Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hűtőpad

Hozzászólások

(#101) Shuta válasza Antibazsi (#100) üzenetére


Shuta
csendes tag

71-72 fokos procid alapból?
Nem sok az egy kicsit?
Milyen proci?

Én most megnéztem és az enyém 36fokos (T2300 dual core)

Egyél RIZST! - 1 milliárd kínai nem tévedhet :D

(#102) Antibazsi válasza Shuta (#101) üzenetére


Antibazsi
aktív tag

Nekem is T2300E,de nem olvastad figyelmesen. Nem alapban 70. Alap terheltség mellet nekem is max 50fok,de ha futtatsz egy 32M-es superpit meglátjuk mennyire megy fel a hőmérsékleted.Vagy kezdj el játszani huzamosabb ideig valami hardverigényes gamet.Szerintem a tiéd sem fog 70 fok alatt maradni.

[Szerkesztve]

Üdv, Balázs

(#103) Peetee(tm)


Peetee(tm)
aktív tag

üdv4 erről valaki valamit tud? [link]
vagy egyáltaán érdemes ilyebe,vagy ehez hasonlóba fektetni az embernek a pénzét? :R
:DD

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#104) Peetee(tm)


Peetee(tm)
aktív tag

emberek ne hagyjuk már magára ezt a topikot! igenis tessék írni, ha már anno létrehozták!
:Y :W

[Szerkesztve]

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#105) Rossi válasza Peetee(tm) (#103) üzenetére


Rossi
addikt

Hát ha az a minusz 12 fok neked megér tizenjópárezer forintot...

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#106) Studi22 válasza Peetee(tm) (#103) üzenetére


Studi22
aktív tag

Ezt Zalman cuccot még akkor néztem mikor hír volt itt a PH-n,lehet ezt már magyarországon egyáltalán!
Mert jó lenne úgy kb árat tudni.
Mert ha 10-hez közelebb lenne akkor lehet hogy megpróbálnám mert nem volt még ilyenem és kiváncsi lennék a hatásfokára!

A világon a legveszélyesebb dolog,mikor a hülyeség szorgalommal párosul.

(#107) Peetee(tm) válasza Rossi (#105) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

thx az infót! :R

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#108) Peetee(tm) válasza Studi22 (#106) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

szal utánna érdeklődtem a zalman cuccosnak és arra jutottam, hogy már a mi kis hazánkban nem lehet kapni, esetleg valahol még találni készleten. havertól jött az infó aki számtek boltba dolgozik, hogy az uóbbi időben leárazták mindenhol és kiárulták gyorsan. de ugyan miért, annyira rossz volt? annyira jó? nem tudni. viszont nekem rohadtul elkelne egy...

ha esetleg megtudnál valamit róla, akkor engem is érdekellne egy... vagy bármi nemű infó...stb... :R

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#109) Studi22 válasza Peetee(tm) (#108) üzenetére


Studi22
aktív tag

Nekem is van egy haver számtech boltba majd töle kérdezek hogy mit tud mondani illetva van-e valami tapasztalat róla!

A világon a legveszélyesebb dolog,mikor a hülyeség szorgalommal párosul.

(#110) Peetee(tm) válasza Studi22 (#109) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

ha valami kosságot tud, tudsz akkor az engem is érdekellne! oké :F
:R

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#111) Krystal_s


Krystal_s
addikt

hi
az én sony-m alapon 56-60 ,de terhelésnél 70 fölé is megy.(Intel 3,06GHz procis ennél a tipusnál normális h ilyen meleg)
engem az zavar h hangos mert 52foknál már bekapcsol a venti...ezért én is venni szerettem volna egy notebook coolert.már majdnem meg is rendeltem...de nem voltam benne biztos h érni fog-e vmit,mert nekem alul van a venti.Kipróbáltam egy erős szobavenitvel hogy mennyire tudná lehűteni.Probáltam h alulra fujattam , oldalra össze vissza a lényeg h semmit nem változott az alap hőmérséklet ,ugyanis pl az 58fok az üzemi hőmérséklet...terhelésnél sem számított semmit talán 1-2 fokot. Nem akartam elhinni ,mert a 3as fokozaton elég intenzíven fúj az a szobaventi , de ez van.
Most nem tudom h kinek milyen tapasztalata van , de olyanokat olvastam h akár 10fokkal is lehet csökkenteni ezekkel a coolerekkel a cpu hőmérsékletet...
Most akkor tényleg ennyire nem érnek semmit ezek a coolerek a noti alá? :F

(#112) Peetee(tm) válasza Krystal_s (#111) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

szal nekem is meleg nagyon a notim, de én annyit szürtem addig le a noti hűtőkből, hogy jók, DE ez a jó-ság notebook függő, azaz ahova fuj(el/rá) a cooler ott van-e szellőzőnyílás, tehát be, vagy kijut és hol jut ki a levegő. sokféle ilyen noti cooloer létezik, de érdemes vásárlás előttt legalább azt megnézni, hogy a noti hol szív be és fúj ki. mert nehogy az legyen hogy olyan coolert vesz az ember ami fujja igaz a levegőt, de hova, azaz olyan elyen a noti alján, ahol semmi rés nincs thát lvegő sem jut be. a másik az hogy valahonnan ez is veszi a levegőt és nehogy az a veszély áljon fel hogy ezt olyan irányból teszi amerre a noti is alapból fújja. meg mondjuk anno én is próbálkoztam szobaventivel asztali pc-t hűteni, de én sem értem el vele semmit, és akkor te itt még annyit sem. ezzl azt akarom mondani, hogy a hűtő levegőnek célszerű koncentráltan érkeznie.

ui: a műanyag egyáltalán nem jó hővezető, tehát mindnképpen kell valami rés, nyílás ahol bejut a levegő :))
:DD

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#113) Krystal_s válasza Peetee(tm) (#112) üzenetére


Krystal_s
addikt

nekem alul van a venti vagyis onnét szívja a levegőt és bal oldalt meg hátul fújja ki...
sima 12cm-s pc-s ventivel is néztem h alá tettem pont ahol a laptop veni is van ,de akkor sem lett jobb.
Az igazi persze az lenne ha ki lehetne próbálni az üzletben ,de hát hol?mindent csak megrendelésre hoznak :(((

cooler master 3 ventisét néztem ki , ugyanis 15,4''-os mérethez a legtöbb cooler kicsi...

[Szerkesztve]

(#114) Peetee(tm) válasza Krystal_s (#113) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

az tényleg jó lenne ha ki lehetne oróbálni, de hol? :( az is baj hogy ezek a coolerek usb-ről mennek és így csak 5volt-ot kapnak, ami valjuk be azért nem sok. szal még a légáramlás is kicsi, tehát nem tudom mit tudna egy ilyen. viszont a héten volt nálam egy coolre master tesztre, 2 ventis, de az én gépemnek semmit sem ártott, mert nem ott kellet volna működnie a 2 csodaforgónak... tényleg nem tudom mi lenne jó hűtési megoldás :F :O :(((

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#115) Peetee(tm) válasza Krystal_s (#113) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

a 97-es hozzászólás allat lévő, shuta kolléga padját teszteltem, de nálam hatástalan volt... :O

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#116) Krystal_s válasza Peetee(tm) (#115) üzenetére


Krystal_s
addikt

hát akkor tuti nekem sem lenne jó , én pont ilyent akartam venni csak a 3 ventist de nálam sem ott van a noti venti.Neked is Intel procis géped van?
a tiéd mennyi fokos? engem az zavar h hangos,mert már 50foknál bekapcsol a venti így mindig megy.60foknál meg még hangosabb...Olvastam olyant is akinél csak 60foknál kapcsol be a cpu hűtés. :B

[Szerkesztve]

(#117) Peetee(tm) válasza Krystal_s (#116) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

nekem 2magos AMD Turiunos gépem van. nekem is hangos, de az nem zavar, csak a melegsége, mert eléri a 70fokot is,ami nem túl kedvező. szal ezért szereretnék egy noti coolert. rohadt meleg tud lenni, de nem tudom mennyire egészséges ez a hőmérséklet, jah a másik az hogy a vga is elég komoly hőmérsékletet ér el :((( akár 9lt már rá 0fokot is, mert volt már rá példa :O sztem nekem valamit ki kell eszközölni.
gépem: [link]
[link]

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#118) danyboy01 válasza Peetee(tm) (#108) üzenetére


danyboy01
csendes tag

Szia!Ha jól sejtem ezt a kütyüt keresed.... ;)
[link]
Egyébként nekem is szimpatikus, mivel elvileg nem egy konkrét helyre fújja a levegőt,mint a legtöbb notihűtő,hanem talán normálisan eloszlatva! :DD

(#119) Krystal_s


Krystal_s
addikt

ez a Zalaman elég jól néz ki , nem találtam még infót h jó-e a 15,4''-os mérethez is...
kicsit bővebb leírás...
[link]
Ha lenne vkinek személyes tapasztalata légyszi írjon !

(#120) danyboy01 válasza Krystal_s (#119) üzenetére


danyboy01
csendes tag

Az én notim 15,4''-os...és 363 (széles) x 265.7 (mély) ez a notihütő pedig 308(L) X 330(W) ....magyarul lelóg róla kétoldalt 3-3centit... :O
pedig ez tűnik a legnormálisabb notihűtőnek,amit eddig láttam...ezt megvenném....:W
Valószínű a te gépeddel is hasonló a helyzet!Nézd meg a paramétereit és hasonlítsd össze!Kíváncsi lennék,hogy nálad mekkora az eltérés!Nem hiszem,hogy sok..

(#121) Krystal_s válasza danyboy01 (#120) üzenetére


Krystal_s
addikt

nekem sem lenne jó mert 36cm × 27cm

(#122) Peetee(tm) válasza danyboy01 (#118) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

jah

pontosan ezt a típust keresem, csak semmi tapasztalati infót nem tudok róla, de ahogy néztem a többi hsz-t is senki semmit nem tud róla :O

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#123) Peetee(tm)


Peetee(tm)
aktív tag

jah még1 dolog!

valaki valami infót tudna adni, hogy hol lehetne utánnanézni a gyári üzemi hőmérsékletekről? azaz hogy a gyártó mit javasol, mi az ideális üzemi hőmérséklet! :F Mind proci, mind vga terén! :F Valaki valamit tud írjon! Akár link, akár szöveg, bármi nfo! Please!

THX :R

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#124) danyboy01 válasza Peetee(tm) (#123) üzenetére


danyboy01
csendes tag

Ha intel processzoros géped van itt keress... [link]

Ajánlom a gyártók honlapját! Jó böngészést!

(#125) Krystal_s válasza Peetee(tm) (#123) üzenetére


Krystal_s
addikt

én simán felhívtam a sony szakszervízt...és beszéltem egy szakemberrel...mondta h az enyémben asztali proci van (3.06Ghz) és ekkora teljesítménynél még a 80 fok sem gáz laptopban.. :)ennél a típusnál...és hogy neki is van 2 hasonló gépe ami ugyanilyen meleg...
A kérdés csak az h akkor miért kapcsol be a venti hűtés már kb 58 fokon miért nem csak pl 70nél süvít ;] ... akkor csendes lenne legalább... :U

A vga hőmérsékletét hol lehet megnézni? everest pl nem írja ki sztem az enyémen nincs sensor...ati 9200 van benne ,remélem az nem meleg , még nem is figyeltem :)

jah és ha már ma írok akkor B.U.É.K. !!!




[Szerkesztve]

(#126) Peetee(tm) válasza danyboy01 (#124) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

Köszi, de nem intel procis gépem van. viszont szétnéztem az AMD háza táján és rátalátam a számomra fontos információt tartalmazó pdf-re :C
mégegyszer THX
jah vizont 7600GO vga őmérsékletéről nem találtam semmi adatod, esteleg ha tudnál vamit erről, vagy ajánlanál valami oldalt :F

üdv

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#127) Peetee(tm) válasza Krystal_s (#125) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

sztem azért nem kapsz infót a vga hőmérsékletéről mert nincs benne érzékelő és sztem nem gáz ha kicsit melegebb mint a asztali verziója. ha nincs érzékelő, nincs infó :W ...

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#128) danyboy01 válasza Peetee(tm) (#126) üzenetére


danyboy01
csendes tag

Kíváncsi lennék az AMD-s adatokra. Ha közölnéd az infot, amit a pdf-ben találtál megköszönném!
Arra lennék kíváncsi, hogy egy 2ghz-es AMD-nek mekkora az alap hőfoka és mennyi,ha terheled is picit!?
Az Intel 100foknál füstöl le a gyártó szerint,de ez az érték kevesebb,mert nem feltétlenül a proci legmelegebb pontját érzékeli az érzekelő...azaz 90-95foknál már ellehet kezdeni aggódni...

Az én gépem alapból átlag 50-55fokos, de van hogy huzamosabb ideig 48fok. Ha terhelődik picit akkor 60-65fok. Játéknál már szinte tojást is lehetne rajta sütni...akkor 70-80fok.
Szóval,ha egy notebook hütőaljzatos cuccal csökkenteni lehetne 5-10fokot,akkor az már megérné hosszútávon! :DD Mert nem hiszem,hogy a max.hőfok közelében járatva hosszú ideig bírná a proci, akármit mond is a gyártó.Nem beszélve arról, hogy a hő terjed, mint valami vírus a környező alkatrészekre is.... :(((

(#129) Peetee(tm) válasza danyboy01 (#128) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

szal az AMD-nél nemvolt részletezve GHz-ekre az érték, hanem a típus mellé oda volt biggyesztve a 95°C-os érték. ennyit találtam a pdf-ben. konkrétan TurionX2-es gépem van (1,6GHz) és ennyek a procinak a gyári érteki között turkálva találtam a 95-t. nekem is 70-80°C között dolgoznak a kicsikék jéték alatt, alapból pedig 45-55°C. igazazd van a hűtéssel kapcsolatban, mármint hogy jó lenne hűteni, ill. jót tenne neki az 5-10°C mínusz, de sajna nincs tpasztalom még ilyen téren, hogy mlyi, milyen noti cooler lenne jó :F

megjegyzés: ''Nem beszélve arról, hogy a hő terjed, mint valami vírus a környező alkatrészekre is....'' ezt tetszett :C :DD :Y

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#130) Krystal_s válasza Peetee(tm) (#127) üzenetére


Krystal_s
addikt

sztem ez az ati 9200 integrált és más mint ami az asztali gépekben van..., szép is lenne ha jobban melegedne ,mert az én asztali PC-mben is hasonló ati 9200 van gyárilag passzív hűtéssel és az nagyon nagyon forró :B


olvastam külföldi fórumokat , ahol olyant is írtak h 10 fokkal hidegebb lett a CPU pl egy ilyen
Coolermaster coolertől...lehet h az is sokat számít h hol található a hűtőventi, alul oldalt vagy felül... :F

[Szerkesztve]

(#131) Peetee(tm) válasza Krystal_s (#130) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

MSN :DDD :))

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#132) Peetee(tm) válasza Krystal_s (#130) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

nagyon úgy néz ki, hogy csak mi tartjuk életben a fórumot

ez szörnyű :Y

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#133) Rossi válasza Peetee(tm) (#132) üzenetére


Rossi
addikt

Régebben kicsit utánanéztem a témának, aztán mégse vettem coolert, annyit nem ért meg nekem.

Olyat érdemes venni, ami nem befúj levegőt a noti alá, hanem ''elszívja'' onnan a noti ventijei (amik azért gyárilag sem sz@rok, csak kevés helyük van...) által kifújt meleg/forró levegőt. Így azok nem hiába pörögnek, effektívebben dolgozhatnak.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#134) Peetee(tm) válasza Rossi (#133) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

köszi :R

de ezzel ismét nem sokkal lettünk okosabbak, mert még mindeki továra is apogatózik, ha noti coolerről van szó, de még1x

thx :R

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#135) danyboy01 válasza Rossi (#133) üzenetére


danyboy01
csendes tag

Hello! Az én notim speciel alulról szívja a levegőt a procihoz és baloldalt fújja ki....szóval az elszívós kütyü az én esetemben nem hatékony..... :( :(
Egyébként az a fontos,szerintem,hogy ott vagy legalábbis nagyon közel legyen a procihoz áramló levegő légnyílásához a notebook cooler ventillátora, hogy hatékony legyen!
Ejjjh ez a mondat olyan jó lett,hogy már fogalom! :D :DD :DD

(#136) xedos válasza Rossi (#133) üzenetére


xedos
addikt

Bocsi! Volt 8db notim, egy része oldalról, a többi alulról szívta a levegőt.
Kifújni pedig oldalt, vagy hátul.
Így figyelni kell erre is!

(#137) Peetee(tm) válasza danyboy01 (#135) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

:C

ez tényleg jól sikerült szerintem is, és ezzel leleplezted az általam is fontosnak tartott követelményt, mert sztem is csak így lehet hatékony a notebook hűtése :R

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#138) Peetee(tm) válasza xedos (#136) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

akkor az alulról szívós notik előnyben a coolpadok esetén... :U

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#139) danyboy01 válasza Peetee(tm) (#138) üzenetére


danyboy01
csendes tag

Nem feltétlenül,mert én találtam már olyan coolpadot,ami felülröl lefelé szívta a levegőt!Inkább tényleg az odafigyelés a fontos,mert például az tetszett és mivel kb 5 honlapon olvastam róla csak így tudtam meg,hogy az elszívja a levegőt és nem pedig fújja!
Mert csak egy említette ezt az infót,ami szerintem elég fontos.... :(((
Szidtam volna még az anyjuk anyját is,ha megveszem,mert mondjuk egy bamba eladóval találkozom és hézagos tájékoztatás miatt belefutottam volna puszta tetszésből...mert elég stílusos némelyik darab és könnyen elcsábul az ember... :B
[link]
A kis X alakú alátétfajzat szívós, de ez a bögölyszemű felülről aláfújós-elosztós sem lehet rossz megoldás! :P

(#140) _seth_


_seth_
veterán

Szerintem ezekben a hűtőpadokban meg lehet fordítani a ventit sőt... egy kis alu+2 venit és akár házilag is lehet ilyen hűtőpadot csinálni és az az előnye, hogy a notihoz lehet tervezni az egészet :) (még le is lehet festeni is és pont úgy néz ki mint egy gyári csak jóval olcsóbb és sokkal hatékonyabb :) Fényforrást/usb hubot/hangszórót is lehet rakni bele....

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#141) danyboy01 válasza _seth_ (#140) üzenetére


danyboy01
csendes tag

Hello!
Nem tudom,hogy lehet-e fordigatni a ventiket...lehet.
A saját készítésre már én is gondoltam,de sehol nem találtam leírásokat....mert pl, hogy csinálnék vagy hol kapok olyan ventillátort,ami usb-n müxik? :F
Az ideális a sáját tervezés és gyártás lenne, mármint ami a coolerpad-ot illeti! :DD
Te csináltál már ilyet?Ha igen esetleg képeket is tudnál linkelni?
Előre is köszi!
bOy

(#142) Rossi válasza danyboy01 (#135) üzenetére


Rossi
addikt

Sorry! Olyannak néztem utána, ami az én notimhoz passzolna, nem akartam általánosítnai.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#143) _seth_ válasza danyboy01 (#141) üzenetére


_seth_
veterán

Nem csináltam :)

USB-ről 5V-ot kapsz ami bőven elég 2 ventinek és hangosak sem lesznek.

Terv? Nem kell ehhez nagy tervezés :D USB kábelről a csatit levágod beméred multimeterrel, hogy hol van az 5V ha megvan elosztod 2 fele és rákötöd a ventiket és már készen is vagy a venti résszel :) Aluból pedig könnyű pad alakú elemet hajlítani amibe kivágod a megfelelő helyen a ventinek a helyet + usb csatit is lehet venni, hogy szép legyen (előlapi panelekben szokott lenni, psc boltban tuti lehet ilyet találni).

Nem lehet nehéz...

(Nekem mobile p4 van de nem tervezem ilyen hűtőpad beszerzését/építését, nem melegszik (minden hűtés nélkül is 55fok a plafon) a ventije nem halk de ha halk gép kell akkor itt az asztali :) ) (beszerzését tuti nem mert még egyet sem láttam ami az én notimhoz jó lenne... építgetni pedig lusta vagyok... elég az autóm/bringám/ + alkalmanként hifit/videjót/mások számítógépeit és más cuccokat bütykölgetni....)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#144) Krystal_s


Krystal_s
addikt

sztem a legtöbb notebook cooler ventije fújja a levegőt...ami az én gépemnek tuti nem ér semmit...(nekem alulról szív a cpu venti) mint korábban írtam már majdnem megvettem az 1ik CoolerMaster-t de akikkel beszéltem azt mondták h tuti nem ér semmit és én felhoztam egy nagy szoba ventit (3 fokozatos) akárhova tettem laptop venti alá , oldalra hátulra stb. tényleg nem ért semmit . lehet h akkor az volt a baj h nem szívta hanem fújta levegőt?
De pill és kipróbálom egy sima pc-s 12cm-s ventivel úgy is h szívja és ne fújja alulról a levegőt...
Az a fura h olvastam már olyan fórumot ahol 1-2 arcnak sikerült akár 10°C-al is lehűteni a cpu-t egy ilyen hátlapi coolerrel.
Nincs itt senki aki olyan helyen lakik ahol kilehetne próbálni, egy üzletben sincs készleten ??? Vidéken nem sok esély de pesten nagyobb helyeken tuti van olyan üzlet ahol tartanak.
Csak így tudnánk meg h most akkor mennyire hatásos.... :U

(#145) Peetee(tm) válasza Krystal_s (#144) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

teljesen egyetértek a kolleganővel :R

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#146) danyboy01 válasza Krystal_s (#144) üzenetére


danyboy01
csendes tag

Milyen hátlapi cooler-re gondolsz?Pc házba építhető plusz ventillátorra? :F
De azt hogy üzemeled?Mert a pc-n az alaplapre kell rádugni..

A szoba ventillátort már én is próbáltam, de kb annyit ért, hogy a nyári dögmelegben mikor 40 fok volt,biztosította a normál szobahőmérsékletet....mert ugye nem mindegy,hogy nyáron vagy télen tesztel az ember.... ;)

A pc-be építhető ventillátorra már én is gondoltam, de nem vagyok egy elektroműszerész....ezért inkább nem fognék neki....nem is tudom,hogy lehetne nekifogni... :F :(

(#147) Krystal_s válasza danyboy01 (#146) üzenetére


Krystal_s
addikt

hátlap coolernek neveztem ezeket a notebook hűtőpadokat (másnéven laptop cooler)mivel ezeket a laptop alá vagyis a hátoldalára kell tenni...sry ha kétértelmű voltam.
a másik meg : a pc-s 12cm-es venti az csak egy próba ,pl úgy hogy egy közelben lévő asztali pc-ből kivezetek egy ventit átmenetileg ....pc-mben van 1-2 pl hdd hűtő vagy a ház oldalán stb...és én meg a laptopot oda teszem és ráfujatom stb..ez csak arra jó h megnézzem mennyit ér ha hideg levegőt fujatok a laptop venitre stb...ez csak egy pár perces teszt erejéig történik...ugyanis hasonló elven működne a hűtőpadokban található ventillátor(ok) is. ;)

különben lehet kapni külön usb-s ventit is ami jó a laptopokhoz is ...de annak a rögzítése nem 1szerű vagy max veszel egy alumínium lapot vagy falapot és abba beleszereled....vannak ilyen modding oldalak páran megcsinálták, nem tudom mennyire hatásos....

üdvi

(#148) Peetee(tm) válasza Krystal_s (#147) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

tudnál linket küldeni modding oldalról, ahol noti coolerek vannak? jah és egy hazai forgalmazónak van raktáron ilyen: HŰTŐ, NOTEBOOKHOZ ZALMAN NC1000 FEKETE hűtője. ma ha kinyit a bolt rendelek is egyet és ha meglesz akkor beszámolok ér, ért-e valamit... :(

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#149) Peetee(tm)


Peetee(tm)
aktív tag

tanácstalan vagyok, mint az itt lévő forumozók, de bátor leszek és amit az előbb írtm veszek egy zalman zmc1000-s hűtőt és azután majd meglátom...

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#150) Peetee(tm)


Peetee(tm)
aktív tag

megrendeltem a hűtőt, elméletileg ma, de lehet hogy csak jövőhéten érkezik :C :F

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hűtőpad
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.