Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hűtőpad

Hozzászólások

(#901) krajcsovszki válasza krajcsovszki (#893) üzenetére


krajcsovszki
csendes tag

Na végül a Logitechet rendeltem, mivel az belefér biztosan a táskámba, a hűtés pedig a tesztem alapján nem olyan fontos szempont, inkább csak a megnyugtatásomra szolgál ;)
Egyébként a CM-ről láttam egy képet, ahol látszik a hűtött terület és a légbeszívója a notimnak pont nem esik bele, úgyhogy végülis mindegy... (egyébként a legjobban elhelyezett hűtése ránézésre az egyébként rettenet gagyi Manhattennek (http://ipon.hu/webshop/product/manhattan_notebook_huto/111118) van, a három venti pont a vinyó-ram-légbeszívó alatt van, de az alulról szív, így nem jó ölbe)

Majd ha megjött beszámolok róla :)

(#902) teknős


teknős
csendes tag

Hi!

Van egy Asus F8SV laptopom, és mostanában igen melegszik, szóval akarok alá venni egy hűtőt. Alulról szívja és jobb oldalt fújja ki a levegőt. Alul mondhatni középen van "V" alakba a 3 cuccos légbemenete.[link]

2 minőségit néztem ki:D meg egy bóvlit:d :
[link] > ez talán azért lenne jó, mert kb ott lehet a laptophűtő, de nem tom, hogy mi az ami a thermaltaken alul van középen(ott vajon fúj e levegőt?)
[link] > ezt néztem 1.nek, de úgy vélem, hogy pont ott van középen az az alumínium borítás, ahol nekem a bemenet:(

És most egy érdekes cucc:D
[link]
Ehhez nem tok mit fűzni, csak érdekel, hogy tényleg annyira szar, mit ahogy az ára mutatja, vagy megér egy próbát(aki már látott ilyet:D).>ez kb ott van ahol nekem a bemenet.

Még 1 kérdés: Létezhet e az, hogy porszívóval nekiálltam , és az eddig 75-90 fokról lement 55-65re??? (ezzel kapcsolatba vki írta, hogy fújja ki a gépet?> az mit jelentene és mivel lehet megcsinálni?)

Bocs ha hülyeségeket kérdeztem, ha tudtok azért léci segítsetek.

[ Szerkesztve ]

TeKi

(#903) teknős válasza teknős (#902) üzenetére


teknős
csendes tag

Bocsi!
1 még kimaradt:D
[link]

igaz 10k felett van, de ha mar veszek, akkor a legjobbat szeretnem venni.
pls HELP :F

TeKi

(#904) krajcsovszki válasza teknős (#902) üzenetére


krajcsovszki
csendes tag

Kifújni porfújóval tudod, lehet kapni a legtöbb pcboltban, de én pl osánban szoktam venni valami Victoria márkájút 2ezer forintért, azzal egy asztali pc-t 5x simán ki lehet fújni (csak vigyázni kell, hogy függőlegesen tartsad, mert különben folyékonyan jön ki a cucc és baromi hideg). Csak simán a légzőnyílásokat jó alaposan fújd ki vele, de akár szét is szedheted a notit, ha nem félted a garanciát :D
Porszívót ne nagyon használj, mert az megsértheti

Hűtőkből mind jó amiket néztél szerintem, a legolcsóbb is, max kicsit hangosabb meg kevesebb az extra (meg a többi fém, azért olyan drágák...) Esetleg még amit én veszek Logitechet, az is jó lehet neked, mert kb oda fúj ahol a notidon vannak a lyukak (és lehet használni ölben is)

(#905) Adam86 válasza teknős (#902) üzenetére


Adam86
tag

Én írtam nemrég a tisztításnál a kifújást.
Én MMben vettem egy készlet szerűséget, olyan 2500Ft-ért amiben volt sűrített levegő, törlőkendő (nedves és száraz), illetve monitortisztító folyadék.
A sűrített levegő tökéletesen jó a kifújásra, egy olyan fél literes palack nagyságú cucc, nekem lassan 4hónapja elég, pedig hetente használom.

Lenovo Thinkad T500

(#906) krajcsovszki válasza krajcsovszki (#901) üzenetére


krajcsovszki
csendes tag

Rendes tesztet nemtom lesz-e időm csinálni, de egy gyors áttekintés:

Hűtőteljesítménye elég gyenge, gyakorlatilag csak arra jó, hogy idleben ne melegedjen az akksi meg talán egy pár fokot hűt is, de nem számottevő, viszont baromi kényelmes használni asztalon és ölben is, tényleg klasszisokkal jobb, mint nélküle, szép, elképesztően könnyű, viszonylag olcsó és belefér a nagyobb táskákba is és teljesen hangtalan. Egyébként semmilyen vezérlés nincs rajta, a fordulatszám se állítható sajnos, meg kikapcsoló gombja sincs, bár az nem is fontos szerintem. Szóval ha bírja a notid a meleget, de ölbe használva szeretnéd kényelmesebbé tenni a dolgot, akkor nagyon ajánlom, de ha kell a pluszhűtés, akkor ne ezt válaszd :)

Ha mégis lenne időm, akkor mérek egyet és beírom

(#907) Adam86 válasza krajcsovszki (#906) üzenetére


Adam86
tag

Köszi az infókat!
Ezen gondolkodtam én is, de nekem a hűtés is fontos lenne mind ölben, mind az asztalon.
Szerencsére a gépem nem egy nagyon melegedős típus, de hamár hűtőt veszek, az ne csak a nevébe hűtsön.

Lenovo Thinkad T500

(#908) Sipi16


Sipi16
senior tag

[Ezt] érdemes átolvasni. :U

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#909) Adam86 válasza Sipi16 (#908) üzenetére


Adam86
tag

Ez a cikk arra volt jó, hogy további 2 hűtőről beszéljen le. Én még mindig nem tudom melyiket kellene, de jövőhéten jó lenne venni már egyet

Lenovo Thinkad T500

(#910) Sipi16 válasza Adam86 (#909) üzenetére


Sipi16
senior tag

Túl nagy hűtőhatást egyikkel sem fogsz elérni. Nincs olyan nagy változás CPU\VGA ügyben. :U

Lavor hideg víz 'azt jóvan!

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#911) la_cc


la_cc
addikt

Sziasztok!

Milyen laptop coolert ajánlanátok a FuSi-mra? Jobb hátul borzasztó módon felszokott melegedni, gondoltam el kéne egy kis hűtés.

Illetve valahogy nem lehet húzni a ventilátorokon, hogy többet vagy mindig pörögjenek?

Köszönöm szépen a segítséget! :)

TT-ről mi a véleményetek?

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#912) (Darkwood) válasza la_cc (#911) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Mi az, ami annyira melegszik? Mióta van meg a notebook? Azért kérdezem, mert lehet, hogy csak poros és ki kéne fújni! A ventilátort pedig hagyd!

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#913) SonyTech


SonyTech
csendes tag

Sziasztok!

Egy HP pavilionhoz keresek én hűtőpadot, amit ölben is lehetne használni.
A gépem alja így néz ki:
Ennek a szellőzéséhez kellene a legjoban alkalmazkodnia.
Itt vannak a jelentkezők:
COOLERMASTER NotePal
COOLERMASTER NotePal R9
COOLERMASTER NotePal 2
Zalman ZM-NC1000
Logitech

Szerintetek mennyire tudná hűteni a gépemet a Zalman? Ő lenne a kedvencem, csak félek attól, hogy a gépemet pont felül nem tudná hűteni, pedig ott a legforróbb.
Illetve tudjátok, mik a különbségek a CM hűtők között? A képeken látható eltérésektől kivéve.

(#914) Sipi16 válasza SonyTech (#913) üzenetére


Sipi16
senior tag

Pár hozzászólással lejjeb találsz egy tesztet. A Zalman is benne van. :U

[Itt]

[ Szerkesztve ]

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#915) SonyTech válasza Sipi16 (#914) üzenetére


SonyTech
csendes tag

Olvastam még az elsők között, de ez a teszt nem fog meggyőzni igazán. Sajnos rengeteget számít, hogy az adott gépnek hol vannak a hőforrásai ill. a szellőző nyílásai.
A Logitechről valaki tud valamit mondani? Én nem találtam semmi ventillátort vagy hasonlót, de baromi kényelmesnek tűnik ölben.
Az hogy hűt?
A Cooler masterek közül melyiket ajánljátok? Amelyiknek 3 ventije van? VAgy az csak 17es gépekhez van?

[ Szerkesztve ]

(#916) Sipi16 válasza SonyTech (#915) üzenetére


Sipi16
senior tag

17-esekhez van, de rá tudod tenni a 15-ös gépet is szerintem. Mondjuk én nem estem hanyatt a CM hűtőjétől. Főleg amiatt nem, hogy kicsit koptatja a gép eléjét. :(

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#917) Adam86


Adam86
tag

Üdv!
Vettem ma egy hűtőpadot.
Sokat olvastam, hogy melyik lenne a megfelelő választás, végül egy eddig egy kevésbé ismertet választottam: [link] A link mint látom nem megy, de a menüből ki tudjátok választani: TTC-G3TZ-t kell keresni.
link2
Először egy Zalman jött szóba, de sokan lehúzták, de főleg azért nem vettem meg, mert a ventilátorai a gépem számára rossz helyen vannak.
Utána jött egy Cooling Master, ami már a kezembe volt nézegettem, olvasgattam utána, de valahogy az se tűnt a legmegfelelőbbnek. Lehetőségem volt kipróbálni egy olyat és akkor se sikerült meggyőznie.
Ekkor találtam rá a mostanira és miután utána olvastam megnéztem tapogattam, meg is vettem. A legjobban az tetszett meg benne, hogy egy 5perces barkácsolással szét lehet szedni és megfordítani benne a ventilátorokat. Alapból a 2db venti szívja a levegőt és kiszívja a gépből a meleget, amit oldalra fúj ki. Akinek ez nem megfelelő, az átállítja és akkor oldalról beszívja és a noti aljára / szellőzőire fogja befújni. Mindez a dobozán is fel van tüntetve 5db kicsi illusztrációval. (szerintem ötletes és korrekt)
Teszthez lusta vagyok, meg akit érdekel annak leírom, meg beírok ide is pár adatot.
A gépem: HP Pavilon DV5-1080eh. C2D P8600, 4GB DDRII ram, nVidia 9600GT.
A gép maga erős, tehát termeli a hőt rendesen, főleg ha nem tud szellőzni.
Íme a tapasztalataim:
-Hűtés nélkül: A gépem megemelve játék közben simán felment a VGA 80-82fokra, cpu 65 fok körül mozgott, míg a vinyó olyan 52-55-ön
Hűtéssel: VGA: 75, CPU: 60, Vinyó: 49-51 (szintén játék közbe)
Nekem eléggé meggyőző. Főleg a VGA-mat szerettem volna hűteni, és mivel a ventik pont ott voltak ahol a szellőző, így tökéletesen teszi a dolgát.
-Viszonylag halk. Nem tudom kit zavar ha az asztalra téve kicsit zúg, engem mindenesetre nem.
-Anyagfelhasználása szerintem jó, hisz elég strapabírónak tűnik, bár a festék az tuti hamar le fog jönni róla. (leszarom)
-Ölben használva nem a legkonfortosabb, de még mindig jobb, mintha nem lenne a gép alatt semmi.
-Ára: Boltban kb 5-6ezer FTért vásárolható meg. Én mindezt megúsztam 4000-ből, mivel postaköltségem nemvolt. (romániai vétel)
Nagyjából ennyi.

Remélem tudtam segíteni sokaknak.
Nem biztos, hogy megéri mindig a legmárkásabbat, vagy a legdrágábbat megvenni. Persze, ha 1hét múlva tönkremegy, akkor nem volt igazam :DDD

[ Szerkesztve ]

Lenovo Thinkad T500

(#918) Sipi16 válasza Adam86 (#917) üzenetére


Sipi16
senior tag

Szerintem a venitillátorok egyhamar nem fognak tönkremenni. Nekem az external vinyó hangosabb a hűtőnél.

[ Szerkesztve ]

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#919) Torry


Torry
addikt

Ilyen kialakítású notebookra keresnék én megfelelő padot.
-jó lenne, ha meg is döntené, nem csak megemelné a laptopot
-lehetőleg minél halkabb
Esetleg valakinek konkrétan ilyen laptoppal? Lenovo n200 btw.

Előre is kösz!

(#920) teknős


teknős
csendes tag

Valaki pls segitsen!
Még mindig nem vettem semmit:(
http://prohardver.hu/tema/notebook_hutopad_tapasztalatok/hsz_902-902.html

Egy notepal x1 et akartam, de kiment a forgalomból:(

Valaki mondja mar meg hogy melyik hűtő lenne jó az asus-om alá! köszönöm

TeKi

(#921) 1180eh


1180eh
csendes tag

Sziasztok.

A nemrég említett Hp Pavilion-hoz, föntebb görgetve képet is láthattok, keresnék laptop hűtőket. Nagyon nem értek hozzá hogy mi, hogyan, mennyire:) Szóval ha valaki lenne olyan kedves és segítene nekem kiválasztani egy profi laptophűtőt akkor azt nagyon megköszönném. Előre is köszi.

(#922) Sipi16 válasza 1180eh (#921) üzenetére


Sipi16
senior tag

[Ezt] ajánlom a figyelmedbe.

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#923) teknős


teknős
csendes tag

Hali!
Bocsi, hogy megint irok, de eddig nem nagyon volt rá reakció.
Szóval, vennék hűtőt, de mivel nem tudom kipróbálgatni, hogy melyik lenne a legjobb, ezért infot gyüjtök> PLS HELP:D

1,Amit tudok, hogy az ASUSnak, aminek ilyen az (14,1") [ALJA] annak nem jó a Zalman-nc1000, mivel elvileg nem jó oldalt hűt.
Amint látjátok fent van a proci illetve a ram szellőzői, lent jobbra pedig a HDD. Netezés közbe a Proci(58-64 fokos) a HDD(44-49).

2, megtetszett nekem egy Notepal X1 [X1] > már meg is rendeltem, DE sajna kivonták a forgalomból!

3. Most megint ott vok hogy nem tudom mit vegyek.
Igazából most a TT után érdeklődök [T1000]
> ezzel csak annyi bajom van, hogy nem lehet szabályozni a sebességét, műanyag, és hogy ez nem hűtené a HDDmet(igaz az kevésbé meleg mint a proci(kb 15fokos különbség van)).

Másik versenyző CM Notepal infiniti [link]
Ez már mindenbe tetszik, de a legnagyobb baja, ami miatt bizonytalan vok, sőt talán teljesen elveti az esélyét az, hogy az az összefüggő borítás, ami fent középen van, nekem ott kéne pont, hogy jól fújja.!!!

Kérem akinek van már tapasztalata ebben az ügybe, segítsen
Köszönöm(és bocsi hogy már megint zaklatom a népet)

TeKi

(#924) Sipi16 válasza teknős (#923) üzenetére


Sipi16
senior tag

Ha elolvasod a tesztem ott láthatod, hogy sem a zalman sem a CM nem hűti le túlzottan a processzort. A TT amit linkeltél az jól néz ki, de szerintem sok haszna nem lenne. Neked is olyan ASUS géped van mint amilyet linkeltél?

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#925) teknős


teknős
csendes tag

IGEN!
Pont ugyan olyan. Asus -F8SV

TeKi

(#926) Sipi16 válasza teknős (#925) üzenetére


Sipi16
senior tag

Akkor első lépésben csak rakj valamit a gép alá. Olyan 3-5 cm-rel elég megemelni. Nézd meg, hogy úgy milyen a helyzet. Az a középső függőleges szellőző az mihez kapcsolódik?

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#927) teknős válasza Sipi16 (#926) üzenetére


teknős
csendes tag

Egy ideje a jól ismert könyves módszerrel hűtök:D 2-3 fokot jelent
A bal oldali fent az a proci és a ram bemenete(ezen az oldalon van a venti is)
Jobb oldali amit kérdeztél, az nem tom pontosan mi. MIvel még a manualba sem jelöltek ott meg semmit. A Wifi a hdd alatt van(jobb lent). De hogy a jobb felső sarokban mi van azt nem tom.
(a gépbe nvidia 8600m GT vga van, de azt se tudom hogy hol van> lehet hogy ott, de akkor azt nem hűti venti, szoval passz:( )

TeKi

(#928) Sipi16 válasza teknős (#927) üzenetére


Sipi16
senior tag

Bejelöltem pár dolgot a képen amit küldtél. Elvileg az 1-es résznél van a rendszerventillátor kifújó része. Ott távozik a meleg levegő. A 2-es részt úgy jelöltem be, hogy a tetejéig érne kb a zalman hűtőnek a lyukacsos része. A 3-as pedig még mindig bőven beleférne a hűtött részbe. Nem merek semmit mondani a zalman hűtőről mert te is láttad a tesztben, hogy óriási változások nem történtek.

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#929) 1180eh


1180eh
csendes tag

Valaki tudna nekem véleményt mondani a "speedfan" nevezetű programról? Mennyire megbízható? Mert ahogy az enyémet elnézem, 70 fokról 60 ra ugrik 1 másodperc alatt... azért kíváncsi vagyok:)
Jha és a most 20 perce vettem egy notebookhűtőt, és nem igazán megy lentebb a hőfok a progi szerint :(( Valaki? Ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#930) Rotor82


Rotor82
aktív tag

Sziasztok!
17.3"-as Acer AS7738G-754G50MN -hez kersek hűtőpadot. Ajánlanátok valamit?

(#931) Rotor82


Rotor82
aktív tag

Sziasztok!
17.3"-as Acer AS7738G-754G50MN -hez kersek hűtőpadot. Ajánlanátok valamit?

(#932) legiaap


legiaap
nagyúr

Halihó!

Asus X50z tipusú notira mit tudtok ajánlani?
Kicsit elegem van már, hogy rendszeresen 80 fok felett van a CPU-m. Ha nagyon igénybe veszem a gépet (netezek, töltök, filmet nézek, stb.) akkor meghaladja a 100 fokot is... :(

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#933) teknős válasza legiaap (#932) üzenetére


teknős
csendes tag

1. nek is fújasd ki levegővel(vagy vidd el kifújatni)> nálam elég sokat jelentett, mert addig állandóan hangos volt a ventim még netezés közbe is, azóta meg se szólalt.

TeKi

(#934) Davideee00


Davideee00
csendes tag

szerintem fölösleges a hűtőpad de valakinek ez tetszik... :S

[ Szerkesztve ]

(#935) Sejehaj


Sejehaj
csendes tag

Sziasztok,egy [ilyen]
15,4-es notihoz kellene egy viszonylag erős hűtő.

(#936) Sipi16 válasza Sejehaj (#935) üzenetére


Sipi16
senior tag

Szerintem kezdd [ezzel]! Ahogy láttam a szellőzőket a Zalman lenne a jobb választás, mert az én gépem amin teszteltem annak nincsenek "ilyen jó" szellőzőnyílásai.

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#937) Sejehaj válasza Sipi16 (#936) üzenetére


Sejehaj
csendes tag

Kösz szépen.
A gyári hűtés megjavítása mennyivel kerülne kb többe,mint egy viszonylag jó hűtő?

(#938) Sipi16 válasza Sejehaj (#937) üzenetére


Sipi16
senior tag

Ez egy jó kérdés. Pár laptopszervíztől kérj árajánlatot.

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#939) Csabi88888


Csabi88888
csendes tag

Sziasztok!

Most így nyáron játékok közben állandóan túlmelegedett a videokártyám meg a CPU-m. Először kifújtam a ventinél, úgy javult valamennyit, de még mindig nem volt az igazi. Így vettem egy ilyet: http://www.vatera.hu/akcio_usb_laptop_huto_3_ventilator_led_akcio_150938172.html . Igaz, hogy kínai, meg nem márkás ,de csak 2000FT volt. És nagyon megvagyok vele elégedve. Számosítva ezzel a hűtőpaddal a cpu hőmérséklete 10, a videokártya hőmérséklete 7-8 fokkal csökkent. Egyébként egy Dell d600-asom van, ami hosszú évek óta szolgál engem teljesen hibamentesen(el is várom tőle), pedig nem kímélem, nagyon sokat van sok félén használva, szóval megérdemelt már egy kis hűsítőt.:)

(#940) (Darkwood)


(Darkwood)
őstag

Gyerekek: Anno manifesztáltam egy tesztet a Zalman ZM-NC-1000-ről a Zalman tulajok topic-jában! Tessék, hátha segít valakinek:[link]!

A tesztalanyunk egy Asus S96s szériás notebook volt.

- CPU: T7500,
- GPU: 8600M GS,

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#941) Rikii


Rikii
csendes tag

én 2 hete vettem laptopot, (MSI EX630X-018HU) az utóbbi időben felraktam játékokat is, de egy komolyabb játéknál egyszerűen lefagy a gép, aztán nézegettem a hőmérsékleteket, és a CPUnak játék közben felmegy 80+-ba!!! alapól is 55-60 között mozog, nemcsoda alig van egy picike nyílás CPUnál a ventillátor fele is alig látszik ki, ráadásul a jobb felső sarokban van ahol a meleg levegőt engedi ki a gép (videókártya is alapból 60, játék közben max 75)
úgy gondoltam veszek 1 hűtőt, elrendezés szempontjából talán ez illene legjobban a laptopomhoz, de elég olcsó
http://ipon.hu/webshop/product/manhattan_notebook_huto/111118
mi a véleményetek?

[ Szerkesztve ]

(#942) Sipi16 válasza Rikii (#941) üzenetére


Sipi16
senior tag

Eléggé puritánnak néz ki. Annyi, hogy nem dönti meg a gépet. Már csak az a kérdés akkor, hogy ha ezt közvetlenül az asztalra rakod akkor honnan szívja a levegőt?

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#943) teknős


teknős
csendes tag

Tud valaki szerezni ilyet:
COOLER MASTER NOTEPAl X1 (R9-NBC-2WAK-GP)

Ha igen, pls PM!
koszike

TeKi

(#944) T.Peter


T.Peter
őstag

Sziasztok. Erről a hűtőpadról mi a véleményetek?

(#945) T.Peter válasza T.Peter (#944) üzenetére


T.Peter
őstag

És erről mi?

(#946) lair


lair
csendes tag

hey

Akarok venni egy ACER Aspire 5536G-643G32MN -t és ahhoz egy hűtőpadot, csak annyi a probléma hogy nem találok róla különösebb adatokat... Valakinek esetleg nincs egy ilyen gépe?

(#947) Sipi16 válasza T.Peter (#945) üzenetére


Sipi16
senior tag

A második jobb választásnak tűnik. Az elsővel az a baj, hogy a gépnek csak egy része van rajta. (A képről úgy tűnik, hogy nem szellőzteti a gép aljának csak egy részét.)

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#948) T.Peter válasza Sipi16 (#947) üzenetére


T.Peter
őstag

Köszönöm a választ. :R

(#949) jorden06 válasza Sipi16 (#947) üzenetére


jorden06
senior tag

Hali!

Olvastam a Variációk notebookhűtésre című cikked, és érdekelne, hogy mit gondolsz a PH! által ajánlott passzív hűtőről.

Egy T9400-as CPU dolgozik a gépemben (2,5Ghz, 35W TDP) egy HD3650 kíséretében. A HDD egy 250GB-os 7200RPM-es darab, ami szintén nem hűs. És mindezt csupán 1db rendszerhűtő venti szolgálja ki. Ha csak netezek, a gép akkor is hangos lesz 2 órán belül. Elsősorban azért gondoltam erre a hűtőpárnára, mert idegesít a ventik hangja, a csend fontos lenne. Persze ha van hűtőpad ami halk, elgondolkoznék rajta.

[ Szerkesztve ]

(#950) (Darkwood) válasza jorden06 (#949) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Most akkor venti vagy ventik? Egyébként 1db venti van benne, ahogy mondtad is először! Milyen hőmérsékleteid vannak idle és load módban? Mikor tisztítottad utoljára? Próbáltad-e már a "bűvös" könyv - alátámasztós - módszert? :U

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hűtőpad
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.