendszerrel, mert god save the EU, ha itt hirtelen több millió elektromos autót esténként egyszerre rádugnak a konnektorra.
Ja, amúgy aktuális a dolog, éppen autót keresek. Nem vagyok boldog a dologtól, de sajnos a Mini első kárfelmérése szerint csak a kívülről megállapított kár eléri az autó értékét. Ha elkezdik szétbontani, sanszos, hogy találnak még ezt-azt, és ha átlépem a javítással az autó központilag meghatározott értékét, akkor onnét az a fölötti rész az én zsebemre megy.
Szóval a TÜV-Rheinlandos hatósági értékbecslő diszkrét tippje szerint most lenne értelme kiszállni a buliból... 
p
Új hozzászólás Aktív témák
- Renault, Dacia topik
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- talmida: Változások 2. rész
- Tőzsde és gazdaság
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Hobby rádiós topik
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- Xiaomi 17 Ultra - jó az optikája
- További aktív témák...
- 212 - Lenovo IdeaPad Slim 5 (16IMH9) - Intel Core U5 125H, no GPU
- Xiaomi 15T 512GB,Újszerű,Dobozaval,12 hónap garanciával
- Lenovo Thinkpad P15 Gen 2 - 82 akkuciklus - 27% ÁFÁS
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 Mini 256GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4647, 100% Akkumulátor
- HIBÁTLAN iPhone 11 Pro Max 64GB Gold -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4584
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Szóval a TÜV-Rheinlandos hatósági értékbecslő diszkrét tippje szerint most lenne értelme kiszállni a buliból... 
