Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 13:32:02

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2601) Abu85 válasza zuchy (#2597) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Beyond3D Site Staff. :)

Gaboman: Valamit akarnak mutatni a CES-en. Ne kérdezd, hogy mit. :) Annyit tudok, hogy a CES után lesz egy "médiabuli" ahol sokat mondanak majd (gondolom a pia hatására :D ).

gbors: Szvsz educated guess, mert insiderben én 512 SP-s GeForce-ról hallok elsőként. Persze lehet, hogy az én insider szimatom csalatkozik majd. :D

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2602) janos666 válasza Abu85 (#2601) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az mindenesetre jó jel, ha ünnepséget szervenek.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#2603) Gaboman válasza janos666 (#2602) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Megyek én is inni! :DDD

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#2604) Abu85 válasza janos666 (#2602) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Vagy leitatnak mindenkit, hogy ne emlékezzenek az eredményekre. ;]

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2605) rocket válasza zuchy (#2597) üzenetére


rocket
nagyúr

Azert Q3 nagyon messze van meg, addigra az AMD is betomi a rest a pajzson, sot.... ;)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#2606) gbors válasza Abu85 (#2601) üzenetére


gbors
nagyúr

aha. csak mer' a 480 csudaprocesszoros top SKU azt jelentené, hogy Charles barátunknak végig igaza volt a kihozatalokkal kapcsolatban ;]
amúgy ha a cseresznyeszedő géppel sem tudnak elég 512-es chipet generálni, akkor a 416-os kisebbik SKU nagyon optimista becslés - 448-as meg nem lesz, az mind megy Teslának :D

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2607) Thom!


Thom!
veterán

mondja is sok jó ember dupla annyi cuda core stb..csak ott a gebasz h ez nem DX lett tervezve, ergo más az architektúra, szóval nem mondok semmit a teljesítményről, hogy jobb lesz-e Evergreennél stb..
de azt igen ahol a nyers erő kell, ott tuti ütni fog..

(#2608) Abu85 válasza gbors (#2606) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Charles papa mostanság jó szimattal dolgozik, de a kasztrálós cikke eléggé bullshit. Nem gondolta végig, hogy a Tesla fogyasztása a leglényegesebb szempont a partnerek szemében, ha túlléped a limitet ajtót mutatnak. Ezek itt nem Consumerek, itt qrva nagy pénzekről van szó és ezért kőbe vésett szabályok élnek. Ezért a kasztrálás, a Fermi így tudja az előírásokat tartani. Persze az bőven lehet, hogy az NV nem gondolt arra, hogy ennyire zabagép lesz a cucc.
Semmi köze az egésznek a GeForce vonalhoz. Ott lehet menni 300 wattig is. :) No persze jó lenne értékelhető fogyasztás, így benne van a pakliban a kasztrálás.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2609) gbors válasza Abu85 (#2608) üzenetére


gbors
nagyúr

nem arra a cikkre gondoltam, hanem azokra, amikben a nagyon kevés %-os kihozatalokon élvezkedett :)

amúgy én nem hiszek abban, hogy a 2 cluster kiiktatása számottevő csökkenést jelentene fogyasztásban - legutóbb a két 5800-as között mértem ilyesmit azonos órajelek mellett, és kemény 7W különbség volt, amit még a táp hatásfokával is kell kompenzálni. Ezzel nem lőnek nyulat.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2610) Abu85 válasza gbors (#2609) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Hát a kihozatallal biztos nem volt minden rendben, másképp nem csinálnának A3-at.

Ha ez a -7 watt kell a limit eléréséhez, akkor kurtítani kell. A computing piacon tényleg kőbe van vésve a Max. TDP. Ha csak 1 wattal több a megengedettnél, akkor nincs üzlet. Ez egy ilyen piac.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2611) Bici válasza Abu85 (#2610) üzenetére


Bici
félisten

És nem jobb ilyen az esetben az órajelet/feszt csökkenteni?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2612) Abu85 válasza Bici (#2611) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem tudom mire érzékeny a Fermi. :) Az NV biztos a legjobbat akarja magának, így gyanítom a kurtítás a legjobb megoldás. Tesla esetében nem annyira szempont a kihozatal. Nem sok chip megy el negyedévente, viszont azokra a vevő jó vaskos árat fizet. :D

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2613) janos666 válasza Abu85 (#2612) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt nekem csak azért furcsa olvasni, mert elég ködös számomra az is, hogy a TDP meghatározásának módja hol van kőbevésve. Pl. az AMD és az Intel értékei közt is elég nagy az eltérés (vagy legalább is sokat hallottam ezt egy időben, lehet kamu is, vagy lehet már a múlté a dolog), ez alapján nem úgy tűnik, hogy nehézséget okozna elcsalni cirka 10W-ot 230-ból, ha sok múlik rajta. És akkor mi a Geforce-okat is olyan szabványos TDP minősítéssel kapjuk, mint amivel a Fermiket adják el? Mert ez megint érdekes a Radeonok és Geforce-ok közti TDP-k körüli anomáliákhoz is.
(Nem az a gond, hogy akár én ne tudnék most összeskiccelni egy szabványjavasltatot TDP meghatározásra, csak hogy van-e ehhez egy és széles körben elfogadott szabvány, vagy miről beszélünk?)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#2614) Abu85 válasza janos666 (#2613) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

TDP-vel lehet trükközni, de Max. TDP-vel nem annyira.
Amúgy az értékeket a Tesla esetében meghatározott tesztprogramokban kell mérni, így ferdítés nem lehetséges. Nem is lenne értelme, hiszen a megrendelő is kiméri magának a sample példányok alapján, és ha kell visszadobja a kártyát az NV-hez. :)
TDP-ben is megadják a Radeon és a GeForce-os adatokat, ott már vannak játszadozások, de a konzumer piacon ez nem lényeg.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2615) gbors válasza Abu85 (#2612) üzenetére


gbors
nagyúr

nekem is rögtön az ugrott be, mint Bicinek. a -2 cluster az 12.5%-kal kevesebb teljesítmény, ha ezt órajelből veszik vissza (mondjuk 1700 helyett 1490 a shader órajel), akkor az biztosan együtt járhat feszcsökkentéssel, amivel a 7W-nál jóval többet meg lehet fogni.

az tuti info, hogy a 448 csudaprocesszor csak a fogyasztás miatt van?

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2616) Abu85 válasza gbors (#2615) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem tuti, de sokkal nagyobb az esélye, mint a brutálisan szar kihozatalnak. Charles papa sokszor más szemszögből nézi a dolgokat. Ha a kasztrált Fermi a szar gyártósorok miatt van, akkor kurva nagy baj van hiszen kell az A4-es revízió is, ami azt jelenti, hogy minimum augusztusig durván limitált mennyiség szállítható a lapkából.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2617) janos666 válasza Abu85 (#2614) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

meghatározott tesztprogramokban kell mérni
Aha, így, és a maximum szó biggyesztésével már már világos.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#2618) VinoRosso válasza Bici (#2611) üzenetére


VinoRosso
veterán

szerintem jobban járnak a kisebb magmérettel, kevesebb lesz a selejt, kissebb a hődisszipáció, nagyobb lehet az órajel.

(#2619) janos666 válasza Abu85 (#2616) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Vagy gyártják egyelőre A3-at, és árulják kiherélten, lassan, de biztosan hozzák az A4-et, amivel kijöhet akár egy új Tesla is, vagy ha ott már nem akarnak babrálni, Geforce vonalra tuti jól jön egy olyan kártya, mint a 8800Ultra (vagy még a GTX285), amiről aztán a herélt A4-ek pedig tuningbajnok kártyákat szülnek az A3-al szereltekhez képest (de szépen is mentek 8800GTS640-ek A3-as G80-al, és a Gainward azt rakta a GoldenSample-ra...)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#2620) Abu85 válasza janos666 (#2619) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez elméletben jól hangzik, de őszintén szólva manapság a TSMC nem egy életbiztosítás. :(

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2621) gbors válasza Abu85 (#2616) üzenetére


gbors
nagyúr

egy szóval nem mondtam, hogy nincs kurva nagy baj ;]

tudom, hogy Charlie-nak az nVidia elrabolta a mennyasszonyát, vagy ilyesmi, de attól még lehet, hogy jó helyen kotorász. az a 3Mrd tranzisztor borzalmasan sok...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2622) NFree


NFree
addikt

[Márciusban rajtolnak a DX11-es GeForce-ok? "ipon"] Hát én nem tudom elhinni , hogy ez a sok időhúzás jót tesz az nv-nek. Mire megjelenik tele lessz már mindenki ati-val, s ha netán gyengébb lessz azonos kategóriába "ár&teljesítmény" akkor lehet , hogy tele vannak lóvéval de igancsak veszteségesen fogják zárni az évet.

Vélemény?? :R

vga

(#2623) Gaboman válasza NFree (#2622) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Március?
Phúúú :(
Veszek én is mást azt meglátjuk mire lesz képes,Március végére már talán kaphatóak lesznek nálunk is,ATinak jön e addig valami az itt a kérdés.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#2624) Crytek


Crytek
veterán

"Az Nvidia ettől eltekintve továbbra is azt ígéri, hogy a CES alkalmával bemutatja friss termékeit, de azok márciusig szinte biztosan nem lesznek kaphatóak."

Remélem nem kapu és tényleg végre mutatnak már valamit! Főleg game tesztek érdekelnek!

Next PC Upgrade: 2022

(#2625) gbors válasza NFree (#2622) üzenetére


gbors
nagyúr

január és február elég lassú hónapok HW fronton, úgyhogy valójában annyit nem vesztenek. sokkal aggasztóbb, hogy folyamatosan csúszkál a termék. nehogy végül oda jussanak, hogy az A3-as szilikon is dead meat...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2626) NFree


NFree
addikt

Lehet hülyeségeget beszélek, de nekem kezd egy kis dejavue-m lenni , mint anno nv megcsinálta a g80-at s sokan várták az r600-at , hogy mikor jön már s durran egy nagyot ám szegényke nagyon karcsú lett, s az amd a hamvaiból most kezd kikecmeredni.
Ezzel csak annyit akarok , hogy lehet kell várni vagy másfél évet egy jó nv karira??? :F
Nem akarok ennyit várni :((( már nagyon csereérett a vga-m :W

vga

(#2627) Gaboman válasza NFree (#2626) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Inkább vegyél ATit,lehet jobban jársz,legalább azokról tudni most mit mennek,és Abu nagyon úgy beszél hogy DX11alatt meg úgy sem lesz jó az NV.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#2628) Crytek válasza Gaboman (#2627) üzenetére


Crytek
veterán

Nem csak Abu.Minden jel erre utal. Gothic 4 no dx11 támogatás inkább csak Physx.
DX9 és dx10-be még lehet überelésre számítani!

Next PC Upgrade: 2022

(#2629) Gaboman válasza Crytek (#2628) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Akkor meg minek ez a kártya?
Ha a jövő játékai DX11ek lesznek mi értelme egy brutális kártyát kiadni DX9 és DX10re?
Hogy az elmúlt 2-3év játékait vigye fullon amit már 2x végigjátszott mindenki.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#2630) CptMisi válasza NFree (#2626) üzenetére


CptMisi
őstag

én 5850et veszek... ha van még fél éved, akkor várj, de én inkább megveszem hónap végén az 5850et, ha sikerül 60 körül találnom egyet....nem mellesleg az nV előre szabadkozik a dx11 miatt, "mert az felesleges"... szerintem már nem dx9ben kell gondolkodni, dx10 nem népszerű a vista miatt (nekem bejött), dx11 a w7 miatt szerintem szárnyra kap majd, ha nem, akkor is jó lesz az 5xxx, ha igen, akkor még jobb ;] amúgy 8600GT-t cserélek :DDD

Gaboman: nem, majd még jobban pénzeli a fejlesztőket, hogy Dx9/10, PhysX stb...

Nem vagyok ATi-fan de ez a "szponzorálás" nagyon zavaró számomra....

[ Szerkesztve ]

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#2631) Gaboman válasza CptMisi (#2630) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Az lehet csak már most mennyi DX11es játék van bejelentve,és a 5000 széria sem gyenge DX9 és DX10 alatt,sőt kimondottan erős.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#2632) CptMisi válasza Gaboman (#2631) üzenetére


CptMisi
őstag

Ennyi infóból ennyire előre semmit nem lehet megjósolni, az biztos, hogy folyamatosan töltődik a piac 5xxxel, ha 'egyszer' kijön az új csoda, akkor árcsökkentés is lesz valószínűleg. Ilyen "...DX11 felesleges, csak lehúzás..." kijelentéseket akkor mond valaki, ha neki nem megy, "...azért a játékosoknak sem kell majd csalódniuk..." hát nem annyira biztató...
Egyszer csak kiderül... :B

Személy szerint kifejezetten örülök ennek a kis fiaskónak, amit most elszenved az nV, talán összekapják magukat :K Amúgy nem vagyok fan, azt a kártyát veszem, amelyik a legjobban megéri, mielőtt letámadnának 500an :))

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#2633) gbors válasza NFree (#2626) üzenetére


gbors
nagyúr

nem hülyeség, kísértetiesen az R600-ra emlékeztet a sztori.

amúgy hihetetlen pszichológiai háború ez a "mikor vegyek VGA-t" kérdés - de nekem személy szerint az utóbbi három esetében bevált az a taktika, hogy olyat vettem, ami aktuálisan megfelelt az elvárásaimnak (pedig a 9600GT miatt kaptam pár vicces jóslatot :DDD ) - aztán a jövő eddig mindig elmulasztott elszáguldani mellettem...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2634) Crytek válasza Gaboman (#2629) üzenetére


Crytek
veterán

Mert már muszáj nekik valamit kiadni.
Szerintem nvidiát az jobban fogja vidítani hogy teszem azt 50 dx9 vagy dx10-es játékban jobb mint ati (persze csak szeretném ha így lenne,de bár így lenne) és elvérzik abban a max 10 dx11-es játékban.
Mire lesz kellő mennyiségű dx11-es game addigra szerintem nvidia is játszható szintre fejleszti a sajátját.

Az biztos hogy egyik szériát sem veszem meg még mert nincs értelme szerintem!

Next PC Upgrade: 2022

(#2635) Gaboman válasza Crytek (#2634) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Te tudod,nekem nem tetszik az eddig tartó huzavona,gondok vannak itt.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#2636) NFree válasza Gaboman (#2635) üzenetére


NFree
addikt

De az is előfordulhat, hogy kurvajó lessz a kari :U csak vannak kis bajok s az nv nem akarja addig kiadni a kezéből amíg ugymond nem tökéletes :U
OLvasgatom az ati topikokat s sok gond van a karikkal, lehet azokra is ráfért volna egy kis finomítás :U

vga

(#2637) rocket válasza gbors (#2633) üzenetére


rocket
nagyúr

Meg az NV30-ra, ott is mondtak nagyokat mennyivel lesz gyorsabb majd mint az R300, es valoban igaz volt nehany cherry picked teszt eseteben, de osszesegeben nem, DX9 alatt meg foleg nem.
Hasonlo tortenet mint anno az NV30/R300 csataban, ha nem lesz tul jo a GF100 DX11 teljesitmenye (amire abbol mar lehet kovetkeztetni, hogy kihereltettek a Gothic uj reszet, es nem lesz DX11, csak PhysX), hogy nem sok jatek lesz DX11 tamogatassal, es ismerven a mentalitasat a cegnek erre fognak is torekedni.
Biztos vagyok benne lesznek meg kavarasok, Crysis2 eseteben szinte biztos lesz valami ami DX11-es AMD felhasznalokat hatranyosan fogja erinteni.

Amik mostanaban fognak majd szivarogni NV altal mert eredmenyek azokat erdemes lesz majd fentartasokkal kezelni, mert ok is megtudjak talalni azt a beallitast, ahol kifutnak az AMD kartyak az 1GB memoriabol. (HD5970 eseteben is igaz, mert ugye hiaba van azon 2GB, az valojaban 1GB-nak szamit.)
Az AMD is ezt csinalta a sajat maguk altal mert eredmenyek eseteben a HD5850/HD5870-nel a GTX285/GTX295 ellen, tehat egyszeru a keplet, nem minden az, aminek latszik :)

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#2638) Cyberpunk válasza NFree (#2636) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát reméljük hogy valami nagy dobásra készülnek :DDD
A HD5xxx-es kártyákkal is vannak gondok, rejtélyes elhalálozások, driver problémák ki jön a friss driver aztán rá egy nappal már hotfix stb. :U nagy a kereslet de nem tudják el látni a piacot elegendő mennyiségű kártyával.
ATI-éknak meg kellene végre tanulniuk normális drivereket írni nem kiadni egy gázost aztán még utána lehet hotfixelgetni meg ilyenek.
Ráadásul valamire való DX11-es kártya az ott kezdődik hogy 5850-es a kisebbek azokkal meg már kompromisszumokat kel kötni.
Nem is beszélve a DX11 alatti durva belassulássokkról, persze gyorsabb mint a DX10 elméletben, de ha mindent használni akarunk mert miért ne akkor lényegesen kevesebb fps-t kapunk annál.
És hát vannak olyanok akiknek számít a minél több fps azok torkán nem fog lemenni ez egykönnyen ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#2639) rocket válasza NFree (#2636) üzenetére


rocket
nagyúr

"csak vannak kis bajok s az nv nem akarja addig kiadni a kezéből amíg ugymond nem tökéletes"

Ilyen a kapitalizmusban nincs, es nem is lesz.

"OLvasgatom az ati topikokat s sok gond van a karikkal, lehet azokra is ráfért volna egy kis finomítás"

Azok irnak altalaban a topikokba akinek gondjaik vannak, igy ebbol nem nem lehet konkluziot levonni, akinek nincs gondja (mint nekem se), nem irogatja le ezt naponta 15x :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#2640) rocket válasza Cyberpunk (#2638) üzenetére


rocket
nagyúr

"A HD5xxx-es kártyákkal is vannak gondok, rejtélyes elhalálozások"

Semmi rejtelyes nincs ebben, mint minden mas muszaki termeknel, itt is vannak elromlo kartyak.

"driver problémák ki jön a friss driver aztán rá egy nappal már hotfix stb."

Mivel a driver nem az nap lesz kesz mint amikor kiadjak, es folyamatosan fejlesztes alatt van, igy a hosszu WHQL procedura kozben javithatnak olyan dolgokat amik mar nem fertek be idoben az elozobe, igy ahelyett, hogy kellene varni a kovetkezo driverre ~1 honapot, kiadnak egy hotfixet. (ami egy beta drivernek felel meg.)
Regebben pont azert nyafogtak sokan, hogy nem kepesek kiadni beta drivereket, es ha van valami problema ami sok embert erint, es surgos lenne a megoldasa, akkor varni kell ~1 honapot a kovetkezo WHQL driverig.
Az NV eseteben volt, hogy 2 het alatt jott vagy 7 beta driver.

"nagy a kereslet de nem tudják el látni a piacot elegendő mennyiségű kártyával."

Ez nem rajtuk mult, nem tehetnek rola, hogy a TSMC-nek veges a 40nm-es kapacitasa.

"ATI-éknak meg kellene végre tanulniuk normális drivereket írni nem kiadni egy gázost aztán még utána lehet hotfixelgetni meg ilyenek."

Erre mar valaszoltam 2-vel feljebb.

"Ráadásul valamire való DX11-es kártya az ott kezdődik hogy 5850-es a kisebbek azokkal meg már kompromisszumokat kel kötni."

HD5770-nel a DIRT2 4xAA Ultra mod, 1680x1050-ben megy nalam 40-42FPS atlaggal palyatol fuggoen, tokeletesen jatszhato, kesobbiekben milesz majd a DX11 jatekokkal azt jelenleg csak tippelni lehet.

"Nem is beszélve a DX11 alatti durva belassulássokkról, persze gyorsabb mint a DX10 elméletben, de ha mindent használni akarunk mert miért ne akkor lényegesen kevesebb fps-t kapunk annál."

Mi ebben a meglepo?
Aki azt gondolta/gondolja, hogy a szebb grafika ingyen van, az magara vessen.
A plusz latvany DX11-ben megeri-e azt a teljesitmeny csokkenest DX9/DX10/DX10.1-hez kepest azt meg mindenki maga kell eldontse, amig jatszhato marad felolem a felere is csokkenhet a teljesitmeny, de ha kirakat featuret csinalnak a DX11-bol egy jatekban az mar egesz mas helyzet lesz. (Crysis kapcsan ez tortent a DX10-zel)
Az a baj, hogy sokan ugy gondoljak a jatekfejlesztok varazslok, pedig nekik is kell ido megismerni az API adta lehetosegeket, DX11 ilyen szepontbol mar most jelentos elonyben van mint anno a DX10 hasonlo ido elteltevel.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#2641) Abu85 válasza rocket (#2637) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Crytek-et annyira nem érdekli az NV. Ők a CryEngine 3-nál nem akarják ugyanazt a hibát elkövetni, mint az előző generációnál. Ha gyors feldolgozást akarnak, akkor DX11-re kell építeni, különben megint benne áll a pénz, és senki sem licenszeli. Ugyanez volt a helyzet a STALKER-nél is. Az x-ray 1.5-ből már zsetont is vártak, de a TWIMTBP korlátozásai miatt nem lehetett gyors motort építeni. Most az 1.6-nál már az AMD felé húztak. Persze nem kötsögök akarnak lenni, csak olyan céget keresnek, akinek az új generációs API-kkal nagy tapasztalata van. Az nekik sem üzlet, hogy a motorból nincs eladás.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2642) athomi válasza Abu85 (#2641) üzenetére


athomi
veterán

A Cryengine 3 PC-n is olyan lepusztult lesz, mint konzolon? [link]

(#2643) rocket válasza Abu85 (#2641) üzenetére


rocket
nagyúr

Epithetik ugy DX11-re, hogy az hatranyosan erintse az AMD kartyait, ha abbol indulunk ki, hogy esetleg a tesszalacio teljesitmenyevel komoly gondok lesznek a GF100 eseteben, akkor azt "kifelejthetik" a jatekbol, a tobbi DX11 funckiohoz meg eleg gyors lehet a GPU.

Jowood eseteben komoly fordulat allt be a Gothic kapcsan, mondhatom nyugodtan nem vart fordulat, mert semmi elojele nem volt, hogy dobjak a DX11-et a PhysX kedveert, de hatalmas meglepetesnek se neveznem, mivel altalaban az NV igy jatszik, es fog is.
Crysis2 meg joval odebb van, hogy ennyire optimista legyel vele kapcsolatban, addig meg sok minden tortenhet.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#2644) Abu85 válasza rocket (#2643) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem optimizmus ez, hanem értelmetlen lenne egyes DX11-es újdonságokat csak az NV kedvéért kihagyni. A Crytek nem Spellbound, nekik nem az NV jóléte számít, hanem a Crysis 2 grafikája ... Pénzük meg van elég. Épp elég kárt szenvedtek attól, hogy a CryEngine 2 ilyen korlátozott lett, csak azért mert hittek az NV irányadásaink. Most lett olyan csúcskártya a piacon, ami brutálra kimaxolva is akadás nélkül viszi a játékot, pedig ez hamarabb is megtörténhetett volna, ha nem ezt az utat választják.

A PhysX-et szerintem félreértelmezik a felhasználók. A Spellbound-os csávó csak azt mondta, hogy a PhysX API-t használja. :) Persze ettől még lehet GeForce PhysX, de ha nem, akkor ez a játék is felkerül a "kimaradt a beígért PhysX gyorsítás" listára, pedig itt egyelőre nincs beígérve (ellentétben a Terminatorral, a Borderlands-zel és a Shattered Horizonnal).

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2645) tzsolesz válasza rocket (#2643) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Jowood eseteben komoly fordulat allt be a Gothic kapcsan, mondhatom nyugodtan nem vart fordulat, mert semmi elojele nem volt, hogy dobjak a DX11-et a PhysX kedveert, de hatalmas meglepetesnek se neveznem, mivel altalaban az NV igy jatszik, es fog is.

Ezért is születtek meg azok az ismert elveim az NV-vel kapcsolatban. :(((

Még pedig: Egy rongyos fillér nem sok, annyival sem szeretném gyarapítani az eladási mutatójukat, azzal, hogy valaha is NV kártyát veszek. Tehát soha, ezektől a mocskoktól. A másik oldal sem sokkal jobb, de ezek viszik a pálmát.

[ Szerkesztve ]

(#2646) emmm válasza rocket (#2643) üzenetére


emmm
senior tag

Nemár, a Gothic is PhysX-es lesz? Nagy kár, pedig régi nagy kedvencem a sorozat...
Már a Risen-t is DX 10-re vártam legalább, aztán tessék.

(#2647) janos666 válasza emmm (#2646) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor most elárulom, hogy a Gothic 3 is Physx-es. :DD
De mielőtt összetörnéd a DVD-t nyugi, csak CPU-n számol.
És mielőtt emiatt nem vennéd meg, a Gothic 4 is tuti tud majd CPU-n is Physx-elni. És ennek önmagában még nem sok köze van a DX verzióhoz, és annak sem közvetlenül a látványhoz. :P

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#2648) emmm válasza janos666 (#2647) üzenetére


emmm
senior tag

Félreértettél...csak gondoltam, a Gothic 4 már csak DX 11-en fog kijönni, ennyi. Egyszerűen meglepődtem.
Mindig rágyúrtak a grafikára, csodálom, hogy most nem teszik meg (mielőtt valami lapos nehéz tárgy eltrafálna, megjegyzem, ez már nekem a DX 11 lenne). Azért mert PhysX-es, én még simán megveszem, mert magát a játékot, mint stílust, élményt, amit ad, szeretem.

Azért a látványhoz a DX-nek közvetetten annyi köze van, hogy a fejlettebb DX gyorsabban kiszámolja ugyanazt, tehát még több látványelemet bele lehet gyúrni ugyanabba a programba. (bár jobban elolvasva, te sem állítottad az ellenkezőjét)

Akárhogy is, várom a Gothic 4-et! :K

(#2649) VinoRosso válasza athomi (#2642) üzenetére


VinoRosso
veterán

nem az ilyen lesz.

[ Szerkesztve ]

(#2650) CptMisi válasza rocket (#2639) üzenetére


CptMisi
őstag

ez minden ATi kártyánál így van, de például haver sose panaszkodott, sőt jó ideje radeonokat cserélgeti csak...másik ismerősnek 5770e van, semmi gondja sincs vele...nekem például volt bajom az nV kártyámmal is, de nem mindjárt azzal kezdtem, hogy tanuljanak már meg normális drivert csinálni, hanem megnéztem mi baja...

"csak vannak kis bajok s az nv nem akarja addig kiadni a kezéből amíg ugymond nem tökéletes" :B elég érdekes gondolat, nem mellesleg miért úgymond? vagy tökéletes, vagy nem...

tzsolesz: már én is így állok a dologhoz, de a másik oldal miért nem jobb? Stalker Call of Pripyat elején amd, ati logo....haver intel, nv gépén gond nélkül futott....más szponzorálni és lefizetni...

[ Szerkesztve ]

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.