Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hűtőpad

Hozzászólások

(#551) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

"ZALMAN - ZM-NC1000 Fekete"
Hűtőpad jó 17" notebookhoz ?

(#552) házimozis válasza gr.bence (#549) üzenetére


házimozis
tag

A válasz kb u.o. normális volt mint a kérdés.
Divat lett itt a fórumban, hogy "AZONNAL válaszoljon valaki, mert kérdezek"
EZ a primitívség! (nem így akartam írni, de most megkaptad mert beszóltál)
Mellesleg 1-2 hónapos típusismertető leírások után milyen infót vársz még? :F További 7en írják le, hogy "vettünk padot és jó"? :F

Ez a "pápá"-t elhagyhatnád, mert szánalmasan infantilis. (gügye?)

[ Szerkesztve ]

(#553) házimozis válasza Darth_Revan (#551) üzenetére


házimozis
tag

Valszeg nem. 330mm széles a pad, a 17" noteszeknek 330-340mm vannnak a lábai (kis gumi gübicsek) ergo a notesz a hasán fekszik fel a padra. :((( Én is ez (340mm vagyok) miatt nem vettem, pedig tutti db. :U

(#554) gr.bence válasza házimozis (#552) üzenetére


gr.bence
aktív tag

köszi az infot.

de én nem szóltam be ha te igy érzed akkor jól van....

amugy a forumozás arról szól hogy beirrunk a forumba és válaszolnak rá én nem azonnali választ akartam érted amit mondok?
ennyi. meg kérlek akkor irj nekem választ ha névszerint hozzád irok kérdezek vagy bármi ok??

másik:normálisnak gondolod azt ahogy te szoktad osztani az emberek nagytudásu barátom?

ne vedd sértésnek de kicsit lekezelő bunkó paraszt a modorod ennyi :))

reagálhatsz a válaszomra de leszarom........

KÉREK MINDEN ÉRTELMES EMBERT NYUGODTAN KÉRDEZZEN ÉS A TÖBBI ÉRTELEMES EMBER VÁLASZOLNI IS FOG.

ja mégvalami egy idézet:

"ne vitatkozz a hülyékkel mert lealacsonyodsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!
az a baj a világgal, hogy az okosak örökké kételkednek, a hülyék meg mindig holtbiztosak mindenben."

LEHET TÚLREAGÁLOM A DOLGOKAT HA IGEN AKKOR BOCS......KOMOLYAN

[ Szerkesztve ]

(#555) Batmause válasza gr.bence (#550) üzenetére


Batmause
tag

Igen, jobb oldalt van.

(#556) Batmause válasza Darth_Revan (#551) üzenetére


Batmause
tag

Létezik ilyen is:

Zalman ZM-NC2000

Nem régi, de 17"-es noteszekhez van. iPonnál is lehet ilyet kapni asszem. 17"-eshez a ZM-NC1000 tuty nem jó, ugyanis 15"-os noteszgépek talpához lett igazítva a hűtőpad szélessége...

(#557) házimozis válasza gr.bence (#554) üzenetére


házimozis
tag

Nem!
A fórumozás arról szól, hogy akkor kérdezünk meg valamit, ha nem találjuk közel s távol a választ. :K Mert nem "a 200x feltett kérdések fórumában vagyunk", pláne, hogy a válaszhoz elég lenne kb. 2őt lapozni keresőzni és olvasni.

Bunkóparasztozás helyett esetleg elolvashatnád az alapelveket. És azután ha hülyét akarsz látni, elég ha tükörbe nézel! ;]
A stílusodra biztos vevők abban a disznóólban ahonnan te jössz, de ha nem tudsz az itteni szabályok szerint fórumozni, akkor ide se gyere, ...vagy legalább ne legyen ekkora ARCod hozzá.
Bunkó (eszet osztó) csak azzal vagyok és ott, aki mindent szabályt felrúgva öntörvényűen tesz azt amit akar. (ez a kb. definiciója) Ez nem az a hely.
Kinek van kedve lapozni ugyanazt a témát, többtucat tételben, csak mert hetente megkérdezi valaki? Miért van az, hogy a de facto és de jure szabálytalankodók háborodnak fel ha, szóváteszik nekik?
Tán ... "Nagy az Isten állatkertje?" nem ez a baj ....Alacsony a kerítés. ;] (hogy én is idézettel tegyek célzást ;) )

...szóval a szájkatarét akár be is fejezheted - nem vagyunk egy súlycsoportban - és mert itt nem én vagyok az, aki nem tudja a rendet.

Én kérek elnézést a topiktól az OFFért.

[ Szerkesztve ]

(#558) gr.bence válasza házimozis (#557) üzenetére


gr.bence
aktív tag

bocsánatot kérek tőled is és mindenkitől hogy igy kikeltem magamból...
neked is van igazságod de szerintem nekem is.egyezzünk ki egy döntetlenben ok?

nem vagyunk egy súlycsoport? :O

szia

(#559) Batmause


Batmause
tag

Nézzétek ezt inkább priviben kellett volna...

Az egyik igazán visszaolvashatott volna - ha jól emléxem akkor tényleg téma volt -, a másik meg legyen egy kicsivel türelmesebb...

(#560) Darth_Revan válasza Batmause (#556) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Hát, ez valóban jó, de ahogy elnézem, Magyarországon eléggé ritka darab :( Főleg a fekete kivitelben ... :(((
Esetleg van más olyan fekete színű hűtő ami van ilyen hatékony? (Olyan hűtő nem érdekel ami csak 2-3 fokot hűt le, minimum 10fokot hűtsőn le! :DDD )

(#561) spyduck válasza Darth_Revan (#560) üzenetére


spyduck
nagyúr

És melyik az amelyik 10 fokot hűt legalább?

(#562) Darth_Revan válasza spyduck (#561) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Pl ZALMAN - ZM-NC1000 Fekete? (igaz ez 15,4")

(#563) spyduck válasza Darth_Revan (#562) üzenetére


spyduck
nagyúr

17" wide-ra mit ajánlasz, mennyibe kerül?

(#564) Batmause válasza Darth_Revan (#560) üzenetére


Batmause
tag

iPon és ModdingComputer-nél lehet kapni (ZM-NC2000, de sajnos csak ezüst), ha jól emléxem. Meg kell rendelni és átfested... :DD

Mást nem tudok mondani...majd még este körbenézek.

[ Szerkesztve ]

(#565) Batmause válasza spyduck (#561) üzenetére


Batmause
tag

Coolermaster hűtője lazán hoz ennyit, de a ZM-NC1000 is hoz ennyit - nézd meg a NC1000 tesztjét a holnapomon! :))

(#566) spyduck válasza Batmause (#565) üzenetére


spyduck
nagyúr

Jó kis teszt, köszi :R

(#567) Batmause válasza spyduck (#566) üzenetére


Batmause
tag

Én köszi a dícséretet. Van valami építő jellegű kritikád?

(#568) spyduck válasza Batmause (#567) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nincs! Nagyon jó! Annyi baj van, h kevés a tesztelt dolog!

evrybody:
erről mi a vléemény: [link]

(#569) házimozis válasza spyduck (#568) üzenetére


házimozis
tag

Gagyi, műanyag! :( szó szerint.
Láttam működés közben. A HUB ér benne valamit, de a hűtési hatásfoka (és valószínűsítem üzemi zaja) - ezért a pénzért? :F
Ennyiért vannak több fémmel szerelt minőségi darabok is.

17"hoz tettünk itt korábban ajánlatot - a piaci helyzet nem változott.

[ Szerkesztve ]

(#570) Batmause válasza spyduck (#568) üzenetére


Batmause
tag

Szombat este bővül a tartalom...:DD
Addíg marad így, ahogy van - hibákkal együtt.

Nekem sem tetszett annyira az említett hűtőpad. Inkább szánj rá még néhány ezer forintot. Azon ne múljon a dolog!

[ Szerkesztve ]

(#571) viresz


viresz
tag

Lombtalanításnál begyűjtöttem ventillátorokat, sk barkács lesz.

(#572) Batmause válasza viresz (#571) üzenetére


Batmause
tag

:DD Hajrá! :))

(#573) házimozis válasza viresz (#571) üzenetére


házimozis
tag

"Lombtalanításnál"

Fát vágtál? ;] Melyiken terem ventillátor? :P

[ Szerkesztve ]

(#574) GeryPc válasza házimozis (#573) üzenetére


GeryPc
senior tag

:)) :C :DDD

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

(#575) GeryPc


GeryPc
senior tag

Nekem is ez jön be a legjobban ZALMAN - ZM-NC1000 sztem jobb a tervezés mint a legtöbb padnál mert a képből ítélve ez egész felületen fujja a levegőt,másrészről én is vmennyire kételkedem a hatékonyságban mivel a legtöbb gép burkolata műanyag az meg ugye nem vezeti a hőt legalábbis elég szarul,de nyárra csak kellene neki vmi hűtés mert nálunk kik*rt meleg van a lakásban kinnt 40fok bennt 50 :DDD
ezt a kivitelt feketében hol lehet kapni,vkinek van ilyene,tapasztalat blablabla szokásos kérdések :DDD

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

(#576) GeryPc


GeryPc
senior tag

Ezt mos találtam kicsit kételkedve állok ez előtt a kép előtt mert az én notimnak semmi hangja nincs hogy lesz egy hűtőpaddal csendesebb ezt enm értem :U

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

(#577) GeryPc


GeryPc
senior tag

közben már én is megtaláltam ami érdekelt maradok én is a zalmannál ha találok feketét

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

(#578) tomiee85


tomiee85
senior tag

Sziasztok!

Egy Acer 5520-as notit vettem, mert a vidkártya ami benne volt meggyőző volt az árához képest.(x2400xt) Meglett a dolog következménye, mert kb 1.5 órát bír max tápról és iszonyatosan melegszik. Gondolom az olcsó ár következménye a szar hűtés...a kijelző alső harmada is full forró gondolom nem tesz jót neki.
Amióta beleraktam egy újabb giga ramot azóta a kezem alatt(ott a ram) is borszasztóan melegszik..
Szerintetek ezen a problémán tud-e és mennyit segíteni egy hűtő alá? Melyik a legerősebb hűtő?

Válaszokat előre is THX

(#579) házimozis válasza tomiee85 (#578) üzenetére


házimozis
tag

A legerősebb hűtő- az a-szekrény. :DDD

Ez nem márkafüggő feature, hanem fizika. Hamar vegyél hűtőpadot. Játékhoz kötelező. Office-ban pedig - mikor pad nélkül vagy - a VGA teljesítményszintet kell visszavenni a Catalystban. ...És el fogod felejteni ezt a problémát. ;)

Globálisan sincs a hűtés átgondolva a noteszgyártók résszéről. Megbolondítják a népet a "gigamegaturbo" paraméterekkel, közben ők maguk is tudják, hogy elégtelen a hűtés. Hisz az alaplapi bc gépekhez képest 3x akkora áramfogyasztás jó részét elfűti a készülék, ehhez képest alig javítottak a hűtésén. Hely sem nagyon van rá, és költséges is volna a trükkös módszerek kifejlesztése. (minima' 3db miniventi kéne, de az már zajos stb.)

[ Szerkesztve ]

(#580) házimozis válasza GeryPc (#577) üzenetére


házimozis
tag

itt találsz [link]

Annyiszor reklámozom őket, hogy árengedményt fogok tőlük kérni. :P

[ Szerkesztve ]

(#581) Batmause válasza GeryPc (#576) üzenetére


Batmause
tag

A kép amúgy igaz, de hozzáteszem hogy merevlemezre vonatkozik a kép. Nézd meg a képeim és látni fogod. GPU esetén jóval nagyobb hőmérsékletekről lenne szó - kicsit csalóka a dolog.

(#582) Batmause válasza tomiee85 (#578) üzenetére


Batmause
tag

Házimozis tippje nagyon jó! Az ipon.hu a legolcsóbb és ráadásul tök normálisak voltak velem a boltban személyes átvételkor.

Honlapomon megtalálod a Zalman ZM-NC1000 tesztjét - megköszönök egy-két támogató kattintást -, de végülis a legtöbb hűtőpad hozza a hasonló teljesítményt. Házimozis is írt régebben Coolermaster márkájú hűtőpadjáról és elégedett volt a teljesítményével - igaz 17"-os kivitel, de kisebbekhez is jó.

Számomra a Gigabyte hűtőpadjai a kérdésesek és a Thermaltake bizonyos "hűtőpadjai" is kérdésesek a számomra...

Remélem tudtunk segíteni ;]

[ Szerkesztve ]

(#583) Logitech válasza Batmause (#582) üzenetére


Logitech
aktív tag

Ugyan ilyen Zalman van nekem is, én úgy használom, hogy teljesen az elejére tettem a gépet, a gép alján lévő gumitalp van a hűtő elejénél, nem maga a gép háza, és úgy még jobban hűti.

(#584) Batmause válasza Logitech (#583) üzenetére


Batmause
tag

Jaja, már én is egy jóideje úgy használom. Sokkal jobban hűti a gépet, de nekem így a noteszgép jobb alsó sarkát nem hűti - ott melegszik a legjobban - és ezért végülis rosszabb a hatásfoka...szóval marad a rendes felhelyezés... :(

(#585) GeryPc válasza Batmause (#581) üzenetére


GeryPc
senior tag

egyet értenék ha csak a hőmérséklet lenne kiírva de ott van mellette hogy dba,elég érdekes lenne ha egy vinyonak 35dba lenne a hangja meg is őrülnél tőle,sztem gép átlaghőmérsékletet írtak ki az az 55fok :R

végülis úgy döntöttem 2000-es zalmanra nevezek be,az állítható dölészöge miatt,meg több rajta a lik :DDD

[ Szerkesztve ]

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

(#586) Batmause válasza GeryPc (#585) üzenetére


Batmause
tag

Hajrá!
Ha megveszed jössz ide egy-két fényképpel és rövid tapasztalatokkal! ;] :D

(#587) GeryPc válasza Batmause (#586) üzenetére


GeryPc
senior tag

hát ha olyan szépet nem is tudok csinálni mint te de azért igyekszem ;)
kinváncsi vagyok én is mit produkál elvileg holnap már meglesz :))

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

(#588) Batmause válasza GeryPc (#587) üzenetére


Batmause
tag

Jaja, én is kíváncsi vagyok rá.

A hétvégén a honlapra feltöltött képeket lecserélem.
Ezuttal normális fényképezővel készítem a képeket - és nem a jóörge SonyEricsson W800i 2mp-eles kamerájával...

Kíváncsian várjuk a fejleményeket! ;]

(#589) GeryPc válasza Batmause (#588) üzenetére


GeryPc
senior tag

magáról a cuccról én is csak mobillal tudok képet csinálni,de majd megprobálok nomrális fényviszonyok mellett fényképezni,7végéig meg sztem meglesznek a tesztek is ha gondolod feltöltheted az oldaladra ezzel is bővülne a teszt tár :K
de sztem én everestel fogom nézni a hőmársékletet ott egyben látszik mindennek a "foka" :DDD

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

(#590) házimozis válasza Antibazsi (#100) üzenetére


házimozis
tag

.

[ Szerkesztve ]

(#591) GeryPc


GeryPc
senior tag

na már nálam van a zali már csak haza kell mennem meloból hogy beizzítsam a rendszert :K

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

(#592) GeryPc


GeryPc
senior tag

na vannak már eredények most csak leírom aztán majd kjésőbb felrakom a képeket is meg a screenshotkat is
vinyo terhelve eddig olyan 42-43 fok volt most 38 fokos
gpu terhelve eddig melegebb napokon 67 fok is volt most 60
cpu is ugyan annyi szokott lenni mint a gpu max 1 fokkal kevesebb most az 59-60

egy pár észrevétele potit max fordulatra felcsavarva is k*rva halk a szerkezet,(kéken világít a ledje ergo megy a kék msi ledekhez :P )
kikapcsolt állapotban is vesz lesz a hőből,pedig nem értinkezik ugye a laptoppal tehát lehet igazság a passzív noti hűtőkben is max kisebb a teljesítménye mint egy aktívnak persze ez mindig is így volt van lesz :K

Nem terhelt állapotban iszonyatosan leviszi a hőmérsékletet
vinyo 34
gpu 50
proci 45
így nézek :Y

jah igen és a dobozára az van írva hogy up to 20" notebooks,hát nem tudom hogy van e 20" noti de hogy nem férne rá az is biztos,vagyhát lelógna mind a két szélén, 17"-esnek még tökéletes!
remélem segítettem pár embernek a választásban :R

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

(#593) wwhy válasza GeryPc (#592) üzenetére


wwhy
veterán

Nem terhelt állapotban iszonyatosan leviszi a hőmérsékletet
vinyo 34
gpu 50
proci 45

nekem hűtő nélkül is ezek a normális értékek ;], sőt, proci: 38-40.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#594) GeryPc válasza wwhy (#593) üzenetére


GeryPc
senior tag

vitte még lejebb is,nem vártam eleget de akkor you are a luky man :C

ui.: sztem ez gép függő mondjuk nekem bekapcsolás után már 43 fokos a proci,szal két különböző gépet nem igazán lehet összehasonlítani,najó de tudom hogy csak kekeckedsz :P

[ Szerkesztve ]

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

(#595) Batmause válasza GeryPc (#589) üzenetére


Batmause
tag

Rendben, szívesen felteszem - de a te neveddel. :))

Hasonlóan csináld, mint én - hogy látszódjon mennyire hajlamos melegedni a noteszgép.
Terhelésnek is kell szerintem minimum egy óra, hogy látszódjon az eredmény. Talán a visszahűlésese dolgot ki lehetne hagyni - bár szerintem az is fontos, jobban kíméli a hardwareket. Amikor én teszteltem akkor stopperrel mértem az időt, hogy lehető legpontosabban hozzam az eredményeket.

Everest listázza az időket? Mert akkor azzal jóval könnyebb lehetne a méréseket rögzíteni.

[ Szerkesztve ]

(#596) GeryPc válasza Batmause (#595) üzenetére


GeryPc
senior tag

láttam van msn címed,ha megcsináltam akkor felveszlek aztán átküldök mindent,képeket meg sreenshototkat is everestet meg áttanulmányozom addig mert azzal egyszerűbb lenne!
jah és annyit írj majd oda hogy by Gery :)) najó csak vicc,nem ragaszkodom hozzá :R

[ Szerkesztve ]

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

(#597) Batmause válasza GeryPc (#596) üzenetére


Batmause
tag

Nem tényleg, a te méréseid. :DD
Nem szeretem elvenni mások eredményeit. :R

Valahogy így gondoltam a végére: "Köszönet a mérésekért és a képekért Gerynek"

Amúgy ha e-mailre küldenéd el az sokkal szerencsésebb lenne. MSN-en ritkán vagyok fennt, főleg, hogy lusta vagyok beállítani a wi-fi routert. :DDD

(#598) GeryPc válasza Batmause (#597) üzenetére


GeryPc
senior tag

oké megbeszéltük,7végén lesz időm vele szöszölni!

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

(#599) tomicsek


tomicsek
csendes tag

sziasztok. Erről mit tudnátok nekem mondani ACER TRAVELMATE 5520G szeretném.Spire Pacific Breeze II notebook hűtő CF300-NEB

(#600) tomicsek


tomicsek
csendes tag

Sziasztok. Erre a notira szeretnék hűtőpadot:ACER TravelMate 5520G-6A1G08
milyen lenne jó rá. Köszönöm a segítséget mindenkinek. Üdv Tamás!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hűtőpad
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.