Hirdetés
- gban: Mentsünk meg egy 1151-es alaplapot
- MasterDeeJay: Intel Xeon 2673v4 best buy, avagy 20 mag 6eft-ért
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- lezso6: Kamu AI ismeretterjesztő shorts videók
- sziku69: Szólánc.
- V.Milán: Lányok 2026-ban...
- gban: Mentett Pentium 1 alaplapok
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
Synthwave
HÁZIGAZDA
Tefigyejjmán. Nálunk lehetne keretet ásni, össze kéne szedni a sittet/zsákokat, meg talán egy kis betonozást is beiktathatunk, ha arról van szó. IQ-bajnok szemüveggel és baráti hátbaveregetéssel tudok fizetni.
-
Tasunkó
őstag
Az illúzió csapdájába mindenki beleesik, viszont a haszonállatként rabszolgatartásnak az uradalom határozza meg a kereteit. Ez aztán terjedhet a Scipio Africanus legyezőmesterétől a páros szervek csökkentéséig, és már ma sem szégyenlősek a munkaadói igények.
-
mentor_4
tag
Végeredményben a cégek úgyis a többségből rabszolgát fognak csinálni, ez már csak a sallang hogy milyen technológiával meg hogyan. Ez egy jó fejlődési irány, ha teljesen eltakarja az eszköz a szemet, mert innen már nincs messze a teljes virtualitás. Ami egyébként rendkívül kemény és hosszadalmas tréning, akár egy élteten át tartó meditáció, lelki gyakorlat, önképzés és önfegyelem kell ahhoz hogy az ember úgy tudjon létezni a munkahelyén mintha ott sem lenne, és ezzel a szemüveggel ezt egyszer akár meg lehet majd spórolni.
szívesen leszek "rabszolga"
nekem jöhet
már így is nagyon sok eszköz "rabszolgája" vagyok (mosógép, okostelefon..) -
joghurt
addikt
Ezentúl majd azt is látni fogja, hogyan célzol a farkaddal a piszoárba, mert a hipszterjózsi nyilván nem fogja levenni az okosszemüvegét a kedvedért.
-
Tasunkó
őstag
Végeredményben a cégek úgyis a többségből rabszolgát fognak csinálni, ez már csak a sallang hogy milyen technológiával meg hogyan. Ez egy jó fejlődési irány, ha teljesen eltakarja az eszköz a szemet, mert innen már nincs messze a teljes virtualitás. Ami egyébként rendkívül kemény és hosszadalmas tréning, akár egy élteten át tartó meditáció, lelki gyakorlat, önképzés és önfegyelem kell ahhoz hogy az ember úgy tudjon létezni a munkahelyén mintha ott sem lenne, és ezzel a szemüveggel ezt egyszer akár meg lehet majd spórolni.
-
ddekany
nagyúr
Ja, hát sokaknál minden egyszerű igen/nem: követnek, vagy sem. A válasz "igen", pl. látja a Google a leveleimet, meg mit néztem a mobilon YT-n. Tehát rosszabb már nem lehet, mert már "igen".

-
Rage47
nagyúr
Túlságosan arra fókuszátok, hogy másik megánember készíthet-e rólatok felvételt, meg mit csinálhat vele. Ennél fontosabb, hogy minden amit a szemüveg lát és hall megy be a Google meg MS meg Meta adaközpontjába, mivel csak ott van számítási kapacitás a feldolgozásra. Tehát ha az ilyen szemüveg szoványos lesz, akkor az is, hogy ezeknek a cégeknek ott van milliónyi szeme és füle mindenhol. Akkor ez lesz az új "base line". Nem gond?
Átlagember erre azt mondja, hogy ugyis mindenhol követnek es látják mindened (ezert nem kene mindent mindenhol megosztani), szoval mindegy.
-
ddekany
nagyúr
Túlságosan arra fókuszátok, hogy másik megánember készíthet-e rólatok felvételt, meg mit csinálhat vele. Ennél fontosabb, hogy minden amit a szemüveg lát és hall megy be a Google meg MS meg Meta adaközpontjába, mivel csak ott van számítási kapacitás a feldolgozásra. Tehát ha az ilyen szemüveg szoványos lesz, akkor az is, hogy ezeknek a cégeknek ott van milliónyi szeme és füle mindenhol. Akkor ez lesz az új "base line". Nem gond?
-
Alaaf Pi
őstag
-
F34R
nagyúr
Mikor nemi eroszakkal vadolnak es a kep hanganyag megvan rolad + a no is ellened vall. AI nelkul is van aki a bortonbe rohad artatlanul. A nagy szocialis jelenletnek az a buktatoja hogy akarmikor megtortenhet veled barmi.
-
Balázs Z.
aktív tag
De ez továbbra sem mondja meg, hogy ezt miben szegi meg egy akármilyen kamera. Egyébként is kint vagy az utcán tehát onnantól az nem magán meg nem személyes. Ha készül arról egy felvétel, hogy kint voltál az utcán mi változott?
stellaz arcbahajolós analógiája már jobb, de ennyi erővel amikor látjuk, hogy 100/99 ember telefonon chatelve sétál és a kamerája előre mutat nyilván mert úgy fogja a telót akkor is tulajdonléppen bárkinek futhat a record közben. Nyilván nem így van de, kb. egy szemüveg is ilyen ami felvesz.
A nő meg gyerek felvételt meg nem értem, aki perverz vagy pedo az kinézi magának akit akar aztán otthon gondolatban kiveri rá, most ha erről van felvétele olyan utcai ruhákban amit az adott egyén vállalt, hogy abban kimegy utcára és bárki láthatja az miben más? Nyilván ezt tovább lehet vezetni, hogy akkor megkeresi őket, arcfelismerés, neten megtalálja nevét, lakhelyet, aztán zaklat de hát ehhez nem kell felvétel, szimplán csak követi őket haza ha ilyen szándékai vannak..
Balázs Z.: Nem, lány szoknyája alá fotó nem. De az nem is ugyanaz. Van egy ruhatszett amiben kitalálja bárki, hogy ő ma ebben megy ki. Abban ha lefotoznak akkor semmivel sem látszik több a felvételen mint a valóságban. Akkor miért probléma a fotó? A bugyit aki felvett rá egy szoknyát nem mutogatja önszántából tehát akkor az ne is legyen lefotózva. Nem értem ezt a kérdés, vagy hasonlatot tök más.Nem érted.
„Kint vagy az utcán tehát onnantól az nem magán meg nem személyes”
A test és a képmás az "magán", meg "személyes". Megnézhetsz alaposan élőben
, igazából bárkit (bár nem illik, bizonyos helyzetben meg is csap némelyik előember, lásd "nézed a csajomat???"), de ha felvételt készítesz rólam vagy bárkiről, az követelhetjük, hogy töröld le, vagy máshogy semmisítsd meg.Tessék:
"Alapvetően minden olyan esetben szükség van hozzájárulásra, ha a képen szereplő személy felismerhető, azaz ha egy felvétel az illető egyéni ábrázolására alkalmas. A hozzájárulás megadható szóban, írásban, vagy akár ráutaló magatartással is. Különbséget kell tenni a képmás elkészítése és felhasználása között. A felhasználáshoz főszabály szerint szintén az érintett hozzájárulása szükséges. A képmás elkészítéséhez való hozzájárulás rendszerint nem jelenti a felhasználáshoz való hozzájárulást is."
ForrásMondhatod, hogy téged nem zavar, attól még mást zavarhat, és a törvény (nyilván) őket védi.
Van, akit azt se zavar, ha különböző cégek akár évtizedekre visszamenőleg profilokat gyártanak és adnak-vesznek róla, felhasználva és összekötve minden platformon végzett tevékenységét, meg a kínai firmware sem zavaró mindenkinek a biztonsági kameráiban és telefonjában...
-
Pug
nagyúr
LoL, aham, az AI-nak nem kell a vizualis reprezentaciodrol valami input, hogy tudjun rola allo/mozgokepet generalni, right?
Azosztigen logika bro...
Segitek, nem ugy mukodik barmi hivatalos szerv fele a cafolasa/bizonyitasa egy felvetel valodisaganak, hogy Csandi a PH-rol azt mondja, "fake"...
-
Csandi
addikt
Megkerdezted, hogy mi a kulonbseg a ketto kozott, mert "te nem erted"...
1-es pont, ujra leirom, de "kivalsztod," az altal, hogy onszantadbol mesz az adott nyilvanossagra (es a "megmutatkozasod" idoben terben egyszeri)
Leirtam...
Te meg leirtad, hogy igazabaol erted csak leszarod.
Amivel semmi gond nincs, csak azt kene felfognod, hogy sokan meg nem szarjak le..
De ha tenyleg nem tudod megerteni, hogy a szemelyrol keszult digitalis oder analog kopiakrol valo rendelkezes miert eroteljesen alapjog (foleg az AI koraban)... well, akkor a problema nalad lesz.
Pont az AI korában mindegy. Csinálnak rólad akármit amivel vissza akarnának élni aztán azt mondod, hogy hát ez csak AI generált, fake.
-
Pug
nagyúr
Megkerdezted, hogy mi a kulonbseg a ketto kozott, mert "te nem erted"...
1-es pont, ujra leirom, de "kivalsztod," az altal, hogy onszantadbol mesz az adott nyilvanossagra (es a "megmutatkozasod" idoben terben egyszeri)
Leirtam...
Te meg leirtad, hogy igazabaol erted csak leszarod.
Amivel semmi gond nincs, csak azt kene felfognod, hogy sokan meg nem szarjak le..
De ha tenyleg nem tudod megerteni, hogy a szemelyrol keszult digitalis oder analog kopiakrol valo rendelkezes miert eroteljesen alapjog (foleg az AI koraban)... well, akkor a problema nalad lesz.
-
Csandi
addikt
Rossz felől közelítesz.
A magánélethez, a privát szférához való jog alapvető emberi jog, amely az egyén azon jogát jelenti, hogy mentesíteni kell a jogellenes és szükségtelen megfigyeléstől és korlátozástól, leginkább állami megfigyeléstől és korlátozástól.
Az egyik legnehezebben definiálható alapjog. A magán- és családi élet védelme elsősorban az egyén és a közösség közötti kapcsolathoz kötődik. Az európai jogrendszerek, valamint az amerikai jog egységes abban, hogy a magánéletet védett érdeknek tekinti, de a magánélethez való jog tartalma és korlátai országonként eltérőek. Van, ahol a személyes adatok védelmét is beleértik, van, ahol nem.
A technológiai fejlődés miatt a magánélet fogalma is folyamatosan változik. A kormányok csak akkor avatkozhatnak be a magánéletbe, ha azt a törvény kifejezetten megengedi, és azt törvényes, konkrét okból teszik, például a nemzetbiztonság vagy a közbiztonság érdekében. (A XIX. század végi amerikai értelmezés szerint „az egyedül hagyattatás joga”, a privacy még semmilyen formában sem volt korlátozható.)
Magyarországon a magánélethez való jog az emberi méltóságból eredő személyiségi jog, amelyet a Polgári Törvénykönyv is nevesít. Az Alaptörvény kimondja, hogy mindenkinek joga van a magán- és családi élet tiszteletben tartásához. Nemzetközi szinten az Emberi Jogok Egyetemes Nyilatkozata, a Polgári és Politikai Jogok Nemzetközi Egyezségokmánya és az Emberi Jogok Európai Egyezménye is védi ezt a jogot.
forrásEz a kiindulópont, és random geci techvállalatok nem írhatják felül ezt, akármilyen marketingpotenciált látnak benne, hogy eladhassák a szarjaikat a szellemileg árnyékoltabb polgártársaknak.
De ez továbbra sem mondja meg, hogy ezt miben szegi meg egy akármilyen kamera. Egyébként is kint vagy az utcán tehát onnantól az nem magán meg nem személyes. Ha készül arról egy felvétel, hogy kint voltál az utcán mi változott?
stellaz arcbahajolós analógiája már jobb, de ennyi erővel amikor látjuk, hogy 100/99 ember telefonon chatelve sétál és a kamerája előre mutat nyilván mert úgy fogja a telót akkor is tulajdonléppen bárkinek futhat a record közben. Nyilván nem így van de, kb. egy szemüveg is ilyen ami felvesz.
A nő meg gyerek felvételt meg nem értem, aki perverz vagy pedo az kinézi magának akit akar aztán otthon gondolatban kiveri rá, most ha erről van felvétele olyan utcai ruhákban amit az adott egyén vállalt, hogy abban kimegy utcára és bárki láthatja az miben más? Nyilván ezt tovább lehet vezetni, hogy akkor megkeresi őket, arcfelismerés, neten megtalálja nevét, lakhelyet, aztán zaklat de hát ehhez nem kell felvétel, szimplán csak követi őket haza ha ilyen szándékai vannak..
Balázs Z.: Nem, lány szoknyája alá fotó nem. De az nem is ugyanaz. Van egy ruhatszett amiben kitalálja bárki, hogy ő ma ebben megy ki. Abban ha lefotoznak akkor semmivel sem látszik több a felvételen mint a valóságban. Akkor miért probléma a fotó? A bugyit aki felvett rá egy szoknyát nem mutogatja önszántából tehát akkor az ne is legyen lefotózva. Nem értem ezt a kérdés, vagy hasonlatot tök más. -
Balázs Z.
aktív tag
Csak ha aktívan forog is a felvétel, és ha már jogiság akkor sem leverheted hanem feljelentheted.
Sőt, igazából a GDPR nem azt mondja, hogy nem vehetnek fel téged, hanem az ugye az adatfelhasználást védi, ezesetben azt mondja, hogy engedelmed nélkül kereskedelmi célra nem használhatja amin rajta vagy de személyes célra (nyaralás felvétel, vlogolás stb.) arra igen.
Nem, vlogolásra nem használhatod, csak ha egyedül te nézed. Az igazán izgi vlog lesz.
Ezek szerint a lányok szoknyája alá befotózás is mehet, vagy mi a fasz...?

-
stellaz
veterán
Itt mindenki ilyen kemény, hogy random telefonnal fotozó / videózó emberek kezéből rugdossa ki a mobilját?
Érdekes látni, hogy ennyien szoronganak azon, ha utcakép részeként rajta vannak egy felvételen.
szerk.:
Azzal mi van, amikor a tesla mindent rögzít, minden irányba maga körül? -
Balázs Z.
aktív tag
Itt mindenki ilyen kemény, hogy random telefonnal fotozó / videózó emberek kezéből rugdossa ki a mobilját?
Érdekes látni, hogy ennyien szoronganak azon, ha utcakép részeként rajta vannak egy felvételen.
szerk.:
Azzal mi van, amikor a tesla mindent rögzít, minden irányba maga körül?Rossz felől közelítesz.
A magánélethez, a privát szférához való jog alapvető emberi jog, amely az egyén azon jogát jelenti, hogy mentesíteni kell a jogellenes és szükségtelen megfigyeléstől és korlátozástól, leginkább állami megfigyeléstől és korlátozástól.
Az egyik legnehezebben definiálható alapjog. A magán- és családi élet védelme elsősorban az egyén és a közösség közötti kapcsolathoz kötődik. Az európai jogrendszerek, valamint az amerikai jog egységes abban, hogy a magánéletet védett érdeknek tekinti, de a magánélethez való jog tartalma és korlátai országonként eltérőek. Van, ahol a személyes adatok védelmét is beleértik, van, ahol nem.
A technológiai fejlődés miatt a magánélet fogalma is folyamatosan változik. A kormányok csak akkor avatkozhatnak be a magánéletbe, ha azt a törvény kifejezetten megengedi, és azt törvényes, konkrét okból teszik, például a nemzetbiztonság vagy a közbiztonság érdekében. (A XIX. század végi amerikai értelmezés szerint „az egyedül hagyattatás joga”, a privacy még semmilyen formában sem volt korlátozható.)
Magyarországon a magánélethez való jog az emberi méltóságból eredő személyiségi jog, amelyet a Polgári Törvénykönyv is nevesít. Az Alaptörvény kimondja, hogy mindenkinek joga van a magán- és családi élet tiszteletben tartásához. Nemzetközi szinten az Emberi Jogok Egyetemes Nyilatkozata, a Polgári és Politikai Jogok Nemzetközi Egyezségokmánya és az Emberi Jogok Európai Egyezménye is védi ezt a jogot.
forrásEz a kiindulópont, és random geci techvállalatok nem írhatják felül ezt, akármilyen marketingpotenciált látnak benne, hogy eladhassák a szarjaikat a szellemileg árnyékoltabb polgártársaknak.
-
stellaz
veterán
Itt mindenki ilyen kemény, hogy random telefonnal fotozó / videózó emberek kezéből rugdossa ki a mobilját?
Érdekes látni, hogy ennyien szoronganak azon, ha utcakép részeként rajta vannak egy felvételen.
szerk.:
Azzal mi van, amikor a tesla mindent rögzít, minden irányba maga körül?A probléma, hogy ez nem az utcakép részeként rögzít, hanem mondjuk konrétan téged, a beszélgetésedet, stb. Ha mndjuk te most egy telefonnal odamész bárkihez és a képébe nyomod képés hangfelvétellel, szerintem nem fog neki örülni.
De mást mondok. Ha a mondjuk egy férfi elkezd vele nőket, gyerekeket kamerázni titokban a metrón, akkor is az lesz az álláspontod, hogy ne problémázzanak?
-
Donki Hóte
veterán
Dehát nem kérdeztek meg

Pár ingatlanos portált végignézve a fél falu fent van a drónos képeken. Senkit sem kérdeztek meg, hogy felrakhatják-e a képeket, amin szerepel az ingatlanuk

Ismétlem, engem nem zavar, de ha valakit zavarna, akkor honnan tudhatná meg, hogy kirakták a háza képét felülnézetből, a GoogleMaps képeinél jobb felbontásban?
Amúgy szerintem egy ingatlan megvásárlójának is van joga megtudni, hogy hova költözik, van-e esetleg egy illegális autóbontó páz házzal odébb

-
bigmasterg
addikt
Itt mindenki ilyen kemény, hogy random telefonnal fotozó / videózó emberek kezéből rugdossa ki a mobilját?
Érdekes látni, hogy ennyien szoronganak azon, ha utcakép részeként rajta vannak egy felvételen.
szerk.:
Azzal mi van, amikor a tesla mindent rögzít, minden irányba maga körül? -
stellaz
veterán
Ha analógiát akarsz, akkor a téren van sétálásod inkább annak felel meg, amikor valaki csinál egy képet magáról a térről és azon a felvételen te is látszódsz. A szemüveg meg olyan, mintha valaki odajonne, és 1-2 méterről bámulna folyamtosan, meg a beszélgetéseiteket diktafonra rögzíteni. Ez nem csak morálisan probléma, hanem törvénytelen is.
A valóságra lefordítva lehet, hogy téged ez nem zavar, de mindenki mást pedig igen és teljesen jogos lesz, ha valakinek leverik a fejéről, mert ezt senkinek nem kell elviselnie és a jogászkodás sem elvárható minden ilyen esetben. -
adamklark
senior tag
Szerintem soha. Az AI eleve ilyen döcögős béna kacsa, alig működik angolul is.. Hát még magyarul... Szóval nem várnék erre.
-
Csandi
addikt
Segitek:
- Amikor az utcan latnak, ott a teret es kozonseget, aki lathat tevolegesen "valasztod ki" az ottani jelenleteddel, es idoben termben egyszeri es fix tortenes
- Egy felvetel visszajatszasa felett semmilyen kontrolod nincs, plusz "vegtelen" ismetlodest tesz lehetove, teljesen ismeretlen kozonseg elott.
Nem bonyolult

1.: Felőlem 30x annyian is lehetnének ott, valójában nem választok ki semmit mert mielőtt odamegyek nem tudom, hogy kik és hányan lesznek ott. Oda megyek ahol dolgom van vagy ahol lenni szeretnék, nekem mindegy, hogy 1 vagy 1 millió ember van ott. Tehát ez így nem valid.
2.: És? -
Pug
nagyúr
Segitek:
- Amikor az utcan latnak, ott a teret es kozonseget, aki lathat tevolegesen "valasztod ki" az ottani jelenleteddel, es idoben termben egyszeri es fix tortenes
- Egy felvetel visszajatszasa felett semmilyen kontrolod nincs, plusz "vegtelen" ismetlodest tesz lehetove, teljesen ismeretlen kozonseg elott.
Nem bonyolult

-
stellaz
veterán
Csak ha aktívan forog is a felvétel, és ha már jogiság akkor sem leverheted hanem feljelentheted.
Sőt, igazából a GDPR nem azt mondja, hogy nem vehetnek fel téged, hanem az ugye az adatfelhasználást védi, ezesetben azt mondja, hogy engedelmed nélkül kereskedelmi célra nem használhatja amin rajta vagy de személyes célra (nyaralás felvétel, vlogolás stb.) arra igen.
A való életben meg le lesz verve és ennyi.
-
stellaz
veterán
-
Lajmund
őstag
A nyomorult Samsung AI mikor fog már tudni magyarul? Lassan 3 éve várjuk, és sehol semmi. Amúgy is full béna, haszontalan egyelőre. Ez a szemüveg meg 5 év múlva lesz az igazi, ha egyáltalán megéli.
-
joghurt
addikt
Egyébként a szigorúbb(an betartatott) szabályok sem akadályoznak meg téged abban, hogy te beleegyezz a rólad/házadról készült felvételek publikálásába.
Ezt hogyan tudom generálisan megtenni?
Ha generálisan nem tudok ilyen hozzájárulást adni, akkor honnan tudhatom, hogy publikálásra került rólam/házamról kép, amihez hozzájárulást kellene adnom?
Úgy, hogy publikálás előtt megkérdeznek róla. Ilyen egyszerű.
-
Donki Hóte
veterán
Mert te ezt szoktad meg, és ebben nőttél fel.
De pl. Ausztriában még a Google Streetview autói sem csinálhattak képeket.Egyébként a szigorúbb(an betartatott) szabályok sem akadályoznak meg téged abban, hogy te beleegyezz a rólad/házadról készült felvételek publikálásába. Azt lenne jó megértened, hogy van, aki viszont ezt nem szeretné, és ezek a szabályok az ő jogait védenék. Tök mindegy, hogy azért, mert ronda, vagy azért, mert túl jól néz ki.
Egyébként a szigorúbb(an betartatott) szabályok sem akadályoznak meg téged abban, hogy te beleegyezz a rólad/házadról készült felvételek publikálásába.
Ezt hogyan tudom generálisan megtenni?
Ha generálisan nem tudok ilyen hozzájárulást adni, akkor honnan tudhatom, hogy publikálásra került rólam/házamról kép, amihez hozzájárulást kellene adnom?
-
joghurt
addikt
Ez pontosan így van nálam is, nem tudom, hogy miért kellene, hogy zavarjon az a dolog, hogy a házamról fent van a műholdas, meg a streeview-s képek mellett drónnal készült kép is.

Látom, hogy van itt olyan, akit zsigerből zavar, hogy képet készítenek róla, vagy a tulajdonáról, engem meg nem zavar...
Mert te ezt szoktad meg, és ebben nőttél fel.
De pl. Ausztriában még a Google Streetview autói sem csinálhattak képeket.Egyébként a szigorúbb(an betartatott) szabályok sem akadályoznak meg téged abban, hogy te beleegyezz a rólad/házadról készült felvételek publikálásába. Azt lenne jó megértened, hogy van, aki viszont ezt nem szeretné, és ezek a szabályok az ő jogait védenék. Tök mindegy, hogy azért, mert ronda, vagy azért, mert túl jól néz ki.
-
Postas99
őstag
Cuki Matyi nem szemüveges.
Ez így egy hoax. Amíg nincs a hivatalosan bejelentve hogy a szemüveget viselőkre is gondoltak, ennek a szarn@k sem értelme. -
Donki Hóte
veterán
Vagy csak a legtöbb embert ez nem érinti ilyen mélyen és ahelyett, hogy perelgetné a másikat egy ilyen semmiségért inkább csak leszarja mert nincs jelentősége és az élet megy tovább.
Azok a házak akkor is ott vannak ha senki nem videózza le, elgurulhat előtte bárki autóval és megnézheti. Ha készül róla felvétel mi változik? Nézzétek, mindenki meglepetésére ahol úgy látjátok, hogy van egy ház tényleg van egy ház, sőt mi több, pont úgy néz ki mint ahogy azt a szemetekkel látjátok. Ja igaz, a levegőből a tetőcserepek jobban látszanak. Az tényleg titkos.Ez pontosan így van nálam is, nem tudom, hogy miért kellene, hogy zavarjon az a dolog, hogy a házamról fent van a műholdas, meg a streeview-s képek mellett drónnal készült kép is.

Látom, hogy van itt olyan, akit zsigerből zavar, hogy képet készítenek róla, vagy a tulajdonáról, engem meg nem zavar...
-
joghurt
addikt
Csak ha aktívan forog is a felvétel, és ha már jogiság akkor sem leverheted hanem feljelentheted.
Sőt, igazából a GDPR nem azt mondja, hogy nem vehetnek fel téged, hanem az ugye az adatfelhasználást védi, ezesetben azt mondja, hogy engedelmed nélkül kereskedelmi célra nem használhatja amin rajta vagy de személyes célra (nyaralás felvétel, vlogolás stb.) arra igen.
Kizártnak tartom, hogy a szemüvegben történjen egy helyi rögzítés, vagy ott fusson a helyi AI. Márpedig ha elküldi az én arcom (=biometriai adat) a szerverre, az GDPR sértés.
-
Csandi
addikt
Kíváncsi lennék, hogy az ingatlanos kért e minden esetben minden helyszínre légtérhasználati engedélyt? (Elárulom, biztos nem, már csak az anyagi vonzata és a belterület jellege miatt sem). A g.mapsnak megvan a jogi kerete a felbontás és a zoom “mértékéről”. Egyébként még az ellen is élhetsz bizonyos jogokkal. Az igatlanosnak meg írhatsz egy mailt, hogy ha nem szeretne az általad beadott kereset alapján bíróságra járogatni és tutira elbukni egy kártérítési pert, akkor kva gyorsan módosítsa a képeit..sok ember nincs tisztában a jogaival, és a legtöbb ingatlanos nem csak egy gátlástalan fsz, hanem hülye is és/vagy nem érdeklik a jogszabályok.
Vagy csak a legtöbb embert ez nem érinti ilyen mélyen és ahelyett, hogy perelgetné a másikat egy ilyen semmiségért inkább csak leszarja mert nincs jelentősége és az élet megy tovább.
Azok a házak akkor is ott vannak ha senki nem videózza le, elgurulhat előtte bárki autóval és megnézheti. Ha készül róla felvétel mi változik? Nézzétek, mindenki meglepetésére ahol úgy látjátok, hogy van egy ház tényleg van egy ház, sőt mi több, pont úgy néz ki mint ahogy azt a szemetekkel látjátok. Ja igaz, a levegőből a tetőcserepek jobban látszanak. Az tényleg titkos. -
Geller72
veterán
Felénk az ingatlanközvetítőknek legalább a fele használ drónt, az eladó családi házak jó részéről vannak fent drónnal a levegőből készült képek.
Az egyik közeli ház interneten fent lévő hirdetésén rajta van a mi házunk is, udvarostól, mindenestől. Nagyjából az látszik rajta, mint a GoogleMaps műholdas képén, csak sokkal jobb felbontásban

Azt mondod, hogy az ingatlanos a drónnal megsértette a GDPR-t
A GoogleMaps meg nem sérti meg
Mi a különbség 
Kíváncsi lennék, hogy az ingatlanos kért e minden esetben minden helyszínre légtérhasználati engedélyt? (Elárulom, biztos nem, már csak az anyagi vonzata és a belterület jellege miatt sem). A g.mapsnak megvan a jogi kerete a felbontás és a zoom “mértékéről”. Egyébként még az ellen is élhetsz bizonyos jogokkal. Az igatlanosnak meg írhatsz egy mailt, hogy ha nem szeretne az általad beadott kereset alapján bíróságra járogatni és tutira elbukni egy kártérítési pert, akkor kva gyorsan módosítsa a képeit..sok ember nincs tisztában a jogaival, és a legtöbb ingatlanos nem csak egy gátlástalan fsz, hanem hülye is és/vagy nem érdeklik a jogszabályok.
-
Donki Hóte
veterán
A kapum kocsibeállójának a kameráját sem állíthatom akárhova, gondolom erről is tudsz…Drónnal, ha kapok légtérhasználati engedélyt, lakott területen elég szigorú szabályok vonatkoznak a videofelvételre. Ha csak egy családi háznak a “portája” benne van és felhasználon, “nekem gatya”. Abban tökéletesen igazad van, hogy a nagyobb probléma a felhasználás módjával van, ezt amúgy szabályozzák, csak kb. mindenki leszarja..addig, amíg..
Felénk az ingatlanközvetítőknek legalább a fele használ drónt, az eladó családi házak jó részéről vannak fent drónnal a levegőből készült képek.
Az egyik közeli ház interneten fent lévő hirdetésén rajta van a mi házunk is, udvarostól, mindenestől. Nagyjából az látszik rajta, mint a GoogleMaps műholdas képén, csak sokkal jobb felbontásban

Azt mondod, hogy az ingatlanos a drónnal megsértette a GDPR-t
A GoogleMaps meg nem sérti meg
Mi a különbség 
-
adamklark
senior tag
-10es szemmel majd milyen fasza lesz
-
Geller72
veterán
-
Geller72
veterán
Egyrészt érdekelne, hogy a dioptriás szemüveget viselőkkel mi lesz.
Másrészt érdekelne, hogy miért az a reklám, hogyha ilyet veszel, szeplős leszel?Az adatvédelmi aggályokat én is osztom. Az adatvédelmi hatóság vezetőjének az az álláspontja, hogy közterületen nem lehet kamerázni.
Az újságírói színvonal csökkenését az is alátámasztja, hogy hol Ray-Ban, hol Ray-Ben... Meg úgy emlegetik ezt a két márkát, mintha evidensnek kellene lenni, hogy ez a két aktuális senki az kicsoda...
Dioptria: Ezt meg lehet oldani, én nehéziparban dolgozom, ott is megoldott, bár “aszerint” ez sem lesz olcsó.
-
bambano
titán
Egyrészt érdekelne, hogy a dioptriás szemüveget viselőkkel mi lesz.
Másrészt érdekelne, hogy miért az a reklám, hogyha ilyet veszel, szeplős leszel?Az adatvédelmi aggályokat én is osztom. Az adatvédelmi hatóság vezetőjének az az álláspontja, hogy közterületen nem lehet kamerázni.
Az újságírói színvonal csökkenését az is alátámasztja, hogy hol Ray-Ban, hol Ray-Ben... Meg úgy emlegetik ezt a két márkát, mintha evidensnek kellene lenni, hogy ez a két aktuális senki az kicsoda...
-
Csandi
addikt
-
Geller72
veterán
Persze, csak ha tiltva van a felvétel akkor nincs mit elküldeni.
Ezt írtad:
"Én eleve nem engednék senkinek másik személyről (akár csak a háttérben, bárhogy) semmilyen rögzített felvételt sem készíteni"Nem akarom kitenni a felvétel sehova. Facebookom sincs. Dashcamem van.
Szerintem nem a felvétellel van a gond, hanem utána a felhasználásával.
A kapum kocsibeállójának a kameráját sem állíthatom akárhova, gondolom erről is tudsz…Drónnal, ha kapok légtérhasználati engedélyt, lakott területen elég szigorú szabályok vonatkoznak a videofelvételre. Ha csak egy családi háznak a “portája” benne van és felhasználon, “nekem gatya”. Abban tökéletesen igazad van, hogy a nagyobb probléma a felhasználás módjával van, ezt amúgy szabályozzák, csak kb. mindenki leszarja..addig, amíg..
-
Tasunkó
őstag
A látómező takarása az alapvető hátránya a szemüvegviselésnek. Ennek meg jó vastag kerete van, olyan lesz a látótere mintha hegesztőpajzsban kirándulna, de legalább felvette, végülis a kirándulás a facebook likeszerzésről szól.
-
F34R
nagyúr
Mondjuk manapság ahhoz sok sikert, azt kell mondani mindenre, hogy ai generált azt kész. De milyen felvételt használnának fel ellenem, ahogy sétálok a járdán? Meg mi a rossz kéz? Aki látja, hogy sétálok a járdán?
Nemtom engem sose zavart. Ebben USA-val vagyok, ha kilépsz az utcára vállalod, hogy bármikor felvehetnek. Vegyenek, miért zavarna.
Ettől függetlenül az ilyenek szemüvegek nekem érdektelen, amúgysem vagyok szemüveges, napszemüveg is ritkán.
Az nem indok hogy AI, reszemrol nem erdekel ha mondjuk nem terjed el annyira mint egy okosora vagy hasonlok. Viszont azt ruhellem hogy akarki akarmikor lekamerazhat.
-
Alaaf Pi
őstag
Például az, hogy az eszköz esetleg társíthat egyéb adatokat hozzá, név/nicknév, értékelések egyes helyekről, fb profil...
-
Tesztelo.hu
senior tag
A lakosság közel fele szemüveges (mármint hagyományos szemüveges), és ez az arány folyamatosan romlik. Ők hogyan hordanak majd egy ilyen okosszemüveget?
-
Synthwave
HÁZIGAZDA
Én eleve nem engednék senkinek másik személyről (akár csak a háttérben, bárhogy) semmilyen rögzített felvételt sem készíteni (itt a streamelt u.azt jelentené) a másik fél megkérdezése és beleegyezése nélkül. Induló bünti 500k... Aztán meglátjuk néhány (száz) ilyen ügy a címlapon - után ki, mennyire merné ezt megszegni. Engem ez mocsokosul bosszant, komolyan.

+1
És dashcam is +1. Az hasznos lehet, de nem TikTokra. Plusz ott nem a konkrét személyt veszi. Amíg az ki nem száll a kocsibú egy bézbózütővel.
-
Gomez86
őstag
...ha megnézed pl. a drónos jogszabályokat, meglepődnél, mennyire nincs szabályozva a dashcam..
Azokat a felvételeket sem használhatod fel, ha nem történik semmi, kötelességed (lenne) a delete.. Irgalmatlan sok pert lehetne indítani azokért a publikált felvételekért, amiket így raknak fel a netre..(és nem is egyből lesz bírósági ügy..
).
"Mert én pl szomorú lennék ha nem lenne dashcam és még több szemétláda úszná meg a sunnyogást"
-Azért én is, de nem is ezzel van a baj. Nem a netre kell feltölteni (tik-tok és tsai.), hanem a yardnak elküldeni, feljelentéssel együtt csatolva..Persze, csak ha tiltva van a felvétel akkor nincs mit elküldeni.
Ezt írtad:
"Én eleve nem engednék senkinek másik személyről (akár csak a háttérben, bárhogy) semmilyen rögzített felvételt sem készíteni"Nem akarom kitenni a felvétel sehova. Facebookom sincs. Dashcamem van.
Szerintem nem a felvétellel van a gond, hanem utána a felhasználásával.
-
Geller72
veterán
Mi újság van a dashcam-ekkel? Az gyakorlatilag ugyan ez, csak 50x annyi felvétel készül az úton mert a kocsival gyorsabban megyek mint gyalog.
Mert én pl szomorú lennék ha nem lenne dashcam és még több szemétláda úszná meg a sunnyogást.
Ez annyiban másabb hogy a fejed közelről van rajta nem távolról. Bár egy zebrán átmenni a dashcam-es autó előtt nagyjából ugyan ez....ha megnézed pl. a drónos jogszabályokat, meglepődnél, mennyire nincs szabályozva a dashcam..
Azokat a felvételeket sem használhatod fel, ha nem történik semmi, kötelességed (lenne) a delete.. Irgalmatlan sok pert lehetne indítani azokért a publikált felvételekért, amiket így raknak fel a netre..(és nem is egyből lesz bírósági ügy..
).
"Mert én pl szomorú lennék ha nem lenne dashcam és még több szemétláda úszná meg a sunnyogást"
-Azért én is, de nem is ezzel van a baj. Nem a netre kell feltölteni (tik-tok és tsai.), hanem a yardnak elküldeni, feljelentéssel együtt csatolva.. -
Gomez86
őstag
Én eleve nem engednék senkinek másik személyről (akár csak a háttérben, bárhogy) semmilyen rögzített felvételt sem készíteni (itt a streamelt u.azt jelentené) a másik fél megkérdezése és beleegyezése nélkül. Induló bünti 500k... Aztán meglátjuk néhány (száz) ilyen ügy a címlapon - után ki, mennyire merné ezt megszegni. Engem ez mocsokosul bosszant, komolyan.

Mi újság van a dashcam-ekkel? Az gyakorlatilag ugyan ez, csak 50x annyi felvétel készül az úton mert a kocsival gyorsabban megyek mint gyalog.
Mert én pl szomorú lennék ha nem lenne dashcam és még több szemétláda úszná meg a sunnyogást.
Ez annyiban másabb hogy a fejed közelről van rajta nem távolról. Bár egy zebrán átmenni a dashcam-es autó előtt nagyjából ugyan ez. -
ledgeri
nagyúr
Pcit érzem süllyedni a PH-MA csapatot, mikor a címek ekkorákat tévednek!
-
Geller72
veterán
Én eleve nem engednék senkinek másik személyről (akár csak a háttérben, bárhogy) semmilyen rögzített felvételt sem készíteni (itt a streamelt u.azt jelentené) a másik fél megkérdezése és beleegyezése nélkül. Induló bünti 500k... Aztán meglátjuk néhány (száz) ilyen ügy a címlapon - után ki, mennyire merné ezt megszegni. Engem ez mocsokosul bosszant, komolyan.

-
Synthwave
HÁZIGAZDA
Mondjuk manapság ahhoz sok sikert, azt kell mondani mindenre, hogy ai generált azt kész. De milyen felvételt használnának fel ellenem, ahogy sétálok a járdán? Meg mi a rossz kéz? Aki látja, hogy sétálok a járdán?
Nemtom engem sose zavart. Ebben USA-val vagyok, ha kilépsz az utcára vállalod, hogy bármikor felvehetnek. Vegyenek, miért zavarna.
Ettől függetlenül az ilyenek szemüvegek nekem érdektelen, amúgysem vagyok szemüveges, napszemüveg is ritkán.
-
Geller72
veterán
-
Csandi
addikt
Mondjuk manapság ahhoz sok sikert, azt kell mondani mindenre, hogy ai generált azt kész. De milyen felvételt használnának fel ellenem, ahogy sétálok a járdán? Meg mi a rossz kéz? Aki látja, hogy sétálok a járdán?
Nemtom engem sose zavart. Ebben USA-val vagyok, ha kilépsz az utcára vállalod, hogy bármikor felvehetnek. Vegyenek, miért zavarna.
Ettől függetlenül az ilyenek szemüvegek nekem érdektelen, amúgysem vagyok szemüveges, napszemüveg is ritkán.
-
Synthwave
HÁZIGAZDA
Amúgy az első opció rajongója sem vagyok, de a két dolog között nem kis különbség van. Nem hinném, hogy magyarázni kellene.
-
Tschubi
aktív tag
Akkor te szerencsés vagy, mert te minden esetben egyből el tudod dönteni, hogy aki téged kameráz/fotóz, az akkor sem és a jövőben sem fogja felhasználni a rólad készült videót/képet ellened, és soha nem is fog rossz kezekbe kerülni.
-
Rage47
nagyúr
Nálam is természetellenes, mikor kameráznak. El tudom képzelni, hogy a ma felnövő generáció már nem érzi majd ezt, sőt, elvárja, hogy felvegyék, hát a sok gyerek már ezt is akarja a szüleitől, aztán nézik magukat instán.
-
paatrick
őstag
Reméljük az EU minél előbb kötelezi ezeket a szarokat hogy egy piros fény világítson a kamera mellett ha megy a felvétel
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Amúgy meg szánalmas próbálkozás ez a szemüveg téma, pont semmi szükség rá. A "Meta Ray-Ban sikere" az amúgy miben nyilvánul meg?
-
Synthwave
HÁZIGAZDA
Elemi szinten gyűlölöm, ha fényképeznek, kameráznak vagy mikrofonoznak. Mindig is így volt, mindig is így lesz.
A tavaszi szellőben piros pozsgás kis seggecskémen lágyan himbálózó Kossuth pogácsákban gyönyörködjenek inkább naphosszat. Le is szüretelhetik. ^____^
Egy literal AIDS ez az állandó okoszirszaros kamerázgatásposztolgatás.
-
Csandi
addikt
Igazából azt sosem értem mi a különbség embereknek aközött, hogy látják őt az utcán meg, hogy felveszik és utána mások a monitorjukon láthatják ugyanazt amit mások már élőben láttak.
Vagy legyen oké mindkettő vagy egyik sem
-
Synthwave
HÁZIGAZDA
Csak ha aktívan forog is a felvétel, és ha már jogiság akkor sem leverheted hanem feljelentheted.
Sőt, igazából a GDPR nem azt mondja, hogy nem vehetnek fel téged, hanem az ugye az adatfelhasználást védi, ezesetben azt mondja, hogy engedelmed nélkül kereskedelmi célra nem használhatja amin rajta vagy de személyes célra (nyaralás felvétel, vlogolás stb.) arra igen.
Nem baj. Még egy nyomós ok, hogy még annyit se járjak emberek közé, mint most.
-
Csandi
addikt
Csak ha aktívan forog is a felvétel, és ha már jogiság akkor sem leverheted hanem feljelentheted.
Sőt, igazából a GDPR nem azt mondja, hogy nem vehetnek fel téged, hanem az ugye az adatfelhasználást védi, ezesetben azt mondja, hogy engedelmed nélkül kereskedelmi célra nem használhatja amin rajta vagy de személyes célra (nyaralás felvétel, vlogolás stb.) arra igen.
-
Synthwave
HÁZIGAZDA
Szerintem meg UV fényre sötétedő, dioptriás polikarbonát lencse lesz benne, keret nélkül.
-
joghurt
addikt
Akinek a szemüvegkeretében meglátok egy lencsét, azt nyugodtan leverhetem majd szívlapáttal a GDPR-sértés miatt?
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Megkímélt HP EliteBook 855 G7 Fémházas Strapabíró Laptop 15,6" -65% AMD Ryzen 3 PRO 4450U 16/256 FHD
- Retró számítógép hardver pakk egyben
- Szép! Lenovo ThinkPad X1 Yoga G6 x360 Érintős Hajtogatós Laptop Tab 14" -50% i5-1135G7 16/256 +Toll
- Sigma 35mm f/1.4 DG HSM Art objektív
- 256GB Macbook SSD - Áfás számlával
- Olcsó laptop! Lenovo IdeaPad U330P I i5 I 4GB I 500HDD I 13,3" HD I W11 I Jó akku
- Bomba ár! Dell Latitude 3510 i3-10GEN I 8GB I 256SSD I 15,6" FHD I Cam I W11 I Garancia!
- Samsung Galaxy S24 Ultra 5G 512GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- GIGA AKCIÓS PRECÍZIÓS KÉSZÜLÉK! 7560 i7-11850H 32GB RAM 512GB SSD Nvidia RTX A3000 6GB 1 év gar
- Apple iPhone Air 256GB Független Bontatlan Összes Szín / 27% áfás ár
Állásajánlatok
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest






A GoogleMaps meg nem sérti meg


