Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hűtőpad

Hozzászólások

(#1551) K Norbi válasza luciferk (#1550) üzenetére


K Norbi
addikt

Sajonos a kézikönyvébe sem irnak semmit, még annyitsem mint a neten :((( 1db 8cm es, van benne, a vinyót 44 röl 38 ra hüti vissza, lapkészlet, Aux, dimm, 49 röl-43ra. Cpu/Gpu 55,50 ezeket meg 45 fokra, de meg inkább csak melegbe használom a ventit, ez a 2 gumi bakk megemeli a gép hátulját és böven elég neki. nem sokat játszok ezért vettem ilyen padot :)

(#1552) K Norbi válasza luciferk (#1550) üzenetére


K Norbi
addikt

Játékra viszont teljesen alkalmatlan lenne a logitech összes szériája. pl egy COOLERMASTER NotePal U3 szemben labdába sem roghat, de ezt meg ölben nem lehet használni, igy utólag már bánom hogy nem ezt vettem meg, jó lett volna nekem egy ilyen is[link]
Mert az N 200 asba soha nem használom a ventit.

(#1553) Marci93


Marci93
tag

hello

13,3-s notihoz valakinek van valamilyen hűtőpad ajánlata? Legfőképp ölben/ágyban való használathoz kellene :)

(#1554) rizso válasza Marci93 (#1553) üzenetére


rizso
addikt

Coolermaster Lapair 7k körül. Ha meg tényleg sokat használod ölben/ágyban, és a gép hangszórói is elég gyengék, akkor egy Logitech N700, viszont ez elég drága, olyan 13k...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#1555) EstiloL2 válasza metalbull (#1544) üzenetére


EstiloL2
tag

Igen, szerintem az U3 jobb, mert oda rakod a ventilátorokat, ahova akarod.

(#1556) K Norbi válasza Marci93 (#1553) üzenetére


K Norbi
addikt

(#1557) SShadow


SShadow
aktív tag

Találtam egy oldalt hasznos lehet van külön kategória a felhasználási területre is:

http://www.bestlaptopcoolers.com/

(#1558) EstiloL2 válasza K Norbi (#1556) üzenetére


EstiloL2
tag

Hallod, szerintem a Logitech nem ér sokat, inkább 2k-val többért vegyék meg az U3-at, mert ez a Logitech (aki játszik is a géppel) nem ér semmit.

(#1559) K Norbi válasza EstiloL2 (#1558) üzenetére


K Norbi
addikt

ölben, ágyban, az U3 mat tudod használni? ha ráteszed az ágyadra, oldalról-elöröl-hátulról tud levegöt szivni? minden padnak megvan az elönye és a hátránya ;)

(#1560) sifo


sifo
csendes tag

Én is pont hűtőt keresek a 15,6"-os asus K50AB-m alá.
kiszától kaptam egy jó tippet, ahogy itt is írta. Felkeltette az érdeklődésemet a Manta. Kérdésem lenne ezzel kapcsolatban, kisza:
Állítható a sebessége?
Mennyire időtálló?
Mióta használod és jelenkezett-e azóta probléma?

Néztem az arctic nc-t is, ami nagyon szimpatikus, de csak fix alapon lehet használni, ágyban, ölben nem használható.

A Logitech N200 szintén érdekes, de én sem találtam tesztet róla.

Végül a Coolermaster Infiniti evo is szimpi, de duplája a mantának és az arcticnak.

Szóval, egyelőre a manta a nyerő nálam. :)

(#1561) sifo


sifo
csendes tag

Azt még hozzátenném, hogy nem is annyira fontos, hogy ölben használjam, fontosabb, hogy játszom rajta. Ezt figyelembe véve, a manta jó választás, kisza?
Köszi

(#1562) sifo válasza EstiloL2 (#1558) üzenetére


sifo
csendes tag

Mennyire hangos az U3?
A notebookom alján 3 ponton van levegőztető, így az U3-as tökéletes lenne. Oda rakom a ventiket, ahova szükséges.

(#1563) K Norbi válasza sifo (#1562) üzenetére


K Norbi
addikt

Ha sokat játszol akkor U3 mas legjobb választás! 18dba. [link]
3 szabadon áthelyezhető ventivel oda fújja a levegőt ahova neked megfelel.
[link]
A teszteken is megálja a helyét! ott van nagyon ez a pad! olvass vissza! mindenki dicséri! és iszonyat jól hüt!

(#1564) K Norbi válasza sifo (#1562) üzenetére


K Norbi
addikt

http://www.coolermaster.com/product.php?product_id=6671

(#1565) sifo válasza K Norbi (#1563) üzenetére


sifo
csendes tag

Köszi!
Elég sokáig visszaolvastam, ezért is jutottam el oda, hogy az U3-ról érdeklődjek. Olyan árban van, mint a manta ami 22cm-es ventivel a gép egész alját behűti, de talán a "hot-spot"-okra helyezett kisebb ventik a jobb megoldás.
Azért kérdeztem a zajszintet, mert a lassabb, de nagyobb venti általában halkabb, mint a gyorsabb, de kisebbek, ugyanakkor ugyanannyi levegőt áramoltat. Mivel lassabb így az élettartama is hosszabb.
Ez az egyik, ami miatt rágódom.
A másik, hogy csak USB-n kersztül kap tápot és ahogy olvastam, ez hosszútávon kockázatos az alaplapra nézve. Ennek van alapja vagy csak eseti probléma?
Köszi!

(#1566) sifo


sifo
csendes tag

Még valami... :))
Próbáltam szoftveresen kontrollálni a ventik sebességét.
Találtam egy progit (speedfan), de minden információt mutat csak pont a venti sebességét nem érzékeli, így nem is tudok belenyúlni. :W
Esetleg tudjátok miért nem érzékeli? Talán nem kompatibilis az alaplapommal?
Ja, még a HWMonitort is kipróbáltam, de az se látta. :O
Tudtok mást ilyen jellegú progit? :F
Vagy BIOSban állítható állandóra a sebességük?

(#1567) EstiloL2 válasza sifo (#1562) üzenetére


EstiloL2
tag

Az U3 nagyon jó, szerintem ha játékra kéne, akkor azt vegyél. Amúgy meg nem hangos, a gépem ventilátora hangosabb. Mielőtt meglett a hűtő, azelőtt 54-60 fokos is volt a gép alapjáraton, most meg lehűti 35-39 fokra. Játék közben is 10-15 fokot hűt nekem, és játék után is van olyan, amikor visszahűti 40 fokra. Ajánlom mindenkinek!

(#1568) sifo válasza EstiloL2 (#1567) üzenetére


sifo
csendes tag

Köszi!
Mindig jó saját tapasztalatokat hallgatni.
Már nem kell sok, hogy döntsek. :)
Viszont még mindig aggaszt, hogy csak USB-n keresztül kap tápot, ami nem biztos, hogy jót tesz az alaplapnak hosszútávon. Írtam a coolermasternek, mint gyártó mit mond ezzel kapcsolatban, de egyelőre nem kaptam választ. :(
Amint van visszajelzés, megírom.

(#1569) EstiloL2 válasza sifo (#1568) üzenetére


EstiloL2
tag

Szerintem nem lesz az alaplapnak semmi baja tőle... Én is kb 1 hónapig gondolkoztam milyet vegyek, de valaki itt ajánlotta, és ezt vettem. Nem bántam meg.

(#1570) sifo válasza EstiloL2 (#1569) üzenetére


sifo
csendes tag

Na, kaptam választ a CM-től. Íme:

Dear Ms/Mr,

Thank you for your inquiry.

This notebook cooler can be connected to the USB port without damaging your motherboard or USB port.

Best regards,
Tim Crommentuijn
Cooler Master Service Department

Rem, hihetek neki! :D
Akkor a voksom az U3 mellé teszem le.

(#1571) geckowize


geckowize
őstag

Hali! Nővérem CM Notepal D1-e beszart, olyan hangokat ad ki, hogy inkább kihúzom az usb-ből. Nekem U3-am van, viszont neki 15.4-es a notija és ahhoz kicsit nagy lenne, tudtok valami jó hűtőt 15.4-re, amit könnyű szállítani?

(#1572) EstiloL2 válasza geckowize (#1571) üzenetére


EstiloL2
tag

Nekem is U3-am van, és 15,6-os gépem, simán elfér és a hátsó gumik megtartják. Amúgy szerintem az U2 jó választás lenne!

[ Szerkesztve ]

(#1573) geckowize válasza EstiloL2 (#1572) üzenetére


geckowize
őstag

Thx! :R

[ Szerkesztve ]

(#1574) EstiloL2 válasza geckowize (#1573) üzenetére


EstiloL2
tag

Szívesen!

(#1575) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Sziasztok!

17"-os, középkatos notihoz szeretnék egy hűtőpadot vásárolni, persze nem akarok rá nagy vagyonokat költeni. Mit ajánlotok? Gondolom aktív hűtésűeket éri meg használni?

Don't Tread On Me

(#1576) MPowerPH válasza MPowerPH (#1575) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jah, ezeket néztem ki első körben. 1,2,3

Vélemény?

Don't Tread On Me

(#1577) Dapro


Dapro
senior tag

Acer 5750g i5 verzió alá mit ajánlotok hardcore gaming mellé?

(#1578) K Norbi válasza MPowerPH (#1576) üzenetére


K Norbi
addikt

A három közül a Cooler Master NotePal E1 Notebook a legjobb! itt van róla leirás! és teszt is!
[link]

(#1579) Dapro


Dapro
senior tag

egy két tesztet még találtam és gondolkozom melyik a legjobb.

ez - 5.6k
ez - 6.6k
ez -7.3k (ezt nem venném, nem hiszem h jól hűt)
ez -4.4k

ha tudtok mást ami jó akkor szóljatok.

15.6" gaming notebook lenne hűtve.

[ Szerkesztve ]

(#1580) EstiloL2 válasza Dapro (#1579) üzenetére


EstiloL2
tag

Nekem is játékra van a Dell-em, és nekem Cooler Master NotePal U3-am van. Mielőtt meglett a hűtő, azelőtt 54-60 fokos is volt a gép alapjáraton, most meg lehűti 35-39 fokra. Játék közben is 10-15 fokot hűt nekem, és játék után is van olyan, amikor visszahűti 40 fokra.
Lehet drága kicsit, (10k körül) de megéri!!! 3 áthelyezhető ventilátorral, gyorsak és halkak!

[ Szerkesztve ]

(#1581) Dapro válasza EstiloL2 (#1580) üzenetére


Dapro
senior tag

Elvileg az E1 jobban hűt mint az U3, de az U3 állítható, hogy hol legyeneke a fanok, bár nekem nem tetszik a kialakítása.
ezekre szűkítettem jelenleg a listám: :D

U3 vs E1 vs Thermaltake Massive

u3 - 8k (ronda :D)
e1 -6.5k (jó)
thermaltake massive - 6.5k (ez tetszik a legjobban)

(#1582) rizso válasza Dapro (#1581) üzenetére


rizso
addikt

Nekem most E1 van, előtte Massive23 ST volt (tudom, te LX-et írtál). Az E1-ben szeretem, hogy akár ágyban/ölben (de így inkább csak tartóként) is tudom használni, alul védve a van a ventilátor. Kicsit lehetne hosszabb a kábele (mondjuk ez gépfüggő is), meg én akár magasabb fordulatszámot is el tudnék képzelni a 23cm-es hajtóműnek ;]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#1583) EstiloL2 válasza Dapro (#1581) üzenetére


EstiloL2
tag

Nem hiszem, hogy jobban hűtene.

(#1584) luciferk válasza rizso (#1582) üzenetére


luciferk
senior tag

Neked már rég meg van az E1? mert a mostanában kapható E1-ek már nem 600 RPM / 89.8 CFM-es ventivel vannak szerelve szerelve, hanem 800 RPM / 91.25 CFM-es hajtóművel szereltek.

(#1585) rizso válasza luciferk (#1584) üzenetére


rizso
addikt

Kb. egy hónapja vettem...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#1586) Dapro


Dapro
senior tag

Kár, hogy nincs valami megateszt... érdekelne melyik a legjobb. nehéz dönteni... olyan jól néz ki a massive :S

[ Szerkesztve ]

(#1587) rizso válasza Dapro (#1586) üzenetére


rizso
addikt

Ennyit nem érdemes gyötrődni rajta, olyan nagy különbség nincs a kiszemeltek között. Lehet, hogy x gépnél az egyik, míg y gépnél a másik lesz eredményesebb. Azt vedd, amelyik tényleg tetszik is ;)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#1588) Apir


Apir
tag

hali. nemrégiben vettem notebookot és gondolkoztam hűtőpadon is, de hosszabb játék után is azt láttam hogy a laptop melege szinte nem is volt érezhető az asztalon! Érdemes ekkor egyáltalán a hűtőpad?

(#1589) rizso válasza Apir (#1588) üzenetére


rizso
addikt

Sokszor nem. Ha jó a géped hűtése, akkor a hűtő lehet nem is használ, sőt még árthat is. Igazából én sem (csak) azért vettem az E1-et, hogy hűtsön, hanem hogy megemelje kicsit a gépet és ágyban/ölben is tudjam használni.
Ha csak asztalon használod, és jó a hűtése, akkor tegyél a gép hátulja alá 2 ásványvizes kupakot ;)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#1590) Dapro válasza rizso (#1589) üzenetére


Dapro
senior tag

Az ásványvizes kupaknak is van ám jobb változata :D

link

(#1592) sifo


sifo
csendes tag

Meg tudjátok mondani, hogy az U3-nál és az E1-nél milyen irányú légmozgás van? Csak mert nekem a notebookom alulról szívja a levegőt és hátul fújja ki. Nehogy a hűtő pont ellentétesen működjön. Vannak olyan gépek, melyeknél a gép alján fújja ki a levegőt, azokhoz más hűtő kell.
Eddig nagyon az U3 mellett voltam, de túl kicsinek tartom a CFM értékét, csak 15,4 ventinként, míg az E1-nek 89,8. Összeadva is csak 46 CFM az U3-nak csaknem a fele az E1-nek. Na, ilyenkor döntsön jól az ember. :F

(#1593) Dapro


Dapro
senior tag

ez durva, kár, hogy 30k. :D

@sifo: u3-nál ott fúj ahol te akarod, mert letudod szedni a ventiket és áthelyezni, alulról fúj simán. e1 is simán felfele tolja, az előlről és hátulról szívja be a levegőt.

[ Szerkesztve ]

(#1594) rizso válasza Dapro (#1593) üzenetére


rizso
addikt

20-25k az a hűtő...

E1 amúgy a következőképpen működik: hátul alulról szívja be a levegőt, és felfelé a gép aljára tolja a legtöbbet, illetve még elöl a user is kap belőle, meg egy kicsi hátul is távozik.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#1595) sifo válasza Dapro (#1593) üzenetére


sifo
csendes tag

Köszi!
Szóval mind a két hűtő ua elv alapján működik. Akkor nekem mindegyik megfelelő lenne.
Csak az a fránya CFM.
Azon filózok, hogy elég-e az U3-as. Azért a dupláját mozgatja az E1, nem? A notim alján 3 beömlő nyílás van. Kérdés, hogy a fix, nagy ventis 90 CFM vagy a 3 kicsi, de direkt venti 46 CFM? Már totál kész vagyok. Nem tudok dönteni. :O

(#1596) Dapro válasza sifo (#1595) üzenetére


Dapro
senior tag

Vedd meg mind2-t teszteld és mond meg melyik a jobb és én is tudok majd dönteni... :D

(#1597) Feribacsi555


Feribacsi555
senior tag

Sziasztok!
Végig néztem egy jópár hsz-t más topikokban érdeklődtem is már, de úgy gondolom ez a legmegfelelőbb topik főleg, hogy olyan helyről írok most, hogy el sem hiszem hogy egyáltalán van net :)
Gépem:
dell inspiron n5110 gt525m, i5, 500gb, 8gb ram
Sokan szidják, főleg melegedése és gagyi összerakása miatt de mind1.
Erre a gépre szeretnék hűtőt, láttam is pár hsz-t és nekem pl a cm notepal u3-at javasolták.
Ezzel csak egy gond van, hogy Mo-n nagyon nem lehet már kapni, nemtom miért. Ha valakinek van ilyenre linkje azt megköszönném.
Esetleg lenne róla vélemény? Láttam, hogy elvileg bele lehet rakni a notit és szállítani vele, de akkor hova kerülnek a ventik?
Ha ez már nincs forgalomba, akkor tudnátok vmi ütős, de nem túlzottan drága (max15k) hűtőt ajánlani amit már sokan használnak és bevált?
Köszönöm!

szerk:
Ma volt szerencsém egy média markthoz. Éppen volt nekik cm x1 talán. Agyon szekáltam egy tagot, be is indította nekem meg minden, egyrészt nem tetszett hogy középen van a hűtője másrészt meg annyira gyengén fújta a levegőt, hogy azt sem tudtam megállapítani, hogy fúj-e vagy szív. És persze maxra állítottam az rpm-et.

[ Szerkesztve ]

(#1598) luciferk válasza rizso (#1585) üzenetére


luciferk
senior tag

Én is kb.3 hete vettem, akkor valószínű, hogy a te E1-ed kézikönyvében is az alábbi adatok szerepelnek;....

Weight: 0.85 kg
Dimension ( W / D / H ): 379 X 305 X 47 mm
Fan Dimension ( W / D / H ): 230 x 230 x 20 mm
Fan Speed: 800RPM
Fan Airflow: 91.25 CFM
Fan noise: 20dBA ( szerintem legalább 26dBA )

(#1599) rizso válasza luciferk (#1598) üzenetére


rizso
addikt

Most megnéztem, és valóban 800rpm +/-15%.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#1600) Dapro


Dapro
senior tag

Van valakinek acer 5750g laptopja? (esetleg hozzá hűtő és tapasztalatok?)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hűtőpad
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.