Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 13:32:02

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2451) VinoRosso válasza Bici (#2449) üzenetére


VinoRosso
veterán

liszensz kérdése az egész, De én az nvidia helyében saját OSre gyúrnék inkább, nem liszenszre. X86 az kula.

(#2452) stevve válasza Gaboman (#2450) üzenetére


stevve
nagyúr

:Y Az nem semmi eredmény... Nálam ilyen beállításokkal képregény lenne - érthető módon. :)

(#2453) h.adam.92 válasza Gaboman (#2450) üzenetére


h.adam.92
őstag

a q6600-osod rendesen rásegített.
haveromnak ugyan olyan gépe volt mint nekem, csak neki q6600 volt 8800gts g80-al nekem meg e6320. neki majdnem dupla annyi fps-e volt mint nekem. kell az a 4 magocska :K

(#2454) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Mondjuk jól hagzik Nvidia Pforce CPU vagy más néven kiadnának valami efélét. :)
Biztos lenne hozzá 10 GB megosztott videómemória minimum, ahogy a zöldeket ismerem. :DDD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#2455) Hakuoro


Hakuoro
aktív tag

Nvidia Reveals Specifications of Next-Gen Tesla Computing Processors
Érdekes... Nincs elég 100%-os chip? ;]
Csak 448 sp lesz aktív a Tesla-ákban.

[ Szerkesztve ]

(#2456) zuchy válasza Hakuoro (#2455) üzenetére


zuchy
őstag

A kiadott doksiban is 448 Cuda Core van. Az 512 csak mendemonda volt.

Itt a doksi, alig találtam meg. [link]. Összesen 448 Cuda Core lesz. Se több se kevesebb.

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#2457) Hakuoro válasza zuchy (#2456) üzenetére


Hakuoro
aktív tag

De ha a chip 512-es akkor miért csak 448-as példányokat raknak több ezer dolláros profeszionális kártyákra? :U

(#2458) eziskamu


eziskamu
addikt

Lehet még túl sok a selejt, ezért lejebb tették a specifikációkat, mert annyi "mag" biztosan működőképes, hogy közben elréjenek bizonyos kihozatali szintet. A többi magot meg letíltják/leégetik.

[ Szerkesztve ]

(#2459) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem biztos, hogy itt a selejtről van szó. A Tesla kártyáknak olyan specifikációknak kell megfelelni a melegedés és a fogyasztás területén, amit az érdeklődők durván kőbe vésnek. A gyors termék itt nem jelent semmit, ha a megkövetelt fogyasztás csak egy wattal is magasabb, már elküldenek a fenébe, és olyan gyártót keresnek, aki megfelel a speckóknak. Valószínűbb, hogy a 225 W-os max. TDP ilyen speckók mellett teljesíthető. Szóval lehet még 512 SP-s GeForce, az asztali modell esetén egészen 300 W-ig lehet menni a fogyasztásban.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2460) VinoRosso válasza Abu85 (#2459) üzenetére


VinoRosso
veterán

Hát ha éppen kicentizik, akkor durván 260W-ot fog kajolni. Igazából nem tudom, hogy ez sok vagy kevés, VGA-hoz mérten sok, ahhoz képest viszont, hogy mekkora a chip nem. :F

(#2461) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Engem semmi más nem fog érdekelni csak a teljesítménye,ha kiadok majd esetleg egy kártyára ennyi pénzt akkor nem a fogyasztása lesz nekem a lényeg,hanem hogy mindent vigyen fullon!
Jó lenne valamit már tudni róla hogy a mostani DX11 tesztekben mit is tudhat,vajon erősebb lesz e az ATinál.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#2462) xEon1337 válasza Gaboman (#2461) üzenetére


xEon1337
őstag

Január 8. körül okosabbak leszünk ezügyben :)

"Less but better" - Dieter Rams

(#2463) Gaboman válasza xEon1337 (#2462) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Tényleg jó lenne már tudni!
Várom a kártyát nagyon!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#2464) gbors válasza Gaboman (#2461) üzenetére


gbors
nagyúr

fogadjunk, hogy az is számít, hogy befér-e a gépbe :D

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2465) dangerzone válasza gbors (#2464) üzenetére


dangerzone
addikt

Naja...A mostani kártyákat elnézve ez is mérvadó. :)

(#2466) Gaboman válasza gbors (#2464) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Nálam nem lesz ilyen gond még ha 40cm hosszú is lesz! :D

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#2467) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Ugyanaz a Fermis GeForce NYÁK-ja, mint a Tesla esetében. Az meg 10,5 col. Persze a hűtőborda változhat.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2468) gbors válasza Abu85 (#2467) üzenetére


gbors
nagyúr

Kisebb az 5870nél? Akko' nem is köll, snassz :D

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2469) Bici válasza gbors (#2468) üzenetére


Bici
félisten

Ne aggódj, széltében nagyobb lesz a 4 slotos fullréz hűtő miatt. ;]
Azon fognak elbukni, hogy a 40 kilós informatikusok nem tudják majd hazavinni. :D

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2470) dangerzone válasza Bici (#2469) üzenetére


dangerzone
addikt

Majd Ő elviszi mindenkinek, itt a póver :D

(#2471) Crytek válasza dangerzone (#2470) üzenetére


Crytek
veterán

Rohadjon meg a haver direkt mondtam neki felne merje tenni a netre a képemet! :C

jöjjön má info fermiről mit tud.Atisok nagyon elkanászkodtak!

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#2472) Bici válasza dangerzone (#2470) üzenetére


Bici
félisten

Úúúbazzeeee... :Y

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2473) GabN73 válasza dangerzone (#2470) üzenetére


GabN73
addikt

azé a wc a háttérben befigyel ;]

(#2474) Gaboman válasza GabN73 (#2473) üzenetére


Gaboman
nagyúr

És hogy fér rá? :DDD

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#2475) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Egy érdekes hír Radeon HD 4xxx: OpenCL teljesítmény-gondok?. Erre én meg azt mondom egyik kutya másik eb:D ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#2476) VinoRosso válasza Cyberpunk (#2475) üzenetére


VinoRosso
veterán

Erről beszéltem már mióta. Ment itt a nagy hűhó az OCL vs Cuda témában, de arról sose esett egy szó se, hogy milyen teljesítménnyel futnak az OCL-es alkalmazások, és hogy mennyi erőfeszítés szükségeltetik ahhoz, hogy becsületes kihasználtsággal fussanak. Dehát nem véletlenül kussoltak róla, ezért. Senki se reklámozza magát azzal amiben szar.

(#2477) GuB3Ra válasza VinoRosso (#2476) üzenetére


GuB3Ra
aktív tag

Akkor a ferminek szarnak kell lennie a játékok alatt :( :O

Daark minimalism

(#2478) VinoRosso válasza GuB3Ra (#2477) üzenetére


VinoRosso
veterán

nyilván nem lehet a kettőt egyszerre, vagy ha az nvidiának sikerül, akkor szerződtették Tom Cruise-t a mission impossible-ből.

(#2479) Crytek


Crytek
veterán

Halasztják a FERMI-t 2010 márciusra:(

Addigra kb ati kiadja a 6000szériát kb :(

Next PC Upgrade: 2022

(#2481) Gaboman válasza Crytek (#2479) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Valami gond van itt a kártyával,nem tudja hozni az 5000széria sebességét talán azért nem adják ki?

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#2482) xEon1337 válasza Crytek (#2479) üzenetére


xEon1337
őstag

:O
Akkor addig átállok a vörösökhöz egy 4850-el, hogy azért tudjak játszani.. aztán áprilisban remélem örülhetünk :)

"Less but better" - Dieter Rams

(#2483) zuchy válasza Gaboman (#2481) üzenetére


zuchy
őstag

Nem hiszem, simán csak előjöttek az ilyenkor előbújó problémák. Így is elég gyorsak a srácok. :) A teljesítmény már csak a gyártósoron múlik, itt már nem lehet módosítani a chipen. Már régóta nem.

PC-STYLE.hu

(#2484) Gaboman válasza zuchy (#2483) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Nekem is kellene vennem addig valamit amivel tudok nyomulni.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#2485) zuchy válasza Gaboman (#2484) üzenetére


zuchy
őstag

Há mi a fenének adtad el a HD5850-t? :F :P

PC-STYLE.hu

(#2486) NFree


NFree
addikt

[Nagyon bízik az Nvidia a Fermi sikerében]

NA akkor ezzel a hírrel sem lettünk nagyon okosabbak, pedig nagyon várom már az infót "gondolom nem egyedül"
De akkor tényleg késni fognak? én már a teljesítménybe reménykedem,de lehet olyan horror ára lessz ha netán ütnifog , hogy várni kell rá még egy évet :W
Veszek egy 280-at egy évig még jó lessz :(((

vga

(#2487) Gaboman válasza zuchy (#2485) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Mert jó áron kiszálltam belőle! :K

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#2488) zuchy válasza NFree (#2486) üzenetére


zuchy
őstag

"Várakozásaink szerint a Fermi alapú megoldások lesznek a leggyorsabb GPU-k minden egyes szegmensben. A teljesítményről árulkodó számok, amelyeket belső tesztek alkalmával mértünk, alá is támasztják ezt. Az eredményekkel igen elégedettek vagyunk."

DX11 + teszelációval is? :F Érdekes, bízunk a legjobbakban. :)

Van pár érdekes hsz is ott az Iponon. :D

(#2487) Gaboman: De most egy X1650XT-vel szenvedsz. A PC-ben mindig is bukunk az idő folyamán a hardvereken. Most visszajött az ára, de nem tudsz játszani. :)
Vagy legalábbis nem olyan minőséggel és sebességgel.

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#2489) Gaboman válasza zuchy (#2488) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Nincs is mivel,amik voltak kint és érdekeltek végigtoltam.
Már az új játékokra várok,addigra talán meg kijön a Farmi vagy a 6os széria az ATitól.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#2490) Crytek válasza zuchy (#2488) üzenetére


Crytek
veterán

Hát remélem ezzel a szöveggel nem csak magukat áltatják és valóban über lesz a teljesítmény!

Next PC Upgrade: 2022

(#2491) Bici válasza Gaboman (#2489) üzenetére


Bici
félisten

Szerintem, a 6os széria még arrébb lesz. Asszem Q3-at mondtak, de gondolom, annak a legvége, tehát szeptember körül. Kivéve, ha tévedek. :))

Abu azt mondta, hogy az ATi is tick-tock szerű feljesztési ütemet tart, amiből az jön ki, hogy most kell nagyobb sebességugrásnak jönnie.
Ez azt jelenti szerintem, hogy nagyobb különbsgnek kell lennie, mint a hd4-hd5 között, ami legalább 2szerezést jelent. Ha tényleg 32nm-es lesz a hd6, akkor vagy erősen optimalizálnak, vagy nagyobb lesz a mag mérete. Máshogy nem tudom elképzelni, mert 40nm-32nm között nincs kétszeres területi különbség, ha jól számolom.

Abu? :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2492) cowboy_bebop válasza Bici (#2491) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Én úgy tudom, hogy dobják az R600 alapokat, úgyh. nem érdemes így számolgatni.

(#2493) deter válasza Bici (#2491) üzenetére


deter
aktív tag

Nem egészen. Tik-tak féle ütemezésnek a lényege, az architektúra illetve a gyártástechnológia váltás. Az architektúra váltás az "Evergreen" volt. Most a csíkszélesség csökkentés következik. Majd valamikor az év közepén. Nagyon csodálkoznék, ha egy teljesen új felépítésű chip jönne ki 2010 november/december előtt. Másfelől egy adott architektúrának az élettartama egy év általában, a GPU szegmensben. Nincs az AMD-nek annyi erőforrása, hogy ezt felrúgja, főként a recesszió közepén, amikor a piac felvevő képessége is korlátozott. Semmi sem indokolja a sietséget.

Az nV-nél lesz majd kapkodás, hogy utolérjék magukat. Tehát a frissen kijövő GTXXX-nek lesz viszonylag rövidebb a élettartama. Ez olyan lesz, mint anno az ATi-nál X1800-X1900 széria viszonya.

üdv_
deter

(#2494) D1Rect


D1Rect
félisten

Legutóbb amikor ebben a topikban jártam Q4-et jósoltak a fermire. De a kérdés nem változik:

Mikor jön a GT300?

(#2496) gyiku válasza D1Rect (#2494) üzenetére


gyiku
nagyúr

"A következő generációs GeForce-ok várhatóan legkorábban az Nvidia 2011-es pénzügyi évének első negyedévének kezdetekor, azaz január 26-án mutatkozhatnak be. Az első pénzügyi negyedév egyébként 2010. január 26-tól 2010. április 26-ig tart, azaz ebben az időszakban szinte bármikor érkezhetnek a termékek." by ipon

hüllő

(#2497) stevve válasza gyiku (#2496) üzenetére


stevve
nagyúr

Ennél bonyolultabban le se írhatták volna az iponosok, hogy fogalmuk sincs, mikor jön ki. ;] :DDD

(#2498) D1Rect válasza gyiku (#2496) üzenetére


D1Rect
félisten

forrás: ipon? ;]

mod: Nincs vele gondom, jó áron van náluk ez-az, de a hírek a '50-es éveket idézi.

mod2: de az iponos vga hírek topikjai mókásabba mint a ph!-s testvéreik. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2499) emmm válasza stevve (#2495) üzenetére


emmm
senior tag

És még itt anno 2009. novembert emlegettek. Hol van az már... :U

(#2500) gyiku válasza emmm (#2499) üzenetére


gyiku
nagyúr

az mar 2010 marcius :P marciusban meg majd julius lesz :DDD

hüllő

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.