Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hűtőpad

Hozzászólások

(#1401) John__


John__
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Dell Inspiron M5010 notim és utobbi időbe 68 fok körül van a CPU diota, asztalon megemelve. Ágyba nehezebb megemelni ott néha 80-90 fokig is felmegy, elég forró...

Közép tájékon a Touch pad alatt a legforróbb talán...

2 kérdésem is lenne:
Kinéztem pár noti hütőt, de nem tudtam még dönteni. Majdnem megvettem egy Thermaltake Massive23 LX hütőt, de pár oldallal ezelött pont egy DELL N5010 azaz hasonló notival irt valaki negativ tapasztalatot róla, sőt azt irta még melegebb a hűtővel :O

Pedig majdnem-e mellé tettem le végleg a voksom, de ezekután meginogtam :)

Másik amit kinéztem, és lehet akkor ez marad: Cool Master NotePal U3 Ez meg ugye 3 kicsi áthelyezhető ventis, ez szimpatikusabb azok után hogy valaki lehúzta Dell notival a másikat...

Egyéb ötlete, javaslata valakinek? (7-8 ezer ft-ig max)

Illetve ezzel a kettő hűtővel kapcsolatba szívesen fogadnék tapasztalatokat. (már sokat olvastam róluk de még nem tudtam dönteni)

Másik kérdésem:
Ki akarom fújni a notit, az is segít majd biztos. Többen régebben írták hogy lehet venni 1500-2000ft körül laptopkifujót.
Szerintetek benzinkúton a keréknyomás ellenőrző nem árt a laptopnak?
Előző laptopomat is kifújtam vele 1-szer :)
Előtte persze megnéztem a kezemen milyen erősen nyomja a levegő... elég gyengén nyomta amúgy... De szépen kifújta a port :D Szerintetek ez nem árthat a laptopnak amúgy? mert akkor ezt is kifujom majd..

Előre is köszi a segítséget ötleteket.
Üdv
John

[ Szerkesztve ]

(#1402) Bikkrom válasza John__ (#1401) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Ha nem köp semmi folyadékot nyugodtan ki lehet fújni vele. Vagy bármilyen ismerősnél ha van kompresszor... Többször próbáld ki, mert hajlamosak folyadékot köpni. Azt meg nem ecsetelném miért rossz a notidnak a folyadék... :DDD Szervizet is érdemes lehet felhívni, megmondod, hogy nagyon melegszik és kitakaríthatnák/újrapasztázhatnák. :D

A TT Massive23-at jól tetted, hogy nem vetted meg. :))

U3mal én is szemeztem de végül nem találtam összehasonlító tesztet a Notepal E1-gyel. U2-t tudom, hogy veri az E1 de az U3ról nem tudtam ezt kideríteni. Én egyenlőre az E1-et tartom befutónak de még majd elválik a vásárlás időpontjáig.
Ez a teszt érdekes lehet azoknak akik ide betévednek. Ebben az X2 a nyertes az aktívakból, veri az U2-t, az X2-t meg az E1 üti. Viszonylag kevés amúgy a teszt a neten, pláne amiben több szereplő is van. Én a helyedben: E1,X2,U3. Ezekből vennék valamit. Jó lenne egy összehasonlító teszt erről a háromról együtt... De sajna nincs. Valaki nem tudnak a Firstshopnak vagy iPonnak szólni, hogy csináljanak??? :))

[ Szerkesztve ]

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#1403) John__ válasza Bikkrom (#1402) üzenetére


John__
csendes tag

Okés köszi.
TT Massive23-at sztem akkor kizárom. Viszont nem jutottam sokkal előbbre mert amiket írtál azokat meg behoztam helyette, mert szimpatikusak :D

A teszt amit linkeltél abba X2- jól teljesített...

E1-be meg az tetszik hogy a levegőáramoltatása nagyon sok: 89.8 CFM
Meg olvastam róla hogy előre nyomja a hideget ki és előtte még fázni is lehet majdnem. Ez nekem tetszik, mert úgyis mindig melegem van nyáron és igy ventilátort se kell bekapcsolnom külön :D

Viszont ezt írják róla minden oldalon: 12"-14" méretű notebookhoz

Én Dell-en 15,6 color :( De ahogy mértem colosrokkal simán ráférne.... Ekkora az E1: 379 x 305 mm

De akkor miért irják azt hogy 12-14" ??? Tied mekkora noti?

(#1404) Bikkrom válasza John__ (#1403) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Rizsot kérdezd, Ő már megvette. Én még csak fogom. Az enyém tuti lelóg majd, az Acerem szélesebb az átlag 15,6"-osoknál. 381.6 x 253 x 25.2/33.2 mm

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#1405) nemcso válasza John__ (#1401) üzenetére


nemcso
senior tag

Ha ágyban is használni akarod, akkor olyan jöhet igazán szóba, ami nem alulról szívja a levegőt, mivel a takaró anyaga körül tudja ölelni a ventit, szóval nem kap elég friss levegőt.
A Notepal Infinite EVO ezzel szemben hátulról szívja be a levegőt : [link]

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#1406) rizso válasza John__ (#1403) üzenetére


rizso
addikt

Ha lesz egy kis időm, akkor írok 1-2 gondolatot a CoolerMaster E1-ről!

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#1407) John__


John__
csendes tag

Végülis ágyba meg tudom oldani, hogy nem a takaróra rakom, mert csak filmezek állt, vagy rakok alá rajztáblát max. (Amúgy szálítással kicsit drága is lenne nekem most.)

E1, X2, meg U3 talán a legesélyesebb.

E1 tapasztalatoknak nagyon örülnék rizso :DD Azt megköszönném :)

Akár privátba is jöhet kis gyors előzetes infó, mert ajándékba lesz és lassan meg kell vennem :)

Bikkrom én Dell m5010-em szerintem 375 körül van csak a szélessége asszem.. Colostokkal tegnap úgy mértem simán ráfér. Mellesleg olvastam róla egy angol tesztet és ők gyári adatok után odaírták hogy:
Szerintünk 16" notebookig használható. Szóval ők igy úgy látták hogy nagy ez az E1.. :)

Bikkrom azt elfelejtettem kérdezni, hogy azt miből gondolod hogy "az X2-t meg az E1 üti"? Ezt irtad ezelőtt. Olvastál valahol tesztet?

Üdv
John

(#1408) rizso válasza John__ (#1407) üzenetére


rizso
addikt

Na akkor 1-2 gondolat:
- 2 dőlésszög közül lehet választani, kényelmesebb a gépelés
- netezés mellett úgy 5°C-ot hűt a gépen (terhelésnél sajnos még nem mértem, eddig nem nagyon volt időm)
- az Y570 két oldalt kilóg 1-2 mm-t, viszont a gép talpai ugye nem legszélen vannak, hanem egy 1,5-2cm-rel beljebb, így bőven ráfér a hűtőre, nem csúszik le egyik oldalon sem, szóval a 16"-es gépekhez sem rossz az E1
- ágyban is lehet használni, mert az alja/venti védett, de inkább csak tartóként (kikapcsolt állapotban) érdemes ágyban használni, mert nem tud úgy elég levegőt beszívni
- elöl is jön belőle a hideg levegő, de megfagyni nem fogsz előtte

Így hirtelen ennyi jutott eszembe...Volt Thermaltake Massive23 ST-m is, de szerintem az E1 jobb.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#1409) Bikkrom válasza John__ (#1407) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Igen annó találtam egy tesztet és azóta sem lelem. :D 1-2 hete beszéltünk erről Rizsoval de már akkor sem leltem meg újra a tesztet, csak a fentebb linkeltet. Több százat néztem át akkoriban. U2->X2 a sorrend erről van teszt is. Arra meg 100%-ig emlékszem, hogy az E1et egy tesztben jobbnak hozták ki az X2-nél. Így U2->X2->E1 ez tuti. Még az U3-ról kellene valami teszt az előző 3-ból valamelyikhez viszonyítva és meg is lenne a sorrend, meg a fix döntés. Vagy az Evoról.

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#1410) John__


John__
csendes tag

Voálá Bikkrom :) Találtam nekünk E1, U3 tesztet :DD :))

Valójába nem összehasonlítás, hanem 2 különálló teszt viszont szerencsére ugyanazzal a géppel tesztelték, így jól látható melyik a jobb ;]

Tesztelő: Asus X50VL
Processzor: Intel Core2Duo T5450 (1,66 GHz)
Videokártya: ATI Mobility Radeon X2300

Kiindulási értéket is hasonlók, tehát télleg lehet a tesztre alapozni....

Francia nyelvű a teszt, de a Google chrome simán leforditja a lényeget, Vagy a google trnaslate. Meg a képen a számokat azért még értjük szerintem :)

[E1]
[U2]

Összegezném azért:

E1: Idle állapot:
Proci: 62 - 54 (8 fok)
Hdd: 47 - 43 (4 fok)
Chipset: 61 - 52 (9 fok)

Terhelt állapot:
Proci: 72 - 65 (7 fok)
Hdd: 47 - 43 (4 fok)
Chipset: 76 - 67 (9 fok)

U3: Idle állapot:
Proci: 63 - 60 (3 fok)
Hdd: 42 - 40 (2 fok)
Chipset: 61 - 58 (3 fok)

Terhelt állapot:
Proci: 73 - 66 (7 fok)
Hdd: 47 - 44 (3 fok)
Chips: 75 - 69 (6 fok)

E1 szép eredményeket mutatott itt.. Leverte U3-at. Már csak azt sajnálom, hogy nem Dell-en tesztelték :D

[ Szerkesztve ]

(#1411) Bikkrom válasza John__ (#1410) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Szép találat. Valami hasonlót leltem én is csak kínait. Szóval jól emlékeztem, hiába az elhelyezhető 3 venti az E1 akkor is jobb. Akkor jelenleg kikiálthatjuk best buynak. :))

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#1412) szeszab


szeszab
tag

Sziasztok!

i5-ös lenovo Y570 alá keresnék hűtőt, hogy játékoknál se kelljen szaunázni, illetve,hogy ne legyen 2-3 év múlva se gond a géppel, ha rendszeresen játszok rajta. Összeghatár: a legjobb ár/érték arányú hűtőt keresném,tehát legyen nagyon jó hűtő, elfogadható értékben,és hogy összeget is írjak max 10k.
Ja és az plusz lenne ha külső tápról üzemelne,mert hordozáshoz már kaptam egy logitech n120-at,de szerintem ez játékokhoz kevés

[ Szerkesztve ]

(#1413) szeszab válasza szeszab (#1412) üzenetére


szeszab
tag

Most olvasgattam és úgy látom,hogy a cooler master e1-ese pont olyan hűtő amit én keresek? Riso milyennek látod,mert úgy látom neked ilyen van? vagy van ettől jobb hűtő ilyesmi áron?

(#1414) Bikkrom válasza szeszab (#1413) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Jelenleg az E1 a bestbuy, Rizso meg fentebb leírta a véleményét az E1+Y570nel. Szóval szerintem neked is meg fog felelni a hűtő.

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#1415) rizso válasza szeszab (#1413) üzenetére


rizso
addikt

Nyugodtan vedd meg, nekem bevált! Azt sajnálom, hogy nem tudom magammal hordozni...Lehet csinálok róla majd logout cikket - már ha van rá igény :)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#1416) Bikkrom válasza rizso (#1415) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Hogyne lenne rá igény! ;]

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#1417) energy_


energy_
senior tag

Sziasztok egy olcsó asztali noti hűtőt keresek g62höz,mit ajánlotok?

szerk:ez az e1 nagyon bejövős ha nincs más ezt veszem de ez egy kicsit sok lesz az én 5470es g62mhöz nem? esetleg ha van nála olcsóbb de hasonlóan designos hűtő szivesen várom a javaslatokat :)

[ Szerkesztve ]

(#1418) Bikkrom válasza energy_ (#1417) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Ha olcsóbb szegmensben keresel akkor CM Notepal X-lite. Eddig csak jókat olvastam róla. Nem egy E1 de kellően teljesít ez is. Itt van róla pár komment, de teszteket is találhatsz neten bőven.
Szerk: azt a 2k felárat megéri az E1.

[ Szerkesztve ]

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#1420) energy_ válasza Bikkrom (#1418) üzenetére


energy_
senior tag

jah akkor ebből valószinűleg E1 lesz ,x-litenak majdnem feleakkora a ventije meg külsőre se jön be annyira mint az e1 :U :R

(#1421) rizso válasza energy_ (#1420) üzenetére


rizso
addikt

Nekem E1 bejött külsőre és "tudásra" is...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#1422) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Hali mindenkinek!
Egy Acer 2410-est használok ([link]), gyakran van az ölemben, de éget néha, Everest szerint proci 70 fok fölötti, a HDD meg 50. Tudnátok ajánlani valami hatékony hűtőpadot, amivel a térdemen is használhatom?
Árban 3-5-8e ft is belefér!

[ Szerkesztve ]

(#1423) nemcso válasza zolikaDB (#1422) üzenetére


nemcso
senior tag

Ha csak az a baj, hogy neked nagyon meleg, akkor egy passzív noti tartó/hütő is elég lehet.
Logitech Comfort Lapdesk for Notebooks N500 állvány

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#1424) rizso válasza nemcso (#1423) üzenetére


rizso
addikt

Akkor inkább egy Lapair :) Vagy akár az E1 is megtenné neki, hisz ölben is lehet használni (akár bekapcsolva is), kikapcsolva meg mondhatni passzív hűtő.

De ha csak egy tartó kell, akkor a Kika-ban lehet kapni ~2500Ft-ért egy viszonylag használhatót (öcsémnek vettem olyat). Egy nagy kb. 1cm-es műanyag/fa(?) lap (formára vágva, pocaknak is van hely ;] ), és alatta van egy tépőzáras párnácska. Akkora maga a cucc, hogy a laptop mellé akár egy egér is elfér...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#1425) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Azért olyan kellene, ami hűt is, tegnap este már a 80 fokot súrolta, ez nem egészséges...

(#1426) agent_k válasza zolikaDB (#1425) üzenetére


agent_k
őstag

Na ja. Asus n53sv i7 proci GT540 videokártya teljes terhelésen már az egyik mag a 89 fokot is elérte. Videokonvertálásnál 75°C.
Ha a gép 1,7 Ghz-en megy akkor már csak 68°C. Dirt3-hoz elég nem tudom a többi game mit szól hozzá.

Canyon hűtőpad egy rakat kaki. Kellene valami igazán jó. Ami mondjuk teljes terhelésen legalább 80 °C alá vinné a hőmérsékletet.

(#1427) Bikkrom válasza agent_k (#1426) üzenetére


Bikkrom
senior tag

CM Notepal E1. De mennyi lenne rá keret? zolikaDB neked is ezt a hűtőpadot ajánlom.

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#1428) zolikaDB válasza Bikkrom (#1427) üzenetére


zolikaDB
veterán

Köszönöm! Ez a Logitech N100-hoz képest is jobb teljesítményben? Jobban hűt?
Ölbe lehet venni? (tkp gyakran használom ott)

[ Szerkesztve ]

(#1429) Bikkrom válasza zolikaDB (#1428) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Nem találtam tesztet ami összehasonlítaná a két padot. Sőt a Logitech légszállítási értékét sem írták ki sehol... 4 kommentel feljebb Rizso írta, hogy ölben is lehet használni, de ha a képeket megnézed valószínűleg jobban "ölre áll" a logitech. De ezt ember nincs aki megmondja neked. :D

[ Szerkesztve ]

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#1430) agent_k válasza Bikkrom (#1427) üzenetére


agent_k
őstag

akár 10k is, csak jó legyen. Nagyon jó. Mert egyszer 5k-t már kidobtam az ablakon a csodálatos 600rpm-es canyon hűtővel. Még egyszer nem szeretnék pórul járni.

(#1431) deathrow23


deathrow23
csendes tag

ezzel kapcsolatban én is kérdeznék melyik hűtöpadot ajánlanátok, én pl laposon sokat játszom és úgy melegszik nem durván de mégis van olyan ami esetleg 10-12 fokkal tudja hűteni? ha igen milyen márka a jobb és árban mennyiben futhatnak kb?

Hmmmm.... de fura..... http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_2/keres.php?stext=deathrow23&submit=

(#1432) Viewonly


Viewonly
csendes tag

Szeva mindenki,

Olvasgattam itt par hsz-t es latom hogy mindenki az E1-et dicseri, es az lenne a rerdesem hogy ha a nem az ar/ertek-et nezzuk van e komolyabb pontenciallal rendelkezo alternativa nala ami jelentosen jobban hut? Acer 3830TG-hez kellene (13"-os).

Koszi elore is! :DD

(#1433) zolikaDB válasza Viewonly (#1432) üzenetére


zolikaDB
veterán

Én jókat olvasgattam a Cooler Master NotePal Infinite EVO-ról!

(#1434) agent_k válasza zolikaDB (#1433) üzenetére


agent_k
őstag

szerintem kicsit hasztalan. Bár ha középen van a proci beszívó pontja akkor oké.
Asuson lent van a wincsi környékén.

(#1435) #30662400 válasza Tamás24 (#1373) üzenetére


#30662400
törölt tag

Ez érdekes, de egyedül nem mernék nekiállni, van olyan szervíz vagy bolt, ahol vállalnak ilyet? Jó lenne az egész hűtőrendszeremet a hp g62-a70eh gépemben mert amit itt nyáron művel az tragikus (system diagnostics teszt végig se megy, thermal shutdown.)

(#1436) rizso válasza Viewonly (#1432) üzenetére


rizso
addikt

Ha lenne egy csomó fölös pénzem, már csak azért is kipróbálnék egy ilyet vagy egy ilyet. De a 13"-hez simán jó az E1 is. Jó nagy a ventije, és kb. az egész gép aljára tolná a hideget...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#1437) dasman


dasman
csendes tag

Hali!

A következő lenne a gondom. Adott egy Acer Aspire 5740G laptop, ami alapjáraton nagoyn hamar rettenetesen túlmelegedik (elkezd fagyni stb, extrémebb esetben kékhalál). Ehhez vettem egy logitech hűtőpadot, ami csak kis részben orvosolta a problémát. Vagyis egy kicsit kitolta az időkorlátot, ameddig a gép használható. OSem 32bit Win7.

Milyen megoldásotok, illetve javaslatotok lenne, hogy a laptopom normális hőm. tartva használható legyen?

(#1438) rizso válasza dasman (#1437) üzenetére


rizso
addikt

Szerintem fordulj szervizhez, lehet, hogy gond van a vga-val vagy a hűtéssel. Jobbik esetben csak tele van porral, és ki kellene takarítani.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#1439) szigmat


szigmat
tag

Sziasztok!

Szeretném a tanácsotokat kérni, mert melegszik a gépem ettől a kánikulától. Egy netbookról van szó és csak most a 30+ ban tűntfel, hogy kevéske a gyári hűtése.

Valamilyen netbook hűtőkéne, ha létezik ebben a méretben ( 10" ).
Ha lehet 5ropinál ne legyen drágább.

Köszönöm!

(#1440) zolikaDB válasza szigmat (#1439) üzenetére


zolikaDB
veterán

Logitech N100. Pont elég egy kis netbook-nak. Sajnos én sem találtam a légszállításról adatokat, de egy CM infinite evo-nak 120 CFM, egy E1-nek cirka 90. Ez kb utóbbi körül lehet!

(#1441) Bikkrom válasza zolikaDB (#1440) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Kb értékekre ne hagyatkozzunk. :DDD Ez a 2 hűtő kiemelkedő légszeállítású. Többi márka 30-50CFM körül stagnál 90%ban. De azért engem is érdekelne mennyi annak az N100nak a légszállítása. Nagyon titkolják. Ha veszettül kiemelkedő lenne nem kellene titkolni.

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#1442) kisza25 válasza szigmat (#1439) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nekem egy Manta cool desk van 22cm-es 600rpm-es az ér is valamit és halk

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1443) Viewonly


Viewonly
csendes tag

Koszi a valaszokat! :)

Mar csak az lenne a kerdesem, hogy az E1 illetve az EVO mennyire hangos? Valoszinuleg maxon fogom hasznalni, es mivel a noti ventije is eleg zajos igy gaz lenne ha meg a huto is ratenne, van errol esetleg valami info/tapasztalat?

(#1444) kisza25 válasza Viewonly (#1443) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

én azért írtam ezt a manta hűtőt, mert ennek semmi hangja nincsen ez 5eFt környékén kapható, és a 22CM-es venti az egész gépet hűti, nekem így normál terhelésnél be sem kapcsol a netbookomban a hűtő :N

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1445) szigmat


szigmat
tag

Köszönöm a válaszotokat!

(#1446) djbundy válasza Androméda7 (#1031) üzenetére


djbundy
csendes tag

nekem is van egy k7600, ugyancsak visító, állandó ventivel, csak akkor hallgat el, ha 0% a terhelés. darabokra szedtem, kipucoltam mindent, artic cooling mx-4 el újrapasztáztam, ez minimális javulást jelentett. cooler master E1 notihűtő segített neki abban, hogy ne kapcsoljon ki. egy vinyócserével lehet nyerni pár fokot (sebességet annál inkább, az eredeti nagyon csiga és forró, igaz a proci is). én utálom. el is adom. :W

(#1447) november


november
tag

Sziasztok!

Eddig egy Thermaltake Massive 23-LX külső hűtővel hosszabbítom a HP DV6-3070eh laptopom életét. Eddig olyan vegyesen produkált a hűtő mert használatkor olyan 5-6 fokot simán hűtőt. De fél éve (hozzáteszem nem állandó) használat után már elkezdett furcsán kerregni, ami viszont egy idő elmúlik. És az is előfordul hogy passzív módban felmelegszik tőle a gép. Gondolom nem tud szellőzni. A lényeg hogy szeretnék valami erősebb hűtőt venni. A gép hátuljáról itt van egy link (meg leírás is): [link]

Annyit szeretnék kérni hogy valaki aki ért hozzá az ez alapján segítsen eldönteni vagy valamilyen ötletet adni hogy melyiket válasszam. Eddig ezek a kiszemeltek:
CoolerMaster E1
CoolerMaster X2
Cooler Master NotePal U3
Illetve itt egy újabb versenyző: Logitech Cooling Pad N200 Leírás róla itt:[link]
Az a rossz hogy a Logitechről semmilyen részletes infó nincs én eddig youtube-on videót sem találtam róla. Aki tud részletes specifikációkat az írja meg.

Végül még annyi hogy egyik korábbi hozzászólásban olvastam hogy lehet ilyen Hővezető Rézlapokat rárakni VGA-ra. Hogy az nálam szerintetek számítana?

Illetve ha vennék bele egy erősebb belső ventilátort?

(#1448) agent_k válasza november (#1447) üzenetére


agent_k
őstag

Ha vársz egy kicsit, nekem pénteken vagy szombaton meglesz az E1. Egy Asus N53-mal letesztelem neked.

(#1449) djbundy


djbundy
csendes tag

A CM E1-ről annyit, hogy max 15.4-es notikhoz ajánlom. Nekem a 17-esen az X-design miatt épp a vga alatt nem volt hűtőfelület. :(

(#1450) rizso válasza djbundy (#1449) üzenetére


rizso
addikt

Nekem egy 15,6"-es Y570 alatt teljesít az E1. Van ahová nem ér el a venti, viszont amit "kitol" hideg levegőt, azt mégiscsak beszívja maga a gép - és lényegében az egész gép aljára megy a hűvös levegő...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hűtőpad
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.