Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hűtőpad

Hozzászólások

(#1501) rizso válasza EstiloL2 (#1500) üzenetére


rizso
addikt

Ha már a jégakku is felmerült, akkor a következővel járnál a legjobban: veszel 4-5k-ért egy oszlopventilátort, leszeded a talpát, és felfekteted az asztalra a gép mögé. Tény, hogy lesz hangja (amúgy engem annyira nem zavart, nem kellett külső hangszórókra kötni a laptopot, elég volt a két beépített is olyan 50-70%-on), viszont hatékony is. Én az egyik helyen egy CM Notepal E1-et használok, de azt nem tudom magammal cipelni, és egy másik helyen (otthon) nagy melegben néha megjátszom a fent írt módszert, ami nemcsak a gépnek, hanem még nekem is jól jön ;]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#1502) EstiloL2 válasza rizso (#1501) üzenetére


EstiloL2
tag

Ehh :DD Annyira nem súlyos a probléma, csak az normális, hogy kb 5 perc GTA 4-ezés alatt felmelegszik (High-on van minden beállítás, 30-40-50 fps :D), és az ALAPLAP 83 fokos? Miért pont az alaplap? :F Jah, kinéztem egy hűtőt: Cooler Master Infinite Evo
http://www.argep.hu/trend/COOL/Cooler-master-infinite-evo.html
Szerinted/szerintetek jó?

[ Szerkesztve ]

(#1503) EstiloL2


EstiloL2
tag

Jah, amúgy mennyinek kéne lennie a hőmérsékletének?

(#1504) rizso válasza EstiloL2 (#1502) üzenetére


rizso
addikt

Nem tudom milyen az EVO, még nem volt nekem. Mondjuk érdekesnek tűnik a kialakítása, az tény...
Milyen az ideális hőmérséklet? Minél alacsonyabb! Amúgy nyáron szerintem hétköznapi felhasználás mellett (netezés, film, skype, office...) még nem gond a procinál/vga-nál egy 45-50°C, a merevlemeznél olyan 38-45°C...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#1505) EstiloL2 válasza rizso (#1504) üzenetére


EstiloL2
tag

Aha értem. Zalman márkáról tudsz valamit? Én egy ZM.NC2500 Pluson gondolkozom, állítólag jó. Vagy egy Cooler Master NotePal X2-n. Jó lenne ha lecsökkenne a hőmérséklete játék közben.

(#1506) djbundy válasza EstiloL2 (#1505) üzenetére


djbundy
csendes tag

Zalman teszt: [link]

(#1507) EstiloL2 válasza djbundy (#1506) üzenetére


EstiloL2
tag

Hm.. Elég jónak tűnik, de most kinéztem egy kicsit jobbat, a ZM NC-3000S-t, arról is találtam tesztet. De nem tudom, hogy itt a fórumon kinek mi vált be :D

(#1508) Koplanyk


Koplanyk
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem. Olvasgattam a hozzászólásokat, de mégsem tudom, hogy mit, milyet kéne választanom.
Van egy Acer laptopom, amelyet nagyon kihasználok.
Gyakorlatilag van, hogy egész nap játszom rajta egy elég komoly rendszert igénylő játékot, és már nagyon nem bírja, teljesen felforrósodik, és szakadozik emiatt a játék, sőt az egész gép belassul. Ideiglenesen tettem alá támaszt, és a forró részt egy hordozható ventivel hűtöm, de kéne egy végleges jó megoldás.
Tudtok olyan hűtőt, ami jó lehet a teljesítményét elnézve? A laptomom bal felső sarka az, ami gyakorlatilag teljesen felforrósodik. Nem tudom, hogy érdemes olyan hűtőt választani, amiben középen van a venti? Vagy elvileg az egész alját lehűti?

Köszi előre is a segítséget!

(#1509) metalbull


metalbull
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném kikérni a véleményeteket, hogy ezek közül melyik hűtő a legjobb. Egész nap a gépet nyúzom és eléggé felmelegszik a gép bal, felső oldala(a jobb oldala szinte hideg). A gépem: Lenovo ideapad y560.

1. [link]
2. [link]
3. [link]
4. [link]

Samsung Galaxy S6 Edge Plus

(#1510) EstiloL2 válasza metalbull (#1509) üzenetére


EstiloL2
tag

Én is ugyan ezeken gondolkozom, már két napja, és nem tudom eldönteni, hogy melyik legyen. Ugyanúgy a gépem bal felső sarka melegszik, a másik meg hideg.
Az Logitech, amit linkeltél, az inkább hangszóró, az nem ér sokat!
Az Ergostand-ról azt írták, nem hűt nagyon jól. Az X2-ről megoszlanak a véleményke, akárhol nézem, a Zalman szerintem meg inkább csak a hangosságra megy, így nagyon halk, de nem tudom, hogy hűt. Tőlem meg lehet hangosabb is, csak hűtsön nagyon jól. Mondjuk a Zalmanban 22cm-es ventilátor van, az X2-ben, és az Ergostand-ben csak 14cm-es.
Nekem eddig a Zalman a befutő, de hát nem tudom milyen. Gondolkoztam az Enermax Aeoluson is, de nem találtam normális tesztet róla. :D

[ Szerkesztve ]

(#1511) metalbull válasza EstiloL2 (#1510) üzenetére


metalbull
csendes tag

Végül is nekem az kellene, amelyiknek a legjobb a hűtése(nem érdekel az állvány állíthatósága, led, speaker). Ha ezeken kívül van valami jó, akkor nekem megfelel, csak lehessen még kapni :D

Samsung Galaxy S6 Edge Plus

(#1512) Pavlovsdog


Pavlovsdog
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem egy olyan notebook hűtőt ajánlani. amit ölben vagy ágyban takaróra rakva is lehet használni? (tehát nem alulról hanem hátulról oldalról szívja a levegőt) ÉS persze mindez legyen tartód és olcsó.

üdvözlettel

"kifordított világban élek, ahol minden megtörténhet"

(#1513) rizso


rizso
addikt

Egyik nap láttam egy tök fasza asztali, kb. 5cm vastag "lapventilátort". Na most azt elfektetve egy egész laptoptartót/-hűtőt lehetne csinálni! ;] Igaz, hogy hangosabb, külön tápról megy, de hatékonyabb, és talán olcsóbb is egy jobb/drágább laptophűtőnél...

Valami ilyesmire gondoltam :)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#1514) K Norbi válasza Pavlovsdog (#1512) üzenetére


K Norbi
addikt

Amit itt leirtál én pont igy szoktam használni! nekem Logitech N200 asom van, [link]
[link]

(#1515) Koplanyk válasza K Norbi (#1514) üzenetére


Koplanyk
csendes tag

Szia,

ez tetszik, csak számomra egy gond van vele. Nekem ahol hűteni kellene, az pont a bal felső sarka a laptop aljának, ott a legforróbb. Ha jól látom a képen, pont ott van a tartókája a hűtőpadnak, azaz a legforróbb rész nem kapna pont hűtést, nem? Vagy elvileg attól még lehűti? Illetve használható 15'4-es méretre?
Köszönöm!

(#1516) EstiloL2 válasza K Norbi (#1514) üzenetére


EstiloL2
tag

Mennyit hűtene kb 95 fokról a Logitech? Vagy ajánlanátok olyat ami tényleg nagyon hűt? :D

(#1517) K Norbi válasza Koplanyk (#1515) üzenetére


K Norbi
addikt

Helló! 16" ig használható, na attól én is megvoltam ijedve, az a 2 gumi emeli meg a gépet hogy mégjobban szelözzön, de szerencsére ahol rács van, bárhova lehet tenni! le, fel, vagy csusztatni balra jobra. csináltam róla 1 képet.

(#1518) K Norbi válasza EstiloL2 (#1516) üzenetére


K Norbi
addikt

Ha hütés kell akkor
[link]
vagy ez 23cm venti van benne.
[link]
a Logitech tuti nem hüt ugy mint ez a kettö.

(#1519) K Norbi válasza EstiloL2 (#1516) üzenetére


K Norbi
addikt

[link]
itt van teszt is.

(#1520) EstiloL2


EstiloL2
tag

Na már csak 2 hűtő maradt:
Cooler Master NotePal X2: http://www.argep.hu/trend/COOL/Coolermaster-notepal-x2.html

Enermax Aeolus Premium: http://www.argep.hu/trend/NOTE/NOTEBOOK-huetoe-Enermax-AEOLUS-PREMIUM.html
Elsőnek 1400 RPM a fordulatszáma, de csak 14 cm-es a ventilátor, a másodiknak a max fordulatszáma 850 RPM, de 25 cm-es a ventilátor.

Szerintetek melyiket vegyem?

[ Szerkesztve ]

(#1521) metalbull


metalbull
csendes tag

A Zalman-nc3000s-t elég sok helyen elsőnek hozzák ilyen összehasonlitgatós tesztekben. Én is afelé húzok. Valakinek valamilyen tapasztalata róla? Esetleg egy hűtésteljesitményes teszt? Az u3-ról azt olvastam valamelyik fórumban, hogy nem valami hatékony.

Samsung Galaxy S6 Edge Plus

(#1522) Koplanyk válasza K Norbi (#1517) üzenetére


Koplanyk
csendes tag

Köszönöm a képet!
Elég praktikusnak tűnik így már.
És ha tényleg jól is hűt (mindig tűzforró a gépem), akkor sztem beruházok rá.

Köszi a segítséget!

(#1523) EstiloL2 válasza metalbull (#1521) üzenetére


EstiloL2
tag

Szerintem a Zalmant csak azért rakják első helyre, mert halk. A legtöbb embernem szeretne játszani a laptopon, és az a lényeg neki, hogy halk legyen. Szerintem nem hűthet nagyon...
De kíváncsi lennék, hogy mi a véleményetek az Enermax Aeolusról?

(#1524) Koplanyk válasza EstiloL2 (#1523) üzenetére


Koplanyk
csendes tag

Aha, én teljesen játékra használom a gépet, igen erősen terhelődik.
Te mit ajánlanál, ami tuti nagyon jól hűt? Engem itt most nem az érdekel elsősorban, hogy mennyire halk :)

(#1525) EstiloL2 válasza Koplanyk (#1524) üzenetére


EstiloL2
tag

Én is játékra vettem, de én sem döntöttem el, mit veszek, mert mindegyik hűtőről írnak jót, rosszat, de nehéz kikövetkeztetni :D Engem a legkevésbé érdekel amúgy a hangja, csak hűtsön!!!

[ Szerkesztve ]

(#1526) Patrick76496


Patrick76496
őstag

sziasztok! n5110-eshez mit ajánlatok? játékra van, i3-2310-es processzorral, 4gb ram, nvidia gf gt525m vga-val és 500-as hdd-vel. köszi! :))

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#1527) djbundy


djbundy
csendes tag

Nálam járt már sok notihűtő, de most egy CoolerMaster U3 van itt éppen. Jelentem, hogy ez a leghatékonyabb mindegyik közül! Hogy miért? Mert a 3db ventit pont a proci6vga6memória alá tudom helyezni a szellőzőnyílásokhoz, ezért! A többi hűtő azért nem hatékony, mert általában csak a laptop alsó borítását hűtik, jobb esetben az egyik alkatrész alatt van pont, de annyi. Igen, vannak húsz cm feletti forgóval szerelt darabok, de alacsony sebességgel, kevesebb légmozgatással. (pl. CM E1) Ez a megoldás viszont sokkal hatékonyabb. Közvetlenül oda kerül a levegő ahova kell a gyorsan pörgő, szinte hangtalan ventikből. Mindenkinek ajánlott!!!!
[link]

(#1528) EstiloL2 válasza djbundy (#1527) üzenetére


EstiloL2
tag

Mennyit hűtene le kb a 95 fokból? A gép bal felső sarka melegszik.

(#1529) K Norbi válasza EstiloL2 (#1528) üzenetére


K Norbi
addikt

http://www.overclockersclub.com/reviews/notepal_u3/4.htm
itt van teszt.

(#1530) K Norbi válasza EstiloL2 (#1528) üzenetére


K Norbi
addikt

(#1531) EstiloL2 válasza K Norbi (#1530) üzenetére


EstiloL2
tag

De én a személyes tapasztalatára vagyok kíváncsi, nem egy külföldi oldaléra, de azért köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1532) djbundy válasza EstiloL2 (#1531) üzenetére


djbundy
csendes tag

lásd nálam :)

(#1533) EstiloL2 válasza djbundy (#1532) üzenetére


EstiloL2
tag

Nem tudnál légyszi valami konkrét adatot írni? Hogy mennyit hűt mennyiről, stb :D

(#1534) djbundy válasza EstiloL2 (#1533) üzenetére


djbundy
csendes tag

Acer Aspire 7540G alatt: (athlon II M300 2x2GHz + Mobility Radeon HD4570)

Hűtő nélkül:

terhelés nélkül: proci 53-54fok vga 49-50fok
terhelve 100%: proci 93-94fok vga 89-90fok

Hűtővel:

terhelés nélkül: proci 48-49fok vga 47-48fok
terhelve 100%: proci 81-82fok vga 73-74fok

!!! Amíg vártam a hűtőre újrapasztáztam Artic Cooling MX-4 -el a procit és a vga-t, biztos ez is számít!!!

Szerintem korrekt eredmények születtek.

Terhelés 100% = 15 perc NFS Shift!

Remélem segítettem! :)

(#1535) EstiloL2 válasza djbundy (#1534) üzenetére


EstiloL2
tag

Köszi, sokat segítettél! Nekem 1 hetes a gépem és van rá 3 év garancia, nem szeretném újrapasztázni, amúgy sem tudom, hogy hogy kell :D

[ Szerkesztve ]

(#1536) NagyDavid666


NagyDavid666
csendes tag

Sziasztok! Ne haragudjatok nem ovlastam vissza a topikot de van egy gondom amire gyors válasz kéne; a párom MSI VR630-as notija alapjáraton 80 fok felett van, már 2x járt szervízben, de ugyanaz. Bármelyik facebookos flash játék felviszi 90 fölé. Mennyi egy normálisan működő 2 magos noti üzemhőmérséklete? előre is köszi

(#1537) EstiloL2 válasza djbundy (#1534) üzenetére


EstiloL2
tag

Jah, és amúgy az ára is korrekt, nem kérnek annyit érte, mint egy gyengébbért!

(#1538) K Norbi


K Norbi
addikt

Ma voltam a számtek boltba és kiváncsiságból érdeklödtem hogy érnek e valamit ezek a noti hötük! azt mondták hogy igen, de az állandó áramfelvétel 5v meg ha nagy az amper tönkreteheti az Usb részt ami alaplappal egybe van, a nyák nagyon felmelegszik, ha kikapcsoljuk lehül, és ezt jó párszor eljátszuk alaplappal lehet majd csak cserélni, legalábbis az öregebb gépeket, viszik visszafele a 2 3 évnél idösebb gépeket ezzel a problémával és kiderül hogy az állandó hötüpad miatt mennt tönkre. én nem tudom hogy ez igaz, vagy sem, de érdekes.. :(

(#1539) Pavlovsdog


Pavlovsdog
csendes tag

sziasztok!

az ezer éves ASUS laptopom alatt szolgáló CM Notepal Infinite tegnap este fogta magát és végleg lement borért. Egyszerűen szétbarmolódott az USB, amin a tápot kapta. Talán meg lehet majd forrasztani, vagy valami barkáccsal újra életre kelthető.
De addig is vettem a MM-ben egy ilyen szerkentyűt. A CM-hez képest viszonyítva gagyi kinézete ellenére meglepően jól végzi a dolgát. A vinyó hőmérséklete ezzel az új hűtővel ugyanannyira hűvös mint a régi CM-mel.
Megemlíteném, hogy ez a hűtő keskenyebb mint a gépem és ölben sem lehet egyszerű használni.

üdvözlettel

"kifordított világban élek, ahol minden megtörténhet"

(#1540) K Norbi válasza Pavlovsdog (#1539) üzenetére


K Norbi
addikt

Akkor csak van benne igazság, amit montak nekem is a számtekesek!!

(#1541) Pavlovsdog válasza K Norbi (#1540) üzenetére


Pavlovsdog
csendes tag

lehet, hogy nem fogalmaztam egyértlműen: a hűtő USB-je ment tönkre. a notebook-é köszöni jól van. és nem túlmelegedés miatt, hanem letört a "fokozott igénybevétel miatt". ezért írtam, hogy szétbarmolódott...

"kifordított világban élek, ahol minden megtörténhet"

(#1542) EstiloL2


EstiloL2
tag

Ma vettem egy Cooler Master NotePal U3-at, de én is csak ajánlani tudom!!! Terhelés nélkül akár(!!!) 37 fokig is lehűti a az alaplapot, a procit, meg legjobb esetben 33 fokra, de játék után is visszahűti mind2-t kb 45-54 fokra. Játék közben a gépem akár 100 fokra is felmelegedett GTA 4 alatt, ezért muszáj volt kikapcsolnom. Most nem ment 2 óra játék után 85 foknál magasabbra a hőmérséklet. Ha egy erős hűtő kell, akkor ezt vegyétek!!!

(#1543) K Norbi válasza EstiloL2 (#1542) üzenetére


K Norbi
addikt

Az egyik legjobb hütö! jó választás volt! :DDD

(#1544) metalbull


metalbull
csendes tag

Akkor azt mondjátok, hogy a CM notepal u3 vs. Zalman nc3000-es párbajban az u3 a nyerő?

Samsung Galaxy S6 Edge Plus

(#1545) Horo


Horo
csendes tag

Akinek van Logitech Cooling Pad N200 laptop hűtője, kérem közölje az eddigi tapasztalatait és írja le a hűtőpad méreteit (szélessége- hosszúsága) Előre is köszönöm!

(#1546) K Norbi válasza Horo (#1545) üzenetére


K Norbi
addikt

Könnyü, jól nézki, ölben szuper használni, és ágyban is, jól is hüt. párnázott az alja, és nagyon csendes is. sajnos nem sok teszt van a Logitech hütöpadokról, de aki vett már mind dicséri! és énse csalódtam benne. mondjuk ha valaki sokat játszik akkor lehet hogy nem a legjobb választás a logitech... én sokat használom ölben ezért vettem ilyet. 16" laptopig használható.
[link]
[link]

(#1547) Horo válasza K Norbi (#1546) üzenetére


Horo
csendes tag

Köszi az információt. A hosszát és a szélességét még megadhatnád. Valószínű ezt a típust fogom megvenni.

(#1548) K Norbi válasza Horo (#1547) üzenetére


K Norbi
addikt

Szél: 36,5cm Hossz 29,5cm.

(#1549) K Norbi válasza Horo (#1547) üzenetére


K Norbi
addikt

nincs mit :)

(#1550) luciferk válasza K Norbi (#1548) üzenetére


luciferk
senior tag

Hány centis venti van benne? a venti fordulat számát már nem is kérdem ;] nagyon titkolódzik a Logitech evvel a hűtőpaddal kapcsolatban. A mellékelt kézikönyvben nincs semmilyen bővebb tájékoztató?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hűtőpad
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.